ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 18 of 50 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 34 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Noor 27/9/2022, 13:02

do danas..tko je pobjegao, pobjegao je


Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 27/9/2022, 14:37

Ukrainci dočekali jedan Ruski džip u zasjedi... doslovno ima snimka uživo..

Super ako je ovo istina.
Izvor ove informacije je Rus Rybar ali lik je već prije znao pisati malo "katastrofične" vijesti sa fronte, tako da ne znači da je istina..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 27/9/2022, 15:05

AssadNaPodmornici wrote:i Ukrainci koriste dronove samoubojice ovo je nešto kao switchblade 300


pazi jedan dron te snimi i otkrije lokaciju a drugi dron doljeće na položaj

Fora je što ne moraju svi dronovi uopće nositi dobru optiku, nego samo jedan ili dva, dok ostali napadaju. 

To i pojeftinjuje.


Hrvatska bi bez problema mogla krenuti serijski proizvoditi ovakve dronove. U biti to su male krstareće rakete, jednako razorne kao HIMARS.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 27/9/2022, 15:06

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:i Ukrainci koriste dronove samoubojice ovo je nešto kao switchblade 300


pazi jedan dron te snimi i otkrije lokaciju a drugi dron doljeće na položaj

Fora je što ne moraju svi dronovi uopće nositi dobru optiku, nego samo jedan ili dva, dok ostali napadaju. 

To i pojeftinjuje.


Hrvatska bi bez problema mogla krenuti serijski proizvoditi ovakve dronove. U biti to su male krstareće rakete, jednako razorne kao HIMARS.
izgleda da nema odgovora na to. mislim ima odgovora, ali očito je lakše zatvoriti zračni prostor za avijaciju, pa čak i oboriti krstareći projektil , nego dronove. svi se muče sa time i rusi i ukrainci(koji dobijaju zapadne sustave)

pogledaj ovo.. jedan dron od par tisuća $, jedna stara sovjeska mina stara 50-60godina
baciš na oklopno vozilo, koje čak i starije košta na stotine tisuća $ , + ako se ljudi nalaze u njemu..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 27/9/2022, 15:12

Gotovo je. Dolaze.

Vidi što je rekao:

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28713
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 27/9/2022, 17:15



crvenkasti wrote:Gotovo je. Dolaze.

Vidi što je rekao:


neće to Rusima ništa pomoći, jedino im može pomoći nuklearno oružje i to ne jedna taktička nego nekoliko.. za potencijalnu katastrofu koja im sljedi kod Izjuma trebalo bi im nekoliko ako ne i više taktičkih eksplozija. a to bi ih stavilo na rub nuklearnog rata.
S obzirom na stanje RU vojske, pitanje je u kakvom su stanju RU nuklearne snage. Čak da je istina da im sve ono što imaju na papiru, radi i eksplodira - to nužno ne znači kraj rata.
Dapače kada se ispale sve nuklearne bombe, i kada USA i EU izgube 100-200 milijuna ljudi, a Rusija izgubi 100 milijuna. ostat će 600-700 milijuna NATO stanovnika vs 40 milijuna Rusa.
U tom slučaju kreće se na Rusiju i ukidanje te države i nacije, na isti način kako su nestali Asteci, Rim, Bizant, .
E da i takvom scenariju u invaziju i podjelu Rusije bi se uključila i Kina, i Kazahstan i Japan , Gruzija, Azerbeđan.. Europski dio Rusije bi pripao velikom postotku Ukraini, BjeloRusija bi bila spojena sa Poljskom, Njemci bi dobili za početak Kaljingradsku oblast i djelove RU. Kazahstan bi se proširio, Finska, Japan, Kina bi -brže bolje išla zgrabiti veće djelove Sibira, kao i Japan.
Tako su Asteci, Rim i druge civilizacije bile ukinute i podjeljenje. Oni Rusi koji bi preživjeli bi bili tjekom idućih desetljeća i stoljeća asimilirani u Ukrainu, Poljsku, Njemačku , Kinu itd. To znači eskalacija nuklearnog rata.

Što se tiče RU pojačanja , po telegramu Rusi kukaju a imate i videa po twiteru, gdje Rusi doslovno dolaze u kasarne koje nemaju niti wc-ove niti tuševe, i onda ih šalju na frontu i doslovno im oficiri govore da kupuju po ljekarnama ljekove i pancirke , vreće za spavanje i toplu robu.
najgore od svega čak i kada građani privatno idu kupiti takve stvari, nije ih lako naći, nestašica je tih stvari.
I najbolje od svega ima naznaka da doslovno nakon par dana obuke već ih šalju na frontu, to je i Strelkov mjesecima prije govorio da je Crvena Armija davala barem mjesec dana obuke.

Dalje


već ima zarobljavanja.. navodno je prema pričama lagani kolaps sistema u Limanskom pravcu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 27/9/2022, 17:18

AssadNaPodmornici wrote:izgleda da nema odgovora na to. mislim ima odgovora, ali očito je lakše zatvoriti zračni prostor za avijaciju, pa čak i oboriti krstareći projektil , nego dronove. svi se muče sa time i rusi i ukrainci(koji dobijaju zapadne sustave)

pogledaj ovo.. jedan dron od par tisuća $, jedna stara sovjeska mina stara 50-60godina
baciš na oklopno vozilo, koje čak i starije košta na stotine tisuća $ , + ako se ljudi nalaze u njemu..

Teška glupost je nakon ovog rata nabavljati skupe IFV-ove, čak i sa TOWs, naime ovakvi dronovi koštaju kao malo skuplje igračke, a domet je puno dalji nego što ga ima ijedan TOW projektil. Ovo je jednostavno budućnost streljiva.

Šehidi imaju istu razornu snagu kao GLMRS za HIMARS.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 27/9/2022, 19:31

Charles III wrote:Ukri trebaju dodati gas na bojištu. Što poraznije budu vijesti s bojišta to će biti veći otpor u Rusiji.

A tamo je kao što vidimo jako veselo...
ukrajinci dolaskom kiša, lošeg vremena. zime i niskih temperatura.
trebali bi napraviti jedinice s motom;

"Raniti, a ne ubiti"

iliti sustavno šusati snajperima po barbarskoj gamadi tako da ih ne ubije, a napravi od njih invalida.

majkama će mrtav sin uvijek izazvat bijes prema drugoj strani

majkama invalidima, sinovima o kojima se moraju brinut-izazvat će bijes prema patuljku.

sustavno 0,5 snajperima raditi invalide od ruskih dječaka.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 27/9/2022, 20:02

Ima li potvrda o napredovanju prema Kremini,jesu li presli ove vodene barijere, Siverski Donjec?
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18695
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 27/9/2022, 20:55

Nocas, ili sutra moglo bi doci do pokusaja izvlacenja rusa iz Limana.

Za 4-6 dana bit ce potpuno okruzeni.

Ovdje bi moglo ostati tehnike i oruzja slicno kao u Izjumu, mozda i vise.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18695
2015-08-09


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 27/9/2022, 21:17

dijagram wrote:Nocas, ili sutra moglo bi doci do pokusaja izvlacenja rusa iz Limana.

Za 4-6 dana bit ce potpuno okruzeni.

Ovdje bi moglo ostati tehnike i oruzja slicno kao u Izjumu, mozda i vise.
čekamo žgadiji smiljsku da se očituje. kao i polutansku iz australije i vjernog putinovog suborca T.-a

(vjerovatno se opet rusi disciplinirano razmještaju na druge položaje, dok ih neorganizirani, pijani i nacizmu skloni ukrajici u bauljanju slijede. moja pretpostavka)

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 27/9/2022, 21:50

dijagram wrote:Nocas, ili sutra moglo bi doci do pokusaja izvlacenja rusa iz Limana.

Za 4-6 dana bit ce potpuno okruzeni.

Ovdje bi moglo ostati tehnike i oruzja slicno kao u Izjumu, mozda i vise.
Sudeći prema nekim informacijama od pri sat, ovo bi moglo biti trenutno stanje stvari...

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Fdr2Am0XkB8bg-0?format=jpg&name=large

Ak je istina, onda su Rusi zaista u gabuli, mada ovako rapidno napredovanje mere biti i mač sa dvi oštrice i za drugu stranu. Vidit ćemo što sutra donosi, jutro je pametnije od noći.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10217
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 27/9/2022, 21:54

Paralelno s ovim, kolaju informacije da Ukri pokušavaju prodor i prema Shypilivki, istočno. 

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Screen30

Prilično smjelo, nema što

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10217
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 27/9/2022, 22:00

dijagram wrote:Ima li potvrda o napredovanju prema Kremini,jesu li presli ove vodene barijere, Siverski Donjec?

evo mapa, jesu.. ovo je Surijak koji je lagano pro-RU ali daje jako jako točne mape pa ga svi citiraju
https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1V8NzjQkzMOhpuLhkktbiKgodOQ27X6IV&ll=49.04715366317513%2C38.162954396498236&z=10

https://www.scribblemaps.com/maps/view/Operational%20Map%20Ukraine/nBT8ffpeGH

Ovaj drugi izvor je malo više pro.UKR njegove mape su malo konzervativnije.
Btw vrlo lako je moguće da su Ukrainci otišli i dublje nego što ove mape prikazuju i to dosta dublje, međutim oni su obojica dosta konzervativni čekaju bolje potvrde. U svakom slučaju raspad Ruskih linija obrane se ubrzava zadnja dva tri dana..

dijagram wrote:Nocas, ili sutra moglo bi doci do pokusaja izvlacenja rusa iz Limana.

Za 4-6 dana bit ce potpuno okruzeni.

Ovdje bi moglo ostati tehnike i oruzja slicno kao u Izjumu, mozda i vise.

Vidit ćemo. Fora je da prema pričama RU/UKR ekipe čak i RU izvlačenje iz Izjuma je sve teže.. obje ceste su im u domet UKR artiljerije.. računaj da Ukrainci imaju već sada dosta samohodnih haubica zapadne proizvodnje te dosta zarobljenih /svojih Ruskih kraćeg dometa, mogu vrlo brzo sa njima djelovati.. samo trebaju specijalce sa dronovima dovući blizu ceste par km , i rokaj. e da imaju pomoć i USA satelita. Dole teren sa istočne strane gdje je proboj je dosta teže prohodan za tešku mehanizaciju, ali sa druge strane idealan za upad



_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 27/9/2022, 22:02

AlfaOmega wrote:
dijagram wrote:Nocas, ili sutra moglo bi doci do pokusaja izvlacenja rusa iz Limana.

Za 4-6 dana bit ce potpuno okruzeni.

Ovdje bi moglo ostati tehnike i oruzja slicno kao u Izjumu, mozda i vise.
Sudeći prema nekim informacijama od pri sat, ovo bi moglo biti trenutno stanje stvari...

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Fdr2Am0XkB8bg-0?format=jpg&name=large

Ak je istina, onda su Rusi zaista u gabuli, mada ovako rapidno napredovanje mere biti i mač sa dvi oštrice i za drugu stranu. Vidit ćemo što sutra donosi, jutro je pametnije od noći.
Ako karta daje stanje na terenu nocas ce se krenuti, i mimo zapovijedi o drzanju polozaja obrane.
Prilazom sa sjevera Liman nema utvrdjenu obranu, tu su najranjviji.
Moguca je i predaja, ovisi tko tamo zapovijeda.
Ukrajinci nadiru na vise pravaca, samo slusaju moje savjete s foruma:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18695
2015-08-09


michaellcmacha and Charles III like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 27/9/2022, 22:08

AssadNaPodmornici wrote:
dijagram wrote:Ima li potvrda o napredovanju prema Kremini,jesu li presli ove vodene barijere, Siverski Donjec?

evo mapa, jesu.. ovo je Surijak koji je lagano pro-RU ali daje jako jako točne mape pa ga svi citiraju
https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1V8NzjQkzMOhpuLhkktbiKgodOQ27X6IV&ll=49.04715366317513%2C38.162954396498236&z=10

https://www.scribblemaps.com/maps/view/Operational%20Map%20Ukraine/nBT8ffpeGH

Ovaj drugi izvor je malo više pro.UKR njegove mape su malo konzervativnije.
Btw vrlo lako je moguće da su Ukrainci otišli i dublje nego što ove mape prikazuju i to dosta dublje, međutim oni su obojica dosta konzervativni čekaju bolje potvrde. U svakom slučaju raspad Ruskih linija obrane se ubrzava zadnja dva tri dana..

dijagram wrote:Nocas, ili sutra moglo bi doci do pokusaja izvlacenja rusa iz Limana.

Za 4-6 dana bit ce potpuno okruzeni.

Ovdje bi moglo ostati tehnike i oruzja slicno kao u Izjumu, mozda i vise.

Vidit ćemo. Fora je da prema pričama RU/UKR ekipe čak i RU izvlačenje iz Izjuma je sve teže.. obje ceste su im u domet UKR artiljerije.. računaj da Ukrainci imaju već sada dosta samohodnih haubica zapadne proizvodnje te dosta zarobljenih /svojih Ruskih kraćeg dometa, mogu vrlo brzo sa njima djelovati.. samo trebaju specijalce sa dronovima dovući blizu ceste par km , i rokaj. e da imaju pomoć i USA satelita. Dole teren sa istočne strane gdje je proboj je dosta teže prohodan za tešku mehanizaciju, ali sa druge strane idealan za upad


Bit ce prolaska pjesastva u bijegu, neke ce zarobiti, proci se jos moze, pogotovo nocu.
Bude li se islo tehnikom to ce im vecinom polupati jer ce biti tamo gdje ih ukrajinci cekaju.
Uglavnom sam i pretpostavljao nadiranje sjeverno i ugrozu Limana visoko sa sjevera ,a ne uz sam grad i frontalno s juga.
Uskoro to pada, nema sanse za obranu.
Novi kaos u ruskom stozeru.
Potjerat ce ih onda daleko na sjever, Rubizne i severodonjeck takodjer ce napasti sa oslobodjenog sjevera.
Bocno ce tek pritiskati kao sada Liman s juga.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18695
2015-08-09


AssadNaPodmornici and Charles III like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 28/9/2022, 00:12

dijagram wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
dijagram wrote:Ima li potvrda o napredovanju prema Kremini,jesu li presli ove vodene barijere, Siverski Donjec?

evo mapa, jesu.. ovo je Surijak koji je lagano pro-RU ali daje jako jako točne mape pa ga svi citiraju
https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1V8NzjQkzMOhpuLhkktbiKgodOQ27X6IV&ll=49.04715366317513%2C38.162954396498236&z=10

https://www.scribblemaps.com/maps/view/Operational%20Map%20Ukraine/nBT8ffpeGH

Ovaj drugi izvor je malo više pro.UKR njegove mape su malo konzervativnije.
Btw vrlo lako je moguće da su Ukrainci otišli i dublje nego što ove mape prikazuju i to dosta dublje, međutim oni su obojica dosta konzervativni čekaju bolje potvrde. U svakom slučaju raspad Ruskih linija obrane se ubrzava zadnja dva tri dana..

dijagram wrote:Nocas, ili sutra moglo bi doci do pokusaja izvlacenja rusa iz Limana.

Za 4-6 dana bit ce potpuno okruzeni.

Ovdje bi moglo ostati tehnike i oruzja slicno kao u Izjumu, mozda i vise.

Vidit ćemo. Fora je da prema pričama RU/UKR ekipe čak i RU izvlačenje iz Izjuma je sve teže.. obje ceste su im u domet UKR artiljerije.. računaj da Ukrainci imaju već sada dosta samohodnih haubica zapadne proizvodnje te dosta zarobljenih /svojih Ruskih kraćeg dometa, mogu vrlo brzo sa njima djelovati.. samo trebaju specijalce sa dronovima dovući blizu ceste par km , i rokaj. e da imaju pomoć i USA satelita. Dole teren sa istočne strane gdje je proboj je dosta teže prohodan za tešku mehanizaciju, ali sa druge strane idealan za upad


Bit ce prolaska pjesastva u bijegu, neke ce zarobiti, proci se jos moze, pogotovo nocu.
Bude li se islo tehnikom to ce im vecinom polupati jer ce biti tamo gdje ih ukrajinci cekaju.
Uglavnom sam i pretpostavljao nadiranje sjeverno i ugrozu Limana visoko sa sjevera ,a ne uz sam grad i frontalno s juga.
Uskoro to pada, nema sanse za obranu.
Novi kaos u ruskom stozeru.
Potjerat ce ih onda daleko na sjever, Rubizne i severodonjeck takodjer ce napasti sa oslobodjenog sjevera.
Bocno ce tek pritiskati kao sada Liman s juga.
znam da je na kraju kada je bila ona Harkivska kontra ofanziva jedini si ti upira da UKR treba ići na Kupjansk i Izjum, da ne smiju dati Rusima odmora ispao si u pravu...

inače ispalo je u pravu kada je Strelkov govorio još tamo u 4,5, mjesecu.
Kada su Rusi pomalo osvajali Donbas/Lungask pisao je sljedeće ja i general smo ga citirali.
Da to što RU napreduje i osvaja pojedine gradove -da su to u suštini taktičke pobjede i strateški porazi.

Rusi su tada išli frontalno na UKR utvrđene položaje. Uopće nisu uspjevali izvojevati tipa opkoljavanje UKR vojske , svaki put Ukrainci bi se relativno kontrolirano izvukli. Rusko osvajanje je išlo na račun totalne artiljerijske nadmoći(tada su ispaljivali 50 000 -60 000 granata dnevno, koliko crvena armija 1941/1942 vs 3 milijuna nacista) , međutim napredovanje je išlo sporo i uz velike njihove i veće Ukrainske gubitke.
Strelkov je govorio da osim manjeg taktičkog uspjeha to je strateški poraz, jer Ukrainci bi svaki put izvukli jezgru vojske i uz velike gubitke se povukli na unaprijed utvrđene položaje. govorio je Strelkov da Ukrainci se brane drugo-razrednim vojnicima, starijima i slabije obučenim, a da u pozadini grade ofenzivne snage koje će krajem ljeta koristiti u ofenzivnim napadima kada se RU vojska iscrpi. Rusi nisu provodili mobilizaciju, i čak tada kada su kratko vrijeme Ukrainci imali veće gubitke nego Rusi, to nije niti približno dovoljno. Najbolje Ruske jedinice će iskrvariti na frontalnim napadima na Ukrainske drugo-razredne jedinice, a onda će krajem ljeta Ukrainci osloboditi novo-izgrađene brigade spremne za ofenzivne akcije.
I doslovno to se dogodilo. preko noći se situacija okrenula. HIMARSI su došli odlično Ukraincima, Rusima sjebalo logistiku. Deseci skladišta su gorili. I još je Strekov govorio da Ruska komanda doslovno igra po željama Ukrainske komande.
-----sada moj dodatak-----------
Ja osobno ne vidim što su Ukrainci napravili krivo tjekom cijelog rata -- aha da, Ruske tajne službe su sjebale Ukrainsku obranu juga zato su izgubili velik dio juga. Inače da to Rusi nisu napravili, i da su ih Ukrainci spremno dočekali u Berdijansku, Meltopolu, Hersonu, i da su Rusi tu imali gubitke kao gore na sjeveru gdje nisu osvojili niti jedan grad i povukli se, -- cijela Ruska ofenziva bi ispala brutalni fijasko. Ovako mogu se pohvaliti da su barem osvojili jug Ukraine, iako se incijativa prebacila u ruke Ukrainaca. Rusi doslovno mole kišu da zaustavi UKR napredovanje, iako ovi napreduju sporije ali guraju.

Rusi već provode mobilizaciju, doslovno će ubacivati sve lošije i lošije topovsko meso da krpa frontu protiv Ukrainaca. Govorilo se po internetu da tamo kada su Rusi osvajali po Donbasu(vrlo sporo) , da Ukrainci ubacuju VolksSturm jer su Ukrainci poslali ekipu od 40-50godina da drži obranu i prima najgore udare , sada Rusi šalju VolksSturm. Opreme nemaju dovoljno, oružja - izgleda da ta Ruska skladišta koja su trebala imati najveće količine oružja na planeti su doslovno popljačkana i loše održavana. Sve starija i starija tehnika ide. Međutim ako jesen uspori Ukraince moguće da Rusi dovedu nešto u red. Ja osobno smatram da Ukrainci ne smiju stati. Zapad treba slati streljivo i tehniku, a ovi ih trebaju pritiskati po cijeloj fronti. Ne smiu im dati mogućnost da se utvrđuju, ukopavaju, treniraju ove mobilizirane , nego rokaj 0-24 na svih 1500km fronte. Zapadna pomoć nesmije stati. Ruski gubici u avijaciji se gomilaju, količina ispaljenih krstarećih raketa je sve manja i manja, nije ono da svaki Ukrainski grad biva pogođen sa nekoliko projektila kao na početku rata , svaki dan.. čak i Ruska artiljerija zbog gubitaka streljiva, uništavanja logistike i skladišta, djeluje doslovno u najboljem slučaju na 1/5 onoga što je radila prije dolaska HIMARS sustava.

Mislim da će Rusi vrlo moguće prijetiti nuklearnim oružjem. Ukrainci neće pristati na prijetnje, pogotovo ako Rusi naprave aneksiju, nebih niti ja pristao niti pod cijenu osobnog života. na takve stvari se ne pristaje. Može se pregovarati o autonomiji, primirju, čak bi im i jebeni Krim ostavio kao Srbi Kosovo, ali ove priče da će oni uzeti Herson, Zaporožje oblast i takve pičke materine ne dolazi u obzir. kako rekoh čak i te taktičke nuklearne RUsi bi ih trebali više ispaliti na prvoj liniji fronte da negdje naprave efekt.
I šta onda? Opet UKR nisu porazili, a onda otvaramo mogućnost totalnog nuklearnog rata, koji bi završio tako da bi poginule stotine milijuna ljudi na sjevernoj hemisferi ali bi Rusija bila ukinuta kao civilizacija, nacija i narod. Jednostavno kao Bizant, Rim, Asteci, Inke , nestali bi.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 28/9/2022, 00:19

Inače defmon koji je pro-UKR ali dosta konzervativan sa mapama objavio novu.


Još da UKR uleti u Zarične a kladim se da Rusi tamo nemaju neku jaku obranu, Liman je pod skoro totalnim okruženjem, ostat će im možda koji šumski putevi gdje će vrlo teško biti izvući tešku tehniku.

Nevjeroajtno ako se ovo desi. Ne bi me čudio da Putin počne rokati taktičkim nuklearnim oružjem, samo gdje kada su pomješani Rusi i Ukrainci, .

Ili će noćas Rusi početi kupiti prnje iz Limana ili ako nemaju u Zarične neku jaku obranu i rezervu, jebali su ježa.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 28/9/2022, 00:24

Geroman u depresiji. jedan od većih pro-RU twiter profila

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by red wolf 28/9/2022, 00:27

Game is over...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by red wolf 28/9/2022, 00:28

Slijede Kremina, Svatove i Troicke...Onda Lisičansk i Severodonjeck...Prvo će past Luganska oblast...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 18 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 18 of 50 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 34 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum