ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 17 of 50 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 33 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber Fri 24 Mar - 21:56

michaellcmacha wrote:
Speare Shaker wrote:
FRANK wrote:
Speare Shaker wrote:
FRANK wrote:I kad sve ovo jednog dana bude JUCER svi ce opet sa rusima sjesti i razgovarati o nafti itd

O kiseloj i prljavoj Ural oils?
Zaboravi.
Nafta će inače za desetljeće biti prohujalo s vihorom riješenje, a pogotovo ovaj ruski brend.
Već sad su Rusi teško popušili sa tim svojim brendom jer su izgubili najbolje kupce za plin, nihovu naftu (upola cijene brent crude oila) je na zapadu i posebno u EU inače malo tko kupovao.
Boli me kurac za ruse i za zapad inace.
Samo ce se opet sjesti za stol i razgovarati.
Ja kad sam bii u ratu nama su govorili nikad vise nista srpsko i tursko nece u nasu zemlju.
Police pune srpskih proizvoda

Uvijek se razgovara pa i pregovara ili priprema za razgovore i pregovore.
Samo je kvaka u tome da se to nikada ne čini sa jednakih pozicija odnosa snaga.
To se neprestano mijenja i u tome je glavna svrha ratovanja.
Promjeniti odnose snaga u svoju korist.
Ne znam tko ti je obećao takvu glupost i zbog kakvih motiva.
Ja nikada nisam imao takvu infantilnu fantaziju jer mi je bilo jasno da je neostvariva.
Dapače, ja sam uvijek govorio ekipi kako nama i nije u interesu potpuna propast Srbije, jer ćemo u tom slučaju dobiti novu seobu Srba na zapad pa tako i u Hrvatsku.
U našem je najboljem nacionalnom interesu zapravo da budemo uvijek 2 koraka ispred Srbije, posebno u vojnom odnosu snaga.
Puno veća prednost bi već predstavljala stanoviti rizik i bila bi kontraproduktivna za naše najbolje nacionalne interese.
ukrao si mi bar pola upisa... ja htjedoh dragom kolegi, reći da je on tada bio mlad i da su ga stariji malo štono se veli puntali i dizali moral, iako ne sumnjam da u njega nije falilo ni morala ni vojničke motivacije... čak je i u tom cca petogodišnjem razdoblju bilo robe srbijanskog porijekla na hrvatskim policama i obrnuto, ali što ti kažeš to uopće nije bilo niti je i danas bitno... bitno je da smo mi ti koji danas zaustavljamo srbe na graničnom prijelazu i temeljem date regulative koja regulira prijelaz državne granice, ne samo hrvatske nego europske, a ne oni nas... bitno je da mi njima robu prodajemo po višoj cijeni a oni nama po nižoj, bitno je da mi nismo u poziciji da naši ljudi moraju u srbiju odlaziti tražiti posla i kruva, ok izuzev nikoline piše i još pokoje flundre... 
i da dobro primjećuješ nama je potrebna stabilna i optimalna supremacija, a ne totalna dominacija... da je ikako moguće promijeniti u kraćem roku njihov poremećeni mentalni i vrijednosni sklop, ne bi bilo loše i da oni u što skorijem vremenu uđu u EU pa i u NATO, ali ne vjerujem previše su oni zastranili i to njihovo zasztranjenje se samo nadograđuje, što je ponajbolje vidljivo iz izjava onog njihovog picoustog miroljubivca
pogledajmo na mikrorazini.
da li mi je bolji susjed koji pokosi travu na bregu ili idiot koji bi to sve spalio.
a imam oba slučaja.
jedan susjed treba travu s mog brijega, drugi je šaban koji bi sve preorao.

veber

Posts : 53302
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by FRANK Fri 24 Mar - 22:39

michaellcmacha wrote:
Speare Shaker wrote:
FRANK wrote:
Speare Shaker wrote:
FRANK wrote:I kad sve ovo jednog dana bude JUCER svi ce opet sa rusima sjesti i razgovarati o nafti itd

O kiseloj i prljavoj Ural oils?
Zaboravi.
Nafta će inače za desetljeće biti prohujalo s vihorom riješenje, a pogotovo ovaj ruski brend.
Već sad su Rusi teško popušili sa tim svojim brendom jer su izgubili najbolje kupce za plin, nihovu naftu (upola cijene brent crude oila) je na zapadu i posebno u EU inače malo tko kupovao.
Boli me kurac za ruse i za zapad inace.
Samo ce se opet sjesti za stol i razgovarati.
Ja kad sam bii u ratu nama su govorili nikad vise nista srpsko i tursko nece u nasu zemlju.
Police pune srpskih proizvoda

Uvijek se razgovara pa i pregovara ili priprema za razgovore i pregovore.
Samo je kvaka u tome da se to nikada ne čini sa jednakih pozicija odnosa snaga.
To se neprestano mijenja i u tome je glavna svrha ratovanja.
Promjeniti odnose snaga u svoju korist.
Ne znam tko ti je obećao takvu glupost i zbog kakvih motiva.
Ja nikada nisam imao takvu infantilnu fantaziju jer mi je bilo jasno da je neostvariva.
Dapače, ja sam uvijek govorio ekipi kako nama i nije u interesu potpuna propast Srbije, jer ćemo u tom slučaju dobiti novu seobu Srba na zapad pa tako i u Hrvatsku.
U našem je najboljem nacionalnom interesu zapravo da budemo uvijek 2 koraka ispred Srbije, posebno u vojnom odnosu snaga.
Puno veća prednost bi već predstavljala stanoviti rizik i bila bi kontraproduktivna za naše najbolje nacionalne interese.
ukrao si mi bar pola upisa... ja htjedoh dragom kolegi, reći da je on tada bio mlad i da su ga stariji malo štono se veli puntali i dizali moral, iako ne sumnjam da u njega nije falilo ni morala ni vojničke motivacije... čak je i u tom cca petogodišnjem razdoblju bilo robe srbijanskog porijekla na hrvatskim policama i obrnuto, ali što ti kažeš to uopće nije bilo niti je i danas bitno... bitno je da smo mi ti koji danas zaustavljamo srbe na graničnom prijelazu i temeljem date regulative koja regulira prijelaz državne granice, ne samo hrvatske nego europske, a ne oni nas... bitno je da mi njima robu prodajemo po višoj cijeni a oni nama po nižoj, bitno je da mi nismo u poziciji da naši ljudi moraju u srbiju odlaziti tražiti posla i kruva, ok izuzev nikoline piše i još pokoje flundre... 
i da dobro primjećuješ nama je potrebna stabilna i optimalna supremacija, a ne totalna dominacija... da je ikako moguće promijeniti u kraćem roku njihov poremećeni mentalni i vrijednosni sklop, ne bi bilo loše i da oni u što skorijem vremenu uđu u EU pa i u NATO, ali ne vjerujem previše su oni zastranili i to njihovo zasztranjenje se samo nadograđuje, što je ponajbolje vidljivo iz izjava onog njihovog picoustog miroljubivca
A tko je to nas u HOS morao motivirati...
Tvoje americke gazde ili...

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19973
2015-09-13


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by mentalitet Fri 24 Mar - 22:45

FRANK wrote:
michaellcmacha wrote:
Speare Shaker wrote:
FRANK wrote:
Speare Shaker wrote:
FRANK wrote:I kad sve ovo jednog dana bude JUCER svi ce opet sa rusima sjesti i razgovarati o nafti itd

O kiseloj i prljavoj Ural oils?
Zaboravi.
Nafta će inače za desetljeće biti prohujalo s vihorom riješenje, a pogotovo ovaj ruski brend.
Već sad su Rusi teško popušili sa tim svojim brendom jer su izgubili najbolje kupce za plin, nihovu naftu (upola cijene brent crude oila) je na zapadu i posebno u EU inače malo tko kupovao.
Boli me kurac za ruse i za zapad inace.
Samo ce se opet sjesti za stol i razgovarati.
Ja kad sam bii u ratu nama su govorili nikad vise nista srpsko i tursko nece u nasu zemlju.
Police pune srpskih proizvoda

Uvijek se razgovara pa i pregovara ili priprema za razgovore i pregovore.
Samo je kvaka u tome da se to nikada ne čini sa jednakih pozicija odnosa snaga.
To se neprestano mijenja i u tome je glavna svrha ratovanja.
Promjeniti odnose snaga u svoju korist.
Ne znam tko ti je obećao takvu glupost i zbog kakvih motiva.
Ja nikada nisam imao takvu infantilnu fantaziju jer mi je bilo jasno da je neostvariva.
Dapače, ja sam uvijek govorio ekipi kako nama i nije u interesu potpuna propast Srbije, jer ćemo u tom slučaju dobiti novu seobu Srba na zapad pa tako i u Hrvatsku.
U našem je najboljem nacionalnom interesu zapravo da budemo uvijek 2 koraka ispred Srbije, posebno u vojnom odnosu snaga.
Puno veća prednost bi već predstavljala stanoviti rizik i bila bi kontraproduktivna za naše najbolje nacionalne interese.
ukrao si mi bar pola upisa... ja htjedoh dragom kolegi, reći da je on tada bio mlad i da su ga stariji malo štono se veli puntali i dizali moral, iako ne sumnjam da u njega nije falilo ni morala ni vojničke motivacije... čak je i u tom cca petogodišnjem razdoblju bilo robe srbijanskog porijekla na hrvatskim policama i obrnuto, ali što ti kažeš to uopće nije bilo niti je i danas bitno... bitno je da smo mi ti koji danas zaustavljamo srbe na graničnom prijelazu i temeljem date regulative koja regulira prijelaz državne granice, ne samo hrvatske nego europske, a ne oni nas... bitno je da mi njima robu prodajemo po višoj cijeni a oni nama po nižoj, bitno je da mi nismo u poziciji da naši ljudi moraju u srbiju odlaziti tražiti posla i kruva, ok izuzev nikoline piše i još pokoje flundre... 
i da dobro primjećuješ nama je potrebna stabilna i optimalna supremacija, a ne totalna dominacija... da je ikako moguće promijeniti u kraćem roku njihov poremećeni mentalni i vrijednosni sklop, ne bi bilo loše i da oni u što skorijem vremenu uđu u EU pa i u NATO, ali ne vjerujem previše su oni zastranili i to njihovo zasztranjenje se samo nadograđuje, što je ponajbolje vidljivo iz izjava onog njihovog picoustog miroljubivca
A tko je to nas u HOS morao motivirati...
Tvoje americke gazde ili...

E nek si shukno toj bivshoj komunjari.Za ovo imash gajbu pive::))Chitam i tamo kod vas se neshto komjesha a mislio kad odem u mirovinu tamo jer vec ima 200.000 tisuca amera.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5005
2020-07-05


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Fri 24 Mar - 23:17

sutra ću ako mi se da malo počistit offtopic.
malo video zapisi sa fronte
ima naravno gomila ali baš gomila videa, neda mi se sve stavljati, imate linkove twiter profila i gledajte sami.. ima gubitaka na obje strane, kako rekoh klasična priča, uglavnom je ruskih gubitaka dosta više, aj u ljudstvu i videa Ukr gubitaka još donekle ima , ali materijalnih gubitaka , videa ima puno više gdje Rusi gube tehniku.
tehnika se prži na sve strane


ovo je drugi video što je UKr ministarstvo obrane objavilo ..prvi je imao slične gubitke . Ovdje se da primjetiti da pojedini dronovi nose i po nekoliko teških mina, dakle nije to više dron koji nosi jednu dvije ručne bombe, ovo su doslovno noćni bombarderi opremljeni sa termokamerama koji bez problema i sprže tenk. imaju i rusi ovakva videa, ali puno manje videa, i uglavnom rusi nanose ukraincima gubitke u ljudstvu ali i tu (barem sa dronovima) ima dosta manje snimki.
Osim dronova kamikaza Lancet koji svaki dan pogode 1 ili 2 UKR komada tehnike Jučer i prekjučer su spalili čak dva tenka i danas je izašao jedan video pogodili tenk szuzga ali moguće je da ga se da popraviti pogotovo ako je pogodio ERA oklop- ne mogu vidjeti ali svakako vrlo često unište metu.


međutim puno više vizualnih gubitaka imaju Rusi, vjerujem da je tako stanje i u realnosti, jer da Ukrainci imaju samo pola koliko imaju Rusi - doslovno bi ostali bez iti jednog tenka :D
a imaju i te kako tenkova Ukrainci.
Rusi očito imaju tako gadne gubitke čim izvlače T-55 tenkove iz skladišta, pazite T.55 je bio star tenk i u domovinskom ratu, međutim čak i on može biti od koristi u pojedinim situacijama... ali je svakako pokazatelj stanja Ruskih tenkovskih resursa, koji očito nisu neograničeni..

Inače prije rata su išle špekulacije - aj ispravne špekulacije o broju aktivnih Ruskih tenkova između 2700-4000 - nekih 3500 je navjerojatnije bila točna brojka i to se poklapa sa situacijom na terenu.
Međutim Ruske rezerve su se procjenjivale recimo CIA factbook 12 000 tenkova u rezervi, neki i 20 000.
Zanimljivo , ne mogu naći link, bio je jedan twiter user koji je doslovno ručno izbrojao sve ruske tenkove na otvorenom, i izbrojao je nekoliko tisuća (zaboravih) onih koji valjaju koje nije izila hrđa(koristio je high quality satelitske snimke).

i sjećam se prije pola godine je ponovo usporedio snimke, i primjetio je da već polovica tih tenkova nestala, dakle rusi su ih uzeli sa otvorenih skladišta, i onda kanibaliziraju, skidaju hrđu, možda od 3 tenka naprave jedan itd.. dakle čim na frontu idu T55 tenkovi, to vam sve govori, da su Ruske rezerve sovjetskog željeza pri kraju.. T-55 tenkova bi vjerojatno mogli imati na tisuće, međutim ako se moraju oslanjati na njih ..pa njih će Američki BradleyM2 sa 25mm topom uništavati van dometa i po noći..

Inače eto vam odgovor odakle Ukraincima 950 kvalitetnih operativnih tenkova uoči rata. Kada je počeo rat 2014 godine Ukrainci isto tako nisu imali 200-300 operativnih tenkova, nešto modernijih,  a uglavnom smeće.. plus tu su bili gubici.
Međutim na zalihama su imali kao i Rusija također i oni koju tisuću-dvije tenkova u rezervi, sa kojih su skidali hrđu , dodavali novu opremu i eto ga.. dobiješ T-64 neku noviju verziju, sasvim solidan tenk.

Negdje sam pročitao da su i Ukrainci uoči 2022 uglavnom potrošili više-manje sve sa sovjetskih skladišta što je valjalo..

izgleda da ista sudbina sljedi i Rusima.. mogu oni izvlačiti Bmp1 i T55ice još neko vrijeme, ali to je depresija, ne možeš sa time osvajati državu koja je nakrcana dronovima, javelinima i uskoro će dobijati stotine zapadnih tenkova itd

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20832
2018-06-14


Piglet likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Fri 24 Mar - 23:58

Challenger 2 i T-54 (tj. njegova kineska verzija Type 59) našli su se jedan nasuprot drugog u Iraku i tada je nastala fotografija koja u najboljoj mjeri pokazuje nesrazmjer između ova dva tenka.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 230324178.1_xl


Fotografija koja govori mnogo u fazi rata u Ukrajini: Šta Rusija, a šta Ukrajina šalju na front
RayMabus
RayMabus

Posts : 174853
2014-04-11


Piglet and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior Sat 25 Mar - 1:16

RayMabus wrote:Challenger 2 i T-54 (tj. njegova kineska verzija Type 59) našli su se jedan nasuprot drugog u Iraku i tada je nastala fotografija koja u najboljoj mjeri pokazuje nesrazmjer između ova dva tenka.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 230324178.1_xl


Fotografija koja govori mnogo u fazi rata u Ukrajini: Šta Rusija, a šta Ukrajina šalju na front

Možda Ukrajinci puste T-54 da slobodno prodru na Zapad. Umjesto javelina, dočekat će ih muzejski kustosi jer pitanje da li uopće vojni muzeji diljem Europe uopće imaju T-54 na lageru.
avatar
melkior

Posts : 17161
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet Sat 25 Mar - 9:22

AssadNaPodmornici wrote:Rusi očito imaju tako gadne gubitke čim izvlače T-55 tenkove iz skladišta, pazite T.55 je bio star tenk i u domovinskom ratu, međutim čak i on može biti od koristi u pojedinim situacijama... ali je svakako pokazatelj stanja Ruskih tenkovskih resursa, koji očito nisu neograničeni..

Da se malo nadovežem na ovo - indijski parlament je jučer prvi put službeno potvrdio da Rusija ne može ispuniti dogovorene isporuke oružja Indiji zbog rata u Ukrajini.

To je potvrdilo spekulacije da ruska industrija ima ozbiljne probleme u proizvodnji vojnih zaliha. Indija je prošle godine odustala od nabavke 48 ruskih helikoptera Mi-17V-5, a sada odustaju od nadogradnje aviona Su-30MKI zbog nemogućnosti da Rusi isporuče neophodne rezervne dijelove.


Cijeli članak ovdje:
Russia can’t meet India arms deliveries due to Ukraine war

Izvještaj indijskog parlamenta o stanju u vojsci:
link
Piglet
Piglet

Posts : 1302
2016-02-24


Šandor Winnetou and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha Sat 25 Mar - 13:36

FRANK wrote:
michaellcmacha wrote:
Speare Shaker wrote:
FRANK wrote:
Speare Shaker wrote:
FRANK wrote:I kad sve ovo jednog dana bude JUCER svi ce opet sa rusima sjesti i razgovarati o nafti itd

O kiseloj i prljavoj Ural oils?
Zaboravi.
Nafta će inače za desetljeće biti prohujalo s vihorom riješenje, a pogotovo ovaj ruski brend.
Već sad su Rusi teško popušili sa tim svojim brendom jer su izgubili najbolje kupce za plin, nihovu naftu (upola cijene brent crude oila) je na zapadu i posebno u EU inače malo tko kupovao.
Boli me kurac za ruse i za zapad inace.
Samo ce se opet sjesti za stol i razgovarati.
Ja kad sam bii u ratu nama su govorili nikad vise nista srpsko i tursko nece u nasu zemlju.
Police pune srpskih proizvoda

Uvijek se razgovara pa i pregovara ili priprema za razgovore i pregovore.
Samo je kvaka u tome da se to nikada ne čini sa jednakih pozicija odnosa snaga.
To se neprestano mijenja i u tome je glavna svrha ratovanja.
Promjeniti odnose snaga u svoju korist.
Ne znam tko ti je obećao takvu glupost i zbog kakvih motiva.
Ja nikada nisam imao takvu infantilnu fantaziju jer mi je bilo jasno da je neostvariva.
Dapače, ja sam uvijek govorio ekipi kako nama i nije u interesu potpuna propast Srbije, jer ćemo u tom slučaju dobiti novu seobu Srba na zapad pa tako i u Hrvatsku.
U našem je najboljem nacionalnom interesu zapravo da budemo uvijek 2 koraka ispred Srbije, posebno u vojnom odnosu snaga.
Puno veća prednost bi već predstavljala stanoviti rizik i bila bi kontraproduktivna za naše najbolje nacionalne interese.
ukrao si mi bar pola upisa... ja htjedoh dragom kolegi, reći da je on tada bio mlad i da su ga stariji malo štono se veli puntali i dizali moral, iako ne sumnjam da u njega nije falilo ni morala ni vojničke motivacije... čak je i u tom cca petogodišnjem razdoblju bilo robe srbijanskog porijekla na hrvatskim policama i obrnuto, ali što ti kažeš to uopće nije bilo niti je i danas bitno... bitno je da smo mi ti koji danas zaustavljamo srbe na graničnom prijelazu i temeljem date regulative koja regulira prijelaz državne granice, ne samo hrvatske nego europske, a ne oni nas... bitno je da mi njima robu prodajemo po višoj cijeni a oni nama po nižoj, bitno je da mi nismo u poziciji da naši ljudi moraju u srbiju odlaziti tražiti posla i kruva, ok izuzev nikoline piše i još pokoje flundre... 
i da dobro primjećuješ nama je potrebna stabilna i optimalna supremacija, a ne totalna dominacija... da je ikako moguće promijeniti u kraćem roku njihov poremećeni mentalni i vrijednosni sklop, ne bi bilo loše i da oni u što skorijem vremenu uđu u EU pa i u NATO, ali ne vjerujem previše su oni zastranili i to njihovo zasztranjenje se samo nadograđuje, što je ponajbolje vidljivo iz izjava onog njihovog picoustog miroljubivca
A tko je to nas u HOS morao motivirati...
Tvoje americke gazde ili...
ne kužim što mi hoćeš reći... da si ti bio hos ili što....i o kakvim gazdama pričaš...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha Sat 25 Mar - 14:39

https://twitter.com/i/status/1632729709594157056


ukoliko ukrajinski protuudar uspije i ukrajinske snage ostvare i duboke prodore i široke obuhvate zaostalih ruskih snaga, ja vidim problem u nedostatku vremena da se ukrajinske vojnike dovede u takvo stanje svijesti da im se suzbije poriv za osvetom... bojim se da će činjenja i ubijanja i sakaćenja iz bezobzirne osvete nad ruskim vojnicima biti rasprostranjena i mnogobrojna i da bi to u velikoj mjeri mogao biti problem... bez obzira koliko god bile takve situacije razumljive s obzirom na razmjere zlodjela ruske vojske i ruskih plaćenika, one neće biti opravdane....
nakon objave videa smaknuća ukrajinskog vojnika, izjava iz samog reda predsjednika ukrajine, od strane Andrije Yermaka gdje isti tvrdi da će zbog ovakvih zlodjela od strane rusa uslijediti odmazda je znakovita...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Sat 25 Mar - 22:30

michaellcmacha wrote:
ukoliko ukrajinski protuudar uspije i ukrajinske snage ostvare i duboke prodore i široke obuhvate zaostalih ruskih snaga, ja vidim problem u nedostatku vremena da se ukrajinske vojnike dovede u takvo stanje svijesti da im se suzbije poriv za osvetom... bojim se da će činjenja i ubijanja i sakaćenja iz bezobzirne osvete nad ruskim vojnicima biti rasprostranjena i mnogobrojna i da bi to u velikoj mjeri mogao biti problem... bez obzira koliko god bile takve situacije razumljive s obzirom na razmjere zlodjela ruske vojske i ruskih plaćenika, one neće biti opravdane....
nakon objave videa smaknuća ukrajinskog vojnika, izjava iz samog reda predsjednika ukrajine, od strane Andrije Yermaka gdje isti tvrdi da će zbog ovakvih zlodjela od strane rusa uslijediti odmazda je znakovita...
A ti se kao zabrinuo šta bi oni u tom slučaju ovu stoku šta im je upala u državu s ciljem da ih pobije, protjera i etnički očisti poslala Bogu pod oblake ?

:coffee

Neka ih sve zagnjoje duboko ispod zemlje kad ih nađu da su još tamo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174853
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha Sun 26 Mar - 17:19

RayMabus wrote:
michaellcmacha wrote:
ukoliko ukrajinski protuudar uspije i ukrajinske snage ostvare i duboke prodore i široke obuhvate zaostalih ruskih snaga, ja vidim problem u nedostatku vremena da se ukrajinske vojnike dovede u takvo stanje svijesti da im se suzbije poriv za osvetom... bojim se da će činjenja i ubijanja i sakaćenja iz bezobzirne osvete nad ruskim vojnicima biti rasprostranjena i mnogobrojna i da bi to u velikoj mjeri mogao biti problem... bez obzira koliko god bile takve situacije razumljive s obzirom na razmjere zlodjela ruske vojske i ruskih plaćenika, one neće biti opravdane....
nakon objave videa smaknuća ukrajinskog vojnika, izjava iz samog reda predsjednika ukrajine, od strane Andrije Yermaka gdje isti tvrdi da će zbog ovakvih zlodjela od strane rusa uslijediti odmazda je znakovita...
A ti se kao zabrinuo šta bi oni u tom slučaju ovu stoku šta im je upala u državu s ciljem da ih pobije, protjera i etnički očisti poslala Bogu pod oblake ?

:coffee

Neka ih sve zagnjoje duboko ispod zemlje kad ih nađu da su još tamo.
ne brinem se ja za ruske orke, kao što se nisam brinuo ni za ćaću od crvenkastog, pa odmah sam rekao da ukrajinci moraju nastojati usmrtiti što je moguće više orki, izuzev onog što im je potrebno za razmjenu zarobljenika, ali ovdje pričamo o legitimitetu oslobodilačke operacije širokog razmjera i za ukrajince je iznimno bitno da ta operacija bude u skladu sa konvencijama u najvećoj mogućoj mjeri, a itekako sam svjestan da oni nemaju puno vremena, a i logistički i ogranizacijski će imati problema sa čuvanjem značajnijeg broja zarobljenih orki... plus silna želja za odmazdom koju će teško biti držati pod kontrolom... alo jebote pa ti idioti ničim izazvani su ukrajincima srušili pola države i pobili pun kurac ljudi... ove desetkovane ruske postrojbe što objavljuju videa i u njima jauču, e jauču oni što smatraju da im nije mjesto tu gdje jesu, nego da su loše opremljeni za izvođenje operacije prisajedinjenja većeg dijela ukrajine ruskom svijetu... tako da je lijepo vidjeti u jednnom videu da ih je od 161 ruske orke po njihovoj izjavi ostalo samo 20-tak, od kojih nikome ja ne želim da se živ vrati u svoj ruski svijet... samo ne treba paliti xenone, kad trebaju biti ugašeni... xenoni jel...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Šandor Winnetou and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram Sun 26 Mar - 22:27

michaellcmacha wrote:
RayMabus wrote:
michaellcmacha wrote:
ukoliko ukrajinski protuudar uspije i ukrajinske snage ostvare i duboke prodore i široke obuhvate zaostalih ruskih snaga, ja vidim problem u nedostatku vremena da se ukrajinske vojnike dovede u takvo stanje svijesti da im se suzbije poriv za osvetom... bojim se da će činjenja i ubijanja i sakaćenja iz bezobzirne osvete nad ruskim vojnicima biti rasprostranjena i mnogobrojna i da bi to u velikoj mjeri mogao biti problem... bez obzira koliko god bile takve situacije razumljive s obzirom na razmjere zlodjela ruske vojske i ruskih plaćenika, one neće biti opravdane....
nakon objave videa smaknuća ukrajinskog vojnika, izjava iz samog reda predsjednika ukrajine, od strane Andrije Yermaka gdje isti tvrdi da će zbog ovakvih zlodjela od strane rusa uslijediti odmazda je znakovita...
A ti se kao zabrinuo šta bi oni u tom slučaju ovu stoku šta im je upala u državu s ciljem da ih pobije, protjera i etnički očisti poslala Bogu pod oblake ?

:coffee

Neka ih sve zagnjoje duboko ispod zemlje kad ih nađu da su još tamo.
ne brinem se ja za ruske orke, kao što se nisam brinuo ni za ćaću od crvenkastog, pa odmah sam rekao da ukrajinci moraju nastojati usmrtiti što je moguće više orki, izuzev onog što im je potrebno za razmjenu zarobljenika, ali ovdje pričamo o legitimitetu oslobodilačke operacije širokog razmjera i za ukrajince je iznimno bitno da ta operacija bude u skladu sa konvencijama u najvećoj mogućoj mjeri, a itekako sam svjestan da oni nemaju puno vremena, a i logistički i ogranizacijski će imati problema sa čuvanjem značajnijeg broja zarobljenih orki... plus silna želja za odmazdom koju će teško biti držati pod kontrolom... alo jebote pa ti idioti ničim izazvani su ukrajincima srušili pola države i pobili pun kurac ljudi... ove desetkovane ruske postrojbe što objavljuju videa i u njima jauču, e jauču oni što smatraju da im nije mjesto tu gdje jesu, nego da su loše opremljeni za izvođenje operacije prisajedinjenja većeg dijela ukrajine ruskom svijetu... tako da je lijepo vidjeti u jednnom videu da ih je od 161 ruske orke po njihovoj izjavi ostalo samo 20-tak, od kojih nikome ja ne želim da se živ vrati u svoj ruski svijet... samo ne treba paliti xenone, kad trebaju biti ugašeni... xenoni jel...
Ukrajinci na njihovu srecu nece proci kao mi.
Zasigurno ih nece nitko optuziti za genocid, zlocinacke naume, a pogotovo ih nitko nece isljedjivati trazeci neke topnicke ili bilo koje druge dnevnike.
To su radili nama, radili kao kaznu za uspjeh i stvaranje drzave unatoc zelji velike vecine drzava i vlada da ne uspijemo, odnosno da nas srblje pokori.
No, kreteni kakvi vec jesu na zapadu svakako ce izdvojiti ponesto i procesuirati pojedince i iz ukrajinske vojske.
Cisto da ih se drzi na uzdi, kako ne bi poletjeli previsoko.
Misljenja sam da bi za ukrajince bilo razumijevanja sve i da naprave velike zlocine u nekoj oslobadjajucoj operaciji.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18678
2015-08-09


veber, michaellcmacha and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha Tue 28 Mar - 9:22



poprilično velik broj friških grobova koji su očito uniformni... ako je to taj krasnodarski kraj, iz ovog bi se mogao izvesti zaključak da su oni sjeverni nerusi već potrošeni u svojstvu topovskog mesa, i da su sad na meniju rusi...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou Tue 28 Mar - 9:34

michaellcmacha wrote:

poprilično velik broj friških grobova koji su očito uniformni... ako je to taj krasnodarski kraj, iz ovog bi se mogao izvesti zaključak da su oni sjeverni nerusi već potrošeni u svojstvu topovskog mesa, i da su sad na meniju rusi...
Popriličan broj grobova i to u velikoj većini sa križevima, tek nešto malo sa muslimanskim obilježjima što navodi upravo to što si rekao da su rusi došli na red.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19645
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Tue 28 Mar - 10:11

Vijeće sigurnosti UN-a nije prihvatilo rusku rezoluciju o osnivanju povjerenstva za istragu sabotaže u Sjevernom toku.

Rezoluciju su podržale 3 zemlje (Rusija, Kina i Brazil), nitko nije glasao protiv, 12 je bilo suzdržano

----------
Hahaha, kako ih jebu!
Dignu im plinovod u zrak, i nikom ništa.
Ubio bih se da sam Rus.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28674
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 28 Mar - 11:07

Dobro nije tajna, ja sam od prvog dana priča da su navjerojatnije Ameri digli gasovod u vazduh.. možda uz asistenciju Poljske, Norveške, (ovi uz Amere imaju najveći interes). jebiga da nisu napali Ukrainu ne bi im nitko uništavao gasovode

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20832
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Tue 28 Mar - 11:33

AssadNaPodmornici wrote:Dobro nije tajna, ja sam od prvog dana priča da su navjerojatnije Ameri digli gasovod u vazduh.. možda uz asistenciju Poljske, Norveške, (ovi uz Amere imaju najveći interes). jebiga da nisu napali Ukrainu ne bi im nitko uništavao gasovode

Kao posljedica, sad Ameri prodavaju po svijetu glupi ukapljeni plin.
Najsmješnije je to što je plin koji Ameri prodavaju zapravo isti taj ruski plin, ali koji se preko Kine i Indije pretače u američke brodove.

Ameri ekstremno zarađuju na ruskom plinu. Rat točno po njihovoj mjeri. Divan rat!

Svima je dobro. Rusi i dalje prodaju plin, samo je malo jeftiniji. Kinezi i indijci zarađuju od preprodaje. Najviše zarađuju Ameri.

Jedino glupa Europa, tj. Nijemci, Francuzi i Englezi gubi i osiromašuje. Love ima samo korumpirana europska administracija.
Ljudi su to počeli primjećivati i kao nešto se bune...
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28674
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 28 Mar - 11:34

crvenkasti wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Dobro nije tajna, ja sam od prvog dana priča da su navjerojatnije Ameri digli gasovod u vazduh.. možda uz asistenciju Poljske, Norveške, (ovi uz Amere imaju najveći interes). jebiga da nisu napali Ukrainu ne bi im nitko uništavao gasovode

Kao posljedica, sad Ameri prodavaju po svijetu glupi ukapljeni plin.
Najsmješnije je to što je plin koji Ameri prodavaju zapravo isti taj ruski plin, ali koji se preko Kine i Indije pretače u američke brodove.

Ameri ekstremno zarađuju na ruskom plinu. Rat točno po njihovoj mjeri. Divan rat!

Svima je dobro. Rusi i dalje prodaju plin, samo je malo jeftiniji. Kinezi i indijci zarađuju od preprodaje. Najviše zarađuju Ameri.

Jedino glupa Europa, tj. Nijemci, Francuzi i Englezi gubi i osiromašuje. Love ima samo korumpirana europska administracija.
Ljudi su to počeli primjećivati i kao nešto se bune...
Zaboravio si da najviše Rusija puši.
a jebiga. do svega toga ne bi bilo da RU nije napala Ukrainu. što duže traje gore za Rusiju(i Ukrainu) i EU pa i Srbiju. Neka se Rusija povuče i to je to.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20832
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 28 Mar - 11:35

Napuhao se plinovima pa eksplodirao sam od sebe.

Ćića mića završena priča. Iđemo dalje.

A šta je dalje ? Jel znate ? Ne znate. Evo sad ću vam ja objasniti :

Nije taj Švabo toliko glup pa da ne zna tko mu je diga plinovod u zrak.

Al jebeš plinovod i to nego je priča kako vama smeta jaka Njemačka i razvoj drugih jer se vi onda osjećate malima.

Sad im trebaju sirovine u Africi pa ih pokušajte blokirat s mora ko i Francusku šta ste blokirali stoljećima kako bi pobijedili u ratovima u novom svijetu itd pa će van doleti nekoliko tisuća ovakvih raketa pravo na glavu.


Za početak :

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 250px-Fus%C3%A9e_V2

Aggregat 4 (A4) je jednostupanjski balistički projektil na tekuće gorivo koji je razvilo Udruženje za svemirske letove Trećega Reicha za potrebne topništva. Po uspjehu početnih isproba, za projektil se počeo zanimati Adolf Hitler koji ga je odlučio iskoristiti za gađanje dobro branjenih meta, zbog čega je projektil nazvan Vergeltungswaffe 2 (V2) – Oružje osvete 2. Treći Reich ga je počeo koristiti potkraj II. svjetskoga rata i njime pogađao London i sl

https://hr.wikipedia.org/wiki/Aggregat_4


Enlarge this imageClick to see fullsize
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Brandenburg-germany-22-june-2022-brandenburg-schnefeld-german-chancellor-olaf-scholz-spd-in-conversation-with-anke-kaysser-pyzalla-l-head-of-the-german-aerospace-center-dlr-jrn-spurmann-2nd-from-left-of-rocket-factory-and-josef-aschbacher-r-esa-director-general-in-front-of-a-model-of-ariane-6-r-and-small-satellite-from-rocket-factory-at-the-international-aerospace-exhibition-ila-the-air-show-at-schnefeld-airport-will-be-open-from-2206-26062022-photo-bernd-von-jutrczenkadpa-2JDMM4P


https://www.ex-iskon-pleme.com/t54361p40-mnoge-zemlje-su-za-strucnjake-atraktivnije-od-njemacke
RayMabus
RayMabus

Posts : 174853
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Tue 28 Mar - 11:40

AssadNaPodmornici wrote:
crvenkasti wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Dobro nije tajna, ja sam od prvog dana priča da su navjerojatnije Ameri digli gasovod u vazduh.. možda uz asistenciju Poljske, Norveške, (ovi uz Amere imaju najveći interes). jebiga da nisu napali Ukrainu ne bi im nitko uništavao gasovode

Kao posljedica, sad Ameri prodavaju po svijetu glupi ukapljeni plin.
Najsmješnije je to što je plin koji Ameri prodavaju zapravo isti taj ruski plin, ali koji se preko Kine i Indije pretače u američke brodove.

Ameri ekstremno zarađuju na ruskom plinu. Rat točno po njihovoj mjeri. Divan rat!

Svima je dobro. Rusi i dalje prodaju plin, samo je malo jeftiniji. Kinezi i indijci zarađuju od preprodaje. Najviše zarađuju Ameri.

Jedino glupa Europa, tj. Nijemci, Francuzi i Englezi gubi i osiromašuje. Love ima samo korumpirana europska administracija.
Ljudi su to počeli primjećivati i kao nešto se bune...
Zaboravio si da najviše Rusija puši.
a jebiga. do svega toga ne bi bilo da RU nije napala Ukrainu. što duže traje gore za Rusiju(i Ukrainu) i EU pa i Srbiju. Neka se Rusija povuče i to je to.

Baš si glup. Rat treba produžiti što više. Što rat duže traje, Ameri više zarađuju.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28674
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha Tue 28 Mar - 12:13

glupi su rusi što slušaju amere

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 17 of 50 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 33 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum