ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 30 of 50 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 40 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 4/10/2022, 21:02

dijagram wrote:Gle ovog pajaca.
Kakav strucnjak:)
Ko baba na placu.


dobro ovdje ne znaš tko je gori, voditeljica koja ne zna strane svijeta ili ovaj što je na birtijskoj  razini rješavanja svega

Šandor Winnetou

Posts : 19654
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 4/10/2022, 21:04

Šandor Winnetou wrote:
dijagram wrote:Gle ovog pajaca.
Kakav strucnjak:)
Ko baba na placu.


dobro ovdje ne znaš tko je gori, voditeljica koja ne zna strane svijeta ili ovaj što je na birtijskoj  razini rješavanja svega


Nemam ni ja ovdje voditelja uopce, ali svejedno napisem i kazem toliko toga.
Pajac prepricava sto se dogodilo proteklih dana, nema pojma, ne usudi se nista prognozirati, dati ideju, svoj generalski pogled na sve.
Nista.
Takav je naravno bio i u ratu:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18695
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 4/10/2022, 21:05

dijagram wrote:
Charles III wrote:Piše: Domagoj Franić




Gledamo ovih dana kolaps ruske vojske na svim crtama bojišnice u oblasti Luganska, sada i Khersona.

Do sada sam bio pomalo u nedoumici, kako je moguće da tolika "sila" ovako gubi rat, da je doslovno pregažena ili će to uskoro biti.
Naravno da je oružje 50% uspjeha u ratu, ostalo čine ljudi, obučenost, moral.....
Prvih 50% rusija je imala u samom startu "specijalne operacije". Imala je oružja u izobilju, istina svakojakog, dobrog i lošeg ali ga je imala u količinama 5-10 puta većim nego Ukrajina.
Imala je i više vojnika. Ali nije imala ono što vojsku čini vojskom, bilo gdje na svijetu.
Nije imala DOČASNIKE. Ključ ovoga rata.
U svim vojskama svijeta i u svim ratovima dočasnici su alfa i omega ratovanja. Oni su ti koji vode ratnike za sobom u bitku, konkretno, na prvoj crti, u rovu, na tenku ili oklopnom vozilu.
Tko zapovijeda desetinama, vodovima, sve do satnija? Sigurno ne "visoki časnici". Oni većinom griju dupe u nekakvim uredima ili barem koji kilometar iza crte bojišnice. Govorim o ruskoj vojsci, u Domovinskom ratu su i časnici ležali u rovovima.
Ruski sustav je jednostavno takav, sazdan od nepotizma, privilegija, narcisoidnosti i prije svega korupcije. Dok su časnici gradili "karijere", praznili skladišta i punili džepove, dočasnički kadar je u potpunosti zapostavljen i gurnut na marginu vojske i njenog ustroja. Ruska verzija dočasnika uglavnom su vojnici po ugovoru koji nemaju vodeću ulogu niti upravljaju vođenjem poput svojih kolega u zapadnim vojskama.
Nisu ni zaduženi za taktiku i brigu o postrojbi, disciplini, rad...... Osoba koja je zadužena za sve u ruskoj vojsci je časnik. Zato je ruska vojska prepuna časničkog kadra. Koji radi i poslove koje u zapadnim vojskama rade dočasnici.
Za usporedbu, američka vojska povjerava vodstvo dočasnicima. Zapovjedništvo je gurnuto prema najnižem mogućem činu, što znači da časnici daju ciljeve - na primjer, zauzeti brdo - a dočasnici rade na tome kako to učiniti.
Nesrazmjer visokih časnika, nižih časnika/dočasnika je u ruskoj vojsci izrazit usprkos pokušajima reformi zadnjih desetljeća. Privilegirane kaste visokih časnika uvijek su spriječavale ugrožavanja svojih statusa i odnosa unutar ruskih oružanih snaga.
Sjetite se, nedavno sam pisao kako im pitomci ranije završavaju školovanje da bi imao tko obučavati vojsku. Nedostaje im dočasničkog kadra za obuku u obučnim centrima, pokušajte samo zamisliti koliko dočasnika fali ruskoj vojsci na prvim crtama bojišnice. Na tisuće, sigurno. Pri tome mislim na dočasnike "a la zapad" a ne ruske, kojih i da ima dovoljno, jednostavno nemaju zadaću vođenja i upravljanja vojnim operacijama na taktičkoj razini.
Sjetite se što znači narednik, u zapadnim vojskama. On je Bog svojim vojnicima, koji ih obučava, maltretira, iscrpljuje, gazi ali i nagrađuje obučenošću koja će im jednog dana na crti bojišnice čuvati život i donijeti pobjedu.
Ne zamara se "obična" vojska bojnicima, pukovnicima ili generalima. Čak i ne zna tko je tamo neki treći u hijerarhijskom nizu.... Imaju svoga narednika i dalje od toga ih nije briga.
Toga u ruskoj vojsci nedostaje u svakoj postrojbi, jednostavno "rulju" nema tko voditi. Pogotovo netko sa iskustvom, znanjem i dugom dočasničkom karijerom. Ruska vojska jednostavno ima premalo "nižih organizatora" i izvršitelja zamisli nadređenih časnika ili zapovjedništava.
Kao da grupi novopridošlih mobiliziranih karikatura od 50 godina i koju više, izmješanom sa dijelom golobradih adolescenata izdate zapovijed "idite, osvojite ono selo ili grad". Kako, kada, sa čime, kojom taktikom?. Tko će im to reći? Tko će ih okupiti, objasniti i povesti za sobom na izvršenje zadaće, smišljeno, sigurno i efikasno? Časnik? On će vjerojatno u bunkeru prazniti bocu vodke dok oni budu ginuli ne znajući za što i za koga.
Između ruskih časnika, za koje sami rusi tvrde da su većinom nesposobni i "priučenih vojnika" nema nikoga.
Vidim to kao jedan od glavnih neuspijeha ruske vojske u vođenju ove krvave agresije i rata.
I hvala Bogu da je tako, sada je kasno za izrade novih doktrina ili strategija razvoja ruskih oružanih snaga. "Prošla baba sa kolačima"

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 309843147_10222610771322814_2343386936115298720_n.jpg?_nc_cat=105&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=ejJc8hcak_QAX8Wl1e0&_nc_ht=scontent-muc2-1
Ne znam tko je Domagoj Franic ali kako se raspisao i "detektirao" problem ruske vojske u kvaliteti ili nekvaliteti ruskog docasnika moram reci da je to pogresno.
Tocno je kako navodi da ruski casnicki kadar nema narocitu kvalitetu.
I to se govori tek nakon spoznaje o njihovom radu u konkretnom ratu u ukrajini.
Uglavnom ih se smatralo barem relativno sposobnima ,a poglavito rusko naoruzanje.
Otud i procjene silnih analiticara, vojnih i civilnih strucnjaka ,nasih i svjetskih koji su prognozirali brzi slom ukrajinske vojske naspram superiorne ruske sile.
Danas se ocito reteriralo i ruske casnike, a poprilicno i rusko naoruzanje vise tako ne vide.
Najbolje se nauci na samom primjeru, das nekome da nesto uradi pa vidis kakav ce biti rezultat:)
Prica o ruskim docasnicima kao dodatnom velikom problemu uz casnike pogresna je.
Ruski docasnik ne moze biti narocito kvalitetan uz ovakve ruske casnike, uz njihovu zaostalu doktrinu ratovanja.
Rusi imaju problem u ukrajini jer je prvo sam politicki vrh, a zasigurno konzultiravsi se podrobno sa stozerom ruske vojske donio niz katastrofalnih odluka.
Ruski docasnik, i vojnik s time nemaju ama bas nikakve veze.
Onaj tko je bio u ratu, tko zna nesto o vojsci, ratovanju, tko je prosao to, a k tome ako je bio talentiran, sposoban, inteligentan i ima dar za isto
e taj moze uociti ono sto drugi ne vide.
Citamo ovih dana silne analize i vidjeli smo toliko pogresnih procjena, stavova, pokusaja tumacenja necega sto je tek stereotip, nastrebano
nauceno, sto je gotovo opceprihvaceno u vojnim strukturama, a to je moc, snaga, sposobnost ruske vojske, te istovremeno podcjenjivanje 
ukrajinske naspram tako veilke, naoruzane i sposobne sile.
Sve to napisali su i izjavili ljudi koji nemaju kvalitetu, koji ne poznaju stvar na pravi nacin, koji nemaju iskustvo, koji mozda imaju i neko ratno iskustvo ali
ne razumiju, nisu inteligentni, nemaju dar, nemaju instinkt, nisu ga imali niti u ratu.
Taj dar imaju malobrojni, a nazalost vecina casnika u svim armijama svijeta sacinjena je od karijerista, nekvalitetnog kadra koji i daje pogresne procjene situacije.
Ruski docasnici pa i vojnici slika su i prilika ruskog politickog i vojnog vrha, ruskih stozera, generala, naravno da ne mogu biti narocito kvalitetni uz nekvalitetne casnike.
Spominju se primjerice zapadni docasnici, i opet pretjerivanje, kao da se ocjenjuju nakon gledanja kakvog ratnog filma:)
Spominje zapadne docasnike koji se bave taktikom, a ruski kao ne jer to odradjuju ruski casnici.
Pogresno, cak elementarno, niti zapadni docasnici ne bave se taktikom, njome se bave casnici.
Docasnici se bave bojem, borbom, skupina od desetak ljudi nije takticka skupina, nego borbena.
Vod je najmanja takticka postrojba i vidi vraga zapovjednik voda je casnik, a ne docasnik.
Razumijem da se htjelo reci ovo, ruski docasnici nisu sposobni i kvalitetni u izvodjenju bojevih radnji u okviru neke takticke zamisli, naravno nekog casnika.
Ruski, a ni zapadni docasnici ne dobiju zapovijed da zauzmu grad ili selo, kako ovaj Franic navodi.
To dobiju takticke potrojbe, za kakvo selo barem satnija ili dvije, ojacana prikladnim naoruzanjem i drugim rodovima vojske.
Tim taktickim postrojbama zapovijedaju opet casnici, a ne docasnici.
Docasnik zapadne armije ne odlucuje o tome kako zauzeti selo ili grad, odlucuje kako na svom pravcu djelovanja odraditi borbeno takticku radnju koja mu je zadana, zapovijedjena od casnika dakako:)
Mogao bih mali roman o svemu ali, mozda kakvom prilikom, ovo je ipak forum:)
Uglavnom, pogresno detektiran problem.
Najvjerojatnije prica iz krugova "strucnjaka" koji sad traze neka opravdanja za potpuno nerazumijevanje ratovanja i promasene procjene i ocjene.
Mogu umjesto svih ruskih docasnika postaviti zapadne, nista se na bojistu promijenilo ne bi.
U DR sreo sam naravno puno casnika, docasnika, vojnika.
I sam sam bio casnik prije evo, trideset godina.
Broj casnika koje cijenim jako je mali, broj docasnika puno puno veci, kao i broj vojnika.
Uzgred, casnici koje cijenim uglavnom su nepoznati siroj javnosti, tek u lokalnim sredinama, oni su maknuti nakon rata da bi "strucnjaci" mogli izgledati strucno:)

Čovjek ima face profil, bio je hrvatski branitelj i umirovljeni je pukovnik HV-a i zna jako puno o vojnim temama, pratim njegov profil. Puno je toga predvidio vrlo uspješno kad je ovaj rat u pitanju, no to ne znači da je u svemu u pravu. Hvala ti na iscrpnoj kritici njegove teze. Neću reći ni da si ti 100 % u pravu, nisam vojni stručnjak al tvoja protuteza mi pije vodu.


Last edited by Charles III on 4/10/2022, 21:10; edited 1 time in total

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 4/10/2022, 21:08

Charles III wrote:
Šandor Winnetou wrote:
Hektorović wrote:U paralelnom svijetu Srbi još uvijek spremaju napad na Odesu

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Slika254
to je spika u stilu doći će rusi i oslobodti kosovo i RSK i onda ćemo svima jebati mater jer smo mlogo jaki


Ovo su crtali nedavno :

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 FY3AWdSXoAgy7p1
srpsko kraljevstvo  Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 1f602  Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 1f602 
U svakom slučaju yoda je spominjao dekija pa da  vidim što taj kaže za trenutnu sitaciju. Inače taj lik ima fatamorgane spram kojih ringo izgleda kao racionalan čovjek Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 1f602

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19654
2017-12-31


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 4/10/2022, 21:11

Olga Skabejeva, ruska televizijska voditeljica i politička komentatorica iznenadila je pitanjem Andreja Maročka, zapovjednika ‘narodne milicije‘ iz Luhanska u svojoj emisiji ‘60 minuta‘ na ruskoj državnoj televiziji.
- Mi u studiju nismo vojni analitičari pa bih vas zamolila da mi objasnite zašto mi napredujemo metar po metar kad oni napreduju selo po selo - upitala je Skabejeva Maročka, očito nezadovoljna trenutnim tijekom rata te dodala: ‘Zašto stvari trenutno idu loše po nas i kada će se to promijeniti?‘



- Shvatite činjenicu da se mi ne borimo protiv ukrajinskih snaga već NATO-a i njegovih trupa. Oni imaju ogromne resurse i trenutno su jači od nas. Glavna snaga su im obavještajci. Prate doslovno svaki naš korak preko satelita. Naravno, to im daje ogromnu prednost i trenutno su njihove šanse za uspjeh puno veće od naših - pomalo rezignirano je odgovorio Maročka i tako vjerojatno dodao još koju boru na čelo Vladimiru Putinu.


dobro jutro kolumbo
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 4/10/2022, 21:29

debotoijusto wrote:[size=32]Olga Skabejeva, ruska televizijska voditeljica i politička komentatorica iznenadila je pitanjem Andreja Maročka, zapovjednika ‘narodne milicije‘ iz Luhanska u svojoj emisiji ‘60 minuta‘ na ruskoj državnoj televiziji.[/size]
[size=32]- Mi u studiju nismo vojni analitičari pa bih vas zamolila da mi objasnite zašto mi napredujemo metar po metar kad oni napreduju selo po selo - upitala je Skabejeva Maročka, očito nezadovoljna trenutnim tijekom rata te dodala: ‘Zašto stvari trenutno idu loše po nas i kada će se to promijeniti?‘[/size]



[size=32]- Shvatite činjenicu da se mi ne borimo protiv ukrajinskih snaga već NATO-a i njegovih trupa. Oni imaju ogromne resurse i trenutno su jači od nas. Glavna snaga su im obavještajci. Prate doslovno svaki naš korak preko satelita. Naravno, to im daje ogromnu prednost i trenutno su njihove šanse za uspjeh puno veće od naših - pomalo rezignirano je odgovorio Maročka i tako vjerojatno dodao još koju boru na čelo Vladimiru Putinu.[/size]


[size=32]dobro jutro kolumbo[/size]
olga bi rado mlatila gloginje tuđim kurcem no svoju pogrdu ni i mlaku vodu ne bi umočila da ne dobije upalu mokračnog mijura!

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19654
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by vuksadinare 4/10/2022, 21:30

debotoijusto wrote:[size=32]Olga Skabejeva, ruska televizijska voditeljica i politička komentatorica iznenadila je pitanjem Andreja Maročka, zapovjednika ‘narodne milicije‘ iz Luhanska u svojoj emisiji ‘60 minuta‘ na ruskoj državnoj televiziji.[/size]
[size=32]- Mi u studiju nismo vojni analitičari pa bih vas zamolila da mi objasnite zašto mi napredujemo metar po metar kad oni napreduju selo po selo - upitala je Skabejeva Maročka, očito nezadovoljna trenutnim tijekom rata te dodala: ‘Zašto stvari trenutno idu loše po nas i kada će se to promijeniti?‘[/size]



[size=32]- Shvatite činjenicu da se mi ne borimo protiv ukrajinskih snaga već NATO-a i njegovih trupa. Oni imaju ogromne resurse i trenutno su jači od nas. Glavna snaga su im obavještajci. Prate doslovno svaki naš korak preko satelita. Naravno, to im daje ogromnu prednost i trenutno su njihove šanse za uspjeh puno veće od naših - pomalo rezignirano je odgovorio Maročka i tako vjerojatno dodao još koju boru na čelo Vladimiru Putinu.[/size]


[size=32]dobro jutro kolumbo[/size]
...zato jer ukri nisu sirijci...b.t.w gdje nestadose oni asadovi koji su kao dosli kao 'pojacanje' rujama na pocetku agresije?..cuo sam da ih je brdo zagnjojilo kod mariopulja a da je dio zbrisao iz ukrajine nakon prvih metaka i pravac nazad sirija da se tuku ipak sa svojim parom isilovcima i slicnima..jer jbg nisu oni opasni ukri..a ni asad se vise ne javlja u posljednje vrijeme sa podrskom putinu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99014
2015-09-08


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 4/10/2022, 21:35

debotoijusto wrote:Olga Skabejeva, ruska televizijska voditeljica i politička komentatorica iznenadila je pitanjem Andreja Maročka, zapovjednika ‘narodne milicije‘ iz Luhanska u svojoj emisiji ‘60 minuta‘ na ruskoj državnoj televiziji.
- Mi u studiju nismo vojni analitičari pa bih vas zamolila da mi objasnite zašto mi napredujemo metar po metar kad oni napreduju selo po selo - upitala je Skabejeva Maročka, očito nezadovoljna trenutnim tijekom rata te dodala: ‘Zašto stvari trenutno idu loše po nas i kada će se to promijeniti?‘



- Shvatite činjenicu da se mi ne borimo protiv ukrajinskih snaga već NATO-a i njegovih trupa. Oni imaju ogromne resurse i trenutno su jači od nas. Glavna snaga su im obavještajci. Prate doslovno svaki naš korak preko satelita. Naravno, to im daje ogromnu prednost i trenutno su njihove šanse za uspjeh puno veće od naših - pomalo rezignirano je odgovorio Maročka i tako vjerojatno dodao još koju boru na čelo Vladimiru Putinu.


dobro jutro kolumbo

Bas, dobro jutro.
Iako, ne bore se protiv NATO-a nego protiv ukrajinske vojske.
Oni nemaju ogromne resurse ali dobili su americku pomoc i nisu vise inferiorni u naoruzanju, tehnici, opremi.
U nekim segmentima su i u prednosti, u nekima jos uvijek su losiji od rusa.
Obajvestajci su im dobri, rade dobar posao za razliku od ruskih, no nisu prevaga na ratnom polju.
Sanse za uspjeh su im znatno vece, tu je u pravu.
Za jednog rusa rekao je dosta i vjerojatno sokirao gledateljstvo i rusofile:)
No nije rekao najvaznije.
Rusi su agresori, ne prizanju ukrajinu kao drzavu, ukrajince kao narod, diktirali bi im stvari kao kakvoj retardiranoj skupini.
Ukrajinci ne zele tutore koji ce im"objasniti" tko su i sto su i sto trebaju ciniti u zivotu.
Za ukrajince su tek bezobzirni agresori kojima se ne zele pokoriti.
Za ukrajince su ,kako ih najcesce nazivaju , odvratni orci.
Volja ukrajinaca za obranom podize ih za dva koplja iznad pljackaske rulje orka.
Nema sanse da im se predaju, nema sanse da se pokore.
Ne boje se ruske sile za koju su uglavnom svi drzali da je znatno veca nego sto realnost pokazuje.
To se vidjelo prvog tjedna rata, kada smo ovdje miha, tre i ja, i jos poneki forumas rekli da se to nece odvijati prema ruskim zeljama.
Rekli smo da su potcijenili ukrajince, nece uspjeti i u konacnici ce izgubiti rat.
Jako malo nas je tvrdilo da ce biti tako, jako malo nas.
Za mene nema velikog obrata, mozda za kotromanovice i slicne:)
Ovo je ocekivano i davno najavljeno.
Danas ce naravno  vecina analiticara okrenuti plocu, govore o obratu, cude se, sokirani kao recimo srbi :)
Danas stidljivo govore cak i o mogucoj ukrajinskoj pobjedi.
Mi smo rekli vec na pocetku, ovakav docek rusa ukazuje na jedinstvo ukrajinskog naroda,nece se dati, pobijedit ce.
I pobijedili su vec tada, ovo sada je vrijeme oslobadjanja zemlje.
Pobjeda se zbila u veljaci, onda kada nisu izgubili, tada su pobijedili ruse.
I mi smo pobijedili srbe 91.
95 smo tek oslobodili cijelu zemlju.
U svakom slucaju, i poneki rus evo javno pocinje shvacati stvari, to je dobar znak.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18695
2015-08-09


michaellcmacha, AssadNaPodmornici and Charles III like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by vuksadinare 4/10/2022, 21:39

bivsi vagnerovac koji je tesko ranjen u ukrajini u proljece..kaze da u prva tri mjeseca rata grupa vagner je imala preko 40% izbacenih iz stroja..a da je danas brojka sigurno daleko veca..i da vjerojatno danas grupa vagner mozda vise borbeno kao cjelina ne djeluju u ukrajini..procjenivsi da danas stanje nije isto kao na pocetku rata i da vagnerovci vise nisu voljni izlagati glavu za putina..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99014
2015-09-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 4/10/2022, 21:40

dijagram wrote:
debotoijusto wrote:[size=41]Olga Skabejeva, ruska televizijska voditeljica i politička komentatorica iznenadila je pitanjem Andreja Maročka, zapovjednika ‘narodne milicije‘ iz Luhanska u svojoj emisiji ‘60 minuta‘ na ruskoj državnoj televiziji.[/size]
[size=41]- Mi u studiju nismo vojni analitičari pa bih vas zamolila da mi objasnite zašto mi napredujemo metar po metar kad oni napreduju selo po selo - upitala je Skabejeva Maročka, očito nezadovoljna trenutnim tijekom rata te dodala: ‘Zašto stvari trenutno idu loše po nas i kada će se to promijeniti?‘[/size]



[size=41]- Shvatite činjenicu da se mi ne borimo protiv ukrajinskih snaga već NATO-a i njegovih trupa. Oni imaju ogromne resurse i trenutno su jači od nas. Glavna snaga su im obavještajci. Prate doslovno svaki naš korak preko satelita. Naravno, to im daje ogromnu prednost i trenutno su njihove šanse za uspjeh puno veće od naših - pomalo rezignirano je odgovorio Maročka i tako vjerojatno dodao još koju boru na čelo Vladimiru Putinu.[/size]


[size=41]dobro jutro kolumbo[/size]

Bas, dobro jutro.
Iako, ne bore se protiv NATO-a nego protiv ukrajinske vojske.
Oni nemaju ogromne resurse ali dobili su americku pomoc i nisu vise inferiorni u naoruzanju, tehnici, opremi.
U nekim segmentima su i u prednosti, u nekima jos uvijek su losiji od rusa.
Obajvestajci su im dobri, rade dobar posao za razliku od ruskih, no nisu prevaga na ratnom polju.
Sanse za uspjeh su im znatno vece, tu je u pravu.
Za jednog rusa rekao je dosta i vjerojatno sokirao gledateljstvo i rusofile:)
No nije rekao najvaznije.
Rusi su agresori, ne prizanju ukrajinu kao drzavu, ukrajince kao narod, diktirali bi im stvari kao kakvoj retardiranoj skupini.
Ukrajinci ne zele tutore koji ce im"objasniti" tko su i sto su i sto trebaju ciniti u zivotu.
Za ukrajince su tek bezobzirni agresori kojima se ne zele pokoriti.
Za ukrajince su ,kako ih najcesce nazivaju , odvratni orci.
Volja ukrajinaca za obranom podize ih za dva koplja iznad pljackaske rulje orka.
Nema sanse da im se predaju, nema sanse da se pokore.
Ne boje se ruske sile za koju su uglavnom svi drzali da je znatno veca nego sto realnost pokazuje.
To se vidjelo prvog tjedna rata, kada smo ovdje miha, tre i ja, i jos poneki forumas rekli da se to nece odvijati prema ruskim zeljama.
Rekli smo da su potcijenili ukrajince, nece uspjeti i u konacnici ce izgubiti rat.
Jako malo nas je tvrdilo da ce biti tako, jako malo nas.
Za mene nema velikog obrata, mozda za kotromanovice i slicne:)
Ovo je ocekivano i davno najavljeno.
Danas ce naravno  vecina analiticara okrenuti plocu, govore o obratu, cude se, sokirani kao recimo srbi :)
Danas stidljivo govore cak i o mogucoj ukrajinskoj pobjedi.
Mi smo rekli vec na pocetku, ovakav docek rusa ukazuje na jedinstvo ukrajinskog naroda,nece se dati, pobijedit ce.
I pobijedili su vec tada, ovo sada je vrijeme oslobadjanja zemlje.
Pobjeda se zbila u veljaci, onda kada nisu izgubili, tada su pobijedili ruse.
I mi smo pobijedili srbe 91.
95 smo tek oslobodili cijelu zemlju.
U svakom slucaju, i poneki rus evo javno pocinje shvacati stvari, to je dobar znak.
:tu :tu :tu beer
Jesi li sutra u ovom kraju, ipak je 30 g u pitanju!?

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19654
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 4/10/2022, 21:44

Šandor Winnetou wrote:
dijagram wrote:
debotoijusto wrote:[size=41]Olga Skabejeva, ruska televizijska voditeljica i politička komentatorica iznenadila je pitanjem Andreja Maročka, zapovjednika ‘narodne milicije‘ iz Luhanska u svojoj emisiji ‘60 minuta‘ na ruskoj državnoj televiziji.[/size]
[size=41]- Mi u studiju nismo vojni analitičari pa bih vas zamolila da mi objasnite zašto mi napredujemo metar po metar kad oni napreduju selo po selo - upitala je Skabejeva Maročka, očito nezadovoljna trenutnim tijekom rata te dodala: ‘Zašto stvari trenutno idu loše po nas i kada će se to promijeniti?‘[/size]



[size=41]- Shvatite činjenicu da se mi ne borimo protiv ukrajinskih snaga već NATO-a i njegovih trupa. Oni imaju ogromne resurse i trenutno su jači od nas. Glavna snaga su im obavještajci. Prate doslovno svaki naš korak preko satelita. Naravno, to im daje ogromnu prednost i trenutno su njihove šanse za uspjeh puno veće od naših - pomalo rezignirano je odgovorio Maročka i tako vjerojatno dodao još koju boru na čelo Vladimiru Putinu.[/size]


[size=41]dobro jutro kolumbo[/size]

Bas, dobro jutro.
Iako, ne bore se protiv NATO-a nego protiv ukrajinske vojske.
Oni nemaju ogromne resurse ali dobili su americku pomoc i nisu vise inferiorni u naoruzanju, tehnici, opremi.
U nekim segmentima su i u prednosti, u nekima jos uvijek su losiji od rusa.
Obajvestajci su im dobri, rade dobar posao za razliku od ruskih, no nisu prevaga na ratnom polju.
Sanse za uspjeh su im znatno vece, tu je u pravu.
Za jednog rusa rekao je dosta i vjerojatno sokirao gledateljstvo i rusofile:)
No nije rekao najvaznije.
Rusi su agresori, ne prizanju ukrajinu kao drzavu, ukrajince kao narod, diktirali bi im stvari kao kakvoj retardiranoj skupini.
Ukrajinci ne zele tutore koji ce im"objasniti" tko su i sto su i sto trebaju ciniti u zivotu.
Za ukrajince su tek bezobzirni agresori kojima se ne zele pokoriti.
Za ukrajince su ,kako ih najcesce nazivaju , odvratni orci.
Volja ukrajinaca za obranom podize ih za dva koplja iznad pljackaske rulje orka.
Nema sanse da im se predaju, nema sanse da se pokore.
Ne boje se ruske sile za koju su uglavnom svi drzali da je znatno veca nego sto realnost pokazuje.
To se vidjelo prvog tjedna rata, kada smo ovdje miha, tre i ja, i jos poneki forumas rekli da se to nece odvijati prema ruskim zeljama.
Rekli smo da su potcijenili ukrajince, nece uspjeti i u konacnici ce izgubiti rat.
Jako malo nas je tvrdilo da ce biti tako, jako malo nas.
Za mene nema velikog obrata, mozda za kotromanovice i slicne:)
Ovo je ocekivano i davno najavljeno.
Danas ce naravno  vecina analiticara okrenuti plocu, govore o obratu, cude se, sokirani kao recimo srbi :)
Danas stidljivo govore cak i o mogucoj ukrajinskoj pobjedi.
Mi smo rekli vec na pocetku, ovakav docek rusa ukazuje na jedinstvo ukrajinskog naroda,nece se dati, pobijedit ce.
I pobijedili su vec tada, ovo sada je vrijeme oslobadjanja zemlje.
Pobjeda se zbila u veljaci, onda kada nisu izgubili, tada su pobijedili ruse.
I mi smo pobijedili srbe 91.
95 smo tek oslobodili cijelu zemlju.
U svakom slucaju, i poneki rus evo javno pocinje shvacati stvari, to je dobar znak.
:tu :tu :tu beer
Jesi li sutra u ovom kraju, ipak je 30 g u pitanju!?

Nisam, posao, mi radoholicari smo ovisnici:)
Ako nista drugo bila mi je ekipa momaka iz VK tu ovih dana pa smo radili i druzili se.
Kako se kaze, povezivanje ugodnog s korisnim.
Mislim da cu za VK i VU u studenom, nisam bio zadnjih godina a izgledno je da cu imati slobodnog vremena tih dana.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18695
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 4/10/2022, 21:47

dijagram wrote:
Šandor Winnetou wrote:
dijagram wrote:
debotoijusto wrote:[size=48]Olga Skabejeva, ruska televizijska voditeljica i politička komentatorica iznenadila je pitanjem Andreja Maročka, zapovjednika ‘narodne milicije‘ iz Luhanska u svojoj emisiji ‘60 minuta‘ na ruskoj državnoj televiziji.[/size]
[size=48]- Mi u studiju nismo vojni analitičari pa bih vas zamolila da mi objasnite zašto mi napredujemo metar po metar kad oni napreduju selo po selo - upitala je Skabejeva Maročka, očito nezadovoljna trenutnim tijekom rata te dodala: ‘Zašto stvari trenutno idu loše po nas i kada će se to promijeniti?‘[/size]



[size=48]- Shvatite činjenicu da se mi ne borimo protiv ukrajinskih snaga već NATO-a i njegovih trupa. Oni imaju ogromne resurse i trenutno su jači od nas. Glavna snaga su im obavještajci. Prate doslovno svaki naš korak preko satelita. Naravno, to im daje ogromnu prednost i trenutno su njihove šanse za uspjeh puno veće od naših - pomalo rezignirano je odgovorio Maročka i tako vjerojatno dodao još koju boru na čelo Vladimiru Putinu.[/size]


[size=48]dobro jutro kolumbo[/size]

Bas, dobro jutro.
Iako, ne bore se protiv NATO-a nego protiv ukrajinske vojske.
Oni nemaju ogromne resurse ali dobili su americku pomoc i nisu vise inferiorni u naoruzanju, tehnici, opremi.
U nekim segmentima su i u prednosti, u nekima jos uvijek su losiji od rusa.
Obajvestajci su im dobri, rade dobar posao za razliku od ruskih, no nisu prevaga na ratnom polju.
Sanse za uspjeh su im znatno vece, tu je u pravu.
Za jednog rusa rekao je dosta i vjerojatno sokirao gledateljstvo i rusofile:)
No nije rekao najvaznije.
Rusi su agresori, ne prizanju ukrajinu kao drzavu, ukrajince kao narod, diktirali bi im stvari kao kakvoj retardiranoj skupini.
Ukrajinci ne zele tutore koji ce im"objasniti" tko su i sto su i sto trebaju ciniti u zivotu.
Za ukrajince su tek bezobzirni agresori kojima se ne zele pokoriti.
Za ukrajince su ,kako ih najcesce nazivaju , odvratni orci.
Volja ukrajinaca za obranom podize ih za dva koplja iznad pljackaske rulje orka.
Nema sanse da im se predaju, nema sanse da se pokore.
Ne boje se ruske sile za koju su uglavnom svi drzali da je znatno veca nego sto realnost pokazuje.
To se vidjelo prvog tjedna rata, kada smo ovdje miha, tre i ja, i jos poneki forumas rekli da se to nece odvijati prema ruskim zeljama.
Rekli smo da su potcijenili ukrajince, nece uspjeti i u konacnici ce izgubiti rat.
Jako malo nas je tvrdilo da ce biti tako, jako malo nas.
Za mene nema velikog obrata, mozda za kotromanovice i slicne:)
Ovo je ocekivano i davno najavljeno.
Danas ce naravno  vecina analiticara okrenuti plocu, govore o obratu, cude se, sokirani kao recimo srbi :)
Danas stidljivo govore cak i o mogucoj ukrajinskoj pobjedi.
Mi smo rekli vec na pocetku, ovakav docek rusa ukazuje na jedinstvo ukrajinskog naroda,nece se dati, pobijedit ce.
I pobijedili su vec tada, ovo sada je vrijeme oslobadjanja zemlje.
Pobjeda se zbila u veljaci, onda kada nisu izgubili, tada su pobijedili ruse.
I mi smo pobijedili srbe 91.
95 smo tek oslobodili cijelu zemlju.
U svakom slucaju, i poneki rus evo javno pocinje shvacati stvari, to je dobar znak.
:tu :tu :tu beer
Jesi li sutra u ovom kraju, ipak je 30 g u pitanju!?

Nisam, posao, mi radoholicari smo ovisnici:)
Ako nista drugo bila mi je ekipa momaka iz VK tu ovih dana pa smo radili i druzili se.
Kako se kaze, povezivanje ugodnog s korisnim.
Mislim da cu za VK i VU u studenom, nisam bio zadnjih godina a izgledno je da cu imati slobodnog vremena tih dana.
ajd javi se, nismo se vidjeli par godina  beer

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19654
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 4/10/2022, 21:49

Budem
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18695
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 4/10/2022, 22:07

Po mapama koje je yoda dao vidljiv je danasnji napredak od 10-15 km na hersonskom bojistu.
Pale su utvrdjene crte koje su bile problematicne za ukrajince.
Za nekoliko dana ukrajinci ce stici do Kahovke, rusi nemaju postavljenu obranu i tada su se pokazali jako losi spram ukrajinaca.
Bocnim napadom niz Dnjepar kad stignu do Kahovke biti ce kriticno za Herson, izvlacenje, pruzanje otpora, predaja, uvijek ista pitanja za ruske zapovjednike.
Sad je vrijeme za rusko zrakoplovstvo, pokusati zaustaviti napad cescim naletima i uz rizik gubitka dijela letjelica.
Bas me zanima hoce li to pokusati ili ostaviti sve kako jest i lansirati kakvu raketu na Odesu ili Lavov.
Cisti znak nemoci i teske frustracije.


Last edited by dijagram on 4/10/2022, 22:10; edited 1 time in total
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18695
2015-08-09


AssadNaPodmornici and Charles III like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 4/10/2022, 22:09

Meni jednostavno nevjerojatno da se jedva nakon 7-8 mjeseci ratna sreća okreće.. ono nama je trebalo par godina, Crvenoj Armiji par godina, na WW1 par godina, itd, ovdje doslovno nije prošlo niti 6-7 mjeseci i Ukrainci jurišaju, ja sam govorio eventualno iduće godine Ukrainci će toliko sranja napraviti Rusima da će se pričati o nuklearnom oružju, međutim evo nas jedva je prošlo par mjeseci...

Da nemaju Rusi nuklearno oružje davno bi njih i NATO pomeo

usput legendarni deki, Rusi ga makli sa fronte da as ne pogine, bitan im je za propagandu i vrbovanje srba za ratište



Last edited by AssadNaPodmornici on 4/10/2022, 22:11; edited 1 time in total

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20871
2018-06-14


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 4/10/2022, 22:10

dijagram wrote:Po mapama koje je yoda dao vidljiv je danasnji napredak od 10-15 km na hersonskom bojistu.
Pale su utvrdjene crte koje su bile problematicne za ukrajince.
Za nekoliko dana ukrajinci ce stici do Kahovke, rusi nemaju postavljenu obranu i tada su se pokazali jako losi spram ukrajinaca.
Bocnim napadom niz Dnjepar lad stignu do Kahovke biti ce kriticno za Herson, izvlacenje, pruzanje otpora, predaja, uvijek ista pitanja za ruske zapovjednike.
Sad je vrijeme za rusko zrakoplovstvo, pokusati zaustaviti napad cescim naletima i uz rizik gubitka dijela letjelica.
Bas me zanima hoce li to pokusati ili ostaviti sve kako jest i lansirati kakvu raketu na Odesu ili Lavov.
Cisti znak nemoci i teske frustracije.
i tih raketa je sve manje  i sve više ih je oborenih, jadni rusi sve teže i svoj bijes iskaljuju na naci civilima i naci civilnim zgradama :(

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19654
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 4/10/2022, 22:13

Šandor Winnetou wrote:
dijagram wrote:Po mapama koje je yoda dao vidljiv je danasnji napredak od 10-15 km na hersonskom bojistu.
Pale su utvrdjene crte koje su bile problematicne za ukrajince.
Za nekoliko dana ukrajinci ce stici do Kahovke, rusi nemaju postavljenu obranu i tada su se pokazali jako losi spram ukrajinaca.
Bocnim napadom niz Dnjepar lad stignu do Kahovke biti ce kriticno za Herson, izvlacenje, pruzanje otpora, predaja, uvijek ista pitanja za ruske zapovjednike.
Sad je vrijeme za rusko zrakoplovstvo, pokusati zaustaviti napad cescim naletima i uz rizik gubitka dijela letjelica.
Bas me zanima hoce li to pokusati ili ostaviti sve kako jest i lansirati kakvu raketu na Odesu ili Lavov.
Cisti znak nemoci i teske frustracije.
i tih raketa je sve manje  i sve više ih je oborenih, jadni rusi sve teže i svoj bijes iskaljuju na naci civilima i naci civilnim zgradama :(

Rusi su ispucali zaista 4000+ krstarećih raketa/balističkih, zaista eventualno USA i možda Kina toliko projektila imaju na skladištima..  tu su jedino opravdali naziv druge sile svijeta, i nažalost u nuk oružju
međutim fora je nisu skršili niti UKR infrastrukturu niti vojsku, i sada kurac, mogu ispaliti ono što proizvedu.. par desetaka mjesečno, što bi značilo par stotina godišnje , što bi značilo niti 10% što su ispalili za sada.. kap u moru


Last edited by AssadNaPodmornici on 4/10/2022, 22:13; edited 1 time in total

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20871
2018-06-14


Šandor Winnetou and Charles III like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 4/10/2022, 22:13

AssadNaPodmornici wrote:Meni jednostavno nevjerojatno da se jedva nakon 7-8 mjeseci ratna sreća okreće.. ono nama je trebalo par godina, Crvenoj Armiji par godina, na WW1 par godina, itd, ovdje doslovno nije prošlo niti 6-7 mjeseci i Ukrainci jurišaju, ja sam govorio eventualno iduće godine Ukrainci će toliko sranja napraviti Rusima da će se pričati o nuklearnom oružju, međutim evo nas jedva je prošlo par mjeseci...

Da nemaju Rusi nuklearno oružje davno bi njih i NATO pomeo

Struka je strucno govorila o dugogodisnjem ratu, nakon uocavanja pogresnih osobnih procjena o ruskoj silnoj nadmoci:)
Sutra ce tumaciti kako su to i na koji nacin ukrajinci pobijedili ruse , onako strucno:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18695
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 4/10/2022, 22:17

Šandor Winnetou wrote:
dijagram wrote:Gle ovog pajaca.
Kakav strucnjak:)
Ko baba na placu.


dobro ovdje ne znaš tko je gori, voditeljica koja ne zna strane svijeta ili ovaj što je na birtijskoj  razini rješavanja svega

Pa ja ili Yoda bi bolje odradili ovo... Čak je u mapa već zastarjela pošto je na terenu totalni kolaps ruskih snaga i nema tu nikakvih obrane osim što su još uz sam Dnipro između Hersona i Kahovke.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 4/10/2022, 22:21

AssadNaPodmornici wrote:Meni jednostavno nevjerojatno da se jedva nakon 7-8 mjeseci ratna sreća okreće.. ono nama je trebalo par godina, Crvenoj Armiji par godina, na WW1 par godina, itd, ovdje doslovno nije prošlo niti 6-7 mjeseci i Ukrainci jurišaju

Mi smo imali sankcije, jako sporo se nabavljala oprema. 

Ukrajna je sprovela totalnu mobilizaciju, spremni su primiti u vojsku još milijun ljudi. Za sve su dobili jako solidnu opremu, dobrim dijelom generaciju ispred Ruske, plus net-centric uređaje upravljanja koje Rusi nemaju iako su potrošili silne milijarde na modernizaciju (doslovno tableti za svaki vod, svako vozilo,... na kojim imaš sva kretanja i podatke u realnom vremenu... i to uopće nije tako skupo ili komplicirano za isprogramirat)

Dok su se Rusi tek sad sjetili mobilizirati i uglavnom im je ostalo staro smeće pošto su sve modernizirano skršili u debilnim potezima zadnjih 6 mjeseci.


Last edited by Hektorović on 4/10/2022, 22:22; edited 1 time in total
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


AssadNaPodmornici and Charles III like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 4/10/2022, 22:22

Inače jedna zanimljiva stvar kako bi se Ruska situacija mogla razvijati. Ima 12-13 tweetova jedan ispod drugoga, tko ne zna ENG jezik sigurno ima google translate, ne treba vam twiter account(moj je ionako banned ) Ukratko govori o mogućnostima da se Rusi brane ili povuku, a perspektiva prema ovom tweetu im je nikakva.




Inače znate koja su dva analitičara bila cijelo vrijeme 100000% u pravu a ja sam ih citirao često.
Arestovič(Ukrainac) i Strelkov.. asevi su doslovno do detalja opisivali što će se događati, ja i hektorović smo ih citirali često.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20871
2018-06-14


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 30 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 30 of 50 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 40 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum