ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ostaria Siciliana

Page 33 of 50 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 41 ... 50  Next

Go down

Ostaria Siciliana  - Page 33 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by AlfaOmega Sun 18 Jul - 13:43

Ipak, moram reći da je Kabala usko vezana i za Sveto pismo, njegovo značenje, tako da sama po sebi može biti i kontroverzno štivo za nekoga kome svitonazor možda ne dozvoljava upiv u tu nauku.

AlfaOmega

Posts : 10277
2015-09-11


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 33 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Sun 18 Jul - 13:59



HIDDEN MATHEMATICS - Randall Carlson - Ancient Knowledge of Space, Time & Cosmic Cycles

Randall Carlson is a master builder and architectural designer, teacher, geometrician, geomythologist, geological explorer and renegade scholar. This presentation takes a deep dive into the realm of sacred geometry, ancient stone monuments and the hidden mathematics that is embedded in things we use everyday.


možda vam ovo predavanje malo proširi horizonte...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 33 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by AlfaOmega Sun 18 Jul - 14:02

Btw. jel smatrate da stvarno postoji sistematizirana korelacija položaja planeta i velikih zbivanja u svitu ka što su dva svitska rata, događaj od 11. rujna 2001., itd... 

Ako da, kaj vam to govori?

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10277
2015-09-11


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 33 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Ra Sun 18 Jul - 14:13

AlfaOmega wrote:Ipak, moram reći da je Kabala usko vezana i za Sveto pismo, njegovo značenje, tako da sama po sebi može biti i kontroverzno štivo za nekoga kome svitonazor možda ne dozvoljava upiv u tu nauku.

Jesam, a pretpostavljam da su i ostali znali 

Ovo upozorenje sa Svetim pismom je meni namijenjeno? 
Ma dobar si ti dečko. Stvarno. :)

Ne držim se slijepo zacrtane staze (ni u čemu)  i nemam straha da ću se izgubiti ako pogledam kuda vode i drugi puteljci. 

Čitala sam svašta, jer smatram da do više spoznaje može doći samo otvoren um. 

Nešto novo s nekog drugog područja ne mora nužno anulirati ono što smo već imali u sebi i okrenuti nas u nekom drugom smjeru. 
Nekad te novine jednostavno upotpune već postojeću sliku, daju joj pravu oštrinu ili nijansu koja joj je nedostajala.
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 33 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by AlfaOmega Sun 18 Jul - 14:24

Upozorenje je bilo generalno :)

Meni se recimo sviđa kako Kabala (isječak iz navedene knjige) tumači dio sa bižanjem ljudi iz Egipta. Egipat je simbol ljudskog ega, i zapravo Egipat u numerološkoj vridnosti starog kanonskog jezika jest ekvivalent ega. Obećana zemlja je Yisrael, od riči yashar i El, što znači "svitlost Božija". A svitlost Božija je ustvari stanje dosega Yechida, najvišeg stadija ljudske duše. Kad se ljudski ego transformira iz "primam radi svog zadovoljstva" u "primam radi zadovoljstva drugog".

U prevodu, Kabala Sveto pismo tumači ka mapu evolucije svisti čovika, a ne ka skupinu događaja koji su se zaista odigrali u povisti.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10277
2015-09-11


Ra likes this post

Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 33 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Sun 18 Jul - 14:25

violator wrote:Hi! :)

Glavobolja je i dalje prisutna pa cu se samo malo okrznuti o videic... :)

Moje misljenje o astrologiji znate, nisam vise ni priblizno neprijateljski raspolozena prema njoj jer mi je intrigantna pomisao o mogucoj prirodi svijeta/svemira u kojem obitavamo pod pretpostavkom njenog funkcioniranja... :)

Spomenula sam vam ovo njegovo gostovanje zbog kompletnog sadrzaja te transpersonalne psihologije i onog Meginog topica o OBE iskustvima na kojem ste sudjelovale.

Ipak, najvise me je zaintrigiralo spominjanje 'fenomenologije cetiri matrice' koja je poput prirucnika iz astrologije. Negdje oko 46minute. Kaze da mu je to bilo tesko prihvatiti jer dolazi s podrucja medicine i psihologije, dakle, nije mu bilo moguce astrologiju naprosto uglaviti u dotadasnji svjetonazor, no buduci da se bavi/o istrazivackim radom morao je i nastaviti gdje ga je istrazivanje vodilo ..


Zdravo.

Nisam ni sama uzimala stvari zdravo za gotovo, više sam bila kao neki radoznali promatrač. Astrologija mi je bila kao djevojci izvor zabave dok nisam uronila shvativši da je odličan alat za otkrivanje veze između uzroka i posljedice, alat za introspekciju, prepuna simbola.. itd. itd. 

Grof mi je super primjer zdrave skepse akademskog uma koji je otvoren za dokaze i otkrivanje povezanosti, kako i sam kaže sve je povezano i to je jako zanimljivo. Baš sam sretna da sam ovo pogledala, hvala na linku. Što se tiče holotropskog disanja, proučavat ću dalje jer me tema zanima, s obzirom na to da sam bila na intenzivnim radionicama koje imaju istu svrhu proširivanja svjesnosti.


p.s. kod mene je obično glavobolja prisutna kad samu sebe :mazo  prođe kad se zahvalim sebi što sam divna :D 
ne mora bit kod tebe isto, samo dijelim iskustvo  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 33 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Ra Sun 18 Jul - 14:30

AlfaOmega wrote:Btw. jel smatrate da stvarno postoji sistematizirana korelacija položaja planeta i velikih zbivanja u svitu ka što su dva svitska rata, događaj od 11. rujna 2001., itd... 

Ako da, kaj vam to govori?
Da. 
To je taj dio pasivne sudbine koji nisam opisala na onoj temi) na kojeg ne možemo utjecati. 

 
Događaji (dobri ili loši) na globalnoj razini su uvijek bili u trenutcima kad su se teški tj. sudbinski ili generacijski planeti (Uran, Neptun i Pluton, koje trigeriraju Saturn i Jupiter kao dva socijalna planeta) našli u konfliktnom položaju. 
Kako su spori to obično traje godinama i samim time obilježi cijele generacije 

Ne znam kako ti laički objasniti, ali prilikom kretanja  (to nazivamo tranziti) oni se nađu pod određenim kutom (gledano sa Zemlje) koji može biti: 
-pozitivno poticajan (sekstil 60 st)  
-harmoničan (trigon 120 st) 
-konfliktan (kvadrat 90 st) 
-blokirajući (opozicija 180 st) 
ili čak dualan
- pozitivan/negativan ovisno u kojem znaku i koji su drugi aspekti  (konjukcija  tj. jedan uz drugog ili blizu do 10 stupnjeva)


Ovo su oni najjači kutovi, ali ima još i inkonjunkcija 150 stupnjeva, polukvadrat 45 st, polusekstil 30 st itd koji su sekundarnog reda. Imaju utjecaj, ali ni približno kao ovi primarni. 

Što to znači?
Pa postoje ciklusi koji se mogu predvidjeti na osnovu prijašnjih konstalacija. To je sva mudrost :)
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 33 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Sun 18 Jul - 14:31

AlfaOmega wrote:Upozorenje je bilo generalno :)

Meni se recimo sviđa kako Kabala (isječak iz navedene knjige) tumači dio sa bižanjem ljudi iz Egipta. Egipat je simbol ljudskog ega, i zapravo Egipat u numerološkoj vridnosti starog kanonskog jezika jest ekvivalent ega. Obećana zemlja je Yisrael, od riči yashar i El, što znači "svitlost Božija". A svitlost Božija je ustvari stanje dosega Yechida, najvišeg stadija ljudske duše. Kad se ljudski ego transformira iz "primam radi svog zadovoljstva" u "primam radi zadovoljstva drugog".

U prevodu, Kabala Sveto pismo tumači ka mapu evolucije svisti čovika, a ne ka skupinu događaja koji su se zaista odigrali u povisti.

Što volim ovu rečenicu  :kuku ljudi koji doslovno čitaju Sveto Pismo, a sebe stavili na pijedestal sveca imaju pravi problem jer ego blokira spoznaju. 

Jao, uljepšao si mi i ti dan s ovim.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 33 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Sun 18 Jul - 14:33

Ra wrote:
AlfaOmega wrote:Btw. jel smatrate da stvarno postoji sistematizirana korelacija položaja planeta i velikih zbivanja u svitu ka što su dva svitska rata, događaj od 11. rujna 2001., itd... 

Ako da, kaj vam to govori?
Da. 
To je taj dio pasivne sudbine koji nisam opisala na onoj temi) na kojeg ne možemo utjecati. 

 
Događaji (dobri ili loši) na globalnoj razini su uvijek bili u trenutcima kad su se teški tj. sudbinski ili generacijski planeti (Uran, Neptun i Pluton, koje trigeriraju Saturn i Jupiter kao dva socijalna planeta) našli u konfliktnom položaju. 
Kako su spori to obično traje godinama i samim time obilježi cijele generacije 

Ne znam kako ti laički objasniti, ali prilikom kretanja  (to nazivamo tranziti) oni se nađu pod određenim kutom (gledano sa Zemlje) koji može biti: 
-pozitivno poticajan (sekstil 60 st)  
-harmoničan (trigon 120 st) 
-konfliktan (kvadrat 90 st) 
-blokirajući (opozicija 180 st) 
ili čak dualan
- pozitivan/negativan ovisno u kojem znaku i koji su drugi aspekti  (konjukcija  tj. jedan uz drugog ili blizu do 10 stupnjeva)


Ovo su oni najjači kutovi, ali ima još i inkonjunkcija 150 stupnjeva, polukvadrat 45 st, polusekstil 30 st itd koji su sekundarnog reda. Imaju utjecaj, ali ni približno kao ovi primarni. 

Što to znači?
Pa postoje ciklusi koji se mogu predvidjeti na osnovu prijašnjih konstalacija. To je sva mudrost :)

Baš si to lijepo pojasnila.

Bila sam šokirana kad mi je astrologinja indijskog jyotisha ispisala godine životnih promjena, ona to nije nikako mogla znati.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 33 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Ra Sun 18 Jul - 14:34

Venus wrote:
AlfaOmega wrote:Upozorenje je bilo generalno :)

Meni se recimo sviđa kako Kabala (isječak iz navedene knjige) tumači dio sa bižanjem ljudi iz Egipta. Egipat je simbol ljudskog ega, i zapravo Egipat u numerološkoj vridnosti starog kanonskog jezika jest ekvivalent ega. Obećana zemlja je Yisrael, od riči yashar i El, što znači "svitlost Božija". A svitlost Božija je ustvari stanje dosega Yechida, najvišeg stadija ljudske duše. Kad se ljudski ego transformira iz "primam radi svog zadovoljstva" u "primam radi zadovoljstva drugog".

U prevodu, Kabala Sveto pismo tumači ka mapu evolucije svisti čovika, a ne ka skupinu događaja koji su se zaista odigrali u povisti.

Što volim ovu rečenicu  :kuku ljudi koji doslovno čitaju Sveto Pismo, a sebe stavili na pijedestal sveca imaju pravi problem jer ego blokira spoznaju. 

Jao, uljepšao si mi i ti dan s ovim.
Naše mezimče :D
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 33 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by AlfaOmega Sun 18 Jul - 14:36

:shy

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10277
2015-09-11


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 33 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Ra Sun 18 Jul - 14:41

Venus wrote:
Ra wrote:
AlfaOmega wrote:Btw. jel smatrate da stvarno postoji sistematizirana korelacija položaja planeta i velikih zbivanja u svitu ka što su dva svitska rata, događaj od 11. rujna 2001., itd... 

Ako da, kaj vam to govori?
Da. 
To je taj dio pasivne sudbine koji nisam opisala na onoj temi) na kojeg ne možemo utjecati. 

 
Događaji (dobri ili loši) na globalnoj razini su uvijek bili u trenutcima kad su se teški tj. sudbinski ili generacijski planeti (Uran, Neptun i Pluton, koje trigeriraju Saturn i Jupiter kao dva socijalna planeta) našli u konfliktnom položaju. 
Kako su spori to obično traje godinama i samim time obilježi cijele generacije 

Ne znam kako ti laički objasniti, ali prilikom kretanja  (to nazivamo tranziti) oni se nađu pod određenim kutom (gledano sa Zemlje) koji može biti: 
-pozitivno poticajan (sekstil 60 st)  
-harmoničan (trigon 120 st) 
-konfliktan (kvadrat 90 st) 
-blokirajući (opozicija 180 st) 
ili čak dualan
- pozitivan/negativan ovisno u kojem znaku i koji su drugi aspekti  (konjukcija  tj. jedan uz drugog ili blizu do 10 stupnjeva)


Ovo su oni najjači kutovi, ali ima još i inkonjunkcija 150 stupnjeva, polukvadrat 45 st, polusekstil 30 st itd koji su sekundarnog reda. Imaju utjecaj, ali ni približno kao ovi primarni. 

Što to znači?
Pa postoje ciklusi koji se mogu predvidjeti na osnovu prijašnjih konstalacija. To je sva mudrost :)

Baš si to lijepo pojasnila.

Bila sam šokirana kad mi je astrologinja indijskog jyotisha ispisala godine životnih promjena, ona to nije nikako mogla znati.
Haha, tebi je jasno, ali pitanje je je li drugima. 

Da samo nešto dodam.

Dakle sad kad imamo kompletnu sliku, pasivna sudbina (Uran, Neptun Pluton i dva trigera) i aktivna sudbina ilitiga volja (Sunce, Mjesec, Merkur, Venera i Mars),  da dodam:

Ma kakve karte su nam bile podijeljene prilikom rođenja (koje darove i mane imamo ili na kojem dijelu svijeta smo rođeni, koje boje kože, vjerske ili nacionalne pripadnosti) bit ćemo svjedoci i učesnici kolektivnih događaja (pasivna sudbina), ali u konačnici sve ipak ovisi o stavu koji će pojedinac zauzeti naspram situacije u kojoj se našao (aktivna sudbina/volja).
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 33 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Mon 19 Jul - 7:10

Ra wrote:
Venus wrote:
Ra wrote:
AlfaOmega wrote:Btw. jel smatrate da stvarno postoji sistematizirana korelacija položaja planeta i velikih zbivanja u svitu ka što su dva svitska rata, događaj od 11. rujna 2001., itd... 

Ako da, kaj vam to govori?
Da. 
To je taj dio pasivne sudbine koji nisam opisala na onoj temi) na kojeg ne možemo utjecati. 

 
Događaji (dobri ili loši) na globalnoj razini su uvijek bili u trenutcima kad su se teški tj. sudbinski ili generacijski planeti (Uran, Neptun i Pluton, koje trigeriraju Saturn i Jupiter kao dva socijalna planeta) našli u konfliktnom položaju. 
Kako su spori to obično traje godinama i samim time obilježi cijele generacije 

Ne znam kako ti laički objasniti, ali prilikom kretanja  (to nazivamo tranziti) oni se nađu pod određenim kutom (gledano sa Zemlje) koji može biti: 
-pozitivno poticajan (sekstil 60 st)  
-harmoničan (trigon 120 st) 
-konfliktan (kvadrat 90 st) 
-blokirajući (opozicija 180 st) 
ili čak dualan
- pozitivan/negativan ovisno u kojem znaku i koji su drugi aspekti  (konjukcija  tj. jedan uz drugog ili blizu do 10 stupnjeva)


Ovo su oni najjači kutovi, ali ima još i inkonjunkcija 150 stupnjeva, polukvadrat 45 st, polusekstil 30 st itd koji su sekundarnog reda. Imaju utjecaj, ali ni približno kao ovi primarni. 

Što to znači?
Pa postoje ciklusi koji se mogu predvidjeti na osnovu prijašnjih konstalacija. To je sva mudrost :)

Baš si to lijepo pojasnila.

Bila sam šokirana kad mi je astrologinja indijskog jyotisha ispisala godine životnih promjena, ona to nije nikako mogla znati.
Haha, tebi je jasno, ali pitanje je je li drugima. 

Da samo nešto dodam.

Dakle sad kad imamo kompletnu sliku, pasivna sudbina (Uran, Neptun Pluton i dva trigera) i aktivna sudbina ilitiga volja (Sunce, Mjesec, Merkur, Venera i Mars),  da dodam:

Ma kakve karte su nam bile podijeljene prilikom rođenja (koje darove i mane imamo ili na kojem dijelu svijeta smo rođeni, koje boje kože, vjerske ili nacionalne pripadnosti) bit ćemo svjedoci i učesnici kolektivnih događaja (pasivna sudbina), ali u konačnici sve ipak ovisi o stavu koji će pojedinac zauzeti naspram situacije u kojoj se našao (aktivna sudbina/volja).

Da dodam da možemo nadrasti svoju kartu, odnosno promijeniti "sudbinu" radom na sebi. Time se dobije i sasvim drugačija percepcija kolektivnih događaja kad je moguće prepoznati i prihvaćati uzročno-posljedične veze događaja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 33 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Mon 19 Jul - 7:23

Gnječ wrote:

HIDDEN MATHEMATICS - Randall Carlson - Ancient Knowledge of Space, Time & Cosmic Cycles

Randall Carlson is a master builder and architectural designer, teacher, geometrician, geomythologist, geological explorer and renegade scholar. This presentation takes a deep dive into the realm of sacred geometry, ancient stone monuments and the hidden mathematics that is embedded in things we use everyday.


možda vam ovo predavanje malo proširi horizonte...

Moja omiljena-omiljena tema, proučavam ovo desetljećima jer imam "matematički um", vidim brojeve, a strastvena ljubav prema duhovnosti još od malena mi omogućuje da uronim u simboliku koja me obasja poput zrake sunca. 
Volim Randallov izraz da je "an avid investigator", tako se i sama osjećam. Hvala ti na ovome <3
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 33 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Maggie19 Mon 19 Jul - 9:03

Ma  brojevi su zakon B-)

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 33 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Wed 21 Jul - 9:16

Dobro jutro.

Imam tog susjeda koji ima "lagani" OKS ili je samo zlocest pa si veli: ako ja ne mogu spavat', zasto bi drugi!?

I tako, travica je malo narasla, cvjetici se stidljivo ukazali, tlo zazelenjelo.

E ne moze! Treba to obezglavit', pronaci mjeru, osisat' poput dlaka na njegovoj glavi. Nema rasta, samo vojnicki! Pa tako on vec dva sata kosilicom vjezba moje mentalne bicepse i tricepse. Zasto dva sata? Zato jer kosi par minuta, onda stane, napravi pauzu od 6 minuta pa opet krene, slucajno da mu netko ne bi utonuo u san u medjuvremenu!

Evo vam ga malo:

https://www.speakpipe.com/voice-recorder/msg/7y5yqztrz1731k5o


Usput, ako pozelite podijeliti zvukove iz vase okoline, mozete to učiniti ovdje:

https://www.speakpipe.com/voice-recorder
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 33 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Ra Wed 21 Jul - 20:25

violator wrote:Dobro jutro.

Imam tog susjeda koji ima "lagani" OKS ili je samo zlocest pa si veli: ako ja ne mogu spavat', zasto bi drugi!?

I tako, travica je malo narasla, cvjetici se stidljivo ukazali, tlo zazelenjelo.

E ne moze! Treba to obezglavit', pronaci mjeru, osisat' poput dlaka na njegovoj glavi. Nema rasta, samo vojnicki! Pa tako on vec dva sata kosilicom vjezba moje mentalne bicepse i tricepse. Zasto dva sata? Zato jer kosi par minuta, onda stane, napravi pauzu od 6 minuta pa opet krene, slucajno da mu netko ne bi utonuo u san u medjuvremenu!

Evo vam ga malo:

https://www.speakpipe.com/voice-recorder/msg/7y5yqztrz1731k5o


Usput, ako pozelite podijeliti zvukove iz vase okoline, mozete to učiniti ovdje:

https://www.speakpipe.com/voice-recorder
Hahaha to je ono na što smo se snimali tamo.  B-)
Moglo bi i tu biti zanimljivo. ;)

Ajme zvukova.  Te 6 minutne pauze su ti draga moja čik pauze.
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 33 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Wed 21 Jul - 23:31

violator wrote:Dobro jutro.

Imam tog susjeda koji ima "lagani" OKS ili je samo zlocest pa si veli: ako ja ne mogu spavat', zasto bi drugi!?

I tako, travica je malo narasla, cvjetici se stidljivo ukazali, tlo zazelenjelo.

E ne moze! Treba to obezglavit', pronaci mjeru, osisat' poput dlaka na njegovoj glavi. Nema rasta, samo vojnicki! Pa tako on vec dva sata kosilicom vjezba moje mentalne bicepse i tricepse. Zasto dva sata? Zato jer kosi par minuta, onda stane, napravi pauzu od 6 minuta pa opet krene, slucajno da mu netko ne bi utonuo u san u medjuvremenu!

Evo vam ga malo:

https://www.speakpipe.com/voice-recorder/msg/7y5yqztrz1731k5o


Usput, ako pozelite podijeliti zvukove iz vase okoline, mozete to učiniti ovdje:

https://www.speakpipe.com/voice-recorder

..mogli bi opet sa ovim snimkama, dobro si me podsjetila..

Susjedu vikni xxx... iju mene što sam prosta danas!  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 33 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Thu 22 Jul - 1:45

Ra wrote:
Hahaha to je ono na što smo se snimali tamo.  B-)
Moglo bi i tu biti zanimljivo. ;)

Ajme zvukova.  Te 6 minutne pauze su ti draga moja čik pauze.

Do 13h je naskakivao na tu kosilicu! Pa travu, pa zivicu pa se pentrao na mlado stabalce lovora da mu krosnju obradi. Zena mu vice da je l' on normalan pentrat" se po njemu uz tako tanko deblo, a ja na balkonu pod suncobranom, ispijam jutarnju kavu i sve mi se srce raduje kad vidim susjeda kako se leluja na tom tankom pruticu. Promatram razdragano sve ono sto ce glavom pokupit' na putu prema dolje...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 33 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Thu 22 Jul - 1:52

Venus wrote:

Susjedu vikni xxx... iju mene što sam prosta danas!  :D

Jesi, jesi. K'o i Ra! Kad se naljuti salje ljude u smokve, a ti ubacis u petu o cakrama i ogledalima. Uuu, povulgarne obje. Gnjec i Ebeni mogu se ne sakrit' k'o magarad pred vama! :P
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 33 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by darth_vader Thu 22 Jul - 5:32

Haha, nisam jedini koji uživa u susjedstvu dražesnih pacijenata s trimerima... još ima i jeb..u puhalicu za lišće, a ima cila dva stabla u dvorištu ..
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 33 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 33 of 50 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 41 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum