ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 26 of 50 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 38 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III Sun 2 Oct - 14:46

Zelenski je odlično bacio lopticu Rusima, da se glođu između sebe. Kaže, nema pregovora s Putinom, mozemo pregovarati s novim vodstvom (što ne znači da hoće dok ofenziva napreduje) al odlično im je bacio kost.

Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram Sun 2 Oct - 14:51

Charles III wrote:Britanci tvrde da su generali rekli Putinu da treba napustit Herson i povuci se iza Dnjepra i utvrditi na rijeci.

Putin je odbio. 

Vlad se kocka. Može li Herson biti njegov kraj?

Ne cudi me.
Prije dva tri tjedna predlozio sam Gerasimovu , postao ovdje crtu moguce obrane, da utvrdi crtu ovako, i to pokusa braniti.
Prenijeli su Putku, a sad hoce li slusati ili nece ovisi kakav ce slom ruska armija dozivjeti.
Oni ne mogu drzati ovakav front.
Moraju preko Dnjepra i pokusati drzati crtu na obali s puno manje snaga a lakse nego sada svoj mosrtobran.
Dio mogu vratiti u Donjeck i Lugansk i braniti same gradove.
Sve ostalo ce izgubiti, samo je pitanje vremena.
Upitno je naravno mogu li i ovo odrzati, ali tu imaju neku priliku i traziti pregovore ako ukrajinci posustanu na ojacanim crtama.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Xxx11
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Sun 2 Oct - 14:55

Ukri su se malo zajebali.

Mogli su ispregovarati prekid rata i ostali bi možda bez Krima i djelomično Donjecka i Luganska.
Međutim, oni idu napadati Ruse i osvajati gradiće.

Sad su se Rusi naljutili.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Charles III dislikes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram Sun 2 Oct - 15:03

Dobar je ovaj srbljic d.petrovic, korigirao je stavove.
Do neki dan hvalio je kotromanovica , vjerovao u rusku superiornost, a sad prepiusuje od mene.
Kic bi trebao isposlovati kakvu rentu, prepisivanje ne mozed besplatno:)
Utipkas ukrajina rat a njegovih klipova milijun.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III Sun 2 Oct - 16:45

Putin je smijenio zapovjednika Zapadnog okruga, generala Aleksandra Žuravljeva. Za neuspjehe na bojišnici. Ukaz o razrješenju potpisan je 28. rujna.

Žuravljev je ratni zločinac. Zapovijedao je ofenzivom na sjeveru Ukrajine i osobno sudjelovao u granatiranju Kharkova. 

Kanal CNN vjeruje da je general dao zapovijed da se 28. veljače 2017. granatira Kharkov iz instalacija BM-30 "Smerč", koje su oružje neselektivnog djelovanja.

Isto je učinio i u Siriji, za što je dobio Zvijezdu heroja Rusije.

Istekao rok trajanja......smjene kao na traci, ponestaje generala.....

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Sun 2 Oct - 16:53



mogla bi i Kremina i Svatove brzo pasti. btw nakon što UKR osvoje Kreminu/Svatove skoro da im se više ne isplati ići dalje na sjevero-istok(prema Rusiji) zbog toga jer će onda fronta linija prema Rusiji biti dugačka. Vjerojatno je logičnije iz Kremine skrenuti u Rubižne/SjevernoDonjec/i Lisičnjask.. ako vrate ove gradove, ispast će da Rusi u Donbas oblasti nisu osvojili niti jedan veći bitni grad :D

A jedan UKR savjetnik je čak govorio o mogućnosti napada prema Donjecku /Luganjsku, govori da ako padne jedan od tih gradova, da bi se Ruski moral i kampanja mogli srušiti i kolabrirati totalno

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20958
2018-06-14


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou Sun 2 Oct - 16:56

Charles III wrote:Putin je smijenio zapovjednika Zapadnog okruga, generala Aleksandra Žuravljeva. Za neuspjehe na bojišnici. Ukaz o razrješenju potpisan je 28. rujna.

Žuravljev je ratni zločinac. Zapovijedao je ofenzivom na sjeveru Ukrajine i osobno sudjelovao u granatiranju Kharkova. 

Kanal CNN vjeruje da je general dao zapovijed da se 28. veljače 2017. granatira Kharkov iz instalacija BM-30 "Smerč", koje su oružje neselektivnog djelovanja.

Isto je učinio i u Siriji, za što je dobio Zvijezdu heroja Rusije.

Istekao rok trajanja......smjene kao na traci, ponestaje generala.....
imaju oni takvog smeća na tone no to je sve gori i gori šljam koji je došao kojekakvim koruptivnim putevima do viših činova

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram Sun 2 Oct - 17:08

Dalje ce to ici otprilike ovako, prva plava faza, onda druga.
Male su sanse da rusi ovo sprijece.
Moraju ozbiljno djelovati vec danas.
Ukrajinci prodiru lakocom, ruska obrana ocajno je losa.
Ovim su ukrajinci utrenirani.
Nema obuke, treninga za nesto ovakvo, to se stjece samo u konkretnom ratu, na bojistu.
Kada shvate svoju moc, a ukrajinci su to vec shvatili i bolje branjene polozaje rusi ce tesko zadrzati.
Kremina je usputna, pretpostavljam pravac Svatove i prodor u dubinu prema istoku.
Upitno je kako ce se drzati u Rubizneu, ako osjete da mogu ukrajinci ce ga zaposjesti vec nakon Kremine.
Ipak neka pretpostavka je da ce kompleks Rubizne-Severodonjeck-Lisicansk rusi povezati i tako pokusati braniti.
Juzno ce se prodirati ispod Lisicanska, te frontalno prema gradovima, vise pritiskom nego jacim napadima.
Opet, u ratu se najcesce dogode nepredvidive situacije, moguce se ovi gradovi oslobode lakse nego Liman.
Mozda ih preuzmu frontalno bez okruzivanja.
Ipak je vjerojatniji ruski pokusaj da se zadrze "vrata " Luganska, padom ovih gradova ukrajinci
stizu pred sam grad Lugansk.
Druga faza prema Starobilsku, mozda do mjesta, a mozda ga oslobode, vise kao osiguranje boka
prije napada sa sjevera na Severodonjeck.
Drugi pravac na jug, na gradove.
Ovo ce se dogadjati, pitanje samo kakvom dinamikom.
Uz ovo svejedno ocekujem novi front, najvjerojatnije Herson cim stignu novi HIMARS-i.
Tek tada ce rusi biti razvuceni.
Ukrajinci imaju snage za napad na Herson, trtebaju tek bolje oruzje koje bi uskoro trebalo stici, ako vec i nije.
Ovo su teski trenutci za ruse, i dakako rusofile, te nase pojedine "strucnjake".

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Aaa10
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Sun 2 Oct - 17:35

Na jugu im baš nešto ne ide.
Ne da ruska stoka.

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram Sun 2 Oct - 17:51

crvenkasti wrote:Na jugu im baš nešto ne ide.
Ne da ruska stoka.


Djelomicno tocno.
Ovdje su rusi najjaci, imaju organiziranu obranu, dovoljno ljudstva za istu.
No i kao takvi gube ponesto teritorija, u defanzivi su.
Uz novu posiljku topnistva i ovdje ce biti razbijeni i prebaceni preko Dnjepra.
To ce biti sljedeca faza oslobadjajucih operacija vojske ukrajine.
Analogno tome i ukrajinske zrtve ovdje su puno vece.
To su uocili i presli na sjevernu rutu.
Ovdje stize sofisticirano topnistvo koje ce pomaknuti ruse s njihovih polozaja, nece to moci podnijeti.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Sun 2 Oct - 17:54

Čim nešto stigne, stoka im sve uništi.

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Sun 2 Oct - 18:51

crvenkasti wrote:Čim nešto stigne, stoka im sve uništi.


Smradovi!
Jel oni znaju koliko to košta?
Jel znaju čega smo se mi na Zapadu svega morali odreći da bismo im to poslali??

Oni to bez razmišljanja, lijepo nonšalantno sve dignu zrak!
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Sun 2 Oct - 19:24

ne sekiraj se , poslat će zapad ponovo i još više . a tko će poslati Rusima? Sjeverna Koreja ili Iran?
video star par dana, legendarni Binkov(lik je Hrvat) odličan sažetak

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20958
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Sun 2 Oct - 19:36

AssadNaPodmornici wrote:ne sekiraj se , poslat će zapad ponovo i još više . a tko će poslati Rusima? Sjeverna Koreja ili Iran?

Rusima? Pa Rusi su ti koji drugima šalju oružje. Oni ga imaju koliko hoćeš.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto Sun 2 Oct - 21:24

Ukrajinski dužnosnici su u više navrata spominjali velik broj zarobljenih ruskih vojnika. No, danas ih se nije moglo vidjeti u Limanu. Neki dužnosnici su rekli da su već uklonili tijela i odvezli zatvorenike, no lokalno stanovništvo ima drugačiju priču i navodi da su ruske snage u petak mirno i organizirano napustile grad.
"Ušli su u svoje tenkove i otišli", rekla je Tanja, vozeći se biciklom natrag u sklonište, gdje još uvijek provodi noći s još 15 drugih ljudi.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30617
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Sun 2 Oct - 21:36

debotoijusto wrote:Ukrajinski dužnosnici su u više navrata spominjali velik broj zarobljenih ruskih vojnika. No, danas ih se nije moglo vidjeti u Limanu. Neki dužnosnici su rekli da su već uklonili tijela i odvezli zatvorenike, no lokalno stanovništvo ima drugačiju priču i navodi da su ruske snage u petak mirno i organizirano napustile grad.
"Ušli su u svoje tenkove i otišli", rekla je Tanja, vozeći se biciklom natrag u sklonište, gdje još uvijek provodi noći s još 15 drugih ljudi.
ja sam na telegramu kanalu vidio tonu jadnih pokojnih rusa, ima i zarobljenika, a uništene tehnike ko u priči. ipak većina se izvukla, međutim gubici su im značajni, moral im se raspada, a Ukrainci ih već pritiskaju kod Kremine i Svatova, tamo ovi koji su preživili Liman skršenog morala nisu stili niti umit se , a već su im ukrainci ispred vrata. ima i zarobljene tehnike ali iskreno dosta manje slika nego kod zadnje Harkiv ofenzive.


e da, na drugom djelu fronta kod Hersona , Ruski telegram kanali su u panici, Ukrainci su navodno napravili proboj tenkovima i oklopnim vozilima, a onda su uletili Đihad_Mobile Ukrainci sa brzim mobilnim jedinicama i šire se po pozadini. Idu svakave vijesti od toga da su Ukrainci maznuli samo "par sela" do toga da su čak blizu Nove Hakove, što zvuči predobro da bi bilo istinito.. međutim djeluje kao raspad sistema, prvi Hersonski napad Rusi su nanosili gubitke prodavali su svako izgubljeno selo za ogromne UKR gubitke, ovdje za sada vidimo tešku paniku koja podsjeća na Harkiv-Izjum_Liman front



_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20958
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Sun 2 Oct - 22:05

Malo copy paste sa Srpskih foruma-..

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Odakle ukro nacistima tolike snage, vec mjesecima slusamo o masovnim zrtvama, 100 hiljada mrtvih ukro vojnika, unistene kolone, tehnika, sad odjednom napadaju na sve strane a napadne operacije teritorijalna odbrana i mobilisani ne mogu vrsiti, samo profi vojska.

Ili su ipak vijesti o masovnim bombardovanjima ukrajinskih pozicija i ogromnim zrtvama prenapuhane



-------------
Dobro bi bilo, da sruše one pontone na rijeci Ingulet, pre nego ukri svanu u Khersonu. Kakvi šalabajzeri.

Svuda ona pojačanja od Bjelorusije do bezbroj kompozicija, samo na frontu nema ništa. Mr. Green



--------
Raspad ruskih pozicija na desnoj obali Dnjepra. A malo im nedostaje mostova ako se dobro sjećam. Miriše ili na kotlovinu pozamašnih dimenzija, ili na preplivavanje rijeke

----------------------
Mnogo crknutih NATO ustasa kod Davidovog Broda javljaju da nema vise slobodnog kreveta u bolnicama u Odesi i Nikolajevu
-----------------------------------------------
Rusi jos nemaju kolektivnu svest da oce NATO ne da ih porobi i rasparca nego da ih sve u desetinima miliona poubja - eliminise - kad krenu golema razaranja i ogroman broj leseva - onda Rusi idu da se mlate do poslednjeg - pa i ako izgube ovih 4-5 ukrainskih regiona i jos 7-10 ruskih gubernija...unutar Rusije onda krece pokolj - stavrno se nece zaustaviti ni do Lisabona - opsta mobilizacija i proglasenje ratnog stanja..nema druge..Jos uvek nije narod shvatio sta im zapad pakuje - bez obzira na poruke i delovanje rukovodstva...al kad muka stistne...bice krvi ne do koenla nego u potocima...znaci treba da izgine jedno 5-20 miliona Rusa i jedno 20-30 kompletno sprzenih Ruskih gradova...E onda zapad moze da ocekuje kompletno unistenje svih gradova,vojnika,civila,drzava...Zapadu treba uzasno Ruska teritorija al bez i 1 Rusa unutra...Nek nato mobilise hrvate - oni imaju najbolja iskustva sa masovnim klanjem i ubijanjem Srpske (i Ruske dece)...Procena je da ce na planeti mozda da pretekne ispod 1000 (hiljadu) homo sapiensa kad se razmotaju nuklearke svuda...i kad porumire 99.99% populacije od karcinoma za 5-12 meseci...Moskva-Washington,Sidnej,Johanesburg,Buenos Arries..svuda je istio (kisele radioaktivne kise...zatrovana zemlja,zatrovan vazduh,zatrovana voda - vreme raspadanja uranijuma je min 200.000 godina

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20958
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Sun 2 Oct - 22:08



Neki tvrde da UKR Armija prilazi gradu Berislavu.. zvuči predobro da bi bilo istinito.. međutm, više ne možeš pratiti sve ovi napreduju brzo.

Jedan izvor tvrdi da Rusi napuštaju Kreminu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20958
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by red wolf Sun 2 Oct - 22:10

AssadNaPodmornici wrote:

Neki tvrde da UKR Armija prilazi gradu Berislavu.. zvuči predobro da bi bilo istinito.. međutm, više ne možeš pratiti sve ovi napreduju brzo.

Jedan izvor tvrdi da Rusi napuštaju Kreminu
Stižu informacije da je Ukrajinska vojska ušla u Kremine...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15944
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Sun 2 Oct - 22:20

Inače Ruska vojska preko telegrama od Ruskog zapovjedništva žica zračnu podršku hahahahahaha, doslovno kao "ima li tko vezu u ministarstvu obrane"

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20958
2018-06-14


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by red wolf Sun 2 Oct - 22:22

AssadNaPodmornici wrote:Inače Ruska vojska preko telegrama od Ruskog zapovjedništva žica zračnu podršku hahahahahaha, doslovno kao "ima li tko vezu u ministarstvu obrane"
Vidio...Nevjerojatno...Ukrajinske zračne snage melju tamo...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15944
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 26 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 26 of 50 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 38 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum