ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 33 of 50 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 41 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 26 Dec - 12:11

Kako se doznaje, olupina ruskog broda "Novočerkask" bačena je na periferiju lokalne luke.

RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 26 Dec - 12:34

catabbath wrote:Eh sad sve šta ukri kažu odmah prenosi CNN a kad rusi kažu nema dokaza.
I onda ispada da ukri rasturaju a rusi ratuju lopatama ali samo u mainstream zapadnim medijima.

pa zato rat ne pratiš na CNNu, Indexu, Russia Today, KievPost, SrbijaDanas, BosnaNews, nego ovdje na forumu. 

Ja pratim desetke Ruskih i Ukrajinskih telegram/twiter profila, ne samo ja, nego evo i longi i još par ljudi. 
Recimo kada su Ukrajinci tvrdili da su skinuli 3Su24 aviona prije par dana , Rusi su odmah na telegramu napisali da su izgubili nekoliko pilota i da im je UA napravila zasjedu Patriot sustavom. Čak su opisali i detalje. Tako znamo da su izgubili "najmanje dva" aviona a vjerojatno 3.

Međutim isti Ukrajinci su jučer napisali da su oborili još 1Su34 i 1Su30 odmah sam gore poviše napisao da nema još dokaza da sačekamo.
Pošto nije bilo ništa dokaza, to znači da je to vrlo vjerojatno izmišljena vijest. Mogu ovi na CNNu prenjeti što hoće ali nema dokaza i ovi blogeri koje pratim koji skupljaju"gubitke" su isto rekli nema dokaza ništa. 

Tako i za ove Su24.  Prvo Su24 lansira te rakete doslovno stotinjak km od prvih Ruskih linija, a Ruski sustavi velikog dometa su još minimalno 80km iza prve crte(da ih ne bi UA HIMARSima uništavala). 

Dakle to ti je već dovoljna činjenica ,da znaš da je nemoguće zaustaviti takav raketni napad , iz aviona koji lansira raketu dometa 500km  . Ukrajinci su vjerojatno imali "dojavu" da je brod napunjen oružjem, imali su svoje ljude, i onda su samo u raketu upisali GPS kordinate, digli avion na 10 000 metara, i ispalili par raketa. Obično tada ispale i mamce. Nekada ispaljuješ čak i mamce dosta prije tako da skužiš gdje se nalaze Ruski PZO sustavi da ih zaobiđeš(isto i Rusi rade Ukrajincima)

Dalje. Imamo eksplozije , vidiš da već hrpu snimki i slika. Na temelju ekplozije znaš da brod nije bio prazan nego je bio nakrcan nečim. Nevjerujem da su tu bili dronovi kamikaze, nema logike. Nije bilo artiljerijsko streljivo , jer bi onda imao sekundarne eksplozije to smo već naučili, granate pucketaju kao petarde. Ovaj tip ekplozije je tipičan za gorivo obično ili čak raketno gorivo pa moguće da je bilo nešto od toga. možda čak i rakete . ili aviobombe. tko će znati.

Dalje , sada imaš ljude koji prate Ruske telegram kanale, da vide da li će procuriti neka informacija, tipa broj poginulih, koje je oružje bilo itd. Tako sve skupa se "kroji slika" što se događa u ratu,  ja index ili russia today ili takve portale ne pratim za rat (a i inače ).  Šta će ti to, kada imaš Ukrajinske /Ruske telegram kanale doslovno vojnici sa prve crte ti pišu, ili ima ekipa koja ima kontakte u vojsci i dobijaju informacije.  Danas u ovom ratu možeš doslovno sam uz pola sata klikavanja točno doći do informacija sa prve crte bojišnice, ne treba ti neki glupi Perica Jihadi da ti govori što se događa. 

e da što se tiče Su24, osim što lansiraju rakete van dometa Ruske avijacije i protuzračne obrane, odmah znaš da ih ne možeš skinuti u zraku, isto tako da su oboreni, često bi imao sliku, neki obični Ukrajinac bi slikao kako je pao avion negdje kod Dnjepropetrovska , pa bi netko negdje napisao na telegramu, ili bi familija pilota napisala status da je poginuo itd.. ovdje toga nema.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21024
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by immortal Tue 26 Dec - 13:45

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 630_360_1703554781-236


Zračne snage uništavaju 13 Shaheda i veliki desantni brod u večernjim satima


Od 18.30 25. prosinca do 3.00 sata 26. prosinca 2023. neprijatelj je gađao s jugoistoka napadnim bespilotnim letjelicama tipa Shahed.


https://t.me/MykolaOleshchuk/172




brod Novocherkassk nakon udara

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 1703589404-195
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 630_360_1703591589-399

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23185
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by catabbath Tue 26 Dec - 18:37

Nemam baš vrimena kopati po telegramu, ja pogledam eventualno index jutarnji i glas istre i to je to. 
Ono šta je tamo uzmem kao relevantn.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12407
2015-08-21


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 26 Dec - 20:54

catabbath wrote:Nemam baš vrimena kopati po telegramu, ja pogledam eventualno index jutarnji i glas istre i to je to. 
Ono šta je tamo uzmem kao relevantn.
pa evo navrati ovdje na forum točnije na ovu temu - ovdje ja moderiram - ostatak foruma je spam i svađanje, tako da je teško skužiti što su informacije što dezinformacije. 

ovdje ti ja održavam ovu temu, bišem spam i vrijeđanja, i napišem dnevni osvrt što se tiče stanja na fronti. mislim da se trudim biti "objektivan" kakvo je stanje, a realno žao mi je jednih i drugih. 

 stavim video linkove tako da tko želi može još gledati. meni je to onako "hobi" kao što netko prati nogomet, tako i ja pratim ovaj sukob.  zanimljivo čak mi i ne oduzima puno vremena, jer već znam gdje što pogledati , više vremena mi oduzme napisati neki osvrt što se tiče fronte, ali to odradim iz gušta. 

ja ukratko ovdje iz gušta napišem sažetak i par komentara. iden sada popit čaj, leć u krevet, i bacit pogled na twiter, telegram, koji forum itd.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21024
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 26 Dec - 20:58

jbt zaletio se na jedan Srpski forum, da pročitam njihov osvrt povodom ovih zadnjih događaja, i opet.. "Uki su uskoro gotovi", 50% komentara su im takve naravni.. 

iste stvari pišu od drugog dana rata

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21024
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 26 Dec - 23:25

Uništeni/oštećeni ruski brodovi/podmornice ruske crnomorske flote. Isključujući male čamce.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 GCRu9vWWcAIyuXB?format=jpg&name=small
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by YekeYeke Wed 27 Dec - 0:15

Šta je sa Galaktičkim razaračima, krstaricama i malim čamcima?  lol! lol! :^0
YekeYeke
YekeYeke

Male
Posts : 626
2019-05-13


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou Wed 27 Dec - 8:52

AssadNaPodmornici wrote:jbt zaletio se na jedan Srpski forum, da pročitam njihov osvrt povodom ovih zadnjih događaja, i opet.. "Uki su uskoro gotovi", 50% komentara su im takve naravni.. 

iste stvari pišu od drugog dana rata
Al ubacuju i RH kako smo gotovi, kako će nam italija uzeti obalu, kako će mađari uzeti baranju i međimurje, oni srao krajinu ..
Totalno glup narod, idioti parexellance

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Wed 27 Dec - 9:39

Zapad je bio uvjeren da će svojom bjesomučnom kampanjom u kratkom roku baciti Rusiju na koljena i slomiti je vojno, ekonomski i politički.

Uložili su ogromna sredstva i očekivali da će se nakon sloma smijeniti vlast, te da će oni postaviti svoje ljude i preuzeti kontrolu nad Rusijom.
Na isti način kako su to učinili i u Ukrajini i kako to inače čine po državama širom svijeta.
Da su uspjeli, vratilo bi im se ono što su uložili i još bi debelo zaradili.

U početku im je sve išlo super, međutim, kako je vrijeme prolazilo, počeli su shvaćati da se stvari ne odvijaju po njihovim zamislima.

Ništa zato. Pogrešan poslovni plan. Nema zarade, i morat će povući sredstva i uložiti na nekom drugom mjestu.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28802
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto Wed 27 Dec - 18:43

RUSIJA očekuje da će izvoz nafte i naftnih derivata u Europu činiti maksimalno četiri do pet posto ukupnih isporuka u 2023. godini, rekao je potpredsjednik ruske vlade Alexander Novak. "Prethodno smo u Europu isporučivali od 40 do 45 posto nafte i naftnih derivata, a ove godine očekujemo da ta brojka neće biti veća od četiri do pet posto ukupnog izvoza", kazao je Novak, prema izvješću novinske agencije TASS.

Ulogu glavnih odredišta izvoza preuzele su u aktualnim uvjetima Kina i Indija, dodao je ministar, istaknuvši da udio Kine u izvozu iznosi 45 do 50 posto. Izvoz u Indiju snažno je pak porastao, tvrdi ruski dužnosnik. "Prije gotovo uopće nismo ni izvozili u Indiju da bi u protekle dvije godine ukupni udio izvoza u Indiju porastao na oko 40 posto", rekao je Novak.




5% :coffee

indija skoro nista a sad skocilo 40% , od nista jelte
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30652
2014-04-12


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski Wed 27 Dec - 18:59

debotoijusto wrote:RUSIJA očekuje da će izvoz nafte i naftnih derivata u Europu činiti maksimalno četiri do pet posto ukupnih isporuka u 2023. godini, rekao je potpredsjednik ruske vlade Alexander Novak. "Prethodno smo u Europu isporučivali od 40 do 45 posto nafte i naftnih derivata, a ove godine očekujemo da ta brojka neće biti veća od četiri do pet posto ukupnog izvoza", kazao je Novak, prema izvješću novinske agencije TASS.

Ulogu glavnih odredišta izvoza preuzele su u aktualnim uvjetima Kina i Indija, dodao je ministar, istaknuvši da udio Kine u izvozu iznosi 45 do 50 posto. Izvoz u Indiju snažno je pak porastao, tvrdi ruski dužnosnik. "Prije gotovo uopće nismo ni izvozili u Indiju da bi u protekle dvije godine ukupni udio izvoza u Indiju porastao na oko 40 posto", rekao je Novak.




5%  :coffee

indija skoro nista a sad skocilo 40% , od nista jelte

Jel ovo ciju ciju ciju ili evanđelje po novonormalnom
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Img_2134

Ono Evropa je izolirala samu sebe, a sve za račun propale američke investicije... Ako nekome nije jasno
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Img_2135
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4208
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski Wed 27 Dec - 19:04

debotoijusto wrote:.




5%  :coffee

indija skoro nista a sad skocilo 40% , od nista jelte
40% ruske nafte, a ne povećanje s skoro nule na 40%... Daklem,
Kina i indija ukupno 90% ruske nafte. I to povoljno. Umjesto da uzmu skuplje i uvedu im sankcije kao pametni mi.
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4208
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet Wed 27 Dec - 19:10

Mali ekonomski update za kraj godine.

U trećem kvartalu je ukrajinski BDP porastao za 9,5%, a ruski 5,5%. U tom pogledu obje privrede se drže bolje nego što je itko (čak i oni sami i njihove vlade i centralne banke) očekivao.

Što se tiče makroekonomskih trendova, ukrajinska privreda bolje stoji, posebno ako se usporedi stanje u odnosu na prošlu godinu. Ukrajinska inflacija je pala na 5% i mogu si dopustiti rezanje kamatne stope što njihova Narodna banka na svakom redovitom zasjedanju i radi. Dogurali su od 25 do trenutnih 15% i prvi put od početka rata bolje stoje nego Rusi.

S druge strane, Rusija s 8% ima trenutno najvišu inflaciju u Europi (isto koliko i nesretni Srbi lol), a samo u zadnja 4 mjeseca su podigli kamatnu stopu sa 7,5 na 16%. Kako bi obuzdali rast inflacije, poduzeli su skoro identične mjere od prošle godine, ali ovaj put s puno manje uspjeha. Rublja je dalje vrlo nestabilna i zbog malog volumena trgovanja svaki pad u ruskom izvozu, a posebno pad cijene nafte, znači novi inflatorni pritisak. Ruski tečaj nije tržišno formiran nego je odraz platne bilance zemlje i točno za koliko je pao ruski izvoz, toliko je rublja oslabila u godinu dana (40%). 

Glavni izazovi za Ukrajinu u idućoj godini su osiguranje koridora za izvoz žitarica (ove godine su imali rekordan prinos čiju trećinu nisu uspjeli izvesti) i zato su se vjerojatno toliko okomili na rusku crnomorsku flotu. Koliko je taj koridor bitan govore brojke: otvorio bi prostor za povećanje izvoza od 10 milijardi dolara što bi imalo pozitivan efekt na rast BDP-a od otprilike 5%.

Ostali izazovi su vraćanje radne snage (iz zemlje je izbjeglo 8 milijuna ljudi), osiguranje financiranja deficita za drugu polovicu iduće godine (prvu imaju pokrivenu) te držanje inflacije pod kontrolom s obzirom na ogromne izdatke na obranu koji čine čak 20% BDP-a.

Glavni izazovi za Rusiju su pad cijena nafte (ruska nafta se opet prodaje ispod 60$), nestabilnost valute, inflatorni pritisci, manjak radne snage (čak dvije trećine ruskih firmi ima nedostatak radnika) i deficit proračuna (stabilizacijski fond iz kojeg financiraju deficit i kojeg su destljećima punili od prihoda od nafte i plina je u godinu dana smanjen za više od četvrtinu).


Ukratko, Ukrajina i Rusija neće sutra ekonomski propasti, ali za razliku od prošle godine, više nije toliko jasno za koga vrijeme radi i tko će iduće godine bolje ekonomski stajati.
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski Wed 27 Dec - 19:15

Piglet wrote:Mali ekonomski update za kraj godine.

U trećem kvartalu je ukrajinski BDP porastao za 9,5%, a ruski 5,5%. U tom pogledu obje privrede se drže bolje nego što je itko (čak i oni sami i njihove vlade i centralne banke) očekivao.

.
Zanimljivo za zemlju s rastom od 9,5 % da će joj radnicii ostati bez plaća i umirovljenici bez mirovina, ako joj netko ne udjeli milostinju.
Slava 🇺🇦
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4208
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet Wed 27 Dec - 19:22

Oholo Mudovski wrote:
Piglet wrote:Mali ekonomski update za kraj godine.

U trećem kvartalu je ukrajinski BDP porastao za 9,5%, a ruski 5,5%. U tom pogledu obje privrede se drže bolje nego što je itko (čak i oni sami i njihove vlade i centralne banke) očekivao.

.
Zanimljivo za zemlju s rastom od 9,5 % da će joj radnicii ostati bez plaća i umirovljenici bez mirovina, ako joj netko ne udjeli milostinju.
Slava 🇺🇦
O čemu ti pričaš, daj neke brojke, analize, grafove, ne znam ni s kime ni oko čega se svađaš.

Imaš u nacrtu ukrajinskog budžeta za iduću godinu plan B za slučaj obustave pomoći, malo pogledaj pa se javi.
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Šandor Winnetou and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto Wed 27 Dec - 19:37

Oholo Mudovski wrote:
debotoijusto wrote:.




5%  :coffee

indija skoro nista a sad skocilo 40% , od nista jelte
40% ruske nafte, a ne povećanje s skoro nule na 40%... Daklem,
Kina i indija ukupno 90% ruske nafte. I to povoljno. Umjesto da uzmu skuplje i uvedu im sankcije kao pametni mi.


Prije gotovo uopće nismo ni izvozili u Indiju da bi u protekle dvije godine ukupni udio izvoza u Indiju porastao na oko 40 posto , velju on
sto ti nije jasno u ovoj jednostavnoj recenici ?

zatim


U devet mjeseci zaključno s rujnom Indija je uvezla 69,06 milijuna metričkih tona ruske nafte, što je ekvivalentno 1,85 milijuna barela dnevno, uključujući rusku naftu uvezenu preko Južne Koreje, Grčke i Španjolske, pokazuju podaci ministarstva trgovine.

U tom je razdoblju prosječna cijena ruske nafte isporučene indijskim rafinerijama iznosila 525,60 dolara po toni, uključujući troškove otpreme i osiguranja, pokazali su izračuni Reutersa temeljeni na podacima ministarstva. Prosječna pak cijena iračke nafte, koja je kvalitetom slična ruskom Uralsu, iznosila je u istom razdoblju 564,46 dolara po toni.





Rusija je u studenom smanjila proizvodnju nafte 30 tisuća barela po danu u odnosu na prethodni mjesec, dostižući 9,5 milijuna barela svakodnevno. To proizlazi iz novog izvješća Međunarodne agencije za energiju (Aie).


ako svome sexu mozes prodat pricu da 21cm izgleda kao tvojih 13 onda i rusofilima mozes pricu o 40%
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30652
2014-04-12


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Wed 27 Dec - 20:55

Osim video snimaka gubitaka nema nekih pomaka na fronti, Rusi su jučer dovršili Marinku, nadam se da su se Ukrainci ukopali u idućem selu imali su vremena iskopati rovove ispod zemlje i naliti armirani beton pa zemlju. 

Za UA je bitno da Eu i Usa pošalju pare za 2024.
Inače i sama Ukraina je brutalno digla proizvodnju hrpe oružja i streljiva. Vjerojatno se radi o kombinaciji totalne mobilizacije te zapadne financijske ali i industrijske i materijalne pomoći. (na istu logiku je i SSSR u WW2 unatoč ogromnim industrijskim, populacijskim i gubicima u resursima značajno povećao proizvodnju).
Kada rat završi UA će imati bolesnu vojnu industriju koja će moći izvoziti neke najnovije vojne sustave

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21024
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski Wed 27 Dec - 21:20

debotoijusto wrote:
Oholo Mudovski wrote:
debotoijusto wrote:.




5%  :coffee

indija skoro nista a sad skocilo 40% , od nista jelte
40% ruske nafte, a ne povećanje s skoro nule na 40%... Daklem,
Kina i indija ukupno 90% ruske nafte. I to povoljno. Umjesto da uzmu skuplje i uvedu im sankcije kao pametni mi.


Prije gotovo uopće nismo ni izvozili u Indiju da bi u protekle dvije godine ukupni udio izvoza u Indiju porastao na oko 40 posto , velju on
sto ti nije jasno u ovoj jednostavnoj recenici ?

zatim


U devet mjeseci zaključno s rujnom Indija je uvezla 69,06 milijuna metričkih tona ruske nafte, što je ekvivalentno 1,85 milijuna barela dnevno, uključujući rusku naftu uvezenu preko Južne Koreje, Grčke i Španjolske, pokazuju podaci ministarstva trgovine.

U tom je razdoblju prosječna cijena ruske nafte isporučene indijskim rafinerijama iznosila 525,60 dolara po toni, uključujući troškove otpreme i osiguranja, pokazali su izračuni Reutersa temeljeni na podacima ministarstva. Prosječna pak cijena iračke nafte, koja je kvalitetom slična ruskom Uralsu, iznosila je u istom razdoblju 564,46 dolara po toni.





Rusija je u studenom smanjila proizvodnju nafte 30 tisuća barela po danu u odnosu na prethodni mjesec, dostižući 9,5 milijuna barela svakodnevno. To proizlazi iz novog izvješća Međunarodne agencije za energiju (Aie).


ako svome sexu mozes prodat pricu da 21cm izgleda kao tvojih 13 onda i rusofilima mozes pricu o 40%

Sinko moj, i Saudijska Arabija je smanjila proizvodnju nafte i to uopće nije dobra vijest... a kad smo kod centimetara jel objektivni članak naftu preračunava u tone, a ne u barele da se ne vidi da cijena ide debelo iznad ograničenja na cijenu ruske nafte koje je uveo dragi vođa?
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4208
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto Wed 27 Dec - 21:33

Oholo Mudovski wrote:
debotoijusto wrote:
Oholo Mudovski wrote:
debotoijusto wrote:.




5%  :coffee

indija skoro nista a sad skocilo 40% , od nista jelte
40% ruske nafte, a ne povećanje s skoro nule na 40%... Daklem,
Kina i indija ukupno 90% ruske nafte. I to povoljno. Umjesto da uzmu skuplje i uvedu im sankcije kao pametni mi.


Prije gotovo uopće nismo ni izvozili u Indiju da bi u protekle dvije godine ukupni udio izvoza u Indiju porastao na oko 40 posto , velju on
sto ti nije jasno u ovoj jednostavnoj recenici ?

zatim


U devet mjeseci zaključno s rujnom Indija je uvezla 69,06 milijuna metričkih tona ruske nafte, što je ekvivalentno 1,85 milijuna barela dnevno, uključujući rusku naftu uvezenu preko Južne Koreje, Grčke i Španjolske, pokazuju podaci ministarstva trgovine.

U tom je razdoblju prosječna cijena ruske nafte isporučene indijskim rafinerijama iznosila 525,60 dolara po toni, uključujući troškove otpreme i osiguranja, pokazali su izračuni Reutersa temeljeni na podacima ministarstva. Prosječna pak cijena iračke nafte, koja je kvalitetom slična ruskom Uralsu, iznosila je u istom razdoblju 564,46 dolara po toni.





Rusija je u studenom smanjila proizvodnju nafte 30 tisuća barela po danu u odnosu na prethodni mjesec, dostižući 9,5 milijuna barela svakodnevno. To proizlazi iz novog izvješća Međunarodne agencije za energiju (Aie).


ako svome sexu mozes prodat pricu da 21cm izgleda kao tvojih 13 onda i rusofilima mozes pricu o 40%

Sinko moj, i Saudijska Arabija je smanjila proizvodnju nafte i to uopće nije dobra vijest... a kad smo kod centimetara jel objektivni članak naftu preračunava u tone, a ne u barele da se ne vidi da cijena ide debelo iznad ograničenja na cijenu ruske nafte koje je uveo dragi vođa?

cijene nafte su stabilne i niske , rusija pala s proizvodnjom USijanci proizvode nikad vise u povijesti proizvodnje a jos nisu ni dirnuli plombe na aljasci...i jebeni phillip and terrance proizvodi rekordno tj. vise od pola ruske proizvodnje
a to sto rusi proizvode jucer su EU prodavali skuplje uz osjetno manje troskove te pola gotova proizvoda tj. prerade a sve za $ a danas s velikim troskovima dostave indijcima kao sirovinu a musavi placaju svakako no najmanje pravom valutom
sad preracunavaj kako zelis ;)
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30652
2014-04-12


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski Wed 27 Dec - 22:01

debotoijusto wrote:
Oholo Mudovski wrote:
debotoijusto wrote:
Oholo Mudovski wrote:
debotoijusto wrote:.




5%  :coffee

indija skoro nista a sad skocilo 40% , od nista jelte
40% ruske nafte, a ne povećanje s skoro nule na 40%... Daklem,
Kina i indija ukupno 90% ruske nafte. I to povoljno. Umjesto da uzmu skuplje i uvedu im sankcije kao pametni mi.


Prije gotovo uopće nismo ni izvozili u Indiju da bi u protekle dvije godine ukupni udio izvoza u Indiju porastao na oko 40 posto , velju on
sto ti nije jasno u ovoj jednostavnoj recenici ?

zatim


U devet mjeseci zaključno s rujnom Indija je uvezla 69,06 milijuna metričkih tona ruske nafte, što je ekvivalentno 1,85 milijuna barela dnevno, uključujući rusku naftu uvezenu preko Južne Koreje, Grčke i Španjolske, pokazuju podaci ministarstva trgovine.

U tom je razdoblju prosječna cijena ruske nafte isporučene indijskim rafinerijama iznosila 525,60 dolara po toni, uključujući troškove otpreme i osiguranja, pokazali su izračuni Reutersa temeljeni na podacima ministarstva. Prosječna pak cijena iračke nafte, koja je kvalitetom slična ruskom Uralsu, iznosila je u istom razdoblju 564,46 dolara po toni.





Rusija je u studenom smanjila proizvodnju nafte 30 tisuća barela po danu u odnosu na prethodni mjesec, dostižući 9,5 milijuna barela svakodnevno. To proizlazi iz novog izvješća Međunarodne agencije za energiju (Aie).


ako svome sexu mozes prodat pricu da 21cm izgleda kao tvojih 13 onda i rusofilima mozes pricu o 40%

Sinko moj, i Saudijska Arabija je smanjila proizvodnju nafte i to uopće nije dobra vijest... a kad smo kod centimetara jel objektivni članak naftu preračunava u tone, a ne u barele da se ne vidi da cijena ide debelo iznad ograničenja na cijenu ruske nafte koje je uveo dragi vođa?

cijene nafte su stabilne i niske , rusija pala s proizvodnjom USijanci proizvode nikad vise u povijesti proizvodnje a jos nisu ni dirnuli plombe na aljasci...i jebeni phillip and terrance proizvodi rekordno tj. vise od pola ruske proizvodnje
a to sto rusi proizvode jucer su EU prodavali skuplje uz osjetno manje troskove te pola gotova proizvoda tj. prerade a sve za $ a danas s velikim troskovima dostave indijcima kao sirovinu a musavi placaju svakako no najmanje pravom valutom
sad preracunavaj kako zelis  ;)
Amerika troši naftu za sebe, tek je 5. izvoznik... Iako najviše proizvodi, a to zato jer OPEC namjerno smanjuje proizvodnju.
Recimo više su smanjili Saudijci od Rusa, a ne znam jel to nešto dogovoreno, možda je slučajno Putin došao na kupanje u Perzijski zaljev...
Znam samo da se prvi put u povijesti dogodilo da se od tamo Bidenu nitko nije htio javiti na telefon...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4208
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 33 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 33 of 50 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 41 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum