ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 44 of 50 Previous  1 ... 23 ... 43, 44, 45 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 19/5/2023, 23:46


Dvi gadne gljive u Mariopolu. 
Ekipa na temelju snimki od ljudi geolocirali da je pogođena Ruska zračna luka /baza.
Vjerojatno su Ukrainci imali dojavu da je tamo grupirano nešto oružja, možda avijacija sa oružjem pa su ih zasuli. 
 Možda sutra ujutro sateliti uspiju snimiti nešto, tipa nadajmo se ostatke zapaljenih aviona /helikoptera.
Sada sa Stromshadow raketama cijeli okupirani teritorij je u dometu Ukrainca. I te storm shadow rakete su zajwbane za oboriti.

AssadNaPodmornici

Posts : 20896
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 19/5/2023, 23:56

AssadNaPodmornici wrote:
Naravno sranje je jedini što tih raketa nemaju puno niti sami Francuzi /Britanci pa se nadam da pojačavaju proizvodnju.. 
A nije to baš tako.

The Independent estimated the order for the Royal Air Force to be between 700 and 1,000

https://en.wikipedia.org/wiki/Storm_Shadow

Više je stvar u cijeni jer su te kao novije oko 2,5 miljona eura po komadu. Imaju oni toga.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 20/5/2023, 00:09

Storm Shadow je ušao u službu Kraljevskih zračnih snaga 2002. 

Gotovo 3000 narudžbi. Države koje su naručile SCALP-EG/Storm Shadow


Velika Britanija  : 900 primjeraka za Kraljevsko ratno zrakoplovstvo (1997.);


https://fr.wikipedia.org/wiki/SCALP-EG
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 20/5/2023, 00:19

Britanska i francuska avijacija dakle kako se razvijala ta avijacija pa Hitler prvi mlazni lovac pa onda završetak drugog svjetskog rata pa strateški mlazni bombarderi i tako i oni su imali svoje mlazne strateške bombardere a obje su i nuklearne sile ( nuklearna trijada ).

Međutim njima je to bilo skupo ta proizvodnja tih mlaznih strateških aviona i onda su oni to ukinili i tu taktiku bazirali na to da se na obični lovački mlazni avion zakači neka raketa dužeg dometa itd i to im je zamijenilo taj vid zrakoplovstva tj klasične velike mlazne bombardere kakve danas imaju samo SAD i Rusija i zato oni imaju tih raketa poput Olujne sjenke a posebno Britanci koji su otočna nacija pa imaju te Faklande itd jer im to zamjenjuje tu granu zrakoplovstva ( mlazni strateški bombarderi ).

Imaju oni toga. Nije to problem nego koštaju 2,5 miljona eura komad ta Olujna sjenka. Malo su skupe jel al imaju ih masu u skladištu. Dovoljno za ovo.

Strateški bombarderi:

https://en.wikipedia.org/wiki/Strategic_bomber

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 200px-XH558_%28G-VLCN%29_Avro_Vulcan_-_Last_Flight_over_Farnborough_%28cropped%29

RAF Avro Vulcan

https://en.wikipedia.org/wiki/Avro_Vulcan
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 20/5/2023, 00:35

Ovo se ne poklapa slučajno to šta su Briti i Francuzi baš tih godina odlučili zajednički radit tu Olujnu sjenku a istovremeno obje nacije su povukle svoje mlazne strateške bombardere jer im je to bilo preskupo.

SCALP -EG ( akronim za "Autonomous Long-Range Conventional Cruise System" i "General Use"), ranije "Long Range Precision Weapon", krstareća je raketa koju su krajem 1994. godine razvili Matra i British Aerospace , a zatim proizvodila MBDA 2 . Izdanje u Velikoj Britaniji nazvano je Storm Shadow . Ovo je oružje dizajnirano za udare neprijatelja u njegovom dubokom teritoriju do gotovo 400  km prema predsjedniku Republike Françoisu Hollandeu i čak 560  km prema Kraljevskim zračnim snagama.
--

Dana 31. srpnja 1996., Mirage IVP je službeno umirovljen u svojstvu bombardera, a nuklearna misija je prebačena s Miragea IV na noviji Dassault Mirage 2000N.

https://en.wikipedia.org/wiki/Dassault_Mirage_IV
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Dassault_Mirage_IVP%2C_France_-_Air_Force_AN1404525
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 20/5/2023, 01:16


RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 20/5/2023, 01:36


Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Fwg-ElVWIAIZQqt
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 20/5/2023, 02:55

Pošto ne pratim to tamo mora san malo proučit. Onako udarili su im na PZO obranu oko zračne piste. To su neke vojarne, stacionari, položaji za PZO sisteme i tako.

E sad mora san ić vidit jel taj aerodrom uopće radi nakon svega i nađen ovi članak koji ću sad stavit i mislim da vam neće taj aerodrom više biti od koristi za prebacivanje trupa, oružja i opreme jer je očito sve to na udaru.

MARIUPOL, 19. ožujka. /TASS/. Zračna luka Mariupolj već se koristi za vojne ciljeve, dok civilni letovi još nisu prihvaćeni, a početak punopravnog rada planiran je za 2025., izvijestio je zamjenik ruskog premijera Marat Khusnullin predsjednika Vladimira Putina.

"[Zgrada zračne luke] bit će rekonstruirana krajem 2023., također je planirano da bude punopravna zračna luka s mogućnošću letenja u sve ruske gradove i inozemstvo. Planirano je za 2025. Sada je najbliža zračna luka u Rostov i Taganrog, udaljeni 150 km. Zasad se koristi za vojne ciljeve", rekao je u video snimci Putinova radnog posjeta Mariupolju objavljenoj u nedjelju.


Unatoč činjenici da je zgrada zračne luke teško oštećena kao rezultat granatiranja ukrajinskih trupa, pista je manje-više ostala, dodao je zamjenik premijera.

Mariupolj, najveći grad na obali Azovskog mora, jedan je od ključnih centara za proizvodnju čelika u Donbasu i glavna morska luka. Bitka za Mariupolj započela je 25. veljače 2022. Ruski ministar obrane Sergej Šojgu rekao je predsjedniku 21. travnja 2022. da su grad oslobodile ruska vojska i snage Narodne milicije DNR-a.

https://tass.com/russia/1590843
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 20/5/2023, 03:06

Kopkalo me zašto su oni držali uopće PZO na tim ledinama oko aerodroma jer helikopter i pajper može sletit i na neku ledinu i travnatu pistu a ako je već za obranu grada to možeš sklonit i između zgrada tj da si malo zaštićen a ne onako...dakle pista je očuvana i oni su to koristili za dopremu ljudstva, opreme i naoružanja i sad su in ovi stukli taj PZO i te vojarne i stacionare naokolo i u osnovi aerdorom više nema tu PZO zaštitu.

Neće baš više sletat s avionima tu tek tako nakon ovoga. Morat će ovdje 150 km dalje : Sada je najbliža zračna luka u Rostov i Taganrog, udaljeni 150 km.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 20/5/2023, 15:53

Aj vijesti. 

Rusi jurišaju na zadnje položaje Ukrajinaca i Bahmutu. Sinoć su zasuli sve sa zapaljivim oružjem, navodno da spriječe povlačenej Ukrajinaca. Dakle Bahmut je gotov navodno već i danas. 
Što se tiče UKR napada po bokovima Bahmuta to je usporilo za sada - neman neke novosti, već 3-4 dana nema promjene na terenu. 
Wanger će navodno osvojiti ostatak Bahmuta i onda će se povući prepustiti grad Rusima. Ostatak fronte nema također pomaka. 

Međutim ne znači da fronta nije živa, ima dosta snimki gubitaka sa obje strane. Ruski dronovi lancet i dalje uništavaju UKR/Zapadnu artiljeriju , svaki dan 1-2 snimke, Ruska avijacija baca "glide/klizeće/jedreće" precizne bombe desecima km iza prve crte i nanosi Ukrajincima gadne gubitke u ljudstvu i materijalu. UKR HIMARSI odrađuju istu ulogu kao RU avijacija.  
I kao što vidimo sada i Ukrajinci imaju mogućnost konstatnih dalekometnih preciznih udara jer su dobili FR/GBR krstareće rakete. 

Kao što znate, već bi za pola godine Ukrajinci mogli imati nekoliko desetaka F-16 aviona, osobno sam komentirao prije par tjedana da nema šanse da UKR izvede kontra-ofanzivu ili čak pobjede u ratu bez zapadnih aviona. Jednostavno Ruska avijacija je uzgojila malo mozga i sada napada inteligetnje. 

Međutim kada dobiju F-16ke novije generacije, Ukrajinci će moći loviti te Ruske bombardere sa zapadnim zrak-zrak raketama koje imaju i po 100km dometa. Dakle američki awacs ili neki radar, ili netko dojavi da Rusi su digli avione i idu u napad. Ti dižeš F-16ke i onda krećeš u lov. Rusi odluče lansirati glide bombu sa par desetaka km udaljenosti van prve crte, međutim sve jedno će doći u domet tvojih raketa. ispališ mu koju zrak-zrak raketu veliko dometa i neka se misli. 
U slučaju ako te obilježi RU PZO , na njih ispališ HAARM projetkile pa neka se jebavaju tako da će i RU PZO imati gubitke. 
Jednom kada suzbiješ RU avijaciju i smanjiš količinu njihovih PZO sustava, onda Ukrajinci mogu početi rokati sa više svojih JDAM glide bombi po Ruskim položajima. 
sve smrdi da rat prelazi u 2024 i da nećemo ove godine gledati neke mega ofanzive, jer jednostavno Ukrajinci nemaju uvjeta kao što sam govorio, Rusi imaju avijaciju, imaju dronove,  i dalje imaju više topova i tenkova ali najgora je mogućnost da Rusi mogu te rokati sa 500kg bombama van dometa tvoje pZO koju ne smiješ približiti fronti radi lancet dronova. sada će to biti teže. 
Usput dobijati će Ukrajinci još PZO sustava, koji će čuvati državu od Ruskih raketnih napada(osim ovih hipersoničnih projektila koji će ipak prolaziti)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20896
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 20/5/2023, 16:04

Bakhmut je zauzet.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10230
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 20/5/2023, 16:07


_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10230
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by catabbath 20/5/2023, 16:08

Ja ne pratim vaše izvore već mainstream HR medije i tamo rusi već tjedan dana biže iz Bahmuta a sad ovo.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12394
2015-08-22


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 20/5/2023, 16:11

AlfaOmega wrote:
Ipak, ovdi valja napomenuti da je Wagner sastavljen mahom od ubojica i kojekakvih fanatika koji će nerazmišljajući prije uletiti u neku riskantnu borbu neg profesionalni vojnici koji će radije beskrajno kalkulirati nego riskirati. Kod ovoih to ni bija slučaj. 

Ka što sam reka nedavno - slanje wagnerovih ubojica je idealan spoj ugodnog sa korisnim. Rezultat ostvaren, a za wagnerovcima koji su pri tome ostavili svoje kosti će malo ko žaliti.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10230
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 20/5/2023, 16:13

Obraćanje Prigozhina:


_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10230
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 20/5/2023, 16:25

Rusi su upali u klopku. Sad će ih Ukri opkoliti u Bahmutu.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Map-Ukrainian-advance-in-Bakhmut-800x450
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28738
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 20/5/2023, 16:31

catabbath wrote:Ja ne pratim vaše izvore već mainstream HR medije i tamo rusi već tjedan dana biže iz Bahmuta a sad ovo.
a jebiga i index prevodi analizu CNNa, a onda se hrpa njih nakači sa šemom "Američki patrioti oborili sve hipersonične rakete".. "krhotine od oborenih raketa oštetile patriot".  a prvo nema niti jedne slike tih krhotina, osim ono prije 2-3 tjedna i ekipa još raspravlja jel to oboreni kinžal ili iskander. 
a ono gledaš dvi snimke koje su ljudi snimali mobitelima, vidiš u smjeru parka(ili aerodroma) kako Patrioti panično ispaljuju 30ak projektila (jedan projektil je pao na zemlju jer se pokvario , i ekipa je odmah prepoznala da se radi o PAC3 raketi, najzadnja verzija), i nakon što su ovi ispalili sve svoje projektile, sve jedno dolaze dva udara od hipersoničnih raketa , jer se vide dvije ekplozije otprilike tamo gdje su lansirane rakete. 

Najgore od svega zaista i patrioti bi i mogli teoretski biti samo oštećeni, ali ne od jebenih krhotnia(tko to kaže nema mozga) nego jer hipersonična raketa leti takom brzinom, pa dovoljno da je skrenula neki stoti ili tisućiti dio stupnja, falit će za par desetaka metara metu, i onda će ta meta preživit, možda će udarni val i krhotine od eksplozije sa zemlje(ne obaranja) napraviti manju štetu. 


Naravno Ruski i Srpski mediji pišu da patriotu ne mogu ništa oboriti i da je uništena cijela baterija što je glupost. patriot će uredno oboriti ostale mete, ali hipersonično oružje teško ili ne moguće. 
tako da nemaš kome vjerovati. 
ako odem na RH forum.hr , tamo stavljaju ona izvješća od UKR vojske, a to su "danas smo oborili 29/30 raketa", a ono puna ukrajina eksplozija, danas je poginulo 1000 rusa i slične gluposti bez dokaza, i ekipa puši, tamo na forumu.hr piše "odakle rusima vojnici ako ih svaki dan gine po 1000 i gube po 50 tenkova". 

odeš na ovaj jedan srpski forum koji pratim, tamo sve obrnuto, .. .

istina je između, rat je krvav i brutalan, i trenutno stanje na fronti je li-la odnos snaga, mora jedna i druga snaga uložiti ogromne resurse da bi se fronta pomakla par stotina metara u najvećoj državi europe. 

raketni udari, dronovi, moderno oružje sa jedne i druge strane. zapad je napokon diga uloge, šalje moderno oružje, ali rusija je jebiga ogromna država, i unatoč svim gubicima i sranjima, i dalje je 3 sila svijeta, iako turska i indija su tu visoko za treće mjesto. kina je čvrsto druga. ukrajina je odmah tu negdje-

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20896
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by catabbath 20/5/2023, 17:32

A Zelenko prigodno slučajno otputovao u Japan kao kad je Plenki otputovao na fax u London.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12394
2015-08-22


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 21/5/2023, 14:44

Godinu dana od pada Mariupola. Grad brzo dobiva novi izgled


_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10230
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 21/5/2023, 14:49

Nema ništa od tog Mariupolja, u dometu je Olujne sjenke a najbliže zračne luke su ovdje:  Sada je najbliža zračna luka u Rostov i Taganrog, udaljeni 150 km.

Nema uvoz/izvoz. Olujna sjenka zaustavlja sve. A stižu i F-16.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 21/5/2023, 22:51

Kao što vidite Bamut je gotov, ostaci UKR vojske su se išteali iz grada bez stresa. 
Gledam nema nekih snimki mrtvih Ukrajinaca po zgradama, i uništene tehnike po gradu, barem na ovom zadnjem dijelu grada. Naravno ima sigurno tu i tamo netko, ali Ukrajinci su pustili zadnji dio grada bez borbe, i doslovno pješice su neki išli iz grada. Zato je išao kontra-napad UKR vojske da osiguraju koridor da vojska može bez stresa izaći.
Strelkov "čestita" Ruskoj vojsci na taktičkoj pobjedi i strateškom porazu, kaže da su potrošili gomilu resursa na nebitnu lokaciju i istrebili zadnje napadačke potencijale vojske RF napadima na Bahmut, Ugljedar, Marinku i Advijevku.. kaže Wanger je barem osvojio Bahmut iako je sebe uništio. 
Ovo mu je današnja izjava a za ostale mu odite na telegram i odvrtite dva-tri dana nazad. 
https://t.me/strelkovii/4962

Što se tiče UKR "kontranapad" kod Bahmuta, oni tvrde da idu na opkoljavanje... ne znam ja mislim da se išlo samo da se osiguraju bokovi za izvlačenje, ali je brzi raspad obrane regularne ruske vojske doveo do prilike.
Evo ona famozna Klišćijevka , južno predgrađe Bahmuta , tamo je nova linija obrane za Ruse. 
Tamo je prije tjedan dana bio ubijen Ruski pukovnik, zapovjednik 4. brigade. Inače i Rusi su ga hvalili da je jedan od rijetkih oficira koji nije sjedio u podrumu 30km iza fronte nego išao na prvu crtu.
ovdje je RU kolona zasuta i ima dosta uništene tehnike koja je išla kao pojačanje. Locirana dronovima i zasuta granatam i čime već


Inače ima gomila snimki udara UKR sa vjerojatno zapadnim krstarećim raketama po Ruskoj dubini. 
Prvo luganjsk par napada. Pa prekjučer mariopolj. Pa jučer Berdijansk. danas ima nekoliko eksplozija. ne da mi se više pratiti. Kliknite na linkove i gledajte. 
Gađaju se skladišta, zapovjedni centri, kasarne, - koje su bile van dometa HIMARSa pa su Rusi bili "opušteni"..


Naravno i klasično nastupanje UKR pješadije.


Ukrajinci tvrde kod Bahmuta u danas-jučer jednom napadu na RU položaj. 
25 ubijena Rusa, par desetaka ranjenjh, 4 zarobljena. 
Ukrajinci imali 4 ranjena i 0 poginulih. Tko hoće neka gleda video clip i broji mrtve

-------------
Ide priča da je oboren jedan Ruski Su-35 koji je išao bombardirati glide bombama Kherson i da je avion pao u crno more- čeka se potvrda, nije ovo još verificirano
Zadnje vrijeme dosta RU aviona pada.. moguće da su ovo modificirani Mig29etke koje ispaljuju zapadne rakete velikog dometa. ALi sačekajmo prvo potvrdu, 

ima još gomila gubitaka RU tehnike i ljudstva zadnja 2-3 dana, ne da mi se sve objavljivati. 

A da Ukrajincima nije puno bolje;
RUsi izgleda naučili koristiti civilne dronove kamikaze na isti način kao i Ukrajinci. Uništili su Ukrajinsku šilku. Ne znam jel bilo ljudskih žrtava, ali je efikasnost brutalna. Par stotina  $ za stari sovjetski ali korisni protuavionski top


Međutim ne ide svaki UKR kontra napad kod Bahmuta super., Neki bivaju odbijeni. Video. 2BTRa pogođena, vojnici se razjebažli pod vatrom Rusa



RUsi objavili snimku, navodno jedan Ukrajinski S-300 lanser uništen. Ne vidi se baš iz snimke, osim kada se navodno S.300 zapalio i onda lansirao projektil. Sve jedno, ne znam kako će Oryx ovo identificirati, ali eto stavljam

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20896
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 44 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 44 of 50 Previous  1 ... 23 ... 43, 44, 45 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum