ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 5 of 54 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 29 ... 54  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 2/2/2024, 21:24

darth_vader wrote:Jedva sam naša ozbiljnu temu, opet je Longi zaspama sve
četri su spamera ovdje.
longi kojem je hors požderal mozak

i onda idu treći
mijenjajući nickove.

ali rusija puši i nestat će trolovi.

veber

Posts : 53378
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 2/2/2024, 21:32

Bugarska je počela prebacivati 100 oklopnih transportera BTR-60 u Ukrajinu, nepoznata zemlja sudionica Ramstein financirala je logistiku. Prve dvije fotografije su bugarski BTR-60 koji idu u Ukrajinu, treća fotografija je jedna od modernizacija BTR-60 koje je napravila Ukrajina.

Treba također uzet u obzir i to da kad se obračunava vrijednost ovakvih stvari koje su starijeg godišta i nisu moderni a niti su nekakvi složeni vojni sistemi, u osnovi tržišna cijena im je manja da je to manja vrijednost nego u odnosu na nešto novije, modernije, složenije i samim time i skuplje pa su i iz tog razloga također ti omjeri poslane vojne pomoći Ukrajini u odnosu na BDP država pošaljioca relativno jako mali.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 2/2/2024, 22:30

Naravno da brojke nisu savršene i treba uzeti hrpu omjera u kalkulaciju ali otprilike to je to

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 3/2/2024, 08:38



Česi našli prodavatelja koji je spreman prodati skoro pola milijuna 155mm granata, sada rade pritisak na razini Eu da se odobre pare što prije.. 


Rusi sa jedne strane jučer se pojavila snimka novog pokolja u propalom napadu na Stepove a sa druge strane bolje im ide kada napadaju Avdiivku preko drugih pravaca 


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 3/2/2024, 08:43

Jedna kratka snimka iz Ukrajinske tvornice fpv dronova. 


3D printeri rade non stop.
Vjerojatno im je zapad brutalno pomogao u ovome. 

Kao što se vidi po snimkama UA FPV dronovi su glavno ukrajinsko oružje u ratu trenutno. 
Inače imaju i Rusi dosta tih dronova i snimci pogotka Lancetom svaki dan.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 3/2/2024, 17:55

AssadNaPodmornici wrote:Jedna kratka snimka iz Ukrajinske tvornice fpv dronova. 


3D printeri rade non stop.
Vjerojatno im je zapad brutalno pomogao u ovome. 

Kao što se vidi po snimkama UA FPV dronovi su glavno ukrajinsko oružje u ratu trenutno. 
Inače imaju i Rusi dosta tih dronova i snimci pogotka Lancetom svaki dan.
di je gnječ?
jebem li ga u čvalje.
kao i ostale koji su kenjkali o dronovima i 3D printu.

ne želim staviti link da trolovi ne zaspamaju. ili rusi direktno vide.

stalno updatam modele

u odnosu na moje printere, ovo su igračke.
ne vjerujem da je to nekaj ozbiljno.

to je amazon printer

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53378
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 3/2/2024, 18:19

btw ender je i za hobiste smeće

2 od 6 rade
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 2_0d_610
a podrumi su zakon. naguraš tranu 6 nepalaca i 4 printera.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53378
2014-12-30


Piglet likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 3/2/2024, 18:24

Sredi svojoj firmi da printa dronove za Ukrainu, Ukrainci vam daju tehničku dokumentaciju a vi štancate

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 3/2/2024, 18:27

AssadNaPodmornici wrote:Sredi svojoj firmi da printa dronove za Ukrainu, Ukrainci vam daju tehničku dokumentaciju a vi štancate
ja u slobodno vrijeme projektiram.

altruistički

svi moji projekti su na internetu.

ali di je onaj kreten gnječ koji mi je tvrdio da nikaj od mojih dronova i bespilotnih napada po svemu.

smrt rusiji

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53378
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 3/2/2024, 18:31

imam i laser 1×1m ako nekome treba, hobistički.
reže 25mm bez pol frke.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53378
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 3/2/2024, 18:43

Među ciljevima se našla i vazduhoplovna baza Beljbek u kojoj je baziran 38. lovački avijacijski puk sa avionima Su-27 i Su-30. Objavljen je snimak navodnog udara raketa na ovu bazu, pri tom se tvrdi da su prilikom raketnog napada uništena tri aviona, dva Su-27 i jedan Su-30, kao i da je 12 vojnika poginulo a 10 ranjeno. Navodi se i da je pogođen i kamp za obuku ruskih specijalaca u Gvardejskom, i da je tom prilikom poginulo 9 vojnika.

Rusko naoružanje će Ukrajini najverovatnije poslati i Ekvador. Novoizabrani ekvadorski predsednik Daniel Noboa je u intervjuu televiziji Ecuavisa izjavio da će ruska vojna tehnika koja se nalazi u naoružanju ekvadorske vojske, biti predata SAD, bez obzira na stav Rusije o tome, kao i uslove ugovora. Od sovjetskog/ruskog naoružanja Ekvador poseduje višecevne lansere raketa BM-21 Grad, lake prenosne rakete sisteme PVO kratkog dometa Strela-2 i Igla, protivavionske mitraljeze ZPU-1 i 2, protivavionske topove ZU-23-2, raketne sisteme PVO Osa, bacače granata AGS-17, protivoklopne raketne bacače RPG-7, srednje transportne helikoptere Mi-17.

Ministar odbrane Hrvatske Ivan Anušić izjavio je na neformalnom sastanku ministara odbrane Evropske unije održanom u Briselu 31. januara da je Hrvatska do sada Ukrajini poslala vojnu pomoć u vrednosti od 181 milion evra. Već nekoliko meseci postoje spekulacije da će Kuvajt Ukrajini poslati jugoslovenske tenkove M-84 koji trenutno nisu operativni a njihov remont bi navodno radila hrvatska kompanija Đuro Đaković. Najnovije glasine govore o tome da bi Hrvatska mogla poslati i dva transportna aviona An-32B koja hrvatsko ratno vazduhoplovstvo ne koristi već oko 10 godina.

Ministarstvo odbrane Velike Britanije iznelo je svoja saznanja da ruska odbrambena industrija može da proizvede najmanje 100 tenkova mesečno i da je stoga u stanju da nadoknadi gubitke na bojnom polju, omogućavajući ruskim snagama da nastave sa sadašnjim tempom operacija i u bliskoj budućnosti. Pojedini mediji navode da je u 2023. godini ruskim jedinicama predato oko 1.500 tenkova, dok nezvanični ruski izvori navode neverovatnu brojku od čak 2.100. Međutim, sasvim sigurno se ne radi o sasvim novim tenkovima, već je većina njih u stvari aktivirana iz skladišta, remontovana, modernizovana, a veoma mali broj (možda desetina) je potpuno novoproizvedenih.


Masovni ukrajinski napad na Krim, potapanje ruske raketne korvete, Hrvatska vojna pomoć do sada 181 miliona evra
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 4/2/2024, 00:26

Prijevod jedne analize Ruskog telegram kanala.
I ovaj bloger kuka o UA dronovima. 
Kaže da zbog gomile UA dronova nemogu disati na fronti. Da na Krinikiju je najgore, da je UA povećala i artiljerijsku paljbu zadnjih par dana, da je došla nova pošiljka granata. Da UA dominira na području dronova, radi decentralizacije proizvodnje. Ima hrpa malih firmi, sa hrpom 3D printera koji surađuju i non stop razvijaju nove dronove i poboljšavaju ih.

u Rusiji je sve centralizirano. Desi se da neka Ruska centralizirana firma razvije solidan dron i masovnog ga proizvodi, međutim Ukrajinci skuže nakon nekog vremena kako radi, i onda razviju kontra mjere, a zbog centralizacije i birokratizacije prođe puno vremena prije nego ovi naprave prilagodbe. (moj dodatak , isto je i sa oružjem za elektronsko ometanje, jedan Rus je nedavno pisao o tome). 




sada mogu i dodati, da je bila priča na razini nekoliko EU zemalja, da će Ukrajincima pomoći u proizvodnji dronova. Pričalo se o pokretanju proizvodnje u drugim EU zemljama.

naravno UA nije mogla tek tako dobiti dominaciju u dronovima spram Rusa, bez zapadne pomoći u obliku svega - 3D strojeva, djelova, para.. međutim pametni ukrajinci su ti koji rade u tvornicama i non stop razvijaju nova rješenja da budu korak ispred Rusa. 


Iskreno to što Rusi sada sve više pišu o tome da ih Ukrajinci "rasturaju sa dronovima", mi se i ne sviđa, jer iako su Rusi "tromi", ipak kada počnu pisati o nekom problemu, obično poduzmu neke korake. 

Nisam stručnjak za proizvodnju dronova, ali moguće da je tu zapad postao "samostalan" u odnosu na Kinu, jer Ukrajinci proizvode toliko dronova(uz zapadnu pomoć naravno), da nema šanse da sve to dolazi od Kine.. vjerojatno je proces proizvodnje više manje na razini zapada zatvoren što je dobro. 

Da naša država ima išta pameti, doveli bi (uz suradnju sa UA državom) nekoliko Ukrajinskih stručnjaka da oforme jedan pogon u RH. Zaposlili 50 ljudi da proizvodnje dronove za Ukrajinski front.
Kasnije bi ta firma i tehnologija ostala ostala na tlu RH i mogli bi štancati te dronove za potrebe RH vojske.  Jedan dron od 1000 $ bez problema će sjebati i Rusko i Zapadno oklopno vozilo/tenk koji košta i milijune $. 

Već ne treba naglasiti da su dronovi ti koji zaustavljaju Ruske ofanzive na istoku Ukrajine(ne uvijek naravno)s obzirom da Rusi imaju 5x više granata, i opet pun kurac više tenkova i oklopnih vozila, možda ne na razini države toliko, ali su Rusi koncetrirali ogromnu silu na istoku, dok većina UA oklopa stoji u pozadini. 

Naravno pokretanje ogromne količine oklopa je naprezanje resursa samo po sebi, a s obzirom da je UA u obrani, logično da im kod Adiivke ne treba 200 tenkova i 500 oklopnih vozila, dosta im je na cijelom području imati 20ak tenkova i 100ak IFVoa, sve više od toga je mamac za Ruske dronove i lancete i artiljeriju. kada imaš manje tehnike, teže je nju i uništiti, imaš manje vojnika, a za sada se relativno OK brane .. (kažem relativno, jer Rusi su konačno ušli na dva mjesta unutar grada, po meni ako dođe do urbanih borbi, Ukrajinci jednostavno trebaju napustiti Adiivku - dok su Rusi bili van grada imali su višestruko veće gubitke, kada borba postane unutar grada, onda gubici se izjednače, ili ne samo to, nego strana koja ima više vojnika i oklopa - može imati čak i manje gubitke, radi dinamike urbanih borbi... nije isto kada tenkovi prolaze kroz ruševine i pješadija trči između zgrada, gdje su zaklonjeni od dronova, artiljerije, nego kada ista ta ekipa juriša preko minskih polja , na čistini a ukrajinci ih skidaju kazetnim granatama, ovi zapinju na mine, a FPV dronovi se zabijaju u njih, a ako tko dođe do prednjih položaja pošalji Bradley da ih potaraca - takvih snimki ima previše )

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 4/2/2024, 16:47

Rusi su probili se u Avdiivku, Ukrajinci ubacuju Abramse..
edit: slika sa Abramsima ipak nije snimljena kod Adiivke a ona je kružila drušvenim mrežama, telegramom pa twiterom

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 5/2/2024, 09:19



aj ti budi pametan. da je navodno dogovoren novi zakon između demokrata i republikanaca, koji uključuje masovnu vojnu pomoć Ukrajini naravno i da treba ići u kongres na glasanje.

naravno zakon uključuje i zatvaranje granice, to je čak stroži zakon za ilegalnu imigraciju nego što je trump imao.

nevjerujem u ništa dok se ne izglasa. Ukrajincima je ova 2024 godina kritična, Rusi unatoč velikim gubicima i hrpi promalih samoubilačkih napada ipak donekle napreduju, ušli su u Avdiivku. Ukrajinci se žale da im fali i vojnika i granata.

Vojnika fali jer fali oružja i para za njihovu obuku pa zbog toga izbjegavaju nove mobilizacije, a granata fali.. Rusi imaju 5x više granata, što samo po sebi nije smak svijeta, međutim Rusi tipa na pojednim sekcijama fronte ćesto koncetriraju još veću paljbu biranjem pravca napada.

E da,
Ukrajinski telegram kanali govore da je situacija u Adiivki postala kritična, da su Rusi opet koristeći loše vrijeme , provalili u grad, Ukrajinci zbog lošeg vremena nisu ih mogli zaustaviti dronovima kamikazama, da im fali ljudi i da je linija opskrbe gadna i da se Rusi utvrđuju po zgradama unutar grada.

Po meni - ako dođe do borbe prsa u prsa, - tada nema smisla da se brani Avdiivka, jer tada su gubici izjednačavaju- tada treba napustiti naselje, eventualno ostati u onoj industrijskoj zoni , također Ukrajinci su 10km iza nje kopali nove svoje "suroivikin linije" , tako je ekipa analizirala satelitske snimke.. pa neka ih Rusi probijaju opet preko otvorenih polja i mina..

ali puno je bitnija USA pomoć za Ukrainske ratne napore nego neki prazni razrušeni gradić/selo.

Nova USA pomoć znači sljedeće ;
5000-10 000 raketa za HIMARS (zadnjih tjedana ima sve manje i manje videa)
nekoliko stotina tisuća granata 105 i 155mm plus kazetno streljivo
novi PZO sustavi , možda još koja patriot baterija a svakako nekoliko NASAMS baterija.
tisuće novih javelina i stingera.
zatim, sigurno novi Abramsi , Strykeri i Bradley
rezervni djelovi za sve ove gore nabrojane sustave, plus druge(HIMARS).
streljivo za sve ove gore sustave.
djelovi za F16ke i JDAM bombe i drugo oružje..
hrpa dronova, izviđački USA dronovi su odlični.
plus druge vrste pomoći, te USA je sa tom lovom često znala po svijetu kupovati sovjetsko oružje i prosljeđivati Ukrajini.
te ostanu hrpe milijardi za financiranje UA države. mobilizacija 500 000 novih vojnika košta 11milijardi $ godišnje. Bez nove Američke pomoći, UA vojska ne može rasti.
---------
ostati bez svega ovoga bi bilo polu katastrofa.

iza 2025, kada Trump postane president, lik nikada nije rekao da će napustiti Ukrajinu(za razliku od Viveka ili DeSantisa) , lik je rekao da će forsirati pregovore , ako Rusi odbiju pregovore da će Ukrajince naoružati do zube, tako da u oba scenarija nije loše za Ukrajinu 2025 godina, plus tada bi Rusija trebala isprazniti većinu sovjetskih skladišta , te sigurno neće moći više toliko u samoubilačke napade, a masovni gubici će ostaviti traga na RU ekonomiji.. (u Rusiji kronično fali muškaraca već sada u ekonomiji , Ukrajinci to lakše podnose iz razloga što im ekonomiju ionako EU/USA drže iznad vode)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 6/2/2024, 08:23

Prvi put u desetljeću demokrati u Usa su napravili nešto i to pazi kontra republikanske kabale. 
Uvjetovali su glasovanje o pomoći Izraelu da ide u paketu sa Ukrainom. 

Uglavnom sva ova natezanja su republikanci zaključili tako da su rekli "ajmo mi odvojeno poslati pare Izraelu njima treba hitno lova jer se bore protiv protivnika koji nema niti topove niti avione niti rakete, ništa i ne mogu ga poraziti", a očekiva sam da Židovi drže i demokrate za jaja da će odmah pristati na to a ekipa na iznanađenje rekla "nyet".. Sapunica se nastavlja. Bez USA pomoći, Ukrajinci će gubiti malo po malo teritorij a nanositi će Rusima dosta manje gubitaka, plus neće moći povećati vojsku, plus ostali problemi
2024 a demokrati se suprotstavili kabali

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 6/2/2024, 08:46

AssadNaPodmornici wrote:Prvi put u desetljeću demokrati u Usa su napravili nešto i to pazi kontra republikanske kabale. 
Uvjetovali su glasovanje o pomoći Izraelu da ide u paketu sa Ukrainom. 

Uglavnom sva ova natezanja su republikanci zaključili tako da su rekli "ajmo mi odvojeno poslati pare Izraelu njima treba hitno lova jer se bore protiv protivnika koji nema niti topove niti avione niti rakete, ništa i ne mogu ga poraziti", a očekiva sam da Židovi drže i demokrate za jaja da će odmah pristati na to a ekipa na iznanađenje rekla "nyet".. Sapunica se nastavlja. Bez USA pomoći, Ukrajinci će gubiti malo po malo teritorij a nanositi će Rusima dosta manje gubitaka, plus neće moći povećati vojsku, plus ostali problemi
2024 a demokrati se suprotstavili kabali

Očito su republikanci koji kontroliraju Kongres i imati će predsjednika uskoru odlučili da se prestane s podrškom našmrkanom striperu...
Sekta će se morati zabavljati klimatskim promjenama ili ratom s Iranom/Tajvanom... Možda nam filantropi pustu još neki virus...
Jer da nije svega toga onda ni prisvjedi farmera me bi bili ispod radara...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5251
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 6/2/2024, 10:02

Trump nije za ukidanje pomoći Ukrajini, niti je većina republikanaca čak niti republikanskih glasača. Oni se natežu politički zbog sukoba sa Bidenom i njegovom politikom otvorenih granica.

Sada Biden je pristao na to da se zatvori USA granica(napravi se najstroži zakon o imigraciji) u prijevodu pristao je doslovno na sve uvijete što su tražili republikanci, ali ovi se i dalje svađaju, jer im kaos na granici odgovara za doći na vlast.

Ja uopće neman straha kada republikanci i Trump dođu na vlast da će se pomoć Ukrajini nastaviti. Trump je više puta rekao. Forsirati će pregovore između jedne i druge strane.
Ona strana koja odbije pregovore najebat će. Ako Ukrajinci odbiju - neće dobiti $$.
Ako Putin odjebe, rekao je Trump da će naoružati Ukrajinu do zuba (btw Trump je prvi od svih zapadnih političara Ukrajncima poslao ozbiljno oružje besplatno).

I zapadni mediji i Ukrajinski su svjesni da se Rusi neće izbaciti iz Krima ali niti vjerojatno iz juga Ukrajine, gdje su Ukrajinci etnička većina ali su pod okupacijom. Međutim ipak najveći gradovi su pod kontrolom Ukrajine(oni prije rata) i Rusi ih žele sebi.

u Ruskom ustavu, i Herson pripada njima (grad od pola milijuna stanovnika kojeg su Rusi izgubili) i grad Zaporožje(veličine Zagreba) kao Slavijansk i Kramatorsk(dva spojena grada veći od Splita). Rusi tek uvjetuju prestanak rata ako im se daju ti gradovi. Medvedjev spominje i totalno ukidanje Ukrajinske države, drugi Ruski političari spominju Harkiv i Odessu.

Međutim UA treba preživjeti ovu 2024 godinu, za 2025 sigurno im Trump Ukrajincima neće reći "dajte Rusima Zaporožje i Herson i Slavijansk i Kramatorsk i Izjum i Kupjansk", nego će predlagati zamrzavanje fronte.

u Ukrajini ima sve više ljudi i političara (i na zapadu) koji su da se pristane na taj scenarij - zamrzavanja rata na postojećim linijama. u Rusiji nema, ali tamo i nije demokracija nitko se ne usudi tu reći išta, ostaje samo nada da je Putin donekle "normalan", da shvati da mu se ne isplati trošit Rusku mušku populaciju u samoubilačkim napadima na ruševine

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by catabbath 6/2/2024, 11:19

Trump ima osobne nerasčišćene račune s Ukrainom i Zelenskim zbog njohovog slizanja s obitelji Biden, s druge strane i žida za zeta, pogodibtjo će popušiti kad se ovaj vrati na vlast

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12427
2015-08-22


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 6/2/2024, 12:28

Ruski "Geranij" dobio je termobaričnu bojevu glavu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 7/2/2024, 14:05



Ukrajinci razvili svoju kopiju drona Lancet, biti će vjerojatno sličnih performansi kao i Ruski. 
Kažu da kreću u masovnu štancu uskoro kada prođu još neki termin testovi. 
Rusi su u nedavnim UA napadima dronovima kamikazama na njihove rafinerije našli ostatke dronova kamikaza koji imaju mlazni pogodni. Djelovi su isključivo sa zapada (UA naruči od tvornica iz Eu dijelove, mi to platimo a onda oni to sastave u Ukraini i udaraju po Rusima). 
Sve jedno u UA vlada nestašica granata, nema ih dovoljno. Inače i Rusima je ovo ljeto bila nestašica ali sada udaraju Sj Korejske granate. 

Avdiivka, Rusi su na dvije lokacije upali u grad. To je Rusima bilo najteže preko otvorenih polja upasti u grad, jer na otvorenom prostoru su gubili ogromne količine tehnike i ljudi od strane mina, dronova, protu tenkovskih sustava i artiljerije. 
Sada kada su se dočepali grada, omjer gubitaka bi se trebao izjednačiti, to je stavka za urbanu borbu. Ukrajinci predlažu povlačenje iz pojedinih dijelova grada na utvrđivenije dijelove grada, koksara je utvrđena i do nje opet treba proći čistinu. 
UA navodno 15km iza Avdiivke već mjesecima kopa velik sustav fortifikacija. 

Sve jedno kritična je Američka pomoć za 2024. Eu pomoć nije dovoljna

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 7/2/2024, 14:31

U svom dnevnom izvještaju o sukobu, Institut za proučavanje rata naveo je da je grupa hakera pristupila serverima koji pripadaju kompaniji povezanoj sa Korpusom iranske revolucionarne garde. "Dokumenti koji su procurili sugerišu da Rusija plaća 193.000 dolara po dronu Shahed-136 u serijama od 6.000 dronova, što bi ukupno iznosilo oko 1,1 milijardu dolara za svih 6.000", navodi se. Drugi tip Shahed-238 navodno košta oko 900.000 dolara po dronu, a Rusija navodno planira kupiti 2.310 godišnje za nešto manje od 2,1 milijardu dolara. Također se navodi kako Moskva navodno plaća još 1,4 miliona dolara po jedinici drugog tipa drona i planira da ih kupi 677. "Ruski vojni bloger je opravdao visoku cijenu zbog rizika koji Iran preuzima prodajom ovih bespilotnih letjelica Rusiji i napomenuo da svi dokumenti ukazuju na to da Rusija planira daljnju lokalizaciju proizvodnje Shaheda", dodaje se.

Američki institut: Rusi plaćaju Iranu 4,5 milijardi dolara godišnje za dronove Shahed

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 220px-Shahed_238
Iranian Shahed 238 drone

U rujnu 2023., trailer za dokumentarac iranske državne televizije o razvoju iranskih bespilotnih letjelica otkrio je postojanje verzije Shahed 136 koju pokreće mlazni motor. U usporedbi s propelerskim Shahed-136 s brzinom od oko 180 km/h (110 mph), Shahed-238 pokretan Toloue-10 mikro-turbomlaznim motorom 896 navodno može postići brzinu od 500 km/h (310 mph ). 

Shahed 238

Iran je naveo početnu cijenu od 23 milijuna rubalja za jedan “Shahed” ( Shahed-136 ) (375.000 dolara). Međutim, tijekom pregovora postignut je dogovor na razini od 12 milijuna rubalja po ploči pri narudžbi 6000 jedinica (193 000 dolara) i 18 milijuna rubalja (290 000 dolara) pri narudžbi 2000 jedinica. 290 tisuća dolara za krilati moped, čiji maksimalni trošak ne prelazi 30 tisuća dolara. Postoji samo jedno objašnjenje. Od tog iznosa debelo su džepove napunili ne samo ruski korumpirani dužnosnici, već i iranski. Za svaki ispaljeni Shahed, ukradena je protuvrijednost najmanje 8-10 novih letjelica.

Poznato ‘za koliko’ Rusija kupuje ‘Shahed-136’ od Irana, brojka je šokantna
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 54 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 29 ... 54  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum