ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ruska invazija na Ukrajinu

Page 1 of 50 1, 2, 3 ... 25 ... 50  Next

Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici Wed 1 Jun - 16:51

USA godišnji BDP je pucam iz glave (da ne googlam) recimo 20 tisuća milijardi $. (par tisuća gore dolje)
I sada su im poslali 40milijardi pomoći od love za financiranje plaća i države do 20 milijardi što će ići u oružje(već su dobili 5milijardi).
sa 20 milijardi $ Ukraina će od USA dobiti stotine 155mm novih haubica, MRLS sustava, stingera, javelina, opreme za vojnike, dapače šalju ameri i experimentalna oružja da ih Ukri testiraju na Rusima, itd.

Evo njemačka odobrila svoje PZO sustave malog/srednjeg dometa(alpha omega je o tome pisao na prošloj stranici) , to je vrhunska stvar.
Uz njemačke Geparde , te naravno tonu stingera i ostaloga, recimo Ukri bi mogli pri ofenzivnim informacijama napraviti solidan kišobran protiv RU avijacije.. Poljska im poslala stotine tenkova, mobilne artiljerijske sustave, Perun PZO sustave, Češka artiljeriju, granate, oklop, tenkove, GRAD sustave, Slovačka isto tako , Danaska i Nizozmska šalju, šaljek i Hrvatska dosta toga, mislim streljivo koliko znam, Bugarske tvornice rade tuta-forca za Ukraince, čak i Talijani nešto šalju, Britanci šalju jbt isto novo .. NLAW i StarStreak su nove tehnologije .. ovaj Njemački PZO sustav je praktički novo tek razvijeno. dobijaju oni pun kurac toga novoga i staroga. sve to treba uvježbati vojsku, opremiti je i juriš na Ruse

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by melkior Wed 1 Jun - 16:53

Ovim tempom kojim napreduju, Rusi neće nikad osvojiti Odesu.
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici Wed 1 Jun - 16:55

moguće da će i ovih par desetaka naših tenkova što još voze ići na istočnu frontu. Prije toga vjerojatno će otići na neki remont da ih moderniziraju. a mi bi za uzvrat mogli naručiti iz Njemačke njihove Leopard tenkove. stotinjak komada tih tenkova super bi bilo.

Inače RH vojska treba doslovno totalnu reformu. Srbi rade solidnu reformu vojske, doslovno kopiraju Ukrainsku vojsku , mi bi isto trebali. samo imamo korumpirani HDZ kadar koji je po mentalitetu isti kao Ruski kadar.
Čitao sam neke analize da su nakon Azer-vs-Armenija rata u Rusiji neki ostali šokirani kako Rusima fale dronovi, da su neki RUsi predlagali da Rusija pod hitno proizvede ili kupi na tisuće napadačkih i izvidničkih dronova, a da su ih onda nakon toga korumpirani Ruski generali i političari takve kritičare optužili "da mrze sve Rusko i da su anti-Rusija" itd, na sreću Ukrainaca korupcija Ruse ujebala

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici Wed 1 Jun - 16:56

melkior wrote:Ovim tempom kojim napreduju, Rusi neće nikad osvojiti Odesu.
lol kakva odesa. Na toj fronti prema Odesi Rusi su već dva mjeseca u obrani, dapače to područje je prvi teritorij gdje će UKR izvoditi ofenzivne operacije. ne samo to, nego se jedna događa, ali pratimo rezultate.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by melkior Wed 1 Jun - 16:58

AssadNaPodmornici wrote:moguće da će i ovih par desetaka naših tenkova što još voze ići na istočnu frontu. Prije toga vjerojatno će otići na neki remont da ih moderniziraju. a mi bi za uzvrat mogli naručiti iz Njemačke njihove Leopard tenkove. stotinjak komada tih tenkova super bi bilo.

Inače RH vojska treba doslovno totalnu reformu. Srbi rade solidnu reformu vojske, doslovno kopiraju Ukrainsku vojsku , mi bi isto trebali. samo imamo korumpirani HDZ kadar koji je po mentalitetu isti kao Ruski kadar.
Čitao sam neke analize da su nakon Azer-vs-Armenija rata u Rusiji neki ostali šokirani kako Rusima fale dronovi, da su neki RUsi predlagali da Rusija pod hitno proizvede ili kupi na tisuće napadačkih i izvidničkih dronova, a da su ih onda nakon toga korumpirani Ruski generali i političari takve kritičare optužili "da mrze sve Rusko i da su anti-Rusija" itd, na sreću Ukrainaca korupcija Ruse ujebala
Postsovjetska mentalna skalamerija koja vlada samo zahvaljujući suvremenoj medicini. Rekoh ja da su bolnice neprijatelji naroda i da starčad treba potaracati.
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by melkior Wed 1 Jun - 16:59

Starčad i suvremena medicina utječu na globalno zatopljenje cca 2-5%.
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus Wed 1 Jun - 16:59

Ma ima te tehnike sovjetske po državama srednje i istočne Europe koliko oš a Njemačka ionako ima plan stvaranja nekakve EU vojske pod njenim vodstvom i onda fino oni tebi ili pare ili nešto svoje a ti onda pošalješ te sovjetske šeme Ukrajincima i sve štima.

Članice EU srednje i istoče Europe se riješavaju tog ruskog otpada a kupuju ovo zapadno oružje i eto svi nešto dobiju, Ukrajinci oružje s kojim znaju rukovat, zapadne države nova tržišta i kompaktibilnost vojski država članica EU a ove opet doboju novo i naprednije oružje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175375
2014-04-11


melkior likes this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici Wed 1 Jun - 17:06

melkior wrote:
AssadNaPodmornici wrote:moguće da će i ovih par desetaka naših tenkova što još voze ići na istočnu frontu. Prije toga vjerojatno će otići na neki remont da ih moderniziraju. a mi bi za uzvrat mogli naručiti iz Njemačke njihove Leopard tenkove. stotinjak komada tih tenkova super bi bilo.

Inače RH vojska treba doslovno totalnu reformu. Srbi rade solidnu reformu vojske, doslovno kopiraju Ukrainsku vojsku , mi bi isto trebali. samo imamo korumpirani HDZ kadar koji je po mentalitetu isti kao Ruski kadar.
Čitao sam neke analize da su nakon Azer-vs-Armenija rata u Rusiji neki ostali šokirani kako Rusima fale dronovi, da su neki RUsi predlagali da Rusija pod hitno proizvede ili kupi na tisuće napadačkih i izvidničkih dronova, a da su ih onda nakon toga korumpirani Ruski generali i političari takve kritičare optužili "da mrze sve Rusko i da su anti-Rusija" itd, na sreću Ukrainaca korupcija Ruse ujebala
Postsovjetska mentalna skalamerija koja vlada samo zahvaljujući suvremenoj medicini. Rekoh ja da su bolnice neprijatelji naroda i da starčad treba potaracati.
rusku vojsku vode korumpirani 60,70godišnjaci, UKR vojsku vode nabrijani 30,40godišnjaci .

RH je po mentalitetu bliža Rusiji nažalost nego Ukraini. Srbija sa druge strane prati rat i doslovno kopira UKR model ratovanja. Čak i Ludi Lukašenko je rekao da moraju napraviti reformu Bjeloruske vojske prateći Ukrainski standard, iako vjerojatno zbog korumpiranog kadra to će teško ići .
Zamisli da si ti neki HDZ general , došao preko veze, i sada moraš se u 50godini doškolovati učiti novim tehnikama ratovanja, opremanju brigadama jedinicama sa napadačkim i izviđačkim dronovima, kurac ćeš, ne samo to nego ćeš tražiti vezu kod Bažonića da se zaustave te reforme, da se oficiri koji su mlađi i nabrijani na učenje da se uvale negdje nebitno i gurati ćeš nabavu recimo stotine komada 30godina starog oklopa da ih može lako utopiti u svoju dnevnu rutinu.. i sve to riješavaš janjetinom na nekom ručku..


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo Wed 1 Jun - 17:16

AssadNaPodmornici wrote:
pokerjocker wrote:ne znam čenu to svakodnevno lupetanje i hvaljenje ukrajina kad za sada uvjerljivo gube. Prije mjesec dana se trubilo kako rusi imaju naoružanja za još 3 dana rata, pa ovo pa ono, takve debilane da nije normalno.....

https://dnevnik.hr/vijesti/svijet/njemacki-strucnjaci-o-tijeku-rata-i-ruskom-napretku-putinu-ide-dobro-nema-nikakve-motivacije-da-se-upusti-u-pregovore---726667.html

zato jer safet prešao sa HDZ jace, pa debele kraljice i spama, pa slavljena dodika i srpske, pa slavljena kanibala u siriji, pa slava koroni, sada slava ukraini 40postova dnevno i stavlja one glupe infomracije gdje ukrainci dnevno unište pitaj boga čega, da su mu to točne informacije, fronta bi bila kod Moskve a ne kod Harkiva.  pa onda ljudi od njegovog spama dobiju krive informacije kao onomad o koroni.
prije sam brisao većinu njegovih dezinformacija , sada sam jednostavno odustao... čak i ja ne mogu visiti toliko pored PCa

rat je i te kako sjeban, ali za obje strane. trenutno je fronta stabilizirana sa minimalnim pomacima. svaki pomak se plaća krvavo na obje strane. na istočnoj fronti Rusi pokušavaju osvojiti ono što još Ukrainci ne mogu braniti i tu upiru i stiskaju.

Ukrainci trude se tamo gdje imaju kraće logističke linije tipa Herson pokrenuti neku kontra ofanzivu ali i njihovi su gubici gadni, .

navijam za Ukrainu naravno još od prvog dana revolucije, ali da rat je krvav i gadan, i mogao bi trajati još godinama. ukraina može pobjediti kroz 2-3godine ali će platiti to sa stotinu tisuća mrtvih muškaraca u plodnim godinama(ako je spremna na tu cijenu) i pod uvjetom da rusi nisu spremni ginuti kao do sada..

Ti i dalje ne razumiješ [size=16][size=13]ni svoj komšiluk, a kamo li širi svijet.
[size=16][size=13]Kraljiva tebi ne bi dala ni da joj cipelice čistiš.
Drgi je to level za tebe.
Ustvari prvi, ja sam drugi a ti si "ž".
Sloboda je vrijedna svake žrtve, što ti nikad nećeš moći razumjeti, jer si rob po prirodi. geek
[/size][/size][/size][/size]
Eroo
Eroo

Posts : 74397
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici Wed 1 Jun - 17:17



Ukrainski gubici negdje kod Hersonske ofenzive. Anyway ofenziva sve jedno ide, detalje ne znamo, dosta je "magle" ili kako se kaže "fog of war"

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo Wed 1 Jun - 17:21

AssadNaPodmornici wrote:

Ukrainski gubici negdje kod Hersonske ofenzive. Anyway ofenziva sve jedno ide, detalje ne znamo, dosta je "magle" ili kako se kaže "fog of war"
Ima podosta detalja, samo ti to ne uspijevaš ispratiti, ali zato voliš reći da je "magla", da sačekamo itd..
Eroo
Eroo

Posts : 74397
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo Wed 1 Jun - 17:26

Eroo wrote:Samo bih dodao da su barbari već napustili i mjesto Sihurivka, koji je južno, bliže Hersonu.

Ruska invazija na Ukrajinu 206

Ruska invazija na Ukrajinu 206

Ima detalja oko Hersona, Stevice. I na sjeveru su provalili rusku obranu.
Iz Sarnivke (južnije) su pobjegli...i što bi ti rekao itd..itd. Nema magle, Stevice.  :D
Ponovio sam da i ti vidiš. Ostali su već vidili.
Kad pročitaš možeš komotno i obrisat. jocolor
Eroo
Eroo

Posts : 74397
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici Wed 1 Jun - 17:28

aj malo ohladi sa foruma pusti druge da ako ne mogu natipkati nešto da barem pročitaju pametnije stvari, idi izađi negdje na kavu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus Wed 1 Jun - 17:29

Blago vama kad vi to tako sve detaljno pratite. Ja to nište ne kužin a i ne trudim se jer meni ta njihova sela na ravnici izgledaju sva ista.

Ono...
RayMabus
RayMabus

Posts : 175375
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo Wed 1 Jun - 17:29

AlfaOmega wrote:
Eroo wrote:Sa M124 HIMARS, M777, Pz 200, CAESAR, ZUZANA itd, Ukrajinci imaju premoć
u topništvu i oklopu. Navedeno pripremi teren, a onda Javelin i Stugna odrade 
svoj posao do kraja. Naravno, nedostaju Patrioti za PZO...
Dakle, zvanično su sad Ukri jači od Rusa u svemu osim u PZO-u? study
Zvanično će Rusi demilitarizirati NATO. Tako kažu tvoji. Da ti postavim snimak? jocolor
Eroo
Eroo

Posts : 74397
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo Wed 1 Jun - 17:44

Nije baš "magla", kao što Stevica kaže". 
Detalji idu nakon i ne tijekom ofanzive. 

Herson: ofanziva ide iz tri pravca - ito tamo di je omekšana ruska obrana.

Ruska invazija na Ukrajinu 208
Eroo
Eroo

Posts : 74397
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo Wed 1 Jun - 17:46

AssadNaPodmornici wrote:aj malo ohladi sa foruma pusti druge da ako ne mogu natipkati nešto da barem pročitaju pametnije stvari, idi izađi negdje na kavu
Tko čita moje upise ne treba lutati po bespućima interneta, jer je sve tu šta treba i može igdje pročitati.
Eroo
Eroo

Posts : 74397
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo Wed 1 Jun - 17:49

Evo nešto od barbara i za barbare.  geek

Eroo
Eroo

Posts : 74397
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo Wed 1 Jun - 17:53

Evo još od barbara...Makso bi mogao više reći o učincima termobaričnih rketa-granata.
Ukratko, radi se o spaljivanju živih ljudi na velikom području.
Neka malo uživaju i forumski barbari. x-|

Eroo
Eroo

Posts : 74397
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus Wed 1 Jun - 17:56

Koji je danas dan ruske specijalne trodnevne operacije u Ukrajini ?

Malo zapeli tamo a iskreno rečeno nemaju ni jedni ni drugi trenutno neke vojne efektive za velike operacije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175375
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 50 1, 2, 3 ... 25 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum