ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 39 of 50 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 44 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 13/5/2023, 16:35

Putin neka moli Boga da mu se na izborima u Turskoj desi onaj scenarij koji ja priželjkujem a već sam o tome pisa unatrag dva mjeseca da je to jedino šta ga može izvuć od totalne katastrofe na bojnom polju i da nekako dočeka zimu itd a da koliko toliko drži kakvu takvu liniju obrane tamo ( vjerovatno više prema unutra al ipak je još uvijek drži ).

Taj scenarij uključuje kaos na izborima u Turskoj a koja je i NATO članica i ujedno kontrolira ulaz u Crno more. Samo tako veliki kaos južnije može odgodit potpuni poraz njegovih trupa i totalni slom te bojišnice na istoku Ukrajine sada.

RayMabus

Posts : 176243
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 13/5/2023, 18:36

Popodne 13. maja 2023. godine dva helikoptera Mi-8, kao i jedan lovac-bombarder Su-34 i jedan Su-35 srušila su se u regionu Brjanska.

Saopšteno je da su ruski avioni oboreni kada su krenuli da bombarduju ukrajinska pogranična područja. PVO VSU je ispalilo salvu raketa ali su četiri prošle i našle svoje mete.

Ruski avioni su bili na zadatku, Su-34 je bacio "jedreće" bombe koje su pogodile ciljeve u Černjigovskoj oblasti, dok je Su-35 obazbeđivao zaštitu.

Oboren je i helikopter Mi-8 za radioelektronsku borbu i još jedan koji je krenuo u spašavanje.

Pretpostavlja se da su se letelice previše približile granici (oko 40km) kada su na njih ispaljeni ukrajinski projektili.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176243
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 13/5/2023, 22:01

da sada idu priče da su oboreni ili patriotima ili ukr avijacijom koja je modificirala mig29etke da lansiraju one zrak-zrak rakete velikog dometa, međutim ne znam kako se navode , kasnije možda googlam. 

međutim rusi su izveli napade diljem ukrajine. vjerujem da će Ukrajinska država objaviti sutra izvješće kako su oborili 27/30 projektila, however ima dosta snimki udara i eksplozija diljem ukrajine. 
evo najveće gljive
nešto su gadno rusi pogodili i ukrajinci jednostavno trebaju još sustava. pogotovo ako su rusi nekim PZO sustavima.. ne znamo kojima
nevirujem da je ruska PZO obrana skinula 4 ruske letjelice tek tako greškom i to u poštenom razmaku. 

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21006
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 13/5/2023, 22:17

još jedna gljiva. 

nepoznato je što je pogođeno. moguće jednostavno državno skladište goriva to su sve gradovi veličine splita itd.. svaka ukrajinska pokrajina je veličine hrvatske ili slovenije , moraju distribuirati gorivo. ali neću nagađati. fali ukrajincima još PZO sustava, fali im zapadnih aviona sa raketama velikog dometa da zaustave rusku avijaciju

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21006
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 13/5/2023, 23:01

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 B_230513102

Najmračniji dan za rusku avijaciju: Na granici s Ukrajinom oborena dva aviona i dva helikoptera
RayMabus
RayMabus

Posts : 176243
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 13/5/2023, 23:34

UKR napad na RU rovove.. primjećujem inače da Ukrajinci dosta inteligetnije napadaju. Iako imaju manje tenkova(iako je ta razlika dosta manja nego prije) pametnije ih koriste i bez gubitaka. da Rusa su uredno zarobljena. 


Što se tiče komentara kako su Rusi izgubili 4 aviona evo neko objašnjenje



Surely there should be other things involved. The speculation right now is UKR using AIM-120 from the new Polish Migs. They could have been working on the integration since months ago or even NASAMS. But we should wait for more reliable news.
If it is Ukraine Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 1f1fa-1f1e6 I think a more realistic explanation is that they realized that Russian aircraft were flying carelessly through the Bryansk region, feeling safe. They then set up an air defense system close to the border, but kept it offline until they were ready to execute the operation. They then turned it online, used its long range RADAR to track aircraft over Russia and started picking then off before Russia knew what's up.

I could be wrong, but that's my guess.
što se tiče ovih gubitaka na Rusku avijaciju dva komentara sa neko

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21006
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 13/5/2023, 23:39

pogodak u ternopilu na zapadu ukrajine.. ima nažalost još pogodaka ali ovo su veće gljive


zadnja 2-3 dana je izašlo i nešto novih udara lancetima na UKR , ali ne da mi se to stavljati sve.. .

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21006
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by mentalitet 14/5/2023, 04:51

RayMabus wrote:Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 B_230513102

Najmračniji dan za rusku avijaciju: Na granici s Ukrajinom oborena dva aviona i dva helikoptera


Bogami izgubili 9 pilota,ovo bi mogla biti prekretnica u ratu sa NATO-m .Rachunajte na osvetu.Ulozi su sve veci i izgleda WWIII je neizbjezan.

https://sonar21.com/ambush-of-russian-special-air-group-likely-to-spawn-major-escalation-in-russias-war-with-ukraine-and-nato/


Today Russia lost two Mi-8s, and Su-34, and reportedly an Su-35. All nine pilots were killed. This is likely three in the Mi-8, three in the Mi-8MTPR1 (pilot, copilot and EW suite operator), two in Su-34, and one in Su-35.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5039
2020-07-05


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 14/5/2023, 05:04

mentalitet wrote:
RayMabus wrote:

Najmračniji dan za rusku avijaciju: Na granici s Ukrajinom oborena dva aviona i dva helikoptera

Rachunajte na osvetu.Ulozi su sve veci i izgleda WWIII je neizbjezan.
Tko ? Pa nisam im ja ni dao te rakete zemlja zrak dugog dometa a nit ove Olujne sjenke šta su im dali Britanci. Baš me brige za to. Nisu moja posla. Ja navijam da im daju i lovačke avione tako da mogu napast Rusiju jer trik je šta ja nemam te avione pa nisu moja posla. Tv i kokice.

Malo čitaj moja razmišljanja danas ( a i odavno su mi takvi planovi jer ja vodim neki svoj rat a ja uvijek pobjeđujem ) na tu temu pa će ti sve bit jasno :


Bilo bi vam pametnije da naučite ratovat umjesto šta tu serete kvake.

Gleda mi se svađa među zapadnim savzenicima tko će im poslat avione.

Pa imate satelite pa prati u stvarnom vremenu kad te šta napadne i di će sletit i tamo di sleti pošalji desetak dronova kamikaza.

Danas je Zelenski doša kod Meloni a ona mu kaže da će Italija pomogat Ukrajini koliko god bude trebalo a Italija ima te Tornade a neće ta rasprava doć sama od sebe nego vi njima morate počet udarat tu njihovu lovačku avijaciju tako da ostanu bez te SSSR lovačke avijacije.

Malo se trgnite jeben mu.


--


Talijanska premijerka: Pomoći ćemo Ukrajini koliko god to bude potrebno

Talijanska premijerka Giorgia Meloni obećala je punu potporu Italije Ukrajini u njezinim naporima da odbije brutalnu i nepravednu rusku agresiju koliko god to bude ubuduće potrebno.

Na konferenciji za novinare održanoj zajedno s ukrajinskim predsjednikom Volodimirom Zelenskim, Meloni je rekla da će Italija nastaviti opskrbljivati Ukrajinu oružjem i podržavati njegovu zemlju koliko god bude potrebno.

"Kladimo se na pobjedu Ukrajine", rekla je Meloni.
----
Prema pisanju La Stampe, sastanak predsjednika Ukrajine i Italije trajao je oko 40 minuta, a nakon toga Zelenski se uputio prema Palati Chigi gdje ga je dočekala premijerka Giorgia Meloni.

"Zagrljaj, osmijeh i čvrst stisak ruke", tako su italijanski mediji opisali prvi susret Meloni i Zelenskog u Italiji.

Za razliku od sastanka sa Mattarrelom, Zelenski je nešto duže razgovarao sa italijanskom premijerkom, a prema izvještaju medija u ovoj državi sastanak je trajao 70 minuta nakon čega su se zvaničnici uputili na radni ručak.

Pored Meloni i Zelenskog, sastanku su prisustvovali i ministar vanjskih poslova Italije Antonio Tajani kao i ministar odbrane Guido Crosetto.

Zelenski u Rimu razgovarao sa Meloni

Trik je u tome šta nemaju svi avione a onaj tko im da to se može smatrat napadom na Rusiju pa fino pošto ja nemam a Meloni ima onda neka im da pa da mogu gledat sa strane rat Italije i Ruisje. Tv i kokice.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176243
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 14/5/2023, 05:33

Neće biti tog WW3 između Europe i Rusije ako radiš šta ti ja kažem. 

Fino nauči ratovat i umjesto da ubijaš civile i gađaš stambene zgrade fino te dronove kamikaze, prati preko satelita njihove lovce i di će sletit u povratku i kad slete ti fino pošalji paket dronova kamikaza na tu točku. 

Ta SSSR ukrajinska avijacija je i onako stara 30 i nešto godina i tehnički je pred kraj resursa i nema neke štete al dobijaš na vremenu te guraš ove na Zapadu da se požure šta će im dat od lovačkih aviona a tu je baš problem jer Americi se nešto ne da jer neće izravni sukob a i izbori su im dogodine pa ostaju Mirage 2000 i Tornada a prevedeno to je : Francuska s Mirage 2000 i Britanija, Njemačka i Italija s Tornadima. 

Ostali će tv i kokice jer nisu njihova posla jer ili uopće nemaju lovačku avijaciju ili jednostavno nemaju lovačkih aviona da nekome šalju na izvolte jer to košta poprilično a i nema ih baš za dijeljenje okolo kako se kome digne kurac.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176243
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Eroo 14/5/2023, 06:04

Padaju ruski avioni ka pokošeni, ito u veoma kratkom razmaku.
Da su ih obarali Ukri s raketama imali bismo ruske fotografije  od "ostataka NATO-raketa", ali ih nema.
Znamo barem to da neki USA brodovi raspolažu s laserskim topovima. Ne da gađaju neprijateljske brodove,
već avione.  S čim Ameri danasraspolažu na tu temu to ne znamo, ali postoji mogućnost da bi ovi slučajevi
mogli biti posljedica isprobavanja nečeg kao lasesrki topovi...možda čak i ugrađeni
u neke ukajinske avione. Druga opcija, koja se nudi kao mogućnost, je magnetski napad na računala u ruskim
avionima (čipovi su i tako zapadne proizvodnje).Samo razmišljam i dajem drugim na razmišljanje.

Evo jedan stari članak iz 2010. godine (u slovenščini).
Laserski top uspješno izvršio prvi poskus: oborio 4 bespilotna aviona.
https://racunalniske-novice.com/laserski-top-uspesno-prestal-prva-preizkusanja/

Šta su u ovih 13 godina usavršili to, naravno, neće objaviti.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74923
2016-07-22


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Eroo 14/5/2023, 06:17

PS: Evo još- članak iz 2019.

https://racunalniske-novice.com/futuristicno-orozje-za-ameriske-oborozene-sile/

"Laserski topovi moči 100 kilovatov bi lahko brez večjih težav na tla spravili brezpilotna letala, helikopterje in celo letala, ki letijo na nižjih višinah. Čeprav zmogljivost laserskega topa še ne bo dovolj za uničenje vodenega izstrelka, naj bi ga ta dovolj poškodoval, da ne bo več uporaben. Ta bi lahko uničil občutljive senzorje na izstrelku in ga s tem “oslepel”, kar pomeni, da ta ne bo več zmožen zadeti želenega cilja."



_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74923
2016-07-22


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 14/5/2023, 06:22

Nije laserski top. Iako je to zanimljiva tema sumnjam da bi im Amerikanci tako šta dali od straha da ne padne u pogrešne ruke pa da onda njima netko s time obara itd. Ovdje pod pogrešne ruke ne mislim sad na ili samo na Ruse, Kineze itd koje su tehnološki razvijenije nacije nego ono Iran, talibani i tako ta ekipa koja bi masno platila da se takve tehnologije dočepa.

Ima onaj jedan snimak helikoptera kojeg nešto pogađa a to sasvim sigurno nije laser nego neki komad materije ( raketa nekakva jelte a ne nekakve zrake ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 176243
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 14/5/2023, 08:00

mentalitet wrote:
RayMabus wrote:Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 B_230513102

Najmračniji dan za rusku avijaciju: Na granici s Ukrajinom oborena dva aviona i dva helikoptera


Bogami izgubili 9 pilota,ovo bi mogla biti prekretnica u ratu sa NATO-m .Rachunajte na osvetu.Ulozi su sve veci i izgleda WWIII je neizbjezan.

https://sonar21.com/ambush-of-russian-special-air-group-likely-to-spawn-major-escalation-in-russias-war-with-ukraine-and-nato/


Today Russia lost two Mi-8s, and Su-34, and reportedly an Su-35. All nine pilots were killed. This is likely three in the Mi-8, three in the Mi-8MTPR1 (pilot, copilot and EW suite operator), two in Su-34, and one in Su-35.
računaj i ti da će te u tom slučaju fasovati kako nikad niste do sada... sada više nemate kuda bježati...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 14/5/2023, 15:48

Idemo update sa fronte. Opet ima dosta videa uništene tehnike. Klasična priča Rusi dronovima kamikazama uništavaju Ukrainske haubice u pozadini a Ruski tenkovi i oklop biva uništavan od strane UKR artiljerije ,dronova i protutenkovskih sustava. Gubici , barem video gubici po količini tehnike zadnjih mjesec-dva dana su li-la moj osobni dojam, ali i Oryx lista tako izgleda . Zanimljivo promjetio sam da uglavnom gubici tehnike često su bez ljudskih gubitaka, tipa Ruski tenk bude onesposobljen i onda utekne posada i Ukrajinci ga dokrajče. Ili Rusi otkriju UKR artiljeriju , i dok dođe lancet posada je već utekla. 

Ruski dronovi kamikaze lancet i avijacija sa jedrećim bombama(Ruska verzija JDAM bombi) drže po meni Rusiju u ratu. 
Međutim avijacija im je masovno najebala jučer u Bryansku. I dalje se ne zna uzrok. 
Strelkov na svom telegram kanalu osim klasičnih pesimističnih analiza i jebavanja sve po spisku Ruskom vojno-političkom rukovodstvu govori o tome da su Ukrainski diverzanti ušli u teritorij Rusije i oborili avione koji su nisko letili sa MANPADS(ručnim sustavima popit Stinger, Igla, Strela, Piron, šta već). 

ColonelCassad i neki drugi tvrde da su Ukrajinci dovukli uz granicu sa Rusijom NASAMS ili neki drugi sustav, sakrili ih, i kada su saznali da je u blizini Ruska avijacija, uključili su radare i ispalili rakete . Eh kasnije cu pogledati gdje su točno pali RU avioni pa ću možda pokušati izračunati sa čime su skinuti. 

Moguće da je jedno i drugi točno u isto vrime. 
Ja ne virujem da su Rusi sa svojim PZO sustavima oborili baš toliko aviona. Pazite jedni i drugi su imali situacija gdje su skinuti sa vlastitim PZO sustavima, ali toliko je tu pun kurac preleta dnevno i pun kurac PZO sustava, tako da je statistički nemoguće da su sva 4 RU aviona na istoj lokaciji i u razmaku oboreni. 

Još nisam našao nikakvu konkretnu online analizu zašto-kako, izgleda da svi čekaju da prenesu nečiju tuđu analizu. 

Dalje nastavlja se depresija među RU blogerima, Murz objavio još jedan veliki telegram komentar, evo prijevod. (primjetio sam Srbi su i dalje daleko najveći "optimisti" u ovom ratu.. puno veći od Rusa)

Ukratko RU bloger (koji je i bio u ratu i ima dobre kontakte na fronti) opisuje UKR taktiku. Kaže da su Ukrajinci kod Bahmuta(točnije van grada) akumulirali ogromnu količinu streljiva i dronova. 
Da Rusi koji brane bokove su izmoreni, da nisu imali rotaciju mjesecima, i da su rovovi vrlo loše napravljeni. Da Ukrajinci su ih naglo počeli zasipati "neograničenom" količinom granata, da zbog dominacije u broju dronova i streljiva, da te granate pogađaju vrlo precizno i nanose gubitke. 
I onda nakon toga dolaze UKR tenkovi i pješadija i čiste rovove. 
I da Ukrajinci "nisu glupi," ako vide da Rusi se brane i uzvraćaju, da Ukrajinci ne srljaju, nego se povuku, i ponovo pošalju gomilu dronova i artiljeriju da "ponove postupak". Kada smekšaju njih Ruse, onda ponovo dolazi vojska i u još većem broju i završava posao. Da ne srljaju u nepotrebnu krvavu borbu kao oni Rusi nego idu sistematski. 
Da Ruska vojska nema niti glavu niti rep, a Ukrajinci znaju kako se treba ponašati, i da može očekivati da će uskoro Ukrajinci izvoditi istu vrstu napada diljem fronte. 

Po meni je vrlo lako moguće da nećemo imati klasičnu "megaofanzivu" kako svi najavljuju, proboje u par pravaca, po meni je to skoro pa nemoguće izvesti s obzirom na omjer snaga i resursa , ali da bi Ukrajinci mogli na ovakav način "čistiti teritorij". 


 



usput pogledajte sa prethodne stranice stavio sam od Murza(ponavljam Ruski dobrovoljac bloger) što je rekao jučer o situaciji na fronti. 

Malo slušam Srpskog novinara sa donbasa, fora je slušati taj optimizam.. zapravo slušam i ovaj video nije optimističan.. ovaj novinar pokušava biti optimist a između redaka teški pesimizam. Deki Berić mi je najluđe, njemu je sve super i sve dobro. 
Iden malo na srpske forume. naravno naši forumi su sa druge strane nerealni također.. 

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21006
2018-06-14


Piglet likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 14/5/2023, 16:07

@immortal pls okani se spama i podjebavanja mene ili bilo koga, komentiram rat u ukrajini kao što ti komentiraš debilnu euroviziju a netko jasenovac  ili hajduka. imaš cijeli ostali forum za spam i podjebavanje.  pravila ponašanja su na prvoj stranici ove teme. 
-------------------------

u udaru UKR artiljerije jugoistočno od Bahmuta poginuli su neki Ruski zapovjednici i oficiri nekih brigada. to čak i sami Rusi tvrde.
Navodno Ukrajinci i dalje napreduju po Bahmut bokovima, čekajmo neke slike i izvještaje. 
evo gledam prognozu, za razliku od RH, u Bahmutuće biti suho idućih tjedan dana, a to odgovara onima koji napadaju malo više


edit: pogino je zapovjednik 4. brigade Marakov. I sami Rusi govore da za razliku od ostalih zapovjednika u Ruskoj vojsci on je bio uvijek na prvoj crti.
E Ukrajinci baš naglašavaju zašto je to bitno, da je bio sposoban zapovjednik, i da je jedan od rijetkih Rusa koji ima muda izaći na prvu crtu , i da je otišao tamo da smiri paniku i stabilizira situaciju. njegovom likvidacijom ukrajinci će vjerojatno pokušati iskoristiti daljni kaos na tom djelu fronte


Last edited by AssadNaPodmornici on 14/5/2023, 16:23; edited 1 time in total

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21006
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 14/5/2023, 18:21

Rusija ima golemu obavještajnu mrežu doušnika u Ukrajini. Prate svaku veću isporuku oružja iz članica NATO-a. Tijekom posljednja 2 tjedna uništene su zalihe za 'protuofenzivu' vrijedne milijarde. Dolari američkih poreznih obveznika gore u plamenu.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28797
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 14/5/2023, 18:31

crvenkasti wrote:Rusija ima golemu obavještajnu mrežu doušnika u Ukrajini. Prate svaku veću isporuku oružja iz članica NATO-a. Tijekom posljednja 2 tjedna uništene su zalihe za 'protuofenzivu' vrijedne milijarde. Dolari američkih poreznih obveznika gore u plamenu.
imali ste i vi, i hvstali smo vas i neutralizirali... evo i dsnas nakon 28 godina ima vas pun kurac srbijanskih doušnika, ali bez brige i vi ćete doći na red... tako i u ukrajini... samo se sjetim kako su se neki sablažnjavali kad su ukrajinci uhvatili neku rusku krticu pa ju vezali za banderu... eto ti im pojašnjavaš da je upravo tako trebalo sa njima.... ili sa vama ..... ista ste gamad

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 14/5/2023, 19:24

crvenkasti wrote:Rusija ima golemu obavještajnu mrežu doušnika u Ukrajini. Prate svaku veću isporuku oružja iz članica NATO-a. Tijekom posljednja 2 tjedna uništene su zalihe za 'protuofenzivu' vrijedne milijarde. Dolari američkih poreznih obveznika gore u plamenu.
nema percepcije koliko se i šta se uništilo. 

ona eksplozija u pavlogradu je najvjerojatnije staro raketno gorivo  iz SSSRa iz razmontiranih koje nije vrijedilo kurca. ukrajinci su godinama prije rata prosvjedovali da treba sanirati to. svi elementi eksplozije govore u tom smjeru. rusi su prodali priču da je su to projektili za PZO, ali ukrajina više i nema toliko projekila za PZO, ima ih taman da svaka baterija ima po nekoliko sa sobom.. dakle nema potrebe da ih drže u centralnom jednom skladištu. u isto vrijeme je ta lokacija bila poznata kao skladište isteklog raketnog goriva iz doba SSSRa. 

ovo jučer ova velika gljiva je po elementima eksplozije skladište goriva/maziva/lubrikanata. ok dobar pogodak ali nije katastrofa. 
tu i tamo sigurno rusi pogode neko pravo skladište streljiva i oružja, ali doslovno ne uspjevaju zaustaviti . ukrajina je ogromna država, i još prije rata imaju decentraliziranu dostavu oružja i skladištenja. isto tako sve teže je i ukrajincima eliminirati i ruska skladišta u dometu HIMARSa  -80km od fronte jer su Rusi isto napravili. tu i tamo ukrajinci pogode manje skladište. 
sada sa stormshadowom biti će druga priča. 
 dapače evo rusi po telegram kanalima kukaju da ih ukrajinci na bokovima kod bahmuta udaraju sa "neograničenom" količinom granata , i da ih UKR dronovi nadljeću non stop.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21006
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 14/5/2023, 19:28

kada smo već kod uništavanja logistike i streljiva
šta je ovo bogte?
taman jadni prigožin kuka da nema granata , evo dobia granate i ..
sekundarna eksplozija municije, ili JDAM avio bomba od pola tone?

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21006
2018-06-14


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 14/5/2023, 20:59

AssadNaPodmornici wrote:
crvenkasti wrote:Rusija ima golemu obavještajnu mrežu doušnika u Ukrajini. Prate svaku veću isporuku oružja iz članica NATO-a. Tijekom posljednja 2 tjedna uništene su zalihe za 'protuofenzivu' vrijedne milijarde. Dolari američkih poreznih obveznika gore u plamenu.
nema percepcije koliko se i šta se uništilo. 

ona eksplozija u pavlogradu je najvjerojatnije staro raketno gorivo  iz SSSRa iz razmontiranih koje nije vrijedilo kurca. ukrajinci su godinama prije rata prosvjedovali da treba sanirati to. svi elementi eksplozije govore u tom smjeru. rusi su prodali priču da je su to projektili za PZO, ali ukrajina više i nema toliko projekila za PZO, ima ih taman da svaka baterija ima po nekoliko sa sobom.. dakle nema potrebe da ih drže u centralnom jednom skladištu. u isto vrijeme je ta lokacija bila poznata kao skladište isteklog raketnog goriva iz doba SSSRa. 

ovo jučer ova velika gljiva je po elementima eksplozije skladište goriva/maziva/lubrikanata. ok dobar pogodak ali nije katastrofa. 
tu i tamo sigurno rusi pogode neko pravo skladište streljiva i oružja, ali doslovno ne uspjevaju zaustaviti . ukrajina je ogromna država, i još prije rata imaju decentraliziranu dostavu oružja i skladištenja. isto tako sve teže je i ukrajincima eliminirati i ruska skladišta u dometu HIMARSa  -80km od fronte jer su Rusi isto napravili. tu i tamo ukrajinci pogode manje skladište. 
sada sa stormshadowom biti će druga priča. 
 dapače evo rusi po telegram kanalima kukaju da ih ukrajinci na bokovima kod bahmuta udaraju sa "neograničenom" količinom granata , i da ih UKR dronovi nadljeću non stop.
neki dan sam naveo da ukrajinci imaju u operativnoj pripremi uz samu crtu bojišnice ogromne količine dronovskih bombi raznih namjena i jačina... poslije ti pojašnhavaš taktiku droniranja ruskih ukopanih položaja dok ih ne omekšaju ili razvuku da bi mogli vršiti proboje i upsde u tranšeje

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 39 of 50 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 44 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum