ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 31 of 50 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 40 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 21/4/2023, 16:36

Među denucijantima je i Ksenija Krotova, bivša učiteljica koja je od početka invazije na Ukrajinu do danas vlastima prijavila više od 900 sunarodnjaka - znanstvenika, književnika, boraca za ljudska prava, pa čak i ruskih vojnika - svakako je dala značajan doprinos ovoj statistici.
Mediazona je razgovarala s njom i još nekoliko doušnika koji su ljude stavljali pod istrage ili u zatvor. Mediazona je jedan od posljednjih neovisnih medija u Rusiji, a osnovale su ga članice ruskoga feminističkog benda Pussy Riot, Marija Aljohina i Nadežda Tolokonjikova.






- Živim u milijunskom gradu i radim honorarno, što znači da imam slobodnog vremena preko tjedna - odgovorila je Ksenija Krotova u dopisivanju s Mediazonom. Ona tvrdi da je poslala oko tisuću prijava protiv Rusa u godini rata.

- Budući da imam svoj stan i ušteđevinu, imam slobodnog vremena za prijave. Ja sam u biti sitni iznjmljivač koji živi od ušteđevine i kamata koje dobiva. Nekada sam nekoliko godina radio u prosvjeti, predavao na fakultetu i trgovačkoj školi. Imam preko 40 godina i VSS. Nikada nisam radila u agencijama za provođenje zakona i nemam rođaka koji tamo rade.




Glavne su joj mete ljudi koji komentiraju aktualne događaje za "medije koji se smatraju stranim agentima", ali i ruski ratni zarobljenici. "Gledam kanal s intervjuima ratnih zarobljenika kako bih identificirala one koji su se dobrovoljno predali Ukrajincima i (ili) su u zarobljeništvu, širili laži o specijalnoj vojnoj operaciji", piše u jednom od svojih pisama. "Podatke o njima prosljeđujem ruskim vlastima da pokrenu kaznene postupke – zbog predaje i širenja lažnih podataka o specijalnoj operaciji."

Glavne su joj mete ljudi koji komentiraju aktualne događaje za "medije koji se smatraju stranim agentima", ali i ruski ratni zarobljenici. "Gledam kanal s intervjuima ratnih zarobljenika kako bih identificirala one koji su se dobrovoljno predali Ukrajincima i (ili) su u zarobljeništvu, širili laži o specijalnoj vojnoj operaciji", piše u jednom od svojih pisama. "Podatke o njima prosljeđujem ruskim vlastima da pokrenu kaznene postupke – zbog predaje i širenja lažnih podataka o specijalnoj operaciji."



https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/susjeda-iz-pakla-cinkala-900-ljudi-svima-prijeti-zatvor-imam-previse-slobodnog-vremena-15328038




 sto reci ?

debotoijusto

Posts : 30575
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 21/4/2023, 18:02

debotoijusto wrote:Među denucijantima je i Ksenija Krotova, bivša učiteljica koja je od početka invazije na Ukrajinu do danas vlastima prijavila više od 900 sunarodnjaka - znanstvenika, književnika, boraca za ljudska prava, pa čak i ruskih vojnika - svakako je dala značajan doprinos ovoj statistici.
Mediazona je razgovarala s njom i još nekoliko doušnika koji su ljude stavljali pod istrage ili u zatvor. Mediazona je jedan od posljednjih neovisnih medija u Rusiji, a osnovale su ga članice ruskoga feminističkog benda Pussy Riot, Marija Aljohina i Nadežda Tolokonjikova.






- Živim u milijunskom gradu i radim honorarno, što znači da imam slobodnog vremena preko tjedna - odgovorila je Ksenija Krotova u dopisivanju s Mediazonom. Ona tvrdi da je poslala oko tisuću prijava protiv Rusa u godini rata.

- Budući da imam svoj stan i ušteđevinu, imam slobodnog vremena za prijave. Ja sam u biti sitni iznjmljivač koji živi od ušteđevine i kamata koje dobiva. Nekada sam nekoliko godina radio u prosvjeti, predavao na fakultetu i trgovačkoj školi. Imam preko 40 godina i VSS. Nikada nisam radila u agencijama za provođenje zakona i nemam rođaka koji tamo rade.




Glavne su joj mete ljudi koji komentiraju aktualne događaje za "medije koji se smatraju stranim agentima", ali i ruski ratni zarobljenici. "Gledam kanal s intervjuima ratnih zarobljenika kako bih identificirala one koji su se dobrovoljno predali Ukrajincima i (ili) su u zarobljeništvu, širili laži o specijalnoj vojnoj operaciji", piše u jednom od svojih pisama. "Podatke o njima prosljeđujem ruskim vlastima da pokrenu kaznene postupke – zbog predaje i širenja lažnih podataka o specijalnoj operaciji."

Glavne su joj mete ljudi koji komentiraju aktualne događaje za "medije koji se smatraju stranim agentima", ali i ruski ratni zarobljenici. "Gledam kanal s intervjuima ratnih zarobljenika kako bih identificirala one koji su se dobrovoljno predali Ukrajincima i (ili) su u zarobljeništvu, širili laži o specijalnoj vojnoj operaciji", piše u jednom od svojih pisama. "Podatke o njima prosljeđujem ruskim vlastima da pokrenu kaznene postupke – zbog predaje i širenja lažnih podataka o specijalnoj operaciji."



https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/susjeda-iz-pakla-cinkala-900-ljudi-svima-prijeti-zatvor-imam-previse-slobodnog-vremena-15328038




 sto reci ?
Auto bomba prije ili bandera kasnije kad ovaj ološ ode s vlasti, no sudbina je tu prilično izvjesna.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19655
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 22/4/2023, 23:52

Sustavi protuzračne obrane IRIS-T i NASAMS: koje su razlike

Masovni raketni napadi Rusije posljednjih dana ponovno su oštro postavili pitanje potrebe opskrbe Ukrajine modernim sustavima protuzračne obrane. Prema Oružanim snagama, 10. i 11. listopada uspjeli su oboriti nešto više od polovice lansiranih ruskih projektila - Zračne snage su to nazvale dobrim pokazateljem - no ipak su deseci projektila uspjeli dosegnuti svoje ciljeve, ubijajući civile i oštećivanje kritične infrastrukture. S obzirom na intenziviranje takvih napada, Njemačka je Ukrajini predala prvi sustav protuzračne obrane IRIS-T . Na prilazu su, kako je rekao ministar obrane, i američki NASAMS-i. U budućnosti će ti kompleksi biti integrirani u jedinstveni sustav obrane Ukrajine. Njihove glavne karakteristike nalaze se na infografici "Riječ i djelo".
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 166956-1_uk_large


IRIS-T SLM je protuzračni raketni kompleks srednjeg dometa koji je razvila njemačka tvrtka Diehl Defense. Službeno ga je usvojio Bundeswehr 2017., ali još nije bilo pravih isporuka njemačkoj vojsci.

Kompleks je dizajniran za uništavanje zrakoplova, helikoptera, bespilotnih letjelica, krstarećih i balističkih projektila.

IRIS-T SLM opremljen je projektilima zrak-zrak, s osam projektila u lanseru. Standardna baterija IRIS-T sastoji se od tri lansera, kontrolne točke i radara TRML-4D (kut gledanja radara je 360 ​​stupnjeva, što omogućuje sustavu praćenje ciljeva na udaljenosti do 250 km).

“Ako imamo tri potpuno napunjena lansera, to su ukupno 24 projektila, to znači da može uništiti 24 cilja u isto vrijeme. Odnosno, ako je mnogo projektila uključeno u napad, tada će u slučaju IRIS-T većina projektila, ako ih sustav detektira, biti uništena," izjavile su Zračne snage ukrajinskih oružanih snaga .

Vrijeme raspoređivanja kompleksa je 10 minuta. Projektili imaju domet do 40 km i visinu do 20 km.

Sustav protuzračne obrane NASAMS , kojem se Ukrajina nada uskoro, zajednički je razvoj američkih i norveških tvrtki. Kao sredstvo za poraz koriste se projektili AIM-120A klase "zrak-zrak".

IRIS-T SLM i NASAMS su slični: oba kompleksa mogu zaštititi i od zrakoplova i od raketa; njihov domet i visina pogađanja cilja slični su u najnovijim modifikacijama - 40 kilometara, odnosno 20 kilometara; mogu presresti mete koje lete brzinom do 3600 km/h.

U isto vrijeme, kompleks NASAMS koristi projektile s radarskim navođenjem, a IRIS-T - s infracrvenim.

Baterija NASAMS-a sastoji se od devet lansera s 54 projektila (odnosno više od IRIS-T), kontrolne stanice i tri radara AN/MPQ-64.

Za razliku od IRIS-T, NASAMS ima optičko navođenje, koje omogućuje lansiranje projektila bez uključivanja radara kako ne bi odao svoju poziciju.

Zračne snage Oružanih snaga Ukrajine rekle su da sustavi protuzračne obrane IRIS-T i NASAMS mogu raditi zajedno i da će biti povezani u jedinstvenu informacijsku mrežu - to će omogućiti, kada se cilj fiksira jednim kompleksom, da se obori s pomoć drugog: "Ako stari sustav Buk stoji i vidi metu, uništi je. Ako ga ne vidi, neće ga uništiti, čak ni ako ga vidi jedinica u blizini. U NASAMS-u, IRIS-T-u i Patriotu sve su mete dovedene u jedan prostor i čine jedinstvenu sliku zračnog prostora.
"
Sustavi protuzračne obrane IRIS-T i NASAMS: koje su razlike
RayMabus
RayMabus

Posts : 175494
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 23/4/2023, 12:24

GLUPO JE i u značajnoj mjeri licemjerno izjasniti se kao neupitni podupiratelj ukrajinske nezavisnosti, pružatelj pomoći istoj kako bi se obranila od ruske agresije nedvojbenog zločinačkog karaktera, i onda lamentirati uprazno o jačini učinkovitosti, kakvoći, količini smrtonosne opreme koja će se upotrebljavati za obranu ukrajine i ukrajinskih civila... s obzirom na zločinački karakter agresije rusije na ukrajinu bez ikakvih dvojbi, logika nalaže da je ukrajinu potrebno opremiti sa smrtonosnim sredstvima akvivalentne snage i ubojitosti, kako bi ista uspostavila ravnotežu, ako ne u punom opsegu, ali onda bar u psihološkom smislu... rusi jednostavno neće prestati sa navedenim načinom agresije dok im se ne da do znanja da na njihovom teritoriju mogu ginuti civili i biti uništavana ključna infrastruktura uz ista objašnjenja koja i rusi daju kad gađaju ukrajinske civile i ukrajinsku ključnu infrastrukturu...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 23/4/2023, 16:32

Oryx ekipa dodala vizualne gubitke jedne i druge strane od zadnja dva tjedna. (ja bih osobno rekao da je preko 80% svih gubitaka u tehnici u ovom ratu vizualno potvrđeno, Oryx baza podataka je toliko precizna da je i jebeni Pentagon, Britanci i ostali koriste pri svojim procjenama), jer nitko ozbljan ne uzima gubitke koje stavlja Ukrajinsko ministarstvo obrane(oni tvrde da su uništili po 500 aviona, 6000 tenkova haha(Rusija je prije rata imala max 3500 aktivnih tenkova i mogli su samo cca 800 njih aktivirati od prošle godine)

naravno gubitke koje govori RU ministarstvo obrane više niti totenkopf niti srbi ne citiraju čak i oni su odustali čak i na srpskim forumima su odustali od toga, jer i oni su skužili da damo piše da je uništeno 2x više HIMARSa nego što je Ukrajina dobila i 2x više aviona nego što UKR ima pa ovi svaki dan imaju nalete i lansiraju rakete.. 


Ukrajinski gubici -zadnja dva tjedna



Ruski gubici -zadnja dva tjedna
 

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20881
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 23/4/2023, 16:40

gledam UKR gubitke 
10ak tenkova, što je OK , prošle godine na Oryxu su u godinu dana imali cca 500 tenkova izgubljenih što je 1.5tenk dnevno, ovdje je malo manje od toga prosjeka, ali pogledajte UKR gubitke u 155mm artiljeriji i PZO obrani.. OGROMNi, pogotovo u artiljeriji, a to je sve posljedica onih dronova kamikaza lancet. 
-----------
Ruski gubici
hrpa izviđačkih kvalitetnih vojnih dronova, artiljerije(iako je RU artiljerija tehnološki lošija od UKR artiljerije koja je modernija ), hrpa RU gubitaka su sustavi za elektronsko ratovanje, gubici u logisitci.. 
i naravno oklopu, ne bi RU vojska bila da nema gubike u oklopu

19 tenkova, i 50ak   oklopnih borbenih vozila za pješadiju(od BTRova do BMPova ) itd..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20881
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 24/4/2023, 09:58

lociran i uništen Ruski moćni minobacač Tulipan.  

bio je napad na sevastapolj


kao što znate jedna baterija Patriota je na fronti. 
međutim veće sranje za Ukrajince jest što im ponestaju projektili za S-300 sustave, Patrioti a pogotov Samp-T jesu nešto bolji long range sustavi, međutim nema ih dovoljno da zamjene operativnih 25baterija S-300 sustava..




ruski bmp.. meni je horor kako ovi nastupaju naprijed i vojnici stoje na BMPu i onda doleti protu tenkovski projektil i odmah pogine netko (ili više) njih koji je na BMPu. ostlai su utekli iz vozila koje se brzo zapalilo i explodiralo i explozija je izranjavala ostale.. plus vjerojatno projektil koji je pogodio BMP moguće da je ubio nekoga u vozilu ili izranjavao ove koji su bili unutra ... 




nažalost i gubici ukrajinaca su svakodnevni. nešto manje tehnike gube, ali rusi imaju noćnu optiku, artiljeriju, pa ovakvih snimki ima skoro svaki dan barem po jedna

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20881
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 24/4/2023, 11:11



Novi video od K2 bataljuna. Tek prvi dio. 
Kratki komentar. Pogledajte recimo UKR artiljerijsku pripremu. Minobacači, 155mm haubice.. međutim sve granate su pale okolo rova, vjerojatno nikoga nisu niti ranile. 

međutim prisile su Ruse da se sklone u rovove.. i pazi sljedeće. 
dolaze modificirnani civilni dronovi i to nekoliko njih, svaki nosi po 1-2-3 granate, neki samo kordiniraju.. i bacaju bombice među jadne ruse, neke bombe čak i upadaju u rovove koji su ispod zemlje, gdje granata ne može pasti. sami ti dronovi su obavili već 2/3  posla -- nekoliko rusa leže u rovu mrtvi ili teško ranjeni, plus ne vidimo šta je sa onim rusima gdje im je bomba upala u iskopani dio rova ispod zemlje.. na jednom djelu snimke se vidi kako jedan dron gleda ulaz, a drugi dron se dosta nisko spušta i bacau bombu na ulaz ispod zemlje
. dolaze na kraju videa Ukr vojnici i tu kažu "part 1 end". .čekamo part 2. 

ali fora je kako ukrajinci iako su na videu ispalili 10-20granata nisu nikoga ranili, a tih 10-20granata sigurno košta 10k $ artiljerijske pripreme, međutim ovi šugavi dronovi su obavili sve što artiljerija nije mogla. 
onda dolazi pješadija i dovršava čišćenje to će biti drugi dio.. vjerojatno će očistiti rov bez gubitaka

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20881
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 24/4/2023, 12:03

Užas. U Bugarskoj prosvjedi u kojima traže zatvaranje NATO baza.



Šta piše? NATO van?

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28720
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 24/4/2023, 12:16

Ništa od toga, BUG je kritični snabdijevač za Ukrajince goriva i municije sovjetskog kalibra. 
znaš i sam da prosvjedi u NATO/EU zemljama su kao prosvjedi u Rusiji.. u Rusiji te namlati pandurija i napiše ti kaznu i nema efekta na politiku. 
u EU te kako koja zemlja , u bugarskoj i RH ne mlati pandurija, u francuskoj ubiju boga u tebi, ali rezultat je opet isti. 0 efekta na politiku.

jedino što nas razlikuje od rusije što imamo slobodne izbore, imaju i bugari pa onda opet frakcija koja snadbjeva ukrajinu oružjem dobije dosta više glasova i mogu se jebati ovi prosvjednici. 
neka osvoje vlast i onda mogu zatvarati NATO baze to je moguće na zapadu(i bugarska je dio zapada) a ne moguće u Rusiji da dođe do promjene vlasti

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20881
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 24/4/2023, 12:55

sličan video sa ruske strane kao onaj gore sa ukrajinske. 
ruska elitna jedinica napala ukrajinski rov. ovdje je RU artiljerija bila preciznija nažalost vidi se u videu tri poginula ukrajinca 
išli su ruski specijalci očistiti rov, i počeli ukraijinci rokati po njima.
ovaj ruski twiter profil kaže da ukrajinci to rade namjerno, ostave ove loše obučene teritorijalce kao mamac i onda rokaju artiljeriom da navuku ruse a nisu im se usudili pomoć.

rusi tvrde da su se uspjeli izvući iz rovova živi i zdravi



naravno video ne prikazuje puno toga i ovo je pogled sa ruske strane, onda se ta i videa editiraju itd(i ukrajinci rade isto), moguće je da su ostali ukrajinci dublje zakopani u zemlji i pozvali su artiljeriju na sebe dok ovi nisu utekli(neokrznuti kako rusi tvrde) ,jer moguće je da je ostatak ukrajinaca bio sakriven ispod zemlje u zemunici, i onda bi ti došli ovi iz VDVa i samo bacili dvi ručne bombe unutra i pobili sve a ovako je možda ostatak njih spasio glavu..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20881
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 25/4/2023, 11:23

Ukrajinci tvrde i hvale se da na više lokacija prelaze na drugu stranu dnjepra. ili na otoke ili baš na drugu stranu. 

sranje za njih je što rusi imaju dronove i imaju modificirane precizne sovjetske krmače. i onda objavljuju ove snimke gdje navodno tuku po ukrajincima. (ima nekoliko snimki) -btw na snimci ne vide žrtve, možda ih ima a možda i nema, jer ako su ih Rusi i primjetili, postoji vremenski odmah dokle ti pozoveš avijaciju i ovi izvedu napad. ako su Ukrajinci toga svjesni bili moglu su uteći davno .. ali ovakvih snimki ima gomile, i pogotovo ih sada koriste u napadima na Bahmut ili Ugljedar ruše po cijele zgrade..zgrade koje mogu primiti tonu običnih granata, poruše ovim krmačama


ostaje ono što govorim već par tjedana da su Rusi nakon godinu dana rata naučili kako koristiti avione bez da ih gube kišu isusovu aviona. Rusi ovakav tip oružja(Ruska verzija Američkih JDAM) imaju godinama, pa je pravo čudo zašto im je trebalo godinu dana da to počnu koristiti. Ali koriste i sranje je za Ukrajince. 

Ukrajinci su od Amera dobili JDAM bombe, ali bogami osim navodne 2-3 snimke(navodne vjerojatno i nisu JDAM) nisam vidio da Ukrajinci ispaljuju takve bombe sa svojih Mig29etki i Su-27ica

Ugl Rusi
lansiraju ove modicirane glupe sovjetske bombe sa sigurne udaljenosti veoma precizno van dometa Ukrajinske PZO koja bi ih možda mogla skinuti long-range sustavima(S-300, Patriot, Samp-T) ali ih od straha od Ruskih dronova kamikaza i izvidničkih dronova Orlan drži dublje u pozadini(dosta Ukrajinskih i Ruskih PZO sustava je izgubljeno od malih dronova koje ovi uopće ne registriraju - oni su opasni do par desetaka km koliki im je domet) . a Ukrajinci nemaju zapadne avione novije generacije  koja bi na Ruske bombardere ispalila rakete dometa 100km i oborili ih. zapad im ne planira slati avione još.. nisam stručnjak ali Američki dronovi nadleći crno more, oni bi sigurno primjetili podizanje Ruskih bombardera, i onda bi Ukrajinci poslali recimo par novijih F16ki u susret i roknuli ih onim projektilima od 100km dometa - relativno sa sigurne udaljenosti van dometa Ruske PZO(također i Rusi moraju skupe PZO igračke držati iza iz istog razloga jer se boje Ukrajinskih dronova koji lako otkriju skupi PZO sustav i odmah doleti 155mm granata ili HIMARS projektil )

u slučaju da te snimi Ruska PZo uvijek možeš na njih poslati HAARM projektil.. 



sada pokušajte zamisliti ide ofenziva a Rusi sigurno će pripremiti avijaciju sa ovakvim krmačama, a neke su teške i po 1,5 tonu i udarati po Ukrajincima.. tada će Ukrajinci ili morati ulaziti bliže sa S-300 sustavima i pokušati radarima uhvatiti avion, ili napraviti tako brz i kaotičan prodor na više djelova fronta da Ruska avijacija ne stigne reagirati..

ovo dole su izveli u Harkivskom pravcu, prva linija je puka brzo i onda su Jihad Mobile Ukrajinci doslovno se rasuli u pozadini, Ruska troma vojna birokracija uopće nije znala gdje poslati avione i tko je Ukrajinska a tko Ruska meta itd..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20881
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 25/4/2023, 11:35

Navodno je oboren Ukrajinski Su24. Ruski izvor, vidi se dim, ne vidi se dobro  snimka uništavanja pa nećemo uzeti informaciju kao potvrđenu. Međutim Ukrajinci tu i tamo i dalje gube avione. Rusi su svoje gubitke dosta smanjili, jer kako rekoh koriste ih na drugi način. 
Zapad je trebao uzeti pola Ukrajinskih aviona, prebaciti ih u Poljsku i modificirati ih na licu mjesta da ispaljuju JDAM bombe,  a lovci da ispaljuju rakete većeg dometa na Ruske bombardere

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20881
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 25/4/2023, 14:46



još jedan pogodak lancet drona na Američku(Ukrajinsku) moćnu M777 haubicu koja ovisno o vrsti granate ima 25-40km dometa. 

Dakle klasična priča, Ruski izviđački dron otišao kilometre i kilometre iza linije fronta, našao haubicu, i naveo dron kamikazu na nju. 
jedina sreća za Ukrajince jest u tome što vrlo vjerojatno nije bilo žrtava, međutim skup komad tehnike koji su asevi na zapadu čak i prestali proizvoditi je uništen. ja bih rekao da je 40-50% ovih moćnih haubica izbačeno iz stroja što su Ukrajinci dobili. 

a mene na drugoj temi uvjeravaju da neman pojma, da je nemoguće da su dronovi ozbiljno sredstvo rata, i da bi sve to rafale i drugi avioni skinuli i Ukrajinska PZo. 
dok u realnosti mali dronovi(vojni i civilni) nanose najveće gubitke drugoj strani u ovom ratu. 

dron koji je otkrio ovu haubicu je veličine orla i teži 3x od orla. dron koji se zabio u nju jer još i dosta manji. takve stvari ne loviš sa avionima od 100milijuna  $, a problem je i što i ovi PZO sustavi koje Ukrajina ima koji su mix zapadnih i sovjetskih , uglavnom ne skidaju ove dronove. prođu im ispod radara. kako zašto neman pojma.  tu i tamo nekog unište, međutim svaki dan rusi objave 1-2 ovakva videa + još druga videa.

naravno rusi trpe iste ako ne i veće gubitke. evo ispada da su im ukrajinci sa sličnim dronovima svoje proizvodnje doslovno snimali Kremlj i crveni trg i da će Putin vjerojatno na najveći Ruski praznik biti zaključan u podrumu kao što je bio za vrijeme novinarske gripe

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20881
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 25/4/2023, 15:07

AssadNaPodmornici wrote:
kao što znate jedna baterija Patriota je na fronti. 
međutim veće sranje za Ukrajince jest što im ponestaju projektili za S-300 sustave, Patrioti a pogotov Samp-T jesu nešto bolji long range sustavi, međutim nema ih dovoljno da zamjene operativnih 25baterija S-300 sustava..
Nije to nikakvi problem. Kome je to problem ? Dat će im Uršula. Ima Švabo para a šta više sipaju love u to teže im je pustit da Rusija pobjedi. Gdje ti vidiš tu problem ? Stani sa strane i uživaj. Tv i kokice. VADITE PARE.

Prije 5 sati
Europska komisija osigurala još 1.5 milijardi eura za Ukrajinu

Predsjednica Europske komisije Ursula von der Leyen je objavila kako je osigurano dodatnih 1.5 milijardi eura sredstava za Ukrajinu. "Danas Ukrajini osiguravamo još 1.5 milijardi eura u okviru našeg godišnjeg paketa makrofinancijske pomoći. Nastavit ćemo pomagati Ukrajini da se odupre ruskoj agresiji, da održi institucije i infrastrukturu u funkciji te da provede ključne reforme", napisala je na Twitteru. 

RayMabus
RayMabus

Posts : 175494
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 25/4/2023, 15:18

Nisu problem pare. Nemaš od koga kupiti rakete za S-300 jer jedino ih Rusi znaju proizvoditi, možda i Kinezi a oni neće prodati Ukrajini. 
A Zapad je trebao još prošlo ljeto uložiti resurse i napore da kopiraju te rakete, ili da modificiraju svoje rakete koje ispaljuju iz svojih long-range sustava da se mogu lansirati sa S-300. 

to ne zahtjeva toliko para, koliko vremena i ljudi. Ljude trebaš okupiti i dati im resurse i pare da pokušaju premostit taj problem. A ne da Ukrajina ostane bez protuzračnih projektila dugog dometa i da zbog toga trpe gubitke na infrastrukturi, skladištima i vojne gubitke .  Rusi sa te strane iako imaju 10-15x manji potencijal od "kolektivnog zapada" su se "trznuli" i prilagođavaju se fronti.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20881
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 25/4/2023, 15:32

Nije moj problem. Objasnio sam ti šta ja oću tamo na istoku Ukrajine još neko vrijeme i objasnija sam ti zašto.

Nećemo sad opet ponavljat tko sam i šta sam ja i šta mi je stvarni cilj ovoga svega.

S-300 nije zapadni proizvod nego ruski dakle od te države napadača. S obzirom da Putin neće dati Ukrajini da ode u NATO itd i da čak ni izbacivanje Rusije iz Ukrajine nezaustavlja njihove zračne napade na istu S-300 nisu riješenje nego dugoročni problem kojeg treba šta prije zamijeniti PZO-ima zapadne proizvodnje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175494
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 25/4/2023, 19:25

ima pun kurac videa gubitaka sa jedne i druge strane danas. idem staviti par. pazi na ovim videima samo ruskih gubitaka ima pun kurac ali i ukrajinci nažalost ne zaostaju toliko previše.. 


rusi se klasično zaletili juriš, snimi ih dron i poklapa ih artiljerija i ATGM sustavi, a onda civilni dronovi dovršavaju ručnim bombama one jadne ruse koji prežive granate i projektile. ovo je stvarno krvav rat, gubici rekao bih u postocima su možda veći nego u WW2 

jedan video Ukrajinci tvrde da su napali ovu lokaciju JDAM avio-bomama, neki su usporili snimku i navodno su prepoznati HIMARS projektile. neki tvrde da su to JDAM bombe manje kilaže. ako su ovo JDAM bombe to je prva uporaba. kasnije cu ispratiti u komentarima. 



ukrajinci primjećeni po noći termalnog kamerom i gađani RU artiljeriom



ima još nešto videa gadnih gubitaka sa obje strane , ukratko gine se na veliko na obje strane, brutalno. svaka strana koja tvrdi da "vojnika sa druge strane gine 5-10x više" priča teške pizdarije. rat je baš brutalnog karaktera. količina streljiva i tehnike koja se troši je ogromna a pazi radi se o situaciji kada se linija fronta uopće ne pomiče 


ukrajinski dronovi teroriziraju ruse. dnevno izađu 2-3 ovakve snimke od strane ukrajianca i 1-2 od strane rusa

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20881
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 27/4/2023, 07:58

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Gepard10

lancetom uništen prvi Njemački Gepard. 
Jučer su Rusi lancetom uništili TORm1 Ukrajinski PZO sustav, danas gepard, jučer su još i dva PZO radara.  nisam stavio videa, imate i sami linkove možete ih naći, možda kasnije stavim za ovo od jučer ali to što se nije pojavilo na indexu ili CNNu ne znači da se nije dogodilo. i tako svaki dan. 
Ruski dronovi Orlan + Lancet su najjače Rusko oružje, jače od 20 000 granata koje padaju okolo po polju ili praznim zgradama. 
Plus Rusi kako sam rekao počeli su koristiti modificirane ogromne sovjetske glupe bombe  - modifcirali ih(na uzoru kao Ameri) u pametno precizno razorno oružje i nanose gadne gubitke Ukrajincima. 

Pazi par takvih bombi dnevno i par dronova nanose veće sranje Ukrajincima nego 10 000 granata. 


Da će video uništavanja geparda uskoro izaći.

Naravno uništavanje zapadnih haubica svaki dan izađe video gdje lancet uništi neku, ne moram niti objavljivati. 
Još gore, tvrde Rusi(nema još slike niti videa ali da će pustiti) da su uništili i 4 lansera S-300, što sumnjam. 
Naravno sa druge strane Rusi kukaju da oni Ukrajinski dronovi kamikaze ih tamane ko zečeve, međutim kako sam rekao nedavno, Orlan i Lancet uništavaju PZO sustave, i SPGove i 155mm haubice, najčešće bez izravnih ljudskih žrtava, međutim šteta je ogromna.

Ići ću toliko daleko, da ću reći da ako se nastave ovakvo razaranje od Ruskih dronova kamikaza - nema ništa od ofenzive ili će biti osuđena na propast. 

Usput speaker me napao na nekoj drugoj temi tipa "gdje si bio 91" nemaš pojma kada tvrdiš da dronovi su opasni, njih ozbiljna avijacija zaustavi.
Ovdje i Ukrajinski i Ruski dronovi doslovno ulaze desetke km u dubinu, prolaze i Ruske i Sovjetske i Zapadne PZO sustave i još gore napadaju PZO sustave. Ne samo Ruske(koji po kvaliteti nisu ništa lošiji od zapadnih) nego i Zapadne. Tipa evo dron napada Njemački Gepard, a Gepard je još možda i najbolje oružje protiv dronova. A nije primjetio niti Orlan koji ga je snimao niti Lancet koji ga je napao(čekamo full video da vidimo jel uništen ili oštećen). 
Tako sam vidio i video gdje dron napada i Britanski PZO sustav kratkog dometa(novi) zaboravih mu ime. 
Uz ove klasične Ruske/Sovjetske. 

Kako su Rusi izgubili toliko kopnen vojske da više ne predstavljaju ozbiljnu ofenzivnu silu(mogu se braniti), tako i jadni Ukrajinci gube toliko skupih PZO sustava i 155mm zapadnih haubica, aj artiljeriju će nekako dobiti nazad, ali gubitkom PZO sustava, kako misle pokretati ofenzivu na Ruse,  kada će ih Ruska avijacija gađati sa bombama od pola tone?

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20881
2018-06-14


Piglet likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 27/4/2023, 11:06

Uskoro će video gdje Lancet uništava Ukrajinski S-300 lanser


Primjer kako je uništen Ukrajinski TORm1 protuzračni sustav
iako ekplozija nije velika, i vjerojatno nema ljudskih žrtava, uništeni su najvrjedniji djelovi sustava kojeg zapad i ukrajinci nemogu vjerojatno zamjeniti, tako da ide u otpis
 

maloprije sam stavio uništen gepard. 
Jučer su uništena i dva PZO radara i 1 starlink.
Evo maloprije uništena još jedna 155mm haubica od strane lanceta


Pazite ovo je sve u zadnja 2-3 dana
Naravno nanose gadne gubitke Ukrajinci i Rusima, stavljam i takva videa, i imate po mainstream medijima, ali naravno neće index ili yutarnji ili CNN objaviti kako lanceti i orlan dronovi rade sranja Ukrajincima, kao što neće Ruski mediji objavljivati svoje gubitke. zato i služi ovaj forum. 
Međutim vidite koliko skupe tehnike uništava lancet, utjeha je nema ljudskih žrtava, međutim većina PZO sustava i radara koje uništi lancet su teško zamjenjivi ili nikako i stvaraju štetu. 

Nitko više na planeti ne može proizvesti recimo S-300 ili TOR ili BUK ili OSU koju lancet unišiti. Pa čak i Gepard Njemci više ne proizvode ,a Gepard se pokazao odličnim za obaranje iranskih šahed dronova i krstarećih raketa, a sve jedno kombinacija Orlan i Lancet ga spizde. 

Naravno i Rusima je gadno
Rusi na više izvora kukaju kako ih ukrajinci jebu modificiranim civilnim dronovima da im nanose gadne gubitke. 





razlika je sljedeća. Ukrajinci ovim civilnim dronovima uglavnom gađaju pješadiju a tu i tamo unište nešto lakše oklopljeno pa čak i tenk ako nose kumulativnu minu i zabiju recimo u tenk koji ima otvoren poklopac ili iza dio gdje je motor. Ljudskih gubitaka često ima. Međutim Rusi gađaju high-value mete i to je veće sranje.

Eh sada Ukrajinci imaju isto tako hrpu izviđačkih dronova, oni nanose gubitke Rusima HIMARSima i artiljeriom, međutim nema Američkih Swtichblade 600 dronova i PhoneixGhost dronova. Oni bi trebali imati istu ulogu kao i ovi dronovi Lancet a nigdje ih nema a Ukrajinci su ih dobili na 1000 komada+ , i USA se hvali da ih može godišnje nekoliko tisuća proizvesti. 

Ili su ti dronovi smeće, ili ih Ukrajinci jednostavno čuvaju za kontra ofanzivu kao faktor iznanađenja

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20881
2018-06-14


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 27/4/2023, 19:27



Pogleda sam ovu snimku da provjerim da nije slučajno oni mamac na napuhavanje jer ovaj S-300 do ovog šta je pogođen je nekako raskliman, moguće za rezervu itd a i ovaj šta je pogođen je nekako sumnjivo natrkiven tom maskirnom krpom i mrežom itd al kad je ovaj dron pogodio pa kad se rascvitalo na sve strane onda svakako ovo nije mamac na napuhavanje nego su rakete unutra prave jer to je eksplozivno punjenje i raketno gorivo od istih šta se onako razletilo u tri pm naokolo nakon udara drona.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175494
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 31 of 50 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 40 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum