ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 27 of 50 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 38 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by red wolf Sun 2 Oct - 22:22

AssadNaPodmornici wrote:Inače Ruska vojska preko telegrama od Ruskog zapovjedništva žica zračnu podršku hahahahahaha, doslovno kao "ima li tko vezu u ministarstvu obrane"
Vidio...Nevjerojatno...Ukrajinske zračne snage melju tamo...

red wolf

Posts : 15940
2016-02-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Sun 2 Oct - 22:27

Jbt Ukrainci sa par desetaka starih sovjetskih aviona non stop djeluju, Rusi imaju doslovno drugu avijaciju svijeta po broju borbenih aviona i kurca ne mogu..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20922
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Sun 2 Oct - 22:30

Inače navodno je i treći front probijen, istočno od Kupijanska Ukrainci napreduju...ne znam šta da kažem.. najbolje je da UKR ubaci sve resurse u rat, i da zapad dostavi cijelo oružje, Rusi kao da se raspadaju.. Možda ovi luđaci mogu završiti rat puno prije nego itko očekuje

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20922
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by IL Risorto Sun 2 Oct - 22:44

red wolf wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Inače navodno je i treći front probijen, istočno od Kupijanska Ukrainci napreduju...ne znam šta da kažem.. najbolje je da UKR ubaci sve resurse u rat, i da zapad dostavi cijelo oružje, Rusi kao da se raspadaju.. Možda ovi luđaci mogu završiti rat puno prije nego itko očekuje
Ovaj rat se i nije trebao dogodit. Sad će Rusija patiti. Njihova katarza dolazi, ali Zapad će pomoći.
Ti nisi pri sebi ako vjeruješ u to.Koja crna katarza i kurčev zapad.Nakon ludog Putina može doći samo još gori luđak a ruska posljedična katarza izgledna je koliko i srbijanska.
Da bi prošli katarzu,trebali bi strane tutore kao i Njemačka nakon Hitlera a to se nikad neće dogodit.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


marcellus likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by IL Risorto Sun 2 Oct - 22:50

Jedino što me zbilja živo zanima,je li bi Ukri imali snage i hrabrosti usudit se napast i Krim,ali sve i da Ukrajinci oslobode svaki centimetar teritorija,koliko dugo bi prošlo da Rusi opet ne pokušaju okupirat.
Ako su jednom,nema garancije da neće opet.
Mislim da nam predstoje desetljeća onog što je bilo u Koreji,čvrsta granica i minska polja,što je s jedne strane i dobro,jer treba učit iz greški.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Sun 2 Oct - 22:59

bez osobne uvrede ujutro ću vam pobrisati taj vaš offtopik :) produžite na onu drugu temu :) LN

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20922
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou Sun 2 Oct - 23:00

IL Risorto wrote:Jedino što me zbilja živo zanima,je li bi Ukri imali snage i hrabrosti usudit se napast i Krim,ali sve i da Ukrajinci oslobode svaki centimetar teritorija,koliko dugo bi prošlo da Rusi opet ne pokušaju okupirat.
Ako su jednom,nema garancije da neće opet.
Mislim da nam predstoje desetljeća onog što je bilo u Koreji,čvrsta granica i minska polja,što je s jedne strane i dobro,jer treba učit iz greški.
Ako Ukrajina oslobodi svoj teritorij istog trena će biti primljena u NATO savez ako to zatraži a rusija ne može izaći na kraj ni sa jednom Ukrajinom a kamoli sa cijelim savezom koji je i osnovan upravo radi zaštite od ruske expazionističke politike.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19656
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by IL Risorto Sun 2 Oct - 23:10

Šandor Winnetou wrote:
IL Risorto wrote:Jedino što me zbilja živo zanima,je li bi Ukri imali snage i hrabrosti usudit se napast i Krim,ali sve i da Ukrajinci oslobode svaki centimetar teritorija,koliko dugo bi prošlo da Rusi opet ne pokušaju okupirat.
Ako su jednom,nema garancije da neće opet.
Mislim da nam predstoje desetljeća onog što je bilo u Koreji,čvrsta granica i minska polja,što je s jedne strane i dobro,jer treba učit iz greški.
Ako Ukrajina oslobodi svoj teritorij istog trena će biti primljena u NATO savez ako to zatraži a rusija ne može izaći na kraj ni sa jednom Ukrajinom a kamoli sa cijelim savezom koji je i osnovan upravo radi zaštite od ruske expazionističke politike.
Ako je Ukrajina sposobna sama oslobodit svoj teritorij,onda joj Nato uopće nije ni potreban.
Ne znam,ne vjerujem da si Rusija može priuštit jedno takvo poniženje,jer nakon takvog poraza,može joj odvalit šamar i recimo jedan Kazahstan.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou Sun 2 Oct - 23:15

IL Risorto wrote:
Šandor Winnetou wrote:
IL Risorto wrote:Jedino što me zbilja živo zanima,je li bi Ukri imali snage i hrabrosti usudit se napast i Krim,ali sve i da Ukrajinci oslobode svaki centimetar teritorija,koliko dugo bi prošlo da Rusi opet ne pokušaju okupirat.
Ako su jednom,nema garancije da neće opet.
Mislim da nam predstoje desetljeća onog što je bilo u Koreji,čvrsta granica i minska polja,što je s jedne strane i dobro,jer treba učit iz greški.
Ako Ukrajina oslobodi svoj teritorij istog trena će biti primljena u NATO savez ako to zatraži a rusija ne može izaći na kraj ni sa jednom Ukrajinom a kamoli sa cijelim savezom koji je i osnovan upravo radi zaštite od ruske expazionističke politike.
Ako je Ukrajina sposobna sama oslobodit svoj teritorij,onda joj Nato uopće nije ni potreban.
Ne znam,ne vjerujem da si Rusija može priuštit jedno takvo poniženje,jer nakon takvog poraza,može joj odvalit šamar i recimo jedan Kazahstan.
ruska federacija će se raspasti nakon svega, kinezi će biti ti koji će ih dokusuriti, ne NATO.  Kineski strateški dugoročni interes je onavljanje puta svile u koji su utukli značajnu lovu a rusi su to razjebali i tako im stvaraju jebene gubitke a kinezi to baš nevole i kako vrijeme odmiče sve će manje strpljenja imati za ruske barbare.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19656
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by red wolf Sun 2 Oct - 23:17

Šandor Winnetou wrote:
IL Risorto wrote:
Šandor Winnetou wrote:
IL Risorto wrote:Jedino što me zbilja živo zanima,je li bi Ukri imali snage i hrabrosti usudit se napast i Krim,ali sve i da Ukrajinci oslobode svaki centimetar teritorija,koliko dugo bi prošlo da Rusi opet ne pokušaju okupirat.
Ako su jednom,nema garancije da neće opet.
Mislim da nam predstoje desetljeća onog što je bilo u Koreji,čvrsta granica i minska polja,što je s jedne strane i dobro,jer treba učit iz greški.
Ako Ukrajina oslobodi svoj teritorij istog trena će biti primljena u NATO savez ako to zatraži a rusija ne može izaći na kraj ni sa jednom Ukrajinom a kamoli sa cijelim savezom koji je i osnovan upravo radi zaštite od ruske expazionističke politike.
Ako je Ukrajina sposobna sama oslobodit svoj teritorij,onda joj Nato uopće nije ni potreban.
Ne znam,ne vjerujem da si Rusija može priuštit jedno takvo poniženje,jer nakon takvog poraza,može joj odvalit šamar i recimo jedan Kazahstan.
ruska federacija će se raspasti nakon svega, kinezi će biti ti koji će ih dokusuriti, ne NATO.  Kineski strateški dugoročni interes je onavljanje puta svile u koji su utukli značajnu lovu a rusi su to razjebali i tako im stvaraju jebene gubitke a kinezi to baš nevole i kako vrijeme odmiče sve će manje strpljenja imati za ruske barbare.
 Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 1f600
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by IL Risorto Sun 2 Oct - 23:27

Šandor Winnetou wrote:
IL Risorto wrote:
Šandor Winnetou wrote:
IL Risorto wrote:Jedino što me zbilja živo zanima,je li bi Ukri imali snage i hrabrosti usudit se napast i Krim,ali sve i da Ukrajinci oslobode svaki centimetar teritorija,koliko dugo bi prošlo da Rusi opet ne pokušaju okupirat.
Ako su jednom,nema garancije da neće opet.
Mislim da nam predstoje desetljeća onog što je bilo u Koreji,čvrsta granica i minska polja,što je s jedne strane i dobro,jer treba učit iz greški.
Ako Ukrajina oslobodi svoj teritorij istog trena će biti primljena u NATO savez ako to zatraži a rusija ne može izaći na kraj ni sa jednom Ukrajinom a kamoli sa cijelim savezom koji je i osnovan upravo radi zaštite od ruske expazionističke politike.
Ako je Ukrajina sposobna sama oslobodit svoj teritorij,onda joj Nato uopće nije ni potreban.
Ne znam,ne vjerujem da si Rusija može priuštit jedno takvo poniženje,jer nakon takvog poraza,može joj odvalit šamar i recimo jedan Kazahstan.
ruska federacija će se raspasti nakon svega, kinezi će biti ti koji će ih dokusuriti, ne NATO.  Kineski strateški dugoročni interes je onavljanje puta svile u koji su utukli značajnu lovu a rusi su to razjebali i tako im stvaraju jebene gubitke a kinezi to baš nevole i kako vrijeme odmiče sve će manje strpljenja imati za ruske barbare.
Što misliš koliko je izgledno da netko napravi još nekakvu sabotažu na prostoru neke članice EU ili Nato,pa da za to okrive Rusiju,jer sve mi se čini da Amerima ni takvo nešto nije strano.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Noor Mon 3 Oct - 0:51

AssadNaPodmornici wrote:Inače navodno je i treći front probijen, istočno od Kupijanska Ukrainci napreduju...ne znam šta da kažem.. najbolje je da UKR ubaci sve resurse u rat, i da zapad dostavi cijelo oružje, Rusi kao da se raspadaju.. Možda ovi luđaci mogu završiti rat puno prije nego itko očekuje
što bi ovo značilo?
to je Crveni trg...

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III Mon 3 Oct - 1:06

Rusi su se povukli iz Novodruzheska, u oblasti Lugansk.
Bježe i iz Rubizhne......

Put prema Severodonjecku je otvoren...

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 309666079_10222610434594396_5159762793795224980_n.jpg?stp=dst-jpg_p180x540&_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=UgCNfoIcsiAAX_KShED&_nc_ht=scontent-muc2-1




U oblasti Khersona rusi su pokušali uspostaviti crtu obrane u Dudchanyju. Nisu uspjeli, ukrajinska vojska se probila sa snagama od 17 tenkova i 11 borbenih vozila pješaštva. Nastave li ovako, doći će do Berislava vrlo brzo.
Ovako reagira ruska strana: "Na smjeru Khersona počinje se stvarati teška situacija." "Prerano je govoriti o gubitku kontrole nad jedinicama i neorganiziranom povlačenju. U nadolazećim satima, ako se ništa ne poduzme, situacija bi mogla prerasti u katastrofu".

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 310078297_10222609875540420_6556450372052100052_n.jpg?stp=dst-jpg_p843x403&_nc_cat=100&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=MVOMxyV8oUoAX9t3veI&_nc_ht=scontent-muc2-1


Last edited by Charles III on Mon 3 Oct - 1:08; edited 1 time in total

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III Mon 3 Oct - 1:07

Ukrajinci idu dalje prema Berislavu.....biti će vrlo živo na mostu u Novoj Kahovki


Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 309562060_10222610335111909_1306479730069122617_n.jpg?stp=dst-jpg_p180x540&_nc_cat=110&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=kZMKKOWzkHIAX9kPaZ4&_nc_ht=scontent-muc2-1

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by marcellus Mon 3 Oct - 1:08

ljubo1212 wrote:rusi su gamad, ne daju oružje nikome
bježe i oružje ostavljaju samo ukrajincima

Dobro, šta sad, pa i nas su uglavnom srbi naroužali

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by marcellus Mon 3 Oct - 1:10

IL Risorto wrote:Jedino što me zbilja živo zanima,je li bi Ukri imali snage i hrabrosti usudit se napast i Krim,ali sve i da Ukrajinci oslobode svaki centimetar teritorija,koliko dugo bi prošlo da Rusi opet ne pokušaju okupirat.
Ako su jednom,nema garancije da neće opet.
Mislim da nam predstoje desetljeća onog što je bilo u Koreji,čvrsta granica i minska polja,što je s jedne strane i dobro,jer treba učit iz greški.

Zid, žica, visoki napon, jarak, krokodili. Jebiga trebali smo mi tako isto nakon rata...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III Mon 3 Oct - 1:15

AssadNaPodmornici wrote:

mogla bi i Kremina i Svatove brzo pasti. btw nakon što UKR osvoje Kreminu/Svatove skoro da im se više ne isplati ići dalje na sjevero-istok(prema Rusiji) zbog toga jer će onda fronta linija prema Rusiji biti dugačka. Vjerojatno je logičnije iz Kremine skrenuti u Rubižne/SjevernoDonjec/i Lisičnjask.. ako vrate ove gradove, ispast će da Rusi u Donbas oblasti nisu osvojili niti jedan veći bitni grad :D

A jedan UKR savjetnik je čak govorio o mogućnosti napada prema Donjecku /Luganjsku, govori da ako padne jedan od tih gradova, da bi se Ruski moral i kampanja mogli srušiti i kolabrirati totalno


Ukrajinske snage napreduju iz pravca Kupjanska i kreću se duboko u teritorij pod ruskom okupacijom.
Ruske postrojbe pokušavaju uspostaviti obrambeni perimetar, ali ne uspjevaju.
Ukrajinske snage već se sukobljavaju sa ruskim postrojbama u Orlyanskeu i Mykolaivki.
Očito Ukrajinci idu prema autocesti Troitske - Svatove, koja je već presječena iznad Kremine prema Svatove.
Drugi krak se probio skoro do Senkova uz rijeku Oskil i zatvaranje mostobrana cijelom dužinom rijeke i spajanje sa snagama sa juga iz pravca Lymana se uskoro očekuje.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 310049943_10222609695375916_253988573354170098_n.jpg?stp=dst-jpg_p180x540&_nc_cat=102&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=XRFw3BkfHZMAX_5mlWs&_nc_ht=scontent-muc2-1

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III Mon 3 Oct - 1:18

Piše: Domagoj Franić




Gledamo ovih dana kolaps ruske vojske na svim crtama bojišnice u oblasti Luganska, sada i Khersona.

Do sada sam bio pomalo u nedoumici, kako je moguće da tolika "sila" ovako gubi rat, da je doslovno pregažena ili će to uskoro biti.
Naravno da je oružje 50% uspjeha u ratu, ostalo čine ljudi, obučenost, moral.....
Prvih 50% rusija je imala u samom startu "specijalne operacije". Imala je oružja u izobilju, istina svakojakog, dobrog i lošeg ali ga je imala u količinama 5-10 puta većim nego Ukrajina.
Imala je i više vojnika. Ali nije imala ono što vojsku čini vojskom, bilo gdje na svijetu.
Nije imala DOČASNIKE. Ključ ovoga rata.
U svim vojskama svijeta i u svim ratovima dočasnici su alfa i omega ratovanja. Oni su ti koji vode ratnike za sobom u bitku, konkretno, na prvoj crti, u rovu, na tenku ili oklopnom vozilu.
Tko zapovijeda desetinama, vodovima, sve do satnija? Sigurno ne "visoki časnici". Oni većinom griju dupe u nekakvim uredima ili barem koji kilometar iza crte bojišnice. Govorim o ruskoj vojsci, u Domovinskom ratu su i časnici ležali u rovovima.
Ruski sustav je jednostavno takav, sazdan od nepotizma, privilegija, narcisoidnosti i prije svega korupcije. Dok su časnici gradili "karijere", praznili skladišta i punili džepove, dočasnički kadar je u potpunosti zapostavljen i gurnut na marginu vojske i njenog ustroja. Ruska verzija dočasnika uglavnom su vojnici po ugovoru koji nemaju vodeću ulogu niti upravljaju vođenjem poput svojih kolega u zapadnim vojskama.
Nisu ni zaduženi za taktiku i brigu o postrojbi, disciplini, rad...... Osoba koja je zadužena za sve u ruskoj vojsci je časnik. Zato je ruska vojska prepuna časničkog kadra. Koji radi i poslove koje u zapadnim vojskama rade dočasnici.
Za usporedbu, američka vojska povjerava vodstvo dočasnicima. Zapovjedništvo je gurnuto prema najnižem mogućem činu, što znači da časnici daju ciljeve - na primjer, zauzeti brdo - a dočasnici rade na tome kako to učiniti.
Nesrazmjer visokih časnika, nižih časnika/dočasnika je u ruskoj vojsci izrazit usprkos pokušajima reformi zadnjih desetljeća. Privilegirane kaste visokih časnika uvijek su spriječavale ugrožavanja svojih statusa i odnosa unutar ruskih oružanih snaga.
Sjetite se, nedavno sam pisao kako im pitomci ranije završavaju školovanje da bi imao tko obučavati vojsku. Nedostaje im dočasničkog kadra za obuku u obučnim centrima, pokušajte samo zamisliti koliko dočasnika fali ruskoj vojsci na prvim crtama bojišnice. Na tisuće, sigurno. Pri tome mislim na dočasnike "a la zapad" a ne ruske, kojih i da ima dovoljno, jednostavno nemaju zadaću vođenja i upravljanja vojnim operacijama na taktičkoj razini.
Sjetite se što znači narednik, u zapadnim vojskama. On je Bog svojim vojnicima, koji ih obučava, maltretira, iscrpljuje, gazi ali i nagrađuje obučenošću koja će im jednog dana na crti bojišnice čuvati život i donijeti pobjedu.
Ne zamara se "obična" vojska bojnicima, pukovnicima ili generalima. Čak i ne zna tko je tamo neki treći u hijerarhijskom nizu.... Imaju svoga narednika i dalje od toga ih nije briga.
Toga u ruskoj vojsci nedostaje u svakoj postrojbi, jednostavno "rulju" nema tko voditi. Pogotovo netko sa iskustvom, znanjem i dugom dočasničkom karijerom. Ruska vojska jednostavno ima premalo "nižih organizatora" i izvršitelja zamisli nadređenih časnika ili zapovjedništava.
Kao da grupi novopridošlih mobiliziranih karikatura od 50 godina i koju više, izmješanom sa dijelom golobradih adolescenata izdate zapovijed "idite, osvojite ono selo ili grad". Kako, kada, sa čime, kojom taktikom?. Tko će im to reći? Tko će ih okupiti, objasniti i povesti za sobom na izvršenje zadaće, smišljeno, sigurno i efikasno? Časnik? On će vjerojatno u bunkeru prazniti bocu vodke dok oni budu ginuli ne znajući za što i za koga.
Između ruskih časnika, za koje sami rusi tvrde da su većinom nesposobni i "priučenih vojnika" nema nikoga.
Vidim to kao jedan od glavnih neuspijeha ruske vojske u vođenju ove krvave agresije i rata.
I hvala Bogu da je tako, sada je kasno za izrade novih doktrina ili strategija razvoja ruskih oružanih snaga. "Prošla baba sa kolačima"

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 309843147_10222610771322814_2343386936115298720_n.jpg?_nc_cat=105&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=ejJc8hcak_QAX8Wl1e0&_nc_ht=scontent-muc2-1

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Noor and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by MDMiridije Mon 3 Oct - 1:45

Charles III wrote:
[size=15]I hvala Bogu da je tako, sada je kasno za izrade novih doktrina ili strategija razvoja ruskih oružanih snaga. "Prošla baba sa kolačima"

Zapravo bi bilo za Ukraince najbitnije ako ikako je moguce ociste podrucje do Khersona. Na njihovom mjestu ako bi to uspjelo (A to samo po sebi bi bio pothvat samo takav)...nakon toga bi doslovno trebali zatomiti sigurnost u vlastite sposobnosti i sve prelaze preko Dnjepra u zrak dignuti. Time bi oslobodili golemu količinu jedinica koje bi mogli koristiti na drugim dijelovima fronte dok bi sva područja koja bi barbari držali bila unutar dometa Ukrainskih raketa. Što se tiče ovoga što je oslobođeno u zadnjih mjesec dana, radi se o terenu koji je odličan za obranu. Na Ukrainskom mjestu bih odmah krenuo u izgradnju obrambene linije duboko unutar područja koja sada kontroliraju na način da sebi olakšaju eventualne operacije u budućnosti neovisno od toga što će se događati dalje sa njihovim ofenzivama. Jednostavno bude li fokus na selima i gradovima nema od toga kruha. Fokus mora biti na tome da ovih što više pobiju, samim time se panika širi a gradovi i sela dođu sami od sebe. Ovdje ofenzive prije prođu zbog izboja panike i dovođenja protivnika u kukavnu psihološku situaciju a tek onda sve ostalo.

Što se tiče rusa. Ide zima, da su ne znam kakvi degenerici imaju vremena barem za dio unovačenih jedinica obučiti. Oni zapravo i nemaju neku bogznakakvu filozofiju...gomila artiljerije i nešto će se valjda već dogoditi. Tako su i zauzeli do sada što su zauzeli. Gdje god je trebala nekakva finesa ili pamet ili nedaj bože trenutna inicijativa....raspalo se prije nego li je započelo. Osiguraju li artiljerijsku premoć kakvu su imali prije uz tri puta više ljudstva to su opet sranja ma što se ovdje događalo. Ključ svega bio i opstao Kherson, sve ovo ostalo nakon toga je lakše. Rusi nešto ljudi šalju u Bjelorusiju...da veže nešto ljudi tamo. Kod Khersona su goleme Ukrainske snage već mjesecima vezane...jednostavno ako im vežu veći broj jedinica tamo a dole gurnu sve s gomilom artiljerije može opet lako biti cirkus na proljeće. Sve vrijeme će morati isto tako dizati barbare u zrak i stvarati zamor i frustracije kod njih stalnim ometanjem popune, uništavanjem infrastrukture i slično. A i ove povremene eliminacije i ubojstva raznoraznih domaćih izdajnika i slične gamadi isto zlata vrijede.
MDMiridije
MDMiridije

Posts : 183
2022-10-01


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by mentalitet Mon 3 Oct - 4:59


Col. Doug Macgregor - Ukraine Russia Latest

https://www.youtube.com/watch?v=ueVccOhQ7C8

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5037
2020-07-05


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Eroo Mon 3 Oct - 11:22

mentalitet wrote:
Col. Doug Macgregor - Ukraine Russia Latest

https://www.youtube.com/watch?v=ueVccOhQ7C8


Naci, prati ruske analize, bilo bi ti od koristi!
Top Putinova ergela misli drugačije.
Gube rat i računaju da će ga dobiti kroz 20-30 godina.
Kako čarapanima može uspjeti nešto što čak ni Hitleru nije uspilo?

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74729
2016-07-22


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 27 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 27 of 50 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 38 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum