ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 54 of 54 Previous  1 ... 28 ... 52, 53, 54

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 54 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 15/4/2024, 14:39

AssadNaPodmornici wrote:
ako USA odobri novu pomoć Ukrajini, a Iran je napravio medvjeđu uslugu Ukrajincima, onda će ovi dobiti resurse da popune gubitke,  u brigadama i sa ljudima i tehnikom.

tada Rusija ne može dobiti rat(barem ne kraktoročno ).
Ne može niti Ukrajina(barem ne kratkoročno).
Brat Xi ne može dopustiti da režim u Rusiji padne i pošto ovome nedostaje sve više škovaca sa skladišta SSSR-a brat Xi sve otvorenije šalje Putinu iz svojih skladišta šta ima da NATO ne pobijedi u Ukrajini.

Treba poslat novih tisuću GPS granata tako da šta prije potamane to šta đeneral Šojgu ima pa da mora žicat naokolo a onda će postajati sve otvorenije i jasnije to da brat Xi pomaže rusku invaziju na Ukrajinu nakon čega mali Švabo neće imati više izbora i mora prekinuti trgovinu sa Kinom.

RayMabus

Posts : 175656
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 54 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 15/4/2024, 14:43

AssadNaPodmornici wrote:kako da ne. radi se o manipulaciji statistikom.

prvo ruska ukupna vojska je 1,3milijun ljudi a ne 285 000.

Priča se o mobilizaciji.
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 3972
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 54 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 15/4/2024, 15:28

Hoholo Mudovski wrote:
AssadNaPodmornici wrote:kako da ne. radi se o manipulaciji statistikom.

prvo ruska ukupna vojska je 1,3milijun ljudi a ne 285 000.

Priča se o mobilizaciji.
glupi srbalj

najviše vojske ima US

i onda ide japan, koji kretenčino gradi nosače.

kina kilavi

rusi isto

francuska ima na razini divizije, većinom legija.

ostale države EU par milijuna.


srblje se zaigralo pa će brigada  njemačke vojske biti na samoj granici

uz F16 s nuklernim raketama u poljskoj.



glupi srbi

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 54 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 15/4/2024, 20:04



trump je blagoslovio "pomoć ukrajini"(u obliku zajma kojeg ovi neće vratiti) , republikanski kongresnici sve više šaltaju se na stranu Ukrajine.. nadam se dobrim vijestima


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20898
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 54 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 15/4/2024, 20:14

To su dobre vijesti za ukrajinske ljubitelje skupih automobila.

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28738
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 54 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 15/4/2024, 20:31

Treći svjetski rat je već počeo, ali na Zapadu odbijaju vjerovati u to: visokoprofilni članak u The Telegraphu

U Ukrajini se razvila borba demokracije protiv autokracije.

Ruski sveobuhvatni  rat u Ukrajini dio je Trećeg svjetskog rata protiv autoritarnih država. To je Rusija i njeni saveznici – Kina, Iran i Sjeverna Koreja. Demokracija stoji protiv diktature - to je većina zapadnih zemalja, a ponekad i Sjedinjene Države.

To je navedeno u članku The Telegraph.

"Problem za demokracije je u tome što se samo autokracije ponašaju kao da je rat ono što jest: globalni. Dok se to ne promijeni, Ukrajina će biti u nepovoljnom položaju. Ako i kada se stvari promijene, Rusija bi mogla doživjeti brz i dugotrajan poraz koji bi mogao poučiti druge lekcije autokrata.

Stanovništvu bogatih i slobodnih zemalja možda je utješno razmišljati o ratu u Ukrajini kao o regionalnom ratu, ali to nije tako ", piše autor materijala David Axe.

Kako diktatorske zemlje u svijetu pomažu Ruskoj Federaciji u borbi protiv demokracije

Naglašava da od prvih dana rata početkom 2022., kada se Zapad brzo okupio kako bi Ukrajini osigurao obavještajne podatke, oružje i novac koji su joj bili potrebni da je zaštiti i podupre. Kasnije  je Rusija mobilizirala vlastite saveznike. Prvi je Iran , koji je u jesen 2022.  isporučio Rusiji prvi učinkoviti dizajn bespilotne letjelice u Rusiji, eksploziv Shahed .

Drugi saveznik Ruske Federacije je Sjeverna Koreja. Aktivirao se  krajem prošle godine kako bi riješio jedan od najozbiljnijih problema Rusije: nedostatak topničkih granata . Ruske baterije ispaljivale su desetke tisuća granata dnevno u prvim tjednima rata.  Do sredine 2023. ukrajinske snage su zapravo imale prednost u vatrenoj moći nad ruskim snagama – i to iz jednog jednostavnog razloga.  Onda se to promijenilo u siječnju 2024. Moskva je s Pjongjangom sklopila sporazum o razmjeni ruske hrane za milijune sjevernokorejskih granata.

U međuvremenu,  Kina je krenula u obnovu ruske industrije oružja, koja je pogođena stranim sankcijama koje su joj oduzele mikroelektroniku i precizne instrumente. Autori članka ističu da je vrsta mikroelektronike koja je potrebna za proizvodnju bespilotnih letjelica i projektila, te vrsta alata koja je potrebna za proizvodnju novih cijevi za haubice.

"Ako su tijekom Drugog svjetskog rata Sjedinjene Države bile arsenal demokracije Ujedinjenog Kraljevstva, danas su Iran, Sjeverna Koreja i Kina arsenal ruske autokracije", navodi se u članku.

Cijeli svijet je uključen u rat u Ukrajini

Prema Davidu Axeu, Rusija ne može pobijediti u Ukrajini bez saveznika iz cijelog svijeta – kao što Ukrajina ne može pobijediti bez vlastitih saveznika na nekoliko kontinenata. Da, stvarna neprijateljstva se odvijaju u Ukrajini i Rusiji, a Iran je također angažiran protiv Izraela i preko posrednika i izravno, ali "širi sukob je globalan, a ulozi su također globalni."

Najmoćnije svjetske autokracije rat u Ukrajini već doživljavaju kao svjetski rat. Oni podržavaju Rusiju da potvrdi moć zemalja poput Rusije da napadaju, osvajaju i tlače kad god i gdje god žele. Sada se ta ideja širi.

Treći svjetski rat je već počeo, ali na Zapadu odbijaju vjerovati u to: visokoprofilni članak u The Telegraphu
RayMabus
RayMabus

Posts : 175656
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 54 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 15/4/2024, 23:23

ima pun kurac gadnih video gubitaka na obje strane. ovaj put i ukrajinci imaju dosta gubitaka onako od strane ruskih dronova. 

čim rusi ne izvode masovne mesnate napade, odmah se gubici ujednačavaju, prema slikama. onda se sve svodi na to čiji će dron otkriti neku metu a onda na tu metu dolazi dron, himars, iskander, krasnopol ,excalibur, lancet, fpv dron itd.. tu se stvari već izjednačavaju.. 

časiv yar stanje stabilno. ukrajinci su tamo poslali pojačanje, rusi tu znaju pa ne izvode više mesnate napade jer će popušiti gomilu vojske a neće baš uzeti puno.

iako je ukrajincima gadno i fali im svega, nije da i rusima cvjeta cvijeće, jučer i prekjučer sam objavio izjave dva ruska telegram blogera koji su u ratu i opisuju stanje iz ruskog kuta.. koje je otprilike kako ga ja doživljavam.

isto tako rusi prema snimkama zadnjih dana sve više napadaju sa pazi ovo
kineskim golf đipovima 
motociklima
čak su išli u jedan napad sa ural kamionom.. 
pun kurac je prastarih BMP1 i tenkova. 


naravno ima i moderne tehnike. 

moguće je da rusi "štede" rezerve za jedan masovni napad kada prestane sezona kiše . 
sada je već dobra šansa da će se USA pomoć odobriti(hvala Iranu i Trump izgleda da je dao blagoslov) , a onda će Rusi pokušati uletiti u još jednu mega mesnatu ofanzivu da ostvare pobjedu ili barem osvoje nešto bitno. 

ako to ne uspije, linije fronte će se opet izjednačiti i zamrznuti.. ukrajinci će (naravno ako USA odobri pomoć i nastavak EU pomoći i jačanje EU/USA vojne industrije) bivati sve jači i jači, ali imaju i Rusi svoje saveznike. 

stvari će biti zrele za pregovore, možda već ovo ljeto, ako ne - onda ako Trump pobjedi.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20898
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 54 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 15/4/2024, 23:26

AssadNaPodmornici wrote:
stvari će biti zrele za pregovore, možda već ovo ljeto, ako ne - onda ako Trump pobjedi.
Dobro. Pošto pop iz Moskve oće crkvu u Kijevu onda je uvjet da vrate crkvu i kijevsku patrijašiju te da Ukrajinci nestanu kao narod.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175656
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 54 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 16/4/2024, 12:50



Mike Johnson će predložiti 4 odvojena zakona o pomoći Ukrajini, Izraelu, Republici Kini i još nešto.

Demokrati su skeptični jer žele sve u paketu. 
Ukrajincima je bitno da prođe Ukrajina.
Zašto ovo republikanci rade?
Moje nagađanje je radi Izraela. Većina glasača Bidena su kontra pomoći Izraelu a za pomoć Ukrajini. 
Republikanci su za pomoć Izraelu mislim svi a a za Ukrajinu su pola pola ili možda malo više za UA. 
Valjda je cilj Mike Johnsona zadovoljiti sve, tipa republikanci su možda neki uvjetovali da ne žele dati glas za Ukrajinu pa tko neće ne mora, uz 100% glasova demokrata i pola republikanaca to prolazi easy. Isti ti republikanci mogu slati pare zidovima da se izivljavaju nad Palestinskom sirotinjom.

Kod demokrata je obrnuto. 
Treba ponoviti da je Trump dao "blagoslov" za pomoć Ukrajini u obliku zajma a to bi jedan manji dio bio u obliku zajma a taj zajam bi se osigurao uz pomoć Ruske imovine lol.

Neki sa druge su skeptični da Mike Johnson opet nešto mulja da zajebe UA ali mislim da se ovdje ne radi o tome.. 
Sa novom USA pomoći Ukrajinci bi mogli ovih 500 000 novombiliziranih vojnika opremiti i popuniti gubitke i ponovo steći prednosti u nekim sustavima i uz Češke granate se izjednačiti skoro sa Ruskim granatama.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20898
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 54 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 16/4/2024, 14:25

Pa dobro, prvo ćemo glasat o paketu vojne pomoći Ukrajini pa tek onda sve ostalo.

Ako Republikanci neće to prvo onda znači da žele zajebat Ukrajinu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175656
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 54 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 16/4/2024, 14:41

daj đanki ne drobi, odobren je što je bilo za očekivat. kao što će se rusija nupušit kurza.

kada izrael hiti nuklearnu na iran, četnici u moskvi će shvatiti poruku.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 54 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 16/4/2024, 14:48

glupi srbi i đanki iz splita

2 nosača su sredozemlju, jedan u crnom moru.

to su tri brigade, plus više aviona kaj ima rusija.

2 su oko tajvana za ostalih 6 se ne zna gdje su


glupi srbi i rusi misle da je pješaštvo i oklopno vozilo neki faktor.

s maljutkom na žicu sam spizdil tenk


glupi srbi i jošglupli rusi, a najglupri iranci koji će popušti nuklearnu



a uz svaki nosač ide pratnja, razarača, minolovaca, tankeri.
ispod njega je podmornica.

onda bute opet cvilili

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 54 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 16/4/2024, 17:01

veber wrote:glupi srbi i đanki iz splita

2 nosača su sredozemlju, jedan u crnom moru.

to su tri brigade, plus više aviona kaj ima rusija.

2 su oko tajvana za ostalih 6 se ne zna gdje su


glupi srbi i rusi misle da je pješaštvo i oklopno vozilo neki faktor.

s maljutkom na žicu sam spizdil tenk


glupi srbi i jošglupli rusi, a najglupri iranci koji će popušti nuklearnu



a uz svaki nosač ide pratnja, razarača, minolovaca, tankeri.
ispod njega je podmornica.

onda bute opet cvilili
Na sigurnoj udaljenosti, kako od Hutija, tako i od Hezbolaha...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 3972
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 54 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 16/4/2024, 17:30

Ja uopće nikakve nosače aviona nisan spominja nit sam išta komentira oko toga.

Zašto mene veber spominje i priča meni o nosačima aviona kad ja nisan ništa o tome nikad napisa a vezano uz ovu tematiku ( Iran, perzijski zaljev i to ) ?!?!?!?

Koja je uopće priča s tim nosačima ? Ja nemam uopće pojma o čemu vi pričate i još mene spominjete a ja ništa nigdi oko toga nisan ni komentira uopće.

Ja uopće nemam pojma o čemu ste vi pričali i zašto se mene uopće spominje kad ja uopće nikad to nisan ni komentira a evo sad ću: Ima i izraelska i američka mornarica podmornice s kojih može ispaljivati rakete pa će im odma s time stuć PZO obranu i piste itd i onda dolijeće i sve drugo u napad kad s tim prvim valovima napada slome PZO obranu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175656
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 54 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 16/4/2024, 17:48

Da bi mi uopće pričali o takvim stvarima o kojima vi pričate mora bit takva situacija da je to konačno tj da će anglocionistički imperij pokrenuti masovni napad na Iran.

Za sada toga nema nego i Izrael i Amerika čekaju pare od Kongresa jer je Izrael samo na obranu od ovog iranskog napada potrošio više od miljardu dolara protuvrijednosti u PZO raketama.

S druge strane Iran je na proizvodnju ispaljenih dronova i raketa potrošio deset puta manju sumu.

Šta to znači ? Pa ako bi se oni sad počeli igrati ping ponga između sebe da Izrael to ne bi mogao financijski pratiti uopće i sad se em sam Izrael em sama Amerika koja ne želi sebe dovest u situaciju da Izrael napadne pa tek onda moljaka pare u Kongresu žele osigurati da Kongres prvo odobri te pare pa će tek onda pripremati nekakvi odgovor tj udar na Iran ( al o tom potom kad vidimo šta će točno napraviti ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 175656
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 54 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 16/4/2024, 18:05

Otkrit ću vam istinu: mlaki napad na Iran nije moguć jer će ovi odgovoriti pošto je i onaj prvi napad bio samo odgovor na napad na suverenitet Irana pa prema tome ako ovi sad napadnu Iran onda isti mora odgovoriti na to.

I onda imaš taj ping pong u kojem anglocionisti gube deset puta više para svaki put kad Iran odgovori zbog napada na njegov suverenitet a Putin istovremeno na međedu jaše prema Europi.

U konačnici to je spirala kaosa koja će ... jel. :coffee
RayMabus
RayMabus

Posts : 175656
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 54 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 16/4/2024, 18:31

Hoholo Mudovski wrote:
veber wrote:glupi srbi i đanki iz splita

2 nosača su sredozemlju, jedan u crnom moru.

to su tri brigade, plus više aviona kaj ima rusija.

2 su oko tajvana za ostalih 6 se ne zna gdje su


glupi srbi i rusi misle da je pješaštvo i oklopno vozilo neki faktor.

s maljutkom na žicu sam spizdil tenk


glupi srbi i jošglupli rusi, a najglupri iranci koji će popušti nuklearnu



a uz svaki nosač ide pratnja, razarača, minolovaca, tankeri.
ispod njega je podmornica.

onda bute opet cvilili
Na sigurnoj udaljenosti, kako od Hutija, tako i od Hezbolaha...
četnik, vidjeli ste kaj jedan napravi

i kinezi dobili poruku u srbiji.

daj još malo krekečitite.


nema traktorijade ll

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 54 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 16/4/2024, 20:03

veber wrote:
Hoholo Mudovski wrote:
veber wrote:glupi srbi i đanki iz splita

2 nosača su sredozemlju, jedan u crnom moru.

to su tri brigade, plus više aviona kaj ima rusija.

2 su oko tajvana za ostalih 6 se ne zna gdje su


glupi srbi i rusi misle da je pješaštvo i oklopno vozilo neki faktor.

s maljutkom na žicu sam spizdil tenk


glupi srbi i jošglupli rusi, a najglupri iranci koji će popušti nuklearnu



a uz svaki nosač ide pratnja, razarača, minolovaca, tankeri.
ispod njega je podmornica.

onda bute opet cvilili
Na sigurnoj udaljenosti, kako od Hutija, tako i od Hezbolaha...
četnik, vidjeli ste kaj jedan napravi

i kinezi dobili poruku u srbiji.

daj još malo krekečitite.


nema traktorijade ll

To je istina. Kinezima je gađano veleposlanstvo, ali su se ispričali barem za kršenje povelja Bečke konvencije, za razliku od odabranog naroda koji se rukovodi svetim spisima, a tamo nema ništa o tim stvarima.
Ti si još u doba konjice, a tenkovi nadiru preko ledine...
Tako ti je i nosač zrakoplova. Čak se Iran izraelu probilo bar 6-10 komada kroz obranu , a što je vidljivo po snimkama, projektila od 300 s velikim udjelom kosilica... Dragi lastane koliko je pogodaka potrebno za nosač da se pridruži na dnu Moskvi?
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 3972
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 54 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 17/4/2024, 12:25

ovo je popunjeno i ne da mi se brisati sav spam pa ide lock i nastavak

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20898
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 54 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 54 of 54 Previous  1 ... 28 ... 52, 53, 54

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum