ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 4 of 50 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 27 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by IL Risorto Fri 3 Mar - 13:17

Vuk je vrhunski ratni strateg,a osim toga ima velikog ratnog iskustva,tako da potpuno vjerujem njegovim stručnim procjenama.

IL Risorto

Posts : 11181
2015-07-23


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest Fri 3 Mar - 13:18

vuksadinare wrote:
Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:
Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:nemaju straha Ukrainci. imaju sigurno vremena još dvije godine a lako moguće i više. 

Neće im trebati niti dvije, a kamoli više, jer će već ove godine potpuno osloboditi sve dijelove Ukrajine ruske okupacije. I to do početka ljeta, što znači do prvog lipnja ili najkasnije do prvog srpnja.
a kak ce osloboditi ako se povlace...

Pa ofanzivnim akcijama, čiji početak slijedi u proljeće. Vjerojatno kasno.
...ne vjerujem..treba imati jake strateske rezerve kojih sad nakon bahmuta i nema previse...prije bi to rusi u ovom trenutku mogli napraviti i sto uostalom i najavljuju...

Loše si informiran, a i poznat si po notorno netočnim predviđanjima.
Za razliku od mene.
Što se tiče ovog konkretnog, ja sam ga izložio i izlažem već par mjeseci na forumu, ti si izložio svoje, pa ćemo vidjeti čije će se pokazati kao točno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest Fri 3 Mar - 13:18

IL Risorto wrote:Vuk je vrhunski ratni strateg,a osim toga ima velikog ratnog iskustva,tako da potpuno vjerujem njegovim stručnim procjenama.

Ajde ne zajebaji. Ako je i od prvog trola ovog foruma, previše je.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Fri 3 Mar - 13:19

Speare Shaker wrote:
RayMabus wrote:
 Nuklearni arsenal ćemo maknit iz računice a on je jedino bitan da ovi ne krenu na Krim itd. 

Ja ga ne bih izbacio iz računice iz razloga jer je lako moguće da ga i Ukrajinci razviju.
Sva tehnologija im je ionako poznata i imaju je. Druga je priča što će razvoj nužno skrivati kao zmija noge.
Iz te računice sam ga makao zato šta mi je bilo tako lakše objasniti Vučini te omjere i da njih ima više dakle više topovskog mesa i da ako će to ić uspoređivat s nama tj kad je nas napalo da onda rastegne prostor vrijeme bar za dva samo radi toga jer je puno više topovskog mesa u igri šta rastezuje događaje u prostor vremenu.

Da slažem se oko nulearnog oružja al isto tako i kemijskog i biološkog koje nije spomenuto al za objašnajvanje ovih parametara Vučini to sam makao da mu lakše objasnim da će morat množit s najmanje dva ako želi radit usporedbe s nama jer je njih dakle i tog topovskog mesa tamo na ratištu puno više i to oduzima vrijeme tj produžuje ga.


Last edited by RayMabus on Fri 3 Mar - 13:20; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 179464
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by IL Risorto Fri 3 Mar - 13:37

Speare Shaker wrote:
IL Risorto wrote:
Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:
Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:
Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:nemaju straha Ukrainci. imaju sigurno vremena još dvije godine a lako moguće i više. 

Neće im trebati niti dvije, a kamoli više, jer će već ove godine potpuno osloboditi sve dijelove Ukrajine ruske okupacije. I to do početka ljeta, što znači do prvog lipnja ili najkasnije do prvog srpnja.
a kak ce osloboditi ako se povlace...

Pa ofanzivnim akcijama, čiji početak slijedi u proljeće. Vjerojatno kasno.
...ne vjerujem..treba imati jake strateske rezerve kojih sad nakon bahmuta i nema previse...prije bi to rusi u ovom trenutku mogli napraviti i sto uostalom i najavljuju...

Loše si informiran, a i poznat si po notorno netočnim predviđanjima.
Za razliku od mene.
Što se tiče ovog konkretnog, ja sam ga izložio i izlažem već par mjeseci na forumu, ti si izložio svoje, pa ćemo vidjeti čije će se pokazati kao točno.
Moram ovaj post kopirat ili spremit,tako da za par mjeseci vidimo tko je bio upravu.

Kladim se u 2 eura na Vuka.

Stavi ga u bookmarkse.
I slobodno se kladi, ako želiš izgubiti ta dva eura.
Pa obzirom na vukove analitičke prognoze i preciznost,ipak se ne usudim uložit više.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11181
2015-07-23


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Fri 3 Mar - 13:45

Oboren jedan moderni Ruski lovac-bombarder negdje. detalji će uskoro valjda


Ukrainska ikona poznat po nazivu Mađar, inače zapovjednik jedinice dronova, objavio kako je dobio on naređenje za povlačenje iz Bahmuta


Ukrainci ruše mostove pri povlačenju


Ukrainski tenk uništen Kornetom


Prigožin pozvao zelenskog da napusti Bahmut i pokazao dva dječaka zarobljena.. kasnije sam vidio da jedan se vodio kao nestali, uzeo je sam uniformu i otišao u rat


Zarobljeni Rusi kod Bahmuta friško



Zanimljiv video. Ukrainci minirali kuću. Pustili da 5-6 Rusa uđe(vidi se jedan vanka kako stoje) i digli sve u vazduh

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Fri 3 Mar - 13:48

pobrisati cu kasnije osobna prepucavanja i rasprave o okladi sada moran nešto obavit..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest Fri 3 Mar - 18:06

[size=39]RUSKA NOĆNA MORA
[size=87]Je li moguć preokret kod Bahmuta!? Braniteljima je adut i vrijeme, sprema se - Blitzkrieg[/size]
Golemi su ruski gubici u bitkama za grad, čak i do 1000 ljudi tjedno. Ukrajinci u dvojbi: Povući se ili poslati pojačanja
Piše:
Tomislav Šoštarić
Objavljeno: 02. ožujak 2023. 19:28
 [url=https://twitter.com/intent/tweet?text=Je li mogu%C4%87 preokret kod Bahmuta%21%3F Braniteljima je adut i vrijeme%2C sprema se - blitzkrieg&url=https%3A%2F%2Fwww.jutarnji.hr%2Fvijesti%2Fsvijet%2Fje-li-moguc-preokret-kod-bahmuta-braniteljima-je-adut-i-vrijeme-sprema-se-blitzkrieg-15311548][/url] [/size]
[size=39]Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 K_28079311_640

Ukrajinski vojnik kod Bahmuta


 Yasuyoshi Chiba/Afp


U trenucima kada se na društvenim mrežama širi snimka Jevgenija Prigožina, šefa skupine Wagner, kojom sugerira da su njegovi borci ušli u grad, a Kijev priznaje da je stanje teško, ali da ukrajinske snage drže svoje položaje na tom bojištu, stižu informacije da posrnula ruska ofenziva počinje zapinjati u blatu jer se s ranijim proljetnim zatopljenjem u Ukrajini već počinje stvarati famozna ukrajinska ‘rasputica‘ - meko, kišom i otapajućim snijegom poplavljeno tlo, zbog čega kretanje neasfaltiranim putevima postaje gotovo pa ‘nemoguća misija‘ radi obilnog, dubokog blata. Ranije zaleđena bojna polja i snijegom prekrivene šume pretvaraju se sada u neprolazne kaljuže gustog tonućeg mulja.
Prizori oko grada Bahmuta u istočnoj ukrajinskoj Doneck, gdje se već mjesecima vode rovovske bitke nadirućih ruskih i obrambenih ukrajinskih snaga u onome što mnogi zovu ‘klaonicom‘, otkrivaju poplavljene ceste i rovove prepune blata. Ovakvi uvjeti, prava noćna mora za većinu ljudi, vjerojatno će pogodovati ukrajinskim vojnicima koji su se stisnuli u svojim rovovima braneći grad, prenosi britanski The Telegraph.
Ruske snage, koje se u borbama oslanjaju na brzo kretanje svojih jedinica da bi napredovale na bojištu, kako se navodi, već su zapele u blatu. "Obje strane ostaju na svojim pozicijama jer, kao što vidite, pojavilo se proljetno blato. Dakle, nemoguće je ići naprijed", kaže Mikola, zapovjednik bitnice raketnog bacača na prvoj liniji.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 28048077


 Anatolii Stepanov/Afp

Ruske snage, potpomognute plaćenicima skupine Wagner, očajnički pokušavaju opkoliti preostale Ukrajince u Bahmutu kako bi ih prisilili na povlačenje.
[/size]

[size=39]Rasputica zaustavila i Hitlera[/size]

[size][size]
Zanemarujući teške gubitke u iscrpljujućoj bitci, Rusi su polako napredovali prema obrambenim linijama ukrajinskih snaga više od šest mjeseci. No, unatoč tome što priznaje da je bitka "sve teža i teža", prema riječima predsjednika Volodimira Zelenskog, Kijev odbija predati grad, iako istovremeno razna izvješća ukazuju na to da ukrajinski vojni planeri pripremaju moguće povlačenje.
No, potaknuti ruskim golemim gubicima, radi se navodno o ponekad blizu 1000 ljudi tjedno, visoki ukrajinski vojni dužnosnici govore i o mogućnosti jačanja svojih snaga u Bahmutu. Proljetno zatopljenje, koje je već uništavalo planove vojski za napade diljem Ukrajine, moglo bi Kijevu omogućiti mjesec dana da učvrsti svoje položaje.
Rasputica je bila ta koja je osujetila i napredovanje oklopnih jedinica njemačkog nacističkog vođe Adolfa Hitlera prema Moskvi 1941. godine i često se blato ističe kao ključno za spašavanje sovjetske prijestolnice od njemačke okupacije.
"Rani dio proljeća i teren koji otežava kretanje naštetit će ruskim napadima, osobito pješačkim, jer će ih gusto blato usporiti", rekao je Hamish de Bretton-Gordon, bivši zapovjednik 1. kraljevske tenkovske pukovnije. A to će posebno omesti ruske napore u Bahmutu.

Snage Kremlja pribjegle su taktici ljudskih valova napada na grad te šalju vojnike, često zatvorenike koje je regrutirala skupina Wagner ili mobilizirane rezerviste, da glavinjaju kroz blato ničije zemlje prema ukrajinskim rovovima. "Napad na Bahmut po blatu vjerojatno će dovesti do novog pokolja za Ruse", dodao je de Bretton-Gordon.
Drugdje na bojnom polju očekuje se da će ruski oklopnjaci doživjeti sličnu sudbinu kada se suoče s blatom.
[/size][/size]

[size=39]Ruski tenkovi su niski, zapadni su puno viši[/size]

[size][size]
Iako se više ne izrađuju kao oklopnjaci s uskim gusjenicama kao prije 80 godina, ruska flota tenkova posebno je osjetljiva na močvarne uvjete jer su niski, blizu tla. Prije više od godinu dana, američki obavještajci izvijestili su da je ruski predsjednik Vladimir Putin čak odgodio svoje početne planove invazije čekajući da se tlo smrzne.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 28133019
Bahmut u plamenu krajem veljače

Uvođenje tenkova zapadne proizvodnje, koji su puno viši i manje su šanse da će zapeti u blatu, mogli bi Ukrajini pružiti prednost. Promjena vremena također pruža ukrajinskim snagama niz drugih prilika za pobjedu u ratu protiv Kremlja.
Čišće nebo moglo bi omogućiti Moskvi da rasporedi svoje nadmoćne zračne snage, ali će je također učiniti ranjivijom na ukrajinsku protuzračnu obranu, koje sa Zapada stiže sve više. Blato bi se trebalo osušiti i otvrdnuti dok Leopardi njemačke proizvodnje i britanski Challengeri stignu na bojno polje, a očekuje se da bi se to trebalo dogoditi krajem mjeseca.
Potpomognuti mnoštvom borbenih vozila pješaštva koja su joj donirali zapadni saveznici, ukrajinski vojnici će moći pokrenuti kopnenu ofenzivu sličnu nacističkom Blitzkriegu. Sustavi za noćno promatranje omogućit će ukrajinskim snagama noćne napade, što je još jedna prednost nad ruskim neprijateljem.
"Vjerojatno će se ukrajinskim oklopnim udarima nastojati zaobići ruske položaje i prići im iza leđa, radije nego da krenu punim frontalnim napadima kako bi ih uništili, a što je, pak, najbolje što slabo obučene ruske snage izgleda mogu učiniti", zaključio je de Bretton-Gordon.

[/size][/size]

[size=39]Britansko ministarstvo: Moglo bi pomoći[/size]

[size][size]
Britansko Ministarstvo obrane također navodi da bi blatni uvjeti stvoreni proljetnim otapanjem snijega mogli koristiti obrani Ukrajine od ruskih snaga kod Bahmuta.
Ti će uvjeti ograničiti sposobnost teških oklopnih vozila da napreduju kroz blatno tlo, navode u britanskom ministarstvu, kako je prenio Sky News. "Otežano kretanje po zemlji obično pruža određenu vojnu prednost obrambenim snagama", navodi se.
Temperature tla tijekom dana su porasle i sada su "uglavnom iznad nule", a ti uvjeti vjerojatno će potrajati do idućeg tjedna. Vrijeme toplije od prosjeka predviđa se i za ostatak zime u Ukrajini. "Gotovo je sigurno da će do kraja ožujka uvjeti za kretanje po zemlji biti najgori nakon konačnog otapanja". To će, navode u ministarstvu, dodatno otežati kopnene operacije i kretanje težih oklopnih vozila, posebno preko muljevitog tla u sektoru Bahmuta.
[/size][/size]
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by T. Fri 3 Mar - 21:15

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Bez_na60

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 60810
T.
T.

Posts : 17354
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto Fri 3 Mar - 21:56

Sjedinjene Države potvrdile su novu vojnu pomoć Ukrajini u visini od 400 milijuna dolara, što uključuje važno vojno vozilo koje dosad nije viđeno na ukrajinskom bojištu. Američki državni tajnik Antony Blinken rekao je da će paket, koji uključuje streljivo i vrstu vozila koje proteže most preko manjih rijeka, gudura, usjeklina i sličnih prepreka na bojištu - odnosno može ih premošćivati - biti isporučen ukrajinskim snagama na liniju bojišnice.
Oklopno vozilo za podršku Bridge (Armored Vehicle-Launched Bridge), lansirni most, vozilo koje na sebi nosi ‘most‘ koji se proteže na nešto više 18 metara, moglo bi mnogo značiti Ukrajini ako pokrene protuofenzivu. Vozilo omogućuje tenkovima i drugim borbenim vozilima i sustavima da prijeđu preko njega ili prenesu opremu preko prepreke koju je teško ili nemoguće brzo svladati.
Ovo je prvi put da se takvo vozilo isporučuje Ukrajini, koje može ispaliti most naprijed preko teškog terena. "To je vrlo vjerojatno 90 posto ofenzivno (oružje)", rekao je ugledni sigurnosni i obrambeni analitičar Sky Newsa Michael Clarke. "Jer ako se braniš, ako se povlačiš, onda prelaziš na drugu stranu i dižeš mostove u zrak", dodao je.


Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 F_28178517_1280

oprema se gomila vojska obucava dok se bahati rusi kurce jurisima iz 1sv. rata na potaracano selo
kad ukri krenu bude kako ? zasto ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30953
2014-04-12


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest Fri 3 Mar - 22:08

debotoijusto wrote:
kad ukri krenu bude kako ? zasto ?

Tko je izdao? Tko je prodao?
Nakon toga slijedi traktorijada, a onda višedecenijsko naricanje nad vlastitom gorkom sudbinom.
Već viđeno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest Fri 3 Mar - 22:13

Ukri u agoniji dižu mostove u zrak...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by T. Fri 3 Mar - 22:40

T. wrote:Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Bez_na60
volkssturm...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 60810
T.
T.

Posts : 17354
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović Fri 3 Mar - 22:50

Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Fri 3 Mar - 23:47

Inače nije to prvi put da Ukrainci dobijaju takvu opremu(te postavljače mostova ). Nekoliko sličnih( manjih) su zarobili od Rusa. Hrpu takvih im je dostavila Njemačka. To ovako što znam iz glave. Sve jedno sigurno Ameri šalju sa razlogom takve stvari.
Gomilaju Ukrainci oružje, to i tvrdi Ruski bloger, kaže da se ne trebaju previše veseliti osvajanju Bahmuta, da su to bile krvave i iscrpljujuće bitke da Ukrainci skupljaju resurse , da će sigurno pokrenutni negdje masovni napad, da se nada da Ruska vojska ima spremne rezerve da zaustave buduću ofenzivu inače su najebali


Ukrainci dronom uništili Ruski PZO sustav Tor
Možete vidjeti kako nakon druge bombice Rusi bježe iz kamiona


čekamo detalje oko Bahmuta. Prema UKR izvorima napustili su kompletno istočni dio grada, a stabilizirali su bokove gdje Wagnerovci su pokušali presjeći grad i ide lagano evakuacija.
Ona pojačanja o kojima su pričali Wagnerovci, vjerojatno su išla na utvrđivanje bokova da se mogu povući bez puno panike


Last edited by AssadNaPodmornici on Fri 3 Mar - 23:54; edited 1 time in total

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Fri 3 Mar - 23:53

stavio sam video gore poviše o uništavanju mostova u Bahmuti i zarobljenim Ukrainskim dječacima jednog su tražili i roditelji , jer je uteka u vojsku od kuće.
Pokušajte pogledati da li je neki video već stavljen da se ne stavljaju duplikati, pa da ne ispadne da "zli moderator briše"- ako je stavljen neki video, nema smisla da ga stavljate dva puta.

Hektorović wrote:

ako je ovo istina, najbolje im je onda ne pokretati nikakve velike ofenzive na ljeto. Na primjeru Hersona gdje su Rusi bili utvrđeni imali su Ukrainci gadne gubitke. Kod Harkivskih ofenziva to je prošlo jer Rusi jednostavno nisu imali dovoljno ljudi, čim bi pala prva linija, ovi bi se dali u bježaniju.

Ako je ovo istina a mogla bi biti, bolje im je da 2023 potroše na obuku. Za izvesti combined arms napadačku operaciju potrebni su mjeseci i mjeseci obuke, Ukraina jednostavno ne može priušitit da imaju gubitke koje imaju Rusi koji frontalno jurišaju na Ugljedar, Marinku, Adijevku itd.. budu li na ljeto tako Ukrainci jurišali i imali gubitke nema im smisla. Gledat ćemo kako gore zapadni tenkovi i Bradleyiji pa će i Ukraincima pasti moral i zapadnjacima da im šalju novo oružje.
Radije neka preskoče godinu dana i potroše je na obuku. I mole Boga da se Rusi ovako zabijaju kako i rade od nove  godine

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Sat 4 Mar - 2:09

AssadNaPodmornici wrote:Inače nije to prvi put da Ukrainci dobijaju takvu opremu(te postavljače mostova ). Nekoliko sličnih( manjih) su zarobili od Rusa. Hrpu takvih im je dostavila Njemačka. To ovako što znam iz glave. Sve jedno sigurno Ameri šalju sa razlogom takve stvari.

Ukrainci dronom uništili Ruski PZO sustav Tor
Možete vidjeti kako nakon druge bombice Rusi bježe iz kamiona

Da već su im Nijemci nešto poslali. Normalno da ne šalju bez razloga, oni Leopard 2 tenk teži 60 tona a ovo je za preko jaraka a to je tamo puno kanala itd tako da mora ovo bit ako žele u napad a žele.

Suštinski sad sam vidio da ovaj rastegne most cijeli prema naprijed tako da ovo jest prvi put da se takvi mostopolagač šalje jer njemački su drukčija šema a ovi je duži ( ima duži krak, bar bi trebao imat da ne tražim sad duljine krakova jer mi se sad to ne da tražit/uspoređivat ).

Ovo je prvi put da se takvo vozilo isporučuje Ukrajini, koje može ispaliti most naprijed preko teškog terena.


-


Ma gledam šta je to drugo ( znam šta je al ovo prvi put čujem da su taj kamion uzeli pa na njega istalirali PZO sistem TOR tj rakete PZO Tor s lanserima za iste ) a to su stavili PZO Tor na taj sistem koji je neki moderni VBR itd.

Sustav za postavljanje mina Zemledeliye za vizualnu usporedbu. Ako to potvrde stručnjaci, to će biti prvi ruski gubitak ovog vozila

"Zemledeliye" ISDM (skraćenica za inženjerski sustav daljinskog polaganja mina) prilično je nov sustav. Prvi od njih počeli su ući u službu s ruskim jedinicama tek u prosincu 2020.

Tijekom vježbi "Zapad-2021" prošle jeseni, Rusi su rekli da uvježbavaju kombiniranu upotrebu sustava Zemledeliye i bacača termobaričnog streljiva TOS-1A Buratino protiv konvencionalnog neprijatelja na tenkovima. Legenda predviđa sljedeći sastav postrojbe: jedan sustav za daljinsko miniranje na deset teških bacača plamena.


Zemljodelija ( Poljoprivrednik )


Znači onda bi ovo sad šta su oni pogodili navodno tribao biti Zemljoradnik kamion al na njemu ugrađeni lanaseri za rakete Tor-M1. Ovo je neka nova njihova umotvorina jer valjda im nestalo gusjeničara za orginalni TOR ili možda ovo na kotačima lakše pokretljivije pa onda se netko sitija instalirat PZO rakete Tor ( dolje na slici ) na taj kamion.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 200px-9%D0%9C330_missiles
RayMabus
RayMabus

Posts : 179464
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Sat 4 Mar - 2:39

Evo provjerija san za svaki slučaj jer me to sad kopkalo : ovi njemački imaju duži most na sebi jer su dva komada dužine 11 metara dakle 22 metra sve skupa a ovi američki je 18 metara dug dakle 4 metra je krači od ovih njemačkih mostopolagača.

Njemčaki mostopolagač tehničke specifikacije :

http://www.military-today.com/engineering/biber.htm

Razlika je kako preklapa jer ovi njemački ti ga položi i spusti ispred tebe a ovaj američki doslovno prebaci ko dasku preko jarka il nečega, tako da je to u osnovi točno navedeno da je ovo prvi takav mostpolagač koje im Zapad šalje ( imaju oni neke i svoje sovjetske ovakve Ukrajinci al malo komada za ovo za šta im sad triba a i tko zna u kakvom su stanju i jesu li uopće više u njihovim rukama ).

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_equipment_of_the_Armed_Forces_of_Ukraine

Njemački koji spušta ispred sebe na zemlju :



Američki koji baci most ko neki balvan preko jarka il neke druge prepreke :

RayMabus
RayMabus

Posts : 179464
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III Sat 4 Mar - 12:17

Ukrajinski ministar odbrane Oleksij Reznikov napisao je pismo u kojem apeluje na Evropsku uniju da šalje Ukrajini 250.000 artiljerijskih granata mjesečno.

Financial Times piše da je Ukrajina apelovala na EU da Kijevu šalje 250.000 artiljerijskih granata mjesečno kako bi ublažila kritični nedostatak koji ograničava njen napredak na bojnom polju.

U pismu svojim kolegama u 27 država članica, Reznikov je napisao da ukrajinske oružane snage ispaljuju samo petinu metaka koje bi mogle imati zbog nedostatka zaliha.

Reznikov je napisao da artiljerija igra "ključnu ulogu u eliminisanju vojne moći neprijatelja". Ukrajina je u prosjeku ispaljivala 110.000 granata kalibra 155 mm mjesečno, odnosno četvrtinu količine koju je koristila Rusija.

"Da nismo ograničeni količinom raspoloživih artiljerijskih granata, mogli bismo koristiti kompletnu municiju, a to je 594.000 granata mjesečno", rekao je on, govoreći o kapacitetu artiljerijskih sistema koji su dostupni Ukrajini.

"Prema našim procjenama, za uspješno izvršavanje zadataka na bojnom polju minimalno je potrebno najmanje 60 posto kompletne municije, odnosno 356.400 granata mjesečno."

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/ukrajina-zatrazila-od-eu-250-000-granata-mjesecno-samo-tako-mozemo-napredovati-na-frontu/230304004


Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 B_230310

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Šandor Winnetou and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Sat 4 Mar - 14:52

Rusi nastavljaju gubiti željezo. 
ovdje su ukrainci naveli 3 tenka i 6 BMPova, ali ima druga ekipa koja će ovo eventualno potvrditi. 
U svakom slučaju ista priča. Rusi idu u napad u koloni, i naravno ako se kolona otkrije dronom, sljedi raketiranje ATGMom kolonu, artiljerija, plus nalete na minu , a vidili smo i jučer video kako su upali u zasjedu gdje ih je sačekao UKR tenk. eto. samo sebe će demilitarizirati Rusi na takav način



Grupu Ruskih vojnika napao Ukrainsk(bivši Ruski) T72. Čini mi se da su pokošeni strojnicom od tenka. 
Ekipa je geolocirala ovu bitku, ovo su kordinate; nalazi se par km istočno od siverska ,  nekih 30ak km sjevero istočno od Bahmuta  (48.881414, 38.218526 su kordinate)



Reinmetal razmišlja o tome da u Ukraini postave tvornicu tenkova koja bi godišnje proizvodila 400 najnovijih tenkova Panther tenkova koji su tek razvijeni. 
Nisam čitao da li planiraju čekati kraj rata(vjerojatno)


Navodno UKR gubici na svatovo frontu



UKR ministarstvo obrane objavilo video sa 5 uništenih RU tenkova i 2 BMPa, ali nepoznata lokacija i nepoznato vrijeme dešavanja. dobra je šansa da su ovo RU tenkovi koji su od prije negdje napušteni jer su naletili na minu tipa na ugljedar frontu pa su ih ukrainci dokrajčili dronovima. ali ima ekipa koja će se time zabaviti



Prije koji dan sam pisao o Ukrainskoj Vilki sustavima. Ukrainska verzija HIMARSa, također GPS projektili, Ukrainci su sustav taman razvili malo prije rata, ali projektili su imali 110km domet, čak 30ak km više od HIMARS GPS projektila. 
However Ukraina nema industriju(pogotovo nakon što su ih Rusi sastavili) da može masovno proizvoditi te projektile, međutim nešto proizvode, navodno su napadi na Mariopolu bili izvedeni ovim raketama. 
Sada Ukrainci planiraju dignuti domet na 150km a oružje će testirati na terenu.
Iako će vjerojatno dok ovi to uspiju, doći će Američke GLSDB rakete koje će imati 150km domet - time je skoro cijela Ukraina(osim Krima i možda kraja na istoku) pokrivena.
Međutim uvijek ostaje fora, Ameri su zabranili da njihovim oružjem gađaju teritorij Ruske federacije, možda čak i Krim. Međutim Ukrainci sa svojim projektilima od 150km će gađati Rusiju to im nitko ne može zabraniti. Tipa cijela Kursk oblast sa svim skladištima i kasarnama će biti u dometu



----------- 
ostali vijesti oko Bahmuta ne znamo.  svi očekuju skorašnji pad Bahmuta

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by T. Sat 4 Mar - 15:18


_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 60810
T.
T.

Posts : 17354
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 50 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 27 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum