ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Milorad rula sve u sedamnaest

Page 7 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Milorad rula sve u sedamnaest - Page 7 Empty Re: Milorad rula sve u sedamnaest

Post by kaya 14/8/2020, 10:51

Ne, ne, opustio se milojica previše malo.
Vidi ide pa ajmo... Provocira..
Banirajte ga na pola godine! Zauvijek u stvari. .

kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Milorad rula sve u sedamnaest - Page 7 Empty Re: Milorad rula sve u sedamnaest

Post by michaellcmacha 14/8/2020, 10:52

Jedan vojnik je imao pištolj, a drugi je imao oko vrata i na pasu malu pušku s kratkom cijevi i nečim nataknutim na cijev - svjedočila je Anka Šiftar (96) koja je jedina preživjela pokolj u Joševici 16. prosinca 1991. godine.
Suđenje skupini srpskih paravojnih postrojbi koji su tada masakrirali 21 čovjeka, počelo je u siječnju, više od 25 godina nakon jednog od najbestijalnijih zločina počinjenih u Domovinskom ratu.
Milorad rula sve u sedamnaest - Page 7 Pokoljjosevic6


- Unuk Luka upravo se budio jer je došao iz noćne smjene u pekari. Jedan ćelavi pucao je u njega i unučicu Ljubicu, a drugi niži pucao je na unuka Paju, na mog brata i mene. Pucnjava se nije čula, čula su se samo zrna kako lete. Ja sam nakon što sam vidjela što oni rade zajaukala. Jedan od njih je viknuo da sjednem na krevet i zatim mi je ispalio metak u usta i ja ništa više nisam osjećala. Dok sam padala, ispalio je još jedan hitac koji me je pogodio u ruku i ispod lijevog oka i izašao na rame - svjedočila je Anka Šiftar ranije. 

'To su bili derani'

U siječnju je, na upit da ponovno pokuša opisati tu dvojicu vojnika sucu Županijskog suda u Zagrebu Tomislavu Juriši rekla kako se radilo o deranima - jako mladim ljudima, koji su možda imali 17 godina.
Milorad rula sve u sedamnaest - Page 7 Anka-siftar1
Anka Šiftar (96) na zgarištu svog doma sa kćeri | Foto: Zavičajni klub Joševica

- Da su bili stariji možda bih i poznavala- svjedočila je Anka Šiftar. Dodala je kako je iz razgovora sa suseljanima saznala da su proučavali tragove po snijegu i utvrdili da su vojnici došli iz zaseoka Baždari i to od Nikole Solara. Da ih je Solar doveo u Joševicu, svjedokinji je rekao Stevan Škrinjar. Solar se kasnije ubio iz svoje puške. Svjedok Mijo Gašparević rekao je kako mu je oficir JNA Milan Bobić rekao kako je nalogodavac zločina bio Dušan Jović. 
- Nakon pokolja u Joševici Bobić je s tenkom došao pred općinu u Glinu i htio objesiti Jovića na cijev tenka - svjedočio je Gašparević. 

Za pokolj u Joševici optuženi su Dušan Žarković (58), Bogdan Jednak (49), George Nashid Kamal (45), Miroslav Malobabić (42) i Dejan Sladović (42) koji su nedostupni hrvatskom pravosuđu. Iako je svima njima određen istražni zatvor i za njima su raspisne tjeralice, do njih se ne može doći jer žive u Srbiji. Prema optužnici, Žarković i ostali terete se da su kao pripadnici izviđačko-diverzantske grupe nelegalne paravojne skupine vojske tzv. SAO Krajine 16. prosinca 1991. upali u selo Joševica. Bili su naoružani vatrenim oružjem s prigušivačem te su išli od kuće do kuće.Ulazili su u kuće te su iz neposredne blizine, hicima u glavu i vitalne dijelove tijela, ubijali sve koje su zatekli. 
Istoj skupini na zagrebačkom Županijskom sudu sude za još zločina nad Hrvatima na području Banovine 1991.



Garantirali im mir i sigurnost

O stravičnom masakru nedužnih civila u selu Joševica pisali smo prije dva i pol mjeseca, na samu godišnjicu pokolja koji je šokirao čak i lokalne vlasti u okupiranoj Glini. Podsjetimo, skupina srpskih vojnika pucala je u 22 Hrvata kako bi se osvetili za 22 Srbina koji su poginuli u borbi.
Naime, selo Joševica , smješteno u dolini rječice Maje, južno od grada Gline, je zajedno s okolnim hrvatskim selima dospjelo pod srpsku okupaciju 26. lipnja 1991., nakon što su srpski pobunjenici okupirali najveći dio Gline. Pred velikosrpsku agresiju u tom selu živjelo je ukupno 150 ljudi.

- Dok su po okolnim selima (Maja, Sračica, Ravno Rašće, Roviška...) u mjesecima nakon okupacije ubijani hrvatski civili, Joševica je uglavnom bila pošteđena. Smatralo se da je razlog tome što je tijekom Drugog svjetskog rata većina stanovnika bila u partizanskom pokretu, što je bilo nekoliko miješanih brakova, te što je iz ovoga sela bilo i oficira koji su ratovali na strani JNA - kazao nam je povjesničar dr.sc. Jakša Raguž sa Hrvatskog instituta za povijest u Zagrebu.
Tadašnji prvi čovjek okupirane glinske općine Dušan Jović dao Hrvatima u Joševici garancije da im se ništa neće dogoditi i da u miru mogu živjet ako se ne budu oružano odupirali okupaciji. Takvo je stanje i bilo do prosinca 1991. 
No, hrvatska vojska i policija su na području glinskog i petrinjskog Pokuplja 12. prosinca izvele napadnu operaciju „Vihor“ sa ciljem oslobađanja Petrinje i Gline. 

Vladika je podjario ubojice

- U borbama je bilo veliki broj mrtvih vojnika na obje strane. Na srpskoj strani su poginula i nestala 22 vojnika iz sastava 1. brigade TO SAO Krajine „Dragiša Stefanović“. Većina ih je stradala u selu Gračanica. Nakon što su se hrvatska snage povukle na drugu stranu Kupe, tijela poginulih srpskih teritorijalaca su prenesena u Glinu gdje je održana javna komemoracija na kojoj su vladika gornjokarlovački Nikanor i drugi govornici zazivali osvetu, a snimka čega je dostupna i na YouTubeu - objasnio nam je Raguž.



Pod utjecajem komemoracije na kojoj je atmosfera bila jako napeta, ističe povjesničar Raguž, skupina srpskih vojnika se 16. prosinca 1991. zaputila u najbliže hrvatsko selo – Joševicu te redom ubijala sve stanovnike koje su zatekli u njihovim kućama, bez obzira na dob i spol. 
Cilj im je bio, naglasio je Raguž, ubiti 22 Hrvata, kako bi se osvetili za 22 Srbina koji su poginuli ili nestali (dio srpskih teritorijalaca je bio zarobljen i odveden u zatvor u Zagrebu, kasnije su razmijenjeni). Ubili su 21 osobu, a starica Anka Šiftar je teško ranjena, no preživjela je. Njoj su pucali u usta i vrat. Tako su likvidirali i sve ostale. Direktnim hicima u glavu iz neposredne blizine. Koristili su vatreno oružje s prigušivačima. Ubijali su ih u kućama gdje su ih zatekli. U krevetu, za stolom, na ulaznim vratima... Sve je bilo gotovo u roku pola sata.
Milorad rula sve u sedamnaest - Page 7 Pokolj-josevic5


Ubojice sklonjene u Srbiju

- Pucali su u njih 22 i onda su stali. To je inače i bila njihova praksa. Za poraz vojnika na terenu osvećivali su se civilima. Pokolj je bio iznenađenje i za lokalne srpske civilne i vojne vlasti. Stoga je pobunjenički predsjednik Općine Glina dr. Dušan Jović  angažirao milicionere Stanije javne bezbjednosti koji su s liječnikom patologom iz Aranđelovca izvršili očevid mjesta pokolja, napravili fotoelaborat, skice i utvrdili uzroke smrti. Sudac Okružnog suda u Glini je pokrenuo istragu, kao i oficiri Organa bezbednosti. No kada se utvrdili da su počinitelji srpski specijalci istraga je prekinuta, oni sklonjeni u Srbiju, točnije u Pančevo, a u javnost je pušteno službeno priopćenje da su Hrvate u Joševici poubijali hrvatski diverzanti - govori nam Raguž. 

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Milorad rula sve u sedamnaest - Page 7 Empty Re: Milorad rula sve u sedamnaest

Post by vuksadinare 14/8/2020, 10:54

kaya wrote:Ma nek ide u kurac više, brate godinama gnoji i mi to sve puštamo. Neka piše na onom njihovom slobodoumnom portalu kuriru i informeru.
...znam slicnog pacijenta...iz bovseg kvarta..cak sam mislio da je on sam crvenkasti i pise ovdje na forumu...od tog lika stari je jebacki srbovao u kvartu valjda i na poslu...tamo od pojave slobe da bi mu stari zbrisao u bosnu pocetkom ljeta 1991...stari mu se javno hvalio kako je clan raskovicevog sds-a...i kako njemu ne moze nitko nista jer on ima utjecaja u komandi pete vojne oblasti i ako ga tko dirne da ce samo jednim pozivom izvesti tenkove na ulice zagreba...zatim se hvalio kako je maltretirao šipca bajrama koji je imao slasticarnu u kvartu kad je ovaj stavio plakat hdz-a u slasticarnu kad je bila predizborna kampanja za prve izbore..taj njegov stari s ajos trojicom srba su prije samog zatvaranja upali u slasticarnu i bajramu prijetili pistoljem ako ne ukloni plakat...te mu razbili staklo od frizidera gdje je drzao kolace..kad je bajram skupio svoju ekipu ovaj je zbrizao na mjesec dana tko zna gdje..neki kazu da s eskrivao u vojarni jna na borongaju...kad s eopet vratio nastavio je sa provokacijama i prijetnjama...i sad taj njegov sin kao i crveni prica kako je njemu otac kao 'nevin' i samo zato sto je srbin morao otici iz zagreba
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99214
2015-09-08


Back to top Go down

Milorad rula sve u sedamnaest - Page 7 Empty Re: Milorad rula sve u sedamnaest

Post by kaya 14/8/2020, 11:02

Ma nekada napiše i kakav pametan post nevezan uz politiku al dečko je zaražen tim srpskim ludilom i podjebava godinama. Aj što meni napiše da sam gkupa, boli me kurac al da mu baš damo da provocira ove dečke....stvarno nema smisla. Pa to je mazohizam već..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Milorad rula sve u sedamnaest - Page 7 Empty Re: Milorad rula sve u sedamnaest

Post by vuksadinare 14/8/2020, 11:09

kaya wrote:Ma nekada napiše i kakav pametan post nevezan uz politiku al dečko je zaražen tim srpskim ludilom i podjebava godinama. Aj što meni napiše da sam gkupa, boli me kurac al da mu baš damo da provocira ove dečke....stvarno nema smisla. Pa to je mazohizam već..
pa tako je odgojen...gdje pokupis to ludilo nego prvo od doma...zato sam i spomenuo ovog lika gore...jos je porijeklom iz kraja koji je poznat oduvijek bio po srbovanju...iz tog kraja su neki postavili zasjedu na plitvicama i u korenici taj dan krvavog uskrsa cimali lokalne srbe da s elate oruzja i opet napadnu poliicju na plitvicama
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99214
2015-09-08


Back to top Go down

Milorad rula sve u sedamnaest - Page 7 Empty Re: Milorad rula sve u sedamnaest

Post by jastreb 14/8/2020, 11:09

vuksadinare wrote:
jastreb wrote:Ma ajte k vragu vi i vas HDZ.
pa sto vise nisi za hdz i plenkija?...krace trajalo nego sto sam mislio :)
Danas jesam. Ali u neka doba nisam bio.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Milorad rula sve u sedamnaest - Page 7 Empty Re: Milorad rula sve u sedamnaest

Post by Guest 14/8/2020, 11:21

Tomislav Jurić imao je dvije godine kad je ubijen u Kostrićima 1991.

O njemu nema kazališnih predstava, nema romana, javnih "opijela" ... nema posipavanja pepelom, nema niti simbolične odštete živućoj obitelji ako postoji, nema prihvaćanja odgovornosti ... rijetki su koji mu znaju i ime.

O Aleksandri Zec u Hrvatskoj znaju svi i znaju sve. I više od toga.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Milorad rula sve u sedamnaest - Page 7 Empty Re: Milorad rula sve u sedamnaest

Post by Guest 14/8/2020, 11:30

Sovak wrote:

Ti si apolitična koliko sam ja Eskim.

Zato si i tu.

Bezobrazno mi je to tvoje trpanje  u isti koš nas koji smo 1991. branili goli opstanak i trpili brutalno agresiju s onima koji su tu agresiju činili.

Bezobrazno mi je i trpanje u isti koš  današnje Hrvatske i Srbije s "ovim prostorima".

Koliko god se neslagao s nekim potezima HDZ-a u Hrvatskoj se ne ubijaju premijeri po cestama i nema onakvih ćaršijskih prevrtanja i mitomanija koje u Srbiji vidimo pod "uobičajenim".

"Ovi prostori" su samo vaš refleks jedne podsvjesne "ovi prostori" nostalgije.

Nema više "ovih prostora".

Drugo, da sam ti ja upao u kuću, izredao na tebi i tvoj kćerci čitavu postrojbu, ubio ti roditelje, muža, razvukao ih sve po dvorištu, zapalio i pobio na kraju sve što hoda i poslije tvrdio da si ti ta koja je nadamnom vršila genocid, ali eto ja sam za "pomirenje" što bi napravila!?

Zaigrala sa mnom Žikino kolo nasred tog svojeg dvorišta?


Ne seri da budem pristojan.

Naročito ne ovako s visoka.

Odlučila sam biti apolitična jer sa usijanim glavama koje jedu ono što im serviraju mediji i "visoka" politika, ne praštaju od stoljeća sedmog, nikad nema kvalitetnog razgovora. Nemaš dovoljno veliki iglu da bi mene nekud smjestio pa zujiš, a meda ne daješ.

Da budem jednako pristojna, ti sereš i postavljaš se s visoka, a nemaš nikakvog pojma o doprinosu moje obitelji Hrvatskoj, koja je kontinuirana od ratnih dana pa sve do danas. 

Zato se sa svojom hladnoćom vrati u svoj hladni iglu. 
Ako možeš - razmisli kakva bi to u budućnosti mogla biti pristojna razmjena mišljenja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Milorad rula sve u sedamnaest - Page 7 Empty Re: Milorad rula sve u sedamnaest

Post by vuksadinare 14/8/2020, 11:35

Sovak wrote:Tomislav Jurić imao je dvije godine kad je ubijen u Kostrićima 1991.

O njemu nema kazališnih predstava, nema romana, javnih "opijela" ... nema posipavanja pepelom, nema niti simbolične odštete živućoj obitelji ako postoji, nema prihvaćanja odgovornosti ... rijetki su koji mu znaju i ime.

O Aleksandri Zec u Hrvatskoj znaju svi i znaju sve. I više od toga.
....kao da ne znas da jedna srpska glava vrijedi 100 hrvatskih...i vise...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99214
2015-09-08


Back to top Go down

Milorad rula sve u sedamnaest - Page 7 Empty Re: Milorad rula sve u sedamnaest

Post by Guest 14/8/2020, 11:40

venus wrote:
Sovak wrote:

Ti si apolitična koliko sam ja Eskim.

Zato si i tu.

Bezobrazno mi je to tvoje trpanje  u isti koš nas koji smo 1991. branili goli opstanak i trpili brutalno agresiju s onima koji su tu agresiju činili.

Bezobrazno mi je i trpanje u isti koš  današnje Hrvatske i Srbije s "ovim prostorima".

Koliko god se neslagao s nekim potezima HDZ-a u Hrvatskoj se ne ubijaju premijeri po cestama i nema onakvih ćaršijskih prevrtanja i mitomanija koje u Srbiji vidimo pod "uobičajenim".

"Ovi prostori" su samo vaš refleks jedne podsvjesne "ovi prostori" nostalgije.

Nema više "ovih prostora".

Drugo, da sam ti ja upao u kuću, izredao na tebi i tvoj kćerci čitavu postrojbu, ubio ti roditelje, muža, razvukao ih sve po dvorištu, zapalio i pobio na kraju sve što hoda i poslije tvrdio da si ti ta koja je nadamnom vršila genocid, ali eto ja sam za "pomirenje" što bi napravila!?

Zaigrala sa mnom Žikino kolo nasred tog svojeg dvorišta?


Ne seri da budem pristojan.

Naročito ne ovako s visoka.

Odlučila sam biti apolitična jer sa usijanim glavama koje jedu ono što im serviraju mediji i "visoka" politika, ne praštaju od stoljeća sedmog, nikad nema kvalitetnog razgovora. Nemaš dovoljno veliki iglu da bi mene nekud smjestio pa zujiš, a meda ne daješ.

Da budem jednako pristojna, ti sereš i postavljaš se s visoka, a nemaš nikakvog pojma o doprinosu moje obitelji Hrvatskoj, koja je kontinuirana od ratnih dana pa sve do danas. 

Zato se sa svojom hladnoćom vrati u svoj hladni iglu. 
Ako možeš - razmisli kakva bi to u budućnosti mogla biti pristojna razmjena mišljenja.

Kakvo stoljeće sedmo?

Govorimo o vremenu i zbivanjima kojemu smo osobno svjedočili i učestvovali u njima.


I postavljam se vrlo prizemno.

Nisam čovjek koji je slijep na hrvatske pizdarije, ali kad mi te naše pizdarije koje su po brojnosti i kontekstu počinjenja razlika nebo-zemlja u odnodu na srpske pizdarije, počnete stavljati u uravnilovku sa tim srpskim pizdarijama devedesetih onda mi trpljivost pada na ništicu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Milorad rula sve u sedamnaest - Page 7 Empty Re: Milorad rula sve u sedamnaest

Post by Šandor Winnetou 14/8/2020, 11:45

kaya wrote:Ne, ne, opustio se milojica previše malo.
Vidi ide pa ajmo... Provocira..
Banirajte ga na pola godine! Zauvijek u stvari. .
:tu
Ljigav je u pičku materinu, iskompleksirani govnojed :blj

_________________
Milorad rula sve u sedamnaest - Page 7 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19660
2017-12-31


Back to top Go down

Milorad rula sve u sedamnaest - Page 7 Empty Re: Milorad rula sve u sedamnaest

Post by michaellcmacha 14/8/2020, 12:21

Sovak wrote:Tomislav Jurić imao je dvije godine kad je ubijen u Kostrićima 1991.

O njemu nema kazališnih predstava, nema romana, javnih "opijela" ... nema posipavanja pepelom, nema niti simbolične odštete živućoj obitelji ako postoji, nema prihvaćanja odgovornosti ... rijetki su koji mu znaju i ime.

O Aleksandri Zec u Hrvatskoj znaju svi i znaju sve. I više od toga.
dario je bio svega 2 i pol godine stariji... inače znanja radi taj zaselak u blizini mog Majura (rodno mjesto mog suosnivača) je bio potučen i nakon ww2, danas je tek nekolicina ljudi preživjelih u ta dva masovna pokolja, ne više od 10.... tako bi i moj brat završio da je kojim slučajem to ljeto ostao u majuru... jer mi je mati tada bila u Bonnu i Briselu... sreća i Bog da je jedna stara baka, susjeda u zgradi inzistirala da ona čuva brata dok se mama ne vrati odozgo...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Milorad rula sve u sedamnaest - Page 7 Empty Re: Milorad rula sve u sedamnaest

Post by michaellcmacha 14/8/2020, 12:25

vuksadinare wrote:
Sovak wrote:Tomislav Jurić imao je dvije godine kad je ubijen u Kostrićima 1991.

O njemu nema kazališnih predstava, nema romana, javnih "opijela" ... nema posipavanja pepelom, nema niti simbolične odštete živućoj obitelji ako postoji, nema prihvaćanja odgovornosti ... rijetki su koji mu znaju i ime.

O Aleksandri Zec u Hrvatskoj znaju svi i znaju sve. I više od toga.
....kao da ne znas da jedna srpska glava vrijedi 100 hrvatskih...i vise...
zamisli ti perverzije... hrvatska vlada usko surađuje sa čovjekom (miloradom) koji pak usko surađuje sa Dodikom i Vučićem i stoji zajedno uz njih, a obojica su poznati upravo po tim izjavama da srpski život vrijedi 100 drugih, što naravno znači i hrvatskih... a sve to zbog posebne brige o nacionalnim interesima...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Milorad rula sve u sedamnaest - Page 7 Empty Re: Milorad rula sve u sedamnaest

Post by michaellcmacha 14/8/2020, 12:29

tko je od hrvatskih viđenijih osoba ikada u vrijeme Domovinskog rata uslijed bilo kakvih pogibeljnih okolnosti po hrvate u manjem ili većem broju izjavio da će se za svakog ubijenog hrvata ubijati 100 srba... ima li itko da je ovo u kontra kontekstu izjavio

https://youtu.be/rDmwnfx3Ab4

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Milorad rula sve u sedamnaest - Page 7 Empty Re: Milorad rula sve u sedamnaest

Post by michaellcmacha 14/8/2020, 12:37

svaka čast svakom srbinu gdje god živio koji se u sebi ili javno ogradio od ovog nacifašistoida, ali ako takav čovjek osvoji i mandat za predsjednika i apsolutnu većinu u skupštini, tu ipak nema puno dvojbi koja je pozicija srbije i srpskog naroda u većini...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Milorad rula sve u sedamnaest - Page 7 Empty Re: Milorad rula sve u sedamnaest

Post by Guest 14/8/2020, 13:29

michaellcmacha wrote:tko je od hrvatskih viđenijih osoba ikada u vrijeme Domovinskog rata uslijed bilo kakvih pogibeljnih okolnosti po hrvate u manjem ili većem broju izjavio da će se za svakog ubijenog hrvata ubijati 100 srba... ima li itko da je ovo u kontra kontekstu izjavio

https://youtu.be/rDmwnfx3Ab4

Pokušavam samo zamisliti obrnuti slučaj tj. da je netko u Hrvatskoj to izjavio za Srbe i da danas obnaša visoke državničke dužnosti u Hrvatskoj ... pa to bi bio potpuni urnebes od pljuvačine po Hrvatskoj što izvana, što iznutra.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Milorad rula sve u sedamnaest - Page 7 Empty Re: Milorad rula sve u sedamnaest

Post by vuksadinare 14/8/2020, 13:32

Sovak wrote:
michaellcmacha wrote:tko je od hrvatskih viđenijih osoba ikada u vrijeme Domovinskog rata uslijed bilo kakvih pogibeljnih okolnosti po hrvate u manjem ili većem broju izjavio da će se za svakog ubijenog hrvata ubijati 100 srba... ima li itko da je ovo u kontra kontekstu izjavio

https://youtu.be/rDmwnfx3Ab4

Pokušavam samo zamisliti obrnuti slučaj tj. da je netko u Hrvatskoj to izjavio za Srbe i da danas obnaša visoke državničke dužnosti u Hrvatskoj ... pa to bi bio potpuni urnebes od pljuvačine po Hrvatskoj što izvana, što iznutra.
....srbij me je sve oprosteno...hrvati morju paziti koga dovode na vlast...tu ko je desnije od desnog centra podlijeze s esankcijama :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99214
2015-09-08


Back to top Go down

Milorad rula sve u sedamnaest - Page 7 Empty Re: Milorad rula sve u sedamnaest

Post by Guest 14/8/2020, 13:37

Sovak wrote:
venus wrote:
Sovak wrote:

Ti si apolitična koliko sam ja Eskim.

Zato si i tu.

Bezobrazno mi je to tvoje trpanje  u isti koš nas koji smo 1991. branili goli opstanak i trpili brutalno agresiju s onima koji su tu agresiju činili.

Bezobrazno mi je i trpanje u isti koš  današnje Hrvatske i Srbije s "ovim prostorima".

Koliko god se neslagao s nekim potezima HDZ-a u Hrvatskoj se ne ubijaju premijeri po cestama i nema onakvih ćaršijskih prevrtanja i mitomanija koje u Srbiji vidimo pod "uobičajenim".

"Ovi prostori" su samo vaš refleks jedne podsvjesne "ovi prostori" nostalgije.

Nema više "ovih prostora".

Drugo, da sam ti ja upao u kuću, izredao na tebi i tvoj kćerci čitavu postrojbu, ubio ti roditelje, muža, razvukao ih sve po dvorištu, zapalio i pobio na kraju sve što hoda i poslije tvrdio da si ti ta koja je nadamnom vršila genocid, ali eto ja sam za "pomirenje" što bi napravila!?

Zaigrala sa mnom Žikino kolo nasred tog svojeg dvorišta?


Ne seri da budem pristojan.

Naročito ne ovako s visoka.

Odlučila sam biti apolitična jer sa usijanim glavama koje jedu ono što im serviraju mediji i "visoka" politika, ne praštaju od stoljeća sedmog, nikad nema kvalitetnog razgovora. Nemaš dovoljno veliki iglu da bi mene nekud smjestio pa zujiš, a meda ne daješ.

Da budem jednako pristojna, ti sereš i postavljaš se s visoka, a nemaš nikakvog pojma o doprinosu moje obitelji Hrvatskoj, koja je kontinuirana od ratnih dana pa sve do danas. 

Zato se sa svojom hladnoćom vrati u svoj hladni iglu. 
Ako možeš - razmisli kakva bi to u budućnosti mogla biti pristojna razmjena mišljenja.

Kakvo stoljeće sedmo?

Govorimo o vremenu i zbivanjima kojemu smo osobno svjedočili i učestvovali u njima.


I postavljam se vrlo prizemno.

Nisam čovjek koji je slijep na hrvatske pizdarije, ali kad mi te naše pizdarije koje su po brojnosti i kontekstu počinjenja razlika nebo-zemlja u odnodu na srpske pizdarije, počnete stavljati u uravnilovku sa tim srpskim pizdarijama devedesetih onda mi trpljivost pada na ništicu.


Skuliraj svoju netrpeljivost onda. I nemoj ti mene stavljati u nikakve svoje ladice jer nemaš dovoljno veliku ladicu za mene. Meni je jasno tko je agresor i tko je na čiji teritorij došao. Nego, mržnji, osvećivanju i hračkanju nema kraja, nit će kraja biti, što je samo po sebi ponekad nepodnošljiva misao.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Milorad rula sve u sedamnaest - Page 7 Empty Re: Milorad rula sve u sedamnaest

Post by Guest 14/8/2020, 14:17

vuksadinare wrote:
pa kad s ehvalis..ja sam bio redar na prvih hdz-ovim skupovima..i tamo gdje ti je opasno visio mac nad glavom...bio sam osiguravao prve skupove i osnivanje podruznica u novskoj,pokupskom,brinje,garešnica,na osiguranju osnivanja nekih zagrebackih tj opcinskih podruznica..

Pa eto kad se već hvalim s vlastitim ocem, otišao je u rat 1991, bio je u ratu do kraja 1995, iako mu je disk iskočio, tijekom granatiranja je skočio u rov, propala mu je jedna noga u lokvu...ali je ostao.

Nikada nije tražio nikakve beneficije, moj brat i ja smo mogli na fakultete ako smo imali ocjene.

I kad se vratio, nažalost, vratio se drukčiji. Tate iz mojeg djetinjstva i mojeg oca nakon rata ne mogu spojiti u jednu osobu, ali sam ga razumio.

Umro je od raka, u 58-oj godini sa 65 kg na svojih 195 cm, na živo ga je pojelo.

Neka mu je laka hrvatska gruda.

(eh, i pokopan je na vojnom groblju na Mirogoju, nadam se da njegova nazočnost tamo ne smeta, ako smeta, slobodno recite da izmjestimo njegove ostatke drugdje, što ima jedan hadezeovac tamo ležati...).

Njegov otac - zaklan u portunu Munchena kasnih 70-ih, služba naručila, provjerio. Njemačka još traži izvršitelja.

Ja nikada nisam formalno radio za RH, niti sam dobio kune plaće, niti sam ikada uopće dobio kune po bilo kakvoj osnovi, niti zarađujem svoj kruh u RH.

Poštujem svačiju žrtvu i cijenim svačiji angažman, itekako.

Ali ne dopuštam laži i objede o sebi i svojoj obitelji, tu povlačim crtu. Miha i zovko imaju blok, lista možda i poraste, pa neka si pričaju međusobno.

Blok je na forumu poraz dijaloga, ali kad te netko unaprijed označio, ne reagira na tvoje argumente i još te krvavo vrijeđa, onda dijaloga ni elementarne ljudskosti nema.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Milorad rula sve u sedamnaest - Page 7 Empty Re: Milorad rula sve u sedamnaest

Post by Guest 14/8/2020, 14:28

I ovo je posljednji put da se opravdavam, sebe i svoje. Ima ih koji su prošli gore, ima ih koji su prošli bolje, ali da ja dokazujem naše hrvatstvo? Nikome.

Samo širim blok listu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Milorad rula sve u sedamnaest - Page 7 Empty Re: Milorad rula sve u sedamnaest

Post by michaellcmacha 14/8/2020, 14:45

vidio sam i tko si i što si, vidim da spadaš u mlade snage hdzovih stranačkih interesnih vojnika, sutra ako mi se bude dalo mogu o tebi provjeriti svaki detalj... čast i slava tvom pokojnom ocu, ne ponašaj se tako da mu priuštiš meškoljenje i okretanje u grobu... koliko vidim mlad si lik i nemam namjeru s tobom se svađati... ne spočitavam ti legitimitet da ostvaruješ svoje osobne interese kroz politički angažman kao i da kao stranački vojnik bezuvjetno podržavaš dugoročno gledano loše partikularne vlastodržačke politike, ali meni ne možeš to prodavati pod tvoju silnu želju i borbu za osnaživanje nacionalnih interesa, kad se o tom ne radi niti se ikada radilo... to su priče za malu djecu...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Milorad rula sve u sedamnaest - Page 7 Empty Re: Milorad rula sve u sedamnaest

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 7 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum