ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 53 of 54 Previous  1 ... 28 ... 52, 53, 54  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 53 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 13/4/2024, 21:34

Feng Yujun, jedan od vodećih kineskih rusista i profesor na Pekinškom sveučilištu: Rusija će sigurno izgubiti u Ukrajini – The Economist

Četiri razloga zašto će Ruska Federacija izgubiti od Ukrajine, prema Feng Yujunu:

🔹 Prvi je razina otpora i nacionalnog jedinstva koju su Ukrajinci pokazali, a koja je do sada bila izvanredna.

🔹 Druga je međunarodna potpora Ukrajini, koja, iako nedavno nije ispunila očekivanja zemlje, ostaje široka.

🔹 Treći čimbenik je priroda modernog ratovanja, natjecanje koje uključuje kombinaciju industrijske moći i sustava zapovijedanja, kontrole, komunikacija i obavještajnih sustava. Jedan od razloga zašto se Rusija mučila u ovom ratu je to što se tek treba oporaviti od dramatične deindustrijalizacije koju je pretrpjela nakon raspada Sovjetskog Saveza.

🔹 Konačni faktor je informacija. Kada je riječ o donošenju odluka, Vladimir Putin je zarobljen u informacijskoj čahuri, zahvaljujući tome što je toliko dugo na vlasti. Ruski predsjednik i njegov tim za nacionalnu sigurnost nemaju pristup točnim obavještajnim podacima. Sustav kojim upravljaju nema učinkovit mehanizam za ispravljanje grešaka. Njihovi ukrajinski kolege su fleksibilniji i učinkovitiji.

Njegov zaključak je sljedeći:

🔸 Rusija će biti prisiljena povući se sa svih okupiranih ukrajinskih teritorija, uključujući Krim.

🔸 Nuklearna sposobnost Rusije nije jamstvo uspjeha. Feng Yujun daje primjer Sjedinjenih Američkih Država koje su Vijetnamu, Koreji i Afganistanu ostavile ništa manji nuklearni potencijal nego što ga danas ima Ruska Federacija.

🔸 Kijev je dokazao da Moskva nije nepobjediva, pa je prekid vatre po "korejskom" scenariju isključen.

🔸 Rat je prekretnica za Rusiju. To je Putinov režim stavilo u široku međunarodnu izolaciju. Također se morao suočiti s teškim domaćim političkim podstrujanjima, od pobune plaćenika Wagnerove skupine i drugih vojnih džepova - na primjer u Belgorodu - do etničkih napetosti u nekoliko ruskih regija i nedavnog terorističkog napada u Moskvi. To pokazuje da je politički rizik u Rusiji vrlo visok. Gospodin Putin možda je nedavno ponovno izabran, ali se suočava sa svim mogućim događajima crnog labuda.

🔸 Ukrajina će nakon rata imati priliku ući i u EU i u NATO, dok će Rusija izgubiti svoje bivše sovjetske republike jer tamo vide Putinovu agresiju kao prijetnju svom suverenitetu i teritorijalnom integritetu.

Prema Feng Yujunu, rat je u međuvremenu natjerao Europu da shvati ogromnu prijetnju koju ruska vojna agresija predstavlja za sigurnost kontinenta i međunarodni poredak, čime je okončan posthladnoratovski detant između EU i Rusije. Mnoge europske zemlje odustale su od svojih iluzija o Putinovoj Rusiji.

https://twitter.com/Gerashchenko_en/status/1779217033374089501

RayMabus

Posts : 175667
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 53 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 13/4/2024, 21:45

Treći čimbenik je priroda modernog ratovanja, natjecanje koje uključuje kombinaciju industrijske moći i sustava zapovijedanja, kontrole, komunikacija i obavještajnih sustava. Jedan od razloga zašto se Rusija mučila u ovom ratu je to što se tek treba oporaviti od dramatične deindustrijalizacije koju je pretrpjela nakon raspada Sovjetskog Saveza.

---

Pa smislit će nešto ... poboljšavaju rakete, rade na razvoju avionskih motora a sve to im omogućava upravo ta pat pozicija tj to šta nisu doživjeli slom bojišnice polovinom prošle godine.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175667
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 53 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 13/4/2024, 21:48

svašta je tu moguće ali da će Rusija i Ukrajina ostati spaljene zemlje nakon ovoga rata hoće. 

Što se tiče vijesti sa fronte idemo;
Ima i novih video snimki propalih Ruskih mesnih napada, imate telegram, twiter pa gledajte.. međutim Rusi ponovo "kritiziraju" sve mesne napade. 


Fora ovoga linka gore je prijevod (imate i telegram link pa kliknete google translate negdje u komentarima ) , ugl Rusi govore iako non stop čitaju o "kolapsu UA linija", da od toga nema ništa , čisto iz loše Ruske taktike "mesnatih-mehaniziranih napada". 

Rusi blogeri tvrde da im je napredak spor i uz teške gubitke, i to se događa samo zato što Ukrajincima fali granata i PZO sustava, pa onda njihovi samoubilački napadi uspiju doći do prednjih UA položaja, gdje nema vojnika radi nedostatka ljudstva ili je njihova avijacija uništila obranu.. a da i tada Ukrajinci često vrše uspješne kontra napade i da ih odbijaju. 

Da trpe velike gubitke, itd. Da trenutnu prednost u ljudstvu, i oklopu i granatama i avionima (osim što UA ima prednost u dronovima) ne mogu iskoristiti radi loše taktike i nedostatka kordinacije.. 

eto, definitivno Ruski bloger je napisao isti kurac što ja pišem ovdje tjednima i zašto govorim da nema kolapsa fronta unatoč Ruskoj nadmoći u svemu. 

---------------

Danas sam pročitao još jedan članak o mogućoj UA kolapsu , točnije analizu od nekog zapadnog analitičara, a teorija je sljedeća. Da Rusi konstatno vrše ove napade, manje, a da iako "trpe gubitke" , da sve jedno ti manji napadi su im da troše UA resurse, i da na ljeto slijedi masovni Ruski napad koji bi mogao okrenuti tijek rata. 

---

Zašto se ne slažem?
Po meni Rusi trpe pregadne gubitke da bi imali dovoljnu akumulaciju željeza i oklopa i granata. Dakle Rusi baš trpe ogromne gubitke, a radi se doslovno o desecima komada tehnike dnevno, ne tjedno, mjesečno nego dnevno, i nema šanse da imaju takvu akumulaciju rezervi.

Ovo ljeto dok je Ukrajina bila u svom napadu, omjer gubitaka je bio 1:1, a Ruski gubici iako su bili "li-la" sa Ukrajinskima, su prema svim izračunima bili pun kurac manji od mogućnosti RU industrije da ih nadoknadi. 

gubici od 1.10.2023 do danas - nema šanse da su Rusi stvorili negdje "rezervne dvije armije" za mega napad..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20899
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 53 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 13/4/2024, 21:53

RayMabus wrote:Feng Yujun, jedan od vodećih kineskih rusista i profesor na Pekinškom sveučilištu: Rusija će sigurno izgubiti u Ukrajini – The Economist

Četiri razloga zašto će Ruska Federacija izgubiti od Ukrajine, /1779217033374089501

Ajde neka su našli jednog i Kineza. Kod nas ima hrpa takvih stručnjaka.

Ukrajina je umratu protiv Rusije imala na raspolaganju što starih sovjetskih što donacija 10 000. Protuzračnih projektila.
Trenutno stanje

Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 3972
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 53 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 13/4/2024, 21:59

čemuri i ćefuti rolaju od jutra

kolika vam je satnica. da ga jebeš nemreš tri hambija u danu pojest.

samo krmeljivi poždere četiri

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 53 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 13/4/2024, 22:03

Hoholo Mudovski wrote:
RayMabus wrote:Feng Yujun, jedan od vodećih kineskih rusista i profesor na Pekinškom sveučilištu: Rusija će sigurno izgubiti u Ukrajini – The Economist

Četiri razloga zašto će Ruska Federacija izgubiti od Ukrajine, /1779217033374089501

Ajde neka su našli jednog i Kineza. Kod nas ima hrpa takvih stručnjaka.

Nije njemu analiza toliko loša, ... samo mu je pogrešna. lol!

Bolja je analiza kad mu ja dodam da ono s oporavkom od deindustrijalizacijom se dešava tj moguća je upravo radi postignute pat pozicije koja im daje vrijeme da isti oporavak od deindustrijalizacije obave ... doduše ne mislim da će oni sad postati baš tehnološki na razini Japana ali neke tu stvari s protokom vremena su poboljšane i razvijene i napravljene a koje prije napada nisu imali ili ih nisu usavršili do kraja ... a to onda daje malo drukčiju sliku od nekakvog raspada bojišnice ili općenito sustava u Rusiji tj daje im dodatni dah da mogu izgurati više čak i ako budu gubili teritorije u Ukrajini a šta je nekako očekivano s protokom vremena al bi te stvari koje će se poboljšati i pojaviti jer su ih dovršili u međuvremenu malo oslabiti taj kolaps il ga fiksirati il tako nešto al uglavnom bez tako naglog kolapsa kakav ovaj predviđa u toj analizi u tom članku.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175667
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 53 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 13/4/2024, 22:39

Hoholo Mudovski wrote:
RayMabus wrote:Feng Yujun, jedan od vodećih kineskih rusista i profesor na Pekinškom sveučilištu: Rusija će sigurno izgubiti u Ukrajini – The Economist

Četiri razloga zašto će Ruska Federacija izgubiti od Ukrajine, /1779217033374089501

Ajde neka su našli jednog i Kineza. Kod nas ima hrpa takvih stručnjaka.

Ukrajina je umratu protiv Rusije imala na raspolaganju što starih sovjetskih što donacija 10 000. Protuzračnih projektila.
Trenutno stanje

znaš šta je najgore kod te zračne dominacije. 
rusi nemaju precizne laserski navođene bombe. 

dakle ti suhojevi koji lete, mislim i to je od koristi, udaraju sa gravitacijskim bombama ili nekim drugim oružjem koje nije laserski navođeno. 

međutim pravi "nato style" bi bio da avioni krstare iznad , i to ne 200 metara iznad grada, nego 5-6km , i onda sa kamerama vrhunske kvalitete snimaju svaki pokret i pošalju precizni projektil na bilo šta što se kreće. 

rusi vjerojatno nisu računali da će biti ikada ponovo u prilici da imaju takvu mogućnost, pa nemaju više takvog preciznog streljiva, niti su ga proizvodili, .. 


gle i ovo je "gadno", ali da Rusi ovdje pošalju par desetaka aviona da krstare sa par stotina laserski navođenih bombi, grad bi pao sam od sebe.. ali nisu ih vjerojatno proizvodili od kada je rat počeo, em su jebeno skupe i računali su da neće imati zračnu dominaciju ponovo. čak i kada su ih bacali po siriji nisu ih bacali previše, nego su udarali gravitacijskim fab bombama, čak i kazetne mega bombe bacali po gradovima(pitaj boga koliko su arapa civila pobili u tim zračnim napadima ali eto ameri su zlo)

 ali evo dolaze Ukrajincima novi PZO sustavi, odobren je novi patriot iz njemačke, odobren je poljski s-200, i 12 baterija pečore ili neve,  pregovara se sa još jednim španjolskim patriot sustavom, i rumunjskim Samp-T

a Trump je "blagoslovio" Republikancima da daju Ukrajincima "zajam" ... 

dakle ovo američko "odugovlačenje" čak i nije ispalo loše(ako prođe) , jer EU se trznula konačno , prošle godine su oslanjali na to "ma ameri će pomagati ukrajincima a mi ćemo reda radi", bogami EU se trznula, a taman kada počne dolaziti masovna EU pomoć, početi će i USA pomoć..

samo čekaj da prođe USA pomoć, a to su stotine PZO raketa , radari, PZO sustavi dugog i srednjeg dometa, stotine bradley i Abramsa, dronovi velikog dometa, stotine tisuća komada kazetnog streljiva, balističke rakete, te 5000-10 000 raketa za himars i hrpa toga.. 

ovo je realno idućih par tjedana ili idućih 3-4 mjeseca zadnja prilika da naprave nešto u ratu..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20899
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 53 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by T. 14/4/2024, 01:53

sve to jedna taktička na kijev anulira u trenu...
je li moguće da  ste toliki slijepci ?

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 53 Unname11
T.
T.

Posts : 17089
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 53 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 14/4/2024, 07:18

T. wrote:sve to jedna taktička na kijev anulira u trenu...
je li moguće da  ste toliki slijepci ?

RF ima stotine konvencionalnih bomba snage atomske bačene na Hirošimu.
Da Ukrajina to ima ne bi se mislila. Ovako Ukrajinci imaju sreće što su sa druge strane strpljivi Orci kojima se ne žuri i koji žele spasiti što više zabludjele braće ...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 3972
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 53 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 14/4/2024, 09:14

Najgore ove Veberove Srblje po Njemačkoj... Treba to sve istjerati i naseliti Njemačku čistokrvnim crncima i muslimanima.


Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 3972
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 53 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 14/4/2024, 09:45

T. wrote:sve to jedna taktička na kijev anulira u trenu...
 
i par desetaka dronova svaki koji nosi par kg radioaktivne prašine iz UA nuklearnih elektrana iznad Moskve.... manje spektakularno ali dobiješ isti efekt

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20899
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 53 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 14/4/2024, 10:29

AssadNaPodmornici wrote:
T. wrote:sve to jedna taktička na kijev anulira u trenu...
 
i par desetaka dronova svaki koji nosi par kg radioaktivne prašine iz UA nuklearnih elektrana iznad Moskve.... manje spektakularno ali dobiješ isti efekt
srpska posla. samo kmeče

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 53 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 14/4/2024, 17:25



evo kako izgleda napad drona kamikazom iz kamere Ruskog vojnika.. 

jedan Rus opisuje ratna djelovanja Zaporožje pravcu, 


kaže da je borba krvava da mu nije jasno pričanje Ruskih medija, koji govore da je Ukrajina pred kolapsom, da će kapitulirati svakog trenutka, kaže da je situacija obrnuto, da ukrajinska artiljerija djeluje, himarsi, a da ukrajinci imaju rojeve dronova, da ne smiju provirit glavu, da baba yaga (poznata ua specijalna jedinica dronova) uništava tehniku itd.. zatim nabraja gdje su poginuli neki rusi od čega.. da neće dobiti rat ako se ne stisne cijela država...

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20899
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 53 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 14/4/2024, 18:48

pogledajte u dva dana, dva Ruska telegram kanal koji su borci na dva različita fronta udaljena 500km jedan od drugog.. zaporožje i bahmut.. de facto daju isto izvješće, da je rat, krvav, da ukrajicni imaju dovoljno svega, a da dominiraju o dronovima, i da nema nigdje priče o kolapsu, aj onaj prvi govori da se osjeti nedostatak ljudstva kod ukrajinaca, kao i efekt aviobombi ali da unatoč tome, trpe velike gubitke i često bez pomaka.. 

što se tiče snimki gubitaka, ima ih, ali to su ugl dosadne snimke, ukrajinci dronovima se zabijaju u ruski oklop i pješadiju..
ruske snimke što ih puštaju su uglavnom leti dron iznad neke lokacije, dole se ne vidi šta je snimia, a onda popadaju aviobombe  i vide se gljive.. 

ima jedna snimka,gdje Rusi tvrde da su pogodili Njemački IRIS_T, ekipa tvrdi da je "decoy"(mamac)..

ali prije par dana su Rusi uništili jedan S-300 kod odese, to nije bio decoy i to je gadan gubitak..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20899
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 53 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 14/4/2024, 19:56

Hoholo Mudovski wrote:Najgore ove Veberove Srblje po Njemačkoj... Treba to sve istjerati i naseliti Njemačku čistokrvnim crncima i muslimanima.


čedo ukupno vas je 5%živite u getoma. prije ću na kavu s kršačinom iz kenije nego sa srbinom, koji bota
za razliku od čedomira kenijac je katolik, kršćanin i zna njemački za razliku od srblja.
 krekećete i dođete sa srpskim CV odmah vas odjebem

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 53 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 14/4/2024, 23:51



Odlične vijesti. Kao što sam napisao prije, Iranci su napravili najbolju moguću uslugu Ukraincima. 
Očekuje se da bi pomoć Ukrajini i Izraelu mogla biti izglasana već idući tjedan. 
Demokrati već prije lukavo spojili pomoć Izraelu i Ukrajini.
Inače zanimljiva statistika glasači Joe Bidena 57% su protiv pomoći Izraelu a skoro svi su za pomoć Ukraini.
Republikanci su skoro svi za pomoć Izraelu a za Ukrajinu so podijeljeni. 
Prije koji dan je Trump "blagoslovio pomoć Ukrajini" a ovaj napad na Izrael je brutalno ubrzao stvari tako da postoji dobra šansa s je ovo ići u brzo glasanje.
Nakon što prođe pomoć Ukrajini, nevidim način da Ukrajinci izgube rat. Naravno to ne znači da će i Rusi izgubiti rat.
Bilo bi im pametnije da krenu u pregovore

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20899
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 53 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 15/4/2024, 10:56

Ukrajina je mobilizirala najmanje 6% svoje muške populacije i otprilike 20% svoje populacije od 25 do 60 godina. Rusija je mobilizirala 0,4% svoje muške populacije i približno 1,1% (različiti parametri u Ru) svoje prikladne populacije.
.......

Prošlo je 18 mjeseci od prvog (i jedinog dosad) vala djelomične mobilizacije. Rusija zapravo nikoga ne tjera da se bori u SMO ako to ne želi. S druge strane, ukrajinski muškarci bježe iz Ukrajine (što je btw zabranjeno).

........

Da je Rusija mobilizirala istom stopom kao Ukrajina (tj. 3% ukupnog stanovništva), Rusija bi mobilizirala otprilike 4,4 milijuna ljudi. Umjesto toga samo ~285.000. Ljudi zapravo nemaju pojma kolika je ta razlika.


Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 3972
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 53 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 15/4/2024, 11:12

opet srbaljske laži.

rusi mobiliziraju kao i ukrajinci.

sve više je pritisak u njemačkoj da se protjeraju u rusiju, što bi dovelo do toga da bi ih pola završilo u ukrjini.

početkom sankcija ruska mafija je uzimala 10% na lovu sada kada je tok novca zatvoren, a mafijaši poslani u rusiju. 30% mafija uzima od svojih građana


glupi srbi

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 53 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Joža 15/4/2024, 13:35

Ugl ukronacisti napreduju. Prema zapadu.

_________________
Suspect
Joža
Joža

Male
Posts : 2430
2022-02-24

Lokacija: : Uprava državne sigurnosti NR Hrvatske

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 53 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 15/4/2024, 14:32

kako da ne. radi se o manipulaciji statistikom.

prvo ruska ukupna vojska je 1,3milijun ljudi a ne 285 000.
285 000 su oni koji su raspoređeni u ukrajini.

isto je i sa ukrajinskom vojskom. ona je 800 000 - 1milijun ljudi (prema svim analizama imali su 200 000 gubitaka) , međutim na prvoj crti je vjerojatno manje od 200 000 , ako ne i 150 000 vojnika jer po svim snimkama i analizama ukrajinci imaju manje vojnika na prednjoj crti, najviše iz razloga što im fali resursa da ih stave sve tamo.


dakle rusku vojsku si umanjio za 4.5x , računao si samo one raspoređene na prednjoj liniji,
a ukrajinsku vojsku si istom logikom poveća za 5-6x

ako uračunaš da je rusija sa aktivnom vojskom od 1.3 milijuna ljudi, a na 285 000 si stavlja neke 1.1%, kada ubaciš ove realne brojke onda nije omjer 20% :1.1% , nego recimo 20% :4.5% (pod uvjetom da ovih 20% nije napuhano, s obzirom da se radi o manipulaciji sasvim realno da i jest).

--------
što kažu podaci Ukrajinske države?
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 53 Bazen10

UA država može mobilizirati 3.7milijuna muškaraca još. bazen dostupnih je 11.1milijuna ljudi, ali dio je mobiliziran, dio nije zdrav, većina radi u privatnom sektoru koji financira rat, ostaje potencijal od 3.7milijuna muških za mobilizirati.

dakle mogu sa ovom matematikom imati 7 valova mobilizacije od 500 000 ljudi.

dakle , imaju ukrajinci dovoljno mesa.
rat se neće dobiti uništavanjem muške populacije ukrajine i rusije (osim ako rat ne potraje 15godina) , nego na druge načine.

ako USA odobri novu pomoć Ukrajini, a Iran je napravio medvjeđu uslugu Ukrajincima, onda će ovi dobiti resurse da popune gubitke, u brigadama i sa ljudima i tehnikom.

tada Rusija ne može dobiti rat(barem ne kraktoročno ).
Ne može niti Ukrajina(barem ne kratkoročno).

Hoće li nakon toga usljediti pregovori, jer se spominju pregovori na ljeto, eventualno druga je prilika ako Trump bude predsjednik, ići će ove dvije države ići u višegodišnji rat..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20899
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 53 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 15/4/2024, 14:39

AssadNaPodmornici wrote:
ako USA odobri novu pomoć Ukrajini, a Iran je napravio medvjeđu uslugu Ukrajincima, onda će ovi dobiti resurse da popune gubitke,  u brigadama i sa ljudima i tehnikom.

tada Rusija ne može dobiti rat(barem ne kraktoročno ).
Ne može niti Ukrajina(barem ne kratkoročno).
Brat Xi ne može dopustiti da režim u Rusiji padne i pošto ovome nedostaje sve više škovaca sa skladišta SSSR-a brat Xi sve otvorenije šalje Putinu iz svojih skladišta šta ima da NATO ne pobijedi u Ukrajini.

Treba poslat novih tisuću GPS granata tako da šta prije potamane to šta đeneral Šojgu ima pa da mora žicat naokolo a onda će postajati sve otvorenije i jasnije to da brat Xi pomaže rusku invaziju na Ukrajinu nakon čega mali Švabo neće imati više izbora i mora prekinuti trgovinu sa Kinom.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175667
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 53 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 53 of 54 Previous  1 ... 28 ... 52, 53, 54  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum