ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ruska invazija na Ukrajinu

Page 2 of 50 Previous  1, 2, 3 ... 26 ... 50  Next

Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by veber 1/4/2022, 21:12

ebenica wrote:
veber wrote:
ebenica wrote:
veber wrote:
ebenica wrote:
Šandor Winnetou wrote:
Debil, sa prijašnjim nickom je imao kakvo takvo poštovanje drugih, sa ovim je mulj sa dna septičke.
kak se to dobije? aha, samo treba napisat slava ukraini i to je to, zasluženo poštovanje, ako se napiše bilo kaj drugo automatski se isto gubi.
ispada da je kod vas poštovanje jebeno jeftino, jeftino se zasluži i jeftino se izgubi.
ti si mali debilček.

Forum kao i svaki drugi forum ima svoju publiku i svoje govornike.
nebitno radi li se rimskom forumu davno prije interneta ili ovom opskurnom.

kao svaki ima svoju publiku i svoje govornike.

isto tako se stiče ugled ili neugled.
.
au shit :^0  ponos na forumski ugled :D
daj sad malo o tome koliko zarađuješ i kakve pičke jebeš :D
opet skrećeš s teme.

nije rasprava krenula o zaradi i pičkama nego o opće društvenom ponašanju.

ti sigurno ne pičkaraš nekog na ulici jer bi ti se moglo desiti po matematici velikih brojeva da te svaki peti izubija.

zato normalni ljudi i na forumu u okrilju anonimnosti zadrže kućni red i odgoj.

a, to kaj si derpe, smeta samo tebe. ali ako te tješi ima vas oko 5% u općoj populaciji.
nije rasprava krenula o ničemu, ti si dosadan.
ti si dosadan. jedino kaj znaš napisati prema meni je što si napisao, a niti prema drugima nema neke razlike-sitne nijanse.
isključivo si tu da bi vrijeđao i liječio svoje frustracije, ne da bi sudjelovao u nekoj raspravi.

a, kao što rekoh prije, nije bed kaj si ti gej. problem je kaj si peder.

veber

Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici 1/4/2022, 21:24



ukrainski seljaci dočekavaju ukrainske oslobodioce u Nova Basan, selo par desetaka km istočno od Kijeva gdje su jučer Rusi dobili batina(stavio sam slike friško uništene tehnike)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20940
2018-06-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 1/4/2022, 21:24

veber wrote:
ebenica wrote:
veber wrote:
ebenica wrote:
veber wrote:
ebenica wrote:
Šandor Winnetou wrote:
Debil, sa prijašnjim nickom je imao kakvo takvo poštovanje drugih, sa ovim je mulj sa dna septičke.
kak se to dobije? aha, samo treba napisat slava ukraini i to je to, zasluženo poštovanje, ako se napiše bilo kaj drugo automatski se isto gubi.
ispada da je kod vas poštovanje jebeno jeftino, jeftino se zasluži i jeftino se izgubi.
ti si mali debilček.

Forum kao i svaki drugi forum ima svoju publiku i svoje govornike.
nebitno radi li se rimskom forumu davno prije interneta ili ovom opskurnom.

kao svaki ima svoju publiku i svoje govornike.

isto tako se stiče ugled ili neugled.
.
au shit :^0  ponos na forumski ugled :D
daj sad malo o tome koliko zarađuješ i kakve pičke jebeš :D
opet skrećeš s teme.

nije rasprava krenula o zaradi i pičkama nego o opće društvenom ponašanju.

ti sigurno ne pičkaraš nekog na ulici jer bi ti se moglo desiti po matematici velikih brojeva da te svaki peti izubija.

zato normalni ljudi i na forumu u okrilju anonimnosti zadrže kućni red i odgoj.

a, to kaj si derpe, smeta samo tebe. ali ako te tješi ima vas oko 5% u općoj populaciji.
nije rasprava krenula o ničemu, ti si dosadan.
ti si dosadan. jedino kaj znaš napisati prema meni je što si napisao, a niti prema drugima nema neke razlike-sitne nijanse.
isključivo si tu da bi vrijeđao i liječio svoje frustracije, ne da bi sudjelovao u nekoj raspravi.

a, kao što rekoh prije, nije bed kaj si ti gej. problem je kaj si peder.
uvijek isto: ti si gay, homić, ja jebem i dobro zarađujem- by dosadni veber.
i zašto bih ja želio biti kao ti, cijenjena individua, dosadna k'o kurac i da koristim forum kao mjesto na kojem će me netko, nepoznati, sa tko zna kakvim životnim vrijednostima, poput mihe npr. koji naoružan i sa značkom tuče djecu, cijenit? ne samo da si ti dosadan, nego si jebeno drogiran, tvoje "vrijednosti" su na razini djeteta od 3 godine ili glupe češke sobarice. internet je isplivao hrpu spodoba poput tebe koji se prezentiraju u određenom svjetlu, izvana gladac iznutra jadac. pusa od homića :love
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Hektorović 1/4/2022, 21:25

Kijev obranjen, Rusi se potpuno povlače u Bjelorusiju.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Šandor Winnetou and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by vuksadinare 1/4/2022, 21:27

jedan vic iz Moskve

-Mi smo u ratu sa NATO-om.
-Niste-odgovori Ukrajinac
-Kako?-upita ga Rus
-Izgubili ste sedam generala,100 zrakoplova,200 tenkova i jedan brod a NATO-a ni na vidiku.

vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99113
2015-09-08


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici 1/4/2022, 21:30

Hektorović wrote:Kijev obranjen, Rusi se potpuno povlače u Bjelorusiju.
Velika pobjeda. jbt sjećam se naših rasprava sa početka, ja sam msilio(i ti) da će rusi kroz tri tjedna izbiti na dnjepar, da će svi gradovi biti pod orkuženjem da će se neki i gradovi masovno predavati, a da će rusi imati totalnu zračnu supermaciju , da će se kao azeri ratovati + na još višoj razini(jer su jebena rusija) i da ukrainci već nakon dva tjedna neće se moći ratovati konvencionalno nego gerilski.

međutim ukrainci se ratuju konvecionalno i to uspješno, plus radi im gerila u pozadini,

kod Kijeva su ostvarili stratešku pobjedu. Moral im se bostao do neba, Rusi utekli porokani, vjerojatno su samo na Kijevskoj fronti(+ Čerkahiv) imali 5000 mrtvih , tu im je izbačeno doslovno 30% vojske iz stroja... ostali su demoralizirani, izmoreni, logistika potrošena, neće oni tek tako se regrupirati za Donbas..
zapadni analitičari govore o 10-15 regrupacije prije nove ofenzive, a moglo bi to trajati više .. pitanje je kakva im je sada logistika nakon svega, od ovih vojnika koji su se vratili u bjelorusiju pitaj boga koliko će ih gledati uteći iz vojske, moral očajan..

dosta mi je čitati jedan srpski forum, gdje vlada žestoka depresija.. ono 70% ljudi pod depresijom, 10% aj ono realno optimistični, a 20% uvjereni da je ovo ruska "genijalna varka"

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20940
2018-06-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 1/4/2022, 21:34

marcellus wrote:pa ne vidim da je ovo sovak.

ima drugi leksik. sovak je imao zagrebački akcent i izraze. I bil je na hrvatsku stranu izrazito. Pisao je kratke i zajebantske postove ili bi nešto spustio.

ovaj sere na dugačko, srbenda je, i nema smisla za humor. I govori drukčijim jezikom. Nema purgerštine u jeziku.

Ne bi rekao ni da je zmajček, zmajček je bio istina jezikoslovac (sovak je šljaker koliko se moglo videt) ali isto ujkan.

e sad robi... bi mogal bit.

Bok. Ovak. Dojdem večeras malo proviriti kaj ima i ufekam ovu temu i ono, ne mrem vjerovati kaj se piše. Još sam malo prolistal unatrag i imam kaj za videti i to od koga!!? Zato sam se sad na kratko opet regal da vas sve lepo pozdravim. I da vam velim kak mi uopće ni žal kaj sam otišel s foruma ... čast iznimkama na forumu, ali izgleda da su svi ponoreli.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici 1/4/2022, 21:35



ne znam kada je nastalo, ali pogledaj.. ruska kolona došla i sakrila se u nekom selu/predgrađu ... pazi ovo parkirali se svi među civile, u dvorište.. međutim nije ih spasilo, ukrainci ih doslovno sve porokali..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20940
2018-06-14


RayMabus, michaellcmacha and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 1/4/2022, 21:35

ebenica wrote:
Šandor Winnetou wrote:
ebenica wrote:
Šandor Winnetou wrote:
Debil, sa prijašnjim nickom je imao kakvo takvo poštovanje drugih, sa ovim je mulj sa dna septičke.
kak se to dobije? aha, samo treba napisat slava ukraini i to je to, zasluženo poštovanje, ako se napiše bilo kaj drugo automatski se isto gubi.
ispada da je kod vas poštovanje jebeno jeftino, jeftino se zasluži i jeftino se izgubi.
I danas si se praviš pametan a? Ne ide ti to, probaj biti samo glup kakav jesi pa ćeš imati više poštovanja :cleanteeth
da se pravim pametan ne bi mi išlo ali pošto jesam pametan ide mi sasvim dobro. nemam vaše poštovanje? au shit :( a baš sam htio bit dio plemena, šmrc.
drugi nitko ništa ne znaju, svi glupi i umišljeni... al eto nek si nam ti pametan... pa tko bi te primio u pleme... zovi Levog, on i njegovi primaju takve poput tebe

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 1/4/2022, 21:42

AssadNaPodmornici wrote:
Hektorović wrote:Kijev obranjen, Rusi se potpuno povlače u Bjelorusiju.
Velika pobjeda.
:tu napokon se zelensky može vratit u kijev. već je pun kurac onog njegovog green screena s floride.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 1/4/2022, 21:42

michaellcmacha wrote:
Šandor Winnetou wrote:
veber wrote:
Tovariš Koba wrote:
Šandor Winnetou wrote:
vuksadinare wrote:tupane...objasnio ti je ljubo sto je spansko u zagrebu....
Ljubo je danas dobre volje pa baca tuljanima srdelice lopatom

jesi uhvatio štogod?
dobacilo ti do kaveza?

:)
jedini tuljan si ti.

naprasno brisanje korisničkog računa i izreka
"nikad više"
pa otvaranje novog računa, prizemno kopiranje kretena-znači ni tu nisi uspio
da bi pljuvao po drugima jer si bio olfo dobar, miran, altruist pod nadimkom sovac.

šupak je šupak, nema veze s nadimkom na forumu

(a, stalno spominješ kurzarbeit i neke porte, očito ti je mala ustaška mirovina pa bi u njemačku. možeš raditi 400 i nekaj eura mjesečno bez prijave kao radnik, nakon kaj platiš stan 1200€ i hranu-ok ti ne trebaš hranu iz restorana, recimo 5€/dan-jako ti se isplati biti kurz)

a samo šupci mijenjaju nickove i jebu turkinje. i menadžeri su, a neki su i abolirani kako vidimo.
Debil, sa prijašnjim nickom je imao kakvo takvo poštovanje drugih, sa ovim je mulj sa dna septičke.
sad mi je jasnije zašto je inzistirao da se niti ne rukujemo kad je dolazio k meni... ono prvo što mi je rekao molim te da izbrišeš moj broj, što sam ja i učinio... jedino mi je žao jer bih rado da dođe po onaj šator... ili da ga pitam mogu li ga pokloniti ukrajincima....

Baš ti fala kolega. Ak se dobro spomnim nismo se rukovali zbog korone neg smo se kucnuli šakama. I obojica smo maske nosili. I kaj se tiče šatora slobodno si ga zadrži. Meni bu to škola ... pomogni sirotu na svoju sramotu. Se čovjek uči dok je živ.
I tebi pozdrav.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Hektorović 1/4/2022, 21:42

AssadNaPodmornici wrote:
Hektorović wrote:Kijev obranjen, Rusi se potpuno povlače u Bjelorusiju.
Velika pobjeda. jbt sjećam se naših rasprava sa početka, ja sam msilio(i ti) da će rusi kroz tri tjedna izbiti na dnjepar, da će svi gradovi biti pod orkuženjem da će se neki i gradovi masovno predavati, a da će rusi imati totalnu zračnu supermaciju , da će se kao azeri ratovati + na još višoj razini(jer su jebena rusija) i da ukrainci već nakon dva tjedna neće se moći ratovati konvencionalno nego gerilski.

međutim ukrainci se ratuju konvecionalno i to uspješno, plus radi im gerila u pozadini,

kod Kijeva su ostvarili stratešku pobjedu. Moral im se bostao do neba, Rusi utekli porokani, vjerojatno su samo na Kijevskoj fronti(+ Čerkahiv) imali 5000 mrtvih , tu im je izbačeno doslovno 30% vojske iz stroja... ostali su demoralizirani, izmoreni, logistika potrošena, neće oni tek tako se regrupirati za Donbas..
zapadni analitičari govore o 10-15 regrupacije prije nove ofenzive, a moglo bi to trajati više .. pitanje je kakva im je sada logistika nakon svega, od ovih vojnika koji su se vratili u bjelorusiju pitaj boga koliko će ih gledati uteći iz vojske, moral očajan..

dosta mi je čitati jedan srpski forum, gdje vlada žestoka depresija.. ono 70% ljudi pod depresijom, 10% aj ono realno optimistični, a 20% uvjereni da je ovo ruska "genijalna varka"

Famozni Strelkov daje na Telegramu dobro informiran i kritičan komentar. Dakle Putin je totalni idiot.

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 5addd910Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Bbc90610Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 60265710
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 1/4/2022, 21:43

michaellcmacha wrote:
ebenica wrote:
Šandor Winnetou wrote:
ebenica wrote:
Šandor Winnetou wrote:
Debil, sa prijašnjim nickom je imao kakvo takvo poštovanje drugih, sa ovim je mulj sa dna septičke.
kak se to dobije? aha, samo treba napisat slava ukraini i to je to, zasluženo poštovanje, ako se napiše bilo kaj drugo automatski se isto gubi.
ispada da je kod vas poštovanje jebeno jeftino, jeftino se zasluži i jeftino se izgubi.
I danas si se praviš pametan a? Ne ide ti to, probaj biti samo glup kakav jesi pa ćeš imati više poštovanja :cleanteeth
da se pravim pametan ne bi mi išlo ali pošto jesam pametan ide mi sasvim dobro. nemam vaše poštovanje? au shit :( a baš sam htio bit dio plemena, šmrc.
drugi nitko ništa ne znaju, svi glupi i umišljeni... al eto nek si nam ti pametan... pa tko bi te primio u pleme... zovi Levog, on i njegovi primaju takve poput tebe
ti me ne bi primio u svoje psihopatsko pandursko pleme? jebote jesam razočaran. neeeee.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 1/4/2022, 21:47

Šandor Winnetou wrote:
veber wrote:
Tovariš Koba wrote:
Šandor Winnetou wrote:
vuksadinare wrote:tupane...objasnio ti je ljubo sto je spansko u zagrebu....
Ljubo je danas dobre volje pa baca tuljanima srdelice lopatom

jesi uhvatio štogod?
dobacilo ti do kaveza?

:)
jedini tuljan si ti.

naprasno brisanje korisničkog računa i izreka
"nikad više"
pa otvaranje novog računa, prizemno kopiranje kretena-znači ni tu nisi uspio
da bi pljuvao po drugima jer si bio olfo dobar, miran, altruist pod nadimkom sovac.

šupak je šupak, nema veze s nadimkom na forumu

(a, stalno spominješ kurzarbeit i neke porte, očito ti je mala ustaška mirovina pa bi u njemačku. možeš raditi 400 i nekaj eura mjesečno bez prijave kao radnik, nakon kaj platiš stan 1200€ i hranu-ok ti ne trebaš hranu iz restorana, recimo 5€/dan-jako ti se isplati biti kurz)

a samo šupci mijenjaju nickove i jebu turkinje. i menadžeri su, a neki su i abolirani kako vidimo.
Debil, sa prijašnjim nickom je imao kakvo takvo poštovanje drugih, sa ovim je mulj sa dna septičke.

Znate kaj, možete mi ga sva trojica, četvorica i koliko god vas ima lepo podursati. I opet bum obrisal račun jer s ovakvim spodobama ne bih štel imati više niti forumsku prepisku imati da ne velim nekaj drugo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Hektorović 1/4/2022, 21:49

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Hektorović wrote:Kijev obranjen, Rusi se potpuno povlače u Bjelorusiju.
Velika pobjeda. jbt sjećam se naših rasprava sa početka, ja sam msilio(i ti) da će rusi kroz tri tjedna izbiti na dnjepar, da će svi gradovi biti pod orkuženjem da će se neki i gradovi masovno predavati, a da će rusi imati totalnu zračnu supermaciju , da će se kao azeri ratovati + na još višoj razini(jer su jebena rusija) i da ukrainci već nakon dva tjedna neće se moći ratovati konvencionalno nego gerilski.

međutim ukrainci se ratuju konvecionalno i to uspješno, plus radi im gerila u pozadini,

kod Kijeva su ostvarili stratešku pobjedu. Moral im se bostao do neba, Rusi utekli porokani, vjerojatno su samo na Kijevskoj fronti(+ Čerkahiv) imali 5000 mrtvih , tu im je izbačeno doslovno 30% vojske iz stroja... ostali su demoralizirani, izmoreni, logistika potrošena, neće oni tek tako se regrupirati za Donbas..
zapadni analitičari govore o 10-15 regrupacije prije nove ofenzive, a moglo bi to trajati više .. pitanje je kakva im je sada logistika nakon svega, od ovih vojnika koji su se vratili u bjelorusiju pitaj boga koliko će ih gledati uteći iz vojske, moral očajan..

dosta mi je čitati jedan srpski forum, gdje vlada žestoka depresija.. ono 70% ljudi pod depresijom, 10% aj ono realno optimistični, a 20% uvjereni da je ovo ruska "genijalna varka"

Famozni Strelkov daje na Telegramu dobro informiran i kritičan komentar. Dakle Putin je totalni idiot.

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 5addd910Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Bbc90610Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 60265710

Dakle bez borbene snage da napreduju i bez borbene snage da brane okupirano, preostalo im je jedino potpuno povlačenje jer je stanje loše i na drugim smjerovima.

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 01642010
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 1/4/2022, 21:57

A sad adio za navek i sve vas pozdravljam.

Iznimke od srca, a ostale prek kurca. Buju se prepoznali.

Nigdar više vaš!

Sovak.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 1/4/2022, 21:59

Sovak wrote:A sad adio za navek i sve vas pozdravljam.

Iznimke od srca, a ostale prek kurca. Buju se prepoznali.

Nigdar više vaš!

Sovak.
Drago mi je da si živ.

beer
RayMabus
RayMabus

Posts : 175976
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by debotoijusto 1/4/2022, 22:01

Nakon što je ruski odvjetnik Mikhail Benjash, rekao da će braniti skupinu članova Rosgvardije koji su se odbili pridružiti ruskom ratu u Ukrajini, preplavili su ga pozivi iz ostatka Rusije.

„Mnogo ljudi se ne želi ići boriti,“ rekao je Benjash, javljajući se telefonom iz Krasnodara, prenosi Financial Times.

Dodao je da je njegov tim dosad kontaktiralo oko tisuću ljudi, a on se uključio u prvi sudski slučaj koji bi službeno mogao otkriti neslaganje u redovima ruskih sigurnosnih snaga zbog invazije.

Dvanaestorica koji su otpušteni jer su odbili ići u Ukrajinu bili su članovi Rosgvardije, militarizirane jedinice odvojene od vojske koja je osnovana 2016. u svrhu održavanja javnog reda i borbe protiv kriminala.

Prema riječima Pavela Chikova, gardisti su već prije invazije poslani na okupirani Krim na vojne vježbe. Dan nakon početka rata 24. veljače, dobili su naredbe da prijeđu u Ukrajinu, ali su ih odbili, napisao je Chikov na svom kanalu na Telegram aplikaciji.





Njihov argument je bio da je naredba protuzakonita: oni nisu vojnici, već članovi domaćih snaga čije dužnosti ne prelaze granice Rusije.

„Odbijanje naredbe objašnjeno je argumentom da je ona protuzakonita,“ napisao je Chikov, dodajući da su „njihove izravne dužnosti ograničene na teritorij Ruske Federacije.“

Nitko od njih nije znao da ih se šalje „na teritorij Ukrajine zbog sudjelovanja u specijalnoj vojnoj operaciji, o zadatcima i uvjetima te operacije i oni, posljedično, nisu na nju pristali,“ dodao je Chikov.

Ovaj slučaj još jedan je u nizu izvješča o sve većem nezadovoljstvu unutar ruskih snaga, a zapadni vojni dužnosnici naglašavaju njihovu slabu motivaciju i navodne činove sabotaže. Admiral Tony Radakin, najviši brianski vojni dužnosnik, ovaj tjedan je izjavio da „postoji uznemirenost na svim razinama ruskih oružanih snaga“ zbog sukoba u Ukrajini.





https://hr.n1info.com/svijet/nezadovoljstvo-medu-ruskom-gardom-prica-o-cuvarima-koji-su-rekli-ne-putinu/
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30616
2014-04-12


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 1/4/2022, 22:05

A je su dobili po pički to je čudo jedno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175976
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici 1/4/2022, 22:10

Hektorović wrote:
Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Hektorović wrote:Kijev obranjen, Rusi se potpuno povlače u Bjelorusiju.
Velika pobjeda. jbt sjećam se naših rasprava sa početka, ja sam msilio(i ti) da će rusi kroz tri tjedna izbiti na dnjepar, da će svi gradovi biti pod orkuženjem da će se neki i gradovi masovno predavati, a da će rusi imati totalnu zračnu supermaciju , da će se kao azeri ratovati + na još višoj razini(jer su jebena rusija) i da ukrainci već nakon dva tjedna neće se moći ratovati konvencionalno nego gerilski.

međutim ukrainci se ratuju konvecionalno i to uspješno, plus radi im gerila u pozadini,

kod Kijeva su ostvarili stratešku pobjedu. Moral im se bostao do neba, Rusi utekli porokani, vjerojatno su samo na Kijevskoj fronti(+ Čerkahiv) imali 5000 mrtvih , tu im je izbačeno doslovno 30% vojske iz stroja... ostali su demoralizirani, izmoreni, logistika potrošena, neće oni tek tako se regrupirati za Donbas..
zapadni analitičari govore o 10-15 regrupacije prije nove ofenzive, a moglo bi to trajati više .. pitanje je kakva im je sada logistika nakon svega, od ovih vojnika koji su se vratili u bjelorusiju pitaj boga koliko će ih gledati uteći iz vojske, moral očajan..

dosta mi je čitati jedan srpski forum, gdje vlada žestoka depresija.. ono 70% ljudi pod depresijom, 10% aj ono realno optimistični, a 20% uvjereni da je ovo ruska "genijalna varka"

Famozni Strelkov daje na Telegramu dobro informiran i kritičan komentar. Dakle Putin je totalni idiot.

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 5addd910Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Bbc90610Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 60265710

Dakle bez borbene snage da napreduju i bez borbene snage da brane okupirano, preostalo im je jedino potpuno povlačenje jer je stanje loše i na drugim smjerovima.

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 01642010

ja sam još prije tjedan i više dana napisao na ovom forumu, jer sam već tada primjetio trendove na Kijevskoj fronti, ako se Rusi ne povuku, da će im ta armijska grupa kod Kijeva biti totalno uništena , meni je i "žao" što su se povukli..
da su ostali tu ukopani, Ukrainci bi ih kroz par tjedana totalno smlatili, nebi više ovi kurca mogli..
ovako su izvukli nešto te vosjke, demoralizirane i sve ostalo, i pokušat će ih uz kombinaciju pojačanja i drugih faktora ubaciti na Donbas front .
Ne znam kakve su ukr snage tamo, ali tamo će Ukraincima biti gadno, pogotovo u sjeverno donjecku.. mislim tek sada slijedi brutalan i krvav rat na istoku Ukraine, jer ovo sve što je sada bilo , izgleda da je bilo zagrijavanje.. jer na tako malom teritoriju, na nekih 100 km zračnog prostora će se naći doslovno par stotina tisuća vojnika sa gomilom tehnike..

ovo je na nekin način i "pametan potez Rusa" ,doživjeli su poraz, mogli su doživjeti još brutalniji da se nisu odlučili povući.. vidit ćemo šta će moći ubaciti na istok.. neće biti niti Ukraincima lako snabdjevati tamo na istoku, tamo će biti puno gušća koncetracija ruskih dronova, artiljerije i avijacije, plus kraće ruske logističke linije.. Rusi se ukopavaju i kod Hersona, itd..

Ukraincima mislim da bi bolje odgovaralo sada da je front razvučeniji, nisam general u tom ratu, ali možda Ukraincima ne bi bilo loše da počnu pritiskati Ruse u smjeru Mariopola.. i u Donbasu na drugoj liniji držati rezerve za vršiti protunapade..

a čak i taktika povlačenja možda i nije loša stvar.. žrtvovati sjevernodonjcek, lisičnjak i slavijansk, uništiti cijelu infrastrukturu...

sada doslovno cijeli svijet čeka šta Rusija može napraviti dole .. inače ove priče što pričaju na srpskim forumima "ako unište ili okruž 30 000 -40 000 ukrainsih snaga gotovo je rat".. možeš misliti ukrainska vojska je sada brojnija nego prije mjesec dana, a po količini nekih komada tehnike, tipa proturaketni i protutenkovski sustavi, čak i količini tenkova, imaju više nego prije mjesec dana :D

ali ukraincima su SAM sustavi srednjeg i dugog dometa desetkovani.. Trebaju im StarStreak projektili na istoku Ukraine pod hitno.. a ne znam da li dobijaju išta sustava srednjeg dometa..

navodno po forum.hr pročitao komentar, da ispod stola Ukraina dobija gomilu tehnike, da je zapadna ukraina krcata oružjem, navodno da i RH logistika radi od 0-24h, da dobijaju i teže sustave ispod stola(za koje ipak mora se proći višetjedna obuka).. kada bi uspjeli zatvoriti Rusku avijaciju, praktički ovi više ne bi mogli dobiti rat..

kako rekoh StarStreak SAM(možda najbolji short range SAM na svijetu) bi trebao se već raspoređivati po fronti, ali potrebni su i sustavi srednjeg dometa.. ne znam ovako iz glave šta "medium range SAMa" ima u NATO državama a da se može uz malo obuke i dobru autonomiju ubaciti na frontu brzo...

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20940
2018-06-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici 1/4/2022, 22:11

general daj mi link gdje pratiš strealkova i gdje dobijaš prijevod na engleski jezik

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20940
2018-06-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 50 Previous  1, 2, 3 ... 26 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum