ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ostaria Siciliana

Page 18 of 50 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 34 ... 50  Next

Go down

Ostaria Siciliana  - Page 18 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 8/5/2021, 17:14

Venus wrote:
Gnječ wrote:
Venus wrote:
Gnječ wrote:
Venus wrote:Jutroooo...


Dobra vijest je da sam se jutros probudila.. :D ..pa e, treba se veselit svakom danu iznova. To sam jednom rekla kolegama pa mi se i dan danas smiju. Nek malo veselja. Sad se budim u zornjak, između 4 i 5, vizualiziram zatvorenih očiju što mi bude milo i drago, zatim meditacija, pa onda sve ostalo. 

koje li slučajosti i ja sam se jutros probudio u zornjak između 4 i 5 i viđe slučajnosti i ja vizualiziram kako padaju atomske bombe po rvackoj i bosanskom vilayetu i isto tako gle slučajnosti sleduje meditacija u kojoj izmeditiram velik dio rvackih majki koje su izrodile sve ove današnje rvacke izrode. wow! isto i ja nakon meditacje sve ostalo. jutros smo bili sinhronizirani ko švajcarski satovi. this is weird.

Ako nemaš koherenciju između srca i mozga za vrijeme vizualizacije, nema efekta. 
Realno, brutta i ne može rezonirat u srcu, prije će se bijes uskladištit u tvoju jetru.

Šteta da još nisi prihvatio Isusa, iako si nekad pisao da ti je rođo (vidiš kako me sjećanje služi!). 
Daklem, kad prihvatiš Isusa, shvatit ćeš da s razlogom pripadaš rvackoj i bosanskom vilayetu, da su ti vrijedne rvacke majke susjede, a sa njihovim sinovima (koji liče na svoje matere) piješ birru. 

Ah, kakva tužna sudbina, una commedia divina.. :^0:^0

viš ti kako većina žena brzinski nađe riješenje za svaki problem kojeg ne žele vidjeti a kamoli riješavati. it's fucking easy! just belittle everyone who dares to criticize or  dares to bring the problem out  or just belittle the problem...or even better, belittle both the problem and the messenger. it's so fucking easy belittle everybody who dares to rock the boat. the bloody croats and other balkans bratstvo & jedinstvo cavemens and cavewomans in the Triglav to Gevgelia area have a saying that goes like this: ne talasaj!

Pa pogle svoj odgovor na moj post gore o meditaciji i vizualizaciji, i ti si se šalio, pa sam i ja nastavila. Nema ljutiš.

Nego, reci mi onda koje je tvoje rješenje osim atomske i užgat sve..?

istina je da sam se zaista probudio u isto vrijeme kao i ti i obavio sve što si napisala po istom redosljedu. jedino vjerojatno ti nisi vizualizirala atomske bombe i meditirala rvacke mame i pa onda sve ostalo tu sigurno ima dosta razlika.

nema riješenja. ova psihopatologizacija rvackog društva, brutalna korupcija i destrukcija je otišlo predaleko. to je sada ireverzibilan proces dok se ne potroši i uništi svo gorivo novac, nekretnine i krediti. nakon toga u RH slijedi ili građanski rat ili okupacija od strane neke druge moćne države ili parcelizacija između više država.

ali ono što napisah većina žena ne vole kad netko talasa. mir, mir, nitko nije kriv.

Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 18 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 8/5/2021, 19:37

Gnječ wrote:
Venus wrote:
Gnječ wrote:
Venus wrote:

Ako nemaš koherenciju između srca i mozga za vrijeme vizualizacije, nema efekta. 
Realno, brutta i ne može rezonirat u srcu, prije će se bijes uskladištit u tvoju jetru.

Šteta da još nisi prihvatio Isusa, iako si nekad pisao da ti je rođo (vidiš kako me sjećanje služi!). 
Daklem, kad prihvatiš Isusa, shvatit ćeš da s razlogom pripadaš rvackoj i bosanskom vilayetu, da su ti vrijedne rvacke majke susjede, a sa njihovim sinovima (koji liče na svoje matere) piješ birru. 

Ah, kakva tužna sudbina, una commedia divina.. :^0:^0

viš ti kako većina žena brzinski nađe riješenje za svaki problem kojeg ne žele vidjeti a kamoli riješavati. it's fucking easy! just belittle everyone who dares to criticize or  dares to bring the problem out  or just belittle the problem...or even better, belittle both the problem and the messenger. it's so fucking easy belittle everybody who dares to rock the boat. the bloody croats and other balkans bratstvo & jedinstvo cavemens and cavewomans in the Triglav to Gevgelia area have a saying that goes like this: ne talasaj!

Pa pogle svoj odgovor na moj post gore o meditaciji i vizualizaciji, i ti si se šalio, pa sam i ja nastavila. Nema ljutiš.

Nego, reci mi onda koje je tvoje rješenje osim atomske i užgat sve..?

istina je da sam se zaista probudio u isto vrijeme kao i ti i obavio sve što si napisala po istom redosljedu. jedino vjerojatno ti nisi vizualizirala atomske bombe i meditirala rvacke mame i pa onda sve ostalo tu sigurno ima dosta razlika.

nema riješenja. ova psihopatologizacija rvackog društva, brutalna korupcija i destrukcija je otišlo predaleko. to je sada ireverzibilan proces dok se ne potroši i uništi svo gorivo novac, nekretnine i krediti. nakon toga u RH slijedi ili građanski rat ili okupacija od strane neke druge moćne države ili parcelizacija između više država.

ali ono što napisah većina žena ne vole kad netko talasa.  mir, mir, nitko nije kriv.

"Većina žena ne vole kad netko talasa" je generaliziranje. 

Ja mogu reći samo za sebe, kao žena, da nisam tip manitog ženstvenog Pernara kojeg iznose zaštitari iz sabora jer nije uzeo terapiju, nisam revolucionar te klase u HR. Ne zamišljam bacanje bombi jer sam po horoskopu, podznaku i svim planetama i svakom svom ionu pacifist, mir mi teče u žilama, čak i kad se tako promatraču ne čini. Prihvaćam da je dio svijeta, ne sav, nakaradan i izopačen, spavajuća trupla i zombiji, te da njihovo postojanje ima razlog da ljudima čini kontrast, da mogu birati suprotno od toga. Također nakaradno postupanje ima svoju putanju kretanja te sumnjam da ću biti u ovom obliku da dočekam kraj toga, tako da mi je svejedno. Stoga sam pomirena sa onim što je i kako je, ne želim se družiti sa onima čija mi vibracija ne odgovara, osim ako imam neki razlog za "kratkotrajni" boravak i onda sam toga potpuno svjesna. Kad kratkotrajno s razlogom ulazim u ulicu u kojoj se izlila kanalizacija, stavim masku na nos i usta i imam ribarske čizme do guzice. Ne kukam, ne pizdim, živim svoj život i dijelim ga s onima koji su mi dragi i koji mi u život uđu iz nekog razloga, i ja njima. Revoluciju provodim isključivo i samo na sebi da budem bolja i da mi bude bolje u životu. Jer kad je meni dobro, onda je i onima u mojoj mikrosredini može biti bolje, ako me traže ili ako me ne traže mogu ako hoće da me samo gledaju pa uzmu ono što im se sviđa. Capisci?

E nek sam ti rekla. Idem dalje pisati.  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 18 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 9/5/2021, 08:21

Sinoć sam legla jutros...
:coffee & ne mogu se odlučiti koji smajlić je prikladniji, jer se trudim...  :morningcoffee

Premalo sna mi nikako ne pristaje, izgledam ko prenoćani mol.

@violator jesi li čitala Primalni krik od Janova? Luda priča s vrstom terapije koja uključuje neispavanost i pad obrambenih mehanizama, nezaboravno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 18 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 9/5/2021, 12:35

Pokusavam ti vec neko vriheme ostavit' komentar i dopiip mi je jer me stalno izbacuje. Naslovnica foruma nestane i ostane samo "maintenance". Pokusat cu kasnije. Idi spavat'! :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 18 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Ra 9/5/2021, 12:45

violator wrote:Dobro jutro i od mene.. :)

Nisam jos gotovo nista procitala od ovoga sto ste pisali, pozurila sam vam donijeti dva besplatna filma (drama i dokumentarac) koja mozete odgledati do 10. 05., a onda i glasovati za nekog od njih.   :)

Vise informacija na linku:

https://kinoeuropa.hr/nagrada-publike-lux/


Podnaslove / titlove namjestite preko CC-a, a traileri su vam vec prevedeni..

Filmovi se mogu pogledati samo iz Hr. Bemti dijasporu  :roll
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 18 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Ra 9/5/2021, 12:55

violator wrote:

Zao mi je zbog drugarice. Nece se ona predati vec ce je ta njena zilavost i zelja za samostalnoscu izvuci iz svega toga... Nadam se da ima ljude koji je vole i koji ce joj to neprekidno pokazivati .  Ja sam noni, npr., postavljala pitanja koja bih se dosjetila (zeljela sam da mi nesto prica pa makar zvucala nesuvislo; gledale smo zajedno i one glupe sapunice pa bih naglas komentirala scene i trazila njeno misljenje; poticala je da mi govori o prijasnjim dogadjajima itd., dakle, svakodnevno je poticala na razmisljanje i komunikaciju), obavezno je hranila i kad nije htjela - morala je pojesti pripremljene obroke pa makar jedan obrok bio raspodijeljen na svakih sat vremena... Pa bismo se setale do balkona i sjedile ondje, brojale satelitske antene i klima uredjaje na obliznjim zgradama i neboderima... Prepoznavale cvijece... Tako tim nekim sitnicama vjezbale njen um.. I uspjela je. :)
Ma ima sjajnog supruga, roditelje i dvoje odrasle djece.
Uopće nije stvar u tome da joj nema tko priskočiti u pomoć. 
Ljudi koji su navikli uvijek davati jednostavno ne znaju primiti pomoć kad se nađu u takvoj situaciji. 
Strijelac je. To ti valjda puno govori  :P

Vidi tvog odnosa do tvoje nonice. Skačeš odmah pomagati, čak i ljudima koje nikad nisi vidjela, a sama jedva priznaš kad si loše. :)


Krenula je dva put tjedno na cjelodnevne rehabilitacijske radionice koje se sastoje od motoričkih vježbi (lončarstvo, slikanje), čitanje, govorne vježbe itd. Inače je i prije restaurirala pokućstvo pa joj je to dobro došlo sad kad se oporavlja. 
Bit će to ok. Morat će naučiti i prihvatiti, ne samo davati. ;)
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 18 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Ra 9/5/2021, 12:58

Venus wrote:
Gnječ wrote:
Venus wrote:
Gnječ wrote:
Venus wrote:

Ako nemaš koherenciju između srca i mozga za vrijeme vizualizacije, nema efekta. 
Realno, brutta i ne može rezonirat u srcu, prije će se bijes uskladištit u tvoju jetru.

Šteta da još nisi prihvatio Isusa, iako si nekad pisao da ti je rođo (vidiš kako me sjećanje služi!). 
Daklem, kad prihvatiš Isusa, shvatit ćeš da s razlogom pripadaš rvackoj i bosanskom vilayetu, da su ti vrijedne rvacke majke susjede, a sa njihovim sinovima (koji liče na svoje matere) piješ birru. 

Ah, kakva tužna sudbina, una commedia divina.. :^0:^0

viš ti kako većina žena brzinski nađe riješenje za svaki problem kojeg ne žele vidjeti a kamoli riješavati. it's fucking easy! just belittle everyone who dares to criticize or  dares to bring the problem out  or just belittle the problem...or even better, belittle both the problem and the messenger. it's so fucking easy belittle everybody who dares to rock the boat. the bloody croats and other balkans bratstvo & jedinstvo cavemens and cavewomans in the Triglav to Gevgelia area have a saying that goes like this: ne talasaj!

Pa pogle svoj odgovor na moj post gore o meditaciji i vizualizaciji, i ti si se šalio, pa sam i ja nastavila. Nema ljutiš.

Nego, reci mi onda koje je tvoje rješenje osim atomske i užgat sve..?

istina je da sam se zaista probudio u isto vrijeme kao i ti i obavio sve što si napisala po istom redosljedu. jedino vjerojatno ti nisi vizualizirala atomske bombe i meditirala rvacke mame i pa onda sve ostalo tu sigurno ima dosta razlika.

nema riješenja. ova psihopatologizacija rvackog društva, brutalna korupcija i destrukcija je otišlo predaleko. to je sada ireverzibilan proces dok se ne potroši i uništi svo gorivo novac, nekretnine i krediti. nakon toga u RH slijedi ili građanski rat ili okupacija od strane neke druge moćne države ili parcelizacija između više država.

ali ono što napisah većina žena ne vole kad netko talasa.  mir, mir, nitko nije kriv.

"Većina žena ne vole kad netko talasa" je generaliziranje. 

Ja mogu reći samo za sebe, kao žena, da nisam tip manitog ženstvenog Pernara kojeg iznose zaštitari iz sabora jer nije uzeo terapiju, nisam revolucionar te klase u HR. Ne zamišljam bacanje bombi jer sam po horoskopu, podznaku i svim planetama i svakom svom ionu pacifist, mir mi teče u žilama, čak i kad se tako promatraču ne čini. Prihvaćam da je dio svijeta, ne sav, nakaradan i izopačen, spavajuća trupla i zombiji, te da njihovo postojanje ima razlog da ljudima čini kontrast, da mogu birati suprotno od toga. Također nakaradno postupanje ima svoju putanju kretanja te sumnjam da ću biti u ovom obliku da dočekam kraj toga, tako da mi je svejedno. Stoga sam pomirena sa onim što je i kako je, ne želim se družiti sa onima čija mi vibracija ne odgovara, osim ako imam neki razlog za "kratkotrajni" boravak i onda sam toga potpuno svjesna. Kad kratkotrajno s razlogom ulazim u ulicu u kojoj se izlila kanalizacija, stavim masku na nos i usta i imam ribarske čizme do guzice. Ne kukam, ne pizdim, živim svoj život i dijelim ga s onima koji su mi dragi i koji mi u život uđu iz nekog razloga, i ja njima. Revoluciju provodim isključivo i samo na sebi da budem bolja i da mi bude bolje u životu. Jer kad je meni dobro, onda je i onima u mojoj mikrosredini može biti bolje, ako me traže ili ako me ne traže mogu ako hoće da me samo gledaju pa uzmu ono što im se sviđa. Capisci?

E nek sam ti rekla. Idem dalje pisati.  :)
Nek si mu rekla.  B-)

Muškarci bi samo ratovali.

Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 18 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 9/5/2021, 18:18

violator wrote:Pokusavam ti vec neko vriheme ostavit' komentar i dopiip mi je jer me stalno izbacuje. Naslovnica foruma nestane i ostane samo "maintenance". Pokusat cu kasnije. Idi spavat'! :)

Poslušat ću te! :*

Sve sam obavila što sam trebala, hormoni sreće mi divljaju od zadovoljstva, al' sam sad umorna toliko da bi mogla na podu spavat.

Idem pod topli tuš. I onda u carstvo snova, naravno, bez budilice.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 18 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 9/5/2021, 18:19

Ra wrote:
violator wrote:

Zao mi je zbog drugarice. Nece se ona predati vec ce je ta njena zilavost i zelja za samostalnoscu izvuci iz svega toga... Nadam se da ima ljude koji je vole i koji ce joj to neprekidno pokazivati .  Ja sam noni, npr., postavljala pitanja koja bih se dosjetila (zeljela sam da mi nesto prica pa makar zvucala nesuvislo; gledale smo zajedno i one glupe sapunice pa bih naglas komentirala scene i trazila njeno misljenje; poticala je da mi govori o prijasnjim dogadjajima itd., dakle, svakodnevno je poticala na razmisljanje i komunikaciju), obavezno je hranila i kad nije htjela - morala je pojesti pripremljene obroke pa makar jedan obrok bio raspodijeljen na svakih sat vremena... Pa bismo se setale do balkona i sjedile ondje, brojale satelitske antene i klima uredjaje na obliznjim zgradama i neboderima... Prepoznavale cvijece... Tako tim nekim sitnicama vjezbale njen um.. I uspjela je. :)
Ma ima sjajnog supruga, roditelje i dvoje odrasle djece.
Uopće nije stvar u tome da joj nema tko priskočiti u pomoć. 
Ljudi koji su navikli uvijek davati jednostavno ne znaju primiti pomoć kad se nađu u takvoj situaciji. 
Strijelac je. To ti valjda puno govori  :P

Vidi tvog odnosa do tvoje nonice. Skačeš odmah pomagati, čak i ljudima koje nikad nisi vidjela, a sama jedva priznaš kad si loše. :)


Krenula je dva put tjedno na cjelodnevne rehabilitacijske radionice koje se sastoje od motoričkih vježbi (lončarstvo, slikanje), čitanje, govorne vježbe itd. Inače je i prije restaurirala pokućstvo pa joj je to dobro došlo sad kad se oporavlja. 
Bit će to ok. Morat će naučiti i prihvatiti, ne samo davati. ;)

Lajkam zaključak!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 18 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 9/5/2021, 18:21

Ra wrote:
Venus wrote:
Gnječ wrote:

istina je da sam se zaista probudio u isto vrijeme kao i ti i obavio sve što si napisala po istom redosljedu. jedino vjerojatno ti nisi vizualizirala atomske bombe i meditirala rvacke mame i pa onda sve ostalo tu sigurno ima dosta razlika.

nema riješenja. ova psihopatologizacija rvackog društva, brutalna korupcija i destrukcija je otišlo predaleko. to je sada ireverzibilan proces dok se ne potroši i uništi svo gorivo novac, nekretnine i krediti. nakon toga u RH slijedi ili građanski rat ili okupacija od strane neke druge moćne države ili parcelizacija između više država.

ali ono što napisah većina žena ne vole kad netko talasa.  mir, mir, nitko nije kriv.

"Većina žena ne vole kad netko talasa" je generaliziranje. 

Ja mogu reći samo za sebe, kao žena, da nisam tip manitog ženstvenog Pernara kojeg iznose zaštitari iz sabora jer nije uzeo terapiju, nisam revolucionar te klase u HR. Ne zamišljam bacanje bombi jer sam po horoskopu, podznaku i svim planetama i svakom svom ionu pacifist, mir mi teče u žilama, čak i kad se tako promatraču ne čini. Prihvaćam da je dio svijeta, ne sav, nakaradan i izopačen, spavajuća trupla i zombiji, te da njihovo postojanje ima razlog da ljudima čini kontrast, da mogu birati suprotno od toga. Također nakaradno postupanje ima svoju putanju kretanja te sumnjam da ću biti u ovom obliku da dočekam kraj toga, tako da mi je svejedno. Stoga sam pomirena sa onim što je i kako je, ne želim se družiti sa onima čija mi vibracija ne odgovara, osim ako imam neki razlog za "kratkotrajni" boravak i onda sam toga potpuno svjesna. Kad kratkotrajno s razlogom ulazim u ulicu u kojoj se izlila kanalizacija, stavim masku na nos i usta i imam ribarske čizme do guzice. Ne kukam, ne pizdim, živim svoj život i dijelim ga s onima koji su mi dragi i koji mi u život uđu iz nekog razloga, i ja njima. Revoluciju provodim isključivo i samo na sebi da budem bolja i da mi bude bolje u životu. Jer kad je meni dobro, onda je i onima u mojoj mikrosredini može biti bolje, ako me traže ili ako me ne traže mogu ako hoće da me samo gledaju pa uzmu ono što im se sviđa. Capisci?

E nek sam ti rekla. Idem dalje pisati.  :)
Nek si mu rekla.  B-)

Muškarci bi samo ratovali.

Pa ok je ratovat ako te netko napada i ti se moraš obranit.

Al' ratovat iz dosade je već druga priča.. :_|:D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 18 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 9/5/2021, 18:55

Ra wrote:
Venus wrote:
Gnječ wrote:
Venus wrote:
Gnječ wrote:
Venus wrote:

Ako nemaš koherenciju između srca i mozga za vrijeme vizualizacije, nema efekta. 
Realno, brutta i ne može rezonirat u srcu, prije će se bijes uskladištit u tvoju jetru.

Šteta da još nisi prihvatio Isusa, iako si nekad pisao da ti je rođo (vidiš kako me sjećanje služi!). 
Daklem, kad prihvatiš Isusa, shvatit ćeš da s razlogom pripadaš rvackoj i bosanskom vilayetu, da su ti vrijedne rvacke majke susjede, a sa njihovim sinovima (koji liče na svoje matere) piješ birru. 

Ah, kakva tužna sudbina, una commedia divina.. :^0:^0

viš ti kako većina žena brzinski nađe riješenje za svaki problem kojeg ne žele vidjeti a kamoli riješavati. it's fucking easy! just belittle everyone who dares to criticize or  dares to bring the problem out  or just belittle the problem...or even better, belittle both the problem and the messenger. it's so fucking easy belittle everybody who dares to rock the boat. the bloody croats and other balkans bratstvo & jedinstvo cavemens and cavewomans in the Triglav to Gevgelia area have a saying that goes like this: ne talasaj!

Pa pogle svoj odgovor na moj post gore o meditaciji i vizualizaciji, i ti si se šalio, pa sam i ja nastavila. Nema ljutiš.

Nego, reci mi onda koje je tvoje rješenje osim atomske i užgat sve..?

istina je da sam se zaista probudio u isto vrijeme kao i ti i obavio sve što si napisala po istom redosljedu. jedino vjerojatno ti nisi vizualizirala atomske bombe i meditirala rvacke mame i pa onda sve ostalo tu sigurno ima dosta razlika.

nema riješenja. ova psihopatologizacija rvackog društva, brutalna korupcija i destrukcija je otišlo predaleko. to je sada ireverzibilan proces dok se ne potroši i uništi svo gorivo novac, nekretnine i krediti. nakon toga u RH slijedi ili građanski rat ili okupacija od strane neke druge moćne države ili parcelizacija između više država.

ali ono što napisah većina žena ne vole kad netko talasa.  mir, mir, nitko nije kriv.

"Većina žena ne vole kad netko talasa" je generaliziranje. 

Ja mogu reći samo za sebe, kao žena, da nisam tip manitog ženstvenog Pernara kojeg iznose zaštitari iz sabora jer nije uzeo terapiju, nisam revolucionar te klase u HR. Ne zamišljam bacanje bombi jer sam po horoskopu, podznaku i svim planetama i svakom svom ionu pacifist, mir mi teče u žilama, čak i kad se tako promatraču ne čini. Prihvaćam da je dio svijeta, ne sav, nakaradan i izopačen, spavajuća trupla i zombiji, te da njihovo postojanje ima razlog da ljudima čini kontrast, da mogu birati suprotno od toga. Također nakaradno postupanje ima svoju putanju kretanja te sumnjam da ću biti u ovom obliku da dočekam kraj toga, tako da mi je svejedno. Stoga sam pomirena sa onim što je i kako je, ne želim se družiti sa onima čija mi vibracija ne odgovara, osim ako imam neki razlog za "kratkotrajni" boravak i onda sam toga potpuno svjesna. Kad kratkotrajno s razlogom ulazim u ulicu u kojoj se izlila kanalizacija, stavim masku na nos i usta i imam ribarske čizme do guzice. Ne kukam, ne pizdim, živim svoj život i dijelim ga s onima koji su mi dragi i koji mi u život uđu iz nekog razloga, i ja njima. Revoluciju provodim isključivo i samo na sebi da budem bolja i da mi bude bolje u životu. Jer kad je meni dobro, onda je i onima u mojoj mikrosredini može biti bolje, ako me traže ili ako me ne traže mogu ako hoće da me samo gledaju pa uzmu ono što im se sviđa. Capisci?

E nek sam ti rekla. Idem dalje pisati.  :)
Nek si mu rekla.  B-)

Muškarci bi samo ratovali.


a što mi je rekla bogati? rekla mi je da ona ne talasa. samo joj je trebalo pola stranice tipkanja naokolo uzduž i poprijeko a mogla je istu stvar reći u samo jednoj rečenici: ja ne talasam i ne želim talasati, meni je dobro i boli me pička za sve oko mene.

i ok, da, ja generaliziram jel...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 18 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 9/5/2021, 20:56

Evo mene k vama. Morala sam dovrsiti jednu pricu.

@Venus, nije mi poznat Iskonski krik / Primal Scream, medjutim asocira me na povezivanje s korijenima, predackom linijom. Jesam li blizu ili jako daleko? :-D

Nadam se da lijepo sanjas i da ces oduseviti projektima. :)

Htjela sam na tren podijeliti neke spoznaje, ma nista pametno, zapravo. :p

Dakle, gledam ja taj Corpus Christi i u jednom trenutku, taj se falsi svecenik druzi s mladezi, a oni u zaru neke rasprave, svakih par rijeci ubace "kurwa"... I tako cujete neprekidni rafal " ku*wa, ku*wa, ku*wa, ku*wa.." Upitam si jednog poznanika Poljaka da cemu ta precesta upotreba i znaci li rijec isto sto i kod nas.

Znaci! Ali oni je upotrebljavaju najvise u nekim stresnim ili emotivnim situacijama (intenzivnim ili manje intenzivnim), tipa kad se porezu ili im pobjegne bus.. Zatim, upotrebljavaju rijec i u prenesenom znacenju nesto kao i kod nas sve one silne fraze s pimpekom. I trece, to im je uobicajena postapalica, koriste je kao pauzu i zarez. :-)

Eto, sad i to znate.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 18 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 9/5/2021, 21:30

Ra wrote:
violator wrote:

Zao mi je zbog drugarice. Nece se ona predati vec ce je ta njena zilavost i zelja za samostalnoscu izvuci iz svega toga... Nadam se da ima ljude koji je vole i koji ce joj to neprekidno pokazivati .  Ja sam noni, npr., postavljala pitanja koja bih se dosjetila (zeljela sam da mi nesto prica pa makar zvucala nesuvislo; gledale smo zajedno i one glupe sapunice pa bih naglas komentirala scene i trazila njeno misljenje; poticala je da mi govori o prijasnjim dogadjajima itd., dakle, svakodnevno je poticala na razmisljanje i komunikaciju), obavezno je hranila i kad nije htjela - morala je pojesti pripremljene obroke pa makar jedan obrok bio raspodijeljen na svakih sat vremena... Pa bismo se setale do balkona i sjedile ondje, brojale satelitske antene i klima uredjaje na obliznjim zgradama i neboderima... Prepoznavale cvijece... Tako tim nekim sitnicama vjezbale njen um.. I uspjela je. :)
Ma ima sjajnog supruga, roditelje i dvoje odrasle djece.
Uopće nije stvar u tome da joj nema tko priskočiti u pomoć. 
Ljudi koji su navikli uvijek davati jednostavno ne znaju primiti pomoć kad se nađu u takvoj situaciji. 
Strijelac je. To ti valjda puno govori  :P

Vidi tvog odnosa do tvoje nonice. Skačeš odmah pomagati, čak i ljudima koje nikad nisi vidjela, a sama jedva priznaš kad si loše. :)


Krenula je dva put tjedno na cjelodnevne rehabilitacijske radionice koje se sastoje od motoričkih vježbi (lončarstvo, slikanje), čitanje, govorne vježbe itd. Inače je i prije restaurirala pokućstvo pa joj je to dobro došlo sad kad se oporavlja. 
Bit će to ok. Morat će naučiti i prihvatiti, ne samo davati. ;)

Odlicno, onda. :) Drago mi je da ima ljude koji je vole uz sebe....to ce ubrzati iscjeljenje. Imam i susjede koje su nazalost dozivjele slicnu sudbinu, bile su same, ali su se i oporavile. Teta J. je imala dva, sada kilometre i kilometre redovito propjesaci, odlicna kondicija, normalno komunicira (nema poteskoca prilikom govora), ne primijete se nikakve fizicke posljedice... Njoj se to dogodilo nakon sto joj je suprug umro pa sam pomislila malo konzultirati neke tekstove iz GNM-a...

Meni je doista oduvijek glavni problem bio pitati pomoc no cini mi se da je tako kod mnogih...

Hej, jesu li te udavili na tecaju? Kako ide? :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 18 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 9/5/2021, 21:37

Gnječ wrote:
a što mi je rekla bogati?  rekla mi je da ona ne talasa. samo joj je trebalo pola stranice tipkanja naokolo uzduž i poprijeko a mogla je istu stvar reći u samo jednoj rečenici: ja ne talasam i ne želim talasati, meni je dobro i boli me pička za sve oko mene.

i ok, da, ja generaliziram jel...

Ja sam shvatila da prica o hot outfitu, duboke gumene cizmice, sorc i sljapkanje po lokvicama... Eee, Gnjec.


Last edited by violator on 9/5/2021, 21:43; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 18 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 9/5/2021, 21:42

zanimljivo. evo i ja isto kad napišem kurva, kurbetina ne mislim na zanimanje prostitutka nego na svašta nešto ovisi o kontekstu. ali ljudi na forumu a i u rl odmah to povezuju samo sa prostitutkom.

inače mi se poljski jezik sviđa ali ga ne znam tek možda koju riječ. da, njima je kurwa kao neki jack of all trades...

baš lijepa tema sad si mogu dat malo oduška...

da vidimo kako mi ide:

lesson number one:

Bear in mind, as an inexperienced kurwa-sseur* it is advisable to use kurwas under supervision. Otherwise you’re using them at your own risk.

par primjera

Jakaś kurwa napluła mi na buta. Eng. Some asshole spat on my shoe.

Ta kurwa nie pasuje do tapety. This asshole (=the table) doesn’t match the wallpaper. (I’ll leave it to the reader to come up with a scenario when this could be said).

Te kurwy obniżyły oprocentowanie., Eng. These assholes lowered the interest rates.

Direct reply to the offender. (Please reread the lesson number one.) Ale z ciebie kurwa. Eng. What an asshole you are.

A plea to the heavens. Pl. Co za kurwa! Eng. What a moron!

Anger. When your philharmonic concert has been postponed. E.g., Pl. O żeż kurwa, gdzie ja teraz posłucham Bethovena. Eng. Oh fuck where am I gonna listen to Bethoven now.

Impatience/frustration. When a pram is standing sideways blocking a supermarket alley. E.g., Pl. Noż kurwa jak ja tera dojdę do bezglutenowych płatków. Eng. Bollocks, how am I going to get to my gluten free cereal.

Surprise. When you feel like you’re gonna cry watching a coffee commercial. E.g., Pl. O kurwa, zaraz się popłaczę. Eng. Damn it, I’m gonna cry.



avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 18 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 9/5/2021, 21:49

violator wrote:
Gnječ wrote:
a što mi je rekla bogati?  rekla mi je da ona ne talasa. samo joj je trebalo pola stranice tipkanja naokolo uzduž i poprijeko a mogla je istu stvar reći u samo jednoj rečenici: ja ne talasam i ne želim talasati, meni je dobro i boli me pička za sve oko mene.

i ok, da, ja generaliziram jel...

Ja sm shvatila da prica o hot outfitu, duboke gumene cizmice, sorc i sljapkanje po lokvicama... Eee, Gnjec.

to tako izgleda. nemam ja ništa protiv Venus neka meditira koliko hoće samo sam joj htio skrenuti pažnju na to da joj šank ne radi. fali pive, fali, kave, makijato, nema cocacole ni vina. ostala je neka brlja koja njoj služi za čistit stakla u oštariji a to neću piti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 18 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 9/5/2021, 22:03



ima i Kurwalator
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 18 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 10/5/2021, 01:21

Gnječ wrote:zanimljivo. evo i ja isto kad napišem kurva, kurbetina ne mislim na zanimanje prostitutka nego na svašta nešto ovisi o kontekstu. ali ljudi na forumu a i u rl odmah to povezuju samo sa prostitutkom.

inače mi se poljski jezik sviđa ali ga ne znam tek možda koju riječ. da, njima je kurwa kao neki jack of all trades...

baš lijepa tema sad si mogu dat malo oduška...

da vidimo kako mi ide:

lesson number one:

Bear in mind, as an inexperienced kurwa-sseur* it is advisable to use kurwas under supervision. Otherwise you’re using them at your own risk.  

par primjera

Jakaś kurwa napluła mi na buta. Eng. Some asshole spat on my shoe.

Ta kurwa nie pasuje do tapety. This asshole (=the table) doesn’t match the wallpaper. (I’ll leave it to the reader to come up with a scenario when this could be said).

Te kurwy obniżyły oprocentowanie., Eng. These assholes lowered the interest rates.

Direct reply to the offender. (Please reread the lesson number one.) Ale z ciebie kurwa. Eng. What an asshole you are.

A plea to the heavens. Pl. Co za kurwa! Eng. What a moron!

Anger. When your philharmonic concert has been postponed. E.g., Pl. O żeż kurwa, gdzie ja teraz posłucham Bethovena. Eng. Oh fuck where am I gonna listen to Bethoven now.

Impatience/frustration. When a pram is standing sideways blocking a supermarket alley. E.g., Pl. Noż kurwa jak ja tera dojdę do bezglutenowych płatków. Eng. Bollocks, how am I going to get to my gluten free cereal.

Surprise. When you feel like you’re gonna cry watching a coffee commercial. E.g., Pl. O kurwa, zaraz się popłaczę. Eng. Damn it, I’m gonna cry.





: )))

Ma presmijesan je! I taj Poljak i njihov jezik... Poceo je uciti hrvatski i odlicno mu ide! Jako brzo usvaja pravila i oblikuje vrlo tocne recenice... Malo smo pricali o psovkama i nisam se mogla stati smijati njegovim pojasnjenjima. Sutra ce me upoznati s nekim slicnostima ceskog i poljskog. :) Uglavnom, kaze da su Poljaci vrlo vulgarni, kolokvijalni govor vrvi teskim psovkama, :-D ali i kreativni u osmisljanju vulgarnih rijeci, cesto preoblikujuci jednu od njih dodavanjem prefiksa, ne bi li dobili novo znacenje.

Recimo "jebać" (da, da, s "ć", ne " č") postaje
tako "POjebać" ili "ZAjebać" ili "PRZYjebać". :)

Inace, imaju simpa sinonim za tog istog hebaca & "pierdolić".
" Jebać" se vise upotrebljava na istoku Poljske, a "pierdolić" u zapadnoj Poljskoj. :)


Noooc! Ne znam kako sam ovo uspjela otipkati uz ovoliku zelju za odlaskom na spavanje, ali pocela sam negdje blizu ponoci...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 18 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 10/5/2021, 07:39

Gnječ wrote:
Ra wrote:
Nek si mu rekla.  B-)

Muškarci bi samo ratovali.


a što mi je rekla bogati?  rekla mi je da ona ne talasa. samo joj je trebalo pola stranice tipkanja naokolo uzduž i poprijeko a mogla je istu stvar reći u samo jednoj rečenici: ja ne talasam i ne želim talasati, meni je dobro i boli me pička za sve oko mene.

i ok, da, ja generaliziram jel...

Hm, po tebi ako ne kukam i ne pizdim i ne želim bacat atomske, onda nemam empatije za druge i ono što se događa oko mene..?
Imam, naravno, samo dozvoli da imam drugačiji pogled na svijet nego što ga imaš ti. :) I obrnuto, ti misli što god želiš. To je uvažavanje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 18 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 10/5/2021, 07:57

violator wrote:Evo mene k vama. Morala sam dovrsiti jednu pricu.

@Venus, nije mi poznat Iskonski krik / Primal Scream, medjutim asocira me na povezivanje s korijenima, predackom linijom. Jesam li blizu ili jako daleko? :-D

Nadam se da lijepo sanjas i da ces oduseviti projektima. :)

Htjela sam na tren podijeliti neke spoznaje, ma nista pametno, zapravo. :p

Dakle, gledam ja taj Corpus Christi i u jednom trenutku, taj se falsi svecenik druzi s mladezi, a oni u zaru neke rasprave, svakih par rijeci ubace "kurwa"... I tako cujete neprekidni rafal " ku*wa, ku*wa, ku*wa, ku*wa.." Upitam si jednog poznanika Poljaka da cemu ta precesta upotreba i znaci li rijec isto sto i kod nas.

Znaci! Ali oni je upotrebljavaju najvise u nekim stresnim ili emotivnim situacijama (intenzivnim ili manje intenzivnim), tipa kad se porezu ili im pobjegne bus.. Zatim, upotrebljavaju rijec i u prenesenom znacenju nesto kao i kod nas sve one silne fraze s pimpekom. I trece, to im je uobicajena postapalica, koriste je kao pauzu i zarez. :-)

Eto, sad i to znate.

Primalni krik opisuje jednu vrst terapije koju je primjenjivao psihoterapeut dr Arthur Janov. Ne bi dao pacijentima spavati, njihovi obrambeni mehanizmi bi pali i onda bi postali ranjivi i otkrili bi "rezervoar boli" koji su gomilali od rođenja nadalje. Kad bi ga postali svjesni, počeli bi ridati (otud krik) ko mala djeca, osvještavajući što ih je sve boljelo. Međutim, nekim izliječenima je poslije bio problem uklopit se u društvo jer su kužili da ljudi oko njih imaju "pune rezervoare boli" i bilo bi im teško živjet u takvom svijetu. Luda knjiga. Progutala sam je halapljivo, nisam mogla prestati čitati, jedna od nezaboravnih. Sjećam se kako sam bila šokirana spoznajama nasred nacionalne knjižnice čitajuć je, još mi je ono svjetlo lampe na moj stol i otvorenu knjigu posve živo u sjećanju, kao da je bilo jučer, a ne pred desetljećima. Ljudi nose svašta u sebi..

Na mom otoku jedna od najvećih uvreda za ženu je bila "kurbetina" - pazi uvećanica jer riječ sama nije dovoljno uvredljiva, pa se mora "podebljat"  :_|
Sjećam se svoje susjede koja je 50 godina bila ljubavnica liku koji se nikad nije razveo. Tako su godinama bili sinkronizirani..kad bi on išao na brodsku prugu, ona bi u pravom trenutku izašla iz kuće i slučajno pošla dio puta s njim. Kad bi nekog od otočana naljutila, dobila bi ovakvu riječ u lice. A meni je zapravo cijela ta priča sa njih dvoje nekako draga. Voljeli su se, a ja ih nisam nikad osuđivala i lijepo sam ih pozdravljala u prolazu. Sa njegovom zakonitom ženom sam isto bila u dobrim odnosima. Nje mi je nekako bilo žao, mora da joj je bilo teško bit "druga" iako je formalno "prva". Šta bi bilo kad bi bilo nema smisla razmišljati, napravili su kako su htjeli zbog obzira prema svojim obiteljima, djeci. Život piše neobične priče.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 18 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 10/5/2021, 08:04

Gnječ wrote:
violator wrote:
Gnječ wrote:
a što mi je rekla bogati?  rekla mi je da ona ne talasa. samo joj je trebalo pola stranice tipkanja naokolo uzduž i poprijeko a mogla je istu stvar reći u samo jednoj rečenici: ja ne talasam i ne želim talasati, meni je dobro i boli me pička za sve oko mene.

i ok, da, ja generaliziram jel...

Ja sm shvatila da prica o hot outfitu, duboke gumene cizmice, sorc i sljapkanje po lokvicama... Eee, Gnjec.

to tako izgleda. nemam ja ništa protiv Venus neka meditira koliko hoće samo sam joj htio skrenuti pažnju na to da joj šank ne radi. fali pive, fali, kave, makijato, nema cocacole ni vina. ostala je neka brlja koja njoj služi za čistit stakla u oštariji a to neću piti.

ma je li...šank normalno radi, samo izvoli, posluži se, uzmi ča god tribaš...


Ostaria Siciliana  - Page 18 Piccola_cucina_guardione_new_york_111541
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 18 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 18 of 50 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 34 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum