ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ruska invazija na Ukrajinu

Page 1 of 50 1, 2, 3 ... 25 ... 50  Next

Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Ruska invazija na Ukrajinu

Post by debotoijusto 4/2/2022, 04:49

Veronika (19)
"Mjeseci prije rata bili su najbolji u mom životu. Bila sam na drugoj godini studija i jedna od najboljih studenata. Bavila sam se hokejom na ledu, to mi je davalo smisao. 23. veljače mi je trener ispričao kako planira osnovati ženski hokejaški tim i pokušati doći do profesionalne lige. Otišla sam u krevet jako sretna, jedva čekajući sljedeći dan", ispričala je Veronika.

"Sljedećeg jutra sam otvorila oči u 5:30 i nisam odmah shvatila da su me probudile eksplozije, a ne budilica. Krevet mi se tresao od udarnih valova. Mama i ja smo izašle iz spavaćih soba, nismo shvaćale što se događa. Prvih nekoliko sati smo samo sjedile i čekale da se sve završi. No bombardiranje se samo pogoršalo pa smo spakirale kofer i otrčale u podrum mog djeda i bake", dodala je.

"Čim sam ušla u podrum, shvatila sam da mi život više neće biti isti. Hokej, posao, prijatelji, dečko u kojeg sam bila jako zaljubljena, sve se to završilo tog dana. Vjerojatno zato više ništa ne osjećam: ni strah, ni bol, ni ljutnju ni želju za životom. Osjećam se kao da sam umrla u 5:30 ujutro, 24. veljače", kazala je 19-godišnjakinja, a prenosi The Guardian.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30567
2014-04-12


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by debotoijusto 4/2/2022, 04:50

"24. veljače su zbog napada zatvorili školu. Moja obitelj se spakirala i preselila u centar Mariupolja, u stan naše bake. Kad smo stigli tamo, prvo je sve bilo u redu. Nismo čuli pucnjavu. No ubrzo su počeli pucati u našoj blizini", ispričao je Jegor.

"2. ožujka smo ostali bez struje, vode, telefona. Generatori su prestali raditi, a otkazale su čak i sirene za zračni napad. Tri dana kasnije isključeno je grijanje i postalo nam je jako hladno. Svi smo spavali u istom krevetu kako bismo se što bolje zagrijali. Mama je kuhala hranu u dvorištu. Nismo imali ni kruha, pravili smo uštipke od vode, brašna i soli; kuhali juhu bez mesa. Nije bilo vode", dodao je.

"Onda je postalo još gore. S lijeve obale grada počelo je pristizati sve više ljudi. Jednog dana je kasetna bomba pala 20-ak metara od mene i eksplodirala. Rusi tvrde da gađaju samo vojne ciljeve, ali leševi na ulicama pričaju drugu priču", rekao je 15-godišnjak.

"Napustili smo grad 16. ožujka. Dok smo se vozili kroz Mariupolj, vidjeli smo samo ruševine, uništene zgrade i kratere od granatiranja. Svuda je bio crni dim. Napustili smo grad nakon devet sati vožnje, toliko nam je trebalo da pređemo 20 kilometara. Vidjeli smo ogromnu kolonu tenkova, oklopnih vozila, autobusa i automobila u kojoj su bili Čečeni i na kojima se nalazilo slovo Z", dodao je.

"Nakon dva dana krenuli smo za Dnjepar. Na kontrolnim točkama su Rusi tražili od nas da izbrišemo sve fotografije razorenog Mariupolja koje smo imali na mobitelu. Sada se nalazimo kod djeda i bake. Toplo je i ugodno; imamo struju i plin. Za sada je tiho. Ipak, znam da rat nije gotov. Svaka generacija ima svoje razdoblje patnje. Naši djedovi i bake su bili u ratu, a sada i mi", kazao je Jegor.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30567
2014-04-12


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by debotoijusto 4/2/2022, 04:51

Edik (15)
"Svi u našoj obitelji slušaju oca. Uvijek smo bili protiv Ukrajine i na strani Putina. Tata je govorio da je Putin osnažio Rusiju i da mu je stalo do svih njezinih stanovnika. Prije rata sam bio običan tinejdžer, učio sam i izlazio van s prijateljima. U veljači su svi počeli pričati o invaziji, ali ja nisam vjerovao da se to može dogoditi, više sam se brinuo o školi", ispričao je Edik.

"24. veljače je počelo bombardiranje Mariupolja i roditelji su rekli da se spakiramo. Unutar par dana, nestalo je struje, vode i plina. Prestali su raditi telefoni. Drugog dana invazije je raketa uništila našu školu", dodao je.

"Kad je u blizini odjeknula eksplozija, spustili smo se u podrum. Tamo smo ostali 20 dana i cijelo vrijeme se borili da ostanemo na životu. Ponekad bismo odjurili do stana da uzmemo neke stvari. Utrčali bismo unutra i legli na pod da ne bi pucali na nas", rekao je 15-godišnjak.

"Između 9. i 12. ožujka počeli su gađati našu zgradu. To je bilo strašno. Mama je plakala, tata se tresao od brige. Jednog je dana tata otišao gore, a raketa je pogodila susjedni stan. Pukli su mu bubnjići zbog udarnog vala, izgubio je sluh, ali je preživio. Sada je naša zgrada u potpunosti uništena, sve smo izgubili", dodao je.

"16. ožujka su došli vojnici iz Narodne Republike Donjeck kako bi nas spasili. Rekli su nam da su u susjednoj zgradi ukrajinski snajperisti i da pucaju na sve. Uvjeravali su nas da će nas spasiti od Ukrajinaca i da će ruski zrakoplovi uskoro napasti naše domove kako bi sredili nacionaliste", kazao je Edik.

"Odveli su nas u Bezimeno, 30 km od Mariupolja, gdje smo dobili hranu i odjeću. Sada smo u Jaroslavlju, sjeveroistočno od Moskve i čekamo smještaj. Vjerujem da su za ovo krivi Ukrajinci. Pucali su na civile, noću ubijali ljude, a Rusija nas je spasila. Da nije bilo Rusije, Ukrajinci bi došli do nas i sve nas pobili. Kada DPR zauzme Mariupolj i sve obnovi, vratit ću se kući", dodao je
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30567
2014-04-12


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 4/2/2022, 04:52

Triba mu lupat tenkove, jurišne helikoptere i avione jer to su napadačko oružje i onda rat prelazi više u artiljerijsko rovovski.

To vam je odgovor na ono šta ja pratim ovdje tj šta najviše pratim.

To brojim.

RayMabus
RayMabus

Posts : 175387
2014-04-12


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 4/2/2022, 04:58

Ovaki ratovi vam staju tek kad se obje strane tako dobro iscrpe da nit jedna više nema snage za napad i napredovanje ni milimetra dalje.

Daleko smo od te priče.

Ovo je tek početak.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175387
2014-04-12


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 4/2/2022, 05:01

vuksadinare wrote:https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/amerikanac-koji-se-bori-u-ukrajini-postao-zvijezda-drustvenih-mreza-opet-su-me-ubili-15178355
'On želi biti dio ovoga i može mnogo toga ponuditi ukrajinskoj vojsci', kazala je o svojem mužu koji se borio u Iraku i Afganistanu nakon što se pridružio vojsci s 18 godina.

znači bio je agresor u iraku i afganistanu kao rusi u ukrajini. uvijek nudi puno toga.
-----------------------------------------------------------------
Tina kaže i kako je oduševljena podrškom svojih sugrađana u Norwalku koji i nju zovu junakinjom jer je pustila muža da ode na put koji će, ako bude potrebno, trajati barem do konca svibnja.

jebote, svi junaci. Junaštvo je ljudska vrlina pojedinca ili skupine istomišljenika za neustrašivo suprotstavljanje i u teškoj situaciji.

Pojam se uglavnom koristi za vrlinu tijekom borbe ili rata.

Junaštvo se pokazuje u odlučnim stavu iako vlastito preživljavanje nije zajamčeno. Općenito junaka nosi motivacija za pobjedom, nada na sretan završetak ili mogućnost stjecanja ugleda.

Platon pribrojava junaštvo u jednu od četiri vrline.


ne piše ništa o tome da si junakinja jer te par puta jebao junak.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 4/2/2022, 05:03

Imate jedan zanimljiv dio u ovoj ciloj priči a taj vam je da imate Zelenka koji poziva Europu da slijedi primjer Amerike i stavi embargo na rusku naftu i plin a istovremeno sve to fino i uredno ide preko tog istog Zelenka u Europu i on naplačuje tranzit.

E sad Austrija ovisi o plinu iz Rusije preko tog pravca i to 80% i ja bi baš volija da oni idući mjesec plate u rubljama pa Zelenko il će fizički uništit te naftovode i plinove ili ODJEBI.

Nafta, plin i električna energija poskupjeli su u cijelom svijetu, pa tako i u Austriji koja muku muči kako se izvući iz čak 80-postotne ovisnosti o ruskom plinu. Koronakriza i rat u Ukrajini očito su i Austriju “bacili na koljena”.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/inflacija-u-austriji-u-ozujku-cak-68-posto-najvisa-zadnjih-40-godina-1575554 - www.vecernji.hr
RayMabus
RayMabus

Posts : 175387
2014-04-12


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by veber 4/2/2022, 05:05

kaya wrote:Nego, gdje su nestali svi oni likovi koji su nas godinama uvjeravali da bi rusija pomela nato, rusija ovo, rusija ono. 
A sada ispade da ne mogu ni ukrajinu.
S natom bi taj rat trajao dva dana.
A možda i kraće.
biti će zanimljivo čitati za godinu dana.

o propasti europe i amerike i procvatu rusije.

i cijeni plina 50€/1000m3
uz bajadere i ruže.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-31


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by veber 4/2/2022, 05:08

RayMabus wrote:Imate jedan zanimljiv dio u ovoj ciloj priči a taj vam je da imate Zelenka koji poziva Europu da slijedi primjer Amerike i stavi embargo na rusku naftu i plin a istovremeno sve to fino i uredno ide preko tog istog Zelenka u Europu i on naplačuje tranzit.

E sad Austrija ovisi o plinu iz Rusije preko tog pravca i to 80% i ja bi baš volija da oni idući mjesec plate u rubljama pa Zelenko il će fizički uništit te naftovode i plinove ili ODJEBI.

Nafta, plin i električna energija poskupjeli su u cijelom svijetu, pa tako i u Austriji koja muku muči kako se izvući iz čak 80-postotne ovisnosti o ruskom plinu. Koronakriza i rat u Ukrajini očito su i Austriju “bacili na koljena”.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/inflacija-u-austriji-u-ozujku-cak-68-posto-najvisa-zadnjih-40-godina-1575554 - www.vecernji.hr
austrija, bavarska, slovenija, srbija. 

sve je to isti kuraz

sve iznjedrile diktatore ili diktature.

osim janeza. njih nitko ne voli.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-31


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 4/2/2022, 05:16

Nije ni Zelenko baš jasan. On bi da EU stavi embargo al da njegov naftovod i plinovod iz Rusije ka srednjoj Europi stoji i radi normalno.

Mutan neki lik.

Radujem se isplati u rubljama od Austrije pa nek se on jebe.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175387
2014-04-12


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by debotoijusto 4/2/2022, 05:17

PREDSJEDNICA Europskog parlamenta Roberta Metsola rekla je danas u Kijevu da Europljani stoje uz Ukrajinu i da će joj pomoći u obnovi njezinih gradova nakon završetka rata s Rusijom.


Maltežanka Metsola obećala je tri stvari Ukrajini.

"Kao prvo, zločinačka invazija predsjednika Vladimira Putina na Ukrajinu dovodi Rusiju u izravnu konfrontaciju s Europom, međunarodnom zajednicom i svjetskim poretkom utemeljenim na pravilima. To nije nešto što ćemo mu dopuštati da čini bez otpora", rekla je.

"Drugo, Europska unija prepoznaje vaše europske ambicije i vašu težnju da budete zemlja kandidatkinja za članstvo. I možete računati na punu potporu Europskog parlamenta u postizanju tog cilja", dodala je.

"Treće, pomoći ćemo vam da obnovite svoje gradove i svoja mjesta kad završi ovaj ilegalni, ničim izazvan i nepotrebni rat. Već smo pružili financijsku, vojnu i humanitarnu pomoć. To će se nastaviti i povećavat će se", rekla je na zajedničkom brifingu s Ruslanom Stefančukom, predsjednikom Vrhovne rade, ukrajinskog parlamenta.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30567
2014-04-12


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by veber 4/2/2022, 05:26

ebenica wrote:
Šandor Winnetou wrote:
Debil, sa prijašnjim nickom je imao kakvo takvo poštovanje drugih, sa ovim je mulj sa dna septičke.
kak se to dobije? aha, samo treba napisat slava ukraini i to je to, zasluženo poštovanje, ako se napiše bilo kaj drugo automatski se isto gubi.
ispada da je kod vas poštovanje jebeno jeftino, jeftino se zasluži i jeftino se izgubi.
ti si mali debilček.

Forum kao i svaki drugi forum ima svoju publiku i svoje govornike.
nebitno radi li se rimskom forumu davno prije interneta ili ovom opskurnom.

kao svaki ima svoju publiku i svoje govornike.

isto tako se stiče ugled ili neugled.

mala razlika od rimskog foruma je ta da se neistomišljenici, budale, provokatori ne kamenuju.

sigurni ste iza svojih ekrana pa možete drobiti do besvjesti.
između tebe i đemala nema nikakve razlike.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-31


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 4/2/2022, 05:33

Ako netko ne želi da se ruski energenti prodaju u EU onda to prvo napraviš na svom primjeru i kao primjer drugima.

Dakle u prevodu Zelenski bi trebao digniti sve naftovode i plinovode između Ukrajine i Rusije/ Bjelorusije ako to stvarno misli.

A ako ne ide plačanje u rubljama.

Nemam ja milosti prema kretenima.

Ja sam anđeo znanja i moj zadat je dizanje znanja a to se može napravit i tako da smanjiš količinu debila na nekoj planeti i onda je opći prosjek bolji.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175387
2014-04-12


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 4/2/2022, 05:35

veber wrote:
ebenica wrote:
Šandor Winnetou wrote:
Debil, sa prijašnjim nickom je imao kakvo takvo poštovanje drugih, sa ovim je mulj sa dna septičke.
kak se to dobije? aha, samo treba napisat slava ukraini i to je to, zasluženo poštovanje, ako se napiše bilo kaj drugo automatski se isto gubi.
ispada da je kod vas poštovanje jebeno jeftino, jeftino se zasluži i jeftino se izgubi.
ti si mali debilček.

Forum kao i svaki drugi forum ima svoju publiku i svoje govornike.
nebitno radi li se rimskom forumu davno prije interneta ili ovom opskurnom.

kao svaki ima svoju publiku i svoje govornike.

isto tako se stiče ugled ili neugled.
.
au shit :^0  ponos na forumski ugled :D
daj sad malo o tome koliko zarađuješ i kakve pičke jebeš :D


Last edited by ebenica on 4/2/2022, 05:36; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 4/2/2022, 05:36

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 4/2/2022, 05:46

Kroz glavna dva gasovoda Sjeverni tok 1 preko Baltičkog mora i preko Ukrajine u Slovačku plin se i dalje dostavlja. Preko toka Yamal-Europa koji ide preko Bjelorusije, tok je promijenjen i sada je pravac isporuke iz Njemačke ka Poljskoj ali to se ranije već događao i nužno nije razlog za zabrinutost.

Iz Gazproma javljaju kako nastavljaju opskrbu Evrope plinom preko Ukrajine u skladu sa potraživanjima klijenata koji trenutno iznose 108.4 miliona kubnih metara.

Ruski gas nastavlja stizati u Evropu uprkos prijetnjama
RayMabus
RayMabus

Posts : 175387
2014-04-12


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by veber 4/2/2022, 05:47

ebenica wrote:
veber wrote:
ebenica wrote:
Šandor Winnetou wrote:
Debil, sa prijašnjim nickom je imao kakvo takvo poštovanje drugih, sa ovim je mulj sa dna septičke.
kak se to dobije? aha, samo treba napisat slava ukraini i to je to, zasluženo poštovanje, ako se napiše bilo kaj drugo automatski se isto gubi.
ispada da je kod vas poštovanje jebeno jeftino, jeftino se zasluži i jeftino se izgubi.
ti si mali debilček.

Forum kao i svaki drugi forum ima svoju publiku i svoje govornike.
nebitno radi li se rimskom forumu davno prije interneta ili ovom opskurnom.

kao svaki ima svoju publiku i svoje govornike.

isto tako se stiče ugled ili neugled.
.
au shit :^0  ponos na forumski ugled :D
daj sad malo o tome koliko zarađuješ i kakve pičke jebeš :D
opet skrećeš s teme.

nije rasprava krenula o zaradi i pičkama nego o opće društvenom ponašanju.

ti sigurno ne pičkaraš nekog na ulici jer bi ti se moglo desiti po matematici velikih brojeva da te svaki peti izubija.

zato normalni ljudi i na forumu u okrilju anonimnosti zadrže kućni red i odgoj.

a, to kaj si derpe, smeta samo tebe. ali ako te tješi ima vas oko 5% u općoj populaciji.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-31


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 4/2/2022, 05:59

Ako želite negdi bit vođa, nebitno gdje, onda svojim primjerom pokažite i drugi će vas slijedit.

Vidi lika : Nek EU udari embargo na ruske energente.

PRVO TI.

Nečeš ?

PA ODJEBIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
RayMabus
RayMabus

Posts : 175387
2014-04-12


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 4/2/2022, 06:07

veber wrote:
ebenica wrote:
veber wrote:
ebenica wrote:
Šandor Winnetou wrote:
Debil, sa prijašnjim nickom je imao kakvo takvo poštovanje drugih, sa ovim je mulj sa dna septičke.
kak se to dobije? aha, samo treba napisat slava ukraini i to je to, zasluženo poštovanje, ako se napiše bilo kaj drugo automatski se isto gubi.
ispada da je kod vas poštovanje jebeno jeftino, jeftino se zasluži i jeftino se izgubi.
ti si mali debilček.

Forum kao i svaki drugi forum ima svoju publiku i svoje govornike.
nebitno radi li se rimskom forumu davno prije interneta ili ovom opskurnom.

kao svaki ima svoju publiku i svoje govornike.

isto tako se stiče ugled ili neugled.
.
au shit :^0  ponos na forumski ugled :D
daj sad malo o tome koliko zarađuješ i kakve pičke jebeš :D
opet skrećeš s teme.

nije rasprava krenula o zaradi i pičkama nego o opće društvenom ponašanju.

ti sigurno ne pičkaraš nekog na ulici jer bi ti se moglo desiti po matematici velikih brojeva da te svaki peti izubija.

zato normalni ljudi i na forumu u okrilju anonimnosti zadrže kućni red i odgoj.

a, to kaj si derpe, smeta samo tebe. ali ako te tješi ima vas oko 5% u općoj populaciji.
nije rasprava krenula o ničemu, ti si dosadan.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by veber 4/2/2022, 06:12

ebenica wrote:
veber wrote:
ebenica wrote:
veber wrote:
ebenica wrote:
Šandor Winnetou wrote:
Debil, sa prijašnjim nickom je imao kakvo takvo poštovanje drugih, sa ovim je mulj sa dna septičke.
kak se to dobije? aha, samo treba napisat slava ukraini i to je to, zasluženo poštovanje, ako se napiše bilo kaj drugo automatski se isto gubi.
ispada da je kod vas poštovanje jebeno jeftino, jeftino se zasluži i jeftino se izgubi.
ti si mali debilček.

Forum kao i svaki drugi forum ima svoju publiku i svoje govornike.
nebitno radi li se rimskom forumu davno prije interneta ili ovom opskurnom.

kao svaki ima svoju publiku i svoje govornike.

isto tako se stiče ugled ili neugled.
.
au shit :^0  ponos na forumski ugled :D
daj sad malo o tome koliko zarađuješ i kakve pičke jebeš :D
opet skrećeš s teme.

nije rasprava krenula o zaradi i pičkama nego o opće društvenom ponašanju.

ti sigurno ne pičkaraš nekog na ulici jer bi ti se moglo desiti po matematici velikih brojeva da te svaki peti izubija.

zato normalni ljudi i na forumu u okrilju anonimnosti zadrže kućni red i odgoj.

a, to kaj si derpe, smeta samo tebe. ali ako te tješi ima vas oko 5% u općoj populaciji.
nije rasprava krenula o ničemu, ti si dosadan.
ti si dosadan. jedino kaj znaš napisati prema meni je što si napisao, a niti prema drugima nema neke razlike-sitne nijanse.
isključivo si tu da bi vrijeđao i liječio svoje frustracije, ne da bi sudjelovao u nekoj raspravi.

a, kao što rekoh prije, nije bed kaj si ti gej. problem je kaj si peder.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-31


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 50 1, 2, 3 ... 25 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum