ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 3 of 50 Previous  1, 2, 3, 4 ... 26 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 22/9/2023, 13:25

Šandor Winnetou wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Više meta na Krimu je pogođeno. Tamo je inače Ruska pzo stanjena zbog gubitaka koje smo i ovdje objavljivali pa napadi sve bolje prolaze.
Sa modificiranim neptunima ukri će seliti rat sve dublje u rusiju i tako ih sakatiti sve dok netko pametan u rusiji ne mrkne putlera i potraži mirno rješenje.
Neptuni će ići u Rusiju, i UKR dronovi, a vjerojatno i UKR balističke rakete GROM2 kada se razviju, a  ovi zapadni sustavi su zabranjeni za napad na teritorij Ruske Federacije, ali mogu po Krimu i Donbasu jer to je teritorij Ukrajine.

AssadNaPodmornici

Posts : 20934
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 22/9/2023, 13:35

AssadNaPodmornici wrote:
Šandor Winnetou wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Više meta na Krimu je pogođeno. Tamo je inače Ruska pzo stanjena zbog gubitaka koje smo i ovdje objavljivali pa napadi sve bolje prolaze.
Sa modificiranim neptunima ukri će seliti rat sve dublje u rusiju i tako ih sakatiti sve dok netko pametan u rusiji ne mrkne putlera i potraži mirno rješenje.
Neptuni će ići u Rusiju, i UKR dronovi, a vjerojatno i UKR balističke rakete GROM2 kada se razviju, a  ovi zapadni sustavi su zabranjeni za napad na teritorij Ruske Federacije, ali mogu po Krimu i Donbasu jer to je teritorij Ukrajine.
I to je sranje sa tim zabranama, ne može se rat odvijati samo na teritoriju ukrajine, što kad dođu blizu svoje granice? Ono iskrvarite i ko vas jebe dok bi rusi tu imali sa svoje strane osigurane pravce logistike što se tiče zapadne opreme.  Ono što je potrebno je dozvoliti im da koriste zapadne sustave barem do 50 km od granice s rusijom gdje bi im kršili logistiku i tjerali na izvlačenje iza te linije što bi imalo katastrofalan odjek u ruZiji i došlo bi do trježnjenja mase ljudi a samim time vjerojatno i kritične mase nužne za slom putlerovog režima.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19656
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 22/9/2023, 14:36

AssadNaPodmornici wrote:
Šandor Winnetou wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Više meta na Krimu je pogođeno. Tamo je inače Ruska pzo stanjena zbog gubitaka koje smo i ovdje objavljivali pa napadi sve bolje prolaze.
Sa modificiranim neptunima ukri će seliti rat sve dublje u rusiju i tako ih sakatiti sve dok netko pametan u rusiji ne mrkne putlera i potraži mirno rješenje.
Neptuni će ići u Rusiju, i UKR dronovi, a vjerojatno i UKR balističke rakete GROM2 kada se razviju, a  ovi zapadni sustavi su zabranjeni za napad na teritorij Ruske Federacije, ali mogu po Krimu i Donbasu jer to je teritorij Ukrajine.
Malo mi baca na labuđi pjev Sadama Huseina
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4081
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 22/9/2023, 14:46

Šandor Winnetou wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Šandor Winnetou wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Više meta na Krimu je pogođeno. Tamo je inače Ruska pzo stanjena zbog gubitaka koje smo i ovdje objavljivali pa napadi sve bolje prolaze.
Sa modificiranim neptunima ukri će seliti rat sve dublje u rusiju i tako ih sakatiti sve dok netko pametan u rusiji ne mrkne putlera i potraži mirno rješenje.
Neptuni će ići u Rusiju, i UKR dronovi, a vjerojatno i UKR balističke rakete GROM2 kada se razviju, a  ovi zapadni sustavi su zabranjeni za napad na teritorij Ruske Federacije, ali mogu po Krimu i Donbasu jer to je teritorij Ukrajine.
I to je sranje sa tim zabranama, ne može se rat odvijati samo na teritoriju ukrajine, što kad dođu blizu svoje granice? Ono iskrvarite i ko vas jebe dok bi rusi tu imali sa svoje strane osigurane pravce logistike što se tiče zapadne opreme.  Ono što je potrebno je dozvoliti im da koriste zapadne sustave barem do 50 km od granice s rusijom gdje bi im kršili logistiku i tjerali na izvlačenje iza te linije što bi imalo katastrofalan odjek u ruZiji i došlo bi do trježnjenja mase ljudi a samim time vjerojatno i kritične mase nužne za slom putlerovog režima.
a ima i dosta pogodaka po teritoriju Rusije dronovima kamikazama. Vjerojatno (100% sam siguran) ispod stola Zapad šalje djelove za dronove kamikaze koji onda Ukrajinci masovno sastavljaju i ispaljuju na Ruse.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20934
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 22/9/2023, 18:08

Ajmo malo soli na ranu rujama

https://twitter.com/wartranslated/status/1705238748617675256?t=-hvfZLNbNkDyuc6UoeE4zw&s=19

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19656
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 22/9/2023, 21:27

Odlična snimka dolaska druge krstareće rakete Britansko /FR proizvodnje na sjedište crno morske flote u Sevastopolju.


Inače izgleda da stiže ATACMS ali kazetno oružje koje se Amerika planira riješiti.
Odmah da objasnim što to znači. 
Takvo oružje nećeš smjeti koristiti u ovakvom napadu jer bi pobio hrpu civila u gradu. Međutim ako otkriješ negdje na Krimu da postoji S400 baterija koja je raspršena možda na kvadratni km, i takva baterija košta par stotina milijuna dolara, dva ATACMS koji koštaju par milijuna $ će uništiti većinu baterije.
Naravno S400 je napravljen da skida balističke rakete pa će možda ići više projektila i još nekoliko jeftinih mamaca i hrpa dronova i koji modificirani S200, ali šteta je totalna. Ili otkriješ neku kasarnu, ili veću koncentraciju vojnika što smo gledali da Ukrainci gađaju sa HIMARSima, ATACMS sa kazetnim punjenjem je tu bogom dan.
Nakon toga će Njemačka dati svoje Taurus rakete koje su recimo navodno još bolje od ovih što sam stavio video a Rusi zbog gubitaka i PZO sustavima ih sve teže obaraju


naravno ne treba zaboraviti da Rusija prži po Ukrajincima još i puno više. 
Recimo Rusi skužili da tvornica tenkova u Harkivu je počela sa radom. Nadam se da nije bilo ljudi unutra, jer su je pogodili sa Iskanderom(Ruska verzija ATACAMSa sa normalnim TNTom) 
još gore dron je ispratio pogodak(dakle preletio je dosta duboko u UKR teritorij i izbjegao detekciju Zapadne/UKR pzo obrane.


ima dosta Ruskih napada FAB500 jedrećim bombama, gledao sam snimku jedna Američka M109 samohodna haubica je uništena. ne znam jel bilo posade unutra.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20934
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 23/9/2023, 19:11



dva Leo2 - Švedska verzija(švedi su nedavno poslali 10 komada) su oštećena i napuštena. 
Poklopci su ostali otvoreni, posada u panici utekla nije ih zatvorila. 

Ako Rusi ne ubace nešto zapaljivo unutra sa dronovima i ako Ukrajinci osvoje teritorij , možda ih uspiju spasit. Na isti način su spasili zapravo većinu oštećenih/napuštenih Leo2 tenkova tamo kada su napadali ona sela koja su eventualno(uz velike obostrane gubitke) osvojili, pa su ih izvukli Leo2 tenkove većina su ili na popravku ili su popravljena.. vidit ćemo kakva sudbina čeka ova dva.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20934
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 23/9/2023, 22:37



Izašla nova lista vizualno potvrđenih gubitaka južni pravac(dakle od Dnjepra ,Zaporožja vjerojatno do predgrađa Donjecka). 
Na ovom potezu Ukrajinci napadaju, i gubici su izjednačeni . Rusi su malo prešli u vodstvo, Rusi imaju puno veće gubitke u artiljeriji i PZO sustavima, Ukrajinci velike gubitke u teškim oklopnim džipovima, u tenkovima/oklopnim vozilima Rusi blago vode. 

Sve skupa malo veći Ruski gubici gledajući po vrijednosti, ali gubici Ruski su puno manji nego prošle godine i nisu niti pribilžno katastrofalni. Dapače gledajući količinu oružja koje Rusi mogu proizvesti, ovi gubici koje trenutno imaju nisu dovoljno da ih se sjebe. Tko god tvrdi "Ukrajinaca gine 10x više nego Rusa" ili "Rusa gine 10x više nego Ukrajinaca" priča teške pizdarije i veze nema sa životom. Ako su gubici u tehnici li-la, ne može nikako jednih ginuti 10x više od drugih.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20934
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 24/9/2023, 18:41



Rusi objavili spomenik wagneru. 
Svaki pokojni wagnerovac ima svoj "token" broj. međutim netko je vrlo brzo uzeo dimenziju svakog token broja, dimenziju toga spomenika i izračunao da u njemu - pazi ovo može stati oko 20 000 tokena. ovo je jednostavna matematika.

tako smo otprilike dobili broj poginulih wagnerovaca u ukrajini. recimo da ih je 15k poginulo kod Bahmuta. I da je broj poginulih Ukrajinaca 2x manji. To  znači da je 7-8k Ukrajinaca poginulo kod Bahmuta. 
To se otprilike poklapa sa brojevima koje sam ja stavljao . Bahmut je prošle zime bio daleko najžeći front i jedini front gdje su Rusi nešto osvojili(wagner). 
Ratovalo se kod Ugljedara, tu su Rusi uništili dvije vlastite brigade u samoubilačkim napadima , u 1 i 2 mjesecu , bila su videa gdje su u jednom danu bili izgubili 30-40 komada tehnike na cesti kada su ih ukrajinci zasuli minama, artiljeriom, .. bez da su vidjeli ukrajince.. iako ljudske žrtve nisu bile toliko "katastrofalne" jer posada je uglavnom bježala , (iako je bilo poginulih). dakle tu se ginulo na strani Rusije prije svega. 
(Ukr gubici ovdje su bili pun k manji).

Zatim se ginulo u predgrađu Donjecka - Advijevka i Marinka, Rusi su jurišali , Ukrajinci se borili ukopani ispod zemlje. Artiljerija je radila na obje strane, Rusi na kraju su napredovali svega par stotina metara uz ogromne gubitke. 

Luganjsk oblast -Kupjansk /Svatovo/Kremina. Tu su Rusi bili bolji. Gurnuli su Ukrajince par km nazad , i tu bih rekao da su Ukrajinci prema količini dostupnih videa imali malo veće ili jednake gubitke.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20934
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 24/9/2023, 18:55

Recimo da je na zimu poginulo 15k Rusa kod Bahmuta, i 10k na ostalom frontu. to je u periodu od 1.12-1.3 nekih 25k mrtvih. 
Onda imamo početak rata do 1.11. Neka je tu 25k.  To je 50k. I da je još 25K poginulo do danas. 
Dakle bez problema dođemo do 70-80k poginulih Rusa onda sa ovom logikom. a to znači da bi moglo biti i 50-60k poginulih ukrajinaca

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20934
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 25/9/2023, 07:37

https://twitter.com/wartranslated/status/1706086075133727132?t=8rsYXyAjXi5cClQH4y7lXA&s=19

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19656
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 25/9/2023, 11:05

Pazi.
Lik je jedan od glavnih kolovođa Ruskog rata u Ukrajini, i to još od invazije "malih zelenih" na Krim, pa do Donbasa. On je poslan od početka od strane Putina. 

I gdje je nastao problem? od 2022 lik kritizira Rusko vodstvo kako su neposobni i korumpirani u vođenju rata. Putin je to neko vrijeme trpio, a onda ga je eliminirao. I pazi ovo stavili su ga u istu ćeliju sa Ukrajinskim desničarem hahahah , njegova žena je o tome pisala na telegramu da su to namjerno napravili. 

Još je teško bolestan i ne prima liječenje. Sada je dobio batine. Ne bi me čudilo da je FSB obećao Ukrajincu manju kaznu ako ga premlati, slično kako su bivši ustaše/četnici mlatili partizane na golom otoku uz zamjenu za manju kaznu. 

Lik neče još dugo biti na životu. 

Inače - 
Rusi otkrili Ukrajnski vlak sa vojnom tehnikom. 
Na njega su poslali ogromnu avio bombu, vjerojatno van dometa UKR/Zapadne PZO.
https://t.me/pilotblog/6947





Falila je na sreću za par metara, ali nesreća je što je veličina eksplozije bila takva da je zapalila par kamiona /džipova/oklopa iza

i ovi u sredini su lakše oštećeni isto.. vjerojatno su im sigurno popucala stakla itd.. ako je vlak u voznom stanju odmah sa njime produžiti na popravak što se popravit može

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20934
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet 25/9/2023, 13:59

Još malo o ekonomiji - usporedba ukrajinske i ruske privrede.

Rast BDP-a u drugom kvartalu ove godine za Rusiju je 4,8%, a Ukrajinu 19,5%. Za obje zemlje to su prvi kvartali rasta od početka rata. 

Momentum do kraja godine je različit, Rusija se suočila s velikim problemima s tečajem rublje i budžetskim deficitom tako da se očekuje usporavanje na 3,6 i 1,5% do kraja godine, a prognoze za iduću godinu su snižene na samo 0,5-1,5%. Ako se to ostvari, Rusija bi krajem iduće godine mogla dosegnuti razinu BDP-a od prije rata.

Ukrajina će zbog niske baze od prošle godine imati dvoznamenkaste stope rasta ove godine, a iduća je prognozirana na +5%. To znači da bi krajem iduće godine ukupni pad BDP-a bio smanjen na -17-18% BDP-a s početnih -30% prošle godine.

Slično kao što je Sovjetski savez napravio u WW2, na zapad Ukrajine su prebačene velika industrijska i ekonomska postrojenja i tamo je najviše povećana privredna aktivnost. Ukrajinci su imali sreću da su im glavna skladišta plina (Ukrajina ima najveća skladišta u Europi, usporediva s njemačkim) na zapadu zemlje. Budući da EU trenutno ima previše plina za kojeg nema skladišnog prostora, dogodila se ironična situacija da sav plin koji Rusi i dalje pumpaju kroz Ukrajinu, odlazi na punjenje ukrajinskih skladišta. Tako su Ukrajinci neki dan dostigli 15 milijardi kubnih metara plina koliko im je potrebno za zimu, a obnovili su i svoju proizvodnju. Ako Rusi ove zime opet počnu udarati po energetskim postrojenjima, ne bi trebalo biti ni približno toliko štete kao prošle godine (a ni tada nije bilo kritično stanje).


Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Europe_gas_tank_storage

Ukrajinska hrivnja je nakon početnih šokova postala vrlo stabilna što je dovelo do pada inflacije na trenutnih 8,6% (to je niže od Poljske, Rumunjske, Slovačke, a da ne pričamo o ludim Srbima, Turcima ili Mađarima koji imaju puno višu inflaciju), a Ukrajinska narodna banka je počela rezati kamatne stope i to su dva glavna monetarna faktora o čijem kretanje će ovisiti daljnji gospodarski rast.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Download_UKR_inflation

U Rusiji je suprotno stanje, rublja je vrlo nestabilna i mjere Centralne banke Rusije nisu dovele do aprecijacije. Rezultat je pregrijavanje ekonomije, naglo usporavanje gospodarskog rasta, pojava novih inflatornih rizika i povećanje kamatnih stopa. Za ruske proizvođače su cijene u dvoznamenkastom porastu usprkos velikoj prošlogodišnjoj bazi. Kako veleprodajne cijene nisu ograničene (za razliku od maloprodajnih), dogodila se bizarna situacija da je Rusija morala zabraniti ili ograničiti izvoz dizela, benzina, gnojiva i nekih metala jer nikome se nije isplatilo prodavati u Rusiji nego izvoziti. Ne treba spominjati koliko je rizično kad se država takvim mjerama direktno miješa u rad tržišta.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Untitled


O deficitu, ruskom/ukrajinskom proračunu za iduću godinu, javnom sukobu Nabiulinove s Putinovim ekonomskih savjetnicima, ruskom izvozu oružja, ukrajinskoj korupciji i drugim makroekonomskim faktorima - idućom prilikom.
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 25/9/2023, 14:17

Piglet wrote:Još malo o ekonomiji - usporedba ukrajinske i ruske privrede.

Rast BDP-a u drugom kvartalu ove godine za Rusiju je 4,8%, a Ukrajinu 19,5%. Za obje zemlje to su prvi kvartali rasta od početka rata. 

Momentum do kraja godine je različit, Rusija se suočila s velikim problemima s tečajem rublje i budžetskim deficitom tako da se očekuje usporavanje na 3,6 i 1,5% do kraja godine, a prognoze za iduću godinu su snižene na samo 0,5-1,5%. Ako se to ostvari, Rusija bi krajem iduće godine mogla dosegnuti razinu BDP-a od prije rata.

Ukrajina će zbog niske baze od prošle godine imati dvoznamenkaste stope rasta ove godine, a iduća je prognozirana na +5%. To znači da bi krajem iduće godine ukupni pad BDP-a bio smanjen na -17-18% BDP-a s početnih -30% prošle godine.

Slično kao što je Sovjetski savez napravio u WW2, na zapad Ukrajine su prebačene velika industrijska i ekonomska postrojenja i tamo je najviše povećana privredna aktivnost. Ukrajinci su imali sreću da su im glavna skladišta plina (Ukrajina ima najveća skladišta u Europi, usporediva s njemačkim) na zapadu zemlje. Budući da EU trenutno ima previše plina za kojeg nema skladišnog prostora, dogodila se ironična situacija da sav plin koji Rusi i dalje pumpaju kroz Ukrajinu, odlazi na punjenje ukrajinskih skladišta. Tako su Ukrajinci neki dan dostigli 15 milijardi kubnih metara plina koliko im je potrebno za zimu, a obnovili su i svoju proizvodnju. Ako Rusi ove zime opet počnu udarati po energetskim postrojenjima, ne bi trebalo biti ni približno toliko štete kao prošle godine (a ni tada nije bilo kritično stanje).


Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Europe_gas_tank_storage

Ukrajinska hrivnja je nakon početnih šokova postala vrlo stabilna što je dovelo do pada inflacije na trenutnih 8,6% (to je niže od Poljske, Rumunjske, Slovačke, a da ne pričamo o ludim Srbima, Turcima ili Mađarima koji imaju puno višu inflaciju), a Ukrajinska narodna banka je počela rezati kamatne stope i to su dva glavna monetarna faktora o čijem kretanje će ovisiti daljnji gospodarski rast.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Download_UKR_inflation

U Rusiji je suprotno stanje, rublja je vrlo nestabilna i mjere Centralne banke Rusije nisu dovele do aprecijacije. Rezultat je pregrijavanje ekonomije, naglo usporavanje gospodarskog rasta, pojava novih inflatornih rizika i povećanje kamatnih stopa. Za ruske proizvođače su cijene u dvoznamenkastom porastu usprkos velikoj prošlogodišnjoj bazi. Kako veleprodajne cijene nisu ograničene (za razliku od maloprodajnih), dogodila se bizarna situacija da je Rusija morala zabraniti ili ograničiti izvoz dizela, benzina, gnojiva i nekih metala jer nikome se nije isplatilo prodavati u Rusiji nego izvoziti. Ne treba spominjati koliko je rizično kad se država takvim mjerama direktno miješa u rad tržišta.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Untitled


O deficitu, ruskom/ukrajinskom proračunu za iduću godinu, javnom sukobu Nabiulinove s Putinovim ekonomskih savjetnicima, ruskom izvozu oružja, ukrajinskoj korupciji i drugim makroekonomskim faktorima - idućom prilikom.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 F6uhmq11


Ukrajina može funkcionirati dok neoconsi šalju novac ( 320 milijarda ), kada to prestane gotovi su. To je i sam Zelenski priznao...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4081
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet 25/9/2023, 16:29

Oholo Mudovski wrote:

Ukrajina može funkcionirati dok neoconsi šalju novac ( 320 milijarda ), kada to prestane gotovi su. To je i sam Zelenski priznao...
Većina je direktna vojna i humanitarna pomoć (oružje, oprema, logistika, trening, a tu se uključuje i proizvodnja municije za Ukrajinu), a sve manje se pumpa u ukrajinski budžet. Ranije je oko četvrtina pomoći bila financijske prirode, sad dijelom zbog ukrajinske korupcije, a dijelom jer više nema potrebe je to palo na 13% - pogledaj strukturu kolovoškog paketa pomoći za Ukrajinu.

Inače, ove same brojke bez konteksta malo kome nešto vrijede. Što nekome znači apsolutna brojka od 320 milijardi, tako je moglo biti i 700 milijardi i većini ljudi bi bilo isto. Tek u razmjeru se dobije prava slika:

- ukupna američka pomoć čini samo 0,4% njihovog BDP-a, a ukupna njemačka pomoć je samo 0,5%. Ruskim budžetom za iduću godinu je predviđeno da čak 6% ruskog BDP-a ide na vojsku (10,8 bilijuna rubalja). Od zapadnih zemalja najveću relativnu pomoć je dala Norveška s 1,6% BDP-a.

- uzmimo da su brojke sa slike točne (makar nisu) - 76 milijardi dolara vojne pomoći od strane SAD je samo 8,5% njihovog vojnog budžeta od 886 milijardi za fiskalnu godinu. Presmiješno je kad netko kaže da Rusija ratuje protiv cijelog NATO saveza, a ovi daju pomoć od par posto.



Povezano s ovim, ali uvijek se sjetim kako je AlphaOmega nedavno tu pompozno stavio vijest gdje se Rusi hvale da su povećali serijsku proizvodnju su-57 na 6 godišnje (dosad napravljeno više od 20) pa nije mogao vjerovati kad je general stavio podatak da Amerikanci proizvode preko 100 F-35 svake godine (dosad proizvedeno oko 1000). Nebitno koji je avion bolji, čisto s aspekta industrijske snage i privrednih mogućnosti, Rusi s vremenom neće moći pratiti trku, što se pomalo vidi na vojnom, a sve više i na ekonomskom polju.
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 25/9/2023, 17:31

Piglet wrote:
Oholo Mudovski wrote:

Ukrajina može funkcionirati dok neoconsi šalju novac ( 320 milijarda ), kada to prestane gotovi su. To je i sam Zelenski priznao...
Većina je direktna vojna i humanitarna pomoć (oružje, oprema, logistika, trening, a tu se uključuje i proizvodnja municije za Ukrajinu), a sve manje se pumpa u ukrajinski budžet. Ranije je oko četvrtina pomoći bila financijske prirode, sad dijelom zbog ukrajinske korupcije, a dijelom jer više nema potrebe je to palo na 13% - pogledaj strukturu kolovoškog paketa pomoći za Ukrajinu.

Inače, ove same brojke bez konteksta malo kome nešto vrijede. Što nekome znači apsolutna brojka od 320 milijardi, tako je moglo biti i 700 milijardi i većini ljudi bi bilo isto. Tek u razmjeru se dobije prava slika:

- ukupna američka pomoć čini samo 0,4% njihovog BDP-a, a ukupna njemačka pomoć je samo 0,5%. Ruskim budžetom za iduću godinu je predviđeno da čak 6% ruskog BDP-a ide na vojsku (10,8 bilijuna rubalja). Od zapadnih zemalja najveću relativnu pomoć je dala Norveška s 1,6% BDP-a.

- uzmimo da su brojke sa slike točne (makar nisu) - 76 milijardi dolara vojne pomoći od strane SAD je samo 8,5% njihovog vojnog budžeta od 886 milijardi za fiskalnu godinu. Presmiješno je kad netko kaže da Rusija ratuje protiv cijelog NATO saveza, a ovi daju pomoć od par posto.



Povezano s ovim, ali uvijek se sjetim kako je AlphaOmega nedavno tu pompozno stavio vijest gdje se Rusi hvale da su povećali serijsku proizvodnju su-57 na 6 godišnje (dosad napravljeno više od 20) pa nije mogao vjerovati kad je general stavio podatak da Amerikanci proizvode preko 100 F-35 svake godine (dosad proizvedeno oko 1000). Nebitno koji je avion bolji, čisto s aspekta industrijske snage i privrednih mogućnosti, Rusi s vremenom neće moći pratiti trku, što se pomalo vidi na vojnom, a sve više i na ekonomskom polju.
Lijepo složeno a moram reći i nacrtano da se vidi omjer snaga i u ekonomskoj moći, rusi vode izgubljeni rat no kreatura na čelu ruZije nikome ne da ni da pomisli drugačije bez 5-15 godina zatvora.
Sloboda govora press

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19656
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 25/9/2023, 17:44

Piglet wrote:
Oholo Mudovski wrote:

Ukrajina može funkcionirati dok neoconsi šalju novac ( 320 milijarda ), kada to prestane gotovi su. To je i sam Zelenski priznao...
Većina je direktna vojna i humanitarna pomoć (oružje, oprema, logistika, trening, a tu se uključuje i proizvodnja municije za Ukrajinu), a sve manje se pumpa u ukrajinski budžet. Ranije je oko četvrtina pomoći bila financijske prirode, sad dijelom zbog ukrajinske korupcije, a dijelom jer više nema potrebe je to palo na 13% - pogledaj strukturu kolovoškog paketa pomoći za Ukrajinu.

Inače, ove same brojke bez konteksta malo kome nešto vrijede. Što nekome znači apsolutna brojka od 320 milijardi, tako je moglo biti i 700 milijardi i većini ljudi bi bilo isto. Tek u razmjeru se dobije prava slika:

- ukupna američka pomoć čini samo 0,4% njihovog BDP-a, a ukupna njemačka pomoć je samo 0,5%. Ruskim budžetom za iduću godinu je predviđeno da čak 6% ruskog BDP-a ide na vojsku (10,8 bilijuna rubalja). Od zapadnih zemalja najveću relativnu pomoć je dala Norveška s 1,6% BDP-a.

- uzmimo da su brojke sa slike točne (makar nisu) - 76 milijardi dolara vojne pomoći od strane SAD je samo 8,5% njihovog vojnog budžeta od 886 milijardi za fiskalnu godinu. Presmiješno je kad netko kaže da Rusija ratuje protiv cijelog NATO saveza, a ovi daju pomoć od par posto.



Povezano s ovim, ali uvijek se sjetim kako je AlphaOmega nedavno tu pompozno stavio vijest gdje se Rusi hvale da su povećali serijsku proizvodnju su-57 na 6 godišnje (dosad napravljeno više od 20) pa nije mogao vjerovati kad je general stavio podatak da Amerikanci proizvode preko 100 F-35 svake godine (dosad proizvedeno oko 1000). Nebitno koji je avion bolji, čisto s aspekta industrijske snage i privrednih mogućnosti, Rusi s vremenom neće moći pratiti trku, što se pomalo vidi na vojnom, a sve više i na ekonomskom polju.
Normalno da je tako i da ovi mogu štancati zrakoplove i brodove. Amerika je najjača morska i svemirska sila. Rusi su kopnena. Pitanje je tko će prije izdušiti u ovom ratu ( ne pričam o Ukrajini, ona je samo podizvođač, alat i plaća ide preko druge firme ) jer proizvodnja grante od 155mm u Rusiji koja ih proizvodi više nego nato je zbog nižih standarda sigurnosti u Rusiji 10 puta jeftinija, od prošle zime se pripremaju za 30 mjeseci rata s NATOm te im ratna industrija radi u 3 smjene.
Kod zemalja koje podupiru Ukrajinu teško se prebaciti na ratnu proizvodnju kada država nije u ratu.
Nisam baš uvjeren ni u remi NATOa u ovom sukobu, pa čak ni uz to da idući predsjednik Amerike dobije na predizbornom obećanju da će pobjediti u Ukrajini. 
U prvom redu jer Amerika porazom u ratu samo malo gubi na obrazu, a garnitura generala nakon poraza u Afganistanu se očeličila, a Rusi porazom gube državu koja je usput najveća svjetska nekretnina koja nije pod hipotekom, a oni piju i fino žive od rentanja sirovina... + tu su tatari sa istoka kako reče Veber, neopterećeni internetom i tik tokom... sve što ide Zapadnije je mekše.
Dvostruko dobra stvar za Ukrajinu i Evropu bi bila da se angažira milion izbjeglica iz Afrike koji dolaze preko Sredozemlja i pošalje ih se na istočni front... 
Ovi više ne bi dolazili, a Ukrajina bi imala šanse vratiti okupirana područja.
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4081
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 25/9/2023, 18:11

Hladni rat, rusija nije mogla pratiti zapad i jednostavno je krahirala. NATO i zapad u svojoj orbiti imaju 70% svih resursa na zemlji za razliku od rusije koja ima nekoliko % u svoju korist. 
Jednostavna matematika- tko će sve bezbolno proći a tko najebati kao i u hladnoratovskom ratu, rusija ( i rusofili) opet na iste grablje staje.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19656
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 25/9/2023, 18:55

ovdje samo rusofili i srbi ne kuže da se ratovi dobijaju ekonomijom, a ne oružjem.

pisao sam o tome godinama.

navodio primjere njemačke, italije i japana u drugom ratu.

onda su ameri imali 50% bdp svijeta, danas oko 20%.

glupi putler zaratio s pola svijeta i misli dobiti rat.

svaki cent poslan ukrajini rusija će platiti.

glupi tatari imaju manji bdp od jedne italije, da ne tipkam 5×manji od njemačke i 3,5×manji od francuske. a tu je britanija.

napušit će se kurčine do 2200e.

eu ima problem s viškom nafte i plina. skladišta full, a jesen blaga.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 25/9/2023, 19:04

Oholo Mudovski wrote:
Piglet wrote:
Oholo Mudovski wrote:

Ukrajina može funkcionirati dok neoconsi šalju novac ( 320 milijarda ), kada to prestane gotovi su. To je i sam Zelenski priznao...
Većina je direktna vojna i humanitarna pomoć (oružje, oprema, logistika, trening, a tu se uključuje i proizvodnja municije za Ukrajinu), a sve manje se pumpa u ukrajinski budžet. Ranije je oko četvrtina pomoći bila financijske prirode, sad dijelom zbog ukrajinske korupcije, a dijelom jer više nema potrebe je to palo na 13% - pogledaj strukturu kolovoškog paketa pomoći za Ukrajinu.

Inače, ove same brojke bez konteksta malo kome nešto vrijede. Što nekome znači apsolutna brojka od 320 milijardi, tako je moglo biti i 700 milijardi i većini ljudi bi bilo isto. Tek u razmjeru se dobije prava slika:

- ukupna američka pomoć čini samo 0,4% njihovog BDP-a, a ukupna njemačka pomoć je samo 0,5%. Ruskim budžetom za iduću godinu je predviđeno da čak 6% ruskog BDP-a ide na vojsku (10,8 bilijuna rubalja). Od zapadnih zemalja najveću relativnu pomoć je dala Norveška s 1,6% BDP-a.

- uzmimo da su brojke sa slike točne (makar nisu) - 76 milijardi dolara vojne pomoći od strane SAD je samo 8,5% njihovog vojnog budžeta od 886 milijardi za fiskalnu godinu. Presmiješno je kad netko kaže da Rusija ratuje protiv cijelog NATO saveza, a ovi daju pomoć od par posto.



Povezano s ovim, ali uvijek se sjetim kako je AlphaOmega nedavno tu pompozno stavio vijest gdje se Rusi hvale da su povećali serijsku proizvodnju su-57 na 6 godišnje (dosad napravljeno više od 20) pa nije mogao vjerovati kad je general stavio podatak da Amerikanci proizvode preko 100 F-35 svake godine (dosad proizvedeno oko 1000). Nebitno koji je avion bolji, čisto s aspekta industrijske snage i privrednih mogućnosti, Rusi s vremenom neće moći pratiti trku, što se pomalo vidi na vojnom, a sve više i na ekonomskom polju.
Normalno da je tako i da ovi mogu štancati zrakoplove i brodove. Amerika je najjača morska i svemirska sila. Rusi su kopnena. Pitanje je tko će prije izdušiti u ovom ratu ( ne pričam o Ukrajini, ona je samo podizvođač, alat i plaća ide preko druge firme ) jer proizvodnja grante od 155mm u Rusiji koja ih proizvodi više nego nato je zbog nižih standarda sigurnosti u Rusiji 10 puta jeftinija, od prošle zime se pripremaju za 30 mjeseci rata s NATOm te im ratna industrija radi u 3 smjene.
Kod zemalja koje podupiru Ukrajinu teško se prebaciti na ratnu proizvodnju kada država nije u ratu.
Nisam baš uvjeren ni u remi NATOa u ovom sukobu, pa čak ni uz to da idući predsjednik Amerike dobije na predizbornom obećanju da će pobjediti u Ukrajini. 
U prvom redu jer Amerika porazom u ratu samo malo gubi na obrazu, a garnitura generala nakon poraza u Afganistanu se očeličila, a Rusi porazom gube državu koja je usput najveća svjetska nekretnina koja nije pod hipotekom, a oni piju i fino žive od rentanja sirovina... + tu su tatari sa istoka kako reče Veber, neopterećeni internetom i tik tokom... sve što ide Zapadnije je mekše.
Dvostruko dobra stvar za Ukrajinu i Evropu bi bila da se angažira milion izbjeglica iz Afrike koji dolaze preko Sredozemlja i pošalje ih se na istočni front... 
Ovi više ne bi dolazili, a Ukrajina bi imala šanse vratiti okupirana područja.
srpskoj mitomaniji nikad kraja.
airbus od 2020e štanca helikoptere tiger na veliko, imaju ih toliko da ih izvoze okolo.

stalna laž o "moćnoj" rusiji koja kilavi s ukrajinom godinu i pol, a zapad se nije niti umješao kako spada.
da zapad odvoji 15% kao rusija, skurili bi ju do japana..

ruski proračun je jad i bijeda. 

vidimo pješaštvo kaj radi po ukrajini.

bježi, ko i svi ćetnici kada krene paljba.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 25/9/2023, 21:47

veber wrote:ovdje samo rusofili i srbi ne kuže da se ratovi dobijaju ekonomijom, a ne oružjem.

pisao sam o tome godinama.

navodio primjere njemačke, italije i japana u drugom ratu.

onda su ameri imali 50% bdp svijeta, danas oko 20%.

glupi putler zaratio s pola svijeta i misli dobiti rat.

svaki cent poslan ukrajini rusija će platiti.

glupi tatari imaju manji bdp od jedne italije, da ne tipkam 5×manji od njemačke i 3,5×manji od francuske. a tu je britanija.

napušit će se kurčine do 2200e.

eu ima problem s viškom nafte i plina. skladišta full, a jesen blaga.
Ma boli me qurac... policija mi maloprije uzela vozačku zbog jebenih 0.6 i još mi govore da mogu biti sritan jer mi nisu pisali i pojas.
Putine baci jedan avangard vamo i sve nas potamani. 
Na šta nam je spa proračun kad u vrime jematve ljudima pišu kazne za 0.6 ...
Otić ću u Irsku ovo se više ne da izdržati...
Jebo vas Zelenski da bi vas jebo
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4081
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 50 Previous  1, 2, 3, 4 ... 26 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum