ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 41 of 50 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 45 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 16 May - 12:36

Ukri su potrošili tuce vrlo skupih PZO raketa. To je poanta kako god da ovaj napad okreneš. Rusi im ne daju spavat i troše im skupe PZO rakete a kojih ni Zapad nema na bacanje.

RayMabus

Posts : 176300
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 16 May - 12:40

catabbath wrote:Bilo je na indexu, prvo da su ukri skinuli skoro sve a rusi su pogodili samo neku bolnicu (standardno) i ima parvranjenih a slijedeća vijest je da su ukri skinuli apsolutno sve pa čak i kindžale.
je a sada index tvrdi da su uništeni patrioti. 

index vam nije za informiranje o ratu. online postoji hrpa telegram kanala, twitera, foruma gdje možeš znati u kojem selu se biju.  ja ovdje prenosim te informacije. 
a index očito nema inteligencije za to, nego oni odu na ukrajinsko ministarstvo, prenesu fake news od tamo (a to se spama na ovoj drugoj temi) a onda da bude "balansirano" prenesu fake vijest sa ruskog ministarstva . 

pa tako odeš na indexu u isto vrijeme imaš naslovnicu - ukrajinci oborili sve rakete, a malo dalje - rusi tvrde da su uništili partiot i da su sve rakete prošlo. 

a da odeš malo pročačkaš online,  možeš vidjeti snimke i ruskih pogodaka ali i oborenih projektila u zraku i ostataka. samo je pitanje koliko je toga prošlo i što su rusi pogodili. 
iskreno nebih otpisao da su rusi locirali neki PZO sustav,  naravno cijela baterija je druga stvar. baterija ima komadni post, radarsku stanicu i nekoliko lansera. i oni su svi odvojeni, mogu biti i kilometrima pa i 10-20km odvojeni.  moooguće da su locirali (ne znači da jesu) tipa javnim kamerama negdje lokaciju nekog lansera i na njega poslali cijeli arsenal iz skladišta i možda je nešto i prošlo. vidio sam snimke da ukrajinci panično lansiraju rakete kao da ne postoji sutra, i vidio sam jednu exploziju koja dolazi iz smjera gdje su lansirane rakete. naravno kasnije je iz istog smjera lansirano još raketa. 

postoji po meni šansa da je i pogođen neki lanser, ali ne mora uopće značiti.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21024
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 16 May - 12:42

RayMabus wrote:Ukri su potrošili tuce vrlo skupih PZO raketa. To je poanta kako god da ovaj napad okreneš. Rusi im ne daju spavat i troše im skupe PZO rakete a kojih ni Zapad nema na bacanje.
zapad nema sovjetskih raketa, ali zapadne mogu proizvoditi. 

šta ti misliš tko može proizvesti više ?
Rusi krstareće i balističke rakete

ili Ameri, Britanci, Talijani, Francuzi, Njemci  - pzo rakete koje su jeftinije i jednostavnije?
ovi gore nabrojani imaju industrijsku proizvodnju zadnje 10x veću od Rusije

Ukrajincima su problem rakete za njihove sovjetske sustave

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21024
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 16 May - 12:46

AssadNaPodmornici wrote:
RayMabus wrote:Ukri su potrošili tuce vrlo skupih PZO raketa. To je poanta kako god da ovaj napad okreneš. Rusi im ne daju spavat i troše im skupe PZO rakete a kojih ni Zapad nema na bacanje.
zapad nema sovjetskih raketa, ali zapadne mogu proizvoditi. 

šta ti misliš tko može proizvesti više ?
Rusi krstareće i balističke rakete

ili Ameri, Britanci, Talijani, Francuzi, Njemci  - pzo rakete koje su jeftinije i jednostavnije?
ovi gore nabrojani imaju industrijsku proizvodnju zadnje 10x veću od Rusije

Ukrajincima su problem rakete za njihove sovjetske sustave
Mogu oni proizvest doovljno al treba vremena. Život se odvija u real vremenu. Život je igra. Rat je također igra. Borbe se odvijaju sada. Ne sutra.

Uglavnom poanta je da im ne daju spavat i da su ovi potrošili tuce skupih zapadnih PZO raketa i sad kad dođe nova tura istih moraju ih rasporedit opet u te lansere oko Kijeva jer je Kijev prioritet.Dakle prevedeno nemaju za posat na prvu crtu tj na bojište i/ili negdje drugdje poput osiguravanja obrane nekog aerodroma, vojarne, ključne infrastukture ili drugog grada.


Last edited by RayMabus on Tue 16 May - 12:52; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 176300
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Ringo10 Tue 16 May - 12:51

Bahmut je pao...gotovo je 
Toliki izginuli nizasta
Ringo10
Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 16 May - 12:56

Ringo10 wrote:Bahmut je pao...gotovo je 
Toliki izginuli nizasta
Ma koga brige za Bahmut. Sad će im se raspast cijela obrana bojišta i Ukri izbijaju na Azov i onda će gađat krimski most i Krim pada a Putin ide na vješala. Raspisao sam se jučer na jednoj drugoj temi da treba likvidirat svog zapovijednika vojne avijacije jer taj u godinu i nešto dana nije napravija ništa i vojska gine pod ukrajinskim napadima iz zraka. Gotovo je sve. Pala Rusija. S nesposobnim generalima nitko nikad nije dobio rat pa neće ni Putin.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176300
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 16 May - 13:07

RayMabus wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
RayMabus wrote:Ukri su potrošili tuce vrlo skupih PZO raketa. To je poanta kako god da ovaj napad okreneš. Rusi im ne daju spavat i troše im skupe PZO rakete a kojih ni Zapad nema na bacanje.
zapad nema sovjetskih raketa, ali zapadne mogu proizvoditi. 

šta ti misliš tko može proizvesti više ?
Rusi krstareće i balističke rakete

ili Ameri, Britanci, Talijani, Francuzi, Njemci  - pzo rakete koje su jeftinije i jednostavnije?
ovi gore nabrojani imaju industrijsku proizvodnju zadnje 10x veću od Rusije

Ukrajincima su problem rakete za njihove sovjetske sustave
Mogu oni proizvest doovljno al treba vremena. Život se odvija u real vremenu. Život je igra. Rat je također igra. Borbe se odvijaju sada. Ne sutra.

Uglavnom poanta je da im ne daju spavat i da su ovi potrošili tuce skupih zapadnih PZO raketa i sad kad dođe nova tura istih moraju ih rasporedit opet u te lansere oko Kijeva jer je Kijev prioritet.Dakle prevedeno nemaju za posat na prvu crtu tj na bojište i/ili negdje drugdje poput osiguravanja obrane nekog aerodroma, vojarne, ključne infrastukture ili drugog grada.
kninžal i kalibar i iskander su 5-20x skuplji od raketa koje se ispaljuju iz zapadnih sustava patriot, iris-t, nasams, samp-t  itd

evo jedna patriot raketa koja nije otišla nigdje.. ekipa je prepoznala da se radi o 3 verziji mislim najnovijoj


evo googla sam . IRIS_T raketa košta 500 000$, a Kninžal košta koliko? 10milijuna? 20x skuplji. a zapad ima 20x para.

dok ova raketa za patriot bi mogla koštati 1-2milijuna $ neka je 2milijuna $ i dalje je 3x jeftinija od kalibra i 5x od kninžala


Last edited by AssadNaPodmornici on Tue 16 May - 13:11; edited 1 time in total

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21024
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 16 May - 13:09

Evo ovdje na ovoj temi san se sinoć o tome raspisa :

https://www.ex-iskon-pleme.com/t54983p40-zelenski-treba-nam-avionska-koalicija#2121012

A pošto znam da vam se ne da sve to čitat prevest ću vam i skratit na poantu: Ja san jučer vidija neki snimak, mislim da ga je baš Yoda stavio na ovoj temi di ukrajinska lovačka avijacija s jedrečom bombom uništava topnički položaj 20 km od linije bojišta i onda vidija isti dan da se oni hvale kako su oborili jednu raketu Olujna sjenka umjesto da gađaju te lovačke avione tj prate ih di će sletit i onda odma u real vremenu rokaju taj aerdorom il tu točku di je setija ako je riječ o nekom dijelu neke ceste koja se može koristit kao sletno uzletna pista ( sovjetski avioni su napravljeni da to mogu ) itd dakle praktički kad gledaš zemljopis ta Ukrajina dakle ta površina je u nekom njihovom okruženju, imaju deset puta jaču avijaciju, satelite, špijune itd i opet ništa i sad je stigla ta Olujna sjenka i mornarica mora bježat s Krima, vojska im nema zaštitu iz zraka itd dakle gotovo i s takvim umom na čelu ruske avijacije oni nemaju šta radit. Rat je gotov, Rusija je gotova priča a Putin ide na vješala.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176300
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Tue 16 May - 13:12

Po noći se ništa ne vidi

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28800
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 16 May - 13:24

AssadNaPodmornici wrote:
evo googla sam . IRIS_T raketa košta 500 000$, a Kninžal košta koliko? 10milijuna? 20x skuplji. a zapad ima 20x para.

dok ova raketa za patriot bi mogla koštati 1-2milijuna $ neka je 2milijuna $ i dalje je 3x jeftinija od kalibra i 5x od kninžala
Patriot može presresti nekoliko klasa dronova, ali onda to postaje i taktičko i ekonomsko pitanje – dronovi mogu iskoristiti manevarsku sposobnost i modele koji se uklapaju u teren kako bi ostali neotkriveni od radara Patriota.

Štaviše, upitno je koristiti presretače od tri miliona dolara za uništavanje bespilotnih letjelica koje koštaju mnogo manje.

Mediji: SAD je napravio grešku – Patriot neće spasiti Ukrajinu


Mislim da je taj Iris-T malo skuplji jer osnovna raketa zrak zrak dođe 400 tisuća dolara tako da ove su veće pa još ako je ona srednjeg dometa do 40 km onda ne može bit samo pola miljona dolara kad je ona šta ju staviš na avion jer je to u osnovi ruska R-73 raketa koju su Nijemci nakon pada istočne Njemačke našli u skladištu i dodatno razvili, 400 tisuća eura il dolara komad.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176300
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 16 May - 14:25

RayMabus wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
evo googla sam . IRIS_T raketa košta 500 000$, a Kninžal košta koliko? 10milijuna? 20x skuplji. a zapad ima 20x para.

dok ova raketa za patriot bi mogla koštati 1-2milijuna $ neka je 2milijuna $ i dalje je 3x jeftinija od kalibra i 5x od kninžala
Patriot može presresti nekoliko klasa dronova, ali onda to postaje i taktičko i ekonomsko pitanje – dronovi mogu iskoristiti manevarsku sposobnost i modele koji se uklapaju u teren kako bi ostali neotkriveni od radara Patriota.

Štaviše, upitno je koristiti presretače od tri miliona dolara za uništavanje bespilotnih letjelica koje koštaju mnogo manje.

Mediji: SAD je napravio grešku – Patriot neće spasiti Ukrajinu


Mislim da je taj Iris-T malo skuplji jer osnovna raketa zrak zrak dođe 400 tisuća dolara tako da ove su veće pa još ako je ona srednjeg dometa do 40 km onda ne može bit samo pola miljona dolara kad je ona šta ju staviš na avion jer je to u osnovi ruska R-73 raketa koju su Nijemci nakon pada istočne Njemačke našli u skladištu i dodatno razvili, 400 tisuća eura il dolara komad.
ovdje nisu dronovi u pitanju nego knindažli i kalibri koji su kako sam rekao 3-20x jeftiniji od ovih ruskih raketa. 


iranski dronovi šahed su neka druga priča. ovisi šta ciljaju i njih se isplati srušiti , bolje pogoditi dron nego da se on zabije u skladište koje ima 1000 tona nafte pa da bude gljiva koja se vidi na 30kilometara. nemaju rusi neograničen broj tih iranskih dronova, 

naravno iranske dronove je najbolje rušiti onim njemačkim Gepardima i sličnim sustavima,  gdje 35mm metak košta koliko? 100-200$?

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21024
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 16 May - 14:30

pogođen Ruski Buk na istočnoj fronti



dva pogotka u Kijevu(toliko o tome da su Ukrajinci sve oborili)


ekipa geoanalizira lokacije pogotka, te lokacije ispaljivanja ukrajinskih PZO raketa i pokušava se ustvrditi da li je zaista pogođen Ukrajinski neki SAM sustav 

iskreno neću otpisati tu mogućnost.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21024
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 16 May - 14:39

Nema veze koliko su skuplji jer sad im je prioritet bio da ovima ne daju spavat i da im iscrpljuju PZO obranu.

Napravit će oni nove. Ne beri brigu.


Rusija je u januaru i februaru ove godine potrošila oko 2.000 milijardi rubalja (26 milijardi dolara) na odbranu, što je skok od 282 posto u odnosu na isto razdoblje prošle godine.

Rastuća vojna proizvodnja i ogromna državna potrošnja održavaju rusku industriju u pokretu pomažući ublažiti ekonomski učinak zapadnih sankcija, pokazali su podaci na budžetskom portalu koji ilustriraju troškove za Moskvu.

U prva dva mjeseca 2022. godine na “nacionalnu odbranu” potrošeno je 525,4 milijarde rubalja budžetskih sredstava.

Ruski plan potrošnje za 2023. godinu predviđa 4.980 milijardi rubalja (65 milijardi dolara) izdataka za odbranu.

Rusija za dva mjeseca potrošila 26 milijardi dolara na odbranu
RayMabus
RayMabus

Posts : 176300
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 16 May - 14:50

gledam analize ovoga RU napada.  evo moj update

Minimalno dvi knindžal rakete su prošle i pogodile nešto. to je ono što vidimo na ovoj gore snimci. Vidimo sa drugog videa da se u smjeru te lokacije lansiraju PZO rakete. 

rusi su koristili i dosta mamaca , koje su ukrajinci poskidali. vjerojatno su oborili nešto i "normalnih" projektila. možda čak i koji normalni knindžal. ali dva knindžala su prošla. 
eh sada ostaje rasprava da li su pogođena dva PZO sustava. Vidimo po dokazima da su Ukrajinci zaista ispaljivali patriote i da su u pola minute ispalili 100milijuna $ projektila i sve jedno nakon toga dolaze dva pogotka. 
 najmanje jedna patriot raketa se "pokvarila" i čak i ima slika gdje pada nazad, i sutra su nađeni njezini ostaci.  to sam stavio. ne znam ima li još koja "pokvarena raketa". dakle to je dokaz da je upotrebljivan PAC3 sustav.

meni što više gledam, više smrdi da su rusi nešto pogodili, jer gađali su prema geolociranju, točno lokaciju koja je prazan veliki park, a nema tu nekih skladišta te iz smjera te lokacije su dolazili projektili.  logično je da ćeš u parku staviti PZO sustav u vrijeme rata. 

iako navijam za ukrajince, nisu rusi glupi. na taj park gleda nekoliko ogromnih nebodera. dovoljno je da je jedan rus(u kijevu ima na stotine tisuća etničkih rusa) preko telegrama poslao rusima informaciju i sliku gdje se nalazi lanser za patriote(ili drugi sustav) , uz pomoć google mapsa onda možeš u par minuta točno odrediti kordinate toga lansera. i dovoljno ti je to utipkati u u projektil i poslati ga u napad. usput pošalješ hrpu drugih projektila da budu mamci. 
dva su pogodila nešto na tom području. jesu li zveknula u zemlju, jesu li zveknula u neko skladište, jesu li zveknula u lansere nemamo pojma. ali su prošli PZO obranu.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21024
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 16 May - 14:57

Pa poslat će im Zapad nove Patriote, Irise i tako to. Sad će se oglasit Borrelli da treba ubrzat naoružavanje Ukrajine a vidim da ga je Orban blokirao pa sad čitam u Orbanovim novinama o čemu je riječ.


Mađarska vlada bila je ogorčena prijetnjama Zelenskog

Zbog plana dizanja u zrak naftovoda Prijateljstvo, naša zemlja blokira korištenje europskog mirovnog okvira namijenjenog Ukrajini.

- Prijetnja ukrajinskog predsjednika da će dignuti u zrak naftovod Bárátság je potpuno nečuvena, zbog čega mađarska vlada blokira korištenje europskog mirovnog okvira - rekao je član vlade kada ga je Index kontaktirao . Tome, kako je rekao, pridonosi samo činjenica da je Tužilaštvo stavljeno na popis sankcija, što se smatra antimađarskim potezom.

Vladin izvor također je jasno dao do znanja da je naftovod Barátság strateški važan za mađarsko gospodarstvo. Južnim krakom naftovoda, o čijem je dizanju u zrak govorio ukrajinski predsjednik, godišnje se isporučuje oko osam milijuna tona ruske nafte, a čiji bi gubitak bio ozbiljan problem za mađarsko gospodarstvo.

Što se tiče odluke o Europskom mirovnom okviru, treba napomenuti da, prema talijanskoj novinskoj agenciji ANSA, naša zemlja nije odobrila isplatu jer želimo dobiti jamstva da će program zadržati svoj globalni horizont iu budućnosti te da nije namijenjen samo za naoružanje.

Kako je objavio naš list, američki list The Washington Post napisao je da dokumenti američke vojne obavještajne službe koji su procurili na internet otkrivaju da je ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski planirao napade izvan ruskih granica kako bi stekao prednost u ratnom sukobu. Na sastanku u veljači sa zamjenicom premijera Yuliyom Szviridenko, Zelensky je predložio dizanje u zrak naftovoda Friendship, koji opskrbljuje Mađarsku naftom i ključan je za mađarsko gospodarstvo. Prema američkim obavještajnim izvorima, Zelenski je tijekom sastanka bio izuzetno ljut na našu zemlju.


Podsjetimo: Ukrajina je više puta prijetila mađarskoj vladi da će spriječiti uvoz sirove nafte kroz naftovod ako ne bude u skladu sa sankcijama EU protiv Rusije. 

Na sastanku prošlog svibnja, savjetnik ukrajinskog ministra energetike, bivši zamjenik ministra vanjskih poslova, rekao je da "Ukrajina ima jak adut: plinovod prijateljstva."

https://magyarnemzet.hu/belfold/2023/05/felhaboritotta-a-magyar-kormanyt-zelenszkij-fenyegetozese
RayMabus
RayMabus

Posts : 176300
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Tue 16 May - 16:53

Na 1:10 je nešto jako puklo:

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28800
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 16 May - 19:41

AssadNaPodmornici wrote:gledam analize ovoga RU napada.  evo moj update

Minimalno dvi knindžal rakete su prošle i pogodile nešto. to je ono što vidimo na ovoj gore snimci. Vidimo sa drugog videa da se u smjeru te lokacije lansiraju PZO rakete. 

rusi su koristili i dosta mamaca , koje su ukrajinci poskidali. vjerojatno su oborili nešto i "normalnih" projektila. možda čak i koji normalni knindžal. ali dva knindžala su prošla. 
eh sada ostaje rasprava da li su pogođena dva PZO sustava. Vidimo po dokazima da su Ukrajinci zaista ispaljivali patriote i da su u pola minute ispalili 100milijuna $ projektila i sve jedno nakon toga dolaze dva pogotka. 
 najmanje jedna patriot raketa se "pokvarila" i čak i ima slika gdje pada nazad, i sutra su nađeni njezini ostaci.  to sam stavio. ne znam ima li još koja "pokvarena raketa". dakle to je dokaz da je upotrebljivan PAC3 sustav.

meni što više gledam, više smrdi da su rusi nešto pogodili, jer gađali su prema geolociranju, točno lokaciju koja je prazan veliki park, a nema tu nekih skladišta te iz smjera te lokacije su dolazili projektili.  logično je da ćeš u parku staviti PZO sustav u vrijeme rata. 

iako navijam za ukrajince, nisu rusi glupi. na taj park gleda nekoliko ogromnih nebodera. dovoljno je da je jedan rus(u kijevu ima na stotine tisuća etničkih rusa) preko telegrama poslao rusima informaciju i sliku gdje se nalazi lanser za patriote(ili drugi sustav) , uz pomoć google mapsa onda možeš u par minuta točno odrediti kordinate toga lansera. i dovoljno ti je to utipkati u u projektil i poslati ga u napad. usput pošalješ hrpu drugih projektila da budu mamci. 
dva su pogodila nešto na tom području. jesu li zveknula u zemlju, jesu li zveknula u neko skladište, jesu li zveknula u lansere nemamo pojma. ali su prošli PZO obranu.
Opa idu informacije da je patriot oštećen. Američko - Ukr izvori. 
Možda je to ublažavanje situacije 


Btw Patriot se sastoji od više dijelova koji mogu biti udaljeni pun k

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21024
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber Tue 16 May - 20:08

glupan piše o stvarima o kojima nema pojma.
uran se koristi zbog energije.
samo kaj treba znati fiziku.

da živa nije nezgodna u svom agregatnom stanju koristila bi se.
doduše koristi se u granatama.

ali od čistača račića ne očekuje se poznavanje fizike.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 16 May - 20:18

Ako Ukrajina nastavi da se "hrabro sukobljava sa mecima" i nastavi da žrtvuju američke sisteme za ruske "kinžal" rakete, zalihe "patriot" sistema će nestati preko noći.

-Sistem "patriot" nema sposobnost da presretne hipersoničnu raketu kao što je "kinžal", rekao je Leonkov. Radar PVO sistema ne može da prati rusku raketu zbog ograničenja brzine, zato što bi prilikom presretanja druga raketa trebalo da leti 1,5 puta brže od "kinžala".

Leonkov je podsetio da su u SAD sprovedena testiranja presretanja hipersoničnih ciljeva pomorskom verzijom sistema "patriot" i da se ispostavilo da je za takav poduhvat bio potreban veliki broj raketa, preko 50.

KIJEV RIZIKUJE DA OSTANE BEZ "PATRIOTA": Smrtonosna borba sa "kinžalima"



Ja ne znam jel ovo točno jer mi se u biti i ne da to proučavat a i tko će i kako to izbrojat ovako preko snimaka al ako je točno, Boga mi su se dobro ispucali jer je svaka tri miljona dolara a ni sama američka vojska ih ne naručuje previše ni za sebe.

Ni SAD ne može tako jednostavno “baciti“ više presretača Patriot na Ukrajinu. Kao prvo, oni su dragocjena roba. Washington je ove godine kupio samo 252 PAC-3 MSE presretača za cijelu američku vojsku, a mnogi od njih će se koristiti za postepeno ukidanje zastarjelih presretača.

Mediji: SAD je napravio grešku – Patriot neće spasiti Ukrajinu
RayMabus
RayMabus

Posts : 176300
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 16 May - 20:37

veber wrote:glupan piše o stvarima o kojima nema pojma.
uran se koristi zbog energije.
samo kaj treba znati fiziku.
A ne znaš je ni ti baš. Uran se koristi u vojnoj industriji da se dobije čvršći metal npr za oklop kod tenkova i borbenih vozila pa da je bolji oklop ili kod granata s probojnim učinkom pa da bolje probije to šta triba probit tj na šta ispaljuješ.

Doduše nisan baš siguran koliko su te priče točne da takav uran toliko radi oneščišćenje al dobro nije bitno jer mi se ne da s tim bavit pošto kad eksplodira rasprši se pa možda zato. Uran ni u rudnicima koji su kao kamenolomi nije u prirodi opasan tj ta uranova ruda sve dok netko ne počme mašklinom i lopatom kopat pa razbijat to kamenje pa tek onda se rasprši i tek onda je opasan a inače nije nikako jer po toj logici bi svi oni šta žive pored takvih nalazišta bili mrtvi tj opasno tek kad počme kopat a inače ništa ako ga ne diraš tj tu kamenu rudu u kojemu je taj uranij pa se zbog toga zove uranijeva ruda ( bude oko 1 posto uranija ako i toliko al tako nešto u toj rudači ).

Zato njemački ministar obrane nikidan trči u Niger jer njemu triba za Leoparde jer se od toga radi bolji oklop i bolje udarne granate. Uran je očvrščivać metalnih spojeva u vojnoj industriji. Problem mu je sad iz Rusije to dovodit pa onda mora doli osigurat resurse za vojnu industriju. Ne izvade ni oni toga u Nigeru puno količinski, tisuću do dvi tisuće tona godišnje a triba i Francuzima za nukelarke kao gorivo itd a i njihovu vojnu industriju također tj nuklearne rakete, očvrščivać oklopa i udarnih granata.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176300
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 16 May - 21:33

Ruski ministar odbrane Sergej Šojgu rekao je da tvrdnje kijevskih vlasti da je njihova PVO navodno tokom protekle noći iznad Kijeva oborila „svih šest ispaljenih ‘kindžala’" ne odgovaraju istini.

- Već sam govorio i ponoviću. Nismo lansirali toliko 'kindžala' koliko oni svaki put navodno tvrde da su oborili. Pri tome, broj tih ukrajinskih presretanja je tri puta veći od onoga što mi ispaljujemo, a da ne govorimo o tome da je i dalje veliko pitanje ko zaista upravlja američkim sistemima. I sa tipom raketa sve vreme greše. Zato i ne pogađaju - rekao je Šojgu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176300
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 41 of 50 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 45 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum