ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 5 of 50 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Sun 1 Oct - 8:16

AlfaOmega wrote:Ne pravi slona od muve
Čuj, ja sam ti punih mjesec dana prije napada Rusije na Ukrajinu opisao cijeli rat u slučaju da ovaj krene na zapadnu Ukrajinu te sam ti rekao i da će kišica sjebati anglosasku ofenzivu na sremskom frontu ( moj naziv za zaporoško bojište ).

Sultan ima neoosomanske ambicije a tu se priča o tome kako Krim ostaje pod vlašću Moskve jednostavno ne uklapa u taj plan.

RayMabus

Posts : 179468
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Sun 1 Oct - 8:34

Baš super šta je Fico dobio izbore jer kao što je Yoda primjetio Ukrajini treba 20-ak samohodnih haubica mjesečno a Fiko im više neće dati Suzanu pa će sultan Erdogan morat dati svoje samohodne haubice Kijevu kako bi ostvario svoje neoosmanske snove.

Gubi li Ukrajina još jednu europsku zemlju saveznicu? Na čelo države dolazi bivši komunist blizak Kremlju

Suzana je ovo:

https://en.wikipedia.org/wiki/155_mm_SpGH_Zuzana



RayMabus
RayMabus

Posts : 179468
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Sun 1 Oct - 8:42

Sajam oružja održava se u trenutku kada zapadne vojske, posebno u Europi, dolaze do granice onoga što mogu dati Ukrajini iz vlastitih zaliha. Posljednjih nekoliko mjeseci Ukrajina je nastojala unaprijediti vlastitu industriju oružja, dijelom zato što bi izbori u SAD-u 2024. mogli značiti povratak Donalda Trumpa na mjesto predsjednika. Bivši čelnik je nagovijestio da neće pružiti veliku potporu Kijevu ako osvoji drugi mandat.

Dok se Kijev priprema za dugi rat, prijestolnice poput Pariza nastoje prijeći s donacija na ugovore i suradnju s privatnim sektorom. Prošlog su tjedna francuski dužnosnici počeli slati novu poruku: Francuska više ne može podnijeti davanje oružja Ukrajini i umjesto toga uključit će ukrajinske dužnosnike u obrambenu industriju zemlje. Prema vladinom izvješću, Francuska je 2022. isporučila Ukrajini oružje u vrijednosti od 640 milijuna eura, uključujući 704 raketna bacača i prijenosna protutenkovska raketna bacača, 562 strojnice 12,7 mm, 118 raketa i raketnih bacača te 60 oklopnih borbenih vozila besplatno. “Ne možemo nastaviti uzimati resurse od naših oružanih snaga na neodređeno vrijeme, inače ćemo oštetiti vlastite obrambene sposobnosti i razine obuke naših trupa”, rekao je Lecornu za francusku državnu TV.

Njemačke i francuske vojne tvrtke će izrađivati oružje na ukrajinskom tlu

A baš šteta jel. I vidiš sad ispada ako Turska ne misli dat svoje haubice da rokamo po štrumpfovima koje Šojgu šalje u Ukrajinu da će sultan izgubiti rat.

Jebe mi se. Meni je sve super. Ja uvijek pobjeđujem. GF5
RayMabus
RayMabus

Posts : 179468
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Sun 1 Oct - 8:59

Prijedlog zakona kojim se vlada finansira do 17. novembra, a koji ne obuhvaća novu pomoć Ukrajini, usvojen je u Senatu sa 88 glasova za i devet protiv. Prijedlog je iznio predsjednik Predstavničkog doma, republikanac Kevin MCcarthy.

Predsjednik Joe Biden potpisao je ovaj sporazum samo nekoliko minuta prije isteka roka u ponoć.

U saopćenju objavljenom odmah nakon glasanja u Senatu, Biden je izjavio da su "ekstremni republikanci u Predstavničkom domu" pokušali stvoriti "vještačku krizu" i pozvao McCarthyja da omogući brz prolazak narednog sporazuma o finansiranju Ukrajine.

Ovim sporazumom je uklonjena blokada institucija koja bi mogla ostaviti desetine hiljada federalnih službenika bez plate, dok bi različite vladine službe bile suspendovane.

Američka vlada izbjegla gašenje: Biden potpisao sporazum o finansiranju u kojem nema pomoći Ukrajini

Eto. Morat će ih sultan ipak financirat ako želi izbiti na Krim a želi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179468
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski Sun 1 Oct - 9:45

RayMabus wrote:Prijedlog zakona kojim se vlada finansira do 17. novembra, a koji ne obuhvaća novu pomoć Ukrajini, usvojen je u Senatu sa 88 glasova za i devet protiv. Prijedlog je iznio predsjednik Predstavničkog doma, republikanac Kevin MCcarthy.

Predsjednik Joe Biden potpisao je ovaj sporazum samo nekoliko minuta prije isteka roka u ponoć.

U saopćenju objavljenom odmah nakon glasanja u Senatu, Biden je izjavio da su "ekstremni republikanci u Predstavničkom domu" pokušali stvoriti "vještačku krizu" i pozvao McCarthyja da omogući brz prolazak narednog sporazuma o finansiranju Ukrajine.

Ovim sporazumom je uklonjena blokada institucija koja bi mogla ostaviti desetine hiljada federalnih službenika bez plate, dok bi različite vladine službe bile suspendovane.

Američka vlada izbjegla gašenje: Biden potpisao sporazum o finansiranju u kojem nema pomoći Ukrajini

Eto. Morat će ih sultan ipak financirat ako želi izbiti na Krim a želi.
Znači plaće će dobiti američki državni službenici i namještenici, a neće dobiti ukrajinski? 
Treba ispraviti tu nepravdu ekstremnih konzervativaca
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5251
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Sun 1 Oct - 9:57

Pa, nije to naš problem.

U ovako jakom ratu s nekim tko ima tri puta više ljudstva i puno više resursa svaki taj finacijski zastoj i zastoj u vojnoj pomoći Ukrajini radi minus toj istoj Ukrajini koja ona kasnije sve teže sustiže i tako pada pa taj sultan ako im ne misli dat svoje samohodne haubice da s istima ubijamo Šojguove štumpfove onda će Rusija pobijediti i Turska nikad neće biti glavna na Crnom moru i imat će snažnu Rusiju odma iznad glave.

Treba li vam nacrtat ili šta ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 179468
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Sun 1 Oct - 10:05

Evo nacrtat ćemo pošto vidim da nekima moram i crtat i sad južni špic Krima pa koliko je udaljen od Istanbula te Ankare:

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 54115795-map-of-the-black-sea-with-the-neighboring-states
RayMabus
RayMabus

Posts : 179468
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Sun 1 Oct - 16:10



Rusi Iskanderom gađali željeznicu punu kamiona. Falili su za par desetaka metara ali većina kamiona je za otpis ili popravak. Dobro je da nisu bili Abramsi tako polagani. 


Ukr od Francuske dobila paket pomoći a u njemu 6SPGova Cesar. Čekamo što će biti sa Američkom potporom od 26milijardi $, bez toga Ukr će se teško ratovati vs Rusije

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber Sun 1 Oct - 16:47

AssadNaPodmornici wrote:

Rusi Iskanderom gađali željeznicu punu kamiona. Falili su za par desetaka metara ali većina kamiona je za otpis ili popravak. Dobro je da nisu bili Abramsi tako polagani. 


Ukr od Francuske dobila paket pomoći a u njemu 6SPGova Cesar. Čekamo što će biti sa Američkom potporom od 26milijardi $, bez toga Ukr će se teško ratovati vs Rusije
yoda, rusija je ovaj rat izgubila onog trena kada su ušli u ukrajinu.

mogu svi rusofili, srblje i bosilje cvilit do 2058e

sada je samo pitanje koliko i što će rusija platiti. i na koji način.

svi su u zabludi da se ukrajini poklanja.
nikaj se ne poklanja, sve će to rusija platiti.

i treba ju stisnut toliko da ne krepa, ali da preživljava.

a, novi pravi rat je pred vratima.

i treba tu stoku tatarsku zatrt jednom zauvijek zajedno sa srbima i mujagama.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53378
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega Sun 1 Oct - 17:49

Je, Rusi su izgubili. Valjda zato im izvoz energenata nikad nije bija veći, evo ove godine i zvanično izlaze iz recesije sa predviđenim gospodarskim rastom od 1.5% (iako su ranije projekcije govorile da će tek sljedeće godine izaći iz recesije), namjenska industrija ubrzava, itd... Mani se šuplje veber, ni ti više ne vjeruješ u to što govoriš.  :P

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10322
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski Sun 1 Oct - 19:31

AlfaOmega wrote:Je, Rusi su izgubili. Valjda zato im izvoz energenata nikad nije bija veći, evo ove godine i zvanično izlaze iz recesije sa predviđenim gospodarskim rastom od 1.5% (iako su ranije projekcije govorile da će tek sljedeće godine izaći iz recesije), namjenska industrija ubrzava, itd... Mani se šuplje veber, ni ti više ne vjeruješ u to što govoriš.  :P


Uvedemo Rusima sankcije na jeftini plin
I sad kupujemo samo 3x skuplji američki
Kad od jednom mi u recesiji
A rusi prodali jeftini plin Kinezima 
Kako to kako to nije mi jasno
Možda su masoni
Možda su srbi
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5251
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Mon 2 Oct - 9:30

kazetno streljivo u uništavanju RU tehnike skrivene u šumi.  Ukrajinac govori o desecima Rusa koji su tu u šumi ali ne vidi se na kameri. Vidi se par komada vozila ,sada jel netko bio u njima, oko njih, u rovovima oko njih ne znamo, ali zanimljivo je vidjeti kako i kazetno streljivo prži 

inače Rusi kukaju i na svojim kanalima da ih Ukr artiljerija a pogotovo kazetno streljivo najviše jebava




Ukrajince sa druge strane najviše jebavaju Ruske avibombe Fab250/500/1000

fronta se ne miče, gubici su tu negdje na obje strane. napadi su se smanjili osim manjih napada, koji ako nema drona obično završe na vijestima "rusi/ukrajinci ušli u to i to selo u prvih 10kuća" ako ih primjeti dron, onda završe ovdje telegramu/twiteru(forumu ,

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski Mon 2 Oct - 12:16

Ben Wallace, bivši državni sekretar za obranu Ujedinjenog Kraljevstva, piše u Telegraphu :

Putin se očajnički hvata za posljednje dvije stvari koje ga mogu spasiti – vrijeme i raskol međunarodne zajednice. Britanija može učiniti nešto u vezi oboje. Moramo pomoći Ukrajini da održi svoj zamah – a to će zahtijevati više streljiva, ATACMS-ova i Storm Shadows. A najbolji način da se međunarodna zajednica održi na okupu je demonstracija uspjeha.
Ukrajina također može odigrati svoju ulogu. Prosječna dob vojnika na fronti je preko 40 godina. Razumijem želju predsjednika Zelenskog da sačuva mlade za budućnost, ali činjenica je da Rusija krišom mobilizira cijelu zemlju. Putin zna da će mu stanka dati vremena za izgradnju nove vojske. Dakle, baš kao što je Britanija učinila 1939. i 1941., možda je vrijeme da se preispitaju razmjeri ukrajinske mobilizacije.

Nemojmo zastati niti jedan dan. Pusti nas da ovo progledamo. Svijet promatra ima li Zapad odlučnost zauzeti se za naše vrijednosti i sustav temeljen na pravilima. Ono što sada činimo za Ukrajinu odredit će smjer cjelokupne naše sigurnosti u godinama koje dolaze.

Razmislite na trenutak što zapravo znači usputni umetak " Prosječna starost vojnika na fronti je preko 40 godina ". Mogu li Storm Shadows promijeniti tu činjenicu?
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5251
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski Mon 2 Oct - 12:24

Ajde nešto pozitivno od našmrkanog... ljudi od 40 godina su ostavili potomke iza sebe i radje će otići poginuti sami nego poslati u smrt svoje dite od 20 godina.
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5251
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Mon 2 Oct - 13:03

pa normalno. općenito sam primjetio da u rovovima su ekipa od 40,50godina, dok mlađi su oko zapadnih oklopnih vozila(dakle čuvaju se za udare). 

rusi sa druge strane šalju dicu od 18godina, onaj ruski zhidov solovljev govori da ruska dica tribaju u rovove u ukrajinu, da bolje sada dok nemaju djecu i obaveza pa ako poginu nije šteta.. pa ga napali koji k on ne ide, i zašto mu je sin u Londonu pa se izvlačio da je on star, a da ima 18godina išao bi. 

sve u svemu tragičan rat koji je pokrenuo Putin

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by abraham Mon 2 Oct - 13:27


_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14302
2014-04-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski Mon 2 Oct - 14:13

50% manje Ukrajinaca... ovo je premašilo očekivanja luđaka iz WEFa 
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5251
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet Mon 2 Oct - 15:30

Rublja opet divlja, samo u jednom danu izgubila 3% vrijednosti (80% u zadnjih godinu dana). Pogledajte na forexu kako Centralna banka Rusije očajnički brani tečaj da ne prijeđe psihološku granicu od 100/$ (trenutno na 99).
Piglet
Piglet

Posts : 1386
2016-02-24


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto Mon 2 Oct - 18:33

AlfaOmega wrote:Je, Rusi su izgubili. Valjda zato im izvoz energenata nikad nije bija veći, evo ove godine i zvanično izlaze iz recesije sa predviđenim gospodarskim rastom od 1.5% (iako su ranije projekcije govorile da će tek sljedeće godine izaći iz recesije), namjenska industrija ubrzava, itd... Mani se šuplje veber, ni ti više ne vjeruješ u to što govoriš.  :P
RUSKA proizvodnja plina je ove godine pala na razine koje nisu viđene od 1970-ih, javlja Newsweek.
Državni energetski gigant Gazprom naveo je u svom najnovijem izvješću da je proizvodnja plina u prvoj polovici 2023. iznosila 179.45 milijardi kubičnih metara (bcm). Iz Gazproma dodaju da je to pad od gotovo četvrtine (24.7 posto) na razini godine, a bilježe i pad od 26.5 posto u isporukama plina na domaće i inozemno tržište.
U izvješću Gazproma navodi se da je "Zapad doprinio padu proizvodnje" te se dodaje da su "politički motivirane odluke u nizu zemalja usmjerene na odustajanje od uvoza ruskog plina".

Neovisna novinska kuća na ruskom jeziku Agentstvo izvijestila je da Gazprom "nikada u svojoj povijesti nije imao tako nisku stopu proizvodnje" i da je "posljednji put slična brojka zabilježena u Sovjetskom Savezu 1978.", kada je proizveden 372.1 bcm.


https://www.index.hr/vijesti/clanak/kolaps-ruske-plinske-industrije-taj-biznis-je-sad-izgubljen-za-putina/2500422.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30953
2014-04-12


Piglet and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski Mon 2 Oct - 19:19

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Img_2082
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5251
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet Mon 2 Oct - 19:43

Inače, Rusima toliko dobro ide da s vremenom sve više ekonomskih podataka proglašavaju tajnom. 

Zbog visokog deficita su ove godine prestali objavljivati mjesečne podatke o ispunjenju proračuna i sve analize koje možete pročitati primjerice na stranicama Reutersa i slično su dobivene posredno, preračunom podataka koji se još objavljuju (o privatnoj potrošnji, PDV-u, koliko se mjesečno smanjuje ruski stabilizacijski fond i slično). 

Prošle godine kad su cijene energije bile najviše su Rusi trubili da su u ogromnom suficitu, a čak ni to nije bila istina jer su zapravo odlagali plaćanje socijalnih transfera za sami kraj godine - na kraju su godinu završili u minusu od 2,3% BDP-a.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Canvas

Ostali bitni ekonomski pokazatelji u koje Rusi više ne daju uvida su proizvodnja nafte, bilanca plaćanja, vanjska trgovina, struktura proračuna, carine nakon nedavne promjene formule, itd...

Tako da da, i mene bi zanimalo otkud @AlphaOmegi podaci o rekordnom ruskom izvozu.
Piglet
Piglet

Posts : 1386
2016-02-24


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 5 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 50 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum