ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 4 of 50 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 27 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski Mon 25 Sep - 21:47

veber wrote:ovdje samo rusofili i srbi ne kuže da se ratovi dobijaju ekonomijom, a ne oružjem.

pisao sam o tome godinama.

navodio primjere njemačke, italije i japana u drugom ratu.

onda su ameri imali 50% bdp svijeta, danas oko 20%.

glupi putler zaratio s pola svijeta i misli dobiti rat.

svaki cent poslan ukrajini rusija će platiti.

glupi tatari imaju manji bdp od jedne italije, da ne tipkam 5×manji od njemačke i 3,5×manji od francuske. a tu je britanija.

napušit će se kurčine do 2200e.

eu ima problem s viškom nafte i plina. skladišta full, a jesen blaga.
Ma boli me qurac... policija mi maloprije uzela vozačku zbog jebenih 0.6 i još mi govore da mogu biti sritan jer mi nisu pisali i pojas.
Putine baci jedan avangard vamo i sve nas potamani. 
Na šta nam je spa proračun kad u vrime jematve ljudima pišu kazne za 0.6 ...
Otić ću u Irsku ovo se više ne da izdržati...
Jebo vas Zelenski da bi vas jebo

Hoholo Mudovski

Posts : 4225
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto Mon 25 Sep - 22:10

Oholo Mudovski wrote:
veber wrote:ovdje samo rusofili i srbi ne kuže da se ratovi dobijaju ekonomijom, a ne oružjem.

pisao sam o tome godinama.

navodio primjere njemačke, italije i japana u drugom ratu.

onda su ameri imali 50% bdp svijeta, danas oko 20%.

glupi putler zaratio s pola svijeta i misli dobiti rat.

svaki cent poslan ukrajini rusija će platiti.

glupi tatari imaju manji bdp od jedne italije, da ne tipkam 5×manji od njemačke i 3,5×manji od francuske. a tu je britanija.

napušit će se kurčine do 2200e.

eu ima problem s viškom nafte i plina. skladišta full, a jesen blaga.
Ma boli me qurac... policija mi maloprije uzela vozačku zbog jebenih 0.6 i još mi govore da mogu biti sritan jer mi nisu pisali i pojas.
Putine baci jedan avangard vamo i sve nas potamani. 
Na šta nam je spa proračun kad u vrime jematve ljudima pišu kazne za 0.6 ...
Otić ću u Irsku ovo se više ne da izdržati...
Jebo vas Zelenski da bi vas jebo

irska je precijenjena , u rusiji mozes vozit s 0.6 bez problema
ne moras se ni vezat
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski Mon 25 Sep - 22:18

debotoijusto wrote:
Oholo Mudovski wrote:
veber wrote:ovdje samo rusofili i srbi ne kuže da se ratovi dobijaju ekonomijom, a ne oružjem.

pisao sam o tome godinama.

navodio primjere njemačke, italije i japana u drugom ratu.

onda su ameri imali 50% bdp svijeta, danas oko 20%.

glupi putler zaratio s pola svijeta i misli dobiti rat.

svaki cent poslan ukrajini rusija će platiti.

glupi tatari imaju manji bdp od jedne italije, da ne tipkam 5×manji od njemačke i 3,5×manji od francuske. a tu je britanija.

napušit će se kurčine do 2200e.

eu ima problem s viškom nafte i plina. skladišta full, a jesen blaga.
Ma boli me qurac... policija mi maloprije uzela vozačku zbog jebenih 0.6 i još mi govore da mogu biti sritan jer mi nisu pisali i pojas.
Putine baci jedan avangard vamo i sve nas potamani. 
Na šta nam je spa proračun kad u vrime jematve ljudima pišu kazne za 0.6 ...
Otić ću u Irsku ovo se više ne da izdržati...
Jebo vas Zelenski da bi vas jebo

irska je precijenjena , u rusiji mozes vozit s 0.6 bez problema
ne moras se ni vezat
Dobro i kažeš. Samo koji kurac ću tamo kad tamo nitko ne govori po Hrvatski...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4225
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou Mon 25 Sep - 22:46

Oholo Mudovski wrote:
debotoijusto wrote:
Oholo Mudovski wrote:
veber wrote:ovdje samo rusofili i srbi ne kuže da se ratovi dobijaju ekonomijom, a ne oružjem.

pisao sam o tome godinama.

navodio primjere njemačke, italije i japana u drugom ratu.

onda su ameri imali 50% bdp svijeta, danas oko 20%.

glupi putler zaratio s pola svijeta i misli dobiti rat.

svaki cent poslan ukrajini rusija će platiti.

glupi tatari imaju manji bdp od jedne italije, da ne tipkam 5×manji od njemačke i 3,5×manji od francuske. a tu je britanija.

napušit će se kurčine do 2200e.

eu ima problem s viškom nafte i plina. skladišta full, a jesen blaga.
Ma boli me qurac... policija mi maloprije uzela vozačku zbog jebenih 0.6 i još mi govore da mogu biti sritan jer mi nisu pisali i pojas.
Putine baci jedan avangard vamo i sve nas potamani. 
Na šta nam je spa proračun kad u vrime jematve ljudima pišu kazne za 0.6 ...
Otić ću u Irsku ovo se više ne da izdržati...
Jebo vas Zelenski da bi vas jebo

irska je precijenjena , u rusiji mozes vozit s 0.6 bez problema
ne moras se ni vezat
Dobro i kažeš. Samo koji kurac ću tamo kad tamo nitko ne govori po Hrvatski...
Ne brini se za to, njihova votka 100 jezika govori

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19660
2017-12-31


Hoholo Mudovski likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 26 Sep - 14:37

Nema previše snimki gubitaka što znači da je ljetna kontra gotova. 


Pogodak zapadnim krstarećim raketama na skladište oružja negdje u Donbasu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto Thu 28 Sep - 9:17

‘Narod živi najbolje dane, samo se ponekad netko vrati u lijesu’


https://www.telegram.hr/politika-kriminal/kako-zbog-rata-zivi-najveci-dio-ruskog-naroda-mocan-tekst-cijenjenog-povjesnicara-razotkriva-nevjerojatnu-zabludu/



dobar
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Thu 28 Sep - 9:30

debotoijusto wrote:‘Narod živi najbolje dane, samo se ponekad netko vrati u lijesu’


https://www.telegram.hr/politika-kriminal/kako-zbog-rata-zivi-najveci-dio-ruskog-naroda-mocan-tekst-cijenjenog-povjesnicara-razotkriva-nevjerojatnu-zabludu/



dobar
Dobar je tekst. Duhovito napisan a pogađa bit.

Jer ako dvije trećine ruskog stanovništva uzmemo kao “ruski narod”, onda “ruski narod” nije izgubio ništa od ovoga. Jer od početka nisu imali ništa od toga.

lol! :^0 :D
RayMabus
RayMabus

Posts : 176426
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega Thu 28 Sep - 18:24

Analize govore da je Rusija uspjela pojačati proizvodnju Geran-2 (Shahed) dronova, a čemu u prilog svjedoče zadnje dvije noći u kojima je broj lansiranih dronova bio bar 40% veći od prethodnih noći. 
U svakom slučaju nimalo dobre vijesti za Ukrajinu. Iako je u obje noći omjer oborenih dronova bija cca 65%-70%, sve su prilike da vazdušna odbrana ipak neće moći pratiti ovaj tempo ak Rusi ovako nastave. 

Kad smo kod dronova, Iranci kreću sa isporukom novih Shahed dronova sa tišim motorom (jako bitna stvar u detekciji istih) i koje će biti moguće lansirati sa zrakoplova.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10283
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Fri 29 Sep - 12:24

Jedan Ukr twiter profil govori da bi Rusi mogli godišnje izbaciti 6000 Shahed Iranskih kopija dronova.
Što je gadno za Ukr 
Ali Ukr i dalje prima oružje od Srbije 



Pitaj Boga koliko toga se ne otkrije. Srbija ima solidnu vojnu industriju streljiva i to baš sovjetskog kalibra kakvog fali Ukraini. 

Čisto da se zna odakle Ukraincima resursi za ratovanje, Srbija u tome sudjeluje. 
Recimo Pakistan je značajan faktor. Egipat je pokušao nešto prodati Rusima pa su ih Ameri uhvatili i zaprijetili im da će im ukinuti pomoć pa odustali, navodno nakon toga to što su planirali utrpati Rusiji se pregovaralo da proslijede Ukraincima.. Ne znam kako je završilo

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Fri 29 Sep - 14:41

Ukratko rat ide u nerješeno i zamrzavanje sukoba na postojećim linijama selo - gore - selo dole.
Ukrainci u ovakvom rasporedu gube 20% teritorija (relativno praznog izuzev dva grada veličine Rijeke), Rusi naravno isto tako nisu postigli kurca što su planirali ali će Putin proglasiti pobjedu.

Zašto ide u ovom smjeru više je razloga
1)Rusi ne bježe ko pičke, mobilizirali su vojsku koja nije motivirana ali se bore. Popravili su ljudski kadar smanjili broj debila među zapovjednicima. Mobilizirali su industriju koja iako je na papiru 10-15x slabija od NATO industrija, po količini novog oružja se dobro nosi.
2)Rusi nisu sposobni za napad ali su sposobni za obranu. Još jedan dokaz kako se puno lakše braniti.
3)iako su vizualno potvrđeni gubici izjednačeni od ovoga ljeta - to je napredak za Rusiju. Dok su Rusi napadali imali su vizualno potvrđeno 3x veće gubitke u tehnici (btw to ne znači 3x veće u ljudima pisao sam više puta zašto), sada su se vizualno potvrđeni gubici izjednačili.
Međutim Ruski gubici su dosta manji nego prošle godine a Ukrainski su tu negdje. Jedni i drugi na ovaj način će održavati ravnotežu snaga i tehnike i tu nema da će netko odjednom imati 10x više granata, dronova, tenkova i škašit protivnika. Toga više nema.
4)zapad nije mobilizirao industriju - jedino gdje je zapad se mobilizira jest proizvodnja granata, međutim količina tenkova koju će Rusi proizvesti i popraviti je veća nego što će Ukrajina dobiti od Eu +USA. Iako Ukr vodi još što se tiče dronova, očekivao sam da će Ukr otići u prednost u tom području međutim ništa od toga. Rusi im pušu za vratom sa tendencijom da ih sustignu.
5)na zapadu sve više država je zamoreno ratom i nema nekog entuzijazama za nastavkom pomaganja ali osim solidno mobilizirana industrije streljiva, nema recimo masovne proizvodnje novih spg, haubica, tenkova da Ukrajinci steknu prednost.
Recimo Ukr je dobila 350 zapadnih spg-ova koji su realno kvalitetniji od Ruskih dosta i imali su 60ak vizualno potvrđenih gubitaka, Rusi puno više, međutim već mjesecima ne dolaze novi sustavi. Zapad slabo proizvodi to. Mobilizacija industrije na zapadu je dosta slabija. Ukraina bi trebala po meni mjesečno dobijati 20SPGova a onda bi to bila priča

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Fri 29 Sep - 16:02

I smjena na vrhu američke vojske :

General Mark Milley napustio je u petak svoj položaj šefa Združenog stožera američkih snaga nakon mandata obilježenog brojnim krizama u inozemstvu, ali i u SAD-u.

Na njegovo će mjesto doći Charles "C.Q." Brown, aktualni šef zračnih snaga. Nakon Colina Powella 90-tih godina, bit će drugi Afroamerikanac koji će zauzeti najviše mjesto najmoćnije vojske na svijetu.

Otkad je preuzeo funkciju u listopadu 2019., događale su se kriza za krizom, bez prestanka, rekao je nedavno za AFP.

Uz bok ministra Lloyda Austina, Milley je organizirao američku vojnu pomoć Ukrajini nakon ruske invazije.

Odlazi prvi čovjek američke vojske
RayMabus
RayMabus

Posts : 176426
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Fri 29 Sep - 16:10

To ti je tako kad ideš po blatu u napad. Onda zapneš i pušiona. Sad ispada po onim kartama da su u toj u njihovoj ofenzivi Rusi osvojili više kvadrata nego šta su anglosasi uspili osvojit u probijanju sremskog fronta ( moj naziv za zaporošku bojišnicu ) kako bi izbili na Azovsko more i Krim te na sam Krim.

I ulupali hrpu para a kad ono ništa. Još Rusi više kvadrata osvojili po onim kartama. I sad smjena. Amo dalje. Sad će opet blato, pa snijeg pa čekaj opet, pa inflacija ...

Izbori su svako četiri godine u demokraciji. Ne triba nigdi žurit. Polako. A svakako kad padne kiša pa zablati onda ništa jel. Malo gledajte vremensku prognozu bolje.

Još im je izborna godina sad. A ne znaju ni koga će stavit. Oni Biden je senilan i stalno pada niz stepenice.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176426
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Joža Fri 29 Sep - 19:35

Iđe krojenje novih granica u Europi ... lipi grozdi srca moga .... slava Anemiji.

_________________
Suspect
Joža
Joža

Male
Posts : 2514
2022-02-24

Lokacija: : Uprava državne sigurnosti NR Hrvatske

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Sat 30 Sep - 9:25



Ovih par Rusa što su preživjeli više sreće nego pameti. Inače dokaz da se nevalja u ratu skupljati u grupama ili kod tehnike. 

Primjer kako je teško raditi napade. Inače Rusi vode aktivnu obranu, tipa čim Ukr osvoji nešto šalju kontra napade. Stavljao sam više snimki, većina tih napada propadne. Dronovi, mine, javelin, artiljerija. 
A recimo ovaj kontra napad Rusa zaustavljen rojem dronova kamikaza 


Iako s Ukr ovdje napisali 4 uništena tenka i nekoliko oklopnih vozila nije baš istina, to je broj pogođenih, tenk bez problema preživi pogodak drona kamikaze u oklop. Međutim ako ga pogodi straga gdje je motor, ili u gusjenicu, tenk bude onesposobljen i posada mora bježati. Oklopna vozila, pogotovo što Rusi najviše (zbog gubitaka) sada koriste sovjetska BMP1 vozila stara 60 godina njih dron kamikaza može svugdje skoro probiti.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega Sat 30 Sep - 14:55

AssadNaPodmornici wrote:Ukratko rat ide u nerješeno i zamrzavanje sukoba na postojećim linijama selo - gore - selo dole.
Ukrainci u ovakvom rasporedu gube 20% teritorija (relativno praznog izuzev dva grada veličine Rijeke), Rusi naravno isto tako nisu postigli kurca što su planirali ali će Putin proglasiti pobjedu.

Zašto ide u ovom smjeru više je razloga
1)Rusi ne bježe ko pičke, mobilizirali su vojsku koja nije motivirana ali se bore. Popravili su ljudski kadar smanjili broj debila među zapovjednicima. Mobilizirali su industriju koja iako je na papiru 10-15x slabija od NATO industrija, po količini novog oružja se dobro nosi.
2)Rusi nisu sposobni za napad ali su sposobni za obranu. Još jedan dokaz kako se puno lakše braniti.
3)iako su vizualno potvrđeni gubici izjednačeni od ovoga ljeta - to je napredak za Rusiju. Dok su Rusi napadali imali su vizualno potvrđeno 3x veće gubitke u tehnici (btw to ne znači 3x veće u ljudima pisao sam više puta zašto), sada su se vizualno potvrđeni gubici izjednačili.
Međutim Ruski gubici su dosta manji nego prošle godine a Ukrainski su tu negdje. Jedni i drugi na ovaj način će održavati ravnotežu snaga i tehnike i tu nema da će netko odjednom imati 10x više granata, dronova, tenkova i škašit protivnika. Toga više nema.
4)zapad nije mobilizirao industriju - jedino gdje je zapad se mobilizira jest proizvodnja granata, međutim količina tenkova koju će Rusi proizvesti i popraviti je veća nego što će Ukrajina dobiti od Eu +USA. Iako Ukr vodi još što se tiče dronova, očekivao sam da će Ukr otići u prednost u tom području međutim ništa od toga. Rusi im pušu za vratom sa tendencijom da ih sustignu.
5)na zapadu sve više država je zamoreno ratom i nema nekog entuzijazama za nastavkom pomaganja ali osim solidno mobilizirana industrije streljiva, nema recimo masovne proizvodnje novih spg, haubica, tenkova da Ukrajinci steknu prednost.
Recimo Ukr je dobila 350 zapadnih spg-ova koji su realno kvalitetniji od Ruskih dosta i imali su 60ak vizualno potvrđenih gubitaka, Rusi puno više, međutim već mjesecima ne dolaze novi sustavi. Zapad slabo proizvodi to. Mobilizacija industrije na zapadu je dosta slabija. Ukraina bi trebala po meni mjesečno dobijati 20SPGova a onda bi to bila priča
Pa tehnički, i jest pobjeda. Rusija će ovladati sjevernom obalom Crnog mora i dobrim djelom obradive površine Ukrajine, i hajd da kažem, rusofonim Ukrima koji će manje-više lako postati budući Rusi (lako će se integrirati). 
Epilog će biti vjerovatno taj da će Rusi preuzeti primat u prehrani Afrike, dok će ostatak Ukrajine biti primarna hranilica Evrope (preraspodjela unutar EU-a), dok će Poljska i Mađarska biti sekundarna (opet stvar političkog dogovora). Slavonija bi se mogla ubrojit u tercijarnu, što je opet ok (Hrvatska će ionak primarno ovisiti o turizmu, mada po meni ima dobar potencijal i za namjensku industriju koja je danas dosta unosna).

Osim toga, ta umanjena Ukrajina bi bila bedem istočne evropske granice, dosta kompanija namjenske industrije (njemački Rheinmetall i turski Baykar već o tome otvoreno govore) bi tu otvorilo svoje pogone, što bi značilo i perspektivu za ukrajinsku radnu snagu.

Kak god okreneš, manja Ukrajina a veća Rusija neće predstavljati pretnju za EU jer bi zaključkom ovog rata bilo zatvoreno poglavlje geopolitičke prerapsodjele Evroazije. Rusi su se tu ionak preorijentirali ka Kini i Indiji.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10283
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski Sat 30 Sep - 19:23

AlfaOmega wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Ukratko rat ide u nerješeno i zamrzavanje sukoba na postojećim linijama selo - gore - selo dole.
Ukrainci u ovakvom rasporedu gube 20% teritorija (relativno praznog izuzev dva grada veličine Rijeke), Rusi naravno isto tako nisu postigli kurca što su planirali ali će Putin proglasiti pobjedu.

Zašto ide u ovom smjeru više je razloga
1)Rusi ne bježe ko pičke, mobilizirali su vojsku koja nije motivirana ali se bore. Popravili su ljudski kadar smanjili broj debila među zapovjednicima. Mobilizirali su industriju koja iako je na papiru 10-15x slabija od NATO industrija, po količini novog oružja se dobro nosi.
2)Rusi nisu sposobni za napad ali su sposobni za obranu. Još jedan dokaz kako se puno lakše braniti.
3)iako su vizualno potvrđeni gubici izjednačeni od ovoga ljeta - to je napredak za Rusiju. Dok su Rusi napadali imali su vizualno potvrđeno 3x veće gubitke u tehnici (btw to ne znači 3x veće u ljudima pisao sam više puta zašto), sada su se vizualno potvrđeni gubici izjednačili.
Međutim Ruski gubici su dosta manji nego prošle godine a Ukrainski su tu negdje. Jedni i drugi na ovaj način će održavati ravnotežu snaga i tehnike i tu nema da će netko odjednom imati 10x više granata, dronova, tenkova i škašit protivnika. Toga više nema.
4)zapad nije mobilizirao industriju - jedino gdje je zapad se mobilizira jest proizvodnja granata, međutim količina tenkova koju će Rusi proizvesti i popraviti je veća nego što će Ukrajina dobiti od Eu +USA. Iako Ukr vodi još što se tiče dronova, očekivao sam da će Ukr otići u prednost u tom području međutim ništa od toga. Rusi im pušu za vratom sa tendencijom da ih sustignu.
5)na zapadu sve više država je zamoreno ratom i nema nekog entuzijazama za nastavkom pomaganja ali osim solidno mobilizirana industrije streljiva, nema recimo masovne proizvodnje novih spg, haubica, tenkova da Ukrajinci steknu prednost.
Recimo Ukr je dobila 350 zapadnih spg-ova koji su realno kvalitetniji od Ruskih dosta i imali su 60ak vizualno potvrđenih gubitaka, Rusi puno više, međutim već mjesecima ne dolaze novi sustavi. Zapad slabo proizvodi to. Mobilizacija industrije na zapadu je dosta slabija. Ukraina bi trebala po meni mjesečno dobijati 20SPGova a onda bi to bila priča
Pa tehnički, i jest pobjeda. Rusija će ovladati sjevernom obalom Crnog mora i dobrim djelom obradive površine Ukrajine, i hajd da kažem, rusofonim Ukrima koji će manje-više lako postati budući Rusi (lako će se integrirati). 
Epilog će biti vjerovatno taj da će Rusi preuzeti primat u prehrani Afrike, dok će ostatak Ukrajine biti primarna hranilica Evrope (preraspodjela unutar EU-a), dok će Poljska i Mađarska biti sekundarna (opet stvar političkog dogovora). Slavonija bi se mogla ubrojit u tercijarnu, što je opet ok (Hrvatska će ionak primarno ovisiti o turizmu, mada po meni ima dobar potencijal i za namjensku industriju koja je danas dosta unosna).

Osim toga, ta umanjena Ukrajina bi bila bedem istočne evropske granice, dosta kompanija namjenske industrije (njemački Rheinmetall i turski Baykar već o tome otvoreno govore) bi tu otvorilo svoje pogone, što bi značilo i perspektivu za ukrajinsku radnu snagu.

Kak god okreneš, manja Ukrajina a veća Rusija neće predstavljati pretnju za EU jer bi zaključkom ovog rata bilo zatvoreno poglavlje geopolitičke prerapsodjele Evroazije. Rusi su se tu ionak preorijentirali ka Kini i Indiji.
Ukrajina će izgubiti više nego što je mogla dobiti da Boris Johnson nije minirao pregovore. U to vrijeme se dogodio zločin u Buči.( još se ne zna tko su ljudi koji su tamo stradali, un ne može doći do tih podataka.)
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4225
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Sun 1 Oct - 3:49

AlfaOmega wrote:Rusija će ovladati sjevernom obalom Crnog mora i dobrim djelom obradive površine Ukrajine, i hajd da kažem, rusofonim Ukrima koji će manje-više lako postati budući Rusi (lako će se integrirati). 
Neće anglosasi nikad od toga odustat a ni sultan Erdogan da izbiju na Azov, Krim i na sami Krim i da oni vladaju Crnim morem i odsjeću Rusiju od toplih mora ( Mediteran ) i Afrike i Bliskog istoka.

Dobro sad je malo opet kiša, blato nešto kasnije i snijeg pa onda dogodine kreću ponovo.... Basketball pirat
RayMabus
RayMabus

Posts : 176426
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega Sun 1 Oct - 7:30

Nema od toga ništa, ova ofenziva im je (bila) šansa da to vrate.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10283
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Sun 1 Oct - 7:42

AlfaOmega wrote:Nema od toga ništa, ova ofenziva im je (bila) šansa da to vrate.
To ti misliš.

https://www.ex-iskon-pleme.com/t55538-tursko-ruski-rat
RayMabus
RayMabus

Posts : 176426
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega Sun 1 Oct - 8:13

Ne pravi slona od muve

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10283
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Sun 1 Oct - 8:16

AlfaOmega wrote:Ne pravi slona od muve
Čuj, ja sam ti punih mjesec dana prije napada Rusije na Ukrajinu opisao cijeli rat u slučaju da ovaj krene na zapadnu Ukrajinu te sam ti rekao i da će kišica sjebati anglosasku ofenzivu na sremskom frontu ( moj naziv za zaporoško bojište ).

Sultan ima neoosomanske ambicije a tu se priča o tome kako Krim ostaje pod vlašću Moskve jednostavno ne uklapa u taj plan.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176426
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 50 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 27 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum