ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 4 of 54 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 29 ... 54  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 1/2/2024, 13:44

AssadNaPodmornici wrote:https://www.index.hr/vijesti/clanak/video-ukrajinci-objavili-snimku-nocas-smo-potopili-skupocjeni-ruski-vojni-brod/2534690.aspx?index_tid=459567&index_ref=naslovnica_vijesti_ostalo_d

onoga ti Boga haha. brutalno.
nisam jutros ispratio twiter/telegram i ostalo radim , pa evo iz nekoga čuda index je ažuran. vrhunski video na indexu

e da izglasan paket pomoći Ukrajini na razini EU od 50milijardi € .

odlično.
plus (mislim da je to tako) da svaka zemlja Europe pojedinačno Ukrajincima šalje vojnu pomoć.
Još da prođe Američka pomoć, i Ukrajina je mirna


evo kako izgleda ta akcija i brod



sa wiki
https://en.wikipedia.org/wiki/Tarantul-class_corvette
raketna korveta , razvijena u doba SSSRa, može nositi krstareće rakete(Ukrajinci tvrde da ih je imala), 44 člana posade!

na videu su ga Ukrajinci napali sa nekoliko dronova kamikaza, a vidi se na jednoj snimci kako Rusi pucaju po dronu a ovaj ide cik-cak.
Brutalno.
Jedan ga spičku u krmu i zaustavio motore, jedan u bok a trećeg je baja sprašio u isto mjesto na boku :tu :tu :tu  Pored onih explozija i primarnih i sekundarnih mala je vjerojatnoća da ima preživjelih ruja

Šandor Winnetou

Posts : 19660
2017-12-31


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 1/2/2024, 13:52

i gledam ono pucanje po UKR dronu kamikazi strava.. inače moguće je da su i uništili koji dron(samo UA nije pustila snimku).

zamisli horora u glavama tih vojnika. ako je koji preživio, htio bih čuti priče itd.. kurac će smiti pričati.
tko je mogao zamisliti još prije dvije godine(iako ja pričam još od prošle godine da će rat presuditi dronovi) , da će dronovi kamikaze biti najjače oružje sa obje strane.

sa UA strane FPV dronovi doslovno uništavaju Ruske mase oklopa.
sa RU strane dronovi lancet su sjebali veliki postotak zapadne artiljerije i UA SAM sustava.
a UA brodovi dronovi kamikaze su onesposobili Rusku flotu, vidiš da je čak niti u slanom jezeru nemaju sigurnost.
Brod je lociran i onda su krenuli iz Nikolajeva/Odese na smrtonosni put. Kakve krstareće rakete, avioni, ..
i pazi horora , Ukrajinci već rade na razvoju dronova kamikaza podmornica. dakle neće ga niti viditi niti će ga moći oboriti Rusi. Ovi će ići ispod mora, imat će vjerojatno neku disaljku i puno će ih teže biti locirati i obraniti se od njih. Doslovno je takav rat, da niti jedna niti druga strana ga ne mogu dobiti na klasičan način, ono ide vojska dobije nekoliko bitaka i uđe u Berlin, Moskvu,Kijev, Knin, Pariz i gotov rat, pobjednik diktira sve.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21067
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 1/2/2024, 16:57

Do sada je bilo jako malo uspješnih obrana od pomorskih besposadnih plovila, još jedna korisna novotarija iz ovog rata.
Odlična za asimetrično ratovanje i zadavati će u budućnosti probleme velikim mornaricama, a da ironija bude veća najviše problema u budućnosti će imati anglosaksonci koji su najveća pomorska sila jer mnoge zemlje sada guzicu daju da se mogu domoći ove tehnologije...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4243
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 1/2/2024, 17:01

Schon mitbekommen?

Der Internationale Gerichtshof hat heute die Klage der Ukraine gegen Russland wegen des Angriffs fast vollständig abgewiesen.

France24 berichtet: „Eindeutig ein Sieg für Russland"

Ja, und deshalb schweigen die deutschen Medien.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28810
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 1/2/2024, 17:21

Na onoj snimci šta je Yoda stavio onaj  lik na engleskom jeziku piše da je ovo dva od pet klase Tarantul ( korveta klasa broda ) u Crnom moru koje su potopili. Netočno. Onaj šta su potopili dok je bio na doku je iako se zove isto Tarantul u osnovi brod klase Stenka.


Od 29. do 30. prosinca 2023., tijekom ruske invazije na Ukrajinu, brod ove klase potonuo je u Sevastopolju pod ruskom okupacijom, što bi mogao biti ukrajinski brod koji su Rusi zarobili tijekom aneksije Krima. Mogla je potonuti zbog ukrajinskog udara (poznato je da su lokalni stanovnici čuli jake eksplozije) ili zbog lošeg tehničkog stanja.


Granični patrolni brodovi (PSKR) projekta 205P (šifra Tarantul , NATO kodna oznaka Stenka )

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 1280px-BG57_Patrol_boat_2012_G2


Last edited by RayMabus on 1/2/2024, 17:32; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 1/2/2024, 17:27

Uglavnom ovo im je koliko ja vidim prvo potapanje broda korvete klase Tarantul, dakle korvete Tarantul jer ono u luci šta je potonilo prije dva mjeseca je obalni brod klase Tarantul a u osnovi se zove brod klase Stenka ( NATO oznaka ).

Malo poveznica na 26/27.12.2023 s ove teme vezano uz potapanje brodova tamo:

https://www.ex-iskon-pleme.com/t56068p640-rat-u-ukraini-ozbiljnamoja-tema

Uništeni/oštećeni ruski brodovi/podmornice ruske crnomorske flote. Isključujući male čamce.

Enlarge this imageClick to see fullsize
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 GCRu9vWWcAIyuXB?format=jpg&name=small


Last edited by RayMabus on 1/2/2024, 17:30; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Piglet and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet 1/2/2024, 17:29

Baš su im Ukri izmasakrirali crnomorsku flotu, Rusi rijetko još izlaze iz luka, a kamoli da se pribiližavaju zapadnoj obali.

Ukrajinci su to naravno iskoristili maksimalno i samo u prosnicu izvezli putem crnomorske rute više žitarica nego ranije u okviru UN dogovora postignutog između Rusa, Turaka i Ukrajinaca. 

Tako su Rusi opet ispali budale, izgubili su mogućnost izvoza svojih proizvoda (što je bio dio prethodnih dogovora i zbog čega su na kraju izašli iz sporazuma jer nisu bili zadovoljni svojim kvotama), a Ukrajinci izvoze više nego ranije.

Opširnije na linku:
Ukraine's Dec Black Sea food exports top U.N.-brokered deal at its peak -brokers
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 1/2/2024, 17:39

Ovo je također korveta samo drugi tip.


Ukrajinske snage gađale su brodogradilište Zalyv krstarećim projektilima 4. studenoga 2023. Ruske snage izjavile su da je pogođen brod. Naknadne slike pokazuju da je Askold bio teško oštećen.

https://en.wikipedia.org/wiki/Karakurt-class_corvette



Uglavnom taj lik na ebgleskom šta je komentirao da su potopljena dva takva broda a da ima još tri u svakom slučaju nije kako god okreneš da su prije potopili korvetu klase Tarantul. Dakle ovo je prva tog tipa koja je potopljena. Jest jedna korveta potopljena prije ( Askold 4.studenog.2023 korveta klase Karakurt ) i jest jedan brod koji se isto naziva Tarantul al je to obalni graniččni brod klase Stenka šifra Tarantul a ne korveta ( potonuo na doku u Sevastopolju 29/30.12.2023 )
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 1/2/2024, 18:23

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 B_240201080

Ukrajinci kamikaza plovilima potopili ruski vojni brod vrijedan 70 miliona dolara
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 1/2/2024, 18:52

RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by darth_vader 2/2/2024, 08:47

Jedva sam naša ozbiljnu temu, opet je Longi zaspama sve
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

veber likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 2/2/2024, 09:53

dobar je longi na ovoj temi, spam mu pobrišem, pametne stvari ostavim :) radi dobre korekcije, primjećuje detalje, kada ga udru pive i počne o galaksiji i komšiću, to pobrišen i to je to..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21067
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 2/2/2024, 10:02

UA gubici od lancet dronova. Ima ih još gotovo svaki dan neki gadan pogodak, nekad i više..


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21067
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 2/2/2024, 20:24



Cca prosjek je 0.25% BDPa. 
SSSR je 4 godine dobija 5% Bdpa, 20x više nego što Ukrajinci dobijaju

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21067
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 2/2/2024, 20:29

A nešto ti nije tu u redu jer Rumunjska je označena sa nula a to nije točno.


 Kupnje ukrajinske ili EU vlade od rumunjskih obrambenih tvrtki

Predsjednik Klaus Iohannis odobrio je vojnu pomoć Ukrajini.

Oklopni osobni transporteri
  • TAB-71 M [studeni 2022.]. 
  • Topništvo

  • 152 mm M1981 [svibanj 2023.]. 
  • Višecevni bacači raketa



https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_military_aid_to_Ukraine_during_the_Russo-Ukrainian_War#R
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 2/2/2024, 20:38

Vojna pomoć partnerskih zemalja Ukrajini kao postotak BDP-a.

A sad ovo neka stara oklopna vozila i par topova,... možda zato šta nije neka vrijednost u odnosu na BDP pa je približno nula pa tako onda u odnosu na BDP Rumunjske to je kao nije neki broj nego kao a eto skoro nula pa se onda vodi kao nula od BDP-a Rumunjske.

Al poslali su oni njima toga još više samo im je valjda nezgodno radi Moldavije i jer su nasuprot Krimu a tamo se žestoko puca pa su slali na neke druge načine a onda se to ne evidentira kao da je država poslala tj službeno slanje oružja, opreme i tehnike itd itd itd.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 2/2/2024, 20:46

AssadNaPodmornici wrote:
Cca prosjek je 0.25% BDPa. 
SSSR je 4 godine dobija 5% Bdpa, 20x više nego što Ukrajinci dobijaju
Neće to baš bit tako. Austrija piše nula a u osnovi:

Isporučio nematerijalnu vojnu pomoć Ukrajini
streljiva - Nabava 155 mm streljiva preko Europske obrambene agencije [Bit će isporučeno]. 
Vojna oprema - 10.059 kaciga.  9300 pancirnih prsluka [ožujak 2022.]. 
Logistika - Austrija je dopustila da se njezin teritorij koristi za transport oružja u Ukrajinu od strane drugih zemalja. 
Financijska pomoć
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 2/2/2024, 20:55

A sad možda su i oni nula jer ovo opet deset tisuća kaciga i otprilike isto toliko neprobojnih prsluka a ovo financijska pomoć ne piše koliko al očito nešto onako usput za kavu čim ne piše koliko znači nisu se nešto pohvalili iznosom jel itd.

Možda ovo isto priča ko i s Rumunjskom pošto je financijski mala vrijednost onda u odnosu na austrijski BDP to je skoro pa nula pa se pošto je tako onda u odnosu na BDP koji je puno puno veći od tog iznosa to evidentira kao nula.

Austrija nije slala oružje jer oni nisu NATO i politika vojne neutralnosti tako da za njih ok al Rumunji su slali samo očito to nisu radili službenim kanalima radi Moldavije i jer im je Krim nasuprot a tamo se žestoko puca pa onda da izbjegnu potencijalne probleme i oni i NATO onda to nekim drugim neslužbenim kanalima stizalo u Ukrajinu.

Dobro ako ovako gledaš sad kad ovo analiziraš zašto Rumunjska nula pa onda zašto Austrija to ( Vojna pomoć partnerskih zemalja Ukrajini kao postotak BDP-a. ) onda jest kao evidencija da je nekakva nula u odnosu na njihov BDP.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 2/2/2024, 21:04

AssadNaPodmornici wrote:
Cca prosjek je 0.25% BDPa. 
SSSR je 4 godine dobija 5% Bdpa, 20x više nego što Ukrajinci dobijaju
A ne možeš to tako gledat. Ako oćeš gledat koliko su dobili stvarno i radit usporedbe koliko je jedan dobija a koliko drugi onda moraš uključit sve a kod Ukrajine bi to ako pričamo a pričamo sad samo o Europi bila i EU pomoć i financijske i humantarne neke pomoći koje su isto dio pomoči ( tako su i sovjetima SAD slale hranu i drugo itd ), struju, energente ( nafta npr tj disel il benzin itd šta im je već tribalo kad im je tribalo ) ... uglavnom moraš skupit sve onda šta se slalo pa tek onda to ić uspoređivat a to sve ti je puno više od tih brojki na toj karti koliko je tko stvarno odvaja. To je za BDP i to službeno šta je evidentirano da je država dala a da je vojna pomoć dakle nekakva tehnika, streljivo, oprema itd il novac namjenjen za njihove oružane snage al nije stvarna količina pomoči u praksi koliko je neka država poslala.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 2/2/2024, 21:19

Al sve u svemu pošto je evo skoro pa dvije godine od tog rata pa čak i ovako kad pogledaš da je riječ o : poslanoj vojnoj tehnici, opremi i streljivu ( al mora bi računat i EU vojnu pomoć al dobro nema veze sad ) te možda nešto love ( financijska pomoć ) da pokriju financijske troškove prijevoza i drugo itd pa to kao isto nekakva vojna pomoć tj tako se recimo evidentira ... ipak su ovo stvarno male brojke u odnosu na BDP šta jest jest.

Najviše smo slali mi koji smo srednja i istočna Europa te Njemačka ( tenkovi i Iris-T sistemi dosta dižu vrijednost robe tj cijenu poslane pomoći ) jer smo imali te stare SSSR tehnike a koja njima triba a nama ne ili ne baš i onda zato kao više nego ovi ispod nas, baltičkih država te već spomenute Njemačke.

Nisu to velike brojke uopće s obzirom da se rat vodi evo skoro pa već dvije godine.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 2/2/2024, 21:24

darth_vader wrote:Jedva sam naša ozbiljnu temu, opet je Longi zaspama sve
četri su spamera ovdje.
longi kojem je hors požderal mozak

i onda idu treći
mijenjajući nickove.

ali rusija puši i nestat će trolovi.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 54 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 29 ... 54  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum