ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 30 of 50 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 40 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 20/4/2023, 23:09

AssadNaPodmornici wrote:

btw jedan ruski telegram kanal paničari da su Ukrajinci već na jednom djelu prešli na drugu stranu dnjepra
.-----

evo pročita o tome od strelkova.
kaže da ukrajinci su prešli na drugu stranu kao dio propagande. međutim sa vojnog gledišta to nije opasno, jer iza toga njihovog "mostobrana" se nalazi močvara(preko koje nemogu ići teškom tehnikom, moj dodatak) - strelkov dalje piše - ovo je diverzija da ukrajinci vjerojatno premaju nekoliko ozbiljnih mostobrana dalje. 

------
jel moguće ovo jedan od načina kako se ispipava obrana, radi panika, itd, da pojasne miha i dijagram..
Nalazi se još puno toga iza toga :

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 CEXztjP1-848x478

Ruska vojska postavlja protudesantne mine duž obale u ukrajinskoj južnoj regiji Herson. Na društvenim mrežama objavljene su fotografije koje prikazuju ruske vojnike na brzom čamcu BL-680 tijekom misije postavljanja mina duž južne ukrajinske obale. Vojska koristi sovjetsku protudesantnu minu PDM-1M, dizajniranu za onesposobljavanje neprijateljskih plovila pri prelasku vodenih prepreka i iskrcavanja, piše The Defense Blog.

Koristi se u obalnom pojasu rijeka, jezera, mora i zaljeva. Mina se sastoji od kućišta, detonatora sa sigurnosnim uređajem, šipke i balastne ploče. Sigurnosni uređaj radi tako da se šećerno punjenje otopi u vodi, a tek nakon tog otapanja mina tek postane aktivna. Da mina postane aktivna nakon postavljanja potrebno je 8 minuta nakon postavljanja mine na temperaturi od +30°C i do 2 i pol sata na temperaturi blizu 0°C (ovisno o brzini topljenja šećera). Sama mina je teška 21 kg, a s balastnom pločom od lijevanog željeza teži 55-60 kg. Težina eksplozivne tvari TNT je 10 kg. Mina se postavlja pod vodom na dubini od 1.1 do 2 m.

Mana mine je što se može detonirati i djelovanjem jakih valova, pa nije najsretnije rješenje za more. Mina se koristi s mehaničkim kontaktnim osiguračem VPDM-1M. Detonator se aktivira kada se desantni brod ili drugo mornaričko borbeno vozilo sudari sa šipkom mine postavljene u vodi i pokreće se kada se šipka nagne pod kutom od minimalno 15 stupnjeva.

Rusi postavljaju protudesantne mine u južnoj Ukrajini


To postavljaju još od 22.02.2023 od kada ti je ta vijest a post prije san ti pokaza kako su Lancetom u ponedjeljak skinuli ukrajinski brodić na Dnjepru.

RayMabus

Posts : 173549
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by immortal 20/4/2023, 23:19

Kad će taj rat završiti
Trebalo bi ići u Ukrajinu vratiti ruse na njihov teritorij

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23004
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 20/4/2023, 23:21

AssadNaPodmornici wrote:
Šandor Winnetou wrote:
AssadNaPodmornici wrote:brutalna snimka UKR modificiranog drona kamikaze.. samo ostaje utjeha rusima da je ovaj dron vjerojatno bio nakrcan penetracijskom minom koja probija oklop da ovih nekoliko vojnika okolo vjerojatno će biti OK, ali od ovoga kojeg je pogodilo od njega neće ostati ništa.. da je bio neki dron sa gelerima kao swtich blade 300 onda bi efikasnost bila veća.. ali svakako zamisli moral ovih vojnika, kilometrima iza fronte i onda ti se ovo desi tvom kolegi i ovima do njega koji su sigurno ranjeni ili mrtvi




rusi sa druge strane su stvarno uništli pun kurac ovih M109 SPGova.. zato su ih talijani poslali 20 komaad
Joda kakav god da je dron bio ovdje nema preživjelih, preblizu su jedni drugima pa im je sama snaga eksplozije pokidala toliko krvnih sudova da bi bilo čudo da prežive  čak i da su istog trena zavšili na kirurškom stolu. Eventualno onaj jedan koji se nalazi skoro iza ovog kojega je direktno pogodio dronmada se i on našao na vatrenoj liniji iako je skužio napad i počeo bežaniju.
ne kužim se toliko ti iz rata znaš bolje.. ali gledam snimke evo vidi ovu, neki projektil pogodi BMP na kojem su bila 3-4 rusa, i oni živi skaču sa njega, malo se kotrljaju ali malo su živi.. sada ako je netko ranjen i krvari jebiga.. jer drugi bmp okrenuo se i uteka i ostavio drugove.. pa idem logikom, sjećam se onih TOW videa iz Sirijskog rata, oni islamski kanibali pogode grupu sirijskih vojnika da bi ispalo da većina trči okolo a samo 3 leže, a imao si osjećaj da će svih 10 biti raskomadano.. onda bi ekipa pisala u komentarima da je zbog toga jer su ti projektili napravljeni za proboj oklopa a ne HE(high explosive).. 


btw jedan ruski telegram kanal paničari da su Ukrajinci već na jednom djelu prešli na drugu stranu dnjepra
.-----

evo pročita o tome od strelkova.
kaže da ukrajinci su prešli na drugu stranu kao dio propagande. međutim sa vojnog gledišta to nije opasno, jer iza toga njihovog "mostobrana" se nalazi močvara(preko koje nemogu ići teškom tehnikom, moj dodatak) - strelkov dalje piše - ovo je diverzija da ukrajinci vjerojatno premaju nekoliko ozbiljnih mostobrana dalje. 

------
jel moguće ovo jedan od načina kako se ispipava obrana, radi panika, itd, da pojasne miha i dijagram..
Istina je da kumulativni projektili većinu snage potroše na probijanje oklopa ( i gotovo da nema fragmentacije) no vjeruj mi obične hand kumulativne granate su zbog pogrešnih upaljača znale rastepati bacača iste a tu je vrlo malo exploziva. apropo ovog snimka ne vidi se gdje je pogođeno vozilo i vrlo lako je moguće da su ovi što su popadali zaklonjeni od udarnog vala pa su imali šansu preživjeti, kad si izložen istome moraš imati dobrano sreće da preživiš. Posljedice udarnog vala su od bacanja nekoliko metara sa mjesta gdje si bio pa do otkidanja udova ili krvarenja iz usta a najčešće dolazi do prsnuća arterija ili vena a onda zdravo đaci.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19637
2017-12-31


michaellcmacha, Piglet and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 20/4/2023, 23:38

Sjeća li se tko da je i koliko ljudi preživjelo izlijetanje iz auta pri direktnim sudarima? Sama fizika  može zorne pokazati o kakvim silama je tu riječ, kao da te opiči kamion pri brzini od 30-40 km na sat dok ti stojiš na mjestu a tu baš nema mjesta za utjehu

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19637
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 20/4/2023, 23:53

taj sustav zaprečavanja vodene trase sa tim tipom mina je rješiv sa torpedima koja na sebi imaju ekscentrični uteg, to ukrajinci imaju i mogu osigurati prohodnost trase na taj način, ne isključujem opciju da će se pokušati napraviti jedan ili čak i više mostobrana, ali ipak više vjere poklanjam opcijama probijanja i osiguravanja prohodnosti trasa po čvrstom terenu... ali na stranu to sve, pa što god da bude, činjenica da rusi ulažu toliki napor u formiranju defanzivnog fortifikacijskog bloka u dužini od 800 kilometara samo govori koliko su jadne i potpuno neosnovane teze o silovitoj snazi ruske vojske injenoj sposobnosti da brzo prodre ne stotine nego tisuće kilometara u prostor... gdje je sad ona šupčina od svetozara koji nas je "stručno, zajedno sa alficom" uvjeravao u tu tezu uz tone prosera o tritopgun modusu ruskih zrakoplova i njihovim Mavericima u kokpitima istih...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21318
2015-08-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 20/4/2023, 23:58

michaellcmacha wrote:taj sustav zaprečavanja vodene trase sa tim tipom mina je rješiv sa torpedima koja na sebi imaju ekscentrični uteg, to ukrajinci imaju i mogu osigurati prohodnost trase na taj način, ne isključujem opciju da će se pokušati napraviti jedan ili čak i više mostobrana, ali ipak više vjere poklanjam opcijama probijanja i osiguravanja prohodnosti trasa po čvrstom terenu... ali na stranu to sve, pa što god da bude, činjenica da rusi ulažu toliki napor u formiranju defanzivnog fortifikacijskog bloka u dužini od 800 kilometara samo govori koliko su jadne i potpuno neosnovane teze o silovitoj snazi ruske vojske injenoj sposobnosti da brzo prodre ne stotine nego tisuće kilometara u prostor... gdje je sad ona šupčina od svetozara koji nas je "stručno, zajedno sa alficom" uvjeravao u tu tezu uz tone prosera o tritopgun modusu ruskih zrakoplova i njihovim Mavericima u kokpitima istih...
Dobro oni vode rat isključivo prema igrama na konzolama PS gdje doslovce razvale protivnika nakon što ponove igru 500x

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19637
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 21/4/2023, 00:00

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 E4L1HdDXIAYkO0H?format=jpg&name=large

UKRJET UJ-32 (Lastivka)

Ima ovako i ima na onaj kvadrioper ko na toj snimci jer se vidi na kameri kako mu se sa strane propelice vrte. A ništa, a šta ću in ja ? Nije ih nitko tira da pređu granicu i krenu u napad na drugu državu s ciljem etničkog čišćenja za rad stvaranja imperijalne Rusije na čijem će čelu biti Putin a na duhovnom čelu iste Kiril. Crne vrečice i vozi natrag u majčicu Rusiju odakle ste i došli. Pet komada manje jer ako je tko i osta živ taj je onesposobljen za daljnu borbu.

Neka se kreću po noći ako im ovo smeta ( ironija, naravno da im smeta ) jer ovo nema termokameru pa da ih tako precizno ugleda u mraku ako su u tami.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173549
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 21/4/2023, 00:11

Šandor Winnetou wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Šandor Winnetou wrote:
AssadNaPodmornici wrote:brutalna snimka UKR modificiranog drona kamikaze.. samo ostaje utjeha rusima da je ovaj dron vjerojatno bio nakrcan penetracijskom minom koja probija oklop da ovih nekoliko vojnika okolo vjerojatno će biti OK, ali od ovoga kojeg je pogodilo od njega neće ostati ništa.. da je bio neki dron sa gelerima kao swtich blade 300 onda bi efikasnost bila veća.. ali svakako zamisli moral ovih vojnika, kilometrima iza fronte i onda ti se ovo desi tvom kolegi i ovima do njega koji su sigurno ranjeni ili mrtvi




rusi sa druge strane su stvarno uništli pun kurac ovih M109 SPGova.. zato su ih talijani poslali 20 komaad
Joda kakav god da je dron bio ovdje nema preživjelih, preblizu su jedni drugima pa im je sama snaga eksplozije pokidala toliko krvnih sudova da bi bilo čudo da prežive  čak i da su istog trena zavšili na kirurškom stolu. Eventualno onaj jedan koji se nalazi skoro iza ovog kojega je direktno pogodio dronmada se i on našao na vatrenoj liniji iako je skužio napad i počeo bežaniju.
ne kužim se toliko ti iz rata znaš bolje.. ali gledam snimke evo vidi ovu, neki projektil pogodi BMP na kojem su bila 3-4 rusa, i oni živi skaču sa njega, malo se kotrljaju ali malo su živi.. sada ako je netko ranjen i krvari jebiga.. jer drugi bmp okrenuo se i uteka i ostavio drugove.. pa idem logikom, sjećam se onih TOW videa iz Sirijskog rata, oni islamski kanibali pogode grupu sirijskih vojnika da bi ispalo da većina trči okolo a samo 3 leže, a imao si osjećaj da će svih 10 biti raskomadano.. onda bi ekipa pisala u komentarima da je zbog toga jer su ti projektili napravljeni za proboj oklopa a ne HE(high explosive).. 


btw jedan ruski telegram kanal paničari da su Ukrajinci već na jednom djelu prešli na drugu stranu dnjepra
.-----

evo pročita o tome od strelkova.
kaže da ukrajinci su prešli na drugu stranu kao dio propagande. međutim sa vojnog gledišta to nije opasno, jer iza toga njihovog "mostobrana" se nalazi močvara(preko koje nemogu ići teškom tehnikom, moj dodatak) - strelkov dalje piše - ovo je diverzija da ukrajinci vjerojatno premaju nekoliko ozbiljnih mostobrana dalje. 

------
jel moguće ovo jedan od načina kako se ispipava obrana, radi panika, itd, da pojasne miha i dijagram..
Istina je da kumulativni projektili većinu snage potroše na probijanje oklopa ( i gotovo da nema fragmentacije) no vjeruj mi obične hand kumulativne granate su zbog pogrešnih upaljača znale rastepati bacača iste a tu je vrlo malo exploziva. apropo ovog snimka ne vidi se gdje je pogođeno vozilo i vrlo lako je moguće da su ovi što su popadali zaklonjeni od udarnog vala pa su imali šansu preživjeti, kad si izložen istome moraš imati dobrano sreće da preživiš. Posljedice udarnog vala su od bacanja nekoliko metara sa mjesta gdje si bio pa do otkidanja udova ili krvarenja iz usta a najčešće dolazi do prsnuća arterija ili vena a onda zdravo đaci.
ne znam što bih rekao, ovdje mi se čini da je mala vjerojatnost preživljavanja, ali meni je šezdesetka doslovno preletjela na metar iznad glave i eksplodirala na 2-3 metra iza mene uokolo je bilo petero suboraca od kojih je Mance dobio geler u cjevanicu, a Nikaragvi je odvalilo list, prvi je dobio neki mali komadić a ovaj drugi je dobio komadinu od cca 2,5 cm, meni, Brišu i Zagorcu ništa... isti dan ali naveče, smo bili u jednoj "roh bau" kući i čejen nije mogao pogoditi kuću izravno, pa je gađao gustu krošnju Lipe uz kuću, tu noć u toj kući je bio svak drugi ranjen, meni i kolegi se dok smo bili čučeći naslonjeni na zid između naših glava zabila gelerčina u zid... sreća bila noć pa nismo ništa vidjeli neg samo osjetili, a onda tek ujutro i vidjeli koliko je malo falilo da ili mene ili njega ubije...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21318
2015-08-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 21/4/2023, 00:17

Mene čude ti Rusi jer oni znaju da ih ovi gađaju svime i svačim iz zraka i lip dana, sunčan, nigdje ni oblačka a oni bauljau naokolo na otvorenome da ih svak vidi.

I eto vidili ih i poslali im leteči RPG-7 i amo dalje. Par budala manje na površini ove planete. I kamion. I nešto u kamionu. Kamion i to nešto u kamionu više vridi nego ovih pet glupavih čobana za kojima nitko neće plakat jer su glupi ko kurac.


Last edited by RayMabus on 21/4/2023, 00:18; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 173549
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 21/4/2023, 00:17

Šandor Winnetou wrote:
michaellcmacha wrote:taj sustav zaprečavanja vodene trase sa tim tipom mina je rješiv sa torpedima koja na sebi imaju ekscentrični uteg, to ukrajinci imaju i mogu osigurati prohodnost trase na taj način, ne isključujem opciju da će se pokušati napraviti jedan ili čak i više mostobrana, ali ipak više vjere poklanjam opcijama probijanja i osiguravanja prohodnosti trasa po čvrstom terenu... ali na stranu to sve, pa što god da bude, činjenica da rusi ulažu toliki napor u formiranju defanzivnog fortifikacijskog bloka u dužini od 800 kilometara samo govori koliko su jadne i potpuno neosnovane teze o silovitoj snazi ruske vojske injenoj sposobnosti da brzo prodre ne stotine nego tisuće kilometara u prostor... gdje je sad ona šupčina od svetozara koji nas je "stručno, zajedno sa alficom" uvjeravao u tu tezu uz tone prosera o tritopgun modusu ruskih zrakoplova i njihovim Mavericima u kokpitima istih...
Dobro oni vode rat isključivo prema igrama na konzolama PS gdje doslovce razvale protivnika nakon što ponove igru 500x
ne znam, mislim nisu bitni, nek se igraju kolko ih volja, ja samo znam da je forsiranje rijeka obalnog raspona kupe ili une (50-100) metara ogroman izazov, a uspostavljanje učinkovitog mostobrana na rijeci koja je široka par kilometara i kojoj je na izlaznoj strani trase par kilometara močvare, teško ostvariva misija ako ne i nemoguća... ako se upuste u to, molim dragoga Boga da sam potpuno u krivu inače će tu značajan dio snaga zaglaviti bez da uopće stupe u borbeni kontakt sa ruskim orkama

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21318
2015-08-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 21/4/2023, 00:35

i kod jednih i kod drugih po tim silnim videima uočavam nedostatke u planiranju, organizaciji i uspostavi defanzivnih pozicija kao i taktikama obrane takvih pozicija... uopće ne mogu shvatiti da ni jedni ni drugi ne koriste televizore, pogotovo jer su im tranšei često jako dugački, da sa čeonih ili zaglavnih utvrđenih pozicija jednostavno nisu u stanju čak ni vizualno pokrivati iste a kamoli fizički...usput kada imaš kažnjeničke postrojbe u napadnim djelovanjima, slagač taktike defanzivnog djelovanja mora znati da primarne isturene utvrđene pozicije moraju imati i sekundarne pa i tercijarne iz kojih djeluju snajperisti i rukovatelji sa pkt strojnicama kao potpora primarcima, koji su po prirodi napadačkih skupina kažnjeničkog tipa primorani pucati nasumice i bacati rob na slijepo... gledao video gdje primarac pokušava detektirati položaje kažnjeničkih orki i navesti putem veze minobacačliije na blisku potporu, tj da tuku doslovno primarcima preko glava i ispred im rova... a to nije ispravno to bi trebali sekundarci ili tercijarci odraditi... evo Trea on je bio tog faha za blisku minobacačku potporu prednje linije i siguran sam da je radio upravo ovo što sam opisao... jedini je problem što ja ne vidim kod ukrajinaca te sekundarne i tercijarne pozicije...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21318
2015-08-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 21/4/2023, 00:40

michaellcmacha wrote:i kod jednih i kod drugih po tim silnim videima uočavam nedostatke u planiranju, organizaciji i uspostavi defanzivnih pozicija kao i taktikama obrane takvih pozicija... uopće ne mogu shvatiti da ni jedni ni drugi ne koriste televizore, pogotovo jer su im tranšei često jako dugački, da sa čeonih ili zaglavnih utvrđenih pozicija jednostavno nisu u stanju čak ni vizualno pokrivati iste a kamoli fizički...usput kada imaš kažnjeničke postrojbe u napadnim djelovanjima, slagač taktike defanzivnog djelovanja mora znati da primarne isturene utvrđene pozicije moraju imati i sekundarne pa i tercijarne iz kojih djeluju snajperisti i rukovatelji sa pkt strojnicama kao potpora primarcima, koji su po prirodi napadačkih skupina kažnjeničkog tipa primorani pucati nasumice i bacati rob na slijepo... gledao video gdje primarac pokušava detektirati položaje kažnjeničkih orki i navesti putem veze minobacačliije na blisku potporu, tj da tuku doslovno primarcima preko glava i ispred im rova... a to nije ispravno to bi trebali sekundarci ili tercijarci odraditi... evo Trea on je bio tog faha za blisku minobacačku potporu prednje linije i siguran sam da je radio upravo ovo što sam opisao... jedini je problem što ja ne vidim kod ukrajinaca te sekundarne i tercijarne pozicije...
Pa nemaju oni ništa. Vidiš ti da oni kad su izašli iz tog kamiona nisu ni rasporedili oko kamiona na nekih 50 do sto metara po jednoga s kalašem da zuri u nebo i okolo nego još visoravan u sri bila dana a na nebu ni oblačka tako da ih svi vide da su tu na tom proplanku.

Rekoh: neki debili totalni. Nisu za žalit uopće. Bolje da pogine idiot nego pametan čovik a ovi su daleko od pameti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173549
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 21/4/2023, 00:57

michaellcmacha wrote:
Šandor Winnetou wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Šandor Winnetou wrote:
AssadNaPodmornici wrote:brutalna snimka UKR modificiranog drona kamikaze.. samo ostaje utjeha rusima da je ovaj dron vjerojatno bio nakrcan penetracijskom minom koja probija oklop da ovih nekoliko vojnika okolo vjerojatno će biti OK, ali od ovoga kojeg je pogodilo od njega neće ostati ništa.. da je bio neki dron sa gelerima kao swtich blade 300 onda bi efikasnost bila veća.. ali svakako zamisli moral ovih vojnika, kilometrima iza fronte i onda ti se ovo desi tvom kolegi i ovima do njega koji su sigurno ranjeni ili mrtvi




rusi sa druge strane su stvarno uništli pun kurac ovih M109 SPGova.. zato su ih talijani poslali 20 komaad
Joda kakav god da je dron bio ovdje nema preživjelih, preblizu su jedni drugima pa im je sama snaga eksplozije pokidala toliko krvnih sudova da bi bilo čudo da prežive  čak i da su istog trena zavšili na kirurškom stolu. Eventualno onaj jedan koji se nalazi skoro iza ovog kojega je direktno pogodio dronmada se i on našao na vatrenoj liniji iako je skužio napad i počeo bežaniju.
ne kužim se toliko ti iz rata znaš bolje.. ali gledam snimke evo vidi ovu, neki projektil pogodi BMP na kojem su bila 3-4 rusa, i oni živi skaču sa njega, malo se kotrljaju ali malo su živi.. sada ako je netko ranjen i krvari jebiga.. jer drugi bmp okrenuo se i uteka i ostavio drugove.. pa idem logikom, sjećam se onih TOW videa iz Sirijskog rata, oni islamski kanibali pogode grupu sirijskih vojnika da bi ispalo da većina trči okolo a samo 3 leže, a imao si osjećaj da će svih 10 biti raskomadano.. onda bi ekipa pisala u komentarima da je zbog toga jer su ti projektili napravljeni za proboj oklopa a ne HE(high explosive).. 


btw jedan ruski telegram kanal paničari da su Ukrajinci već na jednom djelu prešli na drugu stranu dnjepra
.-----

evo pročita o tome od strelkova.
kaže da ukrajinci su prešli na drugu stranu kao dio propagande. međutim sa vojnog gledišta to nije opasno, jer iza toga njihovog "mostobrana" se nalazi močvara(preko koje nemogu ići teškom tehnikom, moj dodatak) - strelkov dalje piše - ovo je diverzija da ukrajinci vjerojatno premaju nekoliko ozbiljnih mostobrana dalje. 

------
jel moguće ovo jedan od načina kako se ispipava obrana, radi panika, itd, da pojasne miha i dijagram..
Istina je da kumulativni projektili većinu snage potroše na probijanje oklopa ( i gotovo da nema fragmentacije) no vjeruj mi obične hand kumulativne granate su zbog pogrešnih upaljača znale rastepati bacača iste a tu je vrlo malo exploziva. apropo ovog snimka ne vidi se gdje je pogođeno vozilo i vrlo lako je moguće da su ovi što su popadali zaklonjeni od udarnog vala pa su imali šansu preživjeti, kad si izložen istome moraš imati dobrano sreće da preživiš. Posljedice udarnog vala su od bacanja nekoliko metara sa mjesta gdje si bio pa do otkidanja udova ili krvarenja iz usta a najčešće dolazi do prsnuća arterija ili vena a onda zdravo đaci.
ne znam što bih rekao, ovdje mi se čini da je mala vjerojatnost preživljavanja, ali meni je šezdesetka doslovno preletjela na metar iznad glave i eksplodirala na 2-3 metra iza mene uokolo je bilo petero suboraca od kojih je Mance dobio geler u cjevanicu, a Nikaragvi je odvalilo list, prvi je dobio neki mali komadić a ovaj drugi je dobio komadinu od cca 2,5 cm, meni, Brišu i Zagorcu ništa... isti dan ali naveče, smo bili u jednoj "roh bau" kući i čejen nije mogao pogoditi kuću izravno, pa je gađao gustu krošnju Lipe uz kuću, tu noć u toj kući je bio svak drugi ranjen, meni i kolegi se dok smo bili čučeći naslonjeni na zid između naših glava zabila gelerčina u zid... sreća bila noć pa nismo ništa vidjeli neg samo osjetili, a onda tek ujutro i vidjeli koliko je malo falilo da ili mene ili njega ubije...
MB je zajeban i ako pogodi u tvrdo bude sranja kao u priči zbog efekta splošnjavanja i nemogućnosti da geleri završe u zemlji nego sve ide oko centra ekplozije pa kako kome dopadne ( igra ulogu i ubacni kut), kad udari u mekano fragmenti se razjebu najviše u zemlju te nešto u zrak a tek manji dio po širini i tu se sila najviše raspoređuje na razbijanje fragmenata a ne na udarni val, recimo PROMovka ima tu negdje exploziva (nešto manje čak nego 60 mm ako se ne varam) no napravi dar mar kad god se aktivira upravo zbog pravca širenja gelera te gađanja u najosljetljivije dijelove tijela( nedavno je pirotehničarka u RH stradala upravo od nje)
No da se vratimo udarnom valu, dakle moj prika Rudo je vidio kad je 120tka spičila tenk i digla ga od zemlje i taj više nije zapucao, posada je vjerojatno preživjela ali tenk je izvučen i vjerojatno završio na remontu. Oću reći  kolika je sila u pitanju da grdosiju od 30-40 tona digne od zemlje i onda se pitam što takva količina exploziva napravi od čovjeka.


I još o preživljavanju, nas dvadesetak je bilo na livadi kad nas je poklopio VBR, nikome doslovce nije pala dlaka s glave, samo smo ustali i stresli zemlju sa sebe i nastavili dalje tako da se mogu priključiti tim nekim nevjerojatnim stvarima koje smo svi mi preživjeli, zvuči nestvarno ali je tako, a s druge strane već sam opisao što 120 mm napravi tenku ili handica čovjeku ako prerano opali. Očito je stvar gdje se explozija dogodi, kolika količina je u pitanju i kako si postavljen u odnosu na udarni val, drugačije to ne mogu opisati.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19637
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 21/4/2023, 01:05

michaellcmacha wrote:
Šandor Winnetou wrote:
michaellcmacha wrote:taj sustav zaprečavanja vodene trase sa tim tipom mina je rješiv sa torpedima koja na sebi imaju ekscentrični uteg, to ukrajinci imaju i mogu osigurati prohodnost trase na taj način, ne isključujem opciju da će se pokušati napraviti jedan ili čak i više mostobrana, ali ipak više vjere poklanjam opcijama probijanja i osiguravanja prohodnosti trasa po čvrstom terenu... ali na stranu to sve, pa što god da bude, činjenica da rusi ulažu toliki napor u formiranju defanzivnog fortifikacijskog bloka u dužini od 800 kilometara samo govori koliko su jadne i potpuno neosnovane teze o silovitoj snazi ruske vojske injenoj sposobnosti da brzo prodre ne stotine nego tisuće kilometara u prostor... gdje je sad ona šupčina od svetozara koji nas je "stručno, zajedno sa alficom" uvjeravao u tu tezu uz tone prosera o tritopgun modusu ruskih zrakoplova i njihovim Mavericima u kokpitima istih...
Dobro oni vode rat isključivo prema igrama na konzolama PS gdje doslovce razvale protivnika nakon što ponove igru 500x
ne znam, mislim nisu bitni, nek se igraju kolko ih volja, ja samo znam da je forsiranje rijeka obalnog raspona kupe ili une (50-100) metara ogroman izazov, a uspostavljanje učinkovitog mostobrana na rijeci koja je široka par kilometara i kojoj je na izlaznoj strani trase par kilometara močvare, teško ostvariva misija ako ne i nemoguća... ako se upuste u to, molim dragoga Boga da sam potpuno u krivu inače će tu značajan dio snaga zaglaviti bez da uopće stupe u borbeni kontakt sa ruskim orkama
Izazov je strašan i zahtjeva strahovitu kordinaciju topništva,inžinjerije, pješaštva i po mogućnosti zrakoplovstva te ratne mornarice, jedna od nasloženijih ratnih operacija.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19637
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 21/4/2023, 01:18

michaellcmacha wrote:i kod jednih i kod drugih po tim silnim videima uočavam nedostatke u planiranju, organizaciji i uspostavi defanzivnih pozicija kao i taktikama obrane takvih pozicija... uopće ne mogu shvatiti da ni jedni ni drugi ne koriste televizore, pogotovo jer su im tranšei često jako dugački, da sa čeonih ili zaglavnih utvrđenih pozicija jednostavno nisu u stanju čak ni vizualno pokrivati iste a kamoli fizički...usput kada imaš kažnjeničke postrojbe u napadnim djelovanjima, slagač taktike defanzivnog djelovanja mora znati da primarne isturene utvrđene pozicije moraju imati i sekundarne pa i tercijarne iz kojih djeluju snajperisti i rukovatelji sa pkt strojnicama kao potpora primarcima, koji su po prirodi napadačkih skupina kažnjeničkog tipa primorani pucati nasumice i bacati rob na slijepo... gledao video gdje primarac pokušava detektirati položaje kažnjeničkih orki i navesti putem veze minobacačliije na blisku potporu, tj da tuku doslovno primarcima preko glava i ispred im rova... a to nije ispravno to bi trebali sekundarci ili tercijarci odraditi... evo Trea on je bio tog faha za blisku minobacačku potporu prednje linije i siguran sam da je radio upravo ovo što sam opisao... jedini je problem što ja ne vidim kod ukrajinaca te sekundarne i tercijarne pozicije...
:tu
Mislim da se radi o tome da su takve bitnice razbacane i ograničene zbog djelovanja dronova i relativno lakog otkrivanja istih (dronovi plus radarske postrojbe za otkrivanje položaja topništva) budući da se radi o dometima do 8 km, zavisi od vrste i MB i vrsta mina, držim da bi današnje topničke postrojbe obavezno morale biti pokrivene sa PZO vodovima na širem prostoru koji bi uništavali dronove topovima 20 mm no to nisam vidio ni kod rusa niti kod ukrajinaca, ti dronovi im se previše lako muvaju iznad glava.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19637
2017-12-31


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 21/4/2023, 02:57

sa svime se slažem, ali ovdje sam detektirao organizacijske i provedbene aktivnosti u defanzivnom rasporedu kad je u pitanju (nebitno je moje mišljenje, tj vrijednosni sud o orkama) kažnjenička postrojba u ofanzivnom nastupu, neovisno o broju žrtava, iznimno motivirana u zaposjedanju defanzivnog položaja... ovo što viđam po tim videima jednostavno iziskuje i upotrebu televizora i bolji i učinkovitiji raspored prve obrambene linije i sekundarne i tercijarne zaštitne položaje kojima je svrha detekcija i zaustavljanje proboja orki na kritičnim točkama.... ovo na što aludiram su linije izvan urbanih prostora ili na samim rubovima urbanih prostora ili manjih naselja.... gubici su neupitni, ali učinkovitost branjenja linije obrane mora biti na razini... uz dužno poštovanje ukrajinskim ratnicima, žalim za svakom nepotrebnom smrti ako ima prostora za popravljanje onog što nije dovoljno dobro... 
sreo sam nema dugo svog ratnog autoriteta ZLIKAČ, NAJodlikovaniji Grom, sa enormnim ratnim znanjem i iskustvom, sjelli popili kavu, dotakli se ukrajine iako on više voli o Kupi, štapovima i smuđu... i pustio sam mu onaj video gdje orke po livadi puze prema ukrajinskom rovu po pravcu od 11 do 14 sati, a s boka po pravcu 16 do 18 sati im skroz priđu orke rovu, i prvo što je uočio izostanak sekundara i da ne koriste televizore za odsudnu obranu linije, rova, bunkera...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21318
2015-08-08


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 21/4/2023, 13:23

Neka ginu kad su idioti. Kad ih izgine masa i skuže da moraju pokrivat radijus oko kopnenih trupa nekim pzo mitraljezom onda će se opametit malo.

Ja se s idiotima neću zamarat jer san ionako mjesec dana prije napada reka svoje :

Ako nisi stavio ulog brige te na koju će stranu pasti novčić.

Reka san da jedino ako se približe Karpatima da ću reagirat jer mi je to preblizu a ovo ostalo ...pa ako vi želite ratovat, tolike ste budale, a pa potucite se i istrijebite međusobno. Bit će manje kretena na ovoj planeti.


23.01.2022

Oni beduini po pustinji imaju one Toyote s PZO mitraljezima a oni se šetkaju usri bila dana po proplancima da ih svi vide. Dobro nisu stolnjak prostrli i napravili piknik u prirodi. Ono lijep dan pa amo malo na proplanak uživat u pogledu i tako to. Gomila idiota Bog te jebo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173549
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 21/4/2023, 13:36

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 PS-90
Prvi švedski radari Žirafa za otkrivanje niskoletećih ciljeva stigli u Ukrajinu.


Njemački list Špigl piše da je Njemačka predala Ukrajini i drugu bateriju sistema PVO malog dometa Iris-T SLM sa 16 raketa. Ukupno je planirana i obećana donacija 4 baterije ovog sistema. Iz Švedske su stigli osmatrački radari za otkrivanje niskoletećih ciljeva tipa PS-90 Žirafa koji se obično integrišu sa švedskim sistemima PVO sa kojima Ukrajina već raspolaže, u pitanju su protivavionski topovi L/70 kalibra 40 mm i raketni sistemi RBS-70.


Unapređenje ukrajinskog sistema PVO, Ukrajinci skupljaju tehniku za veliku ofanzivu, hoće li to biti dovoljno?


Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 9k=


Bofors 40 mm predstavlja porodicu švedskih protivavionskih topova uvedenu u upotrebu 1934. godine kao L/60, da bi 1948. nastavila kao model L/80.

[th]Maks. domet[/th][th]Brzina paljbe[/th][th]Brzina zrna[/th]
12.5 km
120/240 metaka/min
1.021 m/s
Bofors 40 mm
RayMabus
RayMabus

Posts : 173549
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 21/4/2023, 14:17

Kako je Sandor Winneteu primjetio, Ukrajincima treba hrpa protu dronovskim topova. Tu oni stari topov sa početka hladnog rata ponovo dolaze u igru. 
Slovenija je poslala skoro sve one Zastava M55 topove.. vama iz domovinskog rata je ovo vjerujem jako poznato oružje 
https://en.wikipedia.org/wiki/Zastava_M55
Vidite koja im sranja rade Ruski dronovi kamikaze. Ukrajinci su sada malo pametniji. Stavljaju žičane mreže oko tih bitnih sustava, valjda žicaju razne protu avionske jeftine topove, i primjetio sam artiljerija kada roka često ima jednoga vojnika da gleda u nebo ako ih slučajno dronovi promatraju..  Rusi ti pošalju na artiljeriju /PZO sistem  ili dron kamikazu ili krasnopol granatu(ruska verzija excalibura) 

naravno iz sličnih razloga i rusi vade one stare protu avionske topove razvijene 50tih/60tih iz naftalina.. 

---
inače sa fronte Ruska artiljerija(granate) je poprilično pala , one priče od prošle godine gdje su ispucavali 10-20granata više od Ukrajinaca , to je daleka prošlost. (a nije im pomoglo jer su gubili teritorij sve jedno). 

međutim sada rusi rade sranja  rekao sam sa avio bombama. imaju ih hrpu po skladištima, zavare im neka krilca, neki motor , i jedan dodatak u kojeg upišu GPS kordinate.. pa onda one glupe "gravitacijske bombe" postaju pametno oružje-- nekada faliju nešto, a bogami velika razorna moć.. navodno su koristili i bombe od 1.5tonu 2-3 puta.. Ok takvih nemaju puno ali ovih glupih i sovjetskih skladišta imaju.. I to mogu lansirati sa većih udaljenosti van Ukrajinske PZO obrane. Da bi ih Ukrajinci skinuli(Ru avione) morali bi doslovno dovući S-300 i BUKove na prvu crtu bojišnice, a onda bi ih uništili Ruski dronovi kamikaze ili artiljerija, ili Ruska avijacija sa Ruskim verzijama anti-radijacijskim projektilima. 

Naravno sve ovo mogu i Ukrajinci, kojima su Ameri dali svoje verzije JDAM pametno-glupih avio bombi, međutim Ukrajinci nemaju puno aviona, i nisam vidio puno snimki gdje ih Ukrajinci ispaljuju. Do sada RU avijacija nije bila problem, međutim postaje. 
Meni nije jasno zašto se ludi Rusi nisu toga sjetili na početku rata da tako koriste aviobombe, nego im je trebalo 400 dana da skuže, pošto to Ameri(JDAM) imaju već 20-30godina a i sami Rusi imaju preko 10godina tu tehnologiju..

tu ostaje problem UKR avijacije ,gdje Ukrajincima fale recimo avioni 4.5 generacije, pa onda kada detektiraš Rusku avijaciju u letu(Američki sateliti, izvizđački avioni, ukrajinski radari) , onda pošalješ svoje u presretranje i skineš ih sa "beyond visual range" raketa sa 100km dometa.. i ako te "označi" Ruski PZO sustav , njemu pošalješ jedan HAARM pa neka se jebe.. 

ne znam kako drugačije će Ukrajinci riješiti taj problem 
evo neka netko čita mogu li se na Mig29 nakeljiti ove rakete
https://www.thedrive.com/the-war-zone/arming-ukrainian-fighters-with-aim-120-missiles-is-a-complex-proposition
ja sam u poslu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20665
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 21/4/2023, 15:08

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 FuOF_TJWcAEdT9x-1-848x478

Pijani ruski vojnik jučer je izletio s ceste dok je vozio traktor koji je vukao lanser sustava protuzračne obrane S-400 u ruskoj Tulskoj oblasti, prema izvješćima lokalnih medija. Ruski Telegram kanali izvijestili su da se protuzračni raketni sustav S-400 srušio i prevrnuo pored autoceste. S-400 je ruski mobilni raketni sustav zemlja-zrak koji služi za obaranje avione, dronova i krstarećih raketa.

Informacije o cijeni jedinice ovog sustava značajno variraju jer ovise o dogovoru sa zemljom, količini jedinica koje će se isporučiti i varijanti sustava. Tako je cijena po kojoj je Indija kupila jedan batljun S-400 (8 lansera s pripadajućim kamionima, radari, senzori i 112 projektila) 500 milijuna dolara. U svakom slučaju, vojniku od 33 godine je ovo vjerojatno “najskuplje” pijanstvo koje će pamtiti do kraja života.

Pijani Rus sletio s ceste i prevrnuo lanser S-400 vrijedan desetke milijuna eura (Video)
RayMabus
RayMabus

Posts : 173549
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 21/4/2023, 18:36

Među denucijantima je i Ksenija Krotova, bivša učiteljica koja je od početka invazije na Ukrajinu do danas vlastima prijavila više od 900 sunarodnjaka - znanstvenika, književnika, boraca za ljudska prava, pa čak i ruskih vojnika - svakako je dala značajan doprinos ovoj statistici.
Mediazona je razgovarala s njom i još nekoliko doušnika koji su ljude stavljali pod istrage ili u zatvor. Mediazona je jedan od posljednjih neovisnih medija u Rusiji, a osnovale su ga članice ruskoga feminističkog benda Pussy Riot, Marija Aljohina i Nadežda Tolokonjikova.






- Živim u milijunskom gradu i radim honorarno, što znači da imam slobodnog vremena preko tjedna - odgovorila je Ksenija Krotova u dopisivanju s Mediazonom. Ona tvrdi da je poslala oko tisuću prijava protiv Rusa u godini rata.

- Budući da imam svoj stan i ušteđevinu, imam slobodnog vremena za prijave. Ja sam u biti sitni iznjmljivač koji živi od ušteđevine i kamata koje dobiva. Nekada sam nekoliko godina radio u prosvjeti, predavao na fakultetu i trgovačkoj školi. Imam preko 40 godina i VSS. Nikada nisam radila u agencijama za provođenje zakona i nemam rođaka koji tamo rade.




Glavne su joj mete ljudi koji komentiraju aktualne događaje za "medije koji se smatraju stranim agentima", ali i ruski ratni zarobljenici. "Gledam kanal s intervjuima ratnih zarobljenika kako bih identificirala one koji su se dobrovoljno predali Ukrajincima i (ili) su u zarobljeništvu, širili laži o specijalnoj vojnoj operaciji", piše u jednom od svojih pisama. "Podatke o njima prosljeđujem ruskim vlastima da pokrenu kaznene postupke – zbog predaje i širenja lažnih podataka o specijalnoj operaciji."

Glavne su joj mete ljudi koji komentiraju aktualne događaje za "medije koji se smatraju stranim agentima", ali i ruski ratni zarobljenici. "Gledam kanal s intervjuima ratnih zarobljenika kako bih identificirala one koji su se dobrovoljno predali Ukrajincima i (ili) su u zarobljeništvu, širili laži o specijalnoj vojnoj operaciji", piše u jednom od svojih pisama. "Podatke o njima prosljeđujem ruskim vlastima da pokrenu kaznene postupke – zbog predaje i širenja lažnih podataka o specijalnoj operaciji."



https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/susjeda-iz-pakla-cinkala-900-ljudi-svima-prijeti-zatvor-imam-previse-slobodnog-vremena-15328038




 sto reci ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30483
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 30 of 50 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 40 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum