ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 32 of 50 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 41 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 27/4/2023, 21:27



Pogleda sam ovu snimku da provjerim da nije slučajno oni mamac na napuhavanje jer ovaj S-300 do ovog šta je pogođen je nekako raskliman, moguće za rezervu itd a i ovaj šta je pogođen je nekako sumnjivo natrkiven tom maskirnom krpom i mrežom itd al kad je ovaj dron pogodio pa kad se rascvitalo na sve strane onda svakako ovo nije mamac na napuhavanje nego su rakete unutra prave jer to je eksplozivno punjenje i raketno gorivo od istih šta se onako razletilo u tri pm naokolo nakon udara drona.

RayMabus

Posts : 175667
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 28/4/2023, 09:25

kakvi asevi. stavili su Ukrajinci jedan pokraj drugoga. inače vjerojatno nisu očekivali tako duboki napad, netko je geolocirao lokaciju toga napada, nalazi se doslovno u Nikolajevskoj oblasti, dakle iza Hersona još 30-40-50km , valjda nisu očekivali da će ih naći tako duboko. 
onda možeš mislit koliko duboko Ruski izvidnički dronovi Orlan ulaze. I ovi lancet izgleda da imaju ogroman domet. 
kako koja verzija od 30min do 1h leta, brzina 100kmh..
ovo je postalo baš iživljavanje nad jadnim ukrajincima. ono "moćni zapad" koji ima 20-30x više industrije i BDPa pa ne može Ukrajince opskrbiti sličnim oružjem ili barem kontra mjerama. 
inače Lanceti i Orlani jedini i drže Rusiju u ratu, jer su nanjeli tolike gubitke Ukrajincima, da će im vjerojatno i sjebati mogućnost kontra napada
evo još snimki. ovo je horor. izlaze svakoga dana. ovdje jadan ukraijnac puca po lancetu iz protuzračnog topa


vidio sam još dva pogotka. jedan je pogodio S-300 u vožnji, a jedan parkiranog. ovdje kod tebe su dva , jedan kraj drugoga. to su ta 4 S-300 Lansera pogođena, jučer sam rekao Rusi lažu nema šanse, međutim zaista su im uništili 4 S-300 lansera

i .. taj video dana.. pogođen Njemački Gepard inače pokazao se vrhunskim sustavom za obaranje dronova i krstarećih raketa.. osim što ga je Orlan snimao a Lancet ciljao


ostaje utjeha , pošto je slika skraćena, da vjerojatno nije totalno uništen, ovisi jel došlo do penetracije, moguće je da i nije. 

inače ekipa koja je primjetila značajnu količinu udara Lanceta po UKR PZO zadnje vrijeme, govore da je to zbog toga jer Ukrajinci približavaju PZO fronti iz dva razloga
1)da zaustave ruske avione koji ih rokaju onim bombama
2)zbog kontra ofanzive.

međutim neće daleko ako im je nebo puno Orlan dronova koji će na njih navoditi artiljeriju, rakete, dronove kamikaze
propast će ofenziva prije nego krene

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20899
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by catabbath 28/4/2023, 10:11

AssadNaPodmornici wrote: ono "moćni zapad" koji ima 20-30x više industrije i BDPa pa ne može Ukrajince opskrbiti sličnim oružjem ili barem kontra mjerama. 

A vjerojatno su ljudi na zapadu počeli ispitivati političare di isparavaju njihove milijarde.
Nije zapad hdz vukojebina u kojoj AP polkanja helikoptere i onda još daje 100 000$ našeg novca za američke kako bi se uguzio negdje duboko u Bruxellesu.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12394
2015-08-22


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 28/4/2023, 13:43

Nije do toga, Ukrajina je od 2014-2022 praktički sa 5-6milijardi $ godišnje(uz minimalnu ali baš minimalnu pomoć od zapada uglavnom nešto oko obuke , i par stotina raketa javelin i stinger što je Trump poslao), praktički uz takvu lovu izgradila armiju koja se suprostavila rusima koji su trošili 15x više na vojsku, a ispalo je da se kralo na veliko, da je to najveća pljačka u povijesti čovječanstva, jer rusija je zadnjih 20godina potrošila 1trilijun $ na armiju koja je trebala ići za 2 tjedna do Berlina(i uvjerila sve nas). 

eh sada, ne znači da će rusi zauvijek biti tako glupi i korumpirani. uče na greškama. 
ukrajinci su 2014 i 2015 dva puta dobili gadno po pički od strane doslovno jedne ruske armije koja je upala dva puta u ukrajinu da spasi pobunjenike od poraza(ukrajinska vojska je ta dva navrata praktički ušla u Donjeck i Lugansk rat je bio pred krajom)
i nesretni Ukrajinci su učili nad svojim greškama i mrtvima i porazima--
baš kao što sada i nesretni Rusi uče ... i 
problem je što ovi sa zapada šalju pomoć(točnije ne šalju) idu logikom da će Ruska vojska biti ista vojska kao ona sa početka 2022 - -- istina imaju sada pun kurac manje oružja nego prije, ali su pun kurac inteligetniji sa ovo manje oružja što im je ostalo
(tako su se i Rusi zajebali mislili su da će UKR vojska biti ista kao ona koju su porazili 2014)

I zapadu je u glavi nažalost i dalje ovo RU vojska od 2022.. istina ta vojska ima duplo manje tenkova i 5x manje granata i praktički su potrošili krstareće rakete, međutim  imaju pun kurac više dronova, igraju sada defanzivno ,i naučili su kako koristiti avione van dometa ukrajinske PZO, pa nema više onih snimki gdje ih Ukrajinci skidaju sa neba a mi šeramo po forumu.
Sada Rusi pošalju bombu od pola tone sa 40km udaljenosti i sruše zgradu u kojoj su se ukopali Ukrajinci. 
koriste dronove kamikaze da unište skupu zapadnu tehniku i PZO sustave
koriste civilne dronove pri pješačkim napadima ili bacaju bombe kao ukrajinci njima

A zapad i dalje šalje ono oružje koje bi Ukrjaincima zaista bilo dovoljno da pobjede u ratu da su to Rusi iz 2022.. 
trebaju im avioni 4generacije minimalno, i to 50-100komada, trebaju im PZO sustavi velikog dometa, ako ne velikog trebali su već sada modificirati Ukrajinske /sovjetske sustave da ispaljuju zapadne rakete, trebaju im sustavi koji će zaista biti sposobni uništavati Ruske dronove koji ulaze 30-40km iza prve crte i češljaju sve.
ovako kurac, ostat će nerješeno

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20899
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 28/4/2023, 14:08



Ukrajinci koriste svoje Šahid(od Iranske /Arapske riječi Mučenik) dronove u napadima na Rusiju. Navodno se njih 5 maloprije zabilo u energetski sustav Bjelograda i sjebalo im opskrbu strujom. Ukrajinci svako malo zabijaju ove dronove po Rusiji, neki i do Moskve mogu doletit

kao i u primjeru Ukrajine ovi dronovi odlično zaobilaze moćne i zapadne i ruske i sovjetske PZO sustave. 




Danska je dostavila svojih 19cesara SPGova. Poljaci proizvode nove KRABove. Britanci su poslali 30ak AS90. Ameri na desetke Paladina. Talijani 40ak M109. a još se toga proizvodi po zapadu i šalje

Ukrajinci objavili video gdje uništavaju dva Ruska PZO sustava. Naravno Oryx ekipa analizirala video i kaže da su granate pale predaleko od sustava, ili su neoštećeno ili lakše oštećeni nikako uništeni


Iako su Ukrajinci zaista imali gadne gubitke na području artiljerije od strane RU dronova, međutim dobili su gomilu ovih mobilnih SPGova, tako da su sve skupa OK. vjerojatno će sve ove SPGove koristiti pri protuofenzivi. Skupljaju navodno granate za to, treba im kako su rekli 30-50k granata dnevno.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20899
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 28/4/2023, 20:41

Ukrajinci pokušavaju na svoj način odgovoriti na prijetnju dronova kamikaza. Tako je krajem prošle godine ukrajinski tenk T-72 bio je skriven u granama između dvaju stabala. Osim toga, Ukrajinci su preko tenka vrlo čvrsto razvukli maskirnu mrežu. Lancet je pokušao uništiti tenk, ali grane i mreža su bila dovoljne da zaustave dron prije nego što je udario tenk. Eksploziv se tada nije detonirao. Sličan slučaj je zabilježen i ove godine, kada je mreža zaustavila ruski dron koji je pokušao udariti u samohodni top Krab (slika ispod).

Lancet nije uvijek uspješan

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Fence-net-caught-a-Russian-drone-before-it-blew-up-in-Krab-SPH
RayMabus
RayMabus

Posts : 175667
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 29/4/2023, 00:38

2 baterije Patriota

2 baterije NASAMS

2 baterije Iris-T srednjeg dometa + još dvije šalje njemačka vlada

Potpuni popis ukrajinskog PZO-a
RayMabus
RayMabus

Posts : 175667
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 29/4/2023, 11:33

ta gore je stara slika ali dobr. 
ovaj nažalost ta količina SAM(surface to air missile ) nije dovoljna , pogotovo što em im rusi nanose gubitke dronovima em ukrajinci ostaju bez raketa za sovjetske sustave koji su i dalje osnova UKR obrane 



kompilacija uništavanj UKR oklopa od strane UKR dronova za 4 mjesec od jedne postrojbe.
ovi dronovi za razliku od onih što smo se nagledali nose puno teže minobacačke/ili protutenkovske kumulativne mine , termalnu kameru i mogu ih više baciti



još malo UKR dronova kamikaza



jbt jeste primjetili da dronovi rade većinu posla u ovom ratu. jedna i druga strana ih koristi za dalekometne napade. ukrajinci dronovima dolaze i do moskve, evo jutros spalili skladište goriva, rusi koriste iranske dronove, oni ruski dronovi kamikaze lancet i orlan praktički drže rusiju u ratu, nanose najveće gubitke Ukrajinciam u tehnici, doslovno, u ljudstvu ukrajinci najviše ginu u rovovskim borbama, nešto od artiljerije, aviobombi, međutim tehniku gube od ruskih dronova.

sa druge stran ukrajinski dronovi osim ovih za napade velikog dometa, ovi manji također siju teror. 
i dalje naglašavam da nema još Switchblade 600 niti jedna snimka. neman objašnjenje zašto je to tako.

jedna i druga strana usput koriste dronove čak i pri napadima i obrani , za navođenje artiljerije ne moram naglašavati. 
ukrajinska strana je ukupno gledajući u prednosti to i rusi naglašavaju, osim segmenta ovih Lancet dronova koji zaista rade gadne gubitke(po skupoj tehnici, PZO sustavima, samo u tjedan dana su skršili hrpu PZO sustava)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20899
2018-06-14


Piglet likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 30/4/2023, 14:26

nema nekih prevelikih i prezanimljivih snimaka gubitaka.

naravno zabijanje dronova što ukrajinci rade rusima i rusi ukrajincima, i gdje dronovi bacaju bombice, ne treba to stavljati. prvi put da ima dva dana nisam vidio rusku snimku da rusi lancetom uništavaju ukrajinski skupi PZO sustav ili zapadnu artiljeriju. 
tu i tamo ima snimaka uništenih RU tenkova i oklopa, ali nema onih klasičnih spaljenih ruskih kolona. 

ukratko jedni i drugi čekaju okršaj, UKR kontra napad, za koji će se dogoditi i mora se dogoditi a može krenuti sutra ili za 4 mjeseca doslovno.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20899
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 30/4/2023, 17:35


_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 30/4/2023, 17:37


_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Piglet likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 1/5/2023, 00:26

AssadNaPodmornici wrote:kakvi asevi. stavili su Ukrajinci jedan pokraj drugoga. inače vjerojatno nisu očekivali tako duboki napad, netko je geolocirao lokaciju toga napada, nalazi se doslovno u Nikolajevskoj oblasti, dakle iza Hersona još 30-40-50km , valjda nisu očekivali da će ih naći tako duboko. 
onda možeš mislit koliko duboko Ruski izvidnički dronovi Orlan ulaze. I ovi lancet izgleda da imaju ogroman domet. 
kako koja verzija od 30min do 1h leta, brzina 100kmh..
ovo je postalo baš iživljavanje nad jadnim ukrajincima. ono "moćni zapad" koji ima 20-30x više industrije i BDPa pa ne može Ukrajince opskrbiti sličnim oružjem ili barem kontra mjerama. 
inače Lanceti i Orlani jedini i drže Rusiju u ratu, jer su nanjeli tolike gubitke Ukrajincima, da će im vjerojatno i sjebati mogućnost kontra napada
evo još snimki. ovo je horor. izlaze svakoga dana. ovdje jadan ukraijnac puca po lancetu iz protuzračnog topa


vidio sam još dva pogotka. jedan je pogodio S-300 u vožnji, a jedan parkiranog. ovdje kod tebe su dva , jedan kraj drugoga. to su ta 4 S-300 Lansera pogođena, jučer sam rekao Rusi lažu nema šanse, međutim zaista su im uništili 4 S-300 lansera

i .. taj video dana.. pogođen Njemački Gepard inače pokazao se vrhunskim sustavom za obaranje dronova i krstarećih raketa.. osim što ga je Orlan snimao a Lancet ciljao


ostaje utjeha , pošto je slika skraćena, da vjerojatno nije totalno uništen, ovisi jel došlo do penetracije, moguće je da i nije. 

inače ekipa koja je primjetila značajnu količinu udara Lanceta po UKR PZO zadnje vrijeme, govore da je to zbog toga jer Ukrajinci približavaju PZO fronti iz dva razloga
1)da zaustave ruske avione koji ih rokaju onim bombama
2)zbog kontra ofanzive.

međutim neće daleko ako im je nebo puno Orlan dronova koji će na njih navoditi artiljeriju, rakete, dronove kamikaze
propast će ofenziva prije nego krene

PZO je problem i čak niti zapad nema dobro brzo riješenje za to.

Ovi napadi dronovima samoubojicama u dubinu su najveća inovacija ovog rata.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 1/5/2023, 01:10

Meni to nije problem. Meni odgavara pat pozicija jer su izbori u demokraciji svako četiri godine. To je problem nekome drugome a ne meni tako da je to njihov problem. Meni je to riješenje.

Neka se malo snalaze, zaštitna mreža, protudronska borba, ometavači, mitraljezi većeg kalibra, sistemi zemlja zrak kratkog, srednjeg i dugog dometa i tako. Nek vade pare. Imaju oni para. :D lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 175667
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 1/5/2023, 08:39

Najnovija zbivanja:

-Ruske snage su sinoć u nekoliko valova izvele veliki zračni napad na ciljeve u Ukrajini.
U istima su sudjelovali 21 bombarder Tu-95MS i Tu-160. Lansirano je minimalno 70 različitih projektila.
Pogođena su željeznička čvorišta od Dnipra do Pavlograda. Pri tome su oštećene brojne okolne zgrade oko pogođenih ciljeva, a kao posljedica udarnih valova detonacija (collateral damage, što bi rekli ameri).
Usljedio je pun k. sekundarnih eksplozija, što znači da su najvjerovatnije pogođeni vagoni i/ili skladišta sa streljivom. Potvrđeno je uništenje oklopnih vozila koja transportirana željeznicom, kao i minimalno 5 lansera PZO sustava S-300P.

-Drugi val napada izveden je s brodova Crnomorske flote. Potvrđeno je da su pogođeni ciljevi u Pavlogradu. Zabilježeno je bar 8 velikih eksplozija, te naknadnih sekundarnih eksplozija. Pogođena su skladišta, industrijska zona i željeznica (u Pavlogradu se nalaze dva velika željeznička čvorišta koja su iznimno važna za opskrbu Kramatorska, Slavjanska i bojišnice kod Bakhmuta), Volčansku, Velikom Kolodezu, Kupjansku, Kurylivki i Gluškivki.

-Američki AWACS E3 Sentry i mornarički ophodni zrakoplov P-8 Posejdon kruže uz ukrajinsku granicu iznad Crnog mora (blizu Konstante u Rumunjskoj). Očito prate masovne udare ruskog zrakoplovstva i mornarice.

-Na bojišnici u Bakhmutu PMC Wagner je zauzeo raskrižje ulica Tolbuhina, Ukrajinskih branitelja i Černihovskog na sjevernom pravcu djelovanja, dok na središnjem dijelu nakon uzimanja kampusa Medicinskog učilišta vodi borbu sa dijelovima 63.brigade OS Ukrajine, u višekatnicama nasuprot njega. Na južnom pravcu očišćeni su svi objekti oko Dvorane Jehovinih svjedoka (jbg, tak se zove).

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10240
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 1/5/2023, 08:42

Pavlograd sinoć:

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 FvBF2yjX0AAdmYN?format=jpg&name=small

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10240
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 1/5/2023, 08:56

Ukrainci tvrde klasično da su uništili sve projektile. 
To u Pavlogrdu je navodno uništeno staro skladište isteklog raketnog goriva za koje su Ukrainci još prije rata prosvjedovali da ga trebaju sanirati a nije bilo para. Eto sada sanacija.
Valjda je Rusima trebala neka eksplozija da se osvete za skladište nafte. Za ove druge pogotke neman info u komentarima Ukrajinci tvrde da nije bilo delaya željeznici

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20899
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 2/5/2023, 01:59

Još jedna krstareća raketa H-55 sa simulatorom bojeve glave pronađena je oborena u Kijevskoj oblasti. Ruske Vazdušno-kosmičke snage su takve rakete već više puta koristile kao mamac za protivvazdušne rakete ukrajinske PVO tokom prethodnih udara na jugu Ukrajine, u oblastima Ivano-Frankovska, Kijev i Odese.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Kw5aop0Okkg

Osim toga, danas su kolege sa kanala Ribar skrenule pažnju na fotografiju improvizovanog drona koji je pao u jednom od regiona Ukrajine, koji je takođe korišćen za preusmeravanje neprijateljskih sistema PVO. Dakle, može se tvrditi da su bespilotne letelice i rakete-mamci ponovo korišćene u noćnom raketnom udaru, primoravajući Oružane snage Ukrajine da troše na sebe oskudne sovjetske i skupe zapadne protivvazdušne rakete.

Mamci za ukrajinsku PVO (FOTO)
RayMabus
RayMabus

Posts : 175667
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 2/5/2023, 09:06

Jedini prohodan pravac za Ukre prema Bakhmutu. Uništena borbena vozila sa strane daju naslutiti pod kakvom je vatrom ovaj pravac.


_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10240
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 2/5/2023, 09:12

Prema pisanju Timesa, MO Ukrajine se žali zapadnim saveznicima na loše stanje opreme koju dobivaju u donacijama. Posebno se navodi problematično stanje opreme koja stiže iz Italije. Kao primjer se navodi kako je od 20 prije isporučenih samohodnih haubica M109L samo jedna bila operativna, 9 je trebalo kraći period servisa, dok je za preostalih 10 potreban generalni remont.
Navodi se i primjer talijanskih minobacača Mod63 120mm koji su se pokazali toliko lošim da su Ukrajinci izjavili da su od njih bolji sovjetski minobacači iz II.svjetskog rata. Također se i oprema iz Njemačke navodi kao problematična.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10240
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Eroo 2/5/2023, 10:18

AlfaOmega wrote:Jedini prohodan pravac za Ukre prema Bakhmutu. Uništena borbena vozila sa strane daju naslutiti pod kakvom je vatrom ovaj pravac.
Kako sad to? Ako je vjerovati Konošenku Bahmut je tijekom 9 mjeseci već 12x oslobođen, šta ne?
Usput, priča se da se Prigožin (zbog velikih gubitaka) sprema na novu mobilizaciju po ludnicama i staračkim domovima.
Zna li se šta o tome?
Eroo
Eroo

Posts : 74524
2016-07-22


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 2/5/2023, 10:21

Eroo wrote:
AlfaOmega wrote:Jedini prohodan pravac za Ukre prema Bakhmutu. Uništena borbena vozila sa strane daju naslutiti pod kakvom je vatrom ovaj pravac.
Kako sad to? Ako je vjerovati Konošenku Bahmut je tijekom 9 mjeseci već 12x oslobođen, šta ne?
Usput, priča se da se Prigožin (zbog velikih gubitaka) sprema na novu mobilizaciju po ludnicama i staračkim domovima.
Zna li se šta o tome?
Oko 400 ruskih osuđenika stiglo je u Ukrajinu kako bi pojačali Wagnerove plaćenike koji se bore za Moskvu u toj zemlji, navodi se u saopćenju ukrajinske vojske.


Stiglo 400 ruskih zatvorenika da pomognu Wangerovim plaćenicima
RayMabus
RayMabus

Posts : 175667
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 32 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 32 of 50 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 41 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum