ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 27 of 50 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 38 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 14/4/2023, 15:58

michaellcmacha wrote:
AlfaOmega wrote:Dakle, i prema ruskim obavještajnim podacima, ukrajinska protuofenziva ne bi trebala biti razlog za paniku. Doduše, Rusi i jesu imali pregršt vremena da se ukopaju i u Zaporožju i oko Dnipra (pogotovo nakon povlačenja iz Khersona).

Kak god, vrime će najbolje pokazat.
Možda će ukrajina recipročno izvršiti udar na ruski teritorij, to bi prouzročilo rasulo u ruskom vojnom vrhu...
To nije naš problem nego nesposobnog i korumpiranog vojnog ruskog vrha ( Šojgu, Gerasimov, Muratov itd ) a koje iste postavlja nitko drugi doli sam Putin.

To je njihov problem a ne naš.

RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 14/4/2023, 16:40

Rusi sve više koriste avijaciju. Koriste svoju verziju JDAM bombi. Šta su JDAM ? to je dodak koji od glupe aviobombe stvara pametno oružje(američki naziv , ali imaju i rusi svoju verziju JDAM). na glupu aviobombu staviš dodatak koji ima krilca, GPS kordinate, možda neki motor i .. taj dodatak košta kod amera par desetaka tisuća $ po bombi. to vam je jeftino, jer jedna i druga strana ima gomile ali baš gomile tih hladnoratovskih glupih bombi.. 
pa onda rusija ima puna skladišta tih sovjetskih bombi težine 400-500kg, razvili su i svoje o 1 tone. 
i sada te glupe sovjetske bombe uz par tisuća(ili destaka tisuća $) postaju pametne bombe od pola tone. Krstareća raketa koja ima eksploziv take snage tipa kalibar košta 6milijuna $ i malo ih se proizvodi mjesečno. a ovi imaju puna skladišta.  i mozes za cijenu jedne krstareće opremiti 300(neka dodatak košta 20k$ a lako moguće i manje) ovakvih bombi prostom matematikom.  domet je par desetaka km , dakle iza dometa Ukrajinske PZO




zato nažalost sve više ovakvog iživljavanja po Ukrajincima.  artiljerija i nije toliki problem, taman kada je Ru artiljerija spala i postala žalosna, počeli su rusi rokati ovime. 
a pomislite i sami kolika je razorna moć granate koja recimo nosi 30kg eksploziva i ovakve bombe od 400-500kg.. 

ukraijnci su dobili ovakve bombe od amera, ali nisam ih se nagleda.. plus imaju manje aviona. 

i šta je dodatno sranje kod ovoga oružja? ukrajinci nesmiju približiti sustave velikog PZO dometa fronti, jer postoji šansa da će ih rusi otkriti i uništiti a već sam stavio snimke gdje Rusi dronovima kamikazama i krasnopol granatama(ruska verzija excalibur) osim što gaze zapadne artiljerijske sustave , gaze i PZO sustave. 

jedini način da se zaustavi ovo sranje, da non stop u nebu u patroli budu F16 zadnje verzije(ne neko 40 godina staro smeće koje je nama ludi krstičević tio kupiti) koje , nisam stručnjak imaju radare dometa 100injak km, i rakete takvog dometa.. i kada snime Ruski avion ispale raketu.. pa neka rusi bacaju JDAM bombe.. 

ovako kurac. 
mislim ginu i rusi klasično od ukrajinaca, kasnije budem stavio neke snimke, ukrajinci ih lociraju dronovima i prže artiljeriom i HIMARSima, ali ovo je neka vrsta game changera, u korist Rusa.. + Lancet dronovi..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20871
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 14/4/2023, 16:45

RayMabus wrote:
crvenkasti wrote:Putin je proračunati smrad: namjerno oteže rat, zato jer zna da Zapad svaki dan troši ogromnu lovu da bi podržavale Ukrajinu.

Zahvaljujući tome, osjetljiva tržišta zapadna ekonomija će se uskoro suočiti s totalnim slomom.

Negova taktika je usmjerena ka ostvarivanju dvaja ciljeva jednim potezom: 
1. sjebat će Ukrajinu i proširiti granice Rusije
2. financijski i geostrateški će uništiti Zapad i dogovorit se Kinezima kak da oni budu glavni u svijetu
SEWREŠ KO GRLICA DA JE TO ČUDO JEDNO.

tješi se on.

financijski , lik nema pojma koliko ovo košta.

amerika je poslala većinu pomoći ukrajinu.. pazi ta pomoć je veličine svega nekoliko % američkog vojnog proračuna. jedan američki političar je rekao, da sa nekoliko % vojnog proračuna vrše demilitarizaciju rusije.

zapad ovaj rat košta doslovno ispod 1 % BDPa. puno sam rekao. 
neka ameri na godinu dana pošalju 50milijardi $ pomoći(a planiraju manje), američki BDP je preko 20 000 milijardi $, koliko je to? 0.25% BDPa(ovako iz glave). 

ruse bogami košta jebeno i ekonomski i demografski. i ukrajinu nažalost. ostatak zapada ovo košta debelo ispod 1% BDPa.. 
kinezi kada budu glavni na svijetu prvo će oni sčepati ruske djelove sibira

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20871
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 14/4/2023, 16:53

AssadNaPodmornici wrote:
RayMabus wrote:
crvenkasti wrote:Putin je proračunati smrad: namjerno oteže rat, zato jer zna da Zapad svaki dan troši ogromnu lovu da bi podržavale Ukrajinu.

Zahvaljujući tome, osjetljiva tržišta zapadna ekonomija će se uskoro suočiti s totalnim slomom.

Negova taktika je usmjerena ka ostvarivanju dvaja ciljeva jednim potezom: 
1. sjebat će Ukrajinu i proširiti granice Rusije
2. financijski i geostrateški će uništiti Zapad i dogovorit se Kinezima kak da oni budu glavni u svijetu
SEWREŠ KO GRLICA DA JE TO ČUDO JEDNO.

tješi se on.

financijski , lik nema pojma koliko ovo košta.

amerika je poslala većinu pomoći ukrajinu.. pazi ta pomoć je veličine svega nekoliko % američkog vojnog proračuna. jedan američki političar je rekao, da sa nekoliko % vojnog proračuna vrše demilitarizaciju rusije.

zapad ovaj rat košta doslovno ispod 1 % BDPa. puno sam rekao. 
neka ameri na godinu dana pošalju 50milijardi $ pomoći(a planiraju manje), američki BDP je preko 20 000 milijardi $, koliko je to? 0.25% BDPa(ovako iz glave). 

ruse bogami košta jebeno i ekonomski i demografski. i ukrajinu nažalost. ostatak zapada ovo košta debelo ispod 1% BDPa.. 
kinezi kada budu glavni na svijetu prvo će oni sčepati ruske djelove sibira
MA SERE KO GRLICA KOLIKO JE DUG I ŠIROK.

Nema veze šta vi meni ne vjerujete kad ja pišem gluposti koje su vama potpuno apstraktne i čudne itd ja i ne očekujem od vas da mi vjerujete, ovo je forum dakle internet zajebancija al ja svako pičim svoje pa se vi čudite kako ja to sve pogađam i bude šta ja oću.

Stavija san punih mjesec dana prije napada kako će se sve odvijat ako idiot krene na cijelu Ukrajinu i onda dođe ovi seronja i opali ovo : Putin je proračunati smrad


Pa da ga ne bi čovik sad naša u stvarnom životu di živi i namlatija batinama zbog ove izjave a lik planira u tri dana bez ispaljenog metka osvojit Ukrajinu, maknit ovoga i stavit svoju marionetu i ćića mića gotova priča a kad ono upa u kašetu govana iz koje ne zna više kako će se izvuć i moljaka Zapad ko najzadnji jado da mu ukine sankcije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 14/4/2023, 17:00

pobrisao sam ti histerčine postoje gdje spominješ komšića i galaksiju.. malo se koncetriraj, ne moraš na neki njegov glupi upis, udriti 5-6 postova spama.. idi prošetaj se i popij kavu.

malo starije vijesti.. južna koreja će posuditi pola milijuna 155mm granata americi. što znači da će USA pomoći poslati ukrajincima pola milijuna 155mm granata.  samo ovo je dovoljno da ukrajinci dnevno mogu ispaliti 1400 155mm granata. dodaj još druga pomoć, lako  tu dođe do 3000. plus tu su još 105mm kalibri, 122mm , 152, i razne minobacačke, himars, i druge rakete. ukrajinski cilj je doći na 9000 granata  dnevno , realno ostvarivo uz napor



Rusi uništili UKR sustav za elektronsko ometanje


imali su i rusi dosta gubitaka ovih skupin sustava za elektronsko ratovanje. evo primjer kako jedna precizna raspskavajuća granata(excalibur ili himars) uništava sustav.. i živu silu ako je u blizini, za preživit ove gelere trebaš biti ispod zemlje ili par cm čelika



ali svakako količina videa zadnjih tjedan dana sse izjednačila. pogotovo mi se ne sviđa što rusi sve više koriste JDAM bombe koje se jedino mogu zaustaviti modernom avijacijom koju zapad ne šalje

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20871
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 14/4/2023, 17:09

Čini se, kako se navodi, da dokumenti također potvrđuju ono od čega su mnogi na Zapadu strahovali od početka invazije na Ukrajinu, a to je da neki zapadni čelnici baš i ne vjeruju u sposobnost Ukrajine da dođe do pobjede u ratu. U jednom dokumentu s početka veljače izražava se zabrinutost u vezi izgleda predstojeće ukrajinske protuofenzive te upozorava da će problemi povezani sa stvaranjem i održavanjem dovoljnih vojnih snaga rezultirati tek "skromnim teritorijalnim dobicima".

Stoga je moguće da čak i najjači saveznici Kijeva vjeruju da ukrajinski sukob ide prema krvavoj i iscrpljujućoj pat-poziciji. To bi moglo ohrabriti one zapadne čelnike koji otprije imaju rezerve prema nastavku potpore Ukrajini te bi čak moglo imati utjecaja na njihovu predanost u slanju oružja i druge pomoći, što bi izazvalo alarm u Kijevu jer bi to značilo suočavanje s paralizirajućom nestašicom resursa za daljnju borbu. Nedostatak streljiva nedavno je doveo do toga da su neke ukrajinske jedinice na prvoj liniji bojišnice bile prisiljene ograničiti ispaljivanje granata na samo dvije dnevno, dok su ranije ispaljivale 20 do 30 komada streljiva.

Ove procjene svakako će podignuti moral ruskih snaga koje su, iako nemaju sredstava za provođenje vlastitih ofenziva, uspjele ojačati svoju obranu. Prema posljednjim izvješćima britanske vojne obavještajne službe ranije ovog tjedna, Rusi su dovršili uspostavu tri nove linije obrambenih formacija duž 120 kilometara dugog poteza regije Zaporižje u istočnoj Ukrajini, kako bi zaštitili Krim od napada.

Bez obzira na vjerodostojnost informacija sadržanih u procurjelim dokumentima, sukob u Ukrajini možda se bliži prijelomnom trenutku u kojem, ukoliko Zapad ne pruži Kijevu veću potporu Zapada, postoji stvaran rizik da se rat na kraju okrene u korist Vladimira Putina, zaključuje u svom komentaru Con Coughlin.

Hladan tuš u Kijevu, pale se alarmi i mijenjaju se planovi: ‘Rat bi se sada mogao okrenuti‘


Malo će se to odužit...izbori su svako četiri godine u demokraciji pa ....jel...
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 14/4/2023, 17:45

U zavisnosti od visine na kojoj je pušten, JDAM može da pogodi mete na dometu do 24 kilometra, a JDAM-ER-ov komplet krila proširuje ovaj domet do oko 72 kilometra.


Jedan JDAM komplet košta preko 24.000 dolara i koristi se za pretvaranje nevođenih bombi težine između 220 i 907 kilograma, prema podacima američke mornarice.


Prema izveštajima, u vreme kada je dokument objavljen, ukrajinsko vazduhoplovstvo je bacilo najmanje devet bombi JDAM-ER na ruske ciljeve. Međutim, čini se da su četiri od njih promašena zbog ruskih pokušaja ometanja.

Poverenje u ovu obaveštajnu procenu je navodno bilo „srednje do visoko“, a dokument preporučuje neutralisanje ruskih ometača pre upotrebe JDAM-ER za postizanje najboljih rezultata u preciznim udarima.

AMERIČKE PAMETNE BOMBE NISU DOVOLJNO PAMTNE: Ruski elektronski napadi “probušili” JDAM-ER

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 300px-GBU-31_xxl

Unit cost: Approximately $22,000 per tailkit 

https://en.wikipedia.org/wiki/Joint_Direct_Attack_Munition
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 14/4/2023, 18:19

AssadNaPodmornici wrote:
jedini način da se zaustavi ovo sranje, da non stop u nebu u patroli budu F16 zadnje verzije(ne neko 40 godina staro smeće koje je nama ludi krstičević tio kupiti) koje , nisam stručnjak imaju radare dometa 100injak km, i rakete takvog dometa.. i kada snime Ruski avion ispale raketu.. pa neka rusi bacaju JDAM bombe.. 
Avionsko gorivo košta. Bankrotira bi da 24 sata dnevno na bojišnici dugoj više od 1000 km držiš stalno određen broj lovaca u zraku s raketama zrak zrak samo da tu lete kako bi možebitno ako se šta pojavi skidali i ovakve glupe krstareće granate.

To možeš od slučaja do slučaja od situacije do situacije al ne i 24 sata dnevno svaki dan na bojišnici dugoj tisuću kilometara pa i više. Ne dolazi u obzir ta ideja tako.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 15/4/2023, 08:53

Uz jutarnju kavu, idemo izvještaj sa bojišnica:

-na bojišnici sjeverno od Avdiivke, ruske snage iz pravca Novobakhmutivke, proširujuju područje pod svojom kontrolom prema Novokaliynovu i Keramiku, te područji sjeveroistočno od mjesta Berdychi.
-Snage PMC-a Wagner zaizele su položaje ulici Sibirtsev u Bakhmutu, što znači da su preuzeli potpunu kontrolu nad zgradom okružne državne uprave. Snage PMC Wagner, očistile su područje u blizini Aleje ruža u Bakhmutu, te napredovale dalje do ulica Oborony i Kraynyaya. U središtu grada vode se borbe u zoni kod žitne žičare i željezničke postaje. Na jugu se nastavljaju borbe kod autobusnog kolodvora i Hotela Transit. U južnom dijelu grada ukrajinske oružane snage i dalje drže položaje u višekatnicama u blizini ulica Čajkovskog i Korsunskog. U zapadnom dijelu grada, visoke zgrade i dalje drži ukrajinska vojska. 

-Prigožin je objavio detaljan materijal o borbama za Artemovsk. U njemu ima mnogo zanimljivih stvari.
1. Strateška uloga Bakhmuta nije tako velika. Za Bakhmutom slijede Siversk, Slavjansk, Kramatorsk, Konstantinovka, Družkovka i Časov Jar tj. naselja uključena u takozvani „Donbaski prsten“ i koja formiraju utvrđenu oblast.
Sa jedne strane, Bakhmut je dio ovog utvrđenog područja, s druge strane, zauzimanje samog Bahmuta neće osigurati prolaznu pobjedu nad Ukrajinom, put do Dnjepra, pa čak ni zauzimanje Donbasa.
2. Ukrajinska vojska je prikupila dovoljan broj snaga. Oko 200.000 već dovoljno obučenih vojnim, koji su prošli dva-tri mjeseca obuke i koordinacije, spremno je za izvršavanje borbenih zadataka.
Količina naoružanja i streljiva sasvim je dovoljna da ovih 200.000 krene u ofanzivu u raznim pravcima. Snage spremne za protuofanzivu su u zonama koncentracije, svega im je dosta. U tim tenkovskim klinovima, koje svakodnevno pokušavaju na desetine, nastoji se probiti obrana snaga PMC Wagner. OS Ukrajine dnevno gube od 30 do 50 komada opreme i s tim nemaju problema. A ljudi imaju neograničeno, kako kažu na frontu.
3. Svaki krik u Bakhmutu, svaki zarobljeni vojnik, svakih sto poginulih pogađa Zelen$kog i rukovodstvo Oružanih snaga Ukrajine mnogo jače od prednosti koje dobijaju od držanja ostataka ovog grada.
Istovremeno, duga bitka za Bakhmut je izuzetno korisna ruskim snagama, jer su one već istisnule OS Ukrajine s velikog diijela teritorije Ukrajine. Ako specijalna vojna operacija ostane u ovim granicama, plus-minus nekoliko desetaka kilometara, onda će ovo riješiti mnoge zadatke. Bakhmut omogućava ruskoj vojsci da akumulira snage, zauzme povoljne obrambene crte, bavi se unutarnjim problemima, pripremi mobilizirane i potpuno naoružane da se suoče sa bilo kojim brojem vojnika OS Ukrajine u protunapadu. Bakhmut je za nas izuzetno isplativ, tamo meljemo ukrajinsku vojsku i sputavamo njihove manevre.
4. Kolaps Rusije vojnim putem se ne može dogoditi.
Šume, močvare, ogromne teritorije, klimatske specifičnosti pouzdano štite teritoriju zemlje, čineći je ogromnim utvrđenim područjem. Uvjek u povijesti, neprijatelj koji je stigao do Moskve, kao rezultat toga, sramno je pobjegao, pretvarajući „put pobjede“ u „put smrti“ na povratku. Zašto Anglosaksonci obuzdavaju Zelenskog dogovarajući unutarnje sukobe i usporavajući ofanzivu? Samo da bi se dobio glavni jackpot raspad Rusije na mnoge kneževine. SAD ne treba brzi rat. Njima je potreban rat koji će dovesti do ponovnog jačanja „duboke države“ i njene pobjede.
5. Ukrajinci su spremni za napad. Spremni smo da odbijemo udarac.
Najbolji scenario za ozdravljenje Rusije kako bi se ona okupila i postala najjača država je ofanziva Oružanih snaga Ukrajine, u kojoj neće biti nemogući nikakvi darovi i pregovori. I ili će OS Ukrajine biti poražene u poštenoj borbi, ili će Rusija lizati rane, skupljati mišiće i ponovo kidati rivale u fer borbi. Zato smatram da je opcija ugovornih aranžmana nemoguća za budućnost Rusije.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10217
2015-09-11


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 15/4/2023, 08:56

Ažurirani popis i broj zapadnih i drugih tenkova za Ukrajinu (sa 14.04.2023.g.) za sada je poznato da su stigli odnosno u dogledno vrijeme trebaju stići:

- 28 britanskih Challenger 2 (isporučeno 14)
- 18 njemačkih Leopard 2A6 (isporučeno 18)
- 14 poljskih Leopard 2A4 (isporučeno 8)
-   3 portugalska Leopard 2A6 (isporučeni svi)
-   6 španjolskih Leopard 2A4 (predviđena isporuka krajem ovog mjeseca);
-   8 norveških Leopard 2A4;
- 10 švedskih Leopard 2A5 (isporučena 4)
- 20 danskih Leopard 2A5 (upitno)
- 10 do 14 finskih Leopard 2A4/A6 (upitno)
-   8 kanadskih Leoparda 2A4 (isporučena 4)
- 88 njemačkih Leopard 1A5
- 99 danskih Leopard 1A5DK (prvih 10 spremno za isporuku)
- 30 francuskih AMX-10 RCR
- 31 američki M1A1 (ex.USMC tenkovi)

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10217
2015-09-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 15/4/2023, 10:31

AlfaOmega wrote:Ažurirani popis i broj zapadnih i drugih tenkova za Ukrajinu (sa 14.04.2023.g.) za sada je poznato da su stigli odnosno u dogledno vrijeme trebaju stići:

- 28 britanskih Challenger 2 (isporučeno 14)
- 18 njemačkih Leopard 2A6 (isporučeno 18)
- 14 poljskih Leopard 2A4 (isporučeno 8)
-   3 portugalska Leopard 2A6 (isporučeni svi)
-   6 španjolskih Leopard 2A4 (predviđena isporuka krajem ovog mjeseca);
-   8 norveških Leopard 2A4;
- 10 švedskih Leopard 2A5 (isporučena 4)
- 20 danskih Leopard 2A5 (upitno)
- 10 do 14 finskih Leopard 2A4/A6 (upitno)
-   8 kanadskih Leoparda 2A4 (isporučena 4)
- 88 njemačkih Leopard 1A5
- 99 danskih Leopard 1A5DK (prvih 10 spremno za isporuku)
- 30 francuskih AMX-10 RCR
- 31 američki M1A1 (ex.USMC tenkovi)
ovaj info mi je jako koristan.. jedino nisam siguran dali AMX10 spada u kategoriju tenka ili IFV ili šta već. taman mogu lipo i u excel tablicu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20871
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 15/4/2023, 10:57

Prigožin sa telegrama;

VOĐA ruske plaćeničke vojske Wagner Jevgenij Prigožin u komentaru koji je objavila njegova press-služba rekao je da bi proglašenje završetka "specijalne vojne operacije" u Ukrajini i zadržavanje fokusa na područjima koja su okupirana bili idealni za tu zemlju.
"Za vlasti [Ruske Federacije] i za društvo u cjelini potrebno je staviti neku vrstu točke na specijalnu vojnu operaciju. Idealna opcija je objaviti završetak specijalne vojne operacije i obavijestiti sve da je Rusija postigla rezultate koje je planirala, a mi smo ih u nekom smislu doista i postigli. Uništili smo ogroman broj vojnika Oružanih snaga Ukrajine i možemo sami sebe izvijestiti da je naš zadatak izvršen", rekao je Prigožin, a citat je preveo portal Ukrainska pravda.
"Teoretski, Rusija je to već postigla uništavanjem velikog dijela aktivnog muškog stanovništva Ukrajine i zastrašivanjem drugog njegovog dijela koji je pobjegao u Europu. Rusija je odsjekla Azovsko more i velik dio Crnog mora, zauzela velik dio teritorija Ukrajine i stvorila kopneni koridor do Krima", dodao je.

Na kraju dodaje i da je protiv bilo kakavih pregovora s Ukrajinom.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20871
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 15/4/2023, 10:59

Još jedna stvar. Strelkovu prijete kaznenim progonom u Rusiji jer kritizira način na koji RF vodi rat(previše puta sam pisao o tome, lik je u pravu uglavnom).
Naravno neki Rusi(uhljebi i ulizice Ruskog deep statea)su jedva dočekali, dok neki telegram blogeri koje prate stotine tisuća Rusa prijete pokoljem ako počnu hapsiti Strelkova. Kokice u ruke.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20871
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 15/4/2023, 11:32



Eh sada treba vidjeti
1)jel ovo istina kao prvo, na brzinu sam prošetao po forumima i twiteru nisam našao ništa, telegram nisam ušao neman vremena idem negdje
2)ako jest, jel dio manje operacije ili veće ili nešto treće(tipa razvlačenje ruskih snaga).

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20871
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 15/4/2023, 12:27

AssadNaPodmornici wrote:
AlfaOmega wrote:Ažurirani popis i broj zapadnih i drugih tenkova za Ukrajinu (sa 14.04.2023.g.) za sada je poznato da su stigli odnosno u dogledno vrijeme trebaju stići:

- 28 britanskih Challenger 2 (isporučeno 14)
- 18 njemačkih Leopard 2A6 (isporučeno 18)
- 14 poljskih Leopard 2A4 (isporučeno 8)
-   3 portugalska Leopard 2A6 (isporučeni svi)
-   6 španjolskih Leopard 2A4 (predviđena isporuka krajem ovog mjeseca);
-   8 norveških Leopard 2A4;
- 10 švedskih Leopard 2A5 (isporučena 4)
- 20 danskih Leopard 2A5 (upitno)
- 10 do 14 finskih Leopard 2A4/A6 (upitno)
-   8 kanadskih Leoparda 2A4 (isporučena 4)
- 88 njemačkih Leopard 1A5
- 99 danskih Leopard 1A5DK (prvih 10 spremno za isporuku)
- 30 francuskih AMX-10 RCR
- 31 američki M1A1 (ex.USMC tenkovi)
ovaj info mi je jako koristan.. jedino nisam siguran dali AMX10 spada u kategoriju tenka ili IFV ili šta već. taman mogu lipo i u excel tablicu
Za mene tenk nije tenk ak nije gusjeničar, jerbo imaš pregršt terena gdi gume ne mogu zamijenit gusjenice (doduše Ukrajina ima relativno "pitom" reljef, za što je AMX10 ok).
Drugo, tenk sa kalibrom ispod 110 mm... To je ka da gledaš pornić gdi lik "dere" žemsko sa alatkom manjom od 10 cm. Pa et, i prva inačica Abramsa je imala top od 105 mm, i brzo su ga promijenili jer je realno sramota. Promijenili su ga iako je to kasnije izazvalo probleme sa povećanim trzajem (američa vojska je inače jako senzibilna na samu spomen riječi "recoil"). Kasnije su to popeglali sa tvz. "hidrauličnim odbojnicima".

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10217
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 15/4/2023, 12:50

povrsno pratim ovaj niz dezinformacija sa svih strana u igri 
zadrzao bi se na predvidjanju od prije par mjeseci , brdo tehnike stiglo na ratiste od saveznika tvornice streljiva rade u 4 smjene obuka ukra se privodi kraju na raznim stranama svijeta pricuva odmara... s druge strane ruska bagra napreduje 2m dan s zrtvama na nivou 1sv. rata a sve sto lopatu moze drzat kopa rovove po krimu
rekao bi da se samo ceka vakulina prognoza da padnu fasisticke tvorevine kao donbas jelte
mislim da krim ne mogu vojno no nesto bi mogli pregovorima
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 15/4/2023, 17:57

debotoijusto wrote:
mislim da krim ne mogu vojno no nesto bi mogli pregovorima

Ne samo da mogu, nego će Krim biti potpuno oslobođen prije Donbasa.
Kvaka je u tome što Donbas ima Rusiju iza leđa, a Krim nema odnosno neće je imati kada ukrajinske snage prekinu koridor kojim je sad povezan s Rusijom (osim preko Krimskog mosta koji se lako stavi pod kontrolu).
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 15/4/2023, 19:27

Speare Shaker wrote:
debotoijusto wrote:
mislim da krim ne mogu vojno no nesto bi mogli pregovorima

Ne samo da mogu, nego će Krim biti potpuno oslobođen prije Donbasa.
Kvaka je u tome što Donbas ima Rusiju iza leđa, a Krim nema odnosno neće je imati kada ukrajinske snage prekinu koridor kojim je sad povezan s Rusijom (osim preko Krimskog mosta koji se lako stavi pod kontrolu).

to stoji no donbas su korisni idioti koji drzali tenzije rusiji godinama a krim je strateski komad zemlje za ruske ambicije i budu grcevito branili
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 15/4/2023, 19:44

izgleda da ništa od ovoga gore napada. kreću igre živaca.

kolona UKR tenkova negdje primjećena. 


Talijanka šefica države Meloni , koja je "desničarka" , koja je uvela zakone tko u Italiji bude prodavao cvrčke i žohare kao kaznu plaćat će bolesne kazne, i zabranila je hrpu Bill Gates/Klaus Schwab eko-ljevičarski gluposti, --- brutalno naoružava Ukrajinu. To što je ona desničarka i što je kontra novog svjetskog poretka i EU birokracije i što je bila protiv covid terora, ne znači da nije na strani Ukrajine koja je napadnuta

željeznička kompozicija u Italiji sa 20 M109L navodno ide za istočno front.. Rusi su dronovima kamikazama uništili pun kurac M109 SPGova
ali Ukrajincima dolazi ovih talijanskih 20ak, stižu novi Caserari 18komada iz danske, 30 AS90 Britanskih, neki broj švedskih Archera, doći će i Američkih M109tki... tako da ih sigurno nisu toliko uništili. 
Vjerujem da Poljaci štancaju one svoje KRABove, Slovaci Suzane a Švabe PanzerHaubitze





kolega alpha omega je stavio gore brojku Leo1 tenkova.. oni su izvučeni iz EU skladišta i na popravku su diljem Europe. uskoro će njihovo gomilanje po Ukrajini.


iako turci glume neutralnost, solidnu količinu oružja šalju Ukrajini


Nova "desničarska" Finska vlada kaže da će još žešće pomagati Ukrajinu nego ova ljevičarka/liberalka.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20871
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 15/4/2023, 21:29

debotoijusto wrote:
Speare Shaker wrote:
debotoijusto wrote:
mislim da krim ne mogu vojno no nesto bi mogli pregovorima

Ne samo da mogu, nego će Krim biti potpuno oslobođen prije Donbasa.
Kvaka je u tome što Donbas ima Rusiju iza leđa, a Krim nema odnosno neće je imati kada ukrajinske snage prekinu koridor kojim je sad povezan s Rusijom (osim preko Krimskog mosta koji se lako stavi pod kontrolu).

to stoji no donbas su korisni idioti koji drzali tenzije rusiji godinama a krim je strateski komad zemlje za ruske ambicije i budu grcevito branili

Slično kao što su i Srbi grčevito branili Knin pa znamo kako su ga obranili.
Gledaj, kada se jedna vojska nađe u poziciji okruženja (kotla, po novogovoru), kada ostane bez linija opskrbe, kada ostane i bez morala iz razloga što joj je postalo potpuno jasno da nema izlaza iz situacije u kojoj se nalazi osim pogibije, predaje ili bježanije, ukratko, kada se nađe u Dien Bien Phu situaciji, u kojoj se Donbas neće naći iz razloga jer ima Rusiju iza svojih leđa, jedina smislena strategija oslobađanja svojeg teritorija je za Ukrajinu igranje na kartu transformacije što većeg dijela vlastitog teritorija po tom receptu.
Dakle, Krim je jednostavno najbolji mogući izbor za početak oslobađanja svojeg teritorija, pogotovo jer će prekidanjem kopnenih linija opskrbe ostati samo na zračnom mostu i opskrbom Krimskim mostom, eventualno nešto malo morskim i podmorskim putem sa jasnom budućnošću pretvaranja opskrbnih plovila u prisilne podmornice.
Neće tu biti nikakve grčevite rusko obrane iz jednostavnog razloga jer Rusi odnosno obični ruski vojnici za razliku od svojeg vojnog i političkog vodstva nisu baš toliki idioti pa da neće shvatiti da će u toj situaciji imati samo dva izbora: Uhvatiti petama vjetra ili poginuti, eventualno pokušati sa predajom uzdavši se u vrlo neizvjesnu sudbinu sa tim riješenjem jer će protiv sebe imati vrlo osvetoljubive ukrajinske snage.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 16/4/2023, 10:52

Očajnički kremaljski medijski propagandist i ratni huškač, notorni Vladimir Solovjov, u svojem zadnjem višesatnom talk showu na ruskoj državnoj televiziji Russija 1 iznenadio je čak i rusku javnost izjavom da se Poljska, Finska i baltičke države - Litva, Latvija i Estonija - "žele vrati doma", ponovno u okrilje "majčice Rusije".
Vladimir Solovjov napomenuo je da su te zemlje bile u sastavu Ruskog Carstva, a baltičke države i sastavu SSSR-u te da su se sasvim "lijepo i dobro razvijale" dok su bile dio Rusije. Osim toga, konstatirao je da se finska kultura "formirala baš u vrijeme dok je Finska bila u sastavu Rusije".
U tom kontekstu spomenuo je i Rumunjsku. Solovjov se pozvao i na drugu važnu kremaljsku propagandnu polugu, glavnu urednicu TV postaje Russia today (RT) Margaritu Simonjan (podsjetimo da se ona otvoreno zalaže za uporabu nuklearnog oružja ako Rusija počne gubiti rat u Ukrajini), koja tvrdi da se sve više susjednih država želi "vratiti u naručje Rusije".
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 27 of 50 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 38 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum