ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 31 of 50 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 40 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 4/10/2022, 22:22

Inače jedna zanimljiva stvar kako bi se Ruska situacija mogla razvijati. Ima 12-13 tweetova jedan ispod drugoga, tko ne zna ENG jezik sigurno ima google translate, ne treba vam twiter account(moj je ionako banned ) Ukratko govori o mogućnostima da se Rusi brane ili povuku, a perspektiva prema ovom tweetu im je nikakva.




Inače znate koja su dva analitičara bila cijelo vrijeme 100000% u pravu a ja sam ih citirao često.
Arestovič(Ukrainac) i Strelkov.. asevi su doslovno do detalja opisivali što će se događati, ja i hektorović smo ih citirali često.

AssadNaPodmornici

Posts : 20962
2018-06-14


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 4/10/2022, 22:23

Hektorović wrote:
Šandor Winnetou wrote:
dijagram wrote:Gle ovog pajaca.
Kakav strucnjak:)
Ko baba na placu.


dobro ovdje ne znaš tko je gori, voditeljica koja ne zna strane svijeta ili ovaj što je na birtijskoj  razini rješavanja svega

Pa ja ili Yoda bi bolje odradili ovo... Čak je u mapa već zastarjela pošto je na terenu totalni kolaps ruskih snaga i nema tu nikakvih obrane osim što su još uz sam Dnipro između Hersona i Kahovke.

Generalska odlucnost.
Aaaa, hmmm, eto, pomalo, tako to, jel. puca se tamo.
Ovi su ovdje sad, heh, evo tu negdje mase rukicom povrsno po karti.
Nije rekao ama bas nista.
Ima jedan detalj s njim iz DR, al nije bas ovdje mjesto za to:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 4/10/2022, 22:25

Hektorović wrote:plus net-centric uređaje upravljanja koje Rusi nemaju iako su potrošili silne milijarde na modernizaciju (doslovno tableti za svaki vod, svako vozilo,... na kojim imaš sva kretanja i podatke u realnom vremenu... i to uopće nije tako skupo ili komplicirano za isprogramirat)

Rusi su po vozilima ljepili ono Z, V, O jer nemaju tako nešto. A info im kasni satima.

Sad Ukrajinci u Hersonu napadaju sa tenkovima na koje stave taj Z, a ovi pojma nemaju tko napada. Dok Ukrajinci znaju za svako svoje vozilo, svaki svoj tenk i svaki svoj vod.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by niels 4/10/2022, 22:25

Da Rusija nema nuklearni arsenal, svejedno bi ratovali.

Ali na Uralu.
niels
niels

Male
Posts : 4791
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by niels 4/10/2022, 22:27

MDMiridije wrote:

:^0

Dobro, more se reć da su svršili :)
niels
niels

Male
Posts : 4791
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 4/10/2022, 22:29

vuksadinare wrote:...zaboravlja se da su velik posao i preduvjete za ove ukrajinske ofanzive napravili ukrajinski diverzanti i gerilske skupine koje su bas na tim pravcima prodora ukrajinske vojske napadima u ruskoj pozadini pravile dar mar medju rusima i slabili im moral...uzrokujuci stete u vojnoj infrastrukturi i ljudstvu...kad je pocela ukrajinska ofanziva u rujnu na sjeveru te ukrajinske gerilske skupine odradjivale su fantastican posao napadajuci ruske vojne kolone koje su poslane u pomoc napadnutim ruskim trupama na prvoj liniji..tako da uz himarse,topnistvo velike zasluge imaju i diverzanti i gerilci
imaju velike zasluge ali dobro je da se o njima i njihovom načinu borbenog djelovanja ne priča i ne piše... imaju oni još puno posla za odraditi...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 4/10/2022, 22:30

AssadNaPodmornici wrote:Inače jedna zanimljiva stvar kako bi se Ruska situacija mogla razvijati. Ima 12-13 tweetova jedan ispod drugoga, tko ne zna ENG jezik sigurno ima google translate, ne treba vam twiter account(moj je ionako banned ) Ukratko govori o mogućnostima da se Rusi brane ili povuku, a perspektiva prema ovom tweetu im je nikakva.




Inače znate koja su dva analitičara bila cijelo vrijeme 100000% u pravu a ja sam ih citirao često.
Arestovič(Ukrainac) i Strelkov.. asevi su doslovno do detalja opisivali što će se događati, ja i hektorović smo ih citirali često.

Dobro, strelkov je prepisivao od mene:)
Davno sam to napisao ovdje, jer su se stavovi dobrano podudarali sto me i ne cudi.
On ima ratno iskustvo, osobno je zainteresiran, odbacen i vidi gomilu nesposobnjakovica u ruskom stozeru.
Kao takav razumije i vidi stvari, ima slifa za to.
No samo sudjelovanje u ratu ne podrazumijeva navedeno, dapace.
Puno vise casnika iz DR sasvim pogresno procjenjuje stvari, ne vidi, ne shvaxa, obicni streberi bez instinkta za trenutak, bez osjecaja za vodjenje.
Uz netalentiranost, nemastovitost moze ih se jednostavno nazvati nesposobnima sto i jesu.
I mali dodatak, strelkov je tamo, ja iz doma uz rad bacim oko i dam komentar.
Sto bi bilo da vodim vojsku i upucen sam podrobno u sve.
Puno lakse bih dao tocne procjene.


Last edited by dijagram on 4/10/2022, 22:31; edited 1 time in total
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 4/10/2022, 22:30

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Meni jednostavno nevjerojatno da se jedva nakon 7-8 mjeseci ratna sreća okreće.. ono nama je trebalo par godina, Crvenoj Armiji par godina, na WW1 par godina, itd, ovdje doslovno nije prošlo niti 6-7 mjeseci i Ukrainci jurišaju

Mi smo imali sankcije, jako sporo se nabavljala oprema. 

Ukrajna je sprovela totalnu mobilizaciju, spremni su primiti u vojsku još milijun ljudi. Za sve su dobili jako solidnu opremu, dobrim dijelom generaciju ispred Ruske, plus net-centric uređaje upravljanja koje Rusi nemaju iako su potrošili silne milijarde na modernizaciju (doslovno tableti za svaki vod, svako vozilo,... i to uopće nije tako skupo ili komplicirano za isprogramirat)

Dok su se Rusi tek sad sjetili mobilizirati i uglavnom im je ostalo staro smeće pošto su sve modernizirano skršili u debilnim potezima zadnjih 6 mjeseci.


Kada ekipa govori Ukrainci ih gaze zapadnim oružjem.. a ono kod Ukrainaca uglavnom sovjetska oprema haha :)
Ali satelitska pomoć, obavještajna, zapadni battle managment sustavi, evo čitam da su im napravili kaos, na svoja vozila našarali Z , oni su unutar tih vozila imali urednu komunikaciju i opremu za identifikaciju, njima nije uopće bitno što je našarano na tenkove, a Rusi zbunjeni nisu pucali po njima , mislili da je njihova jedinica :) kada su skužili da su Ukrainci već je fronta bila probijena..
a da ne govorim koliko je motivacija bitna - ameri su doslovno "pozitivno šokirani" kako Ukrainci vrlo brzo usvajaju upravljanje kompleksnim vojnim sustavima, vjerojatno idu na šemu kako se ameri prijavljuju u vojsku radi love, pa im je motivacija osrednja, pa i brzina usvajanja novog znanja.. a ovi luđaci , od civila do stručnjaka za upravljanje visoko-preciznim oružjem u roku par tjedana obuke i par dana fronte..

a onda gledaš ove jadne mobilizirane ruse, pijani,  u jednoj kasarni kod moskve pretukli su čak i oficire , moral nizak... možemo ladno raspravljati o mogućem nuklearnom odgovoru Rusije kao nekoj teoretskoj mogućnosti.

inače ako koga zanima šta je sjebalo Ruisku vojsku imate i kod nas toga..
https://www.24sata.hr/news/otkrivamo-hdz-ov-zastupnik-ante-bacic-protuzakonito-je-upisao-prestiznu-ratnu-skolu-863610
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Dizajn-bez-naslova-2022-09-30t140611-595

Ovaj debil, ali u splitu svi znaju da debil, baš ono debil, čak i neki iz HDZa govore da su ga upoznali da je debil, glup, lik je sve jedno evo kupio diplomu u osijeku, jedan je od glavnih u dalmatinskom HDZu, gle debil upisao i ratnu školu ukrao mjesto nekom profiću koji se trudi i uči .
i koliko sam čuo naša vojska danas je puna ovakvih debila, doslovno smo kao Rusija postali..
Ironično Srbi su poučeni iskustvom poraza 90tih napravili neke reforme i selekciju.. ali eto nebi širio temu.. sreća naša da smo NATO, jer ovakvi debili bi danas sutra slali puno sposobnije momke i mladiće u smrt kao što Ruski oficiri šalju svoje

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20962
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Noor 4/10/2022, 22:31

Charles III wrote:

Jedini tko može natjerati Ukre da sjednu za stol su Biden i Truss. A oni to neće napraviti. Putin je sa nuklearnim cirkusom samo dodatno učvrstio Zapad u toj nakani.
ma kakav stol, sad treba ići do kraja, zgaziti ih i zauvijek izgoniti bandu van iz Ukrajine.

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Šandor Winnetou and Charles III like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 4/10/2022, 22:39

Rusko zapovjedništvo pokušati će uspostaviti ZADNJU obrambenu crtu koja pokriva branu Nova Kahovka. To znači da se pokušavaju utvrditi na tih zadnjih 6-7 kilometara između Berislava i Kozatske.


Suludo, ni po vojnom rasporedu i taktici a bogme ni logici tako plitka obrana nema šanse za opstanak. Sa dvije baterije haubica su "ispeglani" za sat vremena.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Charle10

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 4/10/2022, 22:39

AssadNaPodmornici wrote:
Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Meni jednostavno nevjerojatno da se jedva nakon 7-8 mjeseci ratna sreća okreće.. ono nama je trebalo par godina, Crvenoj Armiji par godina, na WW1 par godina, itd, ovdje doslovno nije prošlo niti 6-7 mjeseci i Ukrainci jurišaju

Mi smo imali sankcije, jako sporo se nabavljala oprema. 

Ukrajna je sprovela totalnu mobilizaciju, spremni su primiti u vojsku još milijun ljudi. Za sve su dobili jako solidnu opremu, dobrim dijelom generaciju ispred Ruske, plus net-centric uređaje upravljanja koje Rusi nemaju iako su potrošili silne milijarde na modernizaciju (doslovno tableti za svaki vod, svako vozilo,... i to uopće nije tako skupo ili komplicirano za isprogramirat)

Dok su se Rusi tek sad sjetili mobilizirati i uglavnom im je ostalo staro smeće pošto su sve modernizirano skršili u debilnim potezima zadnjih 6 mjeseci.


Kada ekipa govori Ukrainci ih gaze zapadnim oružjem.. a ono kod Ukrainaca uglavnom sovjetska oprema haha :)
Ali satelitska pomoć, obavještajna, zapadni battle managment sustavi, evo čitam da su im napravili kaos, na svoja vozila našarali Z , oni su unutar tih vozila imali urednu komunikaciju i opremu za identifikaciju, njima nije uopće bitno što je našarano na tenkove, a Rusi zbunjeni nisu pucali po njima , mislili da je njihova jedinica :) kada su skužili da su Ukrainci već je fronta bila probijena..
a da ne govorim koliko je motivacija bitna - ameri su doslovno "pozitivno šokirani" kako Ukrainci vrlo brzo usvajaju upravljanje kompleksnim vojnim sustavima, vjerojatno idu na šemu kako se ameri prijavljuju u vojsku radi love, pa im je motivacija osrednja, pa i brzina usvajanja novog znanja.. a ovi luđaci , od civila do stručnjaka za upravljanje visoko-preciznim oružjem u roku par tjedana obuke i par dana fronte..

a onda gledaš ove jadne mobilizirane ruse, pijani,  u jednoj kasarni kod moskve pretukli su čak i oficire , moral nizak... možemo ladno raspravljati o mogućem nuklearnom odgovoru Rusije kao nekoj teoretskoj mogućnosti.

inače ako koga zanima šta je sjebalo Ruisku vojsku imate i kod nas toga..
https://www.24sata.hr/news/otkrivamo-hdz-ov-zastupnik-ante-bacic-protuzakonito-je-upisao-prestiznu-ratnu-skolu-863610
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Dizajn-bez-naslova-2022-09-30t140611-595

Ovaj debil, ali u splitu svi znaju da debil, baš ono debil, čak i neki iz HDZa govore da su ga upoznali da je debil, glup, lik je sve jedno evo kupio diplomu u osijeku, jedan je od glavnih u dalmatinskom HDZu, gle debil upisao i ratnu školu ukrao mjesto nekom profiću koji se trudi i uči .
i koliko sam čuo naša vojska danas je puna ovakvih debila, doslovno smo kao Rusija postali..
Ironično Srbi su poučeni iskustvom poraza 90tih napravili neke reforme i selekciju.. ali eto nebi širio temu.. sreća naša da smo NATO, jer ovakvi debili bi danas sutra slali puno sposobnije momke i mladiće u smrt kao što Ruski oficiri šalju svoje


Ukrajinci su 8 godina stvarno modernizirali sve što su imali, plus što su sad dobili dosta toga moderniziranog iz istočne europe i neke lakše stvari iz zapadne. Sljedeće godine bi trebali stizati i F-16, Abramsi, Leopardi...

E sad ako ovako siluju Ruse sa tom opremom, možemo zamisliti kako bi se Rusi proveli kontra Poljaka koji planiraju nekih 1000K2 tenkova, 500 Abramsa, 600 samohodnih haubica, 500 HIMARS-a, 100 Apachea, 50 F-35.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 4/10/2022, 22:43

AssadNaPodmornici wrote:a da ne govorim koliko je motivacija bitna - ameri su doslovno "pozitivno šokirani" kako Ukrainci vrlo brzo usvajaju upravljanje kompleksnim vojnim sustavima, vjerojatno idu na šemu kako se ameri prijavljuju u vojsku radi love, pa im je motivacija osrednja, pa i brzina usvajanja novog znanja.. a ovi luđaci , od civila do stručnjaka za upravljanje visoko-preciznim oružjem u roku par tjedana obuke i par dana fronte..

a onda gledaš ove jadne mobilizirane ruse, pijani,  u jednoj kasarni kod moskve pretukli su čak i oficire , moral nizak... možemo ladno raspravljati o mogućem nuklearnom odgovoru Rusije kao nekoj teoretskoj mogućnosti.

Ameri imaju manjak kvalitetnih ljudi koji idu u vojsku, pošto je ekonomija dobra, pa uglavnom ide niža klasa u vojsku. Dok Ukrajinci zbog opće mobiliizacije imaju masu ljudi solidno visokog IQ, i mogu birati najbolje ljude.

https://www.usatoday.com/story/news/politics/2022/07/20/army-recruiting-crisis-shortage/10098673002/
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 4/10/2022, 22:44

Charles III wrote:Rusko zapovjedništvo pokušati će uspostaviti ZADNJU obrambenu crtu koja pokriva branu Nova Kahovka. To znači da se pokušavaju utvrditi na tih zadnjih 6-7 kilometara između Berislava i Kozatske.


Suludo, ni po vojnom rasporedu i taktici a bogme ni logici tako plitka obrana nema šanse za opstanak. Sa dvije baterije haubica su "ispeglani" za sat vremena.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Charle10

Pa Putko sve vodi. Koji pojma nema o vojnim operacijama i ratovanju.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Šandor Winnetou and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 4/10/2022, 22:46

Noor wrote:
Charles III wrote:

Jedini tko može natjerati Ukre da sjednu za stol su Biden i Truss. A oni to neće napraviti. Putin je sa nuklearnim cirkusom samo dodatno učvrstio Zapad u toj nakani.
ma kakav stol, sad treba ići do kraja, zgaziti ih i zauvijek izgoniti bandu van iz Ukrajine.

Ukri trebaju doći do ruskih zapovjednika u Hersonu, ponuditi mirno puštanje, ukoliko odmah polože oružje.

Tko hoće na Zapad, nek ide. U Majčicu, nek ide. Tko hoće ostati u Ukrajini i prići ukrajinskoj vojsci, dobrodošao je.

Tamo ima oružja za opremiti 7-8 novih ukrajinskih brigada. Bilo bi šteta da dio toga propadne u borbama.

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 4/10/2022, 22:47

AssadNaPodmornici wrote:inače ako koga zanima šta je sjebalo Ruisku vojsku imate i kod nas toga..
https://www.24sata.hr/news/otkrivamo-hdz-ov-zastupnik-ante-bacic-protuzakonito-je-upisao-prestiznu-ratnu-skolu-863610
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Dizajn-bez-naslova-2022-09-30t140611-595

Ovaj debil, ali u splitu svi znaju da debil, baš ono debil, čak i neki iz HDZa govore da su ga upoznali da je debil, glup, lik je sve jedno evo kupio diplomu u osijeku, jedan je od glavnih u dalmatinskom HDZu, gle debil upisao i ratnu školu ukrao mjesto nekom profiću koji se trudi i uči .
i koliko sam čuo naša vojska danas je puna ovakvih debila, doslovno smo kao Rusija postali..
Ironično Srbi su poučeni iskustvom poraza 90tih napravili neke reforme i selekciju.. ali eto nebi širio temu.. sreća naša da smo NATO, jer ovakvi debili bi danas sutra slali puno sposobnije momke i mladiće u smrt kao što Ruski oficiri šalju svoje

Pa to su u Rusiji ti kadrovi Ujedinjene Rusije, da su 80te ovaj bi bio u nekom komitetu SK. Aparatčici za sva vremena. Uglavnom nesposobni.

Srbi su već 99te na Kosovu odigrali vojno zajebanije nego početkom 90tih, čak su izvukli i sačuvali većinu vojske. Doslovno sposobniji od Rusa sada koji su najsličniji JNA iz 1991.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Noor 4/10/2022, 22:48

Charles III wrote:
Noor wrote:
Charles III wrote:

Jedini tko može natjerati Ukre da sjednu za stol su Biden i Truss. A oni to neće napraviti. Putin je sa nuklearnim cirkusom samo dodatno učvrstio Zapad u toj nakani.
ma kakav stol, sad treba ići do kraja, zgaziti ih i zauvijek izgoniti bandu van iz Ukrajine.

Ukri trebaju doći do ruskih zapovjednika u Hersonu, ponuditi mirno puštanje, ukoliko odmah polože oružje.

Tko hoće na Zapad, nek ide. U Majčicu, nek ide. Tko hoće ostati u Ukrajini i prići ukrajinskoj vojsci, dobrodošao je.

Tamo ima oružja za opremiti 7-8 novih ukrajinskih brigada. Bilo bi šteta da dio toga propadne u borbama.
na boldano...pusti ti to, 5. kolona im uopće nije potrebna
mi se svoje do danas nismo riješili

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 4/10/2022, 22:48

Ukrajinci ce nastojati prodrijeti dublje niz Djepar, uspiju li osloboditi jos desetak kilometara
cijela prednja ruska pozicija morat ce iz rovova.
Ili povlacenje prema Hersonu ili pokusati smugnuti preko Dnjepra na Kahovki.
Vrlo brzo mogli bi izgubiti sve zapadno  od Inguleca .
Ostao bi prostor Hersona i tu bi ih mogli razbiti topnistvom na malom prostoru.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 4/10/2022, 22:49

Charles III wrote:
Noor wrote:
Charles III wrote:

Jedini tko može natjerati Ukre da sjednu za stol su Biden i Truss. A oni to neće napraviti. Putin je sa nuklearnim cirkusom samo dodatno učvrstio Zapad u toj nakani.
ma kakav stol, sad treba ići do kraja, zgaziti ih i zauvijek izgoniti bandu van iz Ukrajine.

Ukri trebaju doći do ruskih zapovjednika u Hersonu, ponuditi mirno puštanje, ukoliko odmah polože oružje.

Tko hoće na Zapad, nek ide. U Majčicu, nek ide. Tko hoće ostati u Ukrajini i prići ukrajinskoj vojsci, dobrodošao je.

Tamo ima oružja za opremiti 7-8 novih ukrajinskih brigada. Bilo bi šteta da dio toga propadne u borbama.
Na Izjumskom pravcu zapljenili Ruskog oružja za opremiti dvije ipo mehanizirane/tenkovske brigade :D

Btw
pogle ovo.. čudo je kako uopće vozi ovo čudo.. čitam po komentarima da je pogođen dio oklopnog vozila gdje je posada.. horor

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20962
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 4/10/2022, 22:49

@Hektorovic

O tome sam bas razmisljao neki dan. Zamisli da su Rusi napali Poljsku ili Tursku. Koje nisu ni USA ni UK, al opet su koplje iznad Ukrajine

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 4/10/2022, 22:50

dijagram wrote:Ukrajinci ce nastojati prodrijeti dublje niz Djepar, uspiju li osloboditi jos desetak kilometara
cijela prednja ruska pozicija morat ce iz rovova.
Ili povlacenje prema Hersonu ili pokusati smugnuti preko Dnjepra na Kahovki.
Vrlo brzo mogli bi izgubiti sve zapadno  od Inguleca .
Ostao bi prostor Hersona i tu bi ih mogli razbiti topnistvom na malom prostoru.
tako nešto govori onaj na onom tweetu kroz 12postova..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20962
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 4/10/2022, 22:50

dijagram wrote:Ukrajinci ce nastojati prodrijeti dublje niz Djepar, uspiju li osloboditi jos desetak kilometara
cijela prednja ruska pozicija morat ce iz rovova.
Ili povlacenje prema Hersonu ili pokusati smugnuti preko Dnjepra na Kahovki.
Vrlo brzo mogli bi izgubiti sve zapadno  od Inguleca .
Ostao bi prostor Hersona i tu bi ih mogli razbiti topnistvom na malom prostoru.

Ukrajinci prodiru jer ne postoji više organiziran Ruski otpor.

Rusi se pokušavaju konsolidirati na onom potezu uz samu rijeku i gradove, no i to je upitno.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 31 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 31 of 50 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 40 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum