ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 28 of 50 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 39 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 16/4/2023, 10:52

Očajnički kremaljski medijski propagandist i ratni huškač, notorni Vladimir Solovjov, u svojem zadnjem višesatnom talk showu na ruskoj državnoj televiziji Russija 1 iznenadio je čak i rusku javnost izjavom da se Poljska, Finska i baltičke države - Litva, Latvija i Estonija - "žele vrati doma", ponovno u okrilje "majčice Rusije".
Vladimir Solovjov napomenuo je da su te zemlje bile u sastavu Ruskog Carstva, a baltičke države i sastavu SSSR-u te da su se sasvim "lijepo i dobro razvijale" dok su bile dio Rusije. Osim toga, konstatirao je da se finska kultura "formirala baš u vrijeme dok je Finska bila u sastavu Rusije".
U tom kontekstu spomenuo je i Rumunjsku. Solovjov se pozvao i na drugu važnu kremaljsku propagandnu polugu, glavnu urednicu TV postaje Russia today (RT) Margaritu Simonjan (podsjetimo da se ona otvoreno zalaže za uporabu nuklearnog oružja ako Rusija počne gubiti rat u Ukrajini), koja tvrdi da se sve više susjednih država želi "vratiti u naručje Rusije".

debotoijusto

Posts : 30622
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by vili40 16/4/2023, 11:56

Vratiti se majcici Rusiji,kak to milo zvuci. mic mic mic…Ko ludi su bez Rusije,ne znam jel im sve te ideje padaju zbog razorne etilne vodke ili su stvarno prolupali skroz.
vili40
vili40

Male
Posts : 10752
2015-08-02


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 16/4/2023, 12:04

debotoijusto wrote:Očajnički kremaljski medijski propagandist i ratni huškač, notorni Vladimir Solovjov, u svojem zadnjem višesatnom talk showu na ruskoj državnoj televiziji Russija 1 iznenadio je čak i rusku javnost izjavom da se Poljska, Finska i baltičke države - Litva, Latvija i Estonija - "žele vrati doma", ponovno u okrilje "majčice Rusije".
Vladimir Solovjov napomenuo je da su te zemlje bile u sastavu Ruskog Carstva, a baltičke države i sastavu SSSR-u te da su se sasvim "lijepo i dobro razvijale" dok su bile dio Rusije. Osim toga, konstatirao je da se finska kultura "formirala baš u vrijeme dok je Finska bila u sastavu Rusije".
U tom kontekstu spomenuo je i Rumunjsku. Solovjov se pozvao i na drugu važnu kremaljsku propagandnu polugu, glavnu urednicu TV postaje Russia today (RT) Margaritu Simonjan (podsjetimo da se ona otvoreno zalaže za uporabu nuklearnog oružja ako Rusija počne gubiti rat u Ukrajini), koja tvrdi da se sve više susjednih država želi "vratiti u naručje Rusije".
Ispiranje ruskih mozgova se nastavlja nesmanjenom brzinom.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 16/4/2023, 13:46

Nijedan narod, nijedna država nije svojom voljom pala pod vlast rusije, ili svojevoljno ulazila u međudržavne sveze i bila pod ruskom ili sovjetskom dominacijom ili okupacijom...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 17/4/2023, 10:31

inače za uskrs i debilni rusi i debilni ukrajinci izveli više napada na civile. ukrajinci su također gađali jednu misu, jednu ženu su pretvorili u čevape, ostali ranjeni
ruski koji takve zločine rade na dnevnoj razini ne treba niti spominjati. 



inače Rusi izgleda izvezli dva neuspješna napada dronom kamikazom na jedan Ukrajinski tenk. 
Pogodili ga u prednji oklop dva puta gdje je tvrd i još zaštićen ERA oklopom

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20970
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior 17/4/2023, 19:48

Ukrajinski pakao, Bože pomozi!

avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 17/4/2023, 20:06

Napisao sam analizu na svom blogu vezanu za navodni USA leak da su Ukrajinci pri kraju sa raketama za s300, osa i buk PZO sustave. 
https://www.frontainfo.com/2023/04/17/sto-ako-ukrajina-zaista-ostane-bez-protuzracnih-projektila/

evo i copy paste text

Ova analiza se bazira na navodnom curenju Američkih informacija iz Pentagona. Prema njima Ukrajina bi ovih dana pa do ljeta trebala ostati bez projektila za sovjetske sustave.
Ukrajinska protuzračna obrana se oslanja  prije svega na sovjetske sustave.  Razne verzije BUK (srednji domet), Osa(kratki domet) i S-300 (veliki domet). Unatoč tome što je zapad poslao mnogo SAM sustava , to što je poslano kroz godinu dana je tek dovoljno da zadovolji procijenjenih 1/6 Ukrajinskih potreba. Do sada su sovjetski SAM sustavi, koji su se istina nakon pada SSSRa pa do 2014 – raspadali po Ukrajinskim skladištima, međutim nakon 2014 i početka rata na Istoku Ukrajine kao i porazima koja je regularna Ruska vojska 2014 i 2015 nanijela Ukrajincima,  dotični poraženi su upregli domaće resurse i pamet i osposobili moćne sovjetske SAM sustave, koji iako stari po 40ak godina, i dalje su kritični za čuvanje Ukrajinskog neba i ne samo to nego su dokazano nanijeli Rusima gadne gubitke te onemogućili Ruskoj avijaciji da uđe dublje od par stotina metara u Ukrajinski prostor te obarali određen broj krstarećih raketa. Međutim prema navodnom dokumentu iz Pentagona , dok ovo pišem Ukrajinci ili su već potrošili ili imaju raketa za još mjesec dva.

Pretpostavimo da je to točna informacija. Zapadnih sustava jednostavno nema dovoljno. Rusi tada bi mogli koristiti svoju brojnu avijaciju za napade dublje na teritoriju Ukrajine kao i za izviđanje Ukrajinskog teritorija gdje bi onda locirali  koncentracije Ukrajinske vojske i opreme i mogli bi ili vršiti napade aviobombama ili navoditi napade krstarećih raketa, artiljerije i ostaloga. Svaki pokušaj Ukrajinaca da grupiraju na određenom teritoriju jedince i pokušaju nekakav napad bi bio totalno onemogućen. Pri tome će naravno Rusi trpjeti gubitke od zapadnih SAM sustava ili još koje ostale rakete iz sovjetskih SAM sustava, međutim s vremenom bi mogli uspostaviti zračnu dominaciju i tako totalno okrenuti rat. Treba imati na umu da ipak RU avijacija nije Američka avijacija , da im fali od umreženosti,  aviona s preciznim kamerama i senzorima do pametnog oružja, međutim svakako bi se situacija okrenula. Već sada se primjećuje da Rusi koriste u sve većem broju “glide bombe” koje lansiraju s par desetaka km udaljenosti na Ukrajinske položaje. Iako su i ovo oružje su realno mogli koristiti i prije, vjerojatno je i Rusima trebalo godinu dana da skuže neke stvari.
Ako se dogodi ovaj najgori scenario, Rusi bi mogli praktički da ulaze i bombardiraju pošiljke zapadne pomoći, što do sada uglavnom nisu bili sposobni napraviti (tu i tamo bi locirali neku pošiljku i skršili krstarećim raketama neko skladište ali  pošto se  Ukrajina pošteno naoružala od zapada vidimo da to nije bilo dovoljno).  Pri tome Ukrajinski Mig-29 i Su-27 jednostavno nemaju šanse da se nose s Ruskom avijacijom koja ipak ima mnogo lovaca koji su generaciju ispred Ukrajinaca.
Što Ukrajina i Zapad mogu napraviti?
Mogu značajno povećati opskrbu Ukrajine sa zapadnim SAM sustavima. Međutim to je lakše kazati nego napraviti. Prije svega niti sam zapad nema previše SAM sustava. Stari sustavi tipa HAWK su povučeni iz uporabe, a novi sustavi se sporo proizvode. Većina i zapadnih zemalja do sada nije imala kvalitetnu protuzračnu obranu a još su mnogi donirali zapadne i sovjetske resurse Ukrajini. Svakako zapad iako ima 10x veći PPP bruto društveni proizvod od Rusije, još nije ozbiljno uključen u ovaj rat.  Iako je povećana proizvodnja oružja i streljiva, nije dovoljno.

Zatim postoji mogućnost prilagodbe Ukrajinskih SAM sustava da ispaljuju zapadne rakete. Recimo BUK je moguće modificirati da ispaljuje RIM-7 Sea Sparrow rakete. Međutim koliko se daleko otišlo s ovime ne znamo.  Čak i da s time zamjene svih 10 BUK baterija, Sea Sparrow rakete su ipak nešto kraćeg dometa. Postoje rakete većeg dometa i novijeg datuma, ESSM (Evolved Sea Sparrow Missle) ali izgleda da ih niti USA nema previše , pogotovo što se zakuhava situacija s Kinom i Tajvanom te USA treba te rakete da čuva svoje brodove.
Ostaje i dalje problem s čime zamijeniti S-300 sustave velikog dometa. Patriota jednostavno nema dovoljno. Dvije baterije Patriota koje još nisu došle te 1-2 baterije SAMP-T Europskog sustava(za koji Francuzi/Talijani tvrde da je bolji od Patriota) to sve skupa jednostavno nije dovoljno da se zamjene svi stari ali moćni sovjetski resursi s kojima Ukrajina raspolaže(a radi se o +20 baterija S-300).

Ostaje ipak vidjeti koliko je sve ovo istina.  Svakako Ukrajina kako god da se okreneš nema neograničen broj projektila za svoju veliku protuzračnu mrežu. Međutim , lako je moguće da je ovaj “leak” , zapravo Američko širenje dezinformacija te da su Ukrajinci potrošili tek “polovicu raketa” i da možda pokušavaju Ruse namamiti da uđu dublje i nanesu im gubitke. Iako s obzirom na uhićenja po USA – sumnjam.
Međutim ne mora se ostvariti najcrniji scenarij, sjećamo se situacija kako smo mi pod sankcijama , bez velike pomoći, i sa 10x manjom populacijom nekako 90tih improvizirali. A Ukrajinci su dokazani majstori improvizacije a iza sebe imaju i zapadne resurse. Recimo Ukrajinske firme već sada šalju dokumentaciju za streljivo sovjetskog kalibra na zapad a onda im tamo proizvode streljivo.  Međutim koji od ovih scenarija će se ostvariti , budemo tek vidjeli.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20970
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 17/4/2023, 20:25

Curenje dokumenata je po mome američka igra pravih i lažnih informacija, nekako sumnjam da će barbari to progutati i držim da će sada biti čak i puno oprezniji jer ni sami nisu sigurni što je istina a što laž.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 17/4/2023, 20:32

Imajući u vidu procenjen broj raketa, od strane Almaz-Anteja, cifru od oko 300 raketa lansiranih samo u 3-4 najintenzivnija meseca, rakete lansirane u preostalom periodu rata, uništene rakete na pogođenim lanserima i transportno-lansirnim oruđima (najmanje nekoliko desetina) i eventualna uništenja raketa u skladištima usled raketnih napada Ruske vojske, realno je izvući zaključak da se broj raketa stvarno rapidno smanjuje i da će Ukrajinska vojska svakako u narednih par meseci (ako ne i nedelja), ostati bez upotrebljivih raketa iz porodice 9M38. Uostalom, jedna od informacija koja je takođe procurila, kaže da je krajem februara Ukrajini preostalo svega 111 raketa iz porodice 9M38 koje koristi raketni sistem Buk-M1.


Što se tiče sistema S-300, ukoliko i tu dođe do nestanka raketa, situacija je daleko teža, jer jedina Zapadna država koja još ima S-300 u svom sastavu je Bugarska. U slučaju ove zemlje radi se samo o jednom raketnom divizionu S-300PS, sa nevelikim brojem projektila 5V55R.


Kako je sve moguće rešiti ukrajinski problem nedostatka raketa za PVO sistem Buk

Ne znam šta bi reka vezano uz ovu tematiku jer ono ispali ti te dronove kamikaze pa moraš trošit te PZO rakete pa nabavi nove, pa traži ko ima a nisu ni one baš tolike jeftine a nit ima baš uvijek tih šta tebi triba itd....nekakvo iscrpljivanje, Sizifov posao al štaš kad nema druge nego je to takva igra da izdršiš zračne napade i obraniš se.

Čekam ovu ukrajinsku ofenzivu pa prvo vidit šta je to i šta će bit jer ako ih odbace natrag onda će se prema tome i postavit nova linija PZO obrane.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 17/4/2023, 20:33

dobar je ova srpska analiza, mogao sam je lipo nadograditi na svoju ali nema veze :D

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20970
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 17/4/2023, 20:38

AssadNaPodmornici wrote:dobar je ova srpska analiza, mogao sam je lipo nadograditi na svoju ali nema veze :D
Normalno da je dobra kad ju je pisa stručnjak kojemu su upravo ti SSSR sistemi dakle i te koje danas koristi Ukrajina i Rusija :

Zoran Vukosavljević, bivši pripadnik raketnih jedinica PVO Vojske Jugoslavije, učesnik borbenih dejstava tokom NATO agresije i vrsan poznavalac PVO tematike ekskluzivni je Tango Six kolumnista.


Ovi ako i dobije ono ordenje koje mu Vučic i ekipa misli dat to nema nitko pravo da se žali. Reagirat ću samo kad isto da onome tko je palija po Hrvatskoj i BiH a onda ordenje naslovljeno na : oslobodilački ratovi Srbije a radnja u Hrvatskoj.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 17/4/2023, 20:40

RayMabus wrote:
AssadNaPodmornici wrote:dobar je ova srpska analiza, mogao sam je lipo nadograditi na svoju ali nema veze :D
Normalno da je dobra kad ju je pisa stručnjak kojemu su upravo ti SSSR sistemi dakle i te koje danas koristi Ukrajina i Rusija :

Zoran Vukosavljević, bivši pripadnik raketnih jedinica PVO Vojske Jugoslavije, učesnik borbenih dejstava tokom NATO agresije i vrsan poznavalac PVO tematike ekskluzivni je Tango Six kolumnista.


Ovi ako i dobije ono ordenje koje mu Vučic i ekipa misli dat to nema nitko pravo da se žali. Reagirat ću samo kad isto da onome tko je palija po Hrvatskoj i BiH a onda ordenje naslovljeno na : oslobodilački ratovi Srbije a radnja u Hrvatskoj.
da ali obično iz srpskim medija dolazi teško smeće( nije niti kod nas nešto bolje, evo i index i jutarnj i svi sada prenose da su rusi ostali bez komandosa da ih je 95% izginulo i slične pizdarije pa se to okolo dijeli), ovo je primjer objektivno napisanog članka.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20970
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by IL Risorto 17/4/2023, 20:50

https://www.index.hr/vijesti/clanak/video-bivsi-zapovjednik-wagnera-ubio-sam-malu-djevojcicu-upucao-sam-ju-vristala-je/2455822.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_teme_i_komentari_d


Nisam emotivno i navijački do sad bio niti protiv Rusa,niti za Ukrajince,ali nakon ovog,ukoliko je ovo istina,ti Rusi su zvijeri,treba ih uništit da se stoka više nikad ne oporavi.
Jebem mater Hitleru kad nije posao obavio do kraja,već zapeo na Staljingradu.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 17/4/2023, 20:52

IL Risorto wrote:https://www.index.hr/vijesti/clanak/video-bivsi-zapovjednik-wagnera-ubio-sam-malu-djevojcicu-upucao-sam-ju-vristala-je/2455822.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_teme_i_komentari_d


Nisam emotivno i navijački do sad bio niti protiv Rusa,niti za Ukrajince,ali nakon ovog,ukoliko je ovo istina,ti Rusi su zvijeri,treba ih uništit da se stoka više nikad ne oporavi.
Jebem mater Hitleru kad nije posao obavio do kraja,već zapeo na Staljingradu.
fora je što da je hitler uspio, ne bi nestali rusi , nestali bi i ukrajinci, poljaci, i hrpa drugih normalnih naroda. a nisu niti svi rusi bolesnici, ipak su pun kurac doprinjeli čovječastvu, i najgore od svega većina ih ne želi sudjelovati u ovom ratu, zato i služe wagnerovci

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20970
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 17/4/2023, 20:59

Ne komentiram neprovjerene priče.

Dovelo dvojicu da pričaju u kameru i sad im triba vjerovati na riječ bez dokaza ?

Nisam taj tip. Donesi dokaze za to šta pričaju jer inače je samo zapadna propaganda.

Mogu ja ovako dovest dvojicu Ukrajinaca koje san zarobija i onda neka mi uru i po pričaju u kameru šta san in ja napisa i onda to stavim u medije i to kao jel sad istina. Stvarno ? Dokazi ništa jel ? AJ BOG. ZDRAVOOOOOOOOOOOO
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by IL Risorto 17/4/2023, 21:01

AssadNaPodmornici wrote:
IL Risorto wrote:https://www.index.hr/vijesti/clanak/video-bivsi-zapovjednik-wagnera-ubio-sam-malu-djevojcicu-upucao-sam-ju-vristala-je/2455822.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_teme_i_komentari_d


Nisam emotivno i navijački do sad bio niti protiv Rusa,niti za Ukrajince,ali nakon ovog,ukoliko je ovo istina,ti Rusi su zvijeri,treba ih uništit da se stoka više nikad ne oporavi.
Jebem mater Hitleru kad nije posao obavio do kraja,već zapeo na Staljingradu.
fora je što da je hitler uspio, ne bi nestali rusi , nestali bi i ukrajinci, poljaci, i hrpa drugih normalnih naroda. a nisu niti svi rusi bolesnici, ipak su pun kurac doprinjeli čovječastvu, i najgore od svega većina ih ne želi sudjelovati u ovom ratu, zato i služe wagnerovci

Ma znam da je tako,zato sam i rekao da nisam do sad uopće emotivno bio uz Ukrajince i nešto posebno protiv Rusa,ali kad se izađe iz konvencionalnog rata,krene ubijanje nedužnih,staraca,djece,to je već druga stvar.
Na stranu povjesna prava,tko je kome što ukrao,dodjelio,Rusi su agresori i kao takvi trebaju bit kažnjeni.
Ja ne kažem da svi Rusi podržaju Putinovo ludilo,ali ni svi Hrvati ne podržaju kradezeovu pljačku,tek nekih 20%,ali ovih 80% su krivci što pasivno promatraju taj lopovluk.

Rusi,ako ne žele  u povijesti bit zabilježeni kao barbari,sami moraju ukonit luđaka,a to je minimalna šansa,kao što su minimalne šanse da će Srbi prestat maštat o Velikoj Srbiji.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 17/4/2023, 21:16

RayMabus wrote:Ne komentiram neprovjerene priče.

Dovelo dvojicu da pričaju u kameru i sad im triba vjerovati na riječ bez dokaza ?

Nisam taj tip. Donesi dokaze za to šta pričaju jer inače je samo zapadna propaganda.

Mogu ja ovako dovest dvojicu Ukrajinaca koje san zarobija i onda neka mi uru i po pričaju u kameru šta san in ja napisa i onda to stavim u medije i to kao jel sad istina. Stvarno ? Dokazi ništa jel ? AJ BOG. ZDRAVOOOOOOOOOOOO
da i longi je u pravu. ne treba zaboraviti manipulacije medija. 
inače taj ludi prigožin koliko god on bia luđak imao je reputaciju da je pokušavao kontrolirati ove debile iz wangera, prvo što se kod wangerovaca konzumiranje droge i alkohola kažnjava doslovno sa streljanjem, dok se ruska regularna vojska opija.  navodno i svaki prekršaj se kažnjava strelljanjem, baš imaju brutalnu disciplinu. naravno to ne znači da nema sranja, ali ono. 

drugo wagnerovci su zarobili tonu UKR vojnika i uredno ih razmjenjuju. mislim tako je išla priča, tako su pričali neovisni ruski izvori , plus vidiš neke snimke itd. 
sada ovi pričaju da im prigožin osobno naređuje da ubijaju djecu i da ne uzimaju zarobljenike itd.. mislim longi je u pravu svašta je moguće ovdje svi se koriste propagandom

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20970
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 17/4/2023, 21:50

Izbrisat ćeš ovaj post koji ću sad napisat.

Reka san da to neću komentirat i objasnija zašto.

Nisan ja od jučer. Ja sam general galaktičke konfederacije s pet zvjezdica ( najviši čin tamo ) kojemu su s druge strane manipulatori negativni vanzemaljci.

Meni priče ne možeš prodat.

Smeta im Wagner u Africi i gle čuda sad se pojave ova dvojica i kako im je baš Jegvenij naređiva pokolje i svašta nešto nabroje u tih uru i po vrimena.

Nisan ja od jučer.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 18/4/2023, 16:43

michaellcmacha wrote:to je regija zaporožije, ali ima li itko predožbu gdje se odigrao taj, neuspio napad.... blizu kojeg mjesta, ajmo reći značajnijeg. i koji bi smisao bio izvoditi bilo kakav napad red veličine mehanizirani vod, iako po broju vojnika koji se vide na snimci to je u stvari desetina i pol.... moja pretpostavka je da se radi o opipavanju ruskih obrambenih položaja na jednoj od trasa pretpostavljene protuofenzive koja bi mogla biti usmjerena na melitopolj, sa moguće jednim krakom prema berdjansku, a u tom slučaju bi protuofenziva obuhvaćala i protudar kod bakhmuta sa sjeverozapadne strane. za to bi im po mojoj procjeni bilo potrebno 3 korpusa vojske mješovitog sastava što bi značilo oko 35 000 vojnika od čega bi ukrajinci morali imati bar tri taktičke grupe po minimalno 1000 vojnika (poput naše sjp) koji bi morali biti ubačeni u prostor bez borbe i gubitaka, a koji bi se uključili u borbe nakon što na 3 protuofenzivna pravca krenu pandani našim gardijskim brigadama kojima bi potpora morale biti djelatne brigade i pukovnije sve odreda iskušane i oprobane u borbenim djelovanjima visokog intenziteta.... na sve to ne smiju pogriješiti kao što smo mi 1991 u prosincu u pokupskom i poslati noformirane postrojbe koliko god da su ih uspjeli obučiti i opremiti... njih neka rasporede na pozicije za slučaj potpore na pravcima gdje dođe do zastoja, i na obrambene pozicije s kojih će za protuudar povući iskusne postrojbe.....
naravno za taj poduhvat šolz, macron, britanci i ameri moraju ukrajince opskrbiti sa minimalno 150 000 granata svih kalibara plus opskrbiti ih sa sredstvima dometa do 150 km kako bi ukrajinci mogli istovremeno vršiti udare po dubini okupiranog teritorija, prvenstveno po pravcima dobave i sekundarnim zapovjednim mjestima koja zasigurno nisu blizu borbenih linija, a sve kako bi ukrajinci mogli izvršiti kvalitetnu topničko -raketnu pripremu i krenuti u protunapad... što bi dobili u slučaju da uspiju napraviti prodor do melitopolja u cijelosti, na pola puta do berdjanska i konsolidirati obranu bakhmuta sa tendencijom odbacivanja ruskih snagga iz tog grada.... kompletno jugozapadno krilo ruskih okupacijskih snaga, bilo bi prisiljeno na brze manevre izvlačenja tehnike i ljudstva za što nisu niti obučeni, očito iz ranijih primjera, niti sposobni jer se to u logističkom smislu ne odvija preko noći, a po pitanju osposobljavanja ni više godina ne bi pomoglo tom tipu vojske, kakva je ruska.... u tom slučaju ukoliko bi sve išlo po planu ukrajincima bi se otvorila prilika da vrate kompletni jugozapad zajedno sa obalom sve do berdjanska a rusi bi bili u ogromnom problemu, logistički, operativno po pitanju postavljenih ciljeva koji su ionako minimalistički izvan svih prosudbi ruskih centara za strateško planiranje vojnih operacija....
od ivanivke na krajnjem zapadu ispod khersona, pa do ivanivke ispod enerhodara pa sve do novopavlivke ispod tokamaka a zapadno od berdjanska bi palo doslovno bez ispaljenog mettka, jer rusi u toj dubini prostora kojeg su okupirali nemaju nikakvih pretpostavki za uspješnu obranu, jer sama strategija tzv vojne operacije tako što nije ni uključivala a ne uključuje niti sada... bar ne na toj trasi koja je cca 500 km dugačka
što kažu analitičari ovih dana da bi to ovako nekako trebalo odraditi

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 18/4/2023, 16:53

https://www.index.hr/vijesti/clanak/tajni-dokumenti-otkrili-pocetak-ukrajinske-ofenzive-procurili-ukrajinski-planovi/2455999.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_prva_d

Napokon neki kurac koji se može linkati sa indexa. Ovo su isti dokumenti koji su procurili prije, i kruže internetom, samo aj index je preveo nečiju analizu.  barem so što se toga tiče(prijevod) obavili dobar posao. 
tako se spominje 9UKR brigada koje bi išle u napad opremljene od zapada(kombinacijom zapadne i sovjetske tehnike) i da napad ide 30.travnja. 

svakako sve više je snimki gdje se snimaju velike grupacije UKR tehnikei vojnika , tipa svako malo kolona tehnike negdje snimljena.. 


-- možda večeras odem na originalni izvor ovoga leaka da vidim iz prve ruke ---- 

--------------------------
izgleda da je longi bio u pravu da je ona snimka gdje wagnerovci priznaju sve one zločine fake, navodno su ih ćapali iz ruske opozicije, prislonili im pištolje na glavu i da li ima "priznaju".. 

inače Prigožin je za uskrs pustio nekoliko UKR zarobljenika
----------------------
ima videao RU gubitaka, ali zanimljivo par twiter kanala koji su prikazivali UKR gubitke .. neki su se zaključali pa su "privatno" , a Zoka je rekao da će se maknut malo sa twitera.. valjda će neki uskrsnut da ne moram ići na telegramu, a tamo ima dosta spama i smeća. 
ako tko zna koji dobar twiter kanal gdje objavljuju UKR gubitke neka stavi link
----------------------------------------
Inače Rusi paničare glede UKR ofenzive klasično



Girikin Strelkov kojeg navodno Putinova ekipa želi hapsit dao osvrt. Kaže da se u Bahmutu sporo napreduje da su gubici Wangera gadni pa da sada im kao pojačanje dolaze "mobiks"(mobiliziranja sirotinja). 
Rusi se žale da je svaka zgrada u Bahmutu minirana. Da oni ako osvoje zgradu , Ukrajinci je dignu u vazduh i pokopaju njihove vojnike. Ako ne pošalju dovoljno vojnika u napad na zgradu ne mogu je osvojiti.


Ukrajinci se žale da u Bahmutu Rusi prže grad sa onim ogromnim bombama od 400,500 pa čak su jučer navodno jednu od 1000kg bacili. 
Rusi su se sjetili nakon godinu dana rata, da imaju način(već odavno) da prilagode bombe, ugrade im neki dodatak u koje upišu GPS kordinate, te uz pomoć dodatnih krilaca, i motora, bomba koja se baci sa velike visine te nekoliko destaka km udaljenosti(van dometa Ukrajinske PZO ) , mogu od takve razorne glupe bombe dobiti precizno oružje velike destruktivne moći. od toga Bahmuta neće ostati kamen na kamenu.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20970
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 18/4/2023, 17:13

Ne trebaju im te zgrade u Bakhmutu. Treba im nešto drugo. Putinova politička stranka se zove velika Rusija il tako nešta al uglavnom velika Rusija je politički program te njegove stranke. Ulaskom Finske u NATO i dolaskom tog istog NATO na oko mislim nekakvih 1400 km granice s Rusijom i u predgrađe Sankt Petersburga a bitno biračko tijelo u Rusiji se nalazi u velikim gradovima s naglaskom na Moskvu i Sankt Petersburg taj politički program Putina i ekipe na vlasti je ozbiljno uzdrman i oni sad moraju dati dokaz upravo tom svom biračkom tijelu da taj njihov san nije umro jer inaće ni Putin ni ta ekipa oko njega živi neće dočekati jesen. Stoga njima ne trebaju zgrade u Bakhmutu nego samo da su osvojili taj grad ( također po mogućnosti i drugo šta se može po Ukrajini ) dakle da iz administrativnih granica samog grada tj Bakhmuta a koji je sad postao neki simbol rata dole izbace Ukrajince a to zaposjedne ruska vojska a za to im ne trebaju te zgrade nego samo površina odnosno da ruska čizma stupi na istu i stavi cijeli Bakhmut ( u administrativnim granicama ) pod svoju čizmu kako bi mogli ovi na vlasti u Kremlju reči svom biračkom tijelu da njihov san ( politički program ) velika Rusija nije umro.

Bahmut noćas mora pasti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 28 of 50 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 39 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum