ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 1 of 54 1, 2, 3 ... 27 ... 54  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hartmann 27/1/2024, 16:36

Poanta jest da ti nista vjerodostojno ne stavljas..PRije svega,omopguci stavljanje videa sa Telegrama,da te baja nauci sto je potvrdjeni vjerodostojni video.Usutaces ko pussy.
malo o ruskim nerazvijenim resursima..


Russian weapons production is “leaving the West behind” and in the coming years the RF may gain undoubted superiority on the battlefield, - The Telegraph

▪Since February 2022, Russia has increased the production of tanks by 560%, infantry fighting vehicles by 360%, and armored personnel carriers by 350%. In 2023, the country produced 1,530 tanks and 2,518 armored fighting vehicles.
▪The RF increased military spending from 2.7% of GDP in 2022 to 6% - or about a third of all government spending - in 2024, ahead of all NATO countries in this indicator.
 ▪The RF is approaching the production of 2 million shells per year - this is “twice as much as Western intelligence assumed.”
▪The RF is turning former shopping centers, bakeries and other civilian infrastructure into weapons factories.
▪So far, these scales do not allow for a major offensive in 2024, but in the coming years they threaten the undoubted superiority of the Russian Armed Forces on the battlefield.

Source: The Telegraph (https://www.telegraph.co.uk/world-news/2024/01/26/russia-arming-itself-faster-than-nato/)

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hartmann 27/1/2024, 16:38

AssadNaPodmornici wrote:Minimum gubitaka. 
LOL. 
Pa cijela polja oko Avdiivike puni Ruskog oklopa. E da uništenog i zagorenog oklopa. Dnevno svaki dan snimke propalih Ruskih frontalnih napada koliko hoćeš. Ali svaki dan. 
Ne da mi se više niti stavljati. 

Jedino gdje su imali uspjeh je ovakav tip napada koji su izveli prije par dana, doslovno ispod zemlje kroz kanalizaciju, prišli Ukraincima sa leđa. Tu su osvojili utvrdu uz manje gubitaka, i zarobili manji dio Ukrajinaca. Ostalo je piši propalo. 

Usput Ruski sibirski resursi se troše a ekonomija im se pregrijava. Naftna industrija im svaki dan pod napadom UA dronova a Pzo sustava zbog gubitaka imaju sve manje i manje. 

Nije niti Rusima bajno.
Majkuti,koji si ti dezinformator lol! lol! lol!..Pa daj dovedi se u red,Rusija je polako krenula i gura,melje sve na putu.Jel treba da odes na lice mjestea i uvjeris se?
Bog te..ko ovca koja pase sve sto Van der Leyen sanja lol! lol! lol!

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 27/1/2024, 17:16

Pa kakva crna Van De Sar. 
Pratim Ruske i Ukrainske kanale. 
Ruskih gubitaka ima pun kurac više, naglasak od 10 mjeseca od kada su u općem napadu.
Što su oni osvojili u 4 mjeseca jurisanja? Par sela kod Bahmuta, nekoliko minskih polja oko Avdiivke i dvi tri šume kod Kupjanska.
Trpe gadne gubitke evo i danas ima nova snimka spaljene Ruske kolone oklopa kod Avdvejevke, te uništenih artiljerijskih sustava uz pomoć HIMARSa. 

Naravno trpe i Ukrainci gubitke to nitko ne osporava (osim demetnog safeta), i sami Ukrainci tvrde da im je gadno, da imaju gubitke, da im počinje nedostajati artiljerijskog streljiva ali hrpa ljudi živi u iluziji da "Rusi melju sve lagano", a ono cijela polja zagorenog Ruskog željeza...
Evo pogledaj Ruske gubitke (i Ukrajinske) pazi samo kod Avdvejevke zadnjih 4 mjeseca
I najbolja stvar. Imaš link ispod. Svaki jebeni gubitak imaš i video /photo dokaz, imaš vrijeme uništavanja i geolokaciju točno gps koordinata u metar, tako da možeš doslovno na google maps provjeriti sve.
Možeš i sam kupiti satelitske slike oko Avdiivke i provjeriti sve gubitke jer većina olupina se nije makla 


To je realnost rata. 
Rusi imaju više oklopa i artiljerije, granata i aviobombi. 
Ukrajinci imaju više preciznih granata /raketa i dronova i protu tenkovskog oružja. 
Jedni i drugi imaju neograničeno mina. 
Rusi udaraju artiljerijom i aviobombama i onda krenu na frontalni napad koji završi ovako, kao ovaj danas. 


A to je samo dio RU gubitaka, i to samo od danas. 

Naravno nitko normalan (izuzev par demetnih ljudi) ne negira Ukr gubitake

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20871
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hartmann 27/1/2024, 19:42

Oprosti,ali vidim da nemas nis kao izvor izuzev X-a..
Ajmo ovako prvo logikom..

Kazes Rusi imaju brutalne gubitke,a Ukri puno manje..
Objasni mi onda molim te,kako to da su Ukri dgourali do 12e mobilizacije,koja ima znakovitost,da kupe ljude od 17-65 godina..stavio sam i sliku gdje bogami,klinci izgledaju kao jos osnovna skola..
Tiho je uvedeno u zakon mobiliziranje zena..
sto to govori,onako kao logican zakljucak?
Pa irudati,da je Ukra izginulo masovno,ko mrava.imam hrpu videa sa watermarkovima potvrdjenih,ne ovo sto stavljaju piloti dronova sa svojim potpisima,a moze se tumaciti na dva nacina,mojem i tvojem..
Kazes Rusi idu usporeno,i onda govoris o velikim gubitcima,to nema logike,jer ako idu polako,idu pazljivo i paze na gubitke..
ZAPAD sam potvrdjuje gubitke Ukra,blizu pola milijuna Ukra,vojnici..
Zapadna retorika se uveliko promjenila,i reci mi molim te,ako je to tako,kako ti kazes,zasto su europske drzave sasrale u gace,Svabi mobiliziraju vojsku,balticki lapdog jadnici,ne znaju sto ce,Finska,je na iglama,spremna na rat,a Ameri aktivirali njukove u Britaniji na NAJVECU SPREMNOST? Zasto se u zapadnim tekstovima spominje,opasnost od napada( na EU )..i zasto NATO ocajnicki proracunama parametre odbrane,potrebe za ljuctvom,i raznom tehnikom.?
Ako je to tako kakao kazes,zasto ZAPADNE demokracije..khhm..imaju pravo samo citati mainstream medije,a istocni su banirani,kako portali tako i socijalne mreze..
Zasto ne stavis neku autorizirano potvrdjenu mapu,kao naprimjer ova...

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Avdevv10

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hartmann 27/1/2024, 19:51

Kazes sporo,ali mi reci,jel imas uopce pojma da je cijela fronta dugacka oko 2000 kilometara?
I na tih 2000 kilometara,se vide bitni pomaci,za razliku od prije(pocetni drljavi potezi RF).To je priznao zapad,i zato sada pune gace,jer Rusi imaju strpljenje,ne tuku svojim punim resursima,i svim sredstvima..
Oprosti,ali meni vise toga govori,zapadna zabrinutost,da Rusija ne krene full snagom,rjesi Ukrajinu,na brzinu,i inercija je dovede do pogleda na Dover.TOGA se zapad boji..

I brate,znam jos kad si navijacki pisao kako su Ukri pobili,sve vodje pobune u Ukrajini,tak oda znam da navijas,i da ti objektivnost nije jaca strana ali niti logika..

Info...Bakhmut i Avdevka su brutalno ukopana gnjezda,koje su jos od 2014. filali municijom i svim ostalima.Pod gradovima je doslovno mreza tunela i skladista, zona za zivljenje,grad ispod grada..na vise od 10 etaza..
treba tu vremena da se stakori istjeraju i potaracaju,kao i u Mariopolu..

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hartmann 27/1/2024, 19:52

Avdevka kad se rjesi,otvoren je meki trbuh Ukrajine,a tada...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hartmann 27/1/2024, 19:55

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Avdeev10

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Avdeev11

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hartmann 27/1/2024, 20:00

Yoda,mislim da bi kao srdacni prijatelj Ukrajine treba da se mobiliziras i das svoj obol odbrani.. lol! lol! lol!

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hartmann 27/1/2024, 20:04


_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hartmann 27/1/2024, 20:04

pocinje u 20.15

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 27/1/2024, 20:04

Hartmann wrote:Kazes sporo,ali mi reci,jel imas uopce pojma da je cijela fronta dugacka oko 2000 kilometara?
I na tih 2000 kilometara,se vide bitni pomaci,za razliku od prije(pocetni drljavi potezi RF).To je priznao zapad,i zato sada pune gace,jer Rusi imaju strpljenje,ne tuku svojim punim resursima,i svim sredstvima..
Oprosti,ali meni vise toga govori,zapadna zabrinutost,da Rusija ne krene full snagom,rjesi Ukrajinu,na brzinu,i inercija je dovede do pogleda na Dover.TOGA se zapad boji..

I brate,znam jos kad si navijacki pisao kako su Ukri pobili,sve vodje pobune u Ukrajini,tak oda znam da navijas,i da ti objektivnost nije jaca strana ali niti logika..

Info...Bakhmut i Avdevka su brutalno ukopana gnjezda,koje su jos od 2014. filali municijom i svim ostalima.Pod gradovima je doslovno mreza tunela i skladista, zona za zivljenje,grad ispod grada..na vise od 10 etaza..
treba tu vremena da se stakori istjeraju i potaracaju,kao i u Mariopolu..

Malo se skuliraj...
Rusi mogu osvojiti jedino područja koja su proruska. Ostalo im je sve kašeta brokava ...



_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Img_2180
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 3924
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hartmann 27/1/2024, 20:15

Hartmann wrote:
pocinje..

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hartmann 27/1/2024, 20:18

Oholo Mudovski wrote:
Hartmann wrote:Kazes sporo,ali mi reci,jel imas uopce pojma da je cijela fronta dugacka oko 2000 kilometara?
I na tih 2000 kilometara,se vide bitni pomaci,za razliku od prije(pocetni drljavi potezi RF).To je priznao zapad,i zato sada pune gace,jer Rusi imaju strpljenje,ne tuku svojim punim resursima,i svim sredstvima..
Oprosti,ali meni vise toga govori,zapadna zabrinutost,da Rusija ne krene full snagom,rjesi Ukrajinu,na brzinu,i inercija je dovede do pogleda na Dover.TOGA se zapad boji..

I brate,znam jos kad si navijacki pisao kako su Ukri pobili,sve vodje pobune u Ukrajini,tak oda znam da navijas,i da ti objektivnost nije jaca strana ali niti logika..

Info...Bakhmut i Avdevka su brutalno ukopana gnjezda,koje su jos od 2014. filali municijom i svim ostalima.Pod gradovima je doslovno mreza tunela i skladista, zona za zivljenje,grad ispod grada..na vise od 10 etaza..
treba tu vremena da se stakori istjeraju i potaracaju,kao i u Mariopolu..

Malo se skuliraj...
Rusi mogu osvojiti jedino područja koja su proruska. Ostalo im je sve kašeta brokava ...


Onako..Zapad se usro,a balkanski experti bolje znaju..sure lol! lol!

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 28/1/2024, 00:33

Hartmann wrote:Yoda,mislim da bi kao srdacni prijatelj Ukrajine treba da se mobiliziras i das svoj obol odbrani.. lol! lol! lol!
prvo i ja i ti sudjelujemo u obrani Ukrajine, a pogotovo ti , radiš u Njemačkoj plaćaš porez a sa tim porezom Njemačka naoružava Ukrajinu. Znaš da Njemačka ubrzano diže vojnu industriju radi Ukrajine, firme rade tuta forca. hvala na sudjelovanju u tome. 

drugo, te šeme "pratiš samo X".. pratim bogte i 10ak Ruskih/Ukrajinskih telegram kanala, i jedan Srpski forum.
Gubitke ima jedna i druga strana, a Rusija definitivno veće (iako količina samih gubitaka ne znači puno, Crvena Armija je imala nekoliko puta veće gubitke pa došla do Berlina).

E da , Crvena Armija je došla do Berlina, prodirući po desetke km dnevno (najviše zbog USA pomoći ali da ne širimo priču). 
Ovdje su prodori maksimalno po stotinu metara, izuzev akcije što su Rusi izveli prije par dana kod Adiivke , gdje su išli ispod zemlje, kroz staru kanalizaciju, koju su čistili 2mjeseca da bi došli UA utvrdi koju nikako nisu mogli osvojiti sa leđa. 

Izuzev takvih "brzih" prodora, ostatak fronte je da Rusi idu naprijed na 10 pravaca u jednom danu, u 8 pravaca im napad bude odbijen ,  a u 2 pravca prođu par stotina metara, i tako se napreduje. 

Uz velike njihove gubitke i gadne ukrajinske gubitke . Što se tiče Ruskih gubitaka, pogledaj im gubike u tehnici recimo u Avdiivci, doslovno je omjer 1:10, dakle Rusi gube 10x više tehnike kod Avdiivke, i pazi to nije službena Ukrajinska propaganda kakvu demetni safet spama svaki dan, nego sakupljene snimke sa fronte, na svaki gubitak(UA ili RU vojske) imaš geolokaciju točnu i vrijeme kada se dogodio , čak i kojoj je jedinici pripada. 


I to se pazi Ukrajina još brani zadnja 2-3 mjeseca vlastitim resursima  i EU resursima najviše, jer zadnjih par mjeseci nije bilo velike USA pomoći, najviše Ruske napade odbijaju dronovima kamikazama, te granatama koje se proizvode u Njemačkoj, Bugarskoj, Srbiji, Slovačkoj, Češkoj , Poljskoj, Finskoj i Rumunjskoj.. 

čak i bez Američke pomoći se drže 
ako USA odobri pomoć a valjda oće, onda stiže par stotina Bradleym2, par bataljuna Abrams tenkova, haubice, paladini, novi dronovi, PZO sustavi, tisuće javelin, i stingera, te naravno tisuće projektila za HIMARS sustave , gomila granata i kazetnog streljiva... 

Nisu niti Ruski resursi neograničeni. 
Ekonomija se pregrijava, 86% Ruskih firmi, prijavilo da im fali muške radne snage, muška radna snaga je mobilizirana ili za front ili vojnu industriju, što znači da im već pati infrastruktura u državi, Ukrajinci im svako malo udaraju dronovima kamikazama po industriji i tvornicama i naftovodima, a sve to se treba popravljati.. 
i Ruski resursi su  prenapregnuti.

E da kako rat prolazi većina Ruskog oružja nije modernije(kao u WW2), nego obrnuo - sve starije, zato jer uzimaju iz sovjetskih skladišta.
Imaš Covert Cabal na youtubu, broji prema satelitskim snimkama koliko su čega Rusi makli iz otvorenih sibirskih skladišta.. sa ovakvim gubicima, se da izdržati 2024, a onda 2025 će biti gadnije, neće niti Rusi moći u samoubilačke napade, jer će imati puno manje oklopa i topova iz doba SSSRa. 

jedno je skidati hrđu sa BMP1 i promijeniti ulje, i očstiti motor, a drugo je proizvesti BMP2 iz temelja.. 
kada im se nagomilaju gubici, morat će proglasiti još jedan val mobilizacije, a onda će im uteći još 1milijun ljudi i iz Rusije.. u državi gdje im već sada fali u 86% firmi muške radne snage..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20871
2018-06-14


RayMabus, michaellcmacha, Piglet and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 28/1/2024, 08:03

Ruske su rakete pogodile industrijsko postrojenje u središnjem ukrajinskom gradu Kremenčuku nakon čega je izbio požar, objavio je u subotu navečer lokalni guverner. Filip Pronin, guverner oblasti Poltava, naveo je u Telegram poruci da su Kremenčuk pogodile dvije ruske balističke rakete.

Rusi izvršili raketni napad na Kremenčuk, pogođeno je industrijsko postrojenje
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 28/1/2024, 10:27

Grčka je pristala prebaciti svoju staru vojnu opremu sovjetske proizvodnje u Ukrajinu nakon zahtjeva Sjedinjenih Država. Odluka će otključati 200 milijuna dolara prodaje za nove programe vojne opreme koje nude Sjedinjene Države. Grčka je naoružana protuzračnim obrambenim sustavima Tor, S-300 i Osa.

https://twitter.com/Sprinter99800/status/1751528749474979999
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 28/1/2024, 11:37

Grčka  – Sustav S-300 PMU1 nabavljen nakon ciparske raketne krize i njime upravlja HAF na Kreti , koji se sastoji od 1 pukovnije/4 sustava/8 vatrenih jedinica/32 lansera/175 projektila. Grčka je prvi put ispalila S-300 tijekom vojne vježbe Bijeli orao 2013., što je bio prvi put da je korišten nakon što je kupljen prije 14 godina.  Grčka je spremna prebaciti svoj sustav S-300 Ukrajini u zamjenu za raketni sustav PAC-3 Patriot . Ako bude dogovoreno, sustav PAC-3 bio bi baziran na Kreti. Grčki ministar obrane Nikos Panagiotopoulos izjavio je da se "isti postupak odnosi i na bilo koji drugi sustav protuzračne obrane ruske proizvodnje koji bi željeli poslati u Ukrajinu". 

https://en.wikipedia.org/wiki/S-300_missile_system


Grčka – 25 sustava, 100 CVS, 84 Helenic Army, 16 Hellenic Air Force. Bivši grčki ministar obrane Nikos Panagiotopoulos ponudio je razmjenu ruske vojne opreme za opremu koju je isporučio SAD. Ponudio je zamjenu raketnog sustava S-300 za raketni sustav Patriot . Rekavši: "Ista procedura vrijedi i za bilo koji drugi sustav protuzračne obrane ruske proizvodnje koji možda žele poslati u Ukrajinu." Takva ponuda bi uključivala sve grčke Tor-M1 sustave. 

https://en.wikipedia.org/wiki/Tor_missile_system

100 lansera TOR PZO sistem i 32 lansera S-300 s najmanje 175 raketa za S-300 PZO sistem.


Poprilično, što jest jest.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 28/1/2024, 12:08

Da sad ne stavljam sve ovdje imate opširnije vezano uz ovo s Grčkom itd.

https://www.ex-iskon-pleme.com/t57018-amerikanci-ce-turcima-dati-f-16-avione-ali-atena-dobija-f-35

Ovaj sistem TOR je uveden u uporabu tek 1986 godine dakle pred sam kraj SSSR-a pa ga Ukrajinci skoro pa i nisu imali a i šta su imali sitno nisu mogli održavat pa su tek tamo 2017 godine prikazai dva takva sistema TOR na nekoj paradi tamo u Ukrajini.

Sad će dobit 100 lansera sistema TOR iz Grčke a imali su ih između 6 do 16 tamo oko 2021 godine.

Rad na novom kompleksu započeo je 1972. u NDEMI-u s NDR-om "Tor" (narudžba 038). Za odgovornog izvođača imenovan je Drize I. M. 1975. godine izdan je taktičko-tehnički zadatak, a 1976. godine zaštićena skica i tehnički projekt. Glavni konstruktor obrambenog raketnog sustava Tor je Efremov Veniamin Pavlovič. Kompleks je pušten u promet 19. ožujka 1986.

Oružane snage Ukrajine imale su sustave 9K330 u službi, ali su 2001. godine, zbog nedostatka rezervnih dijelova i drugih problema s održavanjem sustava u ispravnom stanju, oni povučeni iz upotrebe i prebačeni u skladišne ​​baze. U otvorenim izvorima nema podataka o uklanjanju sustava protuzračne obrane Tor iz skladišta. Stoga zabilježeni slučajevi korištenja sustava protuzračne obrane Tor na području Ukrajine mogu ukazivati ​​na uključenost vojnih oružanih snaga Ruske Federacije u rat, jer rad s ovim sustavom protuzračne obrane zahtijeva temeljitu obuku.

S početkom rusko-ukrajinskog rata, Ukrajina je morala ukloniti brojne uzorke opreme iz očuvanja. U kolovozu 2017. na izložbi "Snaga nepokorenih" prikazan je 1 automobil. Dana 24. kolovoza 2017. bespilotna letjelica srednjeg dometa OESS-a SMM snimila je 5 protuzračnih raketnih sustava, među njima: dva 9K330 „Tor“ i tri 9K33 „Osa“ kod s. Kasyanivka (81 km južno od Donetsk) i 1 9K35 Strela-10 protuzračni raketni kompleks u blizini Kremenivka. (Ovo je prvi put da je Misija izvijestila o prisutnosti protuzračnih raketnih sustava "Tor").
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 28/1/2024, 17:43

stvarno gledam imaju stotinjak TOR sustava.. evo čitam na wikipediji. 
I gledam općenito naoružanje Grčke , naoružani su do zuba. Imaju 400 komada samohodnih američkih haubica M109.. vjerojatno neka starija verzija, vjerojatno lošije nego Poljski Krabovi ili Ukrajinske Bogdane, Njemačke PanzerHaubice, ali za Ukrajinski front više nego vrhunsko. 

Mogu riješiti tih 100 injak komada Ukrajini, bez problema, a iz Njemačke naručiti recimo 50 Panzerhuabitza kroz par godina da im se dostavi. 

Ima grčka arsenal naoružanja koje mogu prosljediti Ukrajini. Ruski/Sovjetski PZO sustavi, zapadni stariji tenkovi i artiljerija.. Imaju solidnu vojnu industriju, vjerojatno dosta streljiva i proizvode za UA

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20871
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 29/1/2024, 04:26

RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 54 1, 2, 3 ... 27 ... 54  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum