ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 50 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 11/10/2022, 18:34

AssadNaPodmornici wrote:

Zanimljivo Rusi utvrđuju se u Luganskoj oblasti na sličan način kako su se nacisti utvrđivali na zapadnoj Siegfriedovoj liniji krajem WW2.
Dakle i to je naznaka da ne planiraju osvajanje nego obranu.  

Njemačka prvi IRIS_T sustav je u Ukraini, vjerojatno se negdje raspoređuje.. imat će pune ruke posla

Obrana nego sto.
Poceli su me i oni slusati, svi prate nas forum i ovu temu:)

dijagram

Posts : 18695
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior 11/10/2022, 18:37

Ne vidim drugog načina na koji RFusija može dobiti ovaj rat. Treba udariti tamo gdje najviše boli, a još uvijek nema govora o nuklearnoj eskalaciji, odnosno o uporabi nuklearnog oružja. Istina da, nakon svega gore navedenog, Zapad i neće imati druge opcije nego izvesti preventivni nuklearni napad na Rusiju.
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior 11/10/2022, 18:41

melkior wrote:Ne vidim drugog načina na koji RFusija može dobiti ovaj rat. Treba udariti tamo gdje najviše boli, a još uvijek nema govora o nuklearnoj eskalaciji, odnosno o uporabi nuklearnog oružja. Istina da, nakon svega gore navedenog, Zapad i neće imati druge opcije nego izvesti preventivni nuklearni napad na Rusiju.
Zločest je onaj tko prvi ispali nuklearku...no no :spank

Ili da se poštedimo gnjavaže i dugotrajne ljubavne predigre pa da se ispali odmah 5000 nuklearnih bojevih glava na mrskog neprijatelja preko bare.
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior 11/10/2022, 18:42

dijagram wrote:
AssadNaPodmornici wrote:

Zanimljivo Rusi utvrđuju se u Luganskoj oblasti na sličan način kako su se nacisti utvrđivali na zapadnoj Siegfriedovoj liniji krajem WW2.
Dakle i to je naznaka da ne planiraju osvajanje nego obranu.  

Njemačka prvi IRIS_T sustav je u Ukraini, vjerojatno se negdje raspoređuje.. imat će pune ruke posla

Obrana nego sto.
Poceli su me i oni slusati, svi prate nas forum i ovu temu:)
Bolje da prate ono što sam napisao na 49.stranici.
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 11/10/2022, 18:43

crvenkasti wrote:Još u ožujku su zapadni "vojni analitičari" tvrdili da je Rusija ispucala sve rakete i ostala bez PGM oružja.
Valjda su mislili da je to razlog što Rusi više ne udaraju na ukrajinsku infrastrukturu.
Čak su tvrdili da je razlog to što ne mogu uvoziti američke čipove :-)

NATO prvo uništi svu infrastrukturu, pa ako se nakon toga još ne predaju, te onda ide kopnena akcija.

A u veljaci su isti zapadni analiticari, kao i rusofili srbalji i pojedini pritupi hrvati znali da ukrajina nema sanse i da ce ih
ruska snazna armija zgaziti za par dana.
Kad su im ukrajinci svima ocitali lekciju onda su krenuli okretati plocu.
Stoga price zapadnih analiticara ili ovih drugih kao kvalitetne procjene moze uzimati samo budala.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18695
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior 11/10/2022, 18:54

Isplatilo bi se dovući 50 000 ruskih vojnika s granice s Kinom i Mongolijom te pokrenuti ofenzivu na Odesu s ciljem osvajanja Moldavije.
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 11/10/2022, 19:15

dijagram wrote:
AssadNaPodmornici wrote:

Zanimljivo Rusi utvrđuju se u Luganskoj oblasti na sličan način kako su se nacisti utvrđivali na zapadnoj Siegfriedovoj liniji krajem WW2.
Dakle i to je naznaka da ne planiraju osvajanje nego obranu.  

Njemačka prvi IRIS_T sustav je u Ukraini, vjerojatno se negdje raspoređuje.. imat će pune ruke posla

Obrana nego sto.
Poceli su me i oni slusati, svi prate nas forum i ovu temu:)


Zna li se gdje povlace ovu crtu?
Za braniti se ovako rusi nemaju dovoljan broj vojnika, a s dodatnim pojacanjima to ce biti opet nedovoljno jer nemaju dovoljno kvalitetnih vojnika.
Ovaj pokusaj ukazuje na shvacanje ruskog stozera da se moraju obraniti na nekoj crti, neko vrijeme izmoriti ukrajince i tako ishoditi pregovore.
Neupucenima, pa i "upucenima"( loso, kotromanovic, slavko baric i slicni) ovo moze izgledati jako ozbiljno.
Ovakva obrana funkcionira u Hersonu gdje brojnost rusa nije kriticna, gdje kvalitet ljudstva zadovoljavajuci.
Cak i tamo ukrajinci ih potiskuju, tesko ali ipak potiskuju.
U Luhansku rusi nemaju takve snage, nemaju ni po broju ni kvaliteti.
Ovi na brzinu postavljeni fortifikacijski elementi nece zaustaviti ukrajince, tek nesto usporiti.
Rusi se nece razbjezati nego pokusati braniti, ipak, s naglaskom na  samo pokusati.
Padom Balakleje, Sevcenkova, Kupjanska, kasnije i Izjuma, imali su Oskil i mogli tamo postaviti obranu.
Nisu to ucinili, tada sam shvatio da gore nema zapovjednog lanca, nema postrojbi koje se vladaju vojnicki, nema organizacije, nema volje, nema gotovo nicega.
Nakon gotovo mjesec dana evo dosjetili su se postaviti cvrscu crtu obrane.
Za one koji nikada nisu imali veze s vojskom, a pogotovo ne s ratom, sto bi radije, drzali crtu u rovovima iza ovakvih inzenjerijskih prepreka
ili iza prirodne fortifikacije u vidu rijeke Oskil?
Mislim da nikome ne treba objasnjavati kolika je to razlika, koliko veca mogucnost obrane, koliko problema za napadaca itd.
Rusi stalno na popravnom, kasne mjesecima u svemu.
Ako ovo utvrdjivanje rade oko Luganska i Donjecka onda ok, to sam im savjetovao  nakon opkoljavanja Izjuma.
Ako je pak tu oko Svatova, ili nesto iza, uzalud im trud.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18695
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 11/10/2022, 19:51

melkior wrote:Isplatilo bi se dovući 50 000 ruskih vojnika s granice s Kinom i Mongolijom te pokrenuti ofenzivu na Odesu s ciljem osvajanja Moldavije.
Nema potrebe. Sad kad su im isključili struju ovi je više ne mogu izvoziti u Moldaviju i drugdje pa će ista poskupiti a morat će Ukri više trošiti dizel i onda opet ide cijena nafte gore.

tra 28, 2022

Ukrajina je zatražila od Bugarske da popravi neke od svojih teških vojnih strojeva u njihovim tvornicama oružja, rekao je bugarski premijer Kiril Petkov u četvrtak nakon sastanka s ukrajinskim predsjednikom Volodimirom Zelenskim u Kijevu.

Ukrajina je spremna izvoziti jeftinu struju u Bugarsku jer ima velike proizvodne kapacitete, a istovremeno joj je potreban svježi kapital. Sljedeći tjedan ukrajinski stručnjaci će doći u Bugarsku kako bi proučili mogućnosti opskrbe ove zemlje električnom energijom preko Rumunjske.

https://www.geopolitika.news/vijesti/bugarska-ce-razmotriti-zahtjev-ukrajine-za-popravkom-teske-vojne-opreme/

Nema. Jebi se Soroš.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior 11/10/2022, 20:16

Rusija će izgubiti rat u Ukrajini ako generali ne svrgnu Putina zato jer on previše razmišlja politički i kalkulantski a premalo vojnički. Ne daje generalima odriješene ruke, petlja se u svaku vojnu odluku, a onda žrtvuje te iste generale kao dežurne krivce što su, realno, provodili u djelo njegove zamisli.
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior 11/10/2022, 20:21

Rusija ima kapacitete da dobije ovaj rat.
Preduvjet je da počne razmišljati vojnički, ali i da shvati da je svaki ratni sukob u 21. stoljeću nužno i hibridni.

1. Odmah razoriti sve nosive stupove svih mostova preko Dnjepra. 
2. Uništiti cijevi naftovoda i plinovoda od Norveške prema UK i Njemačkoj.
3. Raspaliti apsolutno po svoj energetskoj infrastrukturi Ukrajine, električnoj, naftnoj, plinskoj, svemu. Po svim većim elektranama i plinskim postrojenjima.
4. Pokrasti Ukrajini sve žito ili ga uništiti da nema za izvoz. 
Izvršiti diverziju, presjeći optičke kablove za Internet na dnu Atlantika.
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior 11/10/2022, 20:25

Ponavljam, izvršiti false flag operaciju na tlu Rusije, napasti Moskvu i Sankt Peterburg sa puno mrtvih civila, kako bi Rusi shvatili da su pod napadom, a onda pokrenuti opću mobilizaciju. Bez puno mrtvih na tlu Rusije, neće biti niti morala za rat. A bez morala se ne može dobiti rat.
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 11/10/2022, 20:31



Američke rakete bi pobile puno više ljudi.

Jebeš rusko oružje.

-------

https://www.ex-iskon-pleme.com/viewtopic.php?t=52848
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28714
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 50 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum