ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 17 of 50 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 33 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 26/9/2022, 22:43

Šandor Winnetou wrote:
AssadNaPodmornici wrote:AlphaOmega ne izlazi sa tim tvrdanjam.. mislim da je on stavio nekih 15 000 poginulih Rusa, moje mišljenje je negdje oko 20 000 možda koja tisuća više. ukrainski gubici su slični

Rusi gubici u tehnici su pun k veći
Na onaj broj uništene tehnike ruski gubitci su vjerojatno i duplo veći a izbačeni iz stroja su sugurno još toliki. Rat intenzivno traje već 7 mjeseci a ratište ogromno, ispaljeno na milijune granata, raketa, javelina,... a to sve govori da je broj žrtava jeben na obje strane s tim da su se ukri dobro ukopali pa su i gubitci manji a i pametnije su se povlačili da izbjegnu bilo kakvo okruženje osim Mariupolja no tu su kupili vrijeme za Ukrajinu.
većina tehnike sa Ruske strane na Oryxu je napuštena ili oštećena . Ili vrlo često uništena kada nikoga nije bilo u njoj.. zato nisu tako gubici u ljudstvu tako kako bi čovjek očekivao na količinu izgubljene tehnike, međutim sve skupa RU vojska je u sjebanom stanju sada.. a nije to više SSSR da će za njih ginuti sada deseci milijuni drugih naroda, i da će im AMeri slati neograničenu količinu resursa, hrane, industrijskih pogona da štancaju oružje.. e da prosječna Ruskinja ima 1-2 djece, a u Moskvi gledam prosječna plaća je oko 10 000kn , neće takva ekipa baš se smrzavati u istočnoj Ukraini..

AssadNaPodmornici

Posts : 20934
2018-06-14


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 26/9/2022, 22:44

AssadNaPodmornici wrote:AlphaOmega ne izlazi sa tim tvrdanjam.. mislim da je on stavio nekih 15 000 poginulih Rusa, moje mišljenje je negdje oko 20 000 možda koja tisuća više. ukrainski gubici su slični

Rusi gubici u tehnici su pun k veći
yoda odi u kak se to zove kod vas, blitve sadit ili tako nekaj.

da su rusi krenuli sa 150 000 vojnika.
i imaju gubitke "zanemarive"
ne bi hitlerko mali krenuo u mobilizaciju.

do sada se pokazalo da ono što je us, britanija, francuska i djelomično njemačka objavili. istina.

realno je da je 30% van stroja. što mrtvi, što ranjeni.
a to je strašna brojka.

sada, patuljko brije na staljina pa misli da bu se ekipa nahitavala na ukrajince.

i opet dolazimo na ono moje u vrijeme sirijskog rata kada sam tvrdio da je rusija u konvencionalnom naoružanju, logistici goli kurac.

patuljko zaboravlja da je u drugom ratu rusija dnevno dobivala 1000t pomoći.
to zaboravljaju i rusofili.

rusija nema ekonomsku moć dobit ovaj rat.

jednostavno nemaju para.
aj bok
motaj kablove

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Noor and Charles III like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 26/9/2022, 22:45

a to da RU ministarstvo obrane kenja, to radi.. ali i UKR ministarstvo obrane valja gluposti. To je normalno bilo u svakom ratu.
Sjećam se nedavno na youtubu pogledao kako je naš dnevnik objavio pad Posavine.. pa su isto objavili tipa Srbi su platili visoku cijenu, poginulo im je 5000 ljudi pri osvajanju itd.. to je normalno za ratna vremena.
prave brojke ćemo tek saznati desetljećima nakon rata..

ali danas zbog interneta i mobitela , teže je sakriti neke brojke

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20934
2018-06-14


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 26/9/2022, 22:47

veber wrote:
AssadNaPodmornici wrote:AlphaOmega ne izlazi sa tim tvrdanjam.. mislim da je on stavio nekih 15 000 poginulih Rusa, moje mišljenje je negdje oko 20 000 možda koja tisuća više. ukrainski gubici su slični

Rusi gubici u tehnici su pun k veći
yoda odi u kak se to zove kod vas, blitve sadit ili tako nekaj.

da su rusi krenuli sa 150 000 vojnika.
i imaju gubitke "zanemarive"
ne bi hitlerko mali krenuo u mobilizaciju.

do sada se pokazalo da ono što je us, britanija, francuska i djelomično njemačka objavili. istina.

realno je da je 30% van stroja. što mrtvi, što ranjeni.
a to je strašna brojka.

sada, patuljko brije na staljina pa misli da bu se ekipa nahitavala na ukrajince.

i opet dolazimo na ono moje u vrijeme sirijskog rata kada sam tvrdio da je rusija u konvencionalnom naoružanju, logistici goli kurac.

patuljko zaboravlja da je u drugom ratu rusija dnevno dobivala 1000t pomoći.
to zaboravljaju i rusofili.

rusija nema ekonomsku moć dobit ovaj rat.

jednostavno nemaju para.
aj bok
motaj kablove

pa rekao sam 20 000 mrtvih.
dodaj ranjeni * 3.. to ti je 60 000 ranjenih + mrtvih dolaziš naravno do 80 000 ljudi izbačenih iz stroja.. zapadne procjene su bile 50 000 izbačenih iz stroja još početkom ljeta.. i to su bile konzervativne procjene. nitko to nije osporio.
ostali su umorni, nekima je istekao ugovor, tko je god okusio frontu u Ukraini taj se ne vraća na ratište

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20934
2018-06-14


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 26/9/2022, 22:54

procjena je 50 000 mrtvih, konzervativna.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 26/9/2022, 23:28

michaellcmacha wrote:
Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:

Što se tiče Ruske avijacije, veseo dan, navodno vizualno potvrđen gubitak 3 aviona, i jedan borbeni helikopter. Čekam da službeno Oryx ekipa to "uknjiži" jer oni provjeravaju snimke i potvrđuju jesu li to duplikati ili propaganda UKR MODa.. ali izgledno je da je 4 komada skupe tehnike skinuto sa neba.. i to uglavnom na pravcu Limana.. što znači da je situacija Rusima očajna čim gore panično šalju avijaciju da napada Ukraince u niskom letu..

Avijacija se u ovom ratu nije proslavila 

No dronovi su definitivno budućnost, ovi šehidi su se pokazali iznimno opasnima 




Hrvatska bi sama mogla početi proizvoditi kopije
pod hitno se mora osmišljavati specijalizirano protudronsko djelovanje. mišljenja sam da je zelenski upravo na tragu tog problema konsterniran zbog izraelskog neslanja njihovog štita kojeg nazivaju čelična kupola koju bi ukrajinci vrlo vjerojatno uz neke preinake koristili za borbu protiv dronova

Saudijcima su ovi Šehidi nanijeli ogromne gubitke.


HV nema niti pristojnu PZO, kamoli protubrodsku obranu. Nedopustiva uspavanost.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 27/9/2022, 02:16

Šandor Winnetou wrote:
AssadNaPodmornici wrote:AlphaOmega ne izlazi sa tim tvrdanjam.. mislim da je on stavio nekih 15 000 poginulih Rusa, moje mišljenje je negdje oko 20 000 možda koja tisuća više. ukrainski gubici su slični

Rusi gubici u tehnici su pun k veći
Na onaj broj uništene tehnike ruski gubitci su vjerojatno i duplo veći a izbačeni iz stroja su sugurno još toliki. Rat intenzivno traje već 7 mjeseci a ratište ogromno, ispaljeno na milijune granata, raketa, javelina,... a to sve govori da je broj žrtava jeben na obje strane s tim da su se ukri dobro ukopali pa su i gubitci manji a i pametnije su se povlačili da izbjegnu bilo kakvo okruženje osim Mariupolja no tu su kupili vrijeme za Ukrajinu.

Da, Rusi su umanjili broj poginulih, no di su ranjeni ? Di su oni koji su premoreni, koji su se iz raznih razloga morali vratiti kućama? Di su još dezerteri, zarobljeni, nestali itd.

Rusima je van stroja daleko više ljudi nego što tvrde, inače ne bi Putin radio ovu mobilizaciju.

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 27/9/2022, 02:30

Ukri trebaju dodati gas na bojištu. Što poraznije budu vijesti s bojišta to će biti veći otpor u Rusiji.

A tamo je kao što vidimo jako veselo...

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 27/9/2022, 02:31

Novosti oko Dagestana


- Dagestanski guverner hitno pozvan u Moskvu. Postrojbe Nacionalne garde su raspoređene u Dagestanu


- Dagestanska oporba: Sutra ćemo okrenuti Dagestan naglavačke ako ne oslobode naše sestre i braću


- Od 150 jučer uhićenih protestanata, vlasti su pustile samo 10, oporba zahtjeva puštanje svih uhićenika.


- Svenarodni skup najavljen je u središtu Mahačkale, glavnog grada Dagestana, ispred zgrade vlade danas u 15 sati po lokalnom vremenu.


- Dagestanski gerilci objavili su svoje ciljeve. Počinje uništavanje objekata u državnom vlasništvu diljem Rusije, uključujući ceste, željeznice, zračne luke, urede za novačenje, postrojenja, plinovode, električne vodove itd.

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 27/9/2022, 02:36

Večeras je Odesa izložena masovnom napadu dronovima Shahed 136. Ukupno je registrirano 10 dolijetanja, 5 dronova je oboreno.


Zašto Odesa?


Vrlo čudno ponašanje rusa, napadaju Odesu sa dronovima već nekoliko dana, daleko od crte bojišnice, dok na drugim crtama gube?


Što god mi pada na pamet, jedini logičan zaključak je da pokušavaju odvući sustave NASAMS sa drugih crta bojišnice.


Možete primjetiti koliko je zrakoplova i helikoptera oboreno oko Khersona i Donbasa zadnjih dana? 


Rusi sve manje lete i nemaju nikakvu premoć u zraku a sada su vjerojatno u panici od NASAMS-a i pokušavaju "beskorisnim" napadima na Odesu "prisiliti" Ukrajince da ih rasporede za obranu grada, što dalje od bojišnice.


Preskup "sport" da bi u Odesi uništili ili oštetili kakvu zgradu, ljudi se ionako noću sklanjaju i rusi ne ostvaruju nikakvu vojnu korist i prednost. Osim jedne pogođene vojarne, sve ostalo su bili pogotci bez vojnog značaja. 


I izgubljeno je već 13-14 ovih dronova, Prilično skup sport.


Autor: Domagoj Franić

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 27/9/2022, 07:14

Charles III wrote:Novosti oko Dagestana


- Dagestanski guverner hitno pozvan u Moskvu. Postrojbe Nacionalne garde su raspoređene u Dagestanu


- Dagestanska oporba: Sutra ćemo okrenuti Dagestan naglavačke ako ne oslobode naše sestre i braću


- Od 150 jučer uhićenih protestanata, vlasti su pustile samo 10, oporba zahtjeva puštanje svih uhićenika.


- Svenarodni skup najavljen je u središtu Mahačkale, glavnog grada Dagestana, ispred zgrade vlade danas u 15 sati po lokalnom vremenu.


- Dagestanski gerilci objavili su svoje ciljeve. Počinje uništavanje objekata u državnom vlasništvu diljem Rusije, uključujući ceste, željeznice, zračne luke, urede za novačenje, postrojenja, plinovode, električne vodove itd.
da vidimo što će reći psihopat ako dagestanci krenu sa referendumom o odcjepljenju.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19656
2017-12-31


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 27/9/2022, 09:37

i Ukrainci koriste dronove samoubojice ovo je nešto kao switchblade 300


pazi jedan dron te snimi i otkrije lokaciju a drugi dron doljeće na položaj

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20934
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 27/9/2022, 10:27

Odlučujuće borbe oko sela Shandyholove.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10254
2015-09-11


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 27/9/2022, 11:22

AlfaOmega wrote:Odlučujuće borbe oko sela Shandyholove.
o čemu se odlučuje u tom selu

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 27/9/2022, 11:46

Vjerojatno za okruživanje Limana i prodor prema istoku.
Surijak na twiteru iako je pro-Rus ima među najtočnijim mapama što se tiče stanja na terenu
(gledajte ovu drugu mapu)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20934
2018-06-14


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 27/9/2022, 11:55

Šandor Winnetou wrote:
Charles III wrote:Novosti oko Dagestana


- Dagestanski guverner hitno pozvan u Moskvu. Postrojbe Nacionalne garde su raspoređene u Dagestanu


- Dagestanska oporba: Sutra ćemo okrenuti Dagestan naglavačke ako ne oslobode naše sestre i braću


- Od 150 jučer uhićenih protestanata, vlasti su pustile samo 10, oporba zahtjeva puštanje svih uhićenika.


- Svenarodni skup najavljen je u središtu Mahačkale, glavnog grada Dagestana, ispred zgrade vlade danas u 15 sati po lokalnom vremenu.


- Dagestanski gerilci objavili su svoje ciljeve. Počinje uništavanje objekata u državnom vlasništvu diljem Rusije, uključujući ceste, željeznice, zračne luke, urede za novačenje, postrojenja, plinovode, električne vodove itd.
da vidimo što će reći psihopat ako dagestanci krenu sa referendumom o odcjepljenju.

Vjerojatno kako su izmanipulirani od strane zlog Zapada.

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Noor 27/9/2022, 11:56


_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Ringo10 27/9/2022, 12:38

Noor wrote:
Ovaj skroz lijevo je Prokopenko
Ringo10
Ringo10

Posts : 21560
2015-09-24


Noor likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Noor 27/9/2022, 13:00



Scena užasa odvija se na ruskoj granici s Gruzijom, deseci tisuća ruskih ruskih vozila hrle ovdje, kako bi pronašli način da prijeđu granicu.

Svjedoci i lokalni izvori javljaju da je ruska vojska poslala tenkove.

:popcorn

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Noor 27/9/2022, 13:02


_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Noor 27/9/2022, 13:02

do danas..tko je pobjegao, pobjegao je


_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 17 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 17 of 50 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 33 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum