ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ostaria Siciliana

Page 41 of 50 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 45 ... 50  Next

Go down

Ostaria Siciliana  - Page 41 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Ra 17/8/2021, 22:12

Venus wrote:

Poremećaja ima neovisno o spolu. Znam žene koje su tukle muškarce koliko su bile ljute na sebe i njih. Sestra mog bivšeg dečka mi je rekla da je njenog brata tukla žena jer je on nestašno gledao druge žene..poremećaji vole poremećaje.  drunken Još uvijek se premalo govori o tome.
Kurviš, glup i uz to još i mazohist... ajme kombinacije.   
A možda uopće nije bio kurviš, nego je gledao žene kako bi "zaslužio" batine.  :D


Iskreno, muškarac koji se pusti premlatiti fizički slabijem spolu, doista zaslužuje svaki udarac kojeg primi. :)

Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 41 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by AlfaOmega 18/8/2021, 01:27

Jedna moja ex me je uvik kritizirala što joj blokiram udarce svaki put kad je htila da me udari. Njoj ne valja ak se muško brani. Drugoj pak ne valja ak se ne brani. Ko će ga više znat

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10280
2015-09-11


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 41 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by AlfaOmega 18/8/2021, 01:28

Tražim onaj smajić što ga je sveto uvik koristija. Ah da, ev ga -  confused

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10280
2015-09-11


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 41 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 18/8/2021, 07:04

Ra wrote:
Venus wrote:

Poremećaja ima neovisno o spolu. Znam žene koje su tukle muškarce koliko su bile ljute na sebe i njih. Sestra mog bivšeg dečka mi je rekla da je njenog brata tukla žena jer je on nestašno gledao druge žene..poremećaji vole poremećaje.  drunken Još uvijek se premalo govori o tome.
Kurviš, glup i uz to još i mazohist... ajme kombinacije.   
A možda uopće nije bio kurviš, nego je gledao žene kako bi "zaslužio" batine.  :D


Iskreno, muškarac koji se pusti premlatiti fizički slabijem spolu, doista zaslužuje svaki udarac kojeg primi. :)

Ma to je bila dječja ljubav, zajedno nismo imali 40 godina  :D al' sam ga brzo provalila, takva narav.

Premda on visok 190 minimalno 100kg, a ona malena blondi venerica, ko dalmatinski komarac, ne znam kako ga je mogla istuć, valjda se nije branio.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 41 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 18/8/2021, 07:06

AlfaOmega wrote:Jedna moja ex me je uvik kritizirala što joj blokiram udarce svaki put kad je htila da me udari. Njoj ne valja ak se muško brani. Drugoj pak ne valja ak se ne brani. Ko će ga više znat

Božemesačuvaj.. :D ..zar biraš žene u savate klubu?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 41 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 18/8/2021, 10:47

Venus wrote:

Radim svakodnevno sa ženama, u nekoliko zemalja regije i jako dobro sam ih upoznala zahvaljujući svojoj želji da radim savjetovanje upravo ženama. Kroz dugogodišnji rad došla sam do spoznaja koje su mi se viškratno potvrdile i iza kojih stojim. Svjesna sam toga da moje razmišljanje o ženama djeluje kao generalizacija. Pažljivim proučavanjem po više različitih parametara okruženja, mentaliteta, dobi, potreba, očekivanja, načina komunikacije itd..došla sam do zaključka da je većina "današnjih", a osobito "suvremenih" žena u  - banani. Samo iz jednog razloga, a to je jer nisu svjesne svoje ženske moći koju već imaju u sebi, a traže je na krivim mjestima. 
Čak i kad bi ti imala dijametralno suprotno mišljenje od mene u nečemu ja tebi ne bih mogla napisati nešto poput da si tupasta ili da ti je tupasta rečenica. Ma ne bih to napisala niti u šali za neki tvoj sarkazam. Naime, bilo bi me stid to tebi napisati jer te poštujem, jer sam ti se x puta divila koliko si inteligentna, načitana, produhovljena i duboka. 
I ponavljam još jednom, ima rijetkih divnih žena koje sam imala čast upoznati, od kojih su mi neke i prijateljice. Te veličanstvene žene su svjesne sebe, u čijem društvu je užitak biti, koje odišu nekom posebnom energijom, iskazuju svoj potencijal i kreativnost u svemu što dotaknu.

Dok ti ne velim da si idiot, dobro je. :aw

Salu na stranu, ispricavam se ako te je povrijedila opaska o "tupastoj recenici". Unutarnja Klingonka ponekad pretjera kad se probudi. Moram samo napomenuti da 'tupasto' i 'glupo' u mojem rjecniku ipak stoje jedan naspram drugog nesto poput 'lud' i 'luckast'. Tu je negdje stupnjevanje. Ali nije isto reci za recenicu i za osobu da je 'tupasta'. Prevelika razlika.

Sto se tice tvojeg misljenja o meni, hvala ti na krasnim rijecima. :) Sve sam ih prekrižila jer je realnost ipak malo drugacija. Osim toga, voljela bih da razgovaramo kao ljudi, a ne neka uzvisena bica.

Ti meni slobodno reci za moje tvrdnje, postove itd. da granice s retardacijom, ako ti se takvima i pricine. Da, mogle bi se zbog toga i sukobiti, ali nema veze... :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 41 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 18/8/2021, 10:54

Ra wrote:
violator wrote:
Ra wrote:•••••

Jucer sam problijedila zbog one slike tvog vrebaca koji te docekuje u oknu prozora. Ajme. pale Odmah sam se sjetila Boba iz Twin Peaksa koji je zaposjedao Lelanda i zlostavljao Lauru. Inace, to bi i zapocinjalo tako da ga je prvo ugledala pored prozora...

Drago mi je da si se rijesila tog odvratnog stvora! Mene je tvoja jucerasnja prica sjetila i dogadjaja iz osnovnoskolskih dana koja je za nasu generaciju bila traumaticna jer je jedan od onih budalastih bica iz grmova, u parku pored nase skole, bio psihijatrijski pacijent, pusten na dopust kod roditelja zbog dobrog vladanja. Jednu od djevojcica s kojom sam se povremeno druzila (bila je godinu dana starija), zaskocio je na povratku kuci i ... ubio.  

Citava je skola bila obavijena tugom, a jos i sad se sjecam jedne krasne ruze koja je lezala polozena na njenoj skolskoj klupi i nas koji s nevjericom promatramo praznu stolicu.. Netko je tu tisinu prelomio sapatom: Ruza za ruzicu...
Ajoj... Žao mi je :(

Nisam te željela rastužiti svojom pričom, ali riječ po riječ i mene je također vratilo u neko vrijeme koje se nažalost ne može zaboraviti. 
Oprosti. <3


Fakat bi mogle o nečem veselijem. )

Pa ja sam zapocela s tom temom, ni zbog cega se ne trebas/te ispricavati, drago mi je da si sve to podijelila s nama.

Samo bih se iz nastavka razgovora povukla jer kolovoz nije moj mjesec, ruzna godisnjica i jos ta sjecanja - bas me je preplavilo odjednom.

Molim vas, ne obazirite se na mene, ako zelite dalje o tome.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 41 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 18/8/2021, 10:59

Venus wrote:
violator wrote:Oprostite mi zbog ove teme. Ne zelim vise o tome. Vratila mi je ruzna sjecanja i prebacila na ruzna mjesta.


____


Budite dobro, nadam se da provodite lijepu vecer.

Nemaš se zašto ispričavati. Ono što je trebalo izići, izišlo nam je, neka je.


Idem čitati što me veseli i učit jezike. Pokupit ću se ranije u krevet jer sam se noćas probudila tik pred potres, dobro je treslo. Sjećam se da sam se u sebi pomolila da potres stane jer spavam gola i kako ću kao takva izletit iz zgrade među narod. Koji problemi u životu..  :^0

Čitamo se. :x

Prioriteti! :^0


Drago mi je zbog ucenja! Samo ti daj, budi velika i pametna! :-*
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 41 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 18/8/2021, 13:11

Venus wrote:

Radim svakodnevno sa ženama, u nekoliko zemalja regije i jako dobro sam ih upoznala zahvaljujući svojoj želji da radim savjetovanje upravo ženama. Kroz dugogodišnji rad došla sam do spoznaja koje su mi se viškratno potvrdile i iza kojih stojim. Svjesna sam toga da moje razmišljanje o ženama djeluje kao generalizacija. Pažljivim proučavanjem po više različitih parametara okruženja, mentaliteta, dobi, potreba, očekivanja, načina komunikacije itd..došla sam do zaključka da je većina "današnjih", a osobito "suvremenih" žena u  - banani. Samo iz jednog razloga, a to je jer nisu svjesne svoje ženske moći koju već imaju u sebi, a traže je na krivim mjestima.


Treba gledati i malo siru sliku...Svedeni na tudje price, pasivno reagiramo na ono sto nam namecu mediji / rezimska piskarala (pod rezimom mislim na opcu kapitalisticku strukturu i njene trenutne marionete). Zaboravimo sad pandemiju na tren. Zivimo u svijetu u kojem su ratni zlocinci, masovne ubojice, poput Obame koji je trebao biti strijeljan, uzori milijunima nemislecih. Svijet u kojem se na hrvatskoj nacionalnoj televiziji slavi americki dan nezavisnosti. Svijet u kojem sistem diktira teme, tempo i iluziju sudjelovanja u nekakvoj apstraktnoj borbi za "opce dobro". Svijet u kojem nekakva pseudoljevica, politicka korektnost, BLM-ovi, identitetsko maloumlje podrzavaju  americku (SADisti ku) hegemoniju. Svijet u kojem je kapitalizam osvojio sva fizicka trzista (jer je ona mentalna ocito vec osvojio) i nema se kamo vise siriti osim kroz privatizaciju zdravstva, vode... Javnih suma i cistog zraka.


Zene su - u banani!? Svi smo - u banani!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 41 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 18/8/2021, 21:04

violator wrote:
Venus wrote:

Radim svakodnevno sa ženama, u nekoliko zemalja regije i jako dobro sam ih upoznala zahvaljujući svojoj želji da radim savjetovanje upravo ženama. Kroz dugogodišnji rad došla sam do spoznaja koje su mi se viškratno potvrdile i iza kojih stojim. Svjesna sam toga da moje razmišljanje o ženama djeluje kao generalizacija. Pažljivim proučavanjem po više različitih parametara okruženja, mentaliteta, dobi, potreba, očekivanja, načina komunikacije itd..došla sam do zaključka da je većina "današnjih", a osobito "suvremenih" žena u  - banani. Samo iz jednog razloga, a to je jer nisu svjesne svoje ženske moći koju već imaju u sebi, a traže je na krivim mjestima. 
Čak i kad bi ti imala dijametralno suprotno mišljenje od mene u nečemu ja tebi ne bih mogla napisati nešto poput da si tupasta ili da ti je tupasta rečenica. Ma ne bih to napisala niti u šali za neki tvoj sarkazam. Naime, bilo bi me stid to tebi napisati jer te poštujem, jer sam ti se x puta divila koliko si inteligentna, načitana, produhovljena i duboka. 
I ponavljam još jednom, ima rijetkih divnih žena koje sam imala čast upoznati, od kojih su mi neke i prijateljice. Te veličanstvene žene su svjesne sebe, u čijem društvu je užitak biti, koje odišu nekom posebnom energijom, iskazuju svoj potencijal i kreativnost u svemu što dotaknu.

Dok ti ne velim da si idiot, dobro je. :aw

Salu na stranu, ispricavam se ako te je povrijedila opaska o "tupastoj recenici". Unutarnja Klingonka ponekad pretjera kad se probudi. Moram samo napomenuti da 'tupasto' i 'glupo' u mojem rjecniku ipak stoje jedan naspram drugog nesto poput 'lud' i 'luckast'. Tu je negdje stupnjevanje. Ali nije isto reci za recenicu i za osobu da je 'tupasta'. Prevelika razlika.

Sto se tice tvojeg misljenja o meni, hvala ti na krasnim rijecima. :) Sve sam ih prekrižila jer je realnost ipak malo drugacija. Osim toga, voljela bih da razgovaramo kao ljudi, a ne neka uzvisena bica.

Ti meni slobodno reci za moje tvrdnje, postove itd. da granice s retardacijom, ako ti se takvima i pricine. Da, mogle bi se zbog toga i sukobiti, ali nema veze... :)

Ovo za idiota sam vidjela; čovjek je samo nevjerovatno uporan i prilično kul nepsovački brani svoje stavove. Taj sigurno nema nijednu boru, djeluje mi totalno flegmatično.

Nije me povrijedila opaska, više me je začudila tvoja strastvenost, kao da sam te vilama zbola u sijenu dok spavaš.
Valja ti naučit primati komplimente, nježno se zarumeniti kao prava žena  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 41 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 18/8/2021, 21:12

violator wrote:
Venus wrote:

Radim svakodnevno sa ženama, u nekoliko zemalja regije i jako dobro sam ih upoznala zahvaljujući svojoj želji da radim savjetovanje upravo ženama. Kroz dugogodišnji rad došla sam do spoznaja koje su mi se viškratno potvrdile i iza kojih stojim. Svjesna sam toga da moje razmišljanje o ženama djeluje kao generalizacija. Pažljivim proučavanjem po više različitih parametara okruženja, mentaliteta, dobi, potreba, očekivanja, načina komunikacije itd..došla sam do zaključka da je većina "današnjih", a osobito "suvremenih" žena u  - banani. Samo iz jednog razloga, a to je jer nisu svjesne svoje ženske moći koju već imaju u sebi, a traže je na krivim mjestima.


Treba gledati i malo siru sliku...Svedeni na tudje price, pasivno reagiramo na ono sto nam namecu mediji / rezimska piskarala (pod rezimom mislim na opcu kapitalisticku strukturu i njene trenutne marionete). Zaboravimo sad pandemiju na tren. Zivimo u svijetu u kojem su ratni zlocinci, masovne ubojice, poput Obame koji je trebao biti strijeljan, uzori milijunima nemislecih. Svijet u kojem se na hrvatskoj nacionalnoj televiziji slavi americki dan nezavisnosti. Svijet u kojem sistem diktira teme, tempo i iluziju sudjelovanja u nekakvoj apstraktnoj borbi za "opce dobro". Svijet u kojem nekakva pseudoljevica, politicka korektnost, BLM-ovi, identitetsko maloumlje podrzavaju  americku (SADisti ku) hegemoniju. Svijet u kojem je kapitalizam osvojio sva fizicka trzista (jer je ona mentalna ocito vec osvojio) i nema se kamo vise siriti osim kroz privatizaciju zdravstva, vode... Javnih suma i cistog zraka.


Zene su - u banani!? Svi smo - u banani!

Slažem se s tobom da sve ovo što se događa utječe na ljude, strah naprosto buja. S druge strane pak malo prolazi neprimijećeno da se sve više ljudi "budi" koji ne prihvaćaju nametnute iluzije te stvaraju neke nove vidove života van matrixa, prkoseći istom. 

Znaš ono, kojeg vuka hraniš...svatko se od nas treba pobrinuti za vlastitu dobrobit, jer ako je nama  pojedinačno dobro onda mi možemo utjecati pozitivno na živote ljudi oko sebe koji će pozitivno utjecati na živote ljudi oko sebe. Kao maska s kisikom u avionu, prvo stavi sebi i diši, a onda dodaj maske onima oko tebe koji se u panici ne snalaze.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 41 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Ra 18/8/2021, 23:55

AlfaOmega wrote:Jedna moja ex me je uvik kritizirala što joj blokiram udarce svaki put kad je htila da me udari. Njoj ne valja ak se muško brani. Drugoj pak ne valja ak se ne brani. Ko će ga više znat
Neću se miješati u onu ćakulicu dviju dama, ali tebi ću dobaciti par riči...

Veliš blokira si joj udarce (znači bilo je više njih i nije samo jednom)?
I još te kritizirala? Ideeeš!

Bome znaš izabrati draganu . :rasta

Sad mi je malo lakše, nisam najgori 'izabirač', prešišao si me. 
Ja nisam barem trebala blokirati aperkate.  :P :D
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 41 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by AlfaOmega 19/8/2021, 02:00

Kaj da velim... kad je zdravlje u pitanju, zvizde mi se uvik smišile. Posa, zvizde mi se uvik smišile. Ljubav, zvide mi crkavale od smiha. :grin

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10280
2015-09-11


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 41 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Ra 19/8/2021, 07:09

Počni kartati. Znaš ono- tko nema sreće u ljubavi bla bla. 

Povjereno ;) :D
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 41 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 19/8/2021, 07:12

AlfaOmega wrote:Kaj da velim... kad je zdravlje u pitanju, zvizde mi se uvik smišile. Posa, zvizde mi se uvik smišile. Ljubav, zvide mi crkavale od smiha. :grin

U jednom filmu ženska poželi da frajer bude romantičan i upozna lika koji se sav raspada od emocija, plače ko kišna godina i to joj ne paše. A nije do njega jadnog nego ona nije specificirala "narudžbu svemiru"  :^0 kad je ušla u božji dućan.  Želim reći da trebamo znat točno što hoćemo, s čim možemo, a s čime uopće ne možemo i ne bismo mogli napraviti kompromis (npr. kod mene alkohol /cigarete /opojna sredstva su out, nema šanse, no way Pedro.. :D, onda da je zloban i nepovjerljiv prema meni, jok to nek nekom drugom radi, meni ne može). 
E kad znaš šta ti hoćeš s čim možeš, to je pola posla. Onih drugih pola je čvrsto vjerovati da baš jedna osoba koja je po tvom ćefu, za tebe, već postoji. Svaka misao koja obara to uvjerenje je uljez kojeg treba šutnut nogom iz misli. Da mene pitaš za neke stvari, ja naprosto znam da će se dogodit, jedino ne znam kad će se dogodit i nije mi mrsko čekat na dobre stvari. Samo stvar povjerenja i strpljenja (ovo mi je bilo najteže savladati od svega). I onda da ti kažem da sam sigurna da ćeš bit skoro u vezi, bi li mi vjerovao..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 41 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 19/8/2021, 10:59

Dobar dan. :)

Evo vam jedna besplatna knjizica "Snoputnik", rijeckog pisca Zorana Zmirica za kojeg sam prvi put cula nakon sto je ugostio Vesnu Krmpotic, meni dragu knjizevnicu, indologinju i Saijevku.

Ostaria Siciliana  - Page 41 Snoputnik

https://elektronickeknjige.com/novi-naslovi/snoputnik/?fbclid=IwAR3_ZErb-za7DQUQ1gMcUEtG4LxSPXgS7N-rtIPxjAn1NtCl5EkQ1RLChSI

Žmirićev protagonist Kristijan, snoputnik, zapravo je oboje – i putnik i pokajnik. Kaje se jer je u ratu ubio mladića koji zapravo nije predstavljao prijetnju. Putnik ima bitan značenjski i simbolički višak. On je homo viator, čovjek u hodu, onaj koji se kreće. Uvijek je u dvostruko artikuliranom prostornom i vremenskom prolasku – na zemaljskom putu i na putu vlastitog života.

Tako je i Kristijan iz Snoputnika u jednom trenu krenuo na putovanje. Njegov put je u tom pogledu školski primjer navedene dvostruke artikulacije. Prelazi milje po indijskom potkontinentu, prevaljuje konkretan prostor preko zemljine kore, ali i njegov unutarnji život poprima obilježja duhovnog učenja, raščišćavanja, rješavanja viškova, potrage, rekalibracije, korekcije. Krenuo je u Indiju, pronaći svoju nesuđenu, ali nikad zaboravljenu ljubav, Maju, čije ime na sanskrtu označava iluziju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 41 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 19/8/2021, 11:37

U knjizi se navode i neke zgodne vizualne paralele, preklapanja poput onog o Istri, Juznoj Americi i Indiji, slicnih oblika, onog srcolikog. :)

_______

" Davnih dana u Golkondi, u sjevernoj Indiji, posjetio sam hram boga Hanumana. Priđe mi šest svećenika, sklope dlanove i nazovu „Namaste“. Najstariji među njima upita od kud sam. Kako im ime zemlje ne znači puno (Croatia? Georgia? Ex Russia?) pokušao sam im stvar približiti nekim poznatim imenima; Tito, Ivanišević, Kukoč, Šuker, Bruna Esih... Sve im je to nekako poznato, ali nedovoljno. Tad mi padne na pamet Tesla, pa spomenem i njega. Kad sam izgovorio Teslino ime, svi se još više uozbilje, opet sklope dlanove i uz naklon me s uvažavanjem pozdrave. Kao po naredbi, svi svećenici su mi istovremeno dali znak rukom da ih pratim. Zagazili smo u mrak kamenog hrama i prišli oltaru na kojemu su stajale slike majmunolikog boga Hanumana, velikog duhovnog učitelja Vivekanande i Nikole Tesle. U ovom dijelu Indije ljudi Teslu doživljavaju kao Prometeja, tehno-avatara čija je misija na Zemlji bila donijeti ljudima svjetlo znanja. Iako ovim ljudima od mjesta rođenja nekog velikog učitelja veći značaj predstavlja pisana riječ koja je iza njega ostala, nisu propustili spomenuti da im je drago što dolazim iz istog kraja u kojem je Nikola rođen. Tog popodneva sam doznao zaista svašta. Tesla se u Čikagu družio s Vivekanandom - prvim hinduskim učiteljem koji je putovao na zapad i u cijelosti je odgovarao slici hinduskih mistika i jogina; bio je vegetarijanac, živio je u celibatu i o svijetu je razmišljao kao o energiji, a ne materiji. Također nikad se nije dodirivao s ljudima. Ispričali su mi sjajnu anegdotu o tome kako je odbio pruženu ruku pri upoznavanju u Bijeloj kući. Tesla je naime vjerovao da bi ga dodir s osobom „niže frekvencije“ energetski ispraznio, što… objasnio je svećenik, odgovara tumačenju vedante. Gledam kameni oltar. Ispred Tesline fotografije na mjedenim držačima pobodeni mirisni štapići od sandalovime, do toga bakreni lončić pun svježe vode u kojoj se natapaju cvjetne latice, a pokraj svega ulaštena tacna s keksima - darovi za svece. „Tvoja zemlja je sveta zemlja“ dometne najstariji svećenik pa nastavi: „Od svih mjesta na svijetu Tesla se odlučio roditi u Hrvatskoj“. Prije nego sam stigao odgovoriti kako je Tesla rođen u Austro-Ugarskoj, priđe nam najmlađi svećenik i pruži debeli omot svile ispisan sanskrtom. Odmotam tkaninu i ugledam knjigu. „Moji pronalasci –autobiografija Nikole Tesle“. Mladić me odmjeri ispod oka i protisne: „Dobar pokušaj brate, ali Tesla je bio Srbin.“ U tren se svi u hranu zgroze ovom upadicom, a ja udahnem i izdahnem nekoliko puta ne bih li se smirio, pa na koncu, vraćajući knjigu mladiću, koliko sam mogao opuštenije odgovorim: „Ali je pisao latinicom.“ Na to se svi svećenici krenu pogledavati, pa se potom s olakšanjem nasmiju. Kad je smijeh zamijenila neugodna tišina, najstariji se naglo uozbilji i izdere na najmlađeg: „Aj se ti vrati u biblioteku i dohvati se knjige. Brže to. Brže!“ Malac nestane poput vjetra, a najstariji još jednom dobaci za njim: „I čitaj uz svijeću! Da nisi ni slučajno palio svjetlo!“

~ Zoran Žmirić

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 41 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Ra 20/8/2021, 15:44

Venus wrote:
AlfaOmega wrote:Kaj da velim... kad je zdravlje u pitanju, zvizde mi se uvik smišile. Posa, zvizde mi se uvik smišile. Ljubav, zvide mi crkavale od smiha. :grin

 I onda da ti kažem da sam sigurna da ćeš bit skoro u vezi, bi li mi vjerovao..
Bi ako se sjeti da ti pratis tranzite planeta za vas oboje.  pirat

Gibam. Na neko vrijeme. :)

Ako me nema dugo, znaci da sam se uvezala, ako se brzo vratim znaci da sam neuvezata ... citaj->normalna.  :D

Cuvajte se i pamet u glavu. <3


Josunbrend, ne daj se... navijam za te.  ;)
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 41 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by AlfaOmega 20/8/2021, 18:41

Nada sam se da smo usljed rotiranja galaksije nekak došli u dio svemira gdi su materija i mračna materija malo riđe, i da će se taj tranzit planeta malo brže odvijati. A ono ništ, i dalje sporo to ide. :roll

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10280
2015-09-11


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 41 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Maggie19 20/8/2021, 19:11

AlfaOmega wrote:Nada sam se da smo usljed rotiranja galaksije nekak došli u dio svemira gdi su materija i mračna materija malo riđe, i da će se taj tranzit planeta malo brže odvijati. A ono ništ, i dalje sporo to ide. :roll
Strpljen-spasen. :-)
Treba bit pozitivan i ocekivat najbolje, od zalopojki nista.
B-)

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 41 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 20/8/2021, 19:38

Ra wrote:
Venus wrote:
AlfaOmega wrote:Kaj da velim... kad je zdravlje u pitanju, zvizde mi se uvik smišile. Posa, zvizde mi se uvik smišile. Ljubav, zvide mi crkavale od smiha. :grin

 I onda da ti kažem da sam sigurna da ćeš bit skoro u vezi, bi li mi vjerovao..
Bi ako se sjeti da ti pratis tranzite planeta za vas oboje.  pirat

Gibam. Na neko vrijeme. :)

Ako me nema dugo, znaci da sam se uvezala, ako se brzo vratim znaci da sam neuvezata ... citaj->normalna.  :D

Cuvajte se i pamet u glavu. <3


Josunbrend, ne daj se... navijam za te.  ;)

Pa pratim tranzite, al' ne mogu ja nekom uć u glavu i reć vjeruj u svoje snove. Mora vjerovat da zaslužuje to što želi. :)

Aj uživaj i napiši koju razglednicu <3
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 41 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 41 of 50 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 45 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum