ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 38 of 50 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 44 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 12/5/2023, 22:33

Oružane snage Ukrajine granatirale su Lugansk s dvije krstareće rakete kompleksa Grom
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 264076605606.19788

"Kao rezultat granatiranja grada Luganska s dvije krstareće rakete (vjerovatno operativno-taktički raketni sustav Grom ukrajinske proizvodnje), uništene su i oštećene upravne zgrade neaktivnih poduzeća Poli-Pak i Milam , kao i ostakljenje šest stambenih objekata", navodi se u poruci.

Pasečnik je nazvao napad Oružanih snaga Ukrajine na Lugansk pokušajem zastrašivanja civila. Kako je Life ranije pisao, uvečer 12. svibnja u Lugansku su se čule dvije jake eksplozije. Podsjetimo, danas se u LNR slavi Dan Republike, pa su u Lugansk došli brojni gosti, posebno zamjenik predsjednika Vijeća Federacije Andrej Turčak i potpredsjednica Državne dume Anna Kuznjecova.

Posljedice udara APU-a na Lugansk. Video © t.me / Predstavništvo Luganske Narodne Republike
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 63938233089.84435

Fragmenti rakete kojom su Oružane snage Ukrajine pogodile Lugansk
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 1472235832526.3276-900x

RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 12/5/2023, 22:36

GROM su ukrajinske balističke rakete.  znao sam da ih ubrzano razvijaju od 2014 godine i da su se navodno koristile par puta ali bez jasnog dokaza samo nagađanje, ali ovo je super ako je istina. znači da su projektili razvijeni i da su precizni , jer u sri grada su pogodili tvornicu/skladište a nisu pogodili civilnu zgradu.  naravno ostaje problem da ih ukrajinci nemogu proizvesti puno, međutim da mogu proizvesti 2-3 mjesečno, opet ih u pola godine mogu skupiti 15-20komada.  

brutalno ako je istina. 
ove slike od fragmenata ne znače puno , čekamo bolje dokaze

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20962
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 12/5/2023, 22:41

AssadNaPodmornici wrote:
ove slike od fragmenata ne znače puno , čekamo bolje dokaze
Meni znače. To nisu dijelovi od Olujne sijenke koja je izgrađena od kompozitnih materijala nego je ovo obični metal. To je nekakva raketa a ne dron tj onakva skupa raketa od 2 miljona eura koja se radi od kompozitnih materijala da bude čvrsta plastika a ujedno lagana itd i da bude smanjen radarski odraz.

To je raketa obična a zašto oni američki mamci ? E sad ispada da su gađali Krim s time nikidan al je ruski PZO oborio pa su ovaj put poslali dronove mamce kako ne bi PZO skinio ovu balističku raketu koja isto nije jeftina. Doduše nema dokaza za taj napad na Krim nikidan al ako su te rakete oborene i pale u more onda ih neće ni bit.

https://www.geopolitika.news/vijesti/medij-protuzracna-obrana-krima-presrela-ukrajinske-dronove-i-projektile-zasto-projektili-grom-2-ne-mogu-proci-pored-s-400/
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 12/5/2023, 22:47

RayMabus wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
ove slike od fragmenata ne znače puno , čekamo bolje dokaze
Meni znače. To nisu dijelovi od Olujne sijenke koja je izgrađena od kompozitnih materijala nego je ovo obični metal. To je nekakva raketa a ne dron tj onakva skupa raketa od 2 miljona eura koja se radi od kompozitnih materijala da bude čvrsta plastika a ujedno lagana itd i da bude smanjen radarski odraz.

To je raketa obična a zašto oni američki mamci ? E sad ispada da su gađali Krim s time nikidan al je ruski PZO oborio pa su ovaj put poslali dronove mamce kako ne bi PZO skinio ovu balističku raketu koja isto nije jeftina. Doduše nema dokaza za taj napad na Krim nikidan al ako su te rakete oborene i pale u more onda ih neće ni bit.

https://www.geopolitika.news/vijesti/medij-protuzracna-obrana-krima-presrela-ukrajinske-dronove-i-projektile-zasto-projektili-grom-2-ne-mogu-proci-pored-s-400/
ima smisla što govoriš. treba obići par foruma gdje su veći stručnjaci ili par twiter profila da analiziraju fragmente. ja ne znam te detalje ali ovo što govoriš ima smisla

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20962
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 12/5/2023, 22:58

Raketni motor od te rakete Grom 2:
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 1280px-Grim_tactical_missile_1

https://en.wikipedia.org/wiki/Hrim-2

Vjerovatno je motor isti ko u Točke šta se tiče promjera jer zada je jedan raketni ispuh a to je jedan raketni motor ( isto ko za one kad lansiraš u svemir tako i ode isti motor samo ode je jedan a za svemir obično više spojenih povezanih da bolje opiči u zrak u orbitu, obično bude osan ili devet raketa zavezanih dole u guzici rakete )....al mi se čini da je duži od te Točke koliko vidim kamion tj lansere i tu se dobila duplo veća daljina bacanja tj više raketnog goriva. Barem ja to ovako vidim po ovome da sad ne tražim tehničke podatke.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 1280px-Hrim-2_-_Sapsan_missile_complex%2C_Kyiv%2C_2018_30

E sad, domet su povečali al izgleda da nemaju ove manevarske sposobnosti ko ova Točka iz SSSR-a i onda moraju mamce poslat prvo jer inače im oborit ( najvjerovatnije to na Krimu bilo pa im oborilo pa sad mamce prvo poslali za svaki slučaj, te američke mamce a to je obični dron koji na radaru imitira odraz aviona ).

Ulaskom u službu sredinom 2010-ih nakon višestrukih odgoda, Grom je relativno osnovni dizajn balističke rakete za 21. stoljeće, a nedostaju mu značajke viđene na inozemnim projektilima kao što su ruski Iskander i sjevernokorejski KN-23 uključujući polubalističke spuštene putanje s vrlo niskim apogejima i sa sposobnošću izvođenja opsežnih manevara u letu.

Ove vrste sposobnosti su bile prvenac balističkih projektila OTR-23 Oka iz sovjetske ere i one čine raketne napade daleko težim za presretanje, iako ih je ukrajinska nesposobnost da razvije slične značajke za vlastitu klasu balističkih projektila učinila ranjivima na modernu rusku protuzračnu obranu – navodi dalje specijalizirani američki medij.

https://www.geopolitika.news/vijesti/medij-protuzracna-obrana-krima-presrela-ukrajinske-dronove-i-projektile-zasto-projektili-grom-2-ne-mogu-proci-pored-s-400/

Znači prevedeno svelo bi se na to da su duže dakle više raketnog goriva i tako su povećali domet al nemaju tu tehnologiju iz SSSR-a da ta raketa manervira i da ima nisu balističku putanju itd al su zato da nadomjeste iskoristili te mamce pa to pošalju da iscrpe PZO one druge strane ako ga ima tu. Preciznost su dobili nekakvim GPS navođenjem, 150 km udaljenost a znaju šta gađaju dakle kordinate imaju tako da to preko te neke šeme obijaju preciznost.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 12/5/2023, 23:05

Kako rekoh ima smisla. Ruski PZO sistemi su moćni i skidaju balističke rakete, pogotovo ove koje ne manevriraju, jer to je onda samo par linija koda u računalu koji računa projekciju za projektil koji će oboriti raketu. However ako pošalju mamce, a onda balističku raketu to je druga priča. Idu i priče da su ih gađali GLSDB raketama (to su aviobombe koje se lansiraju sa HIMARSa, prvo ih lansira motor od gimars rakete digne ih par desetaka km u zrak i onda one lebde do cilja, domet 150km ali UKr takve projektile treba dobiti tek krajem godine, i nevirujem da bi slali mamce sa njima)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20962
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 12/5/2023, 23:24

A trude se. A šta će ? Meni je bilo čudno da je ova Olujna sjenka kad san vidio da je to neki glupi objekat jer ta raketa ipak košta dva miljona eura a ne bi im je Britanci dali da gađaju tamo neki bezvezni kokošinjac jer Briti su pomorska nacija i žele osvojit Krim i izbacit Ruse od tamo a da tu budu Ukri i da oni tako surađuju u savezu na moru i izbace Ruse iz Sredozemlja itd dakle da gađaju brodove i uništavaju ovome mornaricu pa onda on mora iz Sjevernog mora i Baltika slat druge brodove tamo a to već Britaniji igra da ih oslabi i zato su spremni pljunit ta dva miljona eura po raketi. A ovo je neki kokošinajc ono. Bezveze nešto. Uostalom bilo bi i politički škakljivo da su im ovi danas dali a već popodne ovi gađaju s time jer to triba i namontirat ( eno kažu na Suhoj-24 da će stavit ) tako da mi ni ste strane nije bilo najjasnije a onda zbunjuju oni mamci jer su američki itd pa ne znaš više šta je a u osnovi oni te mamce šalju jer ove balističke rakete nisu baš najmodernije tj bez tih manevara za izbjegavanje PZO-a i s tom niskom putanjom i onda da in ne obore šalju te mamce koji imaju tako neki domet preko 460 km koliko vidin a to je za ovo tj ovu raketu Grom 2 da joj očisti put kojim treba proči i više nego dovoljno.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 2000w_q95

https://en.wikipedia.org/wiki/ADM-160_MALD

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 9k=
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 13/5/2023, 11:39

možda je ipak stormshadow bia.. ovo Rusi pokazuju, vidit cu po twiteru da li netko moze ovo verificirati




depresija među ruskim blogerima se nastavlja. detaljno objašnjenje ruskog volontera blogera zašto su "ukurcu" .

inače primjetio sam među ruskim telegram kanalima nikada veća apatija i depresija. prije je bilo kritika, najviše od strelkova, ili bi bile kritike nakon poraza tipa Harkivske ofanzive. a sada nije niti došlo do okršaja a među rusima vlada teška depresija. ostaje jedino nada da većina ruskih vojnika tu i tmao ode na telegram, i da čita ove stvari tako da si ruše moral međusobno

tko razumije engleski a mislim da skoro svi znaju neka pročita ovo



_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20962
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 13/5/2023, 13:29

Ne znam. Vidim da su pokazali nove ostatke i ovo no kad pogledaš ovaj komad materijala ispada da je ko iz tvornice izašao nakon onakvog udara :

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Z
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 13/5/2023, 13:31

Ludi Rusi u Brjansku oborili prvo helikopter pa onda Su-34 . jučer im pao kod Krima helikopter.



inače i ukrajinci su u par navrata skidali svoje avione i helikoptere, ali ovima se desilo 3 u dva dana

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20962
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 13/5/2023, 13:32

Malo o ruskim tenkovima i planovima za budućnost, jel:

Armata: Trenutno ruske snage u svom sastavu imaju 50tak Armata (prototipovi i predserijski primjerci) koji služe za intenzivna testiranja i utvrđivanje operativnih postupaka uporabe. Nedavno je jedna Armata snimljena u Lugansku ali nije bilo izvješća da je viđena na bojištu. Naručena je prva serija od 100 serijskih primjeraka čije sastavljanje je u tijeku.

T-90: Koliko je meni poznato, ruske tenkovske snage prije početka rata u veljači 2022.g. raspolagale sa 100 tenkova T-90M, 320 T-90A i 160 T-90. Dakle, u uporabi je tad bilo 420 tenkova T-90M i T-90A dok je u pričuvi bilo 160 T-90 (prije je bilo 200 ali 40 je isporučeno Siriji). U proteklih 14 i po mjeseci 180 T-90A je završilo postupak modernizacije na inačicu T-90M Proryv 3/M1 Proryv 4 i isporučeno je ruskoj vojsci, kao i 84 novoproizvedena tenka (od toga 32 Proryv 4). Sljedeći kontingent od 48 T-90A započeo je postupak modernizacije na inačicu T-90M Proryv 3 odnosno M1 Proryv 4. A u tijeku je proizvodnja 60tak novih T-90M1 Proryv 4.
Potvrđeno je da je 5 T-90M uništeno u borbama u Ukrajini ali da su posade većinom preživjele, dok su dva zarobljena. Uništeno je i 6 T-90A a dva su zarobljena.
Ruske snage trenutno raspolažu sa 357 T-90M Proryv 3/M1 Prorvy 4, 132 T-90A (od toga 48 u postupku modernizacije na M odnosno M1 standard), 160 T-90. U sljedećih dva do tri mjeseca očekuje se isporuka 40tak moderniziranih T-90M i 120tak novoproizvedenih T-90M ili M1 Proryv 3 ili 4 .
Vijesti da je samo u jednom danu stiglo 200 T-90 iz Rusije u Ukrajinu zanemariti.
Do kraja 2025.g. očekuje se da će svi T-90A biti modernizirani na inačicu T-90M Proryv 3/M1 Prorvy 4, dok za 160 tenkova T-90 temeljne inačice izgleda nije predviđena modernizacija na M Proboj 3 standard, nego remont i nadogradnja te korištenje za obuku i opremanje postrojbi u središnjoj Rusiji). Godišnje se modernizira 72 do 96 primjeraka. Ruska vojska naručila je 2022.g. 200 do 230 novoproizvedenih primjeraka T-90M Proryv 3/M1 Proryv 4.
Prošle godine naručeno je oko 400 tenkova T-90M Proboj 3 (kako sam prije naveo svi postojeći T-90A modernizirat će se na M Proboj-3 standard,ova brojka uključuje i novoproizvedene tenkove koji će vjerovatno biti novi M1 ili Proboj-4 standard ) i 100 T-14 Armata.Po planu iz 2022.g. Rusija je planirala do 2026.g. imati 788 do 818 T-90M/M1. Također u ožujku 2023.g. objavljeni su i dodatni planovi po kojima OS RF planiraju rasporediti ukupno do 1.500 T-90M Proryv 3, Proryv 4 i budućih Proryv 5 u idućih nekoliko godina.

T-80: U veljači 2022.g. ruska vojska raspolagala je sa 480 tenkova najnovije inačice T-80BVM. Dok je u pričuvi 3.120 tenkova inačica T-80B,T-80BV i T-80U.
25% tenkova u pričuvi je kanibalizirano kao izvor pričuvnih dijelova dok su ostali konzervirani i mogu nakon remonta i servisa u postupak modernizacije na standard T-80BVM. Planovi iz 2019.g. predviđali su da ruska vojska u konačnici rapolaže sa do 800 operativnih tenkova T-80BVM. Sada se godišnje moderniza 54 do 89 primjerka. Procjene su da su 72 do 96 tenkova T-80BVM uništeno u Ukrajini ili zarobljeno od strane ukrajinskih snaga. Dok ih je 54 do 80 oštećeno ali izvučeno s bojišta i poslano na popravak. Ruska vojska je iz pričuve do sada povukla preko 720 primjeraka T-80U koji su nakon remonta i servisa dostavljeni na bojišnice u Ukrajini. Ovi tenkovi su u sastavu postrojbi ruske vojske, Luganskog AK i Donjeckog AR, te PMC Wagner. Procjene su da je 48 do 64 tenkova T-80U uništeno u Ukrajini ili zarobljeno od strane ukrajinskih snaga. Dok ih je 30 do 45 oštećeno ali izvučeno s bojišta i poslano na popravak.
Sve ukrajinske zarobljene T-80 kao i T-64 tenkove ruska vojska je predala LNR/DNR snagama odnosno sada Luganskom AK i Donjeckom AK.

T-72: U veljači 2022.g. ruska vojska je u operativnoj uporabi imala 560 T-72B3M, 880 T-72B3, 600 T-72B/BA tj. ukupno 2.040. U pričuvi se nalazilo 7.160 tenkova T-72/T-72A/T-72B. Od ovog broja 30% je kanibalizirano za pričuvne dijelove, tj. gotovo svi T-72 temeljne inačice i stariji primjerci T-72A. Sada se godišnje modernizira 80 do 100 tenkova T-72B i BA inačica na standard inačice T-72B3M Objekt 2022/T-72B3. Ruska vojska planirala je u konačnici raspolagati sa 2.300 tenkova T-72B3M/B3 s opcijom kasnije modernizacije jos 800 do 900 primjeraka.
Krajem 2022.g. odlučeno je da se svi T-72B i BA tenkovi iz pričuve moderniziraju na B3M Objekt 2022 standard.


T-62M/MV: Nakon raspada SSSR, Rusija je naslijedila 2.120 tenkova T-62. Sredinom 2000tih svi preostali primjerci su povučeni u pričuvu. Rusija je Siriji, od 2017.g. naovamo dostavila 160 do 220 tenkova T-62M i T-62MV. S obzirom da je na raspolaganju u skladištima velika količina streljiva kalibra 115 mm za topove T-62 Rusija ih je odlučila koristiti kao samohodno topništvo za izravnu podršku a ne kao tenkove u klasičnom smislu. Zato su i viđeni u pratnji Terminatora. U pet kontingenta LNR/DNR snagama dostavljeno je po 40 T-62M. Vjerovatno će se dostaviti i dodatni broj tenkova. Znači T-62M je u sastavu Luganskog Armijskog Korpusa i Donjeckog Armijskog Korpusa. I definitivno nije povučen iz pričuve zbog velikih gubitaka jer u pričuvi ruska vojska ima znatno bolje tenkove od ovih. U tijeku je isporuka 800 minimalno moderniziranih T-62M/MV Obrazac 2022 (na bojište ih je već stiglo preko 440,ne računajući 200 prije isporučenih tadašnjim LNR i DNR snagama).

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10266
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 13/5/2023, 13:36

Ovo je izgleda avion a ne helikopter na ovoj snimci šta gori :



Sami sebi izrokali avijaciju. Nikidan Mi-28 jurišni helikopter na Krimu a danas transportni helikopter Mi-8 i lovac bombarder Su-34.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 13/5/2023, 13:39

nova ogromna Njemačka pomoć , mislim da se radi za 2024 godinu, teška skoro 20 milijardi kn.
skoro 3x veći od RH vojnog proračuna za 2022 koji je bio najveći :D

4 PZO sustava(12 lansera), nešto tenkova i oklopnih vozila(vjerojatno ih treba popraviti i opremiti iz skladišta), novi SPGovi , dronovi, vozila za logistiku, granate, rakete itd
reinmetal je čitao sam rekao da će njihove tvornice po europi i njemačkoj proizvesti 700 000 155mm granata u 2024 godini.  pazi radi se samo o 155mm grantama i to od njemačke firme. još dodaj druge europske i USA firme i tipa pakistan, bosnu,  ukrajina će definitivno 2024 ispucavati više granata nego rusija na fronti

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20962
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 13/5/2023, 14:57

Još jedan oboreni RU avion. To su onda dva helikoptera i dva aviona?
Malo sam obiša RU telegram grupe neki govore ne znam na temelju čega da su to Poljski modernizirani Mig29etke koji su modernizirani da mogu ispaljivati zapadne modernije rakete zrak-zrak dometa 70km.
Meni osobno je prosto nevjerojatno da PZO obrana na jednoj lokaciji u kratkom razmaku sruši 3-4 svoje letjelice

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20962
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 13/5/2023, 15:12

A teško rasulo. lol!

Rusi će sami sebe pobijedit na kraju.  :^0

Ja gledan šta je s ovom Olujnom sijenkom pa oni novi ostatci upućuju na to da bi mogla bi i ta raketa al ovaj komad metala na kojem piše Olujna sjenka a nit rubovi ogrebani nit taj metal zgnječen a pola te zgrade srušilo, to ne znan šta je, možda repni dio koji otpadne kad se raketa unutra aktivira pa to prođe neoštećeno itd.

Ovo na slici jesu kompozitni materijali ( vidi se struktura mreža i slojevi na istom dakle pletenje slojeva ) plus ova oplata isto izgleda neka lagana legura lagano savinutog profila kao za tu raketu.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Fv_i7nGWAAEeVco
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 13/5/2023, 15:52


Jedan od najgorih dana ikada za rusko ratno zrakoplovstvo: danas su najmanje 4 zrakoplova - udarni avion Su-34, lovac Su-35 i dva helikoptera Mi-8, oborene protuzračnim projektilima iznad oblasti Bryansk unutar Rusija.

Ruski SU-34 srušio se na granici s Ukrajinom, nedugo nakon pada helikoptera u istoj regiji. Pojavile se snimke
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 13/5/2023, 15:56

Mi8 je transportni helić, pitanje je što ili koga je prevozio

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 13/5/2023, 16:00

Ruski vojni blogeri - pilot javlja da nisu srušili obične Mi-8, već Mi-8MTPR - poligon s preprekama.

Glavne karakteristike REB-a "Vazhyl-AV" klasificirane su od strane Ministarstva obrane RF. Što se tiče Mi-8MTPR-1, za 2023. samo 20 jedinica ( sad 18)

Helikopter Mi-8MTPR-1 je nadograđeni model uobičajenog Mi-8MTV-5-1 opremljenog Reichg-AV EW sustavom. Korištenje ovog helikoptera u ukrajinskom ratu nedavno je potvrđeno fotografijom koju je objavilo rusko Ministarstvo obrane.

Rusija raspoređuje helikoptere za elektroničko ratovanje Mi-8 MTPR-1 za ometanje ukrajinske protuzračne obrane
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 13/5/2023, 16:06

Šandor Winnetou wrote:Mi8 je transportni helić, pitanje je što ili koga je prevozio
Elektroniku za nadzor i ometanje druge strane i tako to.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 7-Mi-8MTPR-1-Rychag-insidecKNIRTI

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 6-Mi-8MTPR-1-Rychag-schemecKNIRTI

To je nešto novo i odnedavno samo za potrebe rata u Ukrajini tako da em novi helikopteri em puni te elektronike za nadzor i ometanje druge strane.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 13/5/2023, 16:14

Meni se čini da su pravila igre promjenjena od jučer. Prvo sve upućuje na to da je ono ipak jučer bila ta Olujna sjenka tj dvije jer su bile dvije eksplozije, valjda obje u tu zgradu dakle ipak izgleda ipak nije taj Grom mada nisan još sto posto siguran al po ovome šta su danas pokazali bit će ipak da je Olujna sjenka. Zatim taj američki dron je isto uključen u taj napad a danas izgleda i američke rakete zrak zrak dejstvuju po bilo čemu šta leti blizu rusko ukrajinske granice s obje strane.

Morat će se Rusi s avijacijom povuć više prema unutra. Nema in druge.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 13/5/2023, 16:35

Putin neka moli Boga da mu se na izborima u Turskoj desi onaj scenarij koji ja priželjkujem a već sam o tome pisa unatrag dva mjeseca da je to jedino šta ga može izvuć od totalne katastrofe na bojnom polju i da nekako dočeka zimu itd a da koliko toliko drži kakvu takvu liniju obrane tamo ( vjerovatno više prema unutra al ipak je još uvijek drži ).

Taj scenarij uključuje kaos na izborima u Turskoj a koja je i NATO članica i ujedno kontrolira ulaz u Crno more. Samo tako veliki kaos južnije može odgodit potpuni poraz njegovih trupa i totalni slom te bojišnice na istoku Ukrajine sada.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 38 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 38 of 50 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 44 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum