ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 3 of 50 Previous  1, 2, 3, 4 ... 26 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior 2/3/2023, 18:34



Ovi Bradley-i me izgledom podsjećaju na tenkove u WWI.

melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 2/3/2023, 18:51

Sve će to voziti Ukrainci.
Bradley su jako moćno oružje. 30mm top ima domet 3-4km i imaju dobru termalnu optiku i vide te dobro na 3-4km.
sa 30mm topom uništavaš sve na ovoj planeti , osim tenka ako ga gađaš sprijeda.. ali i tada par pogodaka mu može sjebati optiku i oneposobit ga. ako pogodiš tenk sa zguza unistiš ga, čak i pogoci sa strane ga mogu brzo oneposobiti pa na nekim djelovima i uništiti. posebno 30mm top sa rasprskavajućim streljvom(vrstu streljiva minjaš na tipku) je brutalan za uništavanje pješadije čak i onih koji su u rovovima.
naravno za tenkove ima TOW projektile.
I još bolja stvar neki BradleyM2 su opremljeni vrhunskom izvidničkom opremom da izviđaju na km udaljenosti. zatim označe metu udaljenu X kilometara , i označena meta automatski šalje kordinate, a onda Ukrainci na te kordinate mogu poslati šta hoće.. ako je tenk -granatu, rakete itd.
Općenito Ukrainci do sada nisu imali puno modernih oklopnih vozila, a i od zapada su dobijali staro smeće tipa one Američke APCeve iz vijetnama.. jedino od rusa su zarobili tonu BMp1, Bmp2 /Bmp3.. Bmp1 je smeće , ali BMP2 je već nešto.. Bradley je u razini BMP3 , vjerojatno i bolji malo, međutim niti Rusi zbog gubitaka nemaju puno BMP3ica.. čak je i general stavio neki komentar da su ponovo pokrenuli proizvodnju ali BMP2ica koje su jednostavnije za proizvesti.

Amerikanci na skladištima imaju na stotine pa i tisuće Bradleya. Po meni malo su ih poslali. Vjerujem da će kao i sa HIMARSima i M777 haubicama uskoro nova tranaša od 100komada(poslali su ih 109 + par ovih izvidničkih).
Isto tako švabe su poslale Mardere, mislim da su oni neki level BMP2 nešto slabiji top možda.
Šveđani 50 CV90, to je možda čak i bolje od Bradleya ili tu negdje.
Britanci određen broj WarriorIFV, to je nešto malo loše od Bradleya.
Još 15-30 onih Francuskih lakih tenkova..
sve skupa za opremiti dvije nove mehanizirane brigade.

Ali očekujem da Ameri uskoro objave novu tranšu sa novih 100 injak bradleya.
u skladištima ih imaju na stotine ili čak tisuće. ok imaju i neke malo starije verzije što bi poslali Ukraincima, ali i te malo starije verzije su bolje nego 95% tehnike koja je na istočnoj fronti.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior 2/3/2023, 20:01

Bakhmut će pasti. Rusi će dobiti tu bitku, to je sad vrlo izgledno, vjerojatnost pada Bakhmuta je 90%. Ali izgubit će rat jer puno važnije za Ruse od osvajanja Bakhmuta jest učinkovito presijecanje i prekid opskrbnih linija ukrajinske vojske za nadolazeću proljetnu protuofenzivu. Rusi su izgubili čitavu mehaniziranu oklopnu brigadu u napadu na Vugledar prije tri tjedna, cca 5000 vojnika i hrpu tenkova jer su uletjeli u minsko polje, tenkovski napad nije bio popraćen potporom iz zraka, prije svega helikopterima i avionima napadali su u koloni jedan iza drugoga, i ruski zapovjednici su pošteno zaradili Darwinovu nagradu za 2023. godinu. Ok, general je dobio odlikovanje u Kremlju, a to mu dođe na isto. Zbog takvih stvari Rusija će izgubiti rat. Ako Ukrajinci u pripremanju proljetne protuofenzive ne budu učili od ruskih pogrešaka, imaju dobre izglede dobiti ovaj rat. Ne možeš organizirati tenkovski proboj bez zračne potpore, nema pobjede u suvremenom ratovanju bez integriranog bojišta, odnosno koordiniranog djelovanja kopnenih, artiljerijskih i zračnih snaga u realnom vremenu. A tu su Rusi pokazali totalnu inferiornost.

avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior 2/3/2023, 20:15

Sad Rusima preostaje fino minirati sva polja na potezu prema Melitopolu i Mariupolu i utvrđivati obrambene linije u Zaporožju. Ali još važnije od toga, već su stotine dronova trebali biti u zraku i nadgledati kolone njemačkih i poljskih tenkova. Ti tenkovi su već u Ukrajini, a Rusija nije učinila ništa da poruši mostove na Dnjepru.
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior 2/3/2023, 20:19

Kad zapadni tenkovi probiju ruske obrambene linije, i dođe do kaosa u ruskim redovima, Putinu će jedino preostati da baci taktičku nuklearku i time će pobiti i ukrajinske i ruske vojnike. Jebeni, prokleti idiot.
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 2/3/2023, 21:14

melkior wrote:Kad zapadni tenkovi probiju ruske obrambene linije, i dođe do kaosa u ruskim redovima, Putinu će jedino preostati da baci taktičku nuklearku i time će pobiti i ukrajinske i ruske vojnike. Jebeni, prokleti idiot.
...i američke i poljske i engleske i kanadske...i sve ostale vojnike koji su došli ratovati u Ukrajinu.
Ko ih jebe kad su glupsoni.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 2/3/2023, 21:56

melkior wrote:Bakhmut će pasti. Rusi će dobiti tu bitku, to je sad vrlo izgledno, vjerojatnost pada Bakhmuta je 90%. Ali izgubit će rat jer puno važnije za Ruse od osvajanja Bakhmuta jest učinkovito presijecanje i prekid opskrbnih linija ukrajinske vojske za nadolazeću proljetnu protuofenzivu. Rusi su izgubili čitavu mehaniziranu oklopnu brigadu u napadu na Vugledar prije tri tjedna, cca 5000 vojnika i hrpu tenkova jer su uletjeli u minsko polje, tenkovski napad nije bio popraćen potporom iz zraka, prije svega helikopterima i avionima napadali su u koloni jedan iza drugoga, i ruski zapovjednici su pošteno zaradili Darwinovu nagradu za 2023. godinu. Ok, general je dobio odlikovanje u Kremlju, a to mu dođe na isto. Zbog takvih stvari Rusija će izgubiti rat. Ako Ukrajinci u pripremanju proljetne protuofenzive ne budu učili od ruskih pogrešaka, imaju dobre izglede dobiti ovaj rat. Ne možeš organizirati tenkovski proboj bez zračne potpore, nema pobjede u suvremenom ratovanju bez integriranog bojišta, odnosno koordiniranog djelovanja kopnenih, artiljerijskih i zračnih snaga u realnom vremenu. A tu su Rusi pokazali totalnu inferiornost.

što se tiče tehnike oko Ugljedara izgubili su zaista jednu mehaniziranu/oklopnu brigadu tehnike, ali ljudi ipak nisu toliko. Većina tenkova bi naletila na minu, ili bi bili pogođeni a onda bi posada utekla. naravno bilo je i ljudskih žrtava.

da , RUski telegram kanali su tražili glavu Muradova a ovaj as od Putina dobija odlikovanja i medalje. Komedija. Sami sebi su neprijatelji. I to mu nije prvi propali napad na Ugljedar imao je jedan sličan propali napad u 11 mjesecu, nešto manje tehnike ali čak i više ljudskih žrtava.

Tu si dobro primjetio, nema kod Rusa integriranog bojišta. na zračnu potporu ne mogu niti jedni niti drugi računati, ali moderni dronovi i sateliti donekle nadoknade avione, ali nema ti kod Rusa integriranog bojišta, moraš osim obuke imati i instaliranu tehniku po oklopnim vozilima, tako da se oni raspoznaju sami međusobno da se ne pobiju međusobno. Naravno Rusi to nemaju, zato i napadaj u kolonama, jer ako se rasprše bez takve opreme, međusobno će se pobit. Ukrainci u jednom proboju kod Hersona imali tu opremu zato su iznenadili Ruse ali ne znam koliko su integrirani. Ukrainci napadaju malo drugačije. Čak i luđe. ALi svakako Ukrainci ne mogu priuštiti takve gubitke inače nemaju šanse.



melkior wrote:Sad Rusima preostaje fino minirati sva polja na potezu prema Melitopolu i Mariupolu i utvrđivati obrambene linije u Zaporožju. Ali još važnije od toga, već su stotine dronova trebali biti u zraku i nadgledati kolone njemačkih i poljskih tenkova. Ti tenkovi su već u Ukrajini, a Rusija nije učinila ništa da poruši mostove na Dnjepru.

to sa miniranjem svega to su Rusi i napravili, naravno nisu niti mine besmrtne i njih se može uništiti masovnim eksplozijama i onda na tom pravcu ostvariti proboj.
dronova rusi nemaju dovoljno, imaju ih čak i dosta manje nego ukrainci.
mostove je sada nemoguće porušiti. duga priča

melkior wrote:Kad zapadni tenkovi probiju ruske obrambene linije, i dođe do kaosa u ruskim redovima, Putinu će jedino preostati da baci taktičku nuklearku i time će pobiti i ukrajinske i ruske vojnike. Jebeni, prokleti idiot.

tako su Ukrainci ove jeseni napredovali. Ukrainski model napada jest, da tenkovima idu na utvrđene pozicije Rusa.. i ako probiju tenkovi prvu liniju obrane i ako RUsi nemaju drugu i treću liniju, (ovaj put će imati), Ukrainci pošalju one svoje "jihad mobile" jedinice, elitu sa HUmwee i drugim vozilima koji u pozadini siju paniku i stvaraju kolaps obrane. to im je prošlo dva puta, mislim da će za jug ukraine morati drugačije. međutim ako uspiju skršiti i probiti frontu na jednom pravcu, i probiti se par desetaka km gdje bi prošli dvi tri crte obrane.. onda bi mogli ubaciti te jihad mobile da se voze dole stepama i doslovno ulaziti u gradove. ali to je špekulacija. tu je od same tehnike važnija obuka i motivacija

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by IL Risorto 2/3/2023, 22:18

Mišljenja sam da bi ovaj rat mogao trajat godinama,te se pretvorit u onaj pravi rat iscrpljivanja.


Niti Rusija ima potencijal porazit Ukrajnu klasičnim ratnim operacijama,niti Ukrajna ima kapacitet povratit sve izgubljene teritorije,ali i kad bi uspjeli oslobodit sve,nikad ne mogu bit sigurni da ih Rusi neće opet pokušat okupirat.

Rusija je izgubila jednu veliku prednost,onu psihološku koju su imali,jer Ukrajinci su vjerojatno oporavili se od onog prvotnog šoka.Mislim da su Ukri sad u onoj psihološkoj fazi kakvoj smo bili i mi nakon Vukovara i prvih naših uspjeha na Maslenici i drugdje.
Sad su već se navikli na ratno stanje i psihološki su vjerojatno konsolidiraniji,te motiviraniji od Rusa.

Ne vjerujem da će Putin ipak totalno prolupat,pa posegnut za nuklearnim napadima,jer onda bi zbilja Rusija imala cijeli svijet protiv sebe,osim možda onog luđaka iz Sjeverne Koreje i Iranskih fundamentalista,jer ne vjerujem da bi Kina i Indija odobravale a još manje poduprle takvo nešto suludo.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 2/3/2023, 22:32

Ima dosta videa ovog brutalnog nesretnog rata. Ovo je kod bahmuta Ukrainci prže artiljeriom po RUsima


Rusi blizu Adivke (predgrađe Donjecka) kojeg pokušavaju osvojiti od početka rata krenuli u napad. Sačekali ih dva Ukr tenka.
Fora je sprži Ukrainski tenk prvo oklopno vozilo , ostali voze bez stresa..onda drugi tenk spržio drugo vozilo. Ukrainci su editirali video snimku , tako da i ne znamo točno što se dogodilo.. vjerojatno su 2-4 Ruska vozila , možda je i čak Ukr tenk uništen na kraju, ali sumnjam, edit: oryx ekipa je ovo klasificirala kao dva RU gubitka, pošto dva vidimo samo.. vjerojatno su ostali utekli, možda bacili dimne zavjese i uhvatili crtu


..
komentari su vrh ..
Russian Driver: is that our tank ?
Russian commander: No just drive


Eksplozije u Moskvi, navodno u kvartu gdje je velika tvornica oružja... jesu li Ukrainci opet tukli dronovima ili je sabotaža ili nešto treće..


Švabe su jebeni. Jučer sam objavio vijest da su dostavili Ukraincima tajno, najnoviji protuzračni sustav, evo sada kažu da stiže još Geparda i još Iris-T projektila.
Uskoro će doći dva patriota Ukrainci su vjerojatno pri kraju obuke, još Talijansko-Francuski Samp-T (francuzi i talijani kažu da je i bolji od patriota).
Ukratko što su Rusi gađali krstarećim gađali su. Sve ih manje ispaljuju jer su potrošili projektile, pa proizvode 50ak mjesečno, to je inače za svjetske omjere solidna količina(mi da imamo samo 50ak tih ruskih kalibar raketa bili bi supersila balkana :D) ali nedovoljna za ovaj rat protiv brutalne armije kakvu Ukraina ima


Jedna oštećena Američka/UKR SPG haubica..  
sprijeda ima oklop pa je preživjela


jedna totalno uništena. Ruski dronovi lancet su brutalni


Rusi tvrde da je ovo krasnopol vs UKR tenk.. meni je ovo premutno iako nešto izgleda na kraju kao oklopno vozilo ali neman pojma. vidit ćemo kako će ovo oryx ekipa klasificirati ako i uopće

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 3/3/2023, 11:46

AssadNaPodmornici wrote:nemaju straha Ukrainci. imaju sigurno vremena još dvije godine a lako moguće i više. 

Neće im trebati niti dvije, a kamoli više, jer će već ove godine potpuno osloboditi sve dijelove Ukrajine ruske okupacije. I to do početka ljeta, što znači do prvog lipnja ili najkasnije do prvog srpnja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by vuksadinare 3/3/2023, 11:55

Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:nemaju straha Ukrainci. imaju sigurno vremena još dvije godine a lako moguće i više. 

Neće im trebati niti dvije, a kamoli više, jer će već ove godine potpuno osloboditi sve dijelove Ukrajine ruske okupacije. I to do početka ljeta, što znači do prvog lipnja ili najkasnije do prvog srpnja.
a kak ce osloboditi ako se povlace...mi poslije 91 nismo vise gubili teritorij i povlacili se..isli smo samo naprijed i oslobadjali prvo dio po dio a 95 glavninu...ukrajinci ako misle osloboditi zemlju vise ne smiju u ovoj fazi gubiti ni metra teritorija..godina rata je vec prosla..dobili su dosta oruzja..obuka jaca..ne podcjenjujuci ruse ali doista kako velim u ovoj fazi vise ni metra ili kilometra ne bi trebali gubiti..s obzirom i na propagandu kak su rusi ocajni..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98992
2015-09-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by vuksadinare 3/3/2023, 12:00

....bojim se da ukrajina sada ima snage samo braniti se i nekakve gerilske akcije ozvoditi..velike ofanzivne akcije u dogledno vrijeme i bas ne...osjeti se kod njih da ih gubici ljudstva kostaju a koliko citam.ni ukrajinci vise ne jure u mobilizacijske i dragovoljne redove...pitanje u kakvom je stanju i azov koji je jedino kvalitetno mogao parirati wagnerovcima i slicnima..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98992
2015-09-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 3/3/2023, 12:08

Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:nemaju straha Ukrainci. imaju sigurno vremena još dvije godine a lako moguće i više. 

Neće im trebati niti dvije, a kamoli više, jer će već ove godine potpuno osloboditi sve dijelove Ukrajine ruske okupacije. I to do početka ljeta, što znači do prvog lipnja ili najkasnije do prvog srpnja.
iz tvojih usta u Božje uši ali sumnjam

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by vuksadinare 3/3/2023, 12:17

takodjer sam zelenski trebao bi biti godinu zreliji mudriji i takticniji..a cini mi se nista od toga...'branit bahmut do posljdnjega' zvuci mi kao potez ocajnika..umjesto fa izvuce na vrijeme glavninu vojske iz bahmuta i posalje ih da pojacaju druge djelove ukrajinske linije..on odlucio iz valjda svog kaprica putinu,rusiji ili kome vec..braniti ionako izgubljen grad koji cak ni nema neki veliki strateski znacaj da bi toliko ljudi trebalo zrtvovati
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98992
2015-09-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 3/3/2023, 12:21

vuksadinare wrote:
Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:nemaju straha Ukrainci. imaju sigurno vremena još dvije godine a lako moguće i više. 

Neće im trebati niti dvije, a kamoli više, jer će već ove godine potpuno osloboditi sve dijelove Ukrajine ruske okupacije. I to do početka ljeta, što znači do prvog lipnja ili najkasnije do prvog srpnja.
a kak ce osloboditi ako se povlace...mi poslije 91 nismo vise gubili teritorij i povlacili se..isli smo samo naprijed i oslobadjali prvo dio po dio a 95 glavninu...ukrajinci ako misle osloboditi zemlju vise ne smiju u ovoj fazi gubiti ni metra teritorija..godina rata je vec prosla..dobili su dosta oruzja..obuka jaca..ne podcjenjujuci ruse ali doista kako velim u ovoj fazi vise ni metra ili kilometra ne bi trebali gubiti..s obzirom i na propagandu kak su rusi ocajni..
Nije ti dobra ta matematika ako misliš to tako uspoređivat tj njih i nas u takvim situacijama tj taj netko te napao i jači je i sad se ti braniš itd i sad ti radiš tu usporedbu njih i nas tj kad je nas napalo i ovo sad kad je njih napalo. Maknimo u stranu šta je Rusija nuklearna sila i ima resurse i gledajmo samo omjer stanovništva. Recimo da to šta oni imaju resurse kompenzira zapadna pomoć Ukrajini a šta kod nas nije bio slučaj. Nuklearni arsenal ćemo maknit iz računice a on je jedino bitan da ovi ne krenu na Krim itd. 

Ideš uspoređivat njih i nas a postavio si omjer da je eto Rusa više dakle nešto ko mi i Srbi tj uglavnom napadač je brojniji dva tri puta. Je sve super al njih je i brojčano sviju više pa ćeš morat rastegnit vrijeme ratovanja tako da kod njih nije 91 nego su možda još u 90-oj godini. 

Pomnoži s dva uglavnom to vrijeme. Najmanje s brojkom dva pomnoži vrijeme tj rastegni ga ako ih s nama tj tu situaciju želiš uspoređivati a vidim da to radiš.

Njih je više nego nas i Srba. To ti oduži vrijeme. Više topovskog mesa. Rastegni prostor vrijeme. S najmanje broj dva množi ako ćeš radit te usporedbe mi tj naša situacijia i oni tamo i njihova situacija.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175351
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by IL Risorto 3/3/2023, 12:33

Mislim da bi po prvi put vuksdinare mogao bit upravu.
Rusi imaju veći ljudski potencijal,mogu dovući iz Bjelorusije,Čečene,tko zna od kud sve,dok su Ukrajinci prepušteni sami sebi,s tim da ukrajinski ekvivalenit anemičnih HDZovaca već po zapadnim zemljama a ginu sirotinja i starci.

Džaba Ukrajincima sva zapadnjački tehnička i logistička pomoć  ako nema tko popunit ljudske gubitke.

Bojim se da bi u ovom ratu iscrpljivanja Rusija dugoročno mogla uništit Ukrajinu,ali istovremeno i samu sebe,jer sve da pobjede i okupiraju kompletnu Ukrajnu,Rusi će bit potrošeni,oslabljeni,te će bit ekonomski ali i ljudski devastirani.

Bijela kuga je prirodnim putem uzela danak u Rusiji a kad ti izgine par sto tisuća mladih u najboljim godinam,to će im dugoročno doći na naplatu.

Za Ruse bi jedini demografski spas mogao bit da uvedu islam kao državnu religiju,gdje bi jedan muž mogao imat par žena,te da se počnu kotit kao islamisti.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by vuksadinare 3/3/2023, 12:54

ja mislim da je kod ukra uz sve druge probleme najveci problem - zelenski..lik nikako da skuzi da mora nekad i takticki i mudro postupiti...znati kad moze a kad ne..ide vecinom glavom kroz zid..nekad svojim postupcima budimo realni motivira ruje..ovo za bahmut je najvise njegova odgovornost..pogotovo sto bahmut nema veliko stratesko znacenje..ali ukri su tu pretrpjeli i trpe velike gubitke kao i rusi..a za koga zelenski takvi gubici?.da prisilis zapad da jos vise daje..da ce ti kurac puno vise a ruje si ovim motivirao digao prakticni iz mrtvih
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98992
2015-09-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 3/3/2023, 13:11

vuksadinare wrote:
Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:nemaju straha Ukrainci. imaju sigurno vremena još dvije godine a lako moguće i više. 

Neće im trebati niti dvije, a kamoli više, jer će već ove godine potpuno osloboditi sve dijelove Ukrajine ruske okupacije. I to do početka ljeta, što znači do prvog lipnja ili najkasnije do prvog srpnja.
a kak ce osloboditi ako se povlace...

Pa ofanzivnim akcijama, čiji početak slijedi u proljeće. Vjerojatno kasno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 3/3/2023, 13:14

RayMabus wrote:
 Nuklearni arsenal ćemo maknit iz računice a on je jedino bitan da ovi ne krenu na Krim itd. 

Ja ga ne bih izbacio iz računice iz razloga jer je lako moguće da ga i Ukrajinci razviju.
Sva tehnologija im je ionako poznata i imaju je. Druga je priča što će razvoj nužno skrivati kao zmija noge.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by vuksadinare 3/3/2023, 13:16

Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:
Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:nemaju straha Ukrainci. imaju sigurno vremena još dvije godine a lako moguće i više. 

Neće im trebati niti dvije, a kamoli više, jer će već ove godine potpuno osloboditi sve dijelove Ukrajine ruske okupacije. I to do početka ljeta, što znači do prvog lipnja ili najkasnije do prvog srpnja.
a kak ce osloboditi ako se povlace...

Pa ofanzivnim akcijama, čiji početak slijedi u proljeće. Vjerojatno kasno.
...ne vjerujem..treba imati jake strateske rezerve kojih sad nakon bahmuta i nema previse...prije bi to rusi u ovom trenutku mogli napraviti i sto uostalom i najavljuju...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98992
2015-09-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by IL Risorto 3/3/2023, 13:17

Vuk je vrhunski ratni strateg,a osim toga ima velikog ratnog iskustva,tako da potpuno vjerujem njegovim stručnim procjenama.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 3 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 50 Previous  1, 2, 3, 4 ... 26 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum