ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 48 of 50 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49, 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by MDMiridije 10/10/2022, 22:46

Nisu ni oni toliki degenerici da vode po 100 ljudi da spavaju u dvorani ili nešto slično.

Područje je puno skloništa duboko pod zemljom. To je bio SSSR, dakle konstantna psihoza po pitanju potencijalnog nuklearnog rata, zemlja je puna relativno sigurnih skloništa. Barbari mahom koriste ista za spavaonice, bolnice podzemne i slično. Ukrainci rade manje-više isto nakon failova u početku rata. Doduše treba to svejedno sve gađati ako znaju gdje je i šta...mogu uvijek zatrpati ulaz pa nek se stoka poguši...svejedno.

MDMiridije

Posts : 183
2022-10-01


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 10/10/2022, 22:58

Jebe mi se di su. Ako ih ima više od 10 a nema nikakve tehnike okolo to se treba vodit kao da gađaš tehniku. To triba izmrcvarit i tako izmrcvarenu vojsku mu vratit u Rusiju.

Prvo je Šojgu rekao da oni mogu istrpit 50 tisuća mrtvih pa sam ja rekao nema problema i sad kad su prešli to sad valjda idu na još 200 tisuća mrtvih.

Nema problema. Sve ih triba izmrcvarit. Smatraj ih ko tehniku ako ih je više od deset na jednom mijestu. Nevažno gdje su na onom okupiranom teritoriju izuzev Krima za početak.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175986
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 11/10/2022, 08:49

Malo stand up komedije iz Barbarije

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/poslanik-u-ruskoj-dumi-pozvao-ukrajinsku-vojsku-da-izvrsi-drzavni-udar-i-preuzme-vlast-u-kijevu/221011009




Neiscrpni ruski arsenali oružja se istopili, šta kažu komšije i naši rusofili, kako je to moguće?

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/glavni-britanski-obavjestajac-rusko-stanovnistvo-pocinje-shvatati-da-je-putin-pogrijesio/221011001

Šef britanske obavještajne službe Jeremy Fleming kazao je kako Rusi imaju velike troškove zbog invazije na Ukrajinu, a navodi i da rusko stanovništvo počinje shvatati situaciju u kojoj se država nalazi.

On je govorio na Kraljevskom institutu ujedinjenih službi u Londonu prilikom čega je rekao da Rusiji ponestaje oružja za rat protiv Ukrajine te da su troškovi u smislu izgubljenih vojnika i opreme ogromni.

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 11/10/2022, 08:51

Pa kak to, ja sam mislio da cijeli ne-zapadni svijet stoji uz Rusiju 100 %.

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/senatori-prijete-zamrzavanjem-prodaje-oruzja-saudijskoj-arabiji-zbog-podrske-rusiji/221011005


Ameri bi trebali počet koketirat s Iranom. Malo ove Saudije prodrmat. Još da padnu mule u Iranu, to bi bio savršen scenarij za Zapad.

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 11/10/2022, 08:54

  • Joe Biden obećao je Volodimiru Zelenskom da će SAD Ukrajini osigurati napredne zračne sustave



Ukrajina je objavila novu procjenu ruskih gubitaka

https://twitter.com/KyivIndependent/status/1579723602152534019?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1579723602152534019%7Ctwgr%5E94efaa1ef25f05844520b3280603fb8b8c465f3b%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.index.hr%2Fvijesti%2Fclanak%2Fhitan-sastanak-g7-rusi-zaprijetili-zapadu-sad-salje-novo-mocno-oruzje-ukrajini%2F2402269.aspx


Majko mila šta im uradiše Ukri, to nisu istine. A još nije gotovo. Oluja tek stiže.

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 11/10/2022, 08:56

Analitičar Akrap: U Moskvi su počele igre prijestolja, i to s desetak klanova

https://www.index.hr/vijesti/clanak/analiticar-akrap-u-moskvi-su-pocele-igre-prijestolja-i-to-s-desetak-klanova/2402277.aspx


Neka barbarske igre otpočnu!

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 11/10/2022, 08:57

Forbes: Rusko raketiranje Ukrajine koštalo je između 400 i 700 milijuna dolara

https://www.index.hr/vijesti/clanak/forbes-rusko-raketiranje-ukrajine-kostalo-je-izmedju-400-i-700-milijuna-dolara/2402247.aspx


Potez očajnika.

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 11/10/2022, 09:17

Charles III wrote:
  • Joe Biden obećao je Volodimiru Zelenskom da će SAD Ukrajini osigurati napredne zračne sustave



Ukrajina je objavila novu procjenu ruskih gubitaka

https://twitter.com/KyivIndependent/status/1579723602152534019?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1579723602152534019%7Ctwgr%5E94efaa1ef25f05844520b3280603fb8b8c465f3b%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.index.hr%2Fvijesti%2Fclanak%2Fhitan-sastanak-g7-rusi-zaprijetili-zapadu-sad-salje-novo-mocno-oruzje-ukrajini%2F2402269.aspx


Majko mila šta im uradiše Ukri, to nisu istine. A još nije gotovo. Oluja tek stiže.
ti ti podaci što UKR strana(i RU) službena strana izbacuju nisu točni. niti približno točni. napuhani u nekim segmentima 2 do 10 puta. sve jedno brutalni su.

Oryx military losses, kao referenca za izgubljenu RU(i UKR) tehniku

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20940
2018-06-14


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 11/10/2022, 11:34



jedina lokacija gdje Rusi nešto trenutno sitno osvajanju je Bahmutski pravac. Ali pogledajte kako to ide.. koliko mrtvih. ono doslovno WW2 stil, i to 1941, 1942 šalješ ljude u valovima..

Fora je što su to Wagnerovci bivši zatvorenici pa Ruse nije doslovno briga.. ekipa po zatvorima kada je čula kako se masovno gine, da većina Wagnerovaca koje Rusi iz zatvora pošalju, ovako skonča, odjedanput im palo oduševljenje , radije će ogluiti 10-20godina zatvora nego pola godine Ukraine.

Imaju i Ukrainci gubitaka, kod Hersona, ali jednom kada Ukrainci dobiju gubitke, oni se povuku, ne jurišaju glupo, nego traže novi pravac proboja.. ali ovo sa Bahmutom je katastrofa.. što se tiče ostatka Ruske Vojske, napredovanja su nikakva nigdje, navodno su negdje vratili neko selo u Luganskoj oblasti ali nema dokaza, zadnjih mjesec dana ne mrdaju nego se povlače.  Iskreno ovi mobilizirani Rusi iako možda (ali možda) pomognu u jačanju obrane, kurca neće vrijediti za napadačke operacije, osim ako ih ne budu slali ovako, ali čak i Putin neće biti toliko okrutan, jer to su obični Rusi, i kada bi imali gadne gubitke, to bi se odrazilo na samu Rusiju

Jučer je Strelkov pohvalio udare Rusa , malo sam proučio udare, ipak je bio fokus na energetsku infrastrukturu ukraine, oni projektili koji su pobili civile, uglavnom se radi o sovjetskim raketama koje nisu precizne na kopnu koliko na moru.

Što se tiče posljedica udara na UKR energetski sustav, napravili su gadnu štetu, čitao sam, neka oštećenja se mogu popraviti kroz par sati, neka par dana, a neka treba par mjeseci pa čak i par godina.
Pitanje je da li Rusi imaju resursa za daljne ovakve udare, jer trošili su kombinaciju kalibar projektila, Iranskih dronova, i sovjetskih krstarećih.  Pitanje je koliko imaju još tih resursa, danas je nešto sitno bilo... Ukrainska energetska mreža nije onesposobljena, trebalo bi još nekoliko ovakvih udara, koje Rusi ne izvode za sada.. vjerojatno skupljaju resurse za idući val.

U slučaju totalnog sjebavanja energetskog sustava Ukraine, vjerojatno će se dobar dio stanovnika ove zime smrznuti i umrijeti od glad, ali uglavom starije i bolesnije stanovništvo.
Vojska UKR će patiti radi željeznice koja koristi električnu energiju za transport oružja , streljiva pa i samih trupa koje prebacuje sa jedne linije fronte na drugu. Kako su Ukrainci Rusima sa HIMARS sustavima toliko ojebilali logistiku da ovi kurca ne mogu sada (barem ne mogu napadati vjerojatno neće moći niti do kraja rata),  Rusi pokušavaju to isto napraviti Ukraincima, da ih sjebu da ne mogu izvodiit ofenzivne operacije, i tako da ih prisile na pregovarački stol.
Peskov je rekao da je Rusija spremna "vratiti dio teritorija" Ukraincima za mir ali da ovi ne žele pregovarati.

Kako rekoh na velikoj većini fronte "mirno" što se tiče ofenzivnih djelovanja, nema pomaka, međutim ima i dalje dosta gubitaka. Primjećujem da kada je situacija "stabilna" dominiraju videa sa Ruskim gubicima, osim kada Ukrainci pokušavaju kod Hersona tada imaju zaista gadne gubitke.

Osim kod Limana i Harkiva/Izjuma tu su Ruski gubici baš bili ogromni, Ukrainski i ne baš. Kada je situacija "mirna" onda dominiraju Ruski gubici, očito da Ukrainci imaju više dronova, više satelita, te precizniju artiljeriju.

Eto to je to za jutro 11.listopada.2022

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20940
2018-06-14


Piglet and Charles III like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 11/10/2022, 11:39

Ovo je interesantan potez Rusa s tim bombardiranjem ali neće im proći. Prvo preskupo im je to, nemaju toliko oružja i love, a drugo Ameri i Švabe će požuriti sa isporukom svih mogućih protuzračnih i proturaketnih sustava, jeftinije im je to nego hraniti sve te izbjeglice.

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 11/10/2022, 11:43

Charles III wrote:Ovo je interesantan potez Rusa s tim bombardiranjem ali neće im proći. Prvo preskupo im je to, nemaju toliko oružja i love, a drugo Ameri i Švabe će požuriti sa isporukom svih mogućih protuzračnih i proturaketnih sustava, jeftinije im je to nego hraniti sve te izbjeglice.
pa i nije baš da nema efekta. Čitam par analiza, da bi to moglo usporiti UKR logistiku, ne, je totalno zaustaviti čak i da isključe struju u cijeloj državi, jer UKR ima dizel vagone, ali moglo bi ih ujebati.

Uništavanje ekonomije Ukraine nema smisla, jer ionako Ukraina živi od zapadne pomoći(kao i SSSR u WW2). Možda ne bi bilo loše da Ukrainci već prebacuju se na dizel lokomotive, neka im švabe i drugi šalju.

Usput Strelkov kaže da očekuje krajem 10og mjeseca još 1 ili 2 ofenzive Ukrainaca prije početka rasputice(velikog blata), dolaska mobilizirane sirotinje i efekta štete na logistiku

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20940
2018-06-14


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by catabbath 11/10/2022, 12:55

U biti čudno je da su Rusi počeli tek sad uništavati neprijateljsku infrastrukturu.
Ameri npr. To prvo naprave i onda tek krenu ljudstvom.
Ima jedna takva dobra scena u Top Gun Maverick.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12401
2015-08-22


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by T. 11/10/2022, 13:04

catabbath wrote:U biti čudno je da su Rusi počeli tek sad uništavati neprijateljsku infrastrukturu.
Ameri npr. To prvo naprave i onda tek krenu ljudstvom.
Ima jedna takva dobra scena u Top Gun Maverick.
jer ameri uvode demokraciju, koja se najefikasnije uvodi uništavanjem civilne infrastrukture i carpet-bombingom...
rusi s druge strane, ne uvode demokraciju pa to ne rade...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Unname11
T.
T.

Posts : 17117
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 11/10/2022, 13:06

catabbath wrote:U biti čudno je da su Rusi počeli tek sad uništavati neprijateljsku infrastrukturu.
Ameri npr. To prvo naprave i onda tek krenu ljudstvom.
Ima jedna takva dobra scena u Top Gun Maverick.

U Srbiji su samo to i radili 78 dana. Nisu uopće ulazili s tenkovima i ljudstvom.

Četnicima je postalo toliko neizdrživo da su se sami povukli sa Kosova.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28777
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 11/10/2022, 13:25

catabbath wrote:U biti čudno je da su Rusi počeli tek sad uništavati neprijateljsku infrastrukturu.
Ameri npr. To prvo naprave i onda tek krenu ljudstvom.
Ima jedna takva dobra scena u Top Gun Maverick.
nije ništa čudno ako pratiš rat od prvog dana.

Ruski plan rata je bio osvojiti 2/3 države i 30 milijuna stanovnika . Cilj im je bio uz što manje razaranja infrastrukture , pa čak i što manje žrtava, osvojiti državu , jer su bili uvjereni kako kaže Domazet Lošo, da se Ukrainci neće boriti, da će dočekati Ruse kolačima(i jesu kolačima ali vrlo često otrovnim kolačima) ili kako je rekao Domazet Lošo osim što UKR nema šanse da pruže otpor, 60% će preći na stranu Rusa. Tako su zaista i Rusi ,točnije Putin i ova ekipa oko njega bili uvjereni.  Zanimljivo čitao sam neke amo reći "FSB leakove", agenti FSBa na nižoj razini su bili svjesni da će ovo biti epic fail, ali zbog korupcije i nepotizma , do Putina i ovih na vrhu su dolazile drugačije priče.

A to da RU nije uništavala UKR infrastrukturu jest. Prvo je gađala vojnu, bio im je plan u prvim napadu obezglaviti UKR protuzračnu obranu, radare, avijaciju i komandu.  Ukrainci su znali da se rat sprema, i veći dio vojske je izbjegao taj prvi udar, tako da Ruski napad ih nije sjebao.  Zatim su Rusi gađali telekomunikacijske uređaje , televizije, imaš  i video snimke. zatim Ukrainska industrijska poduzeća koji proizvode ili popravljaju oružje, gotovo svako poduzeće u toj najvećoj Europskoj državi je bilo pogođeno. i više puta.  Praktički Ukrainci vrlo malo sada proizvode oružja, međutim oružja im se popravljaju na zapadu i proizvode tamo.
Zatim su gađali željezničku infrastrukturu, mostove, i komunikaciju preko koje je išlo oružje sa zapada.  Problem je što se željeznička mreža vrlo jeftino obnovi a projektli su skupi. Tako da su Rusi mislim čak i odustali od ovoga, iako su potrošili stotine raketa.. eventualno ako saznaju za neko skladište ali sve manje i manje jer mreža špijuna po Ukraini im je pohapšena do sada
Pa zatim luke i skladišta. Zatim skladišta goriva, zar se ne sjećate kako su gorila skladišta goriva i da je u Ukraini bila nestašica goriva iz auta pa se govorili da Ukrainske mehanizirane jedinice neće imati goriva. Svaka rafinerija za naftu i skladište nafte u državi je bilo pogođeno pa opet ovi luđaci imaju oružja za tenkove i za civile.
Zatim kada bi otkrili neku kasarnu gađali bi projektilima.
Zatim sada i infrastruktura za struju.

Gle Rusi su ispalili preko 4000 dalekometnih projektila, i gađali su sve što su smatrali da im je bitno za ostvariti ciljeve.
Naravno u prvom valu su željeli osvojiti državu uz što manje oštećenja pa su gađali vojnu infrastrutkuru isključvio, pa to i jest najlogičnije da ih uhvatiš na spavanju.
Pa su svaki put prilagođavali napade, svaki put su bile priče, evo Rusi su projektilima zaustavili dopremu oružja i streljiva i goriva Ukrancima, gotovi su, a ono ovi luđaci nikad bolje naoružani.
Tako da vjerujem čak i da isključe struju u cijeloj državi, da neće to skršiti UKR vojsku, da će se ovi luđaci prilagoditi, uz zapadnu pomoć, poslati će im dizel lokomotive i agregate za vojsku i ovi će i dalje mazati Ruse po svom.

Problem Rusa je što nemaju neograničeno projektila, većina udara su sada izvedeni sovjetskim raketama te iranskim dronovima.. nije bilo puno skupih kalibar projektila. Velik postotak ih je oboren. Sada će zapad ubrzati slanje modernih PZO sustava pa će količina oborenih projektila biti još veća, i tako mislim da ovo neće dugoročno okrenuti trendove ali da bi moglo u kratkom roku usporiti Ukrainske kontra-napade moglo bi.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20940
2018-06-14


Šandor Winnetou and Charles III like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 11/10/2022, 14:43

Vitaly Kim, guverner Mikolayeva, smatra kako je Surovikin igrao previše Red Alerta


Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 FeyVk-qWAAceGtD?format=png&name=small
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 11/10/2022, 14:48

AssadNaPodmornici wrote:
Charles III wrote:Ovo je interesantan potez Rusa s tim bombardiranjem ali neće im proći. Prvo preskupo im je to, nemaju toliko oružja i love, a drugo Ameri i Švabe će požuriti sa isporukom svih mogućih protuzračnih i proturaketnih sustava, jeftinije im je to nego hraniti sve te izbjeglice.
pa i nije baš da nema efekta. Čitam par analiza, da bi to moglo usporiti UKR logistiku, ne, je totalno zaustaviti čak i da isključe struju u cijeloj državi, jer UKR ima dizel vagone, ali moglo bi ih ujebati.

Uništavanje ekonomije Ukraine nema smisla, jer ionako Ukraina živi od zapadne pomoći(kao i SSSR u WW2).  Možda ne bi bilo loše da Ukrainci već prebacuju se na dizel lokomotive, neka im švabe i drugi šalju.

Usput Strelkov kaže da očekuje krajem 10og mjeseca još 1 ili 2 ofenzive Ukrainaca prije početka rasputice(velikog blata), dolaska mobilizirane sirotinje i efekta štete na logistiku

Hoću reći da s time Rusi mogu usporiti Ukre, ne i dobiti rat.

A ujedno ide i kontraefekt veće zapadnjačke pomoći Ukrajini.

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 11/10/2022, 14:51

Indija, Kina, Armenija, Gana, Turska, Kuvajt, Katar...

Popis zemalja koje kritiziraju rat u Ukrajini je sve veći.

https://balkans.aljazeera.net/opinions/2022/10/11/putin-se-bori-sam

Uprkos svojim nadama, Putin se bori sam. To bi ga moglo učiniti još opasnijim. Ali, to će ga samo dodatno izolirati. Njegov rat u Ukrajini nije civilizacijska ili epohalna borba za budućnost, već manijakalne želje jednog čovjeka, ogoljene jer je sistematski i često brutalno eliminirao sposobnost bilo kojeg glasa u Rusiji koji progovori protiv njega da ustane. Ali, njegova želja da zastraši svijet da pristane na njegovo barbarstvo i kukavički pogled na svijet samo je fantazija. I u tome leži nada.

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 11/10/2022, 15:08

AssadNaPodmornici wrote:
Problem Rusa je što nemaju neograničeno projektila



Za 6 mjeseci će sve ispucati. Treba samo biti strpljiv.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28777
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 11/10/2022, 15:37

Charles III wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Charles III wrote:Ovo je interesantan potez Rusa s tim bombardiranjem ali neće im proći. Prvo preskupo im je to, nemaju toliko oružja i love, a drugo Ameri i Švabe će požuriti sa isporukom svih mogućih protuzračnih i proturaketnih sustava, jeftinije im je to nego hraniti sve te izbjeglice.
pa i nije baš da nema efekta. Čitam par analiza, da bi to moglo usporiti UKR logistiku, ne, je totalno zaustaviti čak i da isključe struju u cijeloj državi, jer UKR ima dizel vagone, ali moglo bi ih ujebati.

Uništavanje ekonomije Ukraine nema smisla, jer ionako Ukraina živi od zapadne pomoći(kao i SSSR u WW2).  Možda ne bi bilo loše da Ukrainci već prebacuju se na dizel lokomotive, neka im švabe i drugi šalju.

Usput Strelkov kaže da očekuje krajem 10og mjeseca još 1 ili 2 ofenzive Ukrainaca prije početka rasputice(velikog blata), dolaska mobilizirane sirotinje i efekta štete na logistiku

Hoću reći da s time Rusi mogu usporiti Ukre, ne i dobiti rat.

A ujedno ide i kontraefekt veće zapadnjačke pomoći Ukrajini.
točno. kako sam napisao u drugom postu, ovo nije prvi takav masovni udar na ukr infrastrukturu.

pazi rusi su im skršili - gotovo svaku tvornicu i veliku većinu radionica. svaku rafineriju i skladište goriva. željezničke čvorove. aerodrome , gađali mostove. gađali pitaj boga koliko skladišta, žečljezničkih čvorova.
i da li je Ukrainska vojska stala? niti blizu, šteta je nanesena, ali situacija je trenutno takva da su ih ukrainci počeli ruse sustizati pomalo sa količinom teškog oružja, a ukr vojska je brzo prebacuje trupe i logistiku sa jednog dijela fronte na drugi, pa uoči ofanzive ostvaruju lokalnu prednost nekoliko puta vs jedan u količini oružja i vojnika.
inače tako je i crvena armija radila, zbog bolje logistike, iako su imali broj vojnika 2:1 ili 2.5:1 , uoči svake veće ofenzive stekli bi lokalnu prednost od 5:1 , zato su švabe uvijek govorili da ih napada horda sovjeta, a tajna je bila u boljoj USSSR logistici(a tu logistiku im je omogućila Amerika inače kurac bi došli do Berlina) -- ameri su im poslali desetke tisuća kilometara gotovih pruga, pola milijuna kamiona, gorivo, i tisuće dizel vagona itd -- uz ostalo.

tako da mislim da dugoročno ovo ne može sjebati UKR vojsku kako se ekipa nada, jer kako rekoh Ukrainci su preživjeli totalno razaranje svih rafinerija, skladišta goriva, jedno vrijeme je bila nestašica ali opet sve uredno funkcionira.. vjerujem da će slično biti sa željeznicama , ako i unište elk mrežu, ovi će se prebaciti na dizel vagone uz pomoć zapadne pomoći, i biti će samo još više bjesniji na ruse , srbe i ekipu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20940
2018-06-14


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 11/10/2022, 15:37

Pitanje je koliko kinžala, kalibra i kh-101 mogu tjedno proizvesti. Do sad je uglavnom bilo po jedan-dva tjedno za svaki.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 48 of 50 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49, 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum