ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 50 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou Wed 31 May - 11:31

RayMabus wrote:To misli na ovaj lanser ( to kad kaže da je taj komandni post drugi element koji su izrokali a da je prije toga uništen lanser od S-400 ) koji su im isto tako izrokali. To je neka bitnica od S-400 koju su ovi ( Rusi ) postavili tu a ovi je uočili i onda je izrokali precizno navođenim raketama.

Kako su se pojavile nove fotografije, sa sigurnošću se može reći da je ruska vojska izgubila komponentu naprednog sustava protuzračne obrane S-400 - 5P85SM2-01 TEL s projektilima 5V55R. Ovo je prvi ikada potvrđeni borbeni gubitak S-400.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Fm7Dm1TX0AA_1k8?format=jpg&name=small
Reče svetoje ( a nije jedini) da je to neuništiv sustav i da se amerima tresu gaće na sam spomen istoga :clown

Šandor Winnetou

Posts : 19651
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Wed 31 May - 11:43

A ne znam baš. Kad bi netko imao oružje koje je sto posto neuništvo onda bi taj isti vladao svijetom jer mu nitko ništa ne može.

Ja navijam da bude ta pat pozicija koliko toliko još neko vrijeme tj da ne dođe do nekakvog brzog sloma Rusije jer imam neke svoje šeme al navijam za Ukre da ovu bagru izubijaju ( ono neka pat pozicija al da ih gaze ) tako da im ja sigurno neću radit PZO obranu i osmišljat taktiku.

Ovo ti je ta cijev i pošto se brane, onda moraju to skinit i po jednu tubu svako 40 metara i malo zamaskirat i usmjerit u pravcu odakle čekaju napad i da nije svaka tuba napunjena nego ako ih imaju a imaju ih viška onda svako četvrta i onda ova druga strana ako im i zna položaj mora potrošit četiri puta više tih skupih raketa da uništi takvu PZO obranu.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 1280px-S-400_missile_48N6E3
RayMabus
RayMabus

Posts : 175368
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Wed 31 May - 12:11

Ovo su te tube. Ona se ispaljuje vertikalno. Na brodovima oni isto to imaju. Ovi stari SSSR brodovi to svakako imaju a ovi mislim da te Kalibar rakete i to koriste a to su opet nekek slične šeme. Ovo samo zabiješ u zemlju i svako pedeset metara rupa i neka stoji pa neka se ona druga strana misli u kojoj je raketa.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 %D0%A2%D0%97%D0%9C_22%D0%A26_-_%D0%90%D1%88%D1%83%D0%BB%D1%83%D0%BA._%D0%91%D0%BE%D0%B5%D0%B2%D0%BE%D0%B5_%D1%81%D0%BE%D0%B4%D1%80%D1%83%D0%B6%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-2017_5
RayMabus
RayMabus

Posts : 175368
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Wed 31 May - 12:30

Kalibr, godina proizvodnje 1994, Ovo stavljaju u brodove a prije su te S-300 na one SSSR brodove stavljali uglavnom. Isto okomito se ispaljuje.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Club-K001
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 INS_Tabar_firing_Klub_anti-ship_cruise_missile

https://en.wikipedia.org/wiki/Kalibr_(missile_family)

I tu S-300 raketu, samo zabiješ u zemlju, s ove strane s koje si ti kopa bager, tu ostaviš da ima zraka jer za gorenje treba goriva tvar, kisik i visoka temperatura i s te strane ako oćeš stavljaš raketu itd, montiraš. I onda samo tako naredaš svako 50 metara po jednu u zemlju i neka se ona druga strana misli. U svako četvrtu staviš raketu a ostalo prazno pa on mora potrošit četiri puta više preciznih i skupih raketa dalekog dometa da to riješi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175368
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Wed 31 May - 12:39

Šandor Winnetou wrote:
RayMabus wrote:To misli na ovaj lanser ( to kad kaže da je taj komandni post drugi element koji su izrokali a da je prije toga uništen lanser od S-400 ) koji su im isto tako izrokali. To je neka bitnica od S-400 koju su ovi ( Rusi ) postavili tu a ovi je uočili i onda je izrokali precizno navođenim raketama.

Kako su se pojavile nove fotografije, sa sigurnošću se može reći da je ruska vojska izgubila komponentu naprednog sustava protuzračne obrane S-400 - 5P85SM2-01 TEL s projektilima 5V55R. Ovo je prvi ikada potvrđeni borbeni gubitak S-400.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Fm7Dm1TX0AA_1k8?format=jpg&name=small
Reče svetoje ( a nije jedini) da je to neuništiv sustav i da se amerima tresu gaće na sam spomen istoga :clown
a isti k kao što ekipa i dan danas tvrdi da je Patriot također neuništiv i da je oborio sve rakete. A ono imaš video snimku, patriot panično ispaljuje svih +30 raketa(dakle cijela baterija koja je bila raspršena u tom parku u Kijevu ili gdje već) , i nakon toga dvije eksplozije , očito unatoč toj paljbi dvije rakete prošle.
Jedino što izgleda da su možda falile za par desetaka metara pa "samo oštetile" sustav.. tipa faliješ lanser za 40metara, i udari val malo izdrma elektroniku, ali mali servis i dobro je. više sreće nego pameti.  moja teorija da Rusi su znali "otprilike" gdje su Patrioti pa su gađali tu lokaciju, ili su hipersonične pri velikoj brzini možda falile putanju za neki mali dio stupnja, a što ti je dovoljno da faliješ metu par desetaka metara. (prije ovo prvo)

tako i S-400. 
S-400 piše ovdje je pogođen GRMLS raketama. S-400 uopće ne obara takve projektile, to su male rakete, 220 mm i dolaze u valovima i obrušavaju se hipersoničnom brzinom .
S-400 je za loviti avione, balističke rakete, eventualno krstareće, a ne "artiljeriju" (što je HIMARS realno) 

Odličan posao Ukrajinaca što su locirali sustav koji im je bio u dometu HIMARSa i rasturili ga.  (možda su i sateliti pomogli). Moguće da je čak i cijela baterija uništena(svaka komponeta može biti udaljena šta ja znam od par stotina metara do koji km tko hoće neka googla).. recimo satelit nađe jedan dio baterije, i onda ljudi kasnije gledaju snimke iz okolice i pretražuju ostale djelove.. lansere, radare itd. 
I recimo lociraju ih sve, i onda paljba. 
MRLS može lansirati 12 raketa, a HIMARS 6.  na svaku lokaciju(recimo da je 8komponeti, radar, komadni centar, i 6 lansera ovako iz glave) , lansiraš nekoliko raketa i uništiš cijelu bateriju.

ukratko imamo sliku(vjerojatno sami Rusi slikali) uništenog lansera, i najbitnije komadnog dijela. (ako zumirate sliku čak i vidite krv , dakle ljudi su pobijeni). vrlo lako moguće da je cijela baterija skršena , samo nemamo slike, pa Oryx ekipa će uz lanser sada dodati i komadni dio.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Wed 31 May - 12:54

Kako prenose "RIA Novosti", brod "Jurij Olefirenko" je uništen 29. maja ove godine u luci grada Odese. "Dvadeset devetog maja, kao rezultat napada visokopreciznim oružjem Vazdušno-kosmičkih snaga Rusije, u luci Odese uništen je poslednji vojni brod Vojno-pomorskih snaga Ukrajine 'Jurij Olefirenko'", navodi se u saopštenju Ministarstva odbrane Ruske Federacije. Pomenuti brod prvobitno je bio deo Vojno-pomorske flote SSSR-a, kojoj se pridružio 1971. godine, da bi 1996. postao deo ukrajinske vojske.

https://en.wikipedia.org/wiki/Ukrainian_ship_Yuri_Olefirenko

https://en.wikipedia.org/wiki/Polnocny-class_landing_ship


Desantni brod, 1970 godina, rađen u Poljskoj. Ovo je bilo privezano u luci tako da nikakve štete. Više od pola stoljeća star brod. Ništa previše bitno ako su ga potopili. Prije jedan problem manje s obzirom na njegovo tehničko stanje i mogućnost popravka. Za desant na Krim ioanko će im trebat brži, manji i noviji brodovi. Ovo je preveliko, sporo i staro ( problem s tehničkim održavanjem istoga ). Previše velik i spor tako da bi bio laka meta za obalno topništvo i to jer je velika i spora meta.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Kozac%27ka_Volia%2C_2018%2C_42
RayMabus
RayMabus

Posts : 175368
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Wed 31 May - 12:59

a potopili su vjerojatno prazni komad željeza koji je čekao rezalište. ali eto neka se tješe

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Wed 31 May - 13:04

AssadNaPodmornici wrote:a potopili su vjerojatno prazni komad željeza koji je čekao rezalište. ali eto neka se tješe
Ma taj brod su oni izvukli iz luke Bredjansk tamo kad su Rusi napali. Pratija san ja to tako da znam o čemu je riječ. Suštinski oni su to tribali poslat Bugarima jer oni imaju ovaj tip pa u rezervne dijelove i tako nešto pa nek čeka. Al nema veze jer svejedno je prespor i velik itd i jednostavno s ovim ne bi mogao izvršiti desant na Krim nego njima tribaju manji i okretniji brodovi i to više njih tako da bude ono baš iskcavanje ko na Normandiju. :D lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 175368
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Wed 31 May - 13:13

trebali su Ukrajinci tipa izvaditi brod na pučinu, i usmjeriti ga u smjeru Krima i onda upaliti samo autopilot prema Krimu i tih par članova posade uteći sa broda a ovaj ide autopilot, tako da stvore paniku kod Rusa

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Wed 31 May - 13:21

Dat ćemo im mi svoje ako im bude tribalo i ako zatraže. Ionako moramo napravit neke novije malo. Staviš ga na kamion i pošalješ tamo njima pa neka se misle. Može na rijeku, može na more. Srbi iste ovakve koriste na Dunavu. To se u Jugi radilo. Moš s njime di oš.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 DJB-104
Desantno jurišni brod

https://hr.wikipedia.org/wiki/Brodovlje_Hrvatske_ratne_mornarice
RayMabus
RayMabus

Posts : 175368
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Wed 31 May - 13:30

RayMabus
RayMabus

Posts : 175368
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Wed 31 May - 13:59

Ovi desantni brod im se nalazija u Očakovu a to Očakovo je na ušću Dnjepra i ima kolometar il tako nešto udaljenosti do ove druge strane koje drže Rusi. Izgleda da su ga oni mislili upotrijebit na iskrcavanje na ovu drugu stranu Dnjepra ( to još nije Krim nego prije toga, istočna obala Dnjepra ) i sad su in to valjda u tim napadima prije dva dana i to kad su rokali, potopili ga.

Rade neke svoje desantne čamce za riječnu flotilu i tako to.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 1280px-SherpTheShuttleUANV

Šerpa brodić
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 _126843528_screenshot_9-gigapixel-width-1334px2

Predviđali su i da bi riječna flota mogla sudjelovati u oslobađanju okupiranog Hersona od Rusa. Prema planu Oružanih snaga Ukrajine, riječne snage imat će dvije baze – jednu u Kijevskoj regiji, a drugu južnije.

https://www.bbc.com/ukrainian/news-63022183


Krajem lipnja Sjedinjene Države objavile su da Pentagon planira Ukrajini prebaciti 18 riječnih patrolnih brodova u sklopu novog paketa vojne pomoći. To će biti brodovi tri različita tipa . Planirana je isporuka dva mala riječna broda od 35 stopa (10 metara), šest pomorskih borbenih brodova od 40 stopa (12 metara) i 10 patrolnih brodova od 34 stope (10 metara).

https://www.bbc.com/ukrainian/features-62339675

-------
Since too many posts were made, this topic has been divided automatically. You can find the rest of this topic here :
https://www.ex-iskon-pleme.com/t55238-rat-u-ukraini-ozbiljnamoja-tema
RayMabus
RayMabus

Posts : 175368
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 50 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum