ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ostaria Siciliana

Page 32 of 50 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 41 ... 50  Next

Go down

Ostaria Siciliana  - Page 32 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Maggie19 7/17/2021, 09:55

Venuska moja, tko god gaji ovoliko negativnih osjecaja prema nekome iz virtualnog svijeta trebao bi se ozbiljno zamisliti nad svojom emocionalnom stabilnoscu (barem). Ni prema kome od vas nemam ljutnje, bijesa, prezira, zavisti, zlobe, ili bilo kojeg negativnog osjecaja te razine. Tako da nikoga ne tjeram i nikome ne zelim lose. Ako ste vi sebi dopustile da vas netko toliko iritira i nervira, vas problem. Ne mozete meni nametnuti svoje tlapnje i nebuloze, izvrnute istine i uvrnute logike, metodama od dociranja do gađenja i vrijeđanja, a taktikom hrabre borbe svi na jednoga. Za konstruktivnu raspravu sam uvijek, postujem kriticka razmisljanja, ali ovo sto vi pokusavate prodati pod opravdanu pobunu mladih revolucionara foruma je, ustvari, puč u pokusaju, deja vu tisucu puta. 
Kako bilo, da ste vi na "vlasti" brzo bi se med i maslac pokvarili i usmrdili, a vi pokazali prava lica. Ne ova s tonom sminke.
Samo nastavite vase prijetvorne, dvolicne, licemjerne igrice. Vi meni ne smetate, uvijek sam bila iznad toga. :-)

Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 32 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 7/17/2021, 12:51

Maggie19 wrote:Venuska moja, tko god gaji ovoliko negativnih osjecaja prema nekome iz virtualnog svijeta trebao bi se ozbiljno zamisliti nad svojom emocionalnom stabilnoscu (barem). Ni prema kome od vas nemam ljutnje, bijesa, prezira, zavisti, zlobe, ili bilo kojeg negativnog osjecaja te razine. Tako da nikoga ne tjeram i nikome ne zelim lose. Ako ste vi sebi dopustile da vas netko toliko iritira i nervira, vas problem. Ne mozete meni nametnuti svoje tlapnje i nebuloze, izvrnute istine i uvrnute logike, metodama od dociranja do gađenja i vrijeđanja, a taktikom hrabre borbe svi na jednoga. Za konstruktivnu raspravu sam uvijek, postujem kriticka razmisljanja, ali ovo sto vi pokusavate prodati pod opravdanu pobunu mladih revolucionara foruma je, ustvari, puč u pokusaju, deja vu tisucu puta. 
Kako bilo, da ste vi na "vlasti" brzo bi se med i maslac pokvarili i usmrdili, a vi pokazali prava lica. Ne ova s tonom sminke.
Samo nastavite vase prijetvorne, dvolicne, licemjerne igrice. Vi meni ne smetate, uvijek sam bila iznad toga. :-)

a da se ti ozbiljno zamisliš i zapitaš da je možda problem kod tebe?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 32 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 7/17/2021, 14:18

Maggie19 wrote:Venuska moja, tko god gaji ovoliko negativnih osjecaja prema nekome iz virtualnog svijeta trebao bi se ozbiljno zamisliti nad svojom emocionalnom stabilnoscu (barem). Ni prema kome od vas nemam ljutnje, bijesa, prezira, zavisti, zlobe, ili bilo kojeg negativnog osjecaja te razine. Tako da nikoga ne tjeram i nikome ne zelim lose. Ako ste vi sebi dopustile da vas netko toliko iritira i nervira, vas problem. Ne mozete meni nametnuti svoje tlapnje i nebuloze, izvrnute istine i uvrnute logike, metodama od dociranja do gađenja i vrijeđanja, a taktikom hrabre borbe svi na jednoga. Za konstruktivnu raspravu sam uvijek, postujem kriticka razmisljanja, ali ovo sto vi pokusavate prodati pod opravdanu pobunu mladih revolucionara foruma je, ustvari, puč u pokusaju, deja vu tisucu puta. 
Kako bilo, da ste vi na "vlasti" brzo bi se med i maslac pokvarili i usmrdili, a vi pokazali prava lica. Ne ova s tonom sminke.
Samo nastavite vase prijetvorne, dvolicne, licemjerne igrice. Vi meni ne smetate, uvijek sam bila iznad toga. :-)

Ovo napisano o "nama" si mislila i prije nego što si sad napisala.  Ako ti smatraš da je netko prijetvoran, dvoličan, licemjeran pitanje je zašto ti misliš da taj drugi to ne vidi, osjeti. Nisi kongruentna, tj. usklađena, procuriš pa se čudiš. Slijepa pjega je inače ono što mi mislimo da drugi ne vide, a vide ili čak nismo svjesni nekog ponašanja kojeg drugi vide.

Reagira onaj koji ima sposobnost prokužiti finese i onaj koji se usudi biti hrabar pa ti to napisati. Nema čopora, samo istina.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 32 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 7/17/2021, 14:53

Meni se ipak najvise svidja teatralni moment njene price o hrabroj, uzvisenoj heroini s gumbicima koja odoljeva  pobuni mladih revolucionara, pucu u pokusaju i svim tim prizemnim osjecajima bijesa gadjenja, zlobe, zavisti. 💓
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 32 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Maggie19 7/17/2021, 15:14

Sad bih vam stavila srceko, ali ne mogu :-)
Neka smo se mi ispricale. Citat cu vas opet povremeno, a i svratim vec ♡

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 32 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 7/17/2021, 15:30

Vidis kako se stvari nepredvidjeno odigraju. Dosla si me pozvati na spoj naslijepo, a na kraju si nam ostavila dirljivu kratku pricu.


Samo ti navrati kad osjetis ceznju za literarnim izletima. I neometano pisi, pisi, pisi. Ja cu ti pristavit' vodu za caj. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 32 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by AlfaOmega 7/17/2021, 15:40

Bude još pučeva i revolucija, polako. B-)

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10240
2015-09-11


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 32 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Maggie19 7/17/2021, 15:52

AlfaOmega wrote:Bude još pučeva i revolucija, polako. B-)
Da, znam :-)

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 32 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 7/17/2021, 16:22

AlfaOmega wrote:Bude još pučeva i revolucija, polako. B-)

Imamo i naratora! Naseg Morgana Freemana ❣
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 32 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Maggie19 7/17/2021, 16:23

violator wrote:Vidis kako se stvari nepredvidjeno odigraju. Dosla si me pozvati na spoj naslijepo, a na kraju si nam ostavila dirljivu kratku pricu.


Samo ti navrati kad osjetis ceznju za literarnim izletima. I neometano pisi, pisi, pisi. Ja cu ti pristavit' vodu za caj. :)
♡♡♡

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 32 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 7/17/2021, 17:55

@Ra i @Venus, bas sam vas se sjetila kad sam prije koju noc naletjela ponovno na Stsnislava Grofa, psihijatra koji se bavio istrazivanjem o izmijenjenim stanjima svijesti i dosao do zakljucka da um nije peodukt mozga iako postoji korelacija izmedju njih... Zanimljiv je taj razgovor s njime (ima prijevod). :)

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 32 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 7/17/2021, 18:17

Aj baš idem pogledat, pa komentiram. Obožavam Mišakovu emisiju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 32 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Ra 7/17/2021, 18:33

violator wrote:@Ra i @Venus, bas sam vas se sjetila kad sam prije koju noc naletjela ponovno na Stsnislava Grofa, psihijatra koji se bavio istrazivanjem o izmijenjenim stanjima svijesti i dosao do zakljucka da um nije peodukt mozga iako postoji korelacija izmedju njih... Zanimljiv je taj razgovor s njime (ima prijevod). :)

Počela sam gledati.  
Apsolutno se slažem s njim. Klinička smrt i opis svijesti koja gleda odozgo (u trenutku zastoja srca i mozga) nije mi nešto nepoznato ...proživljeno je :)
Nastavit ću s gledanjem u miru (prije sna). 


Ono što mi je zanimljivo je tehnika holotropskog disanja.

To ću malo bolje proučiti. Znaš za koga ;)


Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 32 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by AlfaOmega 7/17/2021, 18:38

Maggie19 wrote:
AlfaOmega wrote:Bude još pučeva i revolucija, polako. B-)
Da, znam :-)
Drži nas jakim. Jebeš full mirnodobski svit. Samo slideći put, smimo te ufatit na pripad? :D

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10240
2015-09-11


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 32 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Maggie19 7/17/2021, 18:57

AlfaOmega wrote:
Maggie19 wrote:
AlfaOmega wrote:Bude još pučeva i revolucija, polako. B-)
Da, znam :-)
Drži nas jakim. Jebeš full mirnodobski svit. Samo slideći put, smimo te ufatit na pripad? :D
Ovdje me samo ti smijes i mozes uhvatit na prepad ;-@
Ako uspijes, naravno ;-P

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 32 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Ra 7/17/2021, 19:15

Maggie19 wrote:Venuska moja, tko god gaji ovoliko negativnih osjecaja prema nekome iz virtualnog svijeta trebao bi se ozbiljno zamisliti nad svojom emocionalnom stabilnoscu (barem). Ni prema kome od vas nemam ljutnje, bijesa, prezira, zavisti, zlobe, ili bilo kojeg negativnog osjecaja te razine. Tako da nikoga ne tjeram i nikome ne zelim lose. Ako ste vi sebi dopustile da vas netko toliko iritira i nervira, vas problem. Ne mozete meni nametnuti svoje tlapnje i nebuloze, izvrnute istine i uvrnute logike, metodama od dociranja do gađenja i vrijeđanja, a taktikom hrabre borbe svi na jednoga. Za konstruktivnu raspravu sam uvijek, postujem kriticka razmisljanja, ali ovo sto vi pokusavate prodati pod opravdanu pobunu mladih revolucionara foruma je, ustvari, puč u pokusaju, deja vu tisucu puta. 
Kako bilo, da ste vi na "vlasti" brzo bi se med i maslac pokvarili i usmrdili, a vi pokazali prava lica. Ne ova s tonom sminke.
Samo nastavite vase prijetvorne, dvolicne, licemjerne igrice. Vi meni ne smetate, uvijek sam bila iznad toga. :-)
Prijetvornost i dvoličnost su zadnje osobine koje se mogu prikrrpiti bilo kome tko ti se na ovoj temi obratio. 
Jasno i glasno je svatko rekao što misli, bez uljepšavanja. Neki čak vrlo živopisno i slikovito. 
Da, Violatorica ti je rekla da si metiljava, ali ti nisi na tom nivou (ma vidi kurza u slamnatom šeširu), pa si došla sva nasmiješena i nevinim ručicama u bijelim rukavicama prikrpila si joj gomilu pridjeva umotanih u sjajni papir sa slatkom mašnicom na vrhu.
Jebote, pa nismo debili da ne kužimo što pišeš.  

Što se "vlasti" tiče ovo s maslacem i revolucijom ti je smiješno.

Dugmići nisu tvoja igračka kojom ćeš se obračunavati s onima koji ti nisu po guštu ili koji su ti nekad stali na žulj. 
Ako smo te izabrali (a jesmo) za moderatora onda imamo valjda neka očekivanja od tebe. 
Prvo i osnovno očekivanje je pravednost i dignitet. 

Dugo te nije bilo, počela si aktivno pisati prije par dana i banirala si dvoje ljudi koji su uvrijedili direktno tebe. 
Sve druge uvrede preskačeš kao da te se uopće ne tiče što tko piše i kome ih upućuje. Nisi tu, nije ti još počeo godišnji. Tu si samo onda kad se netko očeše o tvoju malenkost. 

Budi dosljedna u baniranju, deri po svima ili nemoj banirati nikog, pa čak ni one koji tebe uvrijede i bit će puno manje ovakvih (pri)govora. 


I nemam uopće negativnih osjećaja prema tebi. Dapače. 
Ti si meni bila simpa od samog početka (bez obzira kako ti mene doživljavaš), ali što nije u redu nije u redu. 
Ovo bih rekla i Venus ili Violator (da su tako postupile) koje su mi i bliže i draže od tebe.
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 32 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Ra 7/18/2021, 12:10

violator wrote:@Ra i @Venus, bas sam vas se sjetila kad sam prije koju noc naletjela ponovno na Stsnislava Grofa, psihijatra koji se bavio istrazivanjem o izmijenjenim stanjima svijesti i dosao do zakljucka da um nije peodukt mozga iako postoji korelacija izmedju njih... Zanimljiv je taj razgovor s njime (ima prijevod). :)

Pogledala do kraja sinoć
Haha, sad mi je jasno zašto si tagirala nas dvije. Jednostavno više ne ide bez astrologije, ma kako se bunili i otimali. :)



Da...
Zaglavili smo u materijalnom poimanju svijeta i totalno zanemarujemo onaj neopipljivi dio, oslanjajući se isključivo na mozak kao centar svih spoznaja i kreacija. 
A zapravo naš mozak je samo TV prijemnik koji prenosi ton i sliku koji se stvaraju na nekom sasvim drugom mjestu. :)
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 32 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 7/18/2021, 12:50

Hi! :)

Glavobolja je i dalje prisutna pa cu se samo malo okrznuti o videic... :)

Moje misljenje o astrologiji znate, nisam vise ni priblizno neprijateljski raspolozena prema njoj jer mi je intrigantna pomisao o mogucoj prirodi svijeta/svemira u kojem obitavamo pod pretpostavkom njenog funkcioniranja... :)

Spomenula sam vam ovo njegovo gostovanje zbog kompletnog sadrzaja te transpersonalne psihologije i onog Meginog topica o OBE iskustvima na kojem ste sudjelovale.

Ipak, najvise me je zaintrigiralo spominjanje 'fenomenologije cetiri matrice' koja je poput prirucnika iz astrologije. Negdje oko 46minute. Kaze da mu je to bilo tesko prihvatiti jer dolazi s podrucja medicine i psihologije, dakle, nije mu bilo moguce astrologiju naprosto uglaviti u dotadasnji svjetonazor, no buduci da se bavi/o istrazivackim radom morao je i nastaviti gdje ga je istrazivanje vodilo ..


Zdravo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 32 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Ra 7/18/2021, 13:17

violator wrote:Hi! :)

Glavobolja je i dalje prisutna pa cu se samo malo okrznuti o videic... :)

Moje misljenje o astrologiji znate, nisam vise ni priblizno neprijateljski raspolozena prema njoj jer mi je intrigantna pomisao o mogucoj prirodi svijeta/svemira u kojem obitavamo pod pretpostavkom njenog funkcioniranja... :)

Spomenula sam vam ovo njegovo gostovanje zbog kompletnog sadrzaja te transpersonalne psihologije i onog Meginog topica o OBE iskustvima na kojem ste sudjelovale.

Ipak, najvise me je zaintrigiralo spominjanje 'fenomenologije cetiri matrice' koja je poput prirucnika iz astrologije. Negdje oko 46minute. Kaze da mu je to bilo tesko prihvatiti jer dolazi s podrucja medicine i psihologije, dakle, nije mu bilo moguce astrologiju naprosto uglaviti u dotadasnji svjetonazor, no buduci da se bavi/o istrazivackim radom morao je i nastaviti gdje ga je istrazivanje vodilo ..


Zdravo.
Ej...Nadam se da će glavobolja uskoro prestati. (Iš glavoboljo, iš...)


Ah, da, sjećam se topica. Bilo je krenulo pa odjednom stalo. :D

Naravno da je teško prihvatiti nešto što nam nije ni blisko ni poznato, čak štoviše već smo mu dali negativan predznak  :) 

Ni meni nije blisko korištenje opijata u istraživačke svrhe (minus kao kuća velik), ali on je imao hrabrosti za to. 
Hrabrost mu se očito isplatila na svim poljima. 

Zdravo drugarice revolucionarko :D
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 32 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by AlfaOmega 7/18/2021, 13:40

Jeste li znali da to kaj se danas naziva transparsonalna psihologija, davno je utemeljeno u jednoj staroj nauci koja se zove Kabala. 
Ukratko, upravo je Kabala temeljena na principima evolucije ljudskih potreba od materijalnih do onih koje nadilaze materijalne. U kontekstu evolucije svisti spominje tvz. biljno stanje, animalno stanje, i na kraju čovikovo stanje. Mi trenutno kao još nismo doživili to čovikovo stanje, još uvik smo u animalnom stanju potriba, odnosno u materijalnom stanju svisti. 
Još uvik smo u frakcijama, i kad transformiramo ego u altruizam, postajemo cjelina koju je Grof spominjao u videu.

Preporučujem vam ovu knjigu koja je bila moj prvi doticaj sa dotičnom naukom.

Ostaria Siciliana  - Page 32 51bTLp6bL2L._SX332_BO1,204,203,200_

Ona možda na najbolji i najjednostavniji način objašnjava opis evolucije ljudske svisti. A ipak je rič o nauci staroj koliko i samo čovičanstvo. Mada je prave konture nauke postavio Isaac Luria u 16 st.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10240
2015-09-11


Ra likes this post

Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 32 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by AlfaOmega 7/18/2021, 13:43

Ipak, moram reći da je Kabala usko vezana i za Sveto pismo, njegovo značenje, tako da sama po sebi može biti i kontroverzno štivo za nekoga kome svitonazor možda ne dozvoljava upiv u tu nauku.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10240
2015-09-11


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 32 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 32 of 50 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 41 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum