ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 40 of 50 Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 45 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 40 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha Sun 14 May - 20:59

AssadNaPodmornici wrote:
crvenkasti wrote:Rusija ima golemu obavještajnu mrežu doušnika u Ukrajini. Prate svaku veću isporuku oružja iz članica NATO-a. Tijekom posljednja 2 tjedna uništene su zalihe za 'protuofenzivu' vrijedne milijarde. Dolari američkih poreznih obveznika gore u plamenu.
nema percepcije koliko se i šta se uništilo. 

ona eksplozija u pavlogradu je najvjerojatnije staro raketno gorivo  iz SSSRa iz razmontiranih koje nije vrijedilo kurca. ukrajinci su godinama prije rata prosvjedovali da treba sanirati to. svi elementi eksplozije govore u tom smjeru. rusi su prodali priču da je su to projektili za PZO, ali ukrajina više i nema toliko projekila za PZO, ima ih taman da svaka baterija ima po nekoliko sa sobom.. dakle nema potrebe da ih drže u centralnom jednom skladištu. u isto vrijeme je ta lokacija bila poznata kao skladište isteklog raketnog goriva iz doba SSSRa. 

ovo jučer ova velika gljiva je po elementima eksplozije skladište goriva/maziva/lubrikanata. ok dobar pogodak ali nije katastrofa. 
tu i tamo sigurno rusi pogode neko pravo skladište streljiva i oružja, ali doslovno ne uspjevaju zaustaviti . ukrajina je ogromna država, i još prije rata imaju decentraliziranu dostavu oružja i skladištenja. isto tako sve teže je i ukrajincima eliminirati i ruska skladišta u dometu HIMARSa  -80km od fronte jer su Rusi isto napravili. tu i tamo ukrajinci pogode manje skladište. 
sada sa stormshadowom biti će druga priča. 
 dapače evo rusi po telegram kanalima kukaju da ih ukrajinci na bokovima kod bahmuta udaraju sa "neograničenom" količinom granata , i da ih UKR dronovi nadljeću non stop.
neki dan sam naveo da ukrajinci imaju u operativnoj pripremi uz samu crtu bojišnice ogromne količine dronovskih bombi raznih namjena i jačina... poslije ti pojašnhavaš taktiku droniranja ruskih ukopanih položaja dok ih ne omekšaju ili razvuku da bi mogli vršiti proboje i upsde u tranšeje

michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 40 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by immortal Sun 14 May - 22:08

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 40 630_360_1684071850-414

Djevojka kida rusku zastavu u kafiću u okupiranom Melitopolju

VIDEO
14.05.2023 18:50



U privremeno okupiranom gradu Melitopolju djevojka je poderala rusku zastavu. Osvajači su je prisilili da se ispriča.
"Građanin je u jednom kafiću pocijepao zastavu agresorske zemlje. Pripadnici okupatora su snimke CCTV-a poslali 'koga se tiče'. Djevojka je već bila prisiljena ispričati se, snimajući to na video, i prijetilo joj se zatvorom, " objavio je na Telegramu gradonačelnik Melitopolja Ivan Fedorov .
Objavio je i video kako se to dogodilo.


_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23137
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 40 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Sun 14 May - 22:14

počistio sam provociranja i psovke. mentalitet, imaš druge djelove foruma, preskoči ovdje. (kasnije izbrišem i ovo)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20882
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 40 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha Sun 14 May - 22:22

AssadNaPodmornici wrote:počistio sam provociranja i psovke. mentalitet, imaš druge djelove foruma, preskoči ovdje. (kasnije izbrišem i ovo)
na njegovom četničkom forumu, za sitnice se dobija ban od 2-5 dana... on bi bio trajno baniran da tamo dođe i da srbe provocira i vrijeđa... isto vrijedi i za crvenkastog

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 40 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by immortal Sun 14 May - 22:25

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 40 630_360_1675430025-335

Zelenski govori o pripremama Ukrajine za protuofenzivu

14.05.2023 22:02



Ukrajinski predsjednik Volodymyr Zelensky rekao je da će Ukrajina biti spremna pokrenuti očekivanu protuofenzivu nakon što isporuka oružja bude dovršena i kada nastupi povoljno vrijeme.
Rekao je to u intervjuu za The Washington Post .
"Prije svega, mi ne planiramo protuofenzivu mjesecima. Ovo je prioritetno pitanje za nas, tako da smo morali biti unaprijed spremni s našim planovima. [...] Postoje problemi u nizu područja. Prvo pitanje je, naravno, streljivo. Ovo kažem kao prioritet - ne zato što se želim žaliti, već zato što je to resurs bez kojeg je nemoguća protuofenziva. Ali želim jasno reći da bez tog resursa obrana država je nemoguća", rekao je.



Zelenski je rekao da nije samo pitanje u vezi s protuofenzivom, već je "pitanje da imamo protuofenzivu i da ne izgubimo teritorije koje imamo".
"Unatoč činjenici da smo jači — mislim da smo motiviraniji od Rusije. No ipak, moramo sve pripremiti i biti opskrbljeni oružjem i motiviranim ljudima kako ne bismo izgubili vlastiti narod. Stoga je najvažnije da potrebni su resursi za planove koji su već napravljeni. Iskreno rečeno, na to utječu i vremenske prilike. To je apsolutna činjenica jer, recimo, tlo mora biti pogodno za naše oružje. Nemamo tako širok izbor oklopnih vozila", rekao je Zelenski.


Prema njegovim riječima, jedan od prioritetnih zadataka ukrajinskog vojnog i političkog vodstva je minimiziranje ljudskih gubitaka. “Naša glavna taktika od samog početka rata, pa i prije rata – tada to nije bila taktika, već moj odnos prema ljudima – je da imamo kontrolu nad svim našim teritorijem, ali i da spasimo što više ljudi. što je više moguće. Tijekom rata naša se taktika nije promijenila [...] Shvaćamo da unatoč protuofenzivi — a mi ćemo to učiniti — moramo osigurati da minimiziramo gubitke što je više moguće. I zato, kad kažemo ono što nam treba, trebamo sve što nam omogućuje zaštitu ljudi — topničke sustave i topništvo dugog dometa", rekao je Zelenski.
Dodao je da će Ukrajina biti spremna za protuofenzivu nakon završetka isporuke oružja. "Čim se završi isporuka naoružanja koja je dogovorena s našim partnerima, bit ćemo spremni za protuofenzivu, naravno uzimajući u obzir promjene vremena. A cilj ostaje isti — deokupacija našeg teritorija “, rekao je Zelenski.
Komentirajući sumnje u prijenos raketa dugog dometa od strane drugih zemalja zbog straha da će ukrajinske oružane snage izvesti udare unutar Rusije, Zelenski je rekao da Ukrajinu ne zanima teritorij agresora. "Uvijek bih rekao našim partnerima: "Slušajte, naš zadatak je deokupirati naš teritorij. [...] Imamo prioritetni cilj za koji trošimo paket streljiva koji imamo. I trošimo ga na de- okupacija čisto ukrajinskih teritorija.” Ali to bismo trebali učiniti s projektilima i sustavima dugog dometa. Sada ne razumijem baš, reći ću vam iskreno, zašto ne možemo dobiti topništvo dugog dometa. Zato što je cilj topništva dugog dometa definitivno ga ne koristiti na ruskom teritoriju. I vjerujem da ćemo se nositi s tim deficitom", rekao je.
Također je istaknuo potrebu za modernim borbenim zrakoplovima \ za potpuno oslobađanje ukrajinskih teritorija. "Mi trenutno gubimo na nebu. Uvijek govorimo da je snaga našeg naroda veća od snage Ruske Federacije. Mislim da smo i po motivaciji jači od Rusije. Na bojnom polju, na terenu, pokazali smo što možemo učiniti. Ali mi smo apsolutno razumni ljudi. Ako oni imaju apsolutnu nadmoć na nebu, neka tako i bude. Da biste riješili takav problem, morate biti pošteni u vezi s tim. I naši partneri također, htjeli bismo dobiti njihovu potporu da nam osiguraju borbene zrakoplove zapadnih standarda, svakako F-16. Postoje i drugi borbeni zrakoplovi, [Eurofighters] i tako dalje. Postoje različita imena. Radimo sa svima njima kako bismo dobili nešto u ovom području, “, rekao je Zelenski.

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23137
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 40 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Sun 14 May - 22:31

michaellcmacha wrote:
AssadNaPodmornici wrote:počistio sam provociranja i psovke. mentalitet, imaš druge djelove foruma, preskoči ovdje. (kasnije izbrišem i ovo)
na njegovom četničkom forumu, za sitnice se dobija ban od 2-5 dana... on bi bio trajno baniran da tamo dođe i da srbe provocira i vrijeđa... isto vrijedi i za crvenkastog
ja neman ovlasti da sređujem ništa van ove teme. 

kic sređuje te stvari. ja ga pobrišem

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20882
2018-06-14


immortal likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 40 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha Sun 14 May - 23:11


_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 40 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha Sun 14 May - 23:14

ima video sa onim pukovnikom makarovim... zadnji intervju prije neg je poginnuo

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 40 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Sun 14 May - 23:25

michaellcmacha wrote:ima video sa onim pukovnikom makarovim... zadnji intervju prije neg je poginnuo
to moram pogledati. rusi govore i sami da je bio jedan od rijetkih pukovnika na prvoj crti, nije bio šupak iz podruma kao drugi ruski oficiri. to čak i naglašavaju i ukrajinci i da im je zbog toga njegova smrt bitna, jer ispada da ta ogromna ruska vojska ima vrlo malo takvih oficira

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20882
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 40 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Mon 15 May - 10:55

Izgleda da su ipak stormshadow projektili u Luganjsku bili. 
Usput Britanci najavljuju još dodatne pomoći , novih projektila i dronova velikog dometa, ne znam jesu li izviđački ili kamikaze ili oboje


Britanci su se stvarno "isprsilI" za Ukrajince, inače Britanija općenito ima dosta smanjenu vojsku u odnosu na hladni rat, tako da ako se stvarno tko "razoruža" da bi pomoga Ukrajincima onda su to oni. 

Naravno ovo je dobra stvar za domaću industriju diljem zapada restartiraju proizvodnju i razvoj novog oružja , ulažu se pare, šire se pogoni.

ovaj sunak grli zelenskog kao da su skupa ovce čuvali

to objašnjava zašto britanci baš šalju sve, spominju i obuku za zapadne avione. 
ameri "nebi ovo nebi ono",  ameri naravno njihova pomoć je ključna i najveća ali pun kurac kalkuliraju. britanci, evo šaljemo sve, a rusi ako zaprijete, imamo 300 nukleranih projektila 



usput od zelenskog putovanje po europi je ispalo super, užica je gomilu oružja. njemci su obećali ogromni novi paket , plus konstatno slanje oružja. njemačke firme masovno šire proizvodnju municije i raketa

francuzi su rekli da će nastaviti i također jačaju proizvodnju. talijanska desničarka meloni koja mrzi EU birokrate ali je žestoko uz ukrajinu.
britance ne moramo spominjati

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20882
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 40 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Mon 15 May - 12:21

AssadNaPodmornici wrote:
Britanci su se stvarno "isprsilI" za Ukrajince
Zato šta su oni potpisali Trojni pakt s njima .

Britansko -poljsko-ukrajinski trilateralni pakt sporazum je između Poljske , Ukrajine i Ujedinjenog Kraljevstva koji su 17. veljače 2022. u Kijevu najavili Dmytro Kuleba , ministar vanjskih poslova Ukrajine, i Liz Truss , ministrica vanjskih poslova Ujedinjenog Kraljevstva, da se oslanjaju na kibernetičku sigurnost , energetsku sigurnost i borbu protiv dezinformacija.​ Stvaranje nove osovine London-Varšava-Kijev provodi se u pozadini značajnog pogoršanja sigurnosne situacije na granicama Ukrajine i aktivne opskrbe Ukrajine oružjem od strane Ujedinjenog Kraljevstva i Poljske.


Trojni savez Britanije, Poljske i Ukrajine
RayMabus
RayMabus

Posts : 175501
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 40 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Mon 15 May - 13:12

neka kompilacija Lancet napada na zapadnu(Ukr artiljeriju). neki su novi, neki stari gubici, a neki udari su prošli sa oštećenjima. 
ali da Lancet i Orlan rade sranja rade.


 


Usput Ukrajinci su  dronovima otkrili i uništili navodno nekoliko RU artiljerijskih sustava, čekam više dokaza,
ovdje ovako na prvu na snimci vidim 3 SPGa ali 2 gore.. ne znam zašto nije dokrajčen i treći ili ima više snimki , neki tvrde da je još toga bilo. 

anyway ovi sustavi su bili čak 20km iza fronte i sve jedno su uništeni granatama. glupo od rusa što su ih parkirali jedne do drugih

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20882
2018-06-14


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 40 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Mon 15 May - 13:28

Ukrajinski izvori javljaju da je jutros jedna od jedinica Oružanih snaga Ukrajine upala u zasjedu kod Artemovska. Znatan broj mrtvih i ranjenih.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28720
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 40 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Mon 15 May - 13:33

daj screenshot od toga- imali su jedan propali napad prije par dana, i stavio sam slike i video prije 2-3 stranice. za ovo nisam čuo

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20882
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 40 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Mon 15 May - 13:42

Nema još ništa. Pišu da će "bit zanimljivo saznati pojedinosti."
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28720
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 40 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Mon 15 May - 17:33

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 40 351549_raketa-1_f

"OBORILI SMO 'SENKU OLUJE'" Rusi tvrde da su srušili moćni projektil koji je London poslao Ukrajincima
RayMabus
RayMabus

Posts : 175501
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 40 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 16 May - 12:07

Rusi su izveli napad na UKrajinu i Kijev. Iako se ludi Ukrajinci hvale da su oborili sve projektile i dronove , međutim naravno ima snimki eksplozija po Ukrajini. Čak i ima snimki eksplozija sa jedne kamere u smjeru gdje su lansirane PZO rakete  pa vidim po internetu pa i indexu koji prenosi to se odmah špekulira da su Rusi napali Patriote. 

Napasti same patriote sumnjam, jer snimke te eksplozije čitam neke analize mogu biti udaljeni kilometre i kilometre od navode lokacije baterije. 

drugo malo je vjerojatno da je napadnuta sama PZO obrana a pogotovo priče "napadnuta baterija" - pazite svaki lanser je od drugog udaljen kilometre i oni su umreženi.  pogotovo što su te baterije  mobilne i lokacija je stroga tajna i često se miču .  teoretski je i nemoguće uništiti cijelu bateriju, možeš uništiti koji lanser ali sumnjam da je do toga došlo niti da su rusi znali. jednostavno explozije su bile diljem grada pa je netko na 2D kameri vidio "eno tamo explozija a od tamo su lansirani projektili", dok explozija može biti udaljena 5km a projektili lansirani 2km dalje ili bliže. ili ekplozija bude par stupnjeva desno i lijevo, a u stvarnosti se radi o kilometrima udaljenosti. 

naravno sigurno nije oboreno 100% projektila i dronova, ali rekao bih da je ipak većina skinuta. Dio eksplozija su zaista pogoci Ruskih projektila i dronova a dio su krhotine oborenih projektila i dronova. 
Klasičan dan u Ukrajini . 

vidit ćemo kasnije koliko je kninžala oboreno, kolika je šteta po ukrajini, što je posljedica krhotina koje su pale i zapalile auto, a što su zaista pogoci u elektrane ili skladište nafte itd, te ako je slučajno pogođen lanser(a nije) to bi već procurilo po internetu , takve stvari se ne daju sakriti


evo ludi Rusi tvrde da su sve mete pogođene i svi projektili i dronovi su prošli i da je uništen patriot , a ludi Ukrajinci tvrde da su sve skinuli .

niti jedno niti drugo nije točno, tko vam god kaže da je jedno ili drugo točno nema veze sa životom
----------------------
ako bude kakav bolji dokaz nečega stavim

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20882
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 40 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Tue 16 May - 12:17

Patriot je nad Kijevom oborio 6 Kinžala koji se inače neoborivi.

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28720
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 40 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 16 May - 12:24

da a rusi tvrde da su sve rakete prošle, i sve mete pogođene. već sam to komentira. ne moraš ponavljati

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20882
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 40 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by catabbath Tue 16 May - 12:32

Bilo je na indexu, prvo da su ukri skinuli skoro sve a rusi su pogodili samo neku bolnicu (standardno) i ima parvranjenih a slijedeća vijest je da su ukri skinuli apsolutno sve pa čak i kindžale.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 40 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12393
2015-08-22


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 40 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 16 May - 12:36

Ukri su potrošili tuce vrlo skupih PZO raketa. To je poanta kako god da ovaj napad okreneš. Rusi im ne daju spavat i troše im skupe PZO rakete a kojih ni Zapad nema na bacanje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175501
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 40 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 40 of 50 Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 45 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum