ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 28 of 50 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 39 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Eroo 3/10/2022, 11:22

mentalitet wrote:
Col. Doug Macgregor - Ukraine Russia Latest

https://www.youtube.com/watch?v=ueVccOhQ7C8


Naci, prati ruske analize, bilo bi ti od koristi!
Top Putinova ergela misli drugačije.
Gube rat i računaju da će ga dobiti kroz 20-30 godina.
Kako čarapanima može uspjeti nešto što čak ni Hitleru nije uspilo?

Eroo

Posts : 75036
2016-07-22


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 3/10/2022, 11:54

https://www.index.hr/vijesti/clanak/kadirov-salje-tri-maloljetna-sina-u-rat-ne-salim-se-vrijeme-je-da-se-dokazu-u-borbi/2400039.aspx


Da pogodim, Krimski front ili možda Kavkaski?

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 3/10/2022, 11:56

ZAPOVJEDNIK ruske regije Habarovsk smijenjen je s dužnosti nakon što je polovica mobiliziranih muškaraca poslana kući jer nije ispunjavala kriterije za mobilizaciju, rekao je jutros regionalni guverner.


https://www.index.hr/vijesti/clanak/ruski-guverner-polovica-mobiliziranih-u-regiji-poslana-kuci-smijenjen-zapovjednik/2399959.aspx

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 3/10/2022, 18:59

Et, i on dao svoju prognozu...



Valda ne moram posebno naglašavat ko je on

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10283
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by mentalitet 3/10/2022, 19:22

AlfaOmega wrote:Et, i on dao svoju prognozu...



Valda ne moram posebno naglašavat ko je on


Evo i ovaj profesor koji nije navijachki naklonjen bilo kome dosta realno govori o svemu .
https://www.youtube.com/watch?v=Y-q4pcDgNzM&t=24s

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5041
2020-07-05


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 3/10/2022, 19:24

stavljaš linkove gdje se ne vidi kurca, tako je i svetac radio. kada stavite prazne linkove, opišite u par rečenica što se govori na tim linkovima, nitko vam neće kliknuti na to tek tako. kažeš u par rečenica (ili više dapače) i to je to. koga dalje zanima može kliknuti (kasnije brišem svoj post)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21045
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 3/10/2022, 19:27



Hahaha, to im treba, smradovi ruski!
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


Noor likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by MDMiridije 3/10/2022, 19:35



:^0
MDMiridije
MDMiridije

Posts : 183
2022-10-01


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 3/10/2022, 19:44

U Harkivu je 1/3 stanovnika Rusi, a svi (i Ukrainci i Rusi) pričaju Ruski jezik. E da građani Harkova i Rusi i Ukrainci velikom većinom su na strani Ukraine ,a Rusi kada su išli "oslobađati Harkiv" pobili su granatama na stotine i Rusa i Ukrainaca u neselektivnom bombardiranju. Dakle taj video crvenkasti nema veze sa vezom, nego Ukrainci su imali tedenciju da na takav način kažnjavaju lopove, kod Ukrainca koji su izbjegli, znalo im se provaljivati u kuće i stanove i krasti, pa ih lijepo po prijekom sudu kažnjavaju... nema ono uhapse lopova , pa na sud, pa se on ne pojavljuje, a Rusi raznjeli sud granatama, pa ovaj krade opet.. nego lijepo, za stup srama , provedeš jedan dam, drugi puta nikome ne pada napamet krasti.. tako su nama neki u kvartu počeli operirati, pa ih uhapse nakon nekoliko puta, pa ovima se sudi, pa se ne pojavljuju, pa kradu i opet kradu, pa dobiju uvjetnu, a cijelo vrijeme kradu.. aj zaveži uza stup na sri grada, pa da vidimo.. tako bi i trebalo i kod nas.

što se tiče fronte

Ukrainci napreduju , kod Hersona su jučer napravili jebački prodor, ali naravno zaustavljeni.
Problem je kod Hersona što Ukrainci imali ogromne gubitke, vidio sam dosta snimaka, ako nisu nanjeli iste gubitke Rusima nisam uopće siguran da li se isplati tih za 20-30km prodora što je lijepo , žrtvovati toliko ljudi i tehnike.. na isti način su Rusi izgubili inicijativu , moje iskreno mišljenje.

Kod Hersona su Ruske najbolje jedinice i ima ih 20 000 - 25 000, i imaju 10x više tehnike nešto ima HV, i ukopani su

pratimo dalje



_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21045
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 3/10/2022, 19:44

MDMiridije wrote:

:^0
Baš su bezobrazni ti ukrajinci, tako im prekinuti zabavu lol!

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19659
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 3/10/2022, 20:30

AssadNaPodmornici wrote:nemojte se ljutiti što moderiram temu da je preglednija, jedan video i onda kvotanje nekoliko istih komentara , jbg, morati će to ići kasnije :(  idem sa logikom da stvari budu malo preglednije,
Samo ti udri, sve 5, mi si tu i tamo damo malo oduška kao za ovaj gore video :)

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19659
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 3/10/2022, 20:37

Oružane snage Ruske Federacije pripremaju obranu mjesta Svatove u objektima psihijatrijske bolnice.


Prema riječima dužnosnika, rusi izvode ljude koji su bili u ustanovi kako bi od nje napravili mjesto obrane.


"Bolnica ima lijepu mrežu podzemnih prostorija, tako da je izbor orka razumljiv, ali to ih ipak neće spasiti", dodao je.


Za Ruse je vrlo simbolično držati obranu u duševnoj bolnici.

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 3/10/2022, 20:39

Ipak ništa od Psiho bolnica fortressa...




Ruske okupacijske vlasti u Svatovima izdale su zapovijed za "evakuaciju". Svim civilima je zapovjeđeno da u roku od 72 sata napuste grad.


Moj savjet, učinite to znatno prije, maksimalno u 48 sati....

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 3/10/2022, 20:58

Charles III wrote:Piše: Domagoj Franić




Gledamo ovih dana kolaps ruske vojske na svim crtama bojišnice u oblasti Luganska, sada i Khersona.

Do sada sam bio pomalo u nedoumici, kako je moguće da tolika "sila" ovako gubi rat, da je doslovno pregažena ili će to uskoro biti.
Naravno da je oružje 50% uspjeha u ratu, ostalo čine ljudi, obučenost, moral.....
Prvih 50% rusija je imala u samom startu "specijalne operacije". Imala je oružja u izobilju, istina svakojakog, dobrog i lošeg ali ga je imala u količinama 5-10 puta većim nego Ukrajina.
Imala je i više vojnika. Ali nije imala ono što vojsku čini vojskom, bilo gdje na svijetu.
Nije imala DOČASNIKE. Ključ ovoga rata.
U svim vojskama svijeta i u svim ratovima dočasnici su alfa i omega ratovanja. Oni su ti koji vode ratnike za sobom u bitku, konkretno, na prvoj crti, u rovu, na tenku ili oklopnom vozilu.
Tko zapovijeda desetinama, vodovima, sve do satnija? Sigurno ne "visoki časnici". Oni većinom griju dupe u nekakvim uredima ili barem koji kilometar iza crte bojišnice. Govorim o ruskoj vojsci, u Domovinskom ratu su i časnici ležali u rovovima.
Ruski sustav je jednostavno takav, sazdan od nepotizma, privilegija, narcisoidnosti i prije svega korupcije. Dok su časnici gradili "karijere", praznili skladišta i punili džepove, dočasnički kadar je u potpunosti zapostavljen i gurnut na marginu vojske i njenog ustroja. Ruska verzija dočasnika uglavnom su vojnici po ugovoru koji nemaju vodeću ulogu niti upravljaju vođenjem poput svojih kolega u zapadnim vojskama.
Nisu ni zaduženi za taktiku i brigu o postrojbi, disciplini, rad...... Osoba koja je zadužena za sve u ruskoj vojsci je časnik. Zato je ruska vojska prepuna časničkog kadra. Koji radi i poslove koje u zapadnim vojskama rade dočasnici.
Za usporedbu, američka vojska povjerava vodstvo dočasnicima. Zapovjedništvo je gurnuto prema najnižem mogućem činu, što znači da časnici daju ciljeve - na primjer, zauzeti brdo - a dočasnici rade na tome kako to učiniti.
Nesrazmjer visokih časnika, nižih časnika/dočasnika je u ruskoj vojsci izrazit usprkos pokušajima reformi zadnjih desetljeća. Privilegirane kaste visokih časnika uvijek su spriječavale ugrožavanja svojih statusa i odnosa unutar ruskih oružanih snaga.
Sjetite se, nedavno sam pisao kako im pitomci ranije završavaju školovanje da bi imao tko obučavati vojsku. Nedostaje im dočasničkog kadra za obuku u obučnim centrima, pokušajte samo zamisliti koliko dočasnika fali ruskoj vojsci na prvim crtama bojišnice. Na tisuće, sigurno. Pri tome mislim na dočasnike "a la zapad" a ne ruske, kojih i da ima dovoljno, jednostavno nemaju zadaću vođenja i upravljanja vojnim operacijama na taktičkoj razini.
Sjetite se što znači narednik, u zapadnim vojskama. On je Bog svojim vojnicima, koji ih obučava, maltretira, iscrpljuje, gazi ali i nagrađuje obučenošću koja će im jednog dana na crti bojišnice čuvati život i donijeti pobjedu.
Ne zamara se "obična" vojska bojnicima, pukovnicima ili generalima. Čak i ne zna tko je tamo neki treći u hijerarhijskom nizu.... Imaju svoga narednika i dalje od toga ih nije briga.
Toga u ruskoj vojsci nedostaje u svakoj postrojbi, jednostavno "rulju" nema tko voditi. Pogotovo netko sa iskustvom, znanjem i dugom dočasničkom karijerom. Ruska vojska jednostavno ima premalo "nižih organizatora" i izvršitelja zamisli nadređenih časnika ili zapovjedništava.
Kao da grupi novopridošlih mobiliziranih karikatura od 50 godina i koju više, izmješanom sa dijelom golobradih adolescenata izdate zapovijed "idite, osvojite ono selo ili grad". Kako, kada, sa čime, kojom taktikom?. Tko će im to reći? Tko će ih okupiti, objasniti i povesti za sobom na izvršenje zadaće, smišljeno, sigurno i efikasno? Časnik? On će vjerojatno u bunkeru prazniti bocu vodke dok oni budu ginuli ne znajući za što i za koga.
Između ruskih časnika, za koje sami rusi tvrde da su većinom nesposobni i "priučenih vojnika" nema nikoga.
Vidim to kao jedan od glavnih neuspijeha ruske vojske u vođenju ove krvave agresije i rata.
I hvala Bogu da je tako, sada je kasno za izrade novih doktrina ili strategija razvoja ruskih oružanih snaga. "Prošla baba sa kolačima"

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 309843147_10222610771322814_2343386936115298720_n.jpg?_nc_cat=105&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=ejJc8hcak_QAX8Wl1e0&_nc_ht=scontent-muc2-1
Ne znam tko je Domagoj Franic ali kako se raspisao i "detektirao" problem ruske vojske u kvaliteti ili nekvaliteti ruskog docasnika moram reci da je to pogresno.
Tocno je kako navodi da ruski casnicki kadar nema narocitu kvalitetu.
I to se govori tek nakon spoznaje o njihovom radu u konkretnom ratu u ukrajini.
Uglavnom ih se smatralo barem relativno sposobnima ,a poglavito rusko naoruzanje.
Otud i procjene silnih analiticara, vojnih i civilnih strucnjaka ,nasih i svjetskih koji su prognozirali brzi slom ukrajinske vojske naspram superiorne ruske sile.
Danas se ocito reteriralo i ruske casnike, a poprilicno i rusko naoruzanje vise tako ne vide.
Najbolje se nauci na samom primjeru, das nekome da nesto uradi pa vidis kakav ce biti rezultat:)
Prica o ruskim docasnicima kao dodatnom velikom problemu uz casnike pogresna je.
Ruski docasnik ne moze biti narocito kvalitetan uz ovakve ruske casnike, uz njihovu zaostalu doktrinu ratovanja.
Rusi imaju problem u ukrajini jer je prvo sam politicki vrh, a zasigurno konzultiravsi se podrobno sa stozerom ruske vojske donio niz katastrofalnih odluka.
Ruski docasnik, i vojnik s time nemaju ama bas nikakve veze.
Onaj tko je bio u ratu, tko zna nesto o vojsci, ratovanju, tko je prosao to, a k tome ako je bio talentiran, sposoban, inteligentan i ima dar za isto
e taj moze uociti ono sto drugi ne vide.
Citamo ovih dana silne analize i vidjeli smo toliko pogresnih procjena, stavova, pokusaja tumacenja necega sto je tek stereotip, nastrebano
nauceno, sto je gotovo opceprihvaceno u vojnim strukturama, a to je moc, snaga, sposobnost ruske vojske, te istovremeno podcjenjivanje 
ukrajinske naspram tako veilke, naoruzane i sposobne sile.
Sve to napisali su i izjavili ljudi koji nemaju kvalitetu, koji ne poznaju stvar na pravi nacin, koji nemaju iskustvo, koji mozda imaju i neko ratno iskustvo ali
ne razumiju, nisu inteligentni, nemaju dar, nemaju instinkt, nisu ga imali niti u ratu.
Taj dar imaju malobrojni, a nazalost vecina casnika u svim armijama svijeta sacinjena je od karijerista, nekvalitetnog kadra koji i daje pogresne procjene situacije.
Ruski docasnici pa i vojnici slika su i prilika ruskog politickog i vojnog vrha, ruskih stozera, generala, naravno da ne mogu biti narocito kvalitetni uz nekvalitetne casnike.
Spominju se primjerice zapadni docasnici, i opet pretjerivanje, kao da se ocjenjuju nakon gledanja kakvog ratnog filma:)
Spominje zapadne docasnike koji se bave taktikom, a ruski kao ne jer to odradjuju ruski casnici.
Pogresno, cak elementarno, niti zapadni docasnici ne bave se taktikom, njome se bave casnici.
Docasnici se bave bojem, borbom, skupina od desetak ljudi nije takticka skupina, nego borbena.
Vod je najmanja takticka postrojba i vidi vraga zapovjednik voda je casnik, a ne docasnik.
Razumijem da se htjelo reci ovo, ruski docasnici nisu sposobni i kvalitetni u izvodjenju bojevih radnji u okviru neke takticke zamisli, naravno nekog casnika.
Ruski, a ni zapadni docasnici ne dobiju zapovijed da zauzmu grad ili selo, kako ovaj Franic navodi.
To dobiju takticke potrojbe, za kakvo selo barem satnija ili dvije, ojacana prikladnim naoruzanjem i drugim rodovima vojske.
Tim taktickim postrojbama zapovijedaju opet casnici, a ne docasnici.
Docasnik zapadne armije ne odlucuje o tome kako zauzeti selo ili grad, odlucuje kako na svom pravcu djelovanja odraditi borbeno takticku radnju koja mu je zadana, zapovijedjena od casnika dakako:)
Mogao bih mali roman o svemu ali, mozda kakvom prilikom, ovo je ipak forum:)
Uglavnom, pogresno detektiran problem.
Najvjerojatnije prica iz krugova "strucnjaka" koji sad traze neka opravdanja za potpuno nerazumijevanje ratovanja i promasene procjene i ocjene.
Mogu umjesto svih ruskih docasnika postaviti zapadne, nista se na bojistu promijenilo ne bi.
U DR sreo sam naravno puno casnika, docasnika, vojnika.
I sam sam bio casnik prije evo, trideset godina.
Broj casnika koje cijenim jako je mali, broj docasnika puno puno veci, kao i broj vojnika.
Uzgred, casnici koje cijenim uglavnom su nepoznati siroj javnosti, tek u lokalnim sredinama, oni su maknuti nakon rata da bi "strucnjaci" mogli izgledati strucno:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


darth_vader and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 3/10/2022, 21:26

Po par vijesti koje procitah izgleda da su ukrajinci krenuli i na Hersonskom bojistu.
Frontalno su imali pomake, ne prevelike i uz znatne gubitke.
Sad kako vidim krenuli su i probili bok te se sticeni Dnjeprom s jedne strane olaksano krecu u dubinu.
Konacno su ozbiljnije naceli ruske pozicije.
Na sjeveru nista novo, samo guraju dalje.
Sto sjevernije to slabija ruska obrana.
Sve prema ocekivanjima, ukrajinski potezi i dalje inventivni, logicni, i najvaznije dobro odradjeni.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


AssadNaPodmornici and Charles III like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 3/10/2022, 21:31

dijagram wrote:Po par vijesti koje procitah izgleda da su ukrajinci krenuli i na Hersonskom bojistu.
Frontalno su imali pomake, ne prevelike i uz znatne gubitke.
Sad kako vidim krenuli su i probili bok te se sticeni Dnjeprom s jedne strane olaksano krecu u dubinu.
Konacno su ozbiljnije naceli ruske pozicije.
Na sjeveru nista novo, samo guraju dalje.
Sto sjevernije to slabija ruska obrana.
Sve prema ocekivanjima, ukrajinski potezi i dalje inventivni, logicni, i najvaznije dobro odradjeni.
Da baš čitam iz više izvora(još čekamo malo detaljnije potvrde) da je došlo do dodatnih proboja na Herson fronti, izgleda kao da se Ruska obrana raspada kao kod Harkiv/Luganjs oblasti. Btw Rusi su im zadnjih par dana(uključujući i jučer) nanjeli baš gadne gubitke, pogledao sam hrpu videa gdje je uništeno dosta komada UKR tehnike i dosta mrtvih, ali baš ono dosta, međutim Ukrainci očito se ne boje gubitaka, idu ono, naprijed, trpe gubitke, ali jednom kada probiju prvi red RU obrane, Rusi nemaju drugu razinu i tu dolazi do raspada situacije.

Inače prije sam bio protiv ovakvih ofenzivnih UKR operacija , međutim tu se slažem sa tebom što si pisao još prije par tjedana.. UKR treba forsirati što dalje i što dublje, čak i pod cijenu vlastitih gubitaka?

Zašto, zato jer ovo smrdi na priliku da bi se rat mogao brzo završiti. Rusi se raspadaju svugdje.  Što ih ovi više mlate to se ovi još brže raspadaju - zašto da im Ukrainci daju vremena da se pregrupiraju i da rat traje godinama pa i desetljećima sa ogromnim gubicima i razaranjima ako mogu sada krenuti uz veće gubitke i dobiti doslovno rat ili izazvati nekakav kolaps u Rusiji.. i spasiti stotine tisuća Ukrainskih ali i Ruskih života..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21045
2018-06-14


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 3/10/2022, 21:38

AssadNaPodmornici wrote:

Zašto, zato jer ovo smrdi na priliku da bi se rat mogao brzo završiti. Rusi se raspadaju svugdje.  Što ih ovi više mlate to se ovi još brže raspadaju - zašto da im Ukrainci daju vremena da se pregrupiraju i da rat traje godinama pa i desetljećima sa ogromnim gubicima i razaranjima ako mogu sada krenuti uz veće gubitke i dobiti doslovno rat ili izazvati nekakav kolaps u Rusiji.. i spasiti stotine tisuća Ukrainskih ali i Ruskih života..

Ja sam odavno, praktički od samog početka ovog sukoba govorio kako nema šanse da će se rat pretvoriti u statičan sukob tipa onog kakav se odvijao u ww1.
Svjestan sam da je jedno vrijeme izgledalo kako će se stvari tako odvijati, ali mi je bilo jasno, čim se zapad odlučio ozbiljno pomoći Ukrajini, što je bilo lako predvidjeti, da Rusi neće imati ozbiljan odgovor na njihovu modernu vojnu doktrinu i način ratovanja potpomognut zapadnim oružjem.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 3/10/2022, 21:46

AssadNaPodmornici wrote:
dijagram wrote:Po par vijesti koje procitah izgleda da su ukrajinci krenuli i na Hersonskom bojistu.
Frontalno su imali pomake, ne prevelike i uz znatne gubitke.
Sad kako vidim krenuli su i probili bok te se sticeni Dnjeprom s jedne strane olaksano krecu u dubinu.
Konacno su ozbiljnije naceli ruske pozicije.
Na sjeveru nista novo, samo guraju dalje.
Sto sjevernije to slabija ruska obrana.
Sve prema ocekivanjima, ukrajinski potezi i dalje inventivni, logicni, i najvaznije dobro odradjeni.
Da baš čitam iz više izvora(još čekamo malo detaljnije potvrde) da je došlo do dodatnih proboja na Herson fronti, izgleda kao da se Ruska obrana raspada kao kod Harkiv/Luganjs oblasti. Btw Rusi su im zadnjih par dana(uključujući i jučer) nanjeli baš gadne gubitke, pogledao sam hrpu videa gdje je uništeno dosta komada UKR tehnike i dosta mrtvih, ali baš ono dosta, međutim Ukrainci očito se ne boje gubitaka, idu ono, naprijed, trpe gubitke, ali jednom kada probiju prvi red RU obrane, Rusi nemaju drugu razinu i tu dolazi do raspada situacije.

Inače prije sam bio protiv ovakvih ofenzivnih UKR operacija , međutim tu se slažem sa tebom što si pisao još prije par tjedana.. UKR treba forsirati što dalje i što dublje, čak i pod cijenu vlastitih gubitaka?

Zašto, zato jer ovo smrdi na priliku da bi se rat mogao brzo završiti. Rusi se raspadaju svugdje.  Što ih ovi više mlate to se ovi još brže raspadaju - zašto da im Ukrainci daju vremena da se pregrupiraju i da rat traje godinama pa i desetljećima sa ogromnim gubicima i razaranjima ako mogu sada krenuti uz veće gubitke i dobiti doslovno rat ili izazvati nekakav kolaps u Rusiji.. i spasiti stotine tisuća Ukrainskih ali i Ruskih života..

Tocno, ovi ukrajinski prodori u dubinu, sad vec tko zna koji po redu nakon Balakleja-Sevcenkovo-Kupjansk...
Probiju crtu i brzo udju po dvadest trideset kilometara u dubinu neprijatelja.
To rade samo najbolje armije, obicno protiv znatno losijeg neprijatelja.
Za to treba imati hrabrosti, odvaznosti, a i sposobnosti, i oni to izvode sada gotovo rutinski.
Rusi nisu naucili nista, i dalje im dopustaju takav manevar na bojistu bez bocnih napada, zadrzavanja, protuudara, a pogotovo nema
ni pokusaja zatvaranja.
Znalo se da imaju jos postrojbi spremnih za napad, procjena je bila krenuti sada, sto im i savjetovah:)
Moguc je i brzi slom ruske vojske ovdje, ali i cvrsca obrana jer tu imaju dovoljno ljudstva.
Upitno je njihovo stanje i zelja za borbom, ako je ima branit ce se grcevito, ako nema mogli bi popustiti relativno lako.
Po mojoj karti svakako sam im zadao crtu s druge strane Dnjepra:)
Ukrajinci rade odlicno, jednostavno odlicno.
Rusi, njihov stozer, manje vise sada ne rade nista, letargija i cekaju da im ukrajinci zadaju konacan udarac.
Moja procjena da ce sjeverni Lugansk i Herson biti oslobodjeni brzo, sto prije, evo sve je bliza realizaciji.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


AssadNaPodmornici and Charles III like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 4/10/2022, 13:04

Ukraina se nastavlja širit na račun Ruske Federacije


Narod jedva čeka "osvajače"


Deki ima večeras u 19 00 stream gdje će govoriti o ratištu i kaže da je situacija "loša". Prvi put as je tako nešto izjavio, do sada je sve bio "genijalan Ruski plan" uključujući i poraz kod Izjum.. e bogami kada je i on počeo govoriti da je situacija loša..


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21045
2018-06-14


Noor likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 4/10/2022, 13:11

Btw Rusi kukaju da sada Ukrainci sa Himarsom rokaju po manjim ciljevima, nije da više udaraju Ukrainci tipa po skladištima/kasarnama/logistici/komadnim centrima, nego doslovno dronovi navode Himarse na pojedine rovove, oklopna vozila.
Što znači da Ukrainci imaju dosta streljiva, došle su i rakete sa tungsten gelerima... dakle eksplodira jedan Himars iznad rova i tungsten geleri pokose sve koji nisu ispod zemlje ili tipa slabije oklopljena vozila, radare, osjetljive senzore itd..

I moj dodatak... Rusi su se nadali da će loše vrijeme usporiti Ukraince.. meni pada napamet, da je loše vrijeme jednak neprijatelj i Rusima.. recimo Ukrainci po lošem vremenu probiju neku obranu i osvoje neku ključnu komunikaciju? Što to znači? znači da po lošem vremenu i lošoj prohodnosti Rusi se moraju povlačiti da ne bi bili opkoljeni. Tako da po nekom mom mišljenju uopće nije nužno da će loše vrijeme obustaviti Ukraince,

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21045
2018-06-14


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 4/10/2022, 14:43

Raspad Ruske obrane u Hersonu se nastavlja. Ovi luđaci iz Ukraine su ušli u Davidov Brod


Inače za one koji ne prate, Davidov Brod je bila utvrđen Ruski grad preko rijeke Ingulec Hersonska oblast, Ukrainci su nekoliko puta jurišali na grad i bili odbijani uz baš gadne gubitke(gledao sam Ruska videa). Međutim zbog jučer/prekjučer proboja, izgleda da su Rusi utekli iz Davidov Broda u strahu da ne budu opkoljeni. Svako malo nekoliko sela pada u ruke Ukrainaca, Ruska fronta kod Hersona se rastapa velikom brzinom.. bilo bi fora da tamo preko crnog_mora pokrenu novi pravac proboja sa druge strane kada bi imali rezerve.. ali i ovako je kolaps Rusa..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21045
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 28 of 50 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 39 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum