ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 16 of 50 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 33 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 26/9/2022, 12:39

Charles III wrote:Kakve će biti demografske posljedice mobilizacije u Rusiji?

Nikakve. Ljudi su se jebali i pravili ili nisu pravili djecu i za vrijeme prošlih ratova,kriza i slično. Demografski pad kao takav je stvar samih ljudi i njihove odluke da imaju ili nemaju djecu. Ne do te mjere vanjske politike bokte, barem još to nema toliki utjecaj.

Što je tu toliko komplicirano, ljudi su postali komotni i velik broj njih promatra odgajanje djece kao gnjavažu kroz koju ne žele prolaziti. Sjebano ali je tako. Doduše u slučaju Rusije podržavam, što manje tih barbara to bolje. Coca-Cola,McDonalds,Durex itd nikada nisu trebali napustiti tržište iste...gamad treba tamaniti svim sredstvima.

Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 26/9/2022, 14:15

AssadNaPodmornici wrote:

upucalo Rusa u nekoj sibirskoj vukojebini zaduženog za mobilizaciju.  ono mlate se, pijani, prosvjedi, pucanjave.... veselo.. doktori mu se bore za život na respiratoru je..
rado Rus ide u vojnike, dvojica ga vuku treći mlati


Svakim danom opažam sve više sličnosti između Srba i Rusa.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/video-u-rusiji-sve-veci-otpor-mobilizaciji-spaljeno-20-ureda-za-regrutaciju/2398160.aspx

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 26/9/2022, 14:19

https://www.index.hr/vijesti/clanak/ruski-patrijarh-vojnicima-koji-umru-u-ukrajini-bit-ce-oprosteni-grijesi/2398033.aspx

Ruski popovi, isti mentalni sklop ko članovi SPC-a?!


Ne brine patrijarše, nema gužve u redu za Donbas:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/rusi-masovno-bjeze-od-mobilizacije-politicar-treba-im-zabraniti-odlazak/2398077.aspx

https://www.index.hr/vijesti/clanak/kadirov-poludio-na-ruse-koji-ne-zele-u-rat-nemaju-se-pravo-zvati-muskarcima/2398041.aspx

https://www.index.hr/vijesti/clanak/dopisnik-reutersa-iz-rusije-drustvo-puca-po-savovima/2398089.aspx

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 26/9/2022, 15:42

Naci rus napao ruse.
Kako sad pa to, objasnit ce putko, ili crvenko:)
https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/cure-detalji-maskara-u-skoli-ruski-mediji-tvrde-napadac-je-bio-sav-u-crnom-a-na-grudima-je-imao-kukasti-kriz-15253021
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 26/9/2022, 15:53

crvenkasti wrote:
dijagram wrote:Naci rus napao ruse.
Kako sad pa to, objasnit ce putko, ili crvenko:)
https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/cure-detalji-maskara-u-skoli-ruski-mediji-tvrde-napadac-je-bio-sav-u-crnom-a-na-grudima-je-imao-kukasti-kriz-15253021

Nacisti su Ukrajinci ili Hrvati, a ne Rusi.

Možda je luđak umislio da je Ukrajinac? Ne nih rekao da je Hrvat,

Nesto ko ludjak srbin koji govori da je Hrvat:)
Ludjaci ste, kako god okrenes.

dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


michaellcmacha likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 26/9/2022, 16:17

Navodni novi prodori na sjeveru, preuzima se teritorij istocno od Oskila.
Gdje su yoda i strelkov, motri li tko ili se spava ko u ruskom stozeru:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 26/9/2022, 17:34

dijagram wrote:Navodni novi prodori na sjeveru, preuzima se teritorij istocno od Oskila.
Gdje su yoda i strelkov, motri li tko ili se spava ko u ruskom stozeru:)

Došlo je do proboja fronte. Uzet je cijeli Kupijansk kao i druga sela. Situacija kao da se malo ubrzava. Vidjet ćemo kako će se dalje situacija razvijati. Ima dosta videa uništene tehnike sa jedne i druge strane, ali evo jedan sa Ruske gdje projektilom iz helikoptera gađaju Ukrainski BMP na pontonskom mostu.

Dosta napredna raketa, ispali je helikopter i okrene se nazad u sigurnost, a onda operator rakete joystickom je navodi na metu..




Sa druge strane nešto sitno Rusi napreduju prema Bahmutu navodno su rubu grada.
E da još se špekulira o novoj UKR ofenzivi negdje na jugu, ali to su telegram/twiter rasprave.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20962
2018-06-14


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 26/9/2022, 17:50

AssadNaPodmornici wrote:
dijagram wrote:Navodni novi prodori na sjeveru, preuzima se teritorij istocno od Oskila.
Gdje su yoda i strelkov, motri li tko ili se spava ko u ruskom stozeru:)

Došlo je do proboja fronte. Uzet je cijeli Kupijansk kao i druga sela. Situacija kao da se malo ubrzava. Vidjet ćemo kako će se dalje situacija razvijati. Ima dosta videa uništene tehnike sa jedne i druge strane, ali evo jedan sa Ruske gdje projektilom iz helikoptera gađaju Ukrainski BMP na pontonskom mostu.

Dosta napredna raketa, ispali je helikopter i okrene se nazad u sigurnost, a onda operator rakete joystickom je navodi na metu..




Sa druge strane nešto sitno Rusi napreduju prema Bahmutu navodno su rubu grada.
E da još se špekulira o novoj UKR ofenzivi negdje na jugu, ali to su telegram/twiter rasprave.

Lakoca kojom su ukrajinci presli Oskil nakon operacije Harkiv i oslobadjanja Izjuma ukazuje da se rusi nisu konsolidirali.
Nisu uspjeli postaviti obranu na stotinjak kilometara istocne obale Oskila.
Ukrajinci su ga presli na vise mjesta, gotovo nez vecih borbenih djelovanja.
Preuzeli su Kupjansk prelazeci sam most koji nitko nije branio ,barem potpuno srusio, nista.
Osim forsiranja rijeke na vise mjesta kako izgleda ukrajinci napreduju dalje na istok, oslobode poneko selo gotovo svakodnevno.
Ne vidim mogucnost rusa da sada zauzmu obrambene crte na 100 km kopna i to tako da budu cvrste i odlucno branjene.
Ako to nisu ucinili koristeci rijeku, ne znam kako bi to ucinili sad.
Pjesastva kao da i nemaju, djeluju i dalje topnickoraketnim sustavima, pokusavaju opet pojacano zrakoplovima koji najcesce budu oboreni.
Sve to ukazuje na nemoc, nesposobnost, malobrojnost, najvise neorganiziranost.
Ukrajinci ovo moraju koristiti optimalno, nikako stati, ovakav neprijatelj gotovo je porazen, ne smije mu se dati predah.

dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


veber, michaellcmacha, Noor, AssadNaPodmornici and Charles III like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 26/9/2022, 19:09

Balistički luk



_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10266
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 26/9/2022, 19:26

dijagram wrote:

Lakoca kojom su ukrajinci presli Oskil nakon operacije Harkiv i oslobadjanja Izjuma ukazuje da se rusi nisu konsolidirali.
Nisu uspjeli postaviti obranu na stotinjak kilometara istocne obale Oskila.
Ukrajinci su ga presli na vise mjesta, gotovo nez vecih borbenih djelovanja.
Preuzeli su Kupjansk prelazeci sam most koji nitko nije branio ,barem potpuno srusio, nista.
Osim forsiranja rijeke na vise mjesta kako izgleda ukrajinci napreduju dalje na istok, oslobode poneko selo gotovo svakodnevno.
Ne vidim mogucnost rusa da sada zauzmu obrambene crte na 100 km kopna i to tako da budu cvrste i odlucno branjene.
Ako to nisu ucinili koristeci rijeku, ne znam kako bi to ucinili sad.
Pjesastva kao da i nemaju, djeluju i dalje topnickoraketnim sustavima, pokusavaju opet pojacano zrakoplovima koji  najcesce budu oboreni.
Sve to ukazuje na nemoc, nesposobnost, malobrojnost, najvise neorganiziranost.
Ukrajinci ovo moraju koristiti optimalno, nikako stati, ovakav neprijatelj gotovo je porazen, ne smije mu se dati predah.

Problem je manjak ljudstva na ruskoj strani. Ukri su inicijalno krenuli frontalno na Liman. Kad se ustanovilo da je dobro branjen, razvukli su snage po bokovima od Yampila (istok) do Yarova (sjevero-zapad). Rusi su to prozrili i također razvukli snage, što je polučilo svrsi. Problem je što Rusi dalje nisu mogli razvlačiti, dok Ukri jesu. Tak da su odlučili udariti još zapadnije, kod Oleksandrivke, gdi je u biti i napravljen odlučujući proboj. Koliko Rusima manjka ljudstva tu, govori činjenica da su se Ukri čak odlučili i razdjeliti, gdi je jedna brigada krenula sjeverno ka Lozovama, a druga sjevero-istočno ka Karpivki i kasnije Ridkodubu. I sad opet, ka i u slučaju Izijuma, "zarezuju" ka jugu, kak bi Liman uhvatili u okruženje.
Osobno nisam optimist da će se Rusi ovdi odbraniti, jerbo sve ak im i stigne pojačanje sa sjevera, problem stvara činjenica da su Ukri već prešli Oskil i zauzeli istočni Kupjansk. No vidit ćemo... Ako je Rusima stvarno stalo da odbrane ovo područje, ne vjerujem da će ga tak lakonski prepustiti ka što je bija slučaj sa Izijumom.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10266
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 26/9/2022, 19:29

Kak stvari stoje, navodno su se Ukri posli istočnog Kupjanska već počeli spuštati duž rijeke južno. 




Nekad i warmonitor zna euforično potrčati pred rudo za informacijama, ali eto, naznaka je da Ukri nisu stali.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10266
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 26/9/2022, 19:31

Rusija je popušila. Ostala im samo još ova mobilizacija i da to proglase dijelom Rusije šta znatno komplicira stvari na šahovskoj ploči jer onda nema više diplomacije nego samo udri pa tko koga.

Eto sad im je doša Salvini i Berluskoni na vlast u Italiji ( treća članica eurozone i G7 ) i odma javljaju iz EU centrale da je odgođen dogovor o ograničavanju cijena ruske nafte.

Dobija po pički na frontu al ga neka sila drži iznad vode jer ta sila ima sličan cilj kao i on kad je zapadna žgadija u pitanju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176040
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 26/9/2022, 19:52

AlfaOmega wrote:
dijagram wrote:

Lakoca kojom su ukrajinci presli Oskil nakon operacije Harkiv i oslobadjanja Izjuma ukazuje da se rusi nisu konsolidirali.
Nisu uspjeli postaviti obranu na stotinjak kilometara istocne obale Oskila.
Ukrajinci su ga presli na vise mjesta, gotovo nez vecih borbenih djelovanja.
Preuzeli su Kupjansk prelazeci sam most koji nitko nije branio ,barem potpuno srusio, nista.
Osim forsiranja rijeke na vise mjesta kako izgleda ukrajinci napreduju dalje na istok, oslobode poneko selo gotovo svakodnevno.
Ne vidim mogucnost rusa da sada zauzmu obrambene crte na 100 km kopna i to tako da budu cvrste i odlucno branjene.
Ako to nisu ucinili koristeci rijeku, ne znam kako bi to ucinili sad.
Pjesastva kao da i nemaju, djeluju i dalje topnickoraketnim sustavima, pokusavaju opet pojacano zrakoplovima koji  najcesce budu oboreni.
Sve to ukazuje na nemoc, nesposobnost, malobrojnost, najvise neorganiziranost.
Ukrajinci ovo moraju koristiti optimalno, nikako stati, ovakav neprijatelj gotovo je porazen, ne smije mu se dati predah.

Problem je manjak ljudstva na ruskoj strani. Ukri su inicijalno krenuli frontalno na Liman. Kad se ustanovilo da je dobro branjen, razvukli su snage po bokovima od Yampila (istok) do Yarova (sjevero-zapad). Rusi su to prozrili i također razvukli snage, što je polučilo svrsi. Problem je što Rusi dalje nisu mogli razvlačiti, dok Ukri jesu. Tak da su odlučili udariti još zapadnije, kod Oleksandrivke, gdi je u biti i napravljen odlučujući proboj. Koliko Rusima manjka ljudstva tu, govori činjenica da su se Ukri čak odlučili i razdjeliti, gdi je jedna brigada krenula sjeverno ka Lozovama, a druga sjevero-istočno ka Karpivki i kasnije Ridkodubu. I sad opet, ka i u slučaju Izijuma, "zarezuju" ka jugu, kak bi Liman uhvatili u okruženje.
Osobno nisam optimist da će se Rusi ovdi odbraniti, jerbo sve ak im i stigne pojačanje sa sjevera, problem stvara činjenica da su Ukri već prešli Oskil i zauzeli istočni Kupjansk. No vidit ćemo... Ako je Rusima stvarno stalo da odbrane ovo područje, ne vjerujem da će ga tak lakonski prepustiti ka što je bija slučaj sa Izijumom.
Tocno, oni crtu i nemaju. Pokusavaju djelovati punktovima i interventnim snagama u slucaju napada.
Za to opet nemaju sposobne postrojbe niti po broju niti kvaliteti, a da ne spominjem moral.
Ukrajincima je ovo teritorij s ruskom poroznom i slabom obranom.
Da su nesto jaci i odlucniji upali bi opet 20-30 km u dubinu kao kod Harkiva.
Dogodila bi se ista stvar kao tamo.
No dovoljno im je i ovako, stalno na ledjima protivnika, ne daju im mira, pomicu, napreduju, rusi uzmicu, nije im do borbe jer ce nastradati.
Kad ih odgurnu jos malo dalje od Oskila imat ce pozadinsku dubinu, prebaciti znatnije snage i vjerojatno sporadicno probiti odlucnije i brze nego sto rade sada.
Imam dojam da ruski stozer ovo drzi formalno, ako obrane obrane, a mogu to tek ako ukrajinci pogrijese i stanu.
Sjever luganske oblasti brzo bi mogao biti ukrajinski.
Liman ce dakako osloboditi, sirokim obuhvatom, uzi,  uz sam grad manje je vazan, iako mozda i tu popusti obrana rusa, svjesni su nezavidne situacije.
Bit ce izvlacenja preko oranica prema Rubizneu .
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


AssadNaPodmornici and Charles III like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 26/9/2022, 21:02

AlfaOmega wrote:


Problem je manjak ljudstva na ruskoj strani.
ček malo, od kuda je sada to problem?
kaj niste tvrdili da četnici skupe milju vojnika taj čas.
pregaze ukrajinu do berlina.

bog vas jebo, čitate li što ste napisali prije.
kad se već zaboravljivi.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Noor 26/9/2022, 22:14

veber wrote:
AlfaOmega wrote:


Problem je manjak ljudstva na ruskoj strani.
ček malo, od kuda je sada to problem?
kaj niste tvrdili da četnici skupe milju vojnika taj čas.
pregaze ukrajinu do berlina.

bog vas jebo, čitate li što ste napisali prije.
kad se već zaboravljivi.
manjak ljudstva, a izginulo ih kaže svega 5900

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 26/9/2022, 22:19

AlphaOmega ne izlazi sa tim tvrdanjam.. mislim da je on stavio nekih 15 000 poginulih Rusa, moje mišljenje je negdje oko 20 000 možda koja tisuća više. ukrainski gubici su slični

Rusi gubici u tehnici su pun k veći

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20962
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Noor 26/9/2022, 22:20

AssadNaPodmornici wrote:AlphaOmega ne izlazi sa tim tvrdanjam.. mislim da je on stavio nekih 15 000 poginulih Rusa, moje mišljenje je negdje oko 20 000 možda koja tisuća više. ukrainski gubici su slični

Rusi gubici u tehnici su pun k veći
nisam ni napisala da Alfa to tvrdi...tvrdi Šojgu

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 26/9/2022, 22:27

AssadNaPodmornici wrote:AlphaOmega ne izlazi sa tim tvrdanjam.. mislim da je on stavio nekih 15 000 poginulih Rusa, moje mišljenje je negdje oko 20 000 možda koja tisuća više. ukrainski gubici su slični

Rusi gubici u tehnici su pun k veći
Na onaj broj uništene tehnike ruski gubitci su vjerojatno i duplo veći a izbačeni iz stroja su sugurno još toliki. Rat intenzivno traje već 7 mjeseci a ratište ogromno, ispaljeno na milijune granata, raketa, javelina,... a to sve govori da je broj žrtava jeben na obje strane s tim da su se ukri dobro ukopali pa su i gubitci manji a i pametnije su se povlačili da izbjegnu bilo kakvo okruženje osim Mariupolja no tu su kupili vrijeme za Ukrajinu.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


michaellcmacha likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Noor 26/9/2022, 22:38

Charles III wrote:https://www.index.hr/vijesti/clanak/ruski-patrijarh-vojnicima-koji-umru-u-ukrajini-bit-ce-oprosteni-grijesi/2398033.aspx

Ruski popovi, isti mentalni sklop ko članovi SPC-a?!


Ne brine patrijarše, nema gužve u redu za Donbas:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/rusi-masovno-bjeze-od-mobilizacije-politicar-treba-im-zabraniti-odlazak/2398077.aspx

https://www.index.hr/vijesti/clanak/kadirov-poludio-na-ruse-koji-ne-zele-u-rat-nemaju-se-pravo-zvati-muskarcima/2398041.aspx

https://www.index.hr/vijesti/clanak/dopisnik-reutersa-iz-rusije-drustvo-puca-po-savovima/2398089.aspx
rekli bi...sve ide po planu  :rasta

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 26/9/2022, 22:41

Noor wrote:
AssadNaPodmornici wrote:AlphaOmega ne izlazi sa tim tvrdanjam.. mislim da je on stavio nekih 15 000 poginulih Rusa, moje mišljenje je negdje oko 20 000 možda koja tisuća više. ukrainski gubici su slični

Rusi gubici u tehnici su pun k veći
nisam ni napisala da Alfa to tvrdi...tvrdi Šojgu
Šojgu ne vjeruje ni ringo a on je baš znao lupetati do kosti.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 26/9/2022, 22:43

Šandor Winnetou wrote:
AssadNaPodmornici wrote:AlphaOmega ne izlazi sa tim tvrdanjam.. mislim da je on stavio nekih 15 000 poginulih Rusa, moje mišljenje je negdje oko 20 000 možda koja tisuća više. ukrainski gubici su slični

Rusi gubici u tehnici su pun k veći
Na onaj broj uništene tehnike ruski gubitci su vjerojatno i duplo veći a izbačeni iz stroja su sugurno još toliki. Rat intenzivno traje već 7 mjeseci a ratište ogromno, ispaljeno na milijune granata, raketa, javelina,... a to sve govori da je broj žrtava jeben na obje strane s tim da su se ukri dobro ukopali pa su i gubitci manji a i pametnije su se povlačili da izbjegnu bilo kakvo okruženje osim Mariupolja no tu su kupili vrijeme za Ukrajinu.
većina tehnike sa Ruske strane na Oryxu je napuštena ili oštećena . Ili vrlo često uništena kada nikoga nije bilo u njoj.. zato nisu tako gubici u ljudstvu tako kako bi čovjek očekivao na količinu izgubljene tehnike, međutim sve skupa RU vojska je u sjebanom stanju sada.. a nije to više SSSR da će za njih ginuti sada deseci milijuni drugih naroda, i da će im AMeri slati neograničenu količinu resursa, hrane, industrijskih pogona da štancaju oružje.. e da prosječna Ruskinja ima 1-2 djece, a u Moskvi gledam prosječna plaća je oko 10 000kn , neće takva ekipa baš se smrzavati u istočnoj Ukraini..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20962
2018-06-14


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 16 of 50 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 33 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum