ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 52 of 54 Previous  1 ... 27 ... 51, 52, 53, 54  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 52 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 12/4/2024, 14:44

RayMabus wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
sve ovo je od koristi. i ovi stari sovjetski i stari hladnoratovski zapadni sustavi su se pokazali korisnim.

Plus to šta Ukrajinci znaju rukovati sa istima ( ne treba trošiti vrijeme na obuku za rukovanje sa istima ) a to je bitno jer im ovo treba relativno odmah dok čekaju Mike Johnsona da više uvede ono na dnevni red u američkom kongresu.

a doslovno. Još je Poljski modernizirani S-200.. taj modernizirani S200 ima veći domet i brzinu od patriota.. i navodno raketu koja sama se navodi na cilj (kao moderni PZO sustavi)..

samo treba Ruske Su34 uhvatiti u radarski snop i poslati im raketu.. jedina mu je mana što je poprilično fiksan i statičan.. dakle staviš ga negdje 50km iza Časiv Yara i moliš Boga da te Ruski dron ne snimi i ne pošalje Iskander na njega.. posadu udaljiš od sustava koliko je to moguće da smanjiš ljudske gubitke..

AssadNaPodmornici

Posts : 21028
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 52 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 12/4/2024, 14:46

Napominje se da jedina osoba koja može zaustaviti Ruse - republikanski predsjednik Zastupničkog doma američkog Kongresa Mike Johnson - trenutno odbija to učiniti. On je taj koji bi trebao glasovati o nacrtu zakona o pomoći Ukrajini u iznosu od 60 milijardi dolara. Ovom pomoći će se platiti streljivo potrebno Oružanim snagama za zadržavanje neprijateljskih snaga dok Rusi konačno ne iscrpe svoje zalihe starog hladnoratovskog oružja.

"Postoji praznina koju Kremlj popunjava stavljanjem iz pogona dugotrajnih skladišnih tenkova i borbenih vozila iz 1970-ih, a u nekim slučajevima čak iz 60-ih ili 50-ih. Ali ta su starija vozila ograničeni resursi. Izgrađena tijekom industrijskog procvata Sovjetskog Saveza, ne mogu se zamijeniti novom proizvodnjom", kaže se u članku.

Najnovije prijeteće prognoze za Rusku Federaciju predviđaju da sredinom 2025. godine u ruskim skladištima više neće biti starih tenkova i borbenih vozila.

Dokazi nedostatka tenkova već su vidljivi: ruske trupe idu u bitku u neoklopljenim kamionima, pa čak i otvorenim kolicima za golf koje je Kremlj kupio od jedne kineske tvrtke. Kako ističu autori, nije važno što ruska vojska u Ukrajini ima 300 ili 400.000 vojnika, sve dok su potpuno nezaštićeni na bojnom polju.

Krhkost ruske vojske bila bi očitija da ukrajinskoj vojsci nije nedostajalo streljiva i da ponekad nije mogla uzvratiti vatru.

U članku se navodi da ukrajinske trupe gube tlo pod nogama, ali to se događa pred legijama slabo obučenih ruskih vojnika koji voze stare automobile. Oružane snage gube tlo samo zato što im ponestaje streljiva.

Ukratko, autori publikacije naveli su da, nažalost, izbor nije na Ukrajincima. Ovisi o jednoj osobi – vođi slabašne republikanske većine u jednom od domova američkog Kongresa.

Rusija ima zalihe tenkova i borbenih vozila samo do sredine 2025.


Last edited by RayMabus on 12/4/2024, 14:48; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 52 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 12/4/2024, 14:46

Amerikanci su poslali nešto starih Hawk sustava.. (nešto slično kao mix ovih Pečora i S200)..
Čita sam da tih Hawk sustava ima po svijetu pun kurac, od Tajvana do zapada, ali većinom su po skladištima.. treba ih otvoriti, očistiti prašinu, i testirati i poslati Ukrajincima.. Ukrajinci ih već koriste. Nisu niti oni loši, ispališ raketu na Ruski krstareću pa čak i dron.. isplati se, kada je besplatno i dok ne dođe zamjena..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21028
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 52 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 12/4/2024, 15:46

RayMabus wrote:Napominje se da jedina osoba koja može zaustaviti Ruse - republikanski predsjednik Zastupničkog doma američkog Kongresa Mike Johnson - trenutno odbija to učiniti. On je taj koji bi trebao glasovati o nacrtu zakona o pomoći Ukrajini u iznosu od 60 milijardi dolara. Ovom pomoći će se platiti streljivo potrebno Oružanim snagama za zadržavanje neprijateljskih snaga dok Rusi konačno ne iscrpe svoje zalihe starog hladnoratovskog oružja.

"Postoji praznina koju Kremlj popunjava stavljanjem iz pogona dugotrajnih skladišnih tenkova i borbenih vozila iz 1970-ih, a u nekim slučajevima čak iz 60-ih ili 50-ih. Ali ta su starija vozila ograničeni resursi. Izgrađena tijekom industrijskog procvata Sovjetskog Saveza, ne mogu se zamijeniti novom proizvodnjom", kaže se u članku.

Najnovije prijeteće prognoze za Rusku Federaciju predviđaju da sredinom 2025. godine u ruskim skladištima više neće biti starih tenkova i borbenih vozila.

Dokazi nedostatka tenkova već su vidljivi: ruske trupe idu u bitku u neoklopljenim kamionima, pa čak i otvorenim kolicima za golf koje je Kremlj kupio od jedne kineske tvrtke. Kako ističu autori, nije važno što ruska vojska u Ukrajini ima 300 ili 400.000 vojnika, sve dok su potpuno nezaštićeni na bojnom polju.

Krhkost ruske vojske bila bi očitija da ukrajinskoj vojsci nije nedostajalo streljiva i da ponekad nije mogla uzvratiti vatru.

U članku se navodi da ukrajinske trupe gube tlo pod nogama, ali to se događa pred legijama slabo obučenih ruskih vojnika koji voze stare automobile. Oružane snage gube tlo samo zato što im ponestaje streljiva.

Ukratko, autori publikacije naveli su da, nažalost, izbor nije na Ukrajincima. Ovisi o jednoj osobi – vođi slabašne republikanske većine u jednom od domova američkog Kongresa.

Rusija ima zalihe tenkova i borbenih vozila samo do sredine 2025.
Pitanje -Zašto je u na čelu Kongresa putinofil.
Odgovor- zato što je Bidenu draža trpačina od Ukrajine
:fuck

p.s. autor članka nije primjetio da se Rusi od prošle godine bore lopatama
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4217
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 52 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 12/4/2024, 16:20

Donald Trump, koji nije američki predsjednik, koristi manjinu republikanaca da blokira pomoć Ukrajini, potkopa vanjsku politiku sadašnjeg predsjednika i oslabi američku moć i vjerodostojnost.

Pitao je novinarku shvaćaju li republikanci u Kongresu da bi ruska pobjeda u Ukrajini diskreditirala Sjedinjene Američke Države, oslabila američke saveze u Europi i Aziji, ohrabrila Kinu, ohrabrila Iran i povećala vjerojatnost invazije na Južnu Koreju ili Tajvan. Zar to ne shvaćaju? Da, odgovorila je Applebaum, shvaćaju. Sam Johnson rekao je u veljači 2022. godine da neuspjeh u odgovoru na rusku invaziju na Ukrajinu "osnažuje druge diktatore, druge teroriste i tiranine diljem svijeta... Ako oni vide da je Amerika slaba ili nesposobna djelovati odlučno, tada to poziva na agresiju na mnogo različitih načina".

Ali sada se predsjednik Zastupničkog doma toliko boji Trumpa da ga više nije briga. Ili možda toliko strahuje od gubitka svoje pozicije da si ne može priuštiti drukčije razmišljanje. Europski dužnosnik odmahnuo je glavom ne zato što nije vjerovao Applebaum, nego zato što mu je to bilo jako teško čuti.

Od tada je Applebaum vodila slične razgovore s mnogim Europljanima u Münchenu i drugim gradovima, kao i s mnogim Amerikancima. Oni razumiju da republikanska manjina blokira taj novac u Trumpovo ime. Gledali su kako prvo McCarthy, a zatim Johnson lete u Trumpov Mar-a-Lago da prime upute.

Sve bi se to moglo dogoditi čak i ako Trump ne pobijedi na izborima. Upravo sada, čak i ako se nikad ne vrati Bijelu kuću, on diktira vanjsku politiku SAD-a oblikujući percepciju Amerike u svijetu. Čak i ako financiranje Ukrajine u konačnici prođe, šteta koju je nanio američkim odnosima je stvarna.

Zašto Trump čini sve da Ukrajina izgubi? "Ovo je prekretnica u povijesti svijeta"

Trump misli da će postat predsjednik Amerike tako što će Bidenu spoticat noge.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 52 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 12/4/2024, 16:44

Najveći problem u ovoj Trumpovoj logici je taj šta njegovi birači znaju da će zbog ove njegove politike oni sutra morati ići u rat s Kinom.

I onda mu neće izaći na izbore da mu daju glas.

Tko uopće daje glas nekome zbog koga će sutra on sam morati ići u rat ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 52 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 12/4/2024, 16:55

Zašto bi uopće njemu tko dao glas ?

Ono ja ti kažem: Neću dat pare ovima unatoč tome šta znam da će to sutra osnažiti Kinu i onda ćemo mi sami morati ići ratovati.

Molim ? Tko triba ić ratovat ? Mi Amerikanci sami ? Bog. Izgubljeni izbori.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 52 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 12/4/2024, 17:14

Times piše da je Washington sada u opasnosti da padne na ovom testu, budući da je paket pomoći neophodan za opstanak Ukrajine u borbi protiv ruske agresije blokiran od strane desničarskih republikanaca lojalnih Donaldu Trumpu.

Ako 60 milijardi dolara pomoći ne stigne u Ukrajinu u bliskoj budućnosti, Ukrajina bi mogla, kako je rekao predsjednik Zelensky, "izgubiti rat". Naravno, to će naštetiti ukrajinskim vojnim naporima, koji već pate od nedostatka streljiva i ljudstva. Bez modernijeg američkog oružja, koje bi Ukrajini omogućilo da se suprotstavi neprijatelju, inicijativa će vjerojatno zauvijek prijeći u ruke predsjednika Putina i njegovih generala, smatra list The Times.

Takav zlokoban i nekoć nezamisliv ishod značio bi kraj uloge Amerike kao globalnog "policajca" i ozbiljno bi potkopao vjerodostojnost američkih saveznika diljem svijeta. Sada je, međutim, moguće, budući da glavna apologetica Moskve u Zastupničkom domu, Marjorie Taylor Green, prijeti da će svrgnuti svog kolegu republikanca, Mikea Johnsona, s mjesta govornika ako on pokuša progurati pomoć Ukrajini s Demokratskom strankom.

Joe Biden je rekao da bi ruskoj agresiji na Ukrajinu mogao doći kraj kada predsjednik Zastupničkog doma Mike Johnson stavi na glasovanje pitanje pomoći Ukrajincima.

članak The Timesa o američkoj pomoći Ukrajini

A ništa. Morat će ratovat protiv Kine jer tamo nema baš Europe i kontinentalne mase nego će morat ić u izravan rat s istom.

Pa sretno im.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 52 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 12/4/2024, 17:39

Posljednje ankete u Njemačkoj pokazuju da podrška Ukrajini znatno raste. Brojevi:

42% (+9%) želi veću podršku Ukrajini
31% (-2%) potporu smatra dovoljnom
22% (-6%) želi manju podršku
5% (-1%) ne zna

To je značajno povećanje u usporedbi s veljačom 2024., što njemačka vlada, posebice kancelar, još uvijek nije shvatila.

Nije pitanje čini li Njemačka mnogo, jedino relevantno pitanje je je li dovoljno, a jasan odgovor je ne. Slabe mjere u Berlinu su neprihvatljive i ljudi to sve više shvaćaju.

Izvor: ZDF
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 52 GK-WER7WQAAf_rV?format=jpg
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 52 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 12/4/2024, 17:52

RayMabus wrote:Times piše da je Washington sada u opasnosti da padne na ovom testu, budući da je paket pomoći neophodan za opstanak Ukrajine u borbi protiv ruske agresije blokiran od strane desničarskih republikanaca lojalnih Donaldu Trumpu.

Ako 60 milijardi dolara pomoći ne stigne u Ukrajinu u bliskoj budućnosti, Ukrajina bi mogla, kako je rekao predsjednik Zelensky, "izgubiti rat". Naravno, to će naštetiti ukrajinskim vojnim naporima, koji već pate od nedostatka streljiva i ljudstva. Bez modernijeg američkog oružja, koje bi Ukrajini omogućilo da se suprotstavi neprijatelju, inicijativa će vjerojatno zauvijek prijeći u ruke predsjednika Putina i njegovih generala, smatra list The Times.

Takav zlokoban i nekoć nezamisliv ishod značio bi kraj uloge Amerike kao globalnog "policajca" i ozbiljno bi potkopao vjerodostojnost američkih saveznika diljem svijeta. Sada je, međutim, moguće, budući da glavna apologetica Moskve u Zastupničkom domu, Marjorie Taylor Green, prijeti da će svrgnuti svog kolegu republikanca, Mikea Johnsona, s mjesta govornika ako on pokuša progurati pomoć Ukrajini s Demokratskom strankom.

Joe Biden je rekao da bi ruskoj agresiji na Ukrajinu mogao doći kraj kada predsjednik Zastupničkog doma Mike Johnson stavi na glasovanje pitanje pomoći Ukrajincima.

članak The Timesa o američkoj pomoći Ukrajini

A ništa. Morat će ratovat protiv Kine jer tamo nema baš Europe i kontinentalne mase nego će morat ić u izravan rat s istom.

Pa sretno im.

Trump nije odgovoran za probleme s ljudstvom. Za to je odgovoran Vladimir Putin.
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4217
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 52 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 12/4/2024, 18:02

Trump neće dobit izbore a razlog je prosto jednostavan: ljudi ne daju glas nekome za koga procijene da ih vodi u to da će i oni sami morati ići u rat.

Posebno to Amerikanci ne rade.

SAD će morat ratovat s Kinom. Kina u ovakvoj situaciji samo jača.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 52 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 12/4/2024, 19:36

srblje opet lupeta

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 52 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 12/4/2024, 20:08

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 52 Img_2230


Triba nabaviti onaj kristal, ovi oživljavaju...

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 52 200.gif?cid=0679c7acqe65dzdn4s46lakgpmqgix9p509g3cyjzhr3fom8&ep=v1_gifs_search&rid=200
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4217
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 52 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 13/4/2024, 00:51

Pomalo. znam da si zabrinut za Ukrajinu i Ukrajinske žrtve ali opusti se. 

Poljaci se poslati 1 bateriju S-200 i 12 baterija Pečore ili Neve
USA će prodati opremu za HAWK PZO .
UA kaže da od EU pregovaraju o 2 baterije Patriota + 1 SAMP -T

 Nizozemska prije koji dan poslala 400milijuna € dodano(uz već 2milijarde vojne pomoći) sada je to digla na 1milijardu,dakle samo ta zemlja će poslati vojne pomoći za 2023, u iznosu od 50% budgeta Ukrajinske vojske prije rata 2022.  

Zadnje što sam gledao prije par sati, nije bilo promjena u Časiv Yaru, RUski mesni napadi su odbijeni uz velike Ruske gubitke. 

nije lako, ali daleko je UA od kolapsa.
Dapače to što UA priča da su na rubu kolapsa, i zapadni mediji pričaju o tome, to je "super" u smislu da se mobilizira EU javnost da se šalje pomoć Ukrajini.

Meni jedino ide na kurac što mi nismo poslali nešto značajno, tipa RH donira 100 milijuna € . Mogli smo ladno. Aj poslali smo većinu haubica granata i kalaša i helikoptera iz domovinskog rata ali može se još slati. 

U ĐĐ će se remontirati ako već nije počelo 250 kuvajtski M84 tenkova. Koji će ići Ukrajincima. 

 e da u Ruskom gradu Kruganu/Kurganu(kako se već zove) razina vode se digla 11 metara i potopila je pola grada. Ako se digne na 12metar a postoji dobra šansa, potopit će tamo veliku tvornicu koja proizvodi BMP3 - Allah Willing. 

U jednom drugom gradu je poplava potopila jednu rafineriju... šteta je ogromna od poplava u Rusiji.. 

iskreno mislim ako rat potraje još par godina, da Rusija će se raspasti .. za vrijeme toga rata, ili nedugo iza toga rata. ne bih to volio ali jbg ako su izabrali taj put..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21028
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 52 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 13/4/2024, 01:07

Washington i London su zabranili burzama za trgovanje metalima prihvaćanje novog aluminija, bakra i nikla proizvedenog u Rusiji i zabranili uvoz tih metala u SAD i UK.

Akcija je to s ciljem ometanja ruskog izvoznog prihoda od metala, koja dolazi u trenutku kada Washington pokušava kazniti Moskvu za njezinu invaziju na Ukrajinu, u kojoj su ubijeni i ranjeni deseci tisuća ljudi, a gradovi pretvoreni u ruševine.

Rusija je veliki proizvođač aluminija, bakra i nikla

Rusija je veliki proizvođač aluminija, bakra i nikla, a ruski veliki proizvođači metala Rusal i Nornickel nisu odmah odgovorili na Reutersov zahtjev za komentar, kao ni rusko veleposlanstvo u Washingtonu.

Američko ministarstvo financija priopćilo je da će od petka zabraniti Londonskoj burzi metala i Čikaškoj robnoj burzi prihvaćanje nove ruske proizvodnje aluminija, bakra i nikla.

"Burze metala imaju središnju ulogu u olakšavanju trgovanja industrijskim metalima diljem svijeta", navodi se u priopćenju Ministarstva financija.

SAD i Britanija zabranili burzama metala prihvat ruskog aluminija, bakra i nikla

Britanski ministar financija Jeremy Hunt izjavio je da je potrebno lišiti Putina sposobnosti vođenja ilegalnog rata protiv Ukrajine.

"Zahvaljujući britanskom vodstvu u ovom području, naše odlučne akcije sa SAD-om u vezi sa zajedničkom zabranom ruskih metala na dvije najveće burze neće dopustiti Kremlju da usmjeri više novca u svoj vojni stroj", rekao je.

Sjedinjene Države i Velika Britanija uvele su embargo na ruske metale

Prevedeno: Imat će manje prihode jer će morat prodavat drugdje a kupci znaju da ovo ne mogu izvest u Veliku Britaniju il SAD i onda ruski oligarsi robu ( ove metale: aluminij, bakar i nikal ) moraju davati po nižoj cijeni da netko uzme ( kupi, da pare za iste ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 52 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 13/4/2024, 07:26

AssadNaPodmornici wrote:Pomalo. znam da si zabrinut za Ukrajinu i Ukrajinske žrtve ali opusti se. 

Poljaci se poslati 1 bateriju S-200 i 12 baterija Pečore ili Neve
USA će prodati opremu za HAWK PZO .
UA kaže da od EU pregovaraju o 2 baterije Patriota + 1 SAMP -T

 Nizozemska prije koji dan poslala 400milijuna € dodano(uz već 2milijarde vojne pomoći) sada je to digla na 1milijardu,dakle samo ta zemlja će poslati vojne pomoći za 2023, u iznosu od 50% budgeta Ukrajinske vojske prije rata 2022.  

Zadnje što sam gledao prije par sati, nije bilo promjena u Časiv Yaru, RUski mesni napadi su odbijeni uz velike Ruske gubitke. 

nije lako, ali daleko je UA od kolapsa.
Dapače to što UA priča da su na rubu kolapsa, i zapadni mediji pričaju o tome, to je "super" u smislu da se mobilizira EU javnost da se šalje pomoć Ukrajini.

Meni jedino ide na kurac što mi nismo poslali nešto značajno, tipa RH donira 100 milijuna € . Mogli smo ladno. Aj poslali smo većinu haubica granata i kalaša i helikoptera iz domovinskog rata ali može se još slati. 

U ĐĐ će se remontirati ako već nije počelo 250 kuvajtski M84 tenkova. Koji će ići Ukrajincima. 

 e da u Ruskom gradu Kruganu/Kurganu(kako se već zove) razina vode se digla 11 metara i potopila je pola grada. Ako se digne na 12metar a postoji dobra šansa, potopit će tamo veliku tvornicu koja proizvodi BMP3 - Allah Willing. 

U jednom drugom gradu je poplava potopila jednu rafineriju... šteta je ogromna od poplava u Rusiji.. 

iskreno mislim ako rat potraje još par godina, da Rusija će se raspasti .. za vrijeme toga rata, ili nedugo iza toga rata. ne bih to volio ali jbg ako su izabrali taj put..
samo su srpske želje da je ukrajina u kurzu. kreteni kao i rusi ne kuže da su spušili rat. kao nijemci 1942e. to bu trajalo još koju godinu. onda će se razmonitarat, projekt rusija od pacifka do atlantika. nemre putler preboljet kaj se zapad pomaknuo na granicu s rusijom.

ima frenda mađara ali i to će se riješiti sankcijama dok žabu ne maknu.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 52 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 13/4/2024, 13:58

Bivši američki predsednik Donald Tramp je posle sastanka sa predsednikom Predstavničkog doma Majkom Džonsonom jasno stavio do znanja da se ne protivi odobravanju pomoći Ukrajini, ali u vidu kredita.

---

Dan žalosti za generala Šojgua i brata Xija jer više nema tehničkih prepreka da se kredit Ukrajini ne odobri.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 52 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 13/4/2024, 14:10

RayMabus wrote:Bivši američki predsednik Donald Tramp je posle sastanka sa predsednikom Predstavničkog doma Majkom Džonsonom jasno stavio do znanja da se ne protivi odobravanju pomoći Ukrajini, ali u vidu kredita.

---

Dan žalosti za generala Šojgua i brata Xija jer više nema tehničkih prepreka da se kredit Ukrajini ne odobri.
odlično odlično. 
odlično odlično. 

sada kada je Trump to blagoslovio, a ja cilo vrime govorim da lik nije "lud", to što je Amerika prije njega pokretala ratove van logike, ne znači da se sada Amerika kao prva/druga sila svijeta treba "izolirati" i puštati svakim Putinima, Miloševićima, i sličnoj ekipi da pokreću ratove kako im se prdne. 

pogotovo što USA vojno industrijski kompleks, znanost, ekonomija imaju tu "koristi". 
Amerikanci će slati Ukrajincima tipa starije Bradlije i Abramse(koji iako su "stariji", su daleko najbolje oružje na fronti) a USA dobija najnovije generacije tih vozila. 
USA će slati stare kazetne granate, navodno još USA imaju milijune tih granata , koje su planirali uništiti, stare ATACAMSe , a sebi u skladište trpaju nove. 

dio pomoći koja je trebala biti izravna financijska pomoć će biti u obliku kredita, kojeg ionako Ukrajina nema odakle vraćati, pa će Trump ga iskoristiti 2025 kada dođe na vlast da ponudi Ukrajincima otpis u uvijet da pristanu na pregovore. 
Rusima će nuditi prekid sankcija ako pristanu na pregovore. 

aj to je daleko, idemo prvo da se odobri Ukrajincima pomoć . Uz rast EU+NATO vojne industrije, te ovakav tip pomoći, Ukrajinci će izdržati, i možda čak početi preuzimati inicijativu, iako im osobno ne bih preporučio ofanzivne akcije-

Rusija se neće dobiti tako da im uništiš stotine tenkova i ubijaš stotine tisuća ljudi. dobit će se Rusija tako da im klekne ekonomija. udri po rafineriji nafte i čekaj sranja u državi

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21028
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 52 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 13/4/2024, 14:12

ejjj hors uživaču opijata.

sve je kredit i vraćat će ga rusija, 
raskopat će se.

trebamo samo još srbiju dohvatit. i mir je zagarntiran, oni kosooki se povukli.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 52 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 13/4/2024, 14:29

AssadNaPodmornici wrote:
dio pomoći koja je trebala biti izravna financijska pomoć će biti u obliku kredita, kojeg ionako Ukrajina nema odakle vraćati, pa će Trump ga iskoristiti 2025 kada dođe na vlast da ponudi Ukrajincima otpis u uvijet da pristanu na pregovore. 
Rusima će nuditi prekid sankcija ako pristanu na pregovore. 

To nisu zajmovi koji se daju na rok otplate od godinu i dvije jer je velika suma u pitanju nego na odgodu plaćanja od pet do deset godina i više .... tako da Trump ne može to uvjetovati šta si napisao čak i da osvoji četverogodišnji mandat sada.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 52 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 13/4/2024, 21:34

Feng Yujun, jedan od vodećih kineskih rusista i profesor na Pekinškom sveučilištu: Rusija će sigurno izgubiti u Ukrajini – The Economist

Četiri razloga zašto će Ruska Federacija izgubiti od Ukrajine, prema Feng Yujunu:

🔹 Prvi je razina otpora i nacionalnog jedinstva koju su Ukrajinci pokazali, a koja je do sada bila izvanredna.

🔹 Druga je međunarodna potpora Ukrajini, koja, iako nedavno nije ispunila očekivanja zemlje, ostaje široka.

🔹 Treći čimbenik je priroda modernog ratovanja, natjecanje koje uključuje kombinaciju industrijske moći i sustava zapovijedanja, kontrole, komunikacija i obavještajnih sustava. Jedan od razloga zašto se Rusija mučila u ovom ratu je to što se tek treba oporaviti od dramatične deindustrijalizacije koju je pretrpjela nakon raspada Sovjetskog Saveza.

🔹 Konačni faktor je informacija. Kada je riječ o donošenju odluka, Vladimir Putin je zarobljen u informacijskoj čahuri, zahvaljujući tome što je toliko dugo na vlasti. Ruski predsjednik i njegov tim za nacionalnu sigurnost nemaju pristup točnim obavještajnim podacima. Sustav kojim upravljaju nema učinkovit mehanizam za ispravljanje grešaka. Njihovi ukrajinski kolege su fleksibilniji i učinkovitiji.

Njegov zaključak je sljedeći:

🔸 Rusija će biti prisiljena povući se sa svih okupiranih ukrajinskih teritorija, uključujući Krim.

🔸 Nuklearna sposobnost Rusije nije jamstvo uspjeha. Feng Yujun daje primjer Sjedinjenih Američkih Država koje su Vijetnamu, Koreji i Afganistanu ostavile ništa manji nuklearni potencijal nego što ga danas ima Ruska Federacija.

🔸 Kijev je dokazao da Moskva nije nepobjediva, pa je prekid vatre po "korejskom" scenariju isključen.

🔸 Rat je prekretnica za Rusiju. To je Putinov režim stavilo u široku međunarodnu izolaciju. Također se morao suočiti s teškim domaćim političkim podstrujanjima, od pobune plaćenika Wagnerove skupine i drugih vojnih džepova - na primjer u Belgorodu - do etničkih napetosti u nekoliko ruskih regija i nedavnog terorističkog napada u Moskvi. To pokazuje da je politički rizik u Rusiji vrlo visok. Gospodin Putin možda je nedavno ponovno izabran, ali se suočava sa svim mogućim događajima crnog labuda.

🔸 Ukrajina će nakon rata imati priliku ući i u EU i u NATO, dok će Rusija izgubiti svoje bivše sovjetske republike jer tamo vide Putinovu agresiju kao prijetnju svom suverenitetu i teritorijalnom integritetu.

Prema Feng Yujunu, rat je u međuvremenu natjerao Europu da shvati ogromnu prijetnju koju ruska vojna agresija predstavlja za sigurnost kontinenta i međunarodni poredak, čime je okončan posthladnoratovski detant između EU i Rusije. Mnoge europske zemlje odustale su od svojih iluzija o Putinovoj Rusiji.

https://twitter.com/Gerashchenko_en/status/1779217033374089501
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 52 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 52 of 54 Previous  1 ... 27 ... 51, 52, 53, 54  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum