ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 26 of 50 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 38 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 12/4/2023, 11:58

AlfaOmega wrote:Ameri su skeptični glede ukrajinske kontraofenzive (jedino se nadati da procurjeli dokument nije "patka"). 
Smatraju da je sve realniji epilog sukoba pat pozicija. U prevodu - frozen conflict. Isti bi svakako više odgovarao Rusiji neg Ukrajini jer bi to značilo da je Rusija manje-više postigla svoje teritorijalne ciljeve.
Vidi vidi stručnjaka, kako uočava jednu nelogičnost, a to je kako baš u ovom trenutku koji se poklapa sa bliskim narednim razdobljem za moguću provedbu ukrajinskog protuudara, amerikanci postali drljavi i sve im procurilo... A možda je u ovih 3-4 mjeseca ukrajini dopremljena poveća količina granata bitnih kalibara, možda su postrojbe jačine SAMB i brigada oformljene, ustrojene obučene i opremljene... MOŽDA... Možda smo mi imali kompletan s300 a možda i nismo, aliali smo imali 250 000 ljudi pod oružjem od čega oko 60 000, koji su bili voljni i sposobni provesti u djelo svaki plan osmišljen u GS. Dobro je da se brineš jer sve ide svojim tijekom, ka konačnom cilju eliminacije orki

michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 12/4/2023, 12:01

RayMabus wrote:Lako je za rovove. To premostiš ovim :


Dok suradnja Ukrajine i Poljske nije posebno čudo – treba napomenuti i dodatne donacije iz Njemačke, iz koje je stiglo još gusjeničnih nosača mostova Biber, inženjerijskih vozila Pionierpanzer 2A1 Dachs, teških kamiona Mercedes-Benz Zetros, ali i dronova za izviđanje, streljiva, te druge specijalizirane robe. Sve je to dovoljno iznerviralo ruskog veleposlanika u Berlinu, Sergeja Nehajeva, koji je sve te razne njemačke donacije u Ukrajinu skupno karakterizirao opisom kako si je Berlin „dopustio prijeći "crvene linije" opskrbljujući ukrajinske oružane snage smrtonosnim sustavima naoružanja”


Vojna analiza Tabak
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 203cm004078-jpg
Pa zar nije njemačka vojna operativa jadna ii bijedna i po službenim podacima nedostatna i za Nijemce a kamoli da još i ukrajincima šalju...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 12/4/2023, 12:43

RayMabus wrote:Lako je za rovove. To premostiš ovim :


Dok suradnja Ukrajine i Poljske nije posebno čudo – treba napomenuti i dodatne donacije iz Njemačke, iz koje je stiglo još gusjeničnih nosača mostova Biber, inženjerijskih vozila Pionierpanzer 2A1 Dachs, teških kamiona Mercedes-Benz Zetros, ali i dronova za izviđanje, streljiva, te druge specijalizirane robe. Sve je to dovoljno iznerviralo ruskog veleposlanika u Berlinu, Sergeja Nehajeva, koji je sve te razne njemačke donacije u Ukrajinu skupno karakterizirao opisom kako si je Berlin „dopustio prijeći "crvene linije" opskrbljujući ukrajinske oružane snage smrtonosnim sustavima naoružanja”


Vojna analiza Tabak
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 203cm004078-jpg


nisu samo rovovi. ide prvo minsko polje. pa onda zmajevi zubi. pa rovovoska utvrđenja. pa onda opet minsko polje, pa onda protutenkovski rov,  a onda iza toga par km je druga linija sa fortifikacijama.. vjerojatno iza toga je treća linija obrane gdje držiš rezerve da idu u kontra udar kada dođe do proboja. 

ovo je sasvim realno i moguće probiti, samo je pitanje može li ukrajina to u ovakvom odnosu.  čak i kada dođi ovi zapadni tenkovi(a većina će biti Leo1) , ukrajina će imati i dalje manje oklopa od rusa i to za 40-50%. naravno nije sve čak i količini pa niti kvaliteti tenka, međutim osobno mislim da ukrajincima fali još obuke, vježbanja, itd. gle daj Bože da sam u krivu, samo da ne bi im ti proboji završili loše ..

moraš prvo napraviti artiljerijsku pripremu, naravno štede se granate za to. međutim nećeš sve fortifikacije moći sjebati sa 30kg eksplozivom od 155mm granate. neke će trebati razrovati onim ogromnim avio bombama .  onda moraš očistiti minska polja prije tih rovova.  računaj da odmah rusi zovu dronove i avijaciju i artiljeriju. moraš sjebavati njihove dronove(a vidimo to nije lako), onesposobiti njihovu artiljeriju, komunikacije, komandu, i obraniti se od ruske avijacije. i onda ide druga linija koja je nešto lakša, i onda ide treća linija a to su ruska pojačanja koja budu poslana da se susretnu sa ukrajincima. i njih treba sjebati još dok nisu došli do fronte. treba ih pratiti u realnom vremenu, mlatiti artiljeriom(jer avijacijom će teško moći, em nemaju puno aviona, em nisu tehnološki nešto em ruska PZO je jaka) .. i onda ako probiješ i njih, onda idu oni Jihad mobile i rade kaos.. 

zajebano je.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20924
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 12/4/2023, 12:57

Malo probati razmišljati kontraobavještajno... Amerikanci naglo postali drljavi, u dokumentima koji su procurili sve loše, ništa ne valja, naglasak na uskraćivanje ukrajincima onih sredstava koja im baš trebaju za uspješni protuudar... Koliko je ono do sada zapad ulupao novaca u obranu ukrajine i spašavanje interesa zapada u geostrateškom smislu u ovom dijelu svijeta...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 12/4/2023, 13:02

michaellcmacha wrote:
AlfaOmega wrote:Ameri su skeptični glede ukrajinske kontraofenzive (jedino se nadati da procurjeli dokument nije "patka"). 
Smatraju da je sve realniji epilog sukoba pat pozicija. U prevodu - frozen conflict. Isti bi svakako više odgovarao Rusiji neg Ukrajini jer bi to značilo da je Rusija manje-više postigla svoje teritorijalne ciljeve.
Vidi vidi stručnjaka, kako uočava jednu nelogičnost, a to je kako baš u ovom trenutku koji se poklapa sa bliskim narednim razdobljem za moguću provedbu ukrajinskog protuudara, amerikanci postali drljavi i sve im procurilo... A možda je u ovih 3-4 mjeseca ukrajini dopremljena poveća količina granata bitnih kalibara, možda su postrojbe jačine SAMB i brigada oformljene, ustrojene obučene i opremljene... MOŽDA... Možda smo mi imali kompletan s300 a možda i nismo, aliali smo imali 250 000 ljudi pod oružjem od čega oko 60 000, koji su bili voljni i sposobni provesti u djelo svaki plan osmišljen u GS. Dobro je da se brineš jer sve ide svojim tijekom, ka konačnom cilju eliminacije orki
:tu :tu beer

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19656
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 12/4/2023, 13:05

Šandor Winnetou wrote:
michaellcmacha wrote:
AlfaOmega wrote:Ameri su skeptični glede ukrajinske kontraofenzive (jedino se nadati da procurjeli dokument nije "patka"). 
Smatraju da je sve realniji epilog sukoba pat pozicija. U prevodu - frozen conflict. Isti bi svakako više odgovarao Rusiji neg Ukrajini jer bi to značilo da je Rusija manje-više postigla svoje teritorijalne ciljeve.
Vidi vidi stručnjaka, kako uočava jednu nelogičnost, a to je kako baš u ovom trenutku koji se poklapa sa bliskim narednim razdobljem za moguću provedbu ukrajinskog protuudara, amerikanci postali drljavi i sve im procurilo... A možda je u ovih 3-4 mjeseca ukrajini dopremljena poveća količina granata bitnih kalibara, možda su postrojbe jačine SAMB i brigada oformljene, ustrojene obučene i opremljene... MOŽDA... Možda smo mi imali kompletan s300 a možda i nismo, aliali smo imali 250 000 ljudi pod oružjem od čega oko 60 000, koji su bili voljni i sposobni provesti u djelo svaki plan osmišljen u GS. Dobro je da se brineš jer sve ide svojim tijekom, ka konačnom cilju eliminacije orki
:tu :tu beer
Ja tu isčitavam strah od gubitka osvojenog samo to nevješto pokušava sakriti.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19656
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 12/4/2023, 17:55



uništen još jedan poljski krab. 
sranje je ovdje što se u zadnjem frameu vide tri člana posade kako pokušavaju izaći. 
vozač je iskočio izgleda da je bio u letu kada se dron zabio .. druga dva člana su otvorila poklopce. e sada ne znamo iz videa šta im se dogodilo. možda su stva tri živa možda malo lakše ošamućeni, mogu sva tri biti i mrtva, a može biti sve između. 

i video je malo skraćen od strane rusa, lako moguće da se desio udar i onda članovi posade ošamućeni izlaze i bježe to bi bio najbolji scenarij a lako moguće i vjerojatan.. u svakom slučaju horor
ovi lancet dronovi stvarno nanose pregadne gubitke ukrajincima na području artiljerije.

ukrajinci stvarno dominirali ruse u dalekometnoj artiljeriji, imali su više topova koji imaju veći domet od samih rusa i koji su precizniji, ali rusi previše toga uništavaju lancet dronovima

---
sva sreća 30britanskih AS30 je došlo
ameri šalju non stop M109 SPGove iako su lošiji od Kraba 
doći će novi francuski cezari.. 

pretpostavljam da i poljska proizvodi nove KRABove non stop.. da mogu sastaviti 2 mjesečno dobro je. 
u slučaju da zapad ne može sastaviti toliko SPGova, sjebat će ih lanceti..

na 0:16 se vidi. 
jedan je već na zemlji. 
jedan je skoro u zraku za vrijeme udara na drugoj strani. uz malo sreće ako ga nije komad željeza pogodio i ako je uspio se odbaciti, trebao bi biti ok, vjerojatno sjebat će zglob 
i jedan je jebiga u kupoli. tu može biti svašta . doslovno može proći bez ogrebotina može biti mrtav. viđao sam ruse kako prime pogodak u tehniku i misliš evo svi mrtvi, gori tenk a ono 3ica iskaču i trče ...

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20924
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 12/4/2023, 18:20

sada imamo ovo curenje dokumenata , gdje su neke zanimljive stvari a to su 

1)ukrajincima fali PZO raketa
2)ukrajinci nisu spremni za protu ofenzivu. 
3)srbi prodaju oružje ukrajincima - mislim znamo da srpsko oružje je išlo preko treće strane u ukrajinu, ali ovdje navodno direktno Adem Vuchiqi je odobrio.. srbija za veličinu države imaju odličnu vojnu industriju

jel to curenje dokumenata pravi leak, ili je američka operacija zavaravanja javnost i rusa ?

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20924
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 12/4/2023, 20:28

Pa magnituta te ukrajinske protuofenzive (ak se desi) će zapravo biti najbolji pokazatelj jesu li ti obavještajni dokumenti vjerodostojni ili su bili patka. 
Ali ne treba misliti da su i Rusi naivni. :)

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10254
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 12/4/2023, 20:31

Malo sa terena, jel:

-Na bojišnici u Bakhmutu je trenutno operativna stanka. Kombinirane ruske snage i snage PMC Wagner pod svojom kontrolom imaju 80% grada dok je 10% siva zona. Ruske snage provode operacije čišćenja. Ukrajinske snage koncentrirale su svoju obranu u preostalim zapadnim dijelovima grada. Na području sjeverno i južno od grada nalaze se jake ruske snage.
Od početka travnja postrojbe iz sastava 3.operativne brigade NG (bivši Azov), 53.brigade i 93.mehanizirane brigade kontinuirano izvješćuju GS OS Ukrajine o svom skorom fizičkom opkoljavanju.
Prema njihovim izvješćima snage PMC Wagner postupno zatvara obruč i aktivno čisti vatrene točke ukrajinskih snaga koristeći visokoprecizno topništvo. Kombinirane ruske snage sa sjevera kreću se prema ul.Pobjeda a sa juga kroz ulicu Korsunskog i ulicu Novgorodtsev te sektorom oko spomenika "MiG17" u cilju zatvaranja glavnog obruča ali unutar njega može se zatvoriti nekoliko manjih obruča ako do kraja travnja ruske snage potpuno presjeku crtu koja ide ulicom Čajkovskog i ulicom Levanevskog.
Dio postrojbi 241. brigade TO i 125.brigade TO (popunjenih ljudstvom iz Lavova) su onemogućeni u djelovanju zbog udara topništva i pritisnuti su u utvrđeni dio zapadno od željezničke postaje u ulicu Puškinova i ulicu Nosakova.
Zapovjedništvo bakhmutske skupine zahtijevaju od GS OS Ukrajine osiguranje "sigurnosnog koridora" i topničke potpore za povlačenje te prijete napuštanjem položaja. Početkom travnja pokušana je evakuacija 93.mehanizirane brigade OS Ukrajine napadom tenkova izvan ali nije uspjela jer je dio tenkova uništen vođenim topničkim streljivom 152mm Krasnopol te je napad obustavljen.
-U borbama za Bakhmut poginuo je čuveni ukrajinski biciklista Konstantin Deneka.
Četrdesetogodišnji sportaš služio je u jednoj od specijalnih postrojbi Glavne obaveštajne uprave Ministarstva obrane Ukrajine i preminuo je 31.ožujka, u blizini Bak,hmuta od posljedica rane od gelera.
-Ruske snage spremne su za protuofanzivu Kieva u svakom od najavljenih pravaca, izjavio je savjetnik v.d. šefa DNR Jan Gagin.
Prema njegovim riječima, nema mnogo pravaca kojima ukrajinske snage mogu da izvrše protuofanzivu.
„Najavljene su ofanzive u donjeckom pravcu, u Bakhmutu – povratak grada. I naravno, tu je Krim i zaporoški pravac“, precizirao je Gagin za televiziju „Rusija 1“.
„Mi smo spremni, imamo prilično ešeloniranu obranu, spremne su snage i sredstva. I mislim da smo u svim predloženim pravcima ove protuofanzive sasvim spremni za nju“, naglasio je Gagin.
Kako je naveo, Ukrajina trenutno nema dovoljno pričuva na bojištu za uspjeh protuofanzive.
„U ovom trenutku neprijatelj pokušava akumulirati snage. Zaista ozbiljna grupa okupljena je u području Časova Jara. U drugim pravcima neprijatelj također pokušava akumulirati ljudstvo i tehniku. Ali u ovom trenutku ono što se nalazi na samom bojištu, po mom mišljenju, nije dovoljno za neki ozbiljan uspjeh u samoj protuofanzivi“, objasnio je Gagin.
Sama kontraofanziva je, smatra Gagin, „neizbježna“. „U svakom slučaju, htjeli to Ukrajinci ili ne, biti će prinuđeni na napad, jer su im gazde iz Vašingtona to već zapovjedile“, zaključio je Gagin.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10254
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 12/4/2023, 20:33

Dakle, i prema ruskim obavještajnim podacima, ukrajinska protuofenziva ne bi trebala biti razlog za paniku. Doduše, Rusi i jesu imali pregršt vremena da se ukopaju i u Zaporožju i oko Dnipra (pogotovo nakon povlačenja iz Khersona).

Kak god, vrime će najbolje pokazat.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10254
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 12/4/2023, 20:59

Malo o omjeru trenutno angažiranih snaga:

Rusija, DNR, LNR:

cca. 341.000 pripadnika ruske vojske, VDV-a, Spetznaza, mornaričkog pješaštva, Rosgvardije, Specijalnih snaga-KSSO trenutno se nalazi u Ukrajini. Što se tiče mobilizacije od 07.12.2022., onih 150.000 mobiliziranih pričuvnika je već raspoređeno u zonu SVO od čega 120.000 sudjeluje u borbenim djelovanjima, dok 30.000 preostalih trenutno ne sudjeluje u borbenim djelovanjima i nisu prikazani u ovih 341.000. Od preostalih 150.000 pričuvnika (mobiliziranih u drugom krugu) njih 40.000 zamijenit će postrojbe profesionalne vojske na nekim područjima unutar Rusije dok će se profesionalna vojska rasporediti u Ukrajinu. Također važno je naglasiti da je Rusija za potrebe SVO angažirala manje od 20% svoje profesionalne vojske. Vrlo vjerovatno će 30.000 do 40.000 pričuvnika biti raspoređeno u Bjelorusiju (navodno već ih je 27.000 raspoređeno), na granicu s Ukrajinom radi stvaranja pritiska kak bi ukrajinska vojska morala rasporediti adekvatne snage za sprječavanje ruskog napada iz ovog pravca. 
Unutar mobiliziranih snage je i nekoliko tisuća dobrovoljaca koji su se prijavili iako nisu dobili poziv. Većinom pripadnici postojbi BARS tipa.
cca. 71.400 pripadnika I.LAR i II. DAR (uključuje 4.000 Kozaka, cca. 5.800 dobrovoljaca iz Rusije i cca. 4.700 dobrovoljaca iz drugih država, većinom s ex. SSSR prostora, dok iz drugih država ima cca. 200 Sirijaca). Uskoro se očekuje dodatni broj dobrovoljaca iz Rusije i zemalja ZNDa (cca. 5.500 do 10.000 ljudi) te dodatni broj Kozaka (cca. 600 do 1.000 ljudi). Većina je već prošla obuku u Rusiji. U tijeku je opremanje i prenaoružavanje. Njihovo raspoređivanje u LNR/DNR očekuje se uskoro. Najavljeno je i nekoliko tisuća dobrovoljaca iz Sjeverne Koreje (iako se spominje 100.000, treba naglasiti da je 85-90% tog broja tek radnici a 10-15% vojnici).
cca. 28.000 pripadnika Wagner grupe
(pozivaju se pripadnici grupe koji su odradili svoje ugovore a nakon toga ih nisu produžili, da se ponovo priključe) kao i drugih ruskih PMC (MAR, E.N.O.T. Corps, RSB-Group, ATK-GROUP i Slavonic Corps Limited). U redovima Wagnera bori se dosta bivših pripadnika specijalnih vojnih i žandarmerijskih postrojbi iz Srbije, Kazahstana, Bjelorusije, Turkmenistana, Armenije, Kirgistana, Tadžikistana, Sirije).
Također,zbog uspjeha Wagner grupe, očekuje se skoro povećanje snaga za 5.000 ljudi.
Ukupno cca. 440.400 pripadnika ruskih snaga se trenutno nalazi u Ukrajini.

Ukrajina:

cca. 400.000 pripadnika ukrajinske vojske, Nacionalne garde, Teritorijalne obrane, policije, SBU i Granične službe.
cca. 2.550 stranih dobrovoljaca (očekuje ih se još na stotine)
cca. 30.500 pripadnika raznih PMC tvrtki (Academy, Cubic, Din-corporation, Lancaster, Independent Security advisers, Professional Oversees Contractors, Halo Trust,dva poljska PMC i nekoliko registriranih u egzotičnim zemljama), angažirani su i plaćeni od strane "vanjskih i domaćih aktera" kao pomoć ukrajinskoj vojsci. Očekuje se povećanje broja pripadnika PMC za 10.000 do 15.000 ljudi, posebno iz razloga žurne potrebe za kvalificiranih i obučenim osobljem koje će koristiti novopristigle i modernije zapadne sustav (Patriot, Bradley, Stryker, Paladin, itd.).
Sve više stranih dobrovoljaca prelazi u PMC nezadovoljno stanjem i uvjetima u OS Ukrajine. Strane PMC vode bivši profesionalni časnici, s iskustvom, s dobrom plaćom, zdravstvenim i drugim osiguranjem. Sve veći broj stranih dobrovoljaca s vojnim iskustvom prelazi u PMC.
Ukupno je cca. 433.000 ljudi koji aktivno sudjeluju u borbama ili su u neposrednoj blizini bojišta, te još cca.282.000 pripadnika vojske, Nacionalne garde, TO, SBU, policije i granične službe koji se ne nalaze u zonama ratnog djelovanja nego u pozadini, dok je dio na obuci u drugim državama). Što znači da OS Ukrajine, s pridruženim snagama, raspolažu sa 715.000 ljudi pod oružjem.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10254
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 13/4/2023, 23:02

nema nekih pomaka na liniji, čak i nema previše video snimki gubitaka. ima nešto, a da budem iskren u zadnja dva dana ima li-la snimki gubitaka.  očito da su rusi imali više gubitke većinu rata samo zato jer su oni napadali i to loše napadali. 
tako se sjećam kada su ukrajinci napadali kod hersona, baš su imali veće gubitke , količina videa je izlazila tako. izuzetak su one brze operacije kod harkivske oblasti. to je primjer kako se vrši ofanziva. tada i onaj koji se brani ima dosta veće gubitke, zapravo iako ljudski gubici rusa tu nisu bili nešto veliki, ali su im gubici u oružju bili katastrofalni. Ukrajina je tu pokupila oružja što su rusi ostavili, otprilike koliki je arsenal Hrvatske kopnene vojske... 

sada čim su rusi odustali od napada zadnjih nekoliko dana, odmah su li-la video zapisi gubitaka..
sa time da bi prije godinu dana se uredno moglo reći da to odgovara rusima, ali ne više, rusi nemaju više toliku prednost u teškom oružuju ... naravno ne odogvara i ukrajincima

btw Rusi koriste one svoje verzije JDAM bombi sve više i više.. i to ukrajinski izvori govore. i sve više je snimki


isto tak primjetio sam da zadnjih par dana je sve više snimki gdje ruski dronovi teroriziraju ukrajince. do sada su ukrajinci baš dominirali ,ali i rusi očito uče i nabavljaju dronove. 

ima još jedna snimka gdje rusi navodno uništavaju dva UKR PZO sustava jedan artiljeriom jedan dronom ne znam kako je Oryx ekipa to zabilježila 

inače Rusi kukaju da Ukrajinci u Bahmutu naprae od zgrade utvrdu. i miniraju je. Wagnerovci je napadaju. osvoje zgradu, i onda Ukrajinci dignu zgradu u zrak i ubiju wangerovce. (ima i snimke dole u komentarima na linku). kažu rusi da ako wagner poašlje samo nekoliko vojnika da osvoje zgradu, onda ukrajinci ne dignu zgradu nego izvedu kontra napad.. i da tako se povlače i sve miniraju





...
dakle zaključak rat je ušao u neku pat-pozicija fazu, sada svi očekuju UKR kontra ofanzivu. Ameri smatraju da Ukrajinci generalno nisu spremni. Rusi su svakako dobro ukopani, a sve više je snimki gdje Ukrajinci iza fronte gomilaju zapadne tenkove i oklopna vozila.. ovi će ići u napad ako do njega bude. ako ne bude, onda će biti ovako pozicijsko iscrpljivanje

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20924
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 14/4/2023, 12:44

AlfaOmega wrote:Ameri su skeptični glede ukrajinske kontraofenzive (jedino se nadati da procurjeli dokument nije "patka"). 

Bili su i u pogledu uspješnosti Oluje.
Peter Galbraith nam je poručio da prebrojimo svoje topove i tenkove prije nego krenemo u akciju.
Uopće nije shvatio koji je realan odnos snaga i kako će se srpska strana ponašati kada njihove linije dođu pod totalni pritisak.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 14/4/2023, 12:47

Speare Shaker wrote:
AlfaOmega wrote:Ameri su skeptični glede ukrajinske kontraofenzive (jedino se nadati da procurjeli dokument nije "patka"). 

Bili su i u pogledu uspješnosti Oluje.
Peter Galbraith nam je poručio da prebrojimo svoje topove i tenkove prije nego krenemo u akciju.
Uopće nije shvatio koji je realan odnos snaga i kako će se srpska strana ponašati kada njihove linije dođu pod totalni pritisak.

Da ne spominjem idiota koji se odaziva na ime Fred Echard. Također Amerikanac.
Glasnogovornik UNCRO-a koji je, kada je počela operacija Bljesak, rekao da on zna da su hrvatske snage krenule prema Okučanima, ali da nije siguran da su sposobne tamo i stići.
Što reći na toliku razinu maloumnog kretenizma u kombinaciji sa radikalnim neznanjem?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 14/4/2023, 14:53

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 1626416603-NQXvx08d6_md

Viktor Orban je Ukrajinu s financijske točke gledišta nazvao "nepostojećom zemljom".

Prema riječima mađarskog premijera, čim SAD i europske zemlje prestanu podržavati Ukrajinu, sukob će odmah prestati.

Orban je dodao da Europa troši desetke milijardi dolara kako bi održala Ukrajinu, ali to ne može "ići unedogled".

https://infostart.hu/belfold/2023/04/14/orban-viktor-ukrajna-penzugyi-ertelemben-nem-letezo-orszag#

-----------------------
Ne može jer će Rusija, Srbija i Kina bankrotirat prije Zapada.

A možda i neće.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28769
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 14/4/2023, 15:02

Putin je proračunati smrad: namjerno oteže rat, zato jer zna da Zapad svaki dan troši ogromnu lovu da bi podržavale Ukrajinu.

Zahvaljujući tome, osjetljiva tržišta zapadna ekonomija će se uskoro suočiti s totalnim slomom.

Negova taktika je usmjerena ka ostvarivanju dvaja ciljeva jednim potezom: 
1. sjebat će Ukrajinu i proširiti granice Rusije
2. financijski i geostrateški će uništiti Zapad i dogovorit se Kinezima kak da oni budu glavni u svijetu
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28769
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 14/4/2023, 15:14

Najgore od svega je to što će propasti geostrateška postignuća Zapada iz zadnjih nekoliko desetljeća.
Njih se Ameri i saveznici i ostvarivali s prvenstvenim ciljem da ponize i oslabe Rusiju.

1. sjever Afrike, bogat naftom i smješten izuzetnoj strateškoj lokaciji će pasti pod totalnu kontrolu Kine i Rusije. Proces je već počeo: Saudijska Arabija je već prešla na njihovu stranu

2. Šiptari i njihova država imaju još puno manje razloga za postojanje od Ukrajine. Svrha postojanja Kosova i jest samo zajebavanje Rusa.
Nakon Ukrajine (a možda i prije) Kosovo je prvo na redu na ruskoj listi kako da vrate za poniženja Amerima.

To je veliki problem. Rusi i nisu toliko nabrijani na nas Hrvate. Ali jesu ruski saveznici Srbi! 
Čim padne Kosovo, Srbi će imati slobodne ruke da rade što god žele!
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28769
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 14/4/2023, 15:30

Ništa taj Putin nije osmislio.

Da nije možda osmislio i dolazak ultraotrodoksnih Židova na vlast u Izraelu nakon šta je ona ljevičarska vlada podržala Komšića i islamsku BiH ?

https://www.ex-iskon-pleme.com/t53897-klanje-zidova-i-mujaga

DA NIJE MOŽDA I TO OSMISILIO KAO ŠTA NIJE OSMISLIO NI OVAKAV SCENARIJ U UKRAJINI NEGO DA TO ŠAPTOM PADNE BEZ ISPALJENOG METKA U TRI DANA A ON POSTAVI SVOJU MARIONETU I TO JE SVE ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 175904
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 14/4/2023, 15:47

AlfaOmega wrote:Dakle, i prema ruskim obavještajnim podacima, ukrajinska protuofenziva ne bi trebala biti razlog za paniku. Doduše, Rusi i jesu imali pregršt vremena da se ukopaju i u Zaporožju i oko Dnipra (pogotovo nakon povlačenja iz Khersona).

Kak god, vrime će najbolje pokazat.
Možda će ukrajina recipročno izvršiti udar na ruski teritorij, to bi prouzročilo rasulo u ruskom vojnom vrhu...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 14/4/2023, 15:58

michaellcmacha wrote:
AlfaOmega wrote:Dakle, i prema ruskim obavještajnim podacima, ukrajinska protuofenziva ne bi trebala biti razlog za paniku. Doduše, Rusi i jesu imali pregršt vremena da se ukopaju i u Zaporožju i oko Dnipra (pogotovo nakon povlačenja iz Khersona).

Kak god, vrime će najbolje pokazat.
Možda će ukrajina recipročno izvršiti udar na ruski teritorij, to bi prouzročilo rasulo u ruskom vojnom vrhu...
To nije naš problem nego nesposobnog i korumpiranog vojnog ruskog vrha ( Šojgu, Gerasimov, Muratov itd ) a koje iste postavlja nitko drugi doli sam Putin.

To je njihov problem a ne naš.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175904
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 26 of 50 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 38 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum