ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor??

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor?? - Page 4 Empty Re: 100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor??

Post by Ziil Los Dii ! Tue 13 Sep - 17:34

Pa rekao sam ti ..razlika je da sam mogao raditi ili ne raditi ...no ako odlucim raditi nemam vise izbor

Osoba koja dize kredu jos uvijek ima izbora kada se odluci na taj korak 

Govorim ti o nepravdi koju sam prihvatio 
I to je nepravda koja ovdje oduvijek postoji ,  no nitko nikad nije o tome govorio jer hej trebao bi biti sretan sto radim 
I da rezimiram..zivim u 35 kvadrata u skladu sa svojim trenutnim mogucnostima, ne trazim od drzave da dobijem novu mecku i kucerinu 
Ljudi su idioti jer se zale na vlastite odabire
Malo procitaj bolje sto pisem

Ziil Los Dii !

Posts : 5807
2015-10-11


Back to top Go down

100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor?? - Page 4 Empty Re: 100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor??

Post by Guest Tue 13 Sep - 17:37

sat2 wrote:
Tommy Ramone wrote:
sat2 wrote:
Braćala wrote:
muckodjubre wrote:kome pomogli? onima koji ilegalno usele u nečiju kuću ili stan,koji podižu kredite za tko zna šta i onda ne mogu vraćati


to su mi najgori ljudi koji uzmu nečije pare, usaglase se sa kamatama-pa posle kmeče i pozivaju se na pravdu kada ne mogu vraćati... 
hrk puuu
Treba razlikovati one, koji su dizali kredite za drugu-treću nekretninu pa su se precijenili i one, koji kupuju minimalne površine za svoje obitelji. I kada zbog krize ili ostaju bez posla ili im se bitno smanje plaće, a banke samo gomilaju kamate i dug bez mogućnosti dogovora pa pritisak na jamce ... Tek nakon ovakovih frka i frke oko franka banke su nešto malo promijenile politiku. Uglavnom, rizik kod banaka u Hrvatskoj ne postoji ... sav rizik i cijenu kredita preuzima klijent.
Ovo apsolutno nije točno. Banke imaju i tekakve rizike u Hrvatskoj počevši od pada vrijednosti nekretnina pa do nestabilne situacije na tržištu rada. Npr, banka da kredit prije 5 g na temelju vrijednosti nekretnine koja je vrijedila recimo 100.000 i na temelju primanja klijenta koja su bila recimo 1000. Danas ta nekretnina vrijedi 60.000, klijent ne radi i nema šanse da se banka naplati, a takvih primjera imaš na tisuće. Kako onda nemaju rizik? S tim da se ljudi zadužuju bez razmišljanja ko ovce.
Naplata kredita kod građana je "pala" sa 98 % prije 8 godina na sadašnjih 94 %!!! Nađi mi jednog klijenta, koji nije ovako ili onako vratio kredit?! Zašto u vrijeme najveće svjetske i europske krize nisu propadale banke u Hrvatskoj dok u Sloveniji, Grčkoj, Španjolskoj jesu?  Kod nas, ne da nisu propadale već su i u vrijeme najveće krize banke ostvarivale ne malu dobit!!!
Naći ću ti ih na stotine koji nisu ili neće bankama nikad vratit kredit i gdje banka neće vratit ni cijelu glavnicu. 16 godina sam u bankarstvu i itekako dobro znam o čemu govorim.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor?? - Page 4 Empty Re: 100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor??

Post by muckodjubre Tue 13 Sep - 17:41

ljudi godinama ne plaćaju doprinose u orivatnim firmama i obrtima ili ne plaćaju porez i onda kada im sve sjedne na vrat kuku lele,tu pričam o ljudima koji su na taj način sami sebe sjebali a ne im netko drugi nije uplaćivao

_________________
Ako detektor laži pokaže da ja lažem, da sam ja odbio , ja ću onda se podvrći da sam sebi oduzmem život. 

100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor?? - Page 4 6b8efe2f85c2b63406b2100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor?? - Page 4 Tumblr_paowj2Xw4F1td6f30o3_500100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor?? - Page 4 Semi-Final-Croatia-vs-England-Moscow-Russian-Federation-11-Jul-2018
muckodjubre
muckodjubre

Posts : 11131
2014-04-15


Back to top Go down

100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor?? - Page 4 Empty Re: 100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor??

Post by kic Tue 13 Sep - 17:43

ne citas ni ti sto ja pisem, najlakse je reci da su ljudi idioti, dok su zakoni pisani slucajno? ili svrhovito? sto je vece zlo onda reci ti meni?

tko od vas uzme ugovor kuci i cita ga do kraja prije nego nesto potpise? netko da, ali jako malo, znam iz prve ruke ljude koji su blokirani zbog pretplate na tv i instantno su im skidana sredstva s racuna u visestrukom iznosu bez opomena, mislis da su zalbe tu uspijevale? gdje je tu lagodan zivot? jebeni tv kojeg nitko danas i ne gleda i uzmu nekom 15k kn zbog toga iako nije ni znao da je duzan, a to su lijepi novci kad ti zena zaradjuje 2,5k a ti kopas u vinogradu za dnevnicu od 120kn, a ni to nije svaki dan..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor?? - Page 4 Empty Re: 100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor??

Post by Guest Tue 13 Sep - 17:51

Puno stvari ljudi ne znaju jer ili si ne daju truda ili ne razmišljaju kad nešto potpisuju. Neću ulaziti u zakone, smatram da su loši, ali i kad ljudi počnu ulaziti u probleme ne reagiraju kako treba ili jednostavno guraju glavu u pijesak.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor?? - Page 4 Empty Re: 100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor??

Post by Ziil Los Dii ! Tue 13 Sep - 17:56

Ne govorim o zlu i pravdi ...to je oduvijek postojalo i postojati ce  :)  upravo nas odrastanje tome uci 

Dao sam ti svoj primjer 
I to ti daje odgovor na tvoj primjer 
Svoj ugovor sam procitao i potpisao ..ne sramim se to reci i ne filozofiram opcenito, niti kmecim , poslije jebanja nema kajanja

Osim toga to sto kazes je glupost jer na temelju toga se ne odredjuje nistavnost ugovora ..bio bi to presedan na kojemu bi svatko mogao kad mu se digne neka stvar traziti ponistenje ugovora jer eto nije mu se dalo citati
Da ljudi nisu idioti procitali bi sve te stranice jer bi trebali znati da je to bitno ..da prihvacaju stavke ugovora
Ali nisu jer eto idioti su :) what goes around...

Moraliziras previse , utopizam je davno promasena ideja

_________________
Taste my Greek tragedy
Ziil Los Dii !
Ziil Los Dii !

Posts : 5807
2015-10-11


Back to top Go down

100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor?? - Page 4 Empty Re: 100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor??

Post by Ziil Los Dii ! Tue 13 Sep - 17:58

Bože pravde ^^ 

Odoh čitati sportske novosti jer ovo nije vrijedno mog vremena 
Obične gluposti 
Zakoni su iznad morala, samo je ljudima to tesko prihvatiti,pogotovo ovdje kod nas koji bi sve lagodno, na laksi nacin a usput bi zajebali sustav i trazili odrijesenje od banke kao grijehe od boga

_________________
Taste my Greek tragedy
Ziil Los Dii !
Ziil Los Dii !

Posts : 5807
2015-10-11


Back to top Go down

100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor?? - Page 4 Empty Re: 100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor??

Post by kic Tue 13 Sep - 18:16

problem je u tome što ništetnost neke odredbe ne može zajebat cijeli ugovor, ali samo ti piši što ti paše..

zakoni su naravno utemeljeni na društvenom ugovoru i moralu zajednice, inače ne funkcioniraju u stvarnosti, možeš prepisati OBvezni zakon Švicarske, kao što u Turci recimo napravili, ali naravno da nije funkcioniralo-

dovoljno je pogledati samo neke konkretne brojke da se vidi utjecaj Ovršnog Zakona, u roku od 5g je broj blokiranih narastao x10 a privatni dug x6-

odjednom ljudi ošli u k, il je do zakona i mafije koja ga provodi?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor?? - Page 4 Empty Re: 100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor??

Post by Guest Tue 13 Sep - 18:30

Birokracija i pravna nesigurnost(pravosuđe i porezna uprava) su potpuno uništile ovu zemlju uz naravno svakodnevnu čuvenu "izmjenu-dopunu zakona" i uvjerljivo svjetski br. 1 poput svježeg "slučaja dron" i more drugih perverzija.

Hrvatska ima najgore iz feudalizma, najgore iz socijalizma i najgore iz kapitalizma. Uz sve to ljudi se baš i nisu voljni mijenjati. Sve zajedno je rezultat 25 godina neviđene bijede nekakve mediteranske Švicarske, zemlje koja će hraniti Europu(a 10% poljoprivreda u Slavoniji umjesto 90%) i što već ne.

Nema tu ni k od katoličkog duha osim u 30% ljudi(ako i toliko), u protivnom bi mi bili turbo država koja ne bi napumpala dug na 50 milijardi eura, imali rast stanovništva, nezaposlenost oko 4% i ljudi koji žive u bijedi i granicama bijede bi se mjerili skoro u promilima a ne postocima kad se uzme površina ove zemlje i broj stanovnika po km2.

I onda najveća hrvatska životna tragedija slijedi što se sluša u mojem kraju; Hrvat u Njemačkoj koji stvara apsurdnu novu generaciju dijaspore gdje ga je otjerao Hrvat iz samostalne RH, koji se gotovo svaki dan živicirao na poslu(i onda i kod kuće kad dođe obitelji neraspoložen i umoran) zbog (ne)radne klime, ekipe, gazde i (ne)radnih navika, neredovite plaće, neplaćanja doprinosa i kojekakvih biznis/kapitalist-divljaka u Audi A6 ili Mercedes E270 iz 2006. koje pravna nesigurnost mazi(umjesto da ih u grob gotovo odvede) ekipe dođe tamo, doživi totalni šok(pozitivan) gdje se nitko u njem. firmama ne živicira na poslu već od zadovoljstva i veselja trudi se skroz naučiti novopridošlog o poslu kojeg već i zna raditi i radio je u HR, a ti takav šokiran počinješ skoro plakati od sreće i učiti se nekakvom životu gdje brige gotovo i nema jer znaš unaprijed kako nemaš potrebe misliti o firmi, ljudima, plaći i svemu ostalome jer tamo je to kao odlazak na obavljanje nužde već eventualno o stanarini i drugim obavezama ili dobivati ideje za nešto više i bolje.
Zar to nije jadno da jadnije ne može biti? I to sam ja slušao kad sam bio dijete dok su odrasli pričali kako treba mijenjati ovo kako treba mijenjati ono. Doslovno si odrastao i živio život u tome i čak je postao još daleko gore u zadnjih 9 godina. I što je Hrvat Hrvatu? Vuk najgore vrste.


Zašto nijedna vlada nikad nije išla na rizik građanskog rata i obračuna s divljaštvom i sektaštvom u državnim i javnim institucijama i firmama? Mijenjala zakone i krenula u čišćenje parazita i totalno neproduktivnog osoblja, uvela ocjenjivanje rada, kvote i norme da se vidi tko koliko radi? Biračko tijelo tamo? A gdje je žrtva za Hrvatsku? Žrtva nije samo rat i branit domovinu, žrtva je sebe kao čovjeka i osobu promijeniti ili ako ništa drugo svoje navike ma koliko god to teško i nemoguće bilo i to nikad nije niti će ići preko noći.
Rijetki će htjeti ići u potpunu spoznaju sebe, a ti rijetki su najveći i najbolji ljudi koje čovjek može poznavati.

U MUP-u na razini cijele RH radi više pravnog nepolicijskoj osoblja nego policajaca, onih policajaca za koje nemaju uniforme, opremu, oružje, vozila i sve ono potrebno, a lupača pečata ala socijalizam 1960-ih i 1970-ih ocean gdje god se okreneš i još ti u lice kaže zašto ne mora raditi svoj posao i kako može tvoje obaveze, projekte, ideje, procedure držati na mjesec dana. Trgovački sudovi... Ajme...

Komunalci šugavi u mom kvartu ne dođu cijelu godinu kositi korov koji naraste dva metra visine, meni sve vjertar onda širi u dvorište i bašču pa se idioti iz grada pojave odjednom, pokose i dođu pametovati nakon cijele kalendarske godine kako mi to kod sebe trebamo srediti u roku 4 dana ili pišu kazne i onda dođe opet 2 dana poslije. Mi nemamo blage veze u životu što značiti raditi i zaraditi, a kamoli nešto dijeliti, čuvati, cijeniti i voljeti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor?? - Page 4 Empty Re: 100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor??

Post by muckodjubre Tue 13 Sep - 18:31

100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor?? - Page 4 14322680_973258172800930_6192933038565423356_n

_________________
Ako detektor laži pokaže da ja lažem, da sam ja odbio , ja ću onda se podvrći da sam sebi oduzmem život. 

100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor?? - Page 4 6b8efe2f85c2b63406b2100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor?? - Page 4 Tumblr_paowj2Xw4F1td6f30o3_500100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor?? - Page 4 Semi-Final-Croatia-vs-England-Moscow-Russian-Federation-11-Jul-2018
muckodjubre
muckodjubre

Posts : 11131
2014-04-15


Back to top Go down

100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor?? - Page 4 Empty Re: 100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor??

Post by darth_vader Wed 14 Sep - 0:25

Fénix wrote:Birokracija i pravna nesigurnost(pravosuđe i porezna uprava) su potpuno uništile ovu zemlju uz naravno svakodnevnu čuvenu "izmjenu-dopunu zakona" i uvjerljivo svjetski br. 1 poput svježeg "slučaja dron" i more drugih perverzija.

Hrvatska ima najgore iz feudalizma, najgore iz socijalizma i najgore iz kapitalizma. Uz sve to ljudi se baš i nisu voljni mijenjati. Sve zajedno je rezultat 25 godina neviđene bijede nekakve mediteranske Švicarske, zemlje koja će hraniti Europu(a 10% poljoprivreda u Slavoniji umjesto 90%) i što već ne.

Nema tu ni k od katoličkog duha osim u 30% ljudi(ako i toliko), u protivnom bi mi bili turbo država koja ne bi napumpala dug na 50 milijardi eura, imali rast stanovništva, nezaposlenost oko 4% i ljudi koji žive u bijedi i granicama bijede bi se mjerili skoro u promilima a ne postocima kad se uzme površina ove zemlje i broj stanovnika po km2.

I onda najveća hrvatska životna tragedija slijedi što se sluša u mojem kraju; Hrvat u Njemačkoj koji stvara apsurdnu novu generaciju dijaspore gdje ga je otjerao Hrvat iz samostalne RH, koji se gotovo svaki dan živicirao na poslu(i onda i kod kuće kad dođe obitelji neraspoložen i umoran) zbog (ne)radne klime, ekipe, gazde i (ne)radnih navika, neredovite plaće, neplaćanja doprinosa i kojekakvih biznis/kapitalist-divljaka u Audi A6 ili Mercedes E270 iz 2006. koje pravna nesigurnost mazi(umjesto da ih u grob gotovo odvede) ekipe dođe tamo, doživi totalni šok(pozitivan) gdje se nitko u njem. firmama ne živicira na poslu već od zadovoljstva i veselja trudi se skroz naučiti novopridošlog o poslu kojeg već i zna raditi i radio je u HR, a ti takav šokiran počinješ skoro plakati od sreće i učiti se nekakvom životu gdje brige gotovo i nema jer znaš unaprijed kako nemaš potrebe misliti o firmi, ljudima, plaći i svemu ostalome jer tamo je to kao odlazak na obavljanje nužde već eventualno o stanarini i drugim obavezama ili dobivati ideje za nešto više i bolje.
Zar to nije jadno da jadnije ne može biti? I to sam ja slušao kad sam bio dijete dok su odrasli pričali kako treba mijenjati ovo kako treba mijenjati ono. Doslovno si odrastao i živio život u tome i čak je postao još daleko gore u zadnjih 9 godina. I što je Hrvat Hrvatu? Vuk najgore vrste.


Zašto nijedna vlada nikad nije išla na rizik građanskog rata i obračuna s divljaštvom i sektaštvom u državnim i javnim institucijama i firmama? Mijenjala zakone i krenula u čišćenje parazita i totalno neproduktivnog osoblja, uvela ocjenjivanje rada, kvote i norme da se vidi tko koliko radi? Biračko tijelo tamo? A gdje je žrtva za Hrvatsku? Žrtva nije samo rat i branit domovinu, žrtva je sebe kao čovjeka i osobu promijeniti ili ako ništa drugo svoje navike ma koliko god to teško i nemoguće bilo i to nikad nije niti će ići preko noći.
Rijetki će htjeti ići u potpunu spoznaju sebe, a ti rijetki su najveći i najbolji ljudi koje čovjek može poznavati.

U MUP-u na razini cijele RH radi više pravnog nepolicijskoj osoblja nego policajaca, onih policajaca za koje nemaju uniforme, opremu, oružje, vozila i sve ono potrebno, a lupača pečata ala socijalizam 1960-ih i 1970-ih ocean gdje god se okreneš i još ti u lice kaže zašto ne mora raditi svoj posao i kako može tvoje obaveze, projekte, ideje, procedure držati na mjesec dana. Trgovački sudovi... Ajme...

Komunalci šugavi u mom kvartu ne dođu cijelu godinu kositi korov koji naraste dva metra visine, meni sve vjertar onda širi u dvorište i bašču pa se idioti iz grada pojave odjednom, pokose i dođu pametovati nakon cijele kalendarske godine kako mi to kod sebe trebamo srediti u roku 4 dana ili pišu kazne i onda dođe opet 2 dana poslije. Mi nemamo blage veze u životu što značiti raditi i zaraditi, a kamoli nešto dijeliti, čuvati, cijeniti i voljeti.

Svaka na mjestu... :cru
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor?? - Page 4 Empty Re: 100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor??

Post by Guest Wed 14 Sep - 8:16

Zeko wrote:
sat2 wrote:
muckodjubre wrote:
sat2 wrote:
muckodjubre wrote: Kao ni za privatizaciju na hrvatski način, jedinstven u svijetu.
Ala Česma...  ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor?? - Page 4 Empty Re: 100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor??

Post by Guest Wed 14 Sep - 8:20

Ziil Los Dii ! wrote:
Osim toga to sto kazes je glupost jer na temelju toga se ne odredjuje nistavnost ugovora ..bio bi to presedan na kojemu bi svatko mogao kad mu se digne neka stvar traziti ponistenje ugovora jer eto nije mu se dalo citati
Da ljudi nisu idioti procitali bi sve te stranice jer bi trebali znati da je to bitno ..da prihvacaju stavke ugovora
Ali nisu jer eto idioti su :) what goes around...

Moraliziras previse , utopizam je davno promasena ideja

a pritom je decko kao neki pravnik...  Basketball
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor?? - Page 4 Empty Re: 100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor??

Post by sat2 Wed 14 Sep - 8:39

Ziil Los Dii ! wrote:Ne govorim o zlu i pravdi ...to je oduvijek postojalo i postojati ce  :)  upravo nas odrastanje tome uci 

Dao sam ti svoj primjer 
I to ti daje odgovor na tvoj primjer 
Svoj ugovor sam procitao i potpisao ..ne sramim se to reci i ne filozofiram opcenito, niti kmecim , poslije jebanja nema kajanja

Osim toga to sto kazes je glupost jer na temelju toga se ne odredjuje nistavnost ugovora ..bio bi to presedan na kojemu bi svatko mogao kad mu se digne neka stvar traziti ponistenje ugovora jer eto nije mu se dalo citati
Da ljudi nisu idioti procitali bi sve te stranice jer bi trebali znati da je to bitno ..da prihvacaju stavke ugovora
Ali nisu jer eto idioti su :) what goes around...

Moraliziras previse , utopizam je davno promasena ideja
U koliko točaka ugovora imaš formulaciju ... " u skladu sa politikom banke"! Pa ti vidi ...
sat2
sat2

Male
Posts : 2234
2015-09-28


Back to top Go down

100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor?? - Page 4 Empty Re: 100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor??

Post by Guest Wed 14 Sep - 8:43

sat2 wrote:
Ziil Los Dii ! wrote:Ne govorim o zlu i pravdi ...to je oduvijek postojalo i postojati ce  :)  upravo nas odrastanje tome uci 

Dao sam ti svoj primjer 
I to ti daje odgovor na tvoj primjer 
Svoj ugovor sam procitao i potpisao ..ne sramim se to reci i ne filozofiram opcenito, niti kmecim , poslije jebanja nema kajanja

Osim toga to sto kazes je glupost jer na temelju toga se ne odredjuje nistavnost ugovora ..bio bi to presedan na kojemu bi svatko mogao kad mu se digne neka stvar traziti ponistenje ugovora jer eto nije mu se dalo citati
Da ljudi nisu idioti procitali bi sve te stranice jer bi trebali znati da je to bitno ..da prihvacaju stavke ugovora
Ali nisu jer eto idioti su :) what goes around...

Moraliziras previse , utopizam je davno promasena ideja
U koliko točaka ugovora imaš formulaciju ... " u skladu sa politikom banke"! Pa ti vidi ...

svaki ugovor mora da bude u skladu sa zakonom ili je u suprotnom nistav, a u najgorem slucaju rusljiv... ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor?? - Page 4 Empty Re: 100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor??

Post by sat2 Wed 14 Sep - 9:12

muckodjubre wrote:u pravu je da je narod neskroman,živi iznad mogućnosti i neracionalan...eto ti samo primjer koliko ima novih auta po ulici,prodaja porasla 20-30%,kafići radnim danom tijekom radnoga vremena puni
Neskroman ... zar je neskromno očekivati da četveročlana obitelj, gdje roditelji rade, živi normalnim životom? Da uz zadovoljenje svih LJUDSKIH potreba ( ne samo preživljavanje od prvog do prvog), koje podrazumijevaju i kulturne i socijalne navike može ostaviti koji euro sa strane. Onaj, koji nema podršku roditelja, koji nije DOBIO krov nad glavom u Hrvatskoj ne može živjeti drugačije nego SKROMNO!!!
sat2
sat2

Male
Posts : 2234
2015-09-28


Back to top Go down

100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor?? - Page 4 Empty Re: 100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor??

Post by sat2 Wed 14 Sep - 9:15

Braćala wrote:
sat2 wrote:
Ziil Los Dii ! wrote:Ne govorim o zlu i pravdi ...to je oduvijek postojalo i postojati ce  :)  upravo nas odrastanje tome uci 

Dao sam ti svoj primjer 
I to ti daje odgovor na tvoj primjer 
Svoj ugovor sam procitao i potpisao ..ne sramim se to reci i ne filozofiram opcenito, niti kmecim , poslije jebanja nema kajanja

Osim toga to sto kazes je glupost jer na temelju toga se ne odredjuje nistavnost ugovora ..bio bi to presedan na kojemu bi svatko mogao kad mu se digne neka stvar traziti ponistenje ugovora jer eto nije mu se dalo citati
Da ljudi nisu idioti procitali bi sve te stranice jer bi trebali znati da je to bitno ..da prihvacaju stavke ugovora
Ali nisu jer eto idioti su :) what goes around...

Moraliziras previse , utopizam je davno promasena ideja
U koliko točaka ugovora imaš formulaciju ... " u skladu sa politikom banke"! Pa ti vidi ...

svaki ugovor mora da bude u skladu sa zakonom ili je u suprotnom nistav, a u najgorem slucaju rusljiv... ;)
I u NDH je sve bilo po zakonu i na Goli otok se išlo po zakonu ...
sat2
sat2

Male
Posts : 2234
2015-09-28


Back to top Go down

100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor?? - Page 4 Empty Re: 100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor??

Post by Guest Wed 14 Sep - 9:16

sat2 wrote:
Braćala wrote:
sat2 wrote:
Ziil Los Dii ! wrote:Ne govorim o zlu i pravdi ...to je oduvijek postojalo i postojati ce  :)  upravo nas odrastanje tome uci 

Dao sam ti svoj primjer 
I to ti daje odgovor na tvoj primjer 
Svoj ugovor sam procitao i potpisao ..ne sramim se to reci i ne filozofiram opcenito, niti kmecim , poslije jebanja nema kajanja

Osim toga to sto kazes je glupost jer na temelju toga se ne odredjuje nistavnost ugovora ..bio bi to presedan na kojemu bi svatko mogao kad mu se digne neka stvar traziti ponistenje ugovora jer eto nije mu se dalo citati
Da ljudi nisu idioti procitali bi sve te stranice jer bi trebali znati da je to bitno ..da prihvacaju stavke ugovora
Ali nisu jer eto idioti su :) what goes around...

Moraliziras previse , utopizam je davno promasena ideja
U koliko točaka ugovora imaš formulaciju ... " u skladu sa politikom banke"! Pa ti vidi ...

svaki ugovor mora da bude u skladu sa zakonom ili je u suprotnom nistav, a u najgorem slucaju rusljiv... ;)
I u NDH je sve bilo po zakonu i na Goli otok se išlo po zakonu ...


narod daje legitimitet zakonodavnoj vlasti...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor?? - Page 4 Empty Re: 100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor??

Post by sat2 Wed 14 Sep - 9:17

Tommy Ramone wrote:
sat2 wrote:
Tommy Ramone wrote:
sat2 wrote:
Braćala wrote:


to su mi najgori ljudi koji uzmu nečije pare, usaglase se sa kamatama-pa posle kmeče i pozivaju se na pravdu kada ne mogu vraćati... 
hrk puuu
Treba razlikovati one, koji su dizali kredite za drugu-treću nekretninu pa su se precijenili i one, koji kupuju minimalne površine za svoje obitelji. I kada zbog krize ili ostaju bez posla ili im se bitno smanje plaće, a banke samo gomilaju kamate i dug bez mogućnosti dogovora pa pritisak na jamce ... Tek nakon ovakovih frka i frke oko franka banke su nešto malo promijenile politiku. Uglavnom, rizik kod banaka u Hrvatskoj ne postoji ... sav rizik i cijenu kredita preuzima klijent.
Ovo apsolutno nije točno. Banke imaju i tekakve rizike u Hrvatskoj počevši od pada vrijednosti nekretnina pa do nestabilne situacije na tržištu rada. Npr, banka da kredit prije 5 g na temelju vrijednosti nekretnine koja je vrijedila recimo 100.000 i na temelju primanja klijenta koja su bila recimo 1000. Danas ta nekretnina vrijedi 60.000, klijent ne radi i nema šanse da se banka naplati, a takvih primjera imaš na tisuće. Kako onda nemaju rizik? S tim da se ljudi zadužuju bez razmišljanja ko ovce.
Naplata kredita kod građana je "pala" sa 98 % prije 8 godina na sadašnjih 94 %!!! Nađi mi jednog klijenta, koji nije ovako ili onako vratio kredit?! Zašto u vrijeme najveće svjetske i europske krize nisu propadale banke u Hrvatskoj dok u Sloveniji, Grčkoj, Španjolskoj jesu?  Kod nas, ne da nisu propadale već su i u vrijeme najveće krize banke ostvarivale ne malu dobit!!!
Naći ću ti ih na stotine koji nisu ili neće bankama nikad vratit kredit i gdje banka neće vratit ni cijelu glavnicu. 16 godina sam u bankarstvu i itekako dobro znam o čemu govorim.
Ne smiješ ... bankarska tajna!? :-)
sat2
sat2

Male
Posts : 2234
2015-09-28


Back to top Go down

100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor?? - Page 4 Empty Re: 100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor??

Post by Guest Wed 14 Sep - 9:19

sat2 wrote:
Tommy Ramone wrote:
sat2 wrote:
Tommy Ramone wrote:
sat2 wrote:
Treba razlikovati one, koji su dizali kredite za drugu-treću nekretninu pa su se precijenili i one, koji kupuju minimalne površine za svoje obitelji. I kada zbog krize ili ostaju bez posla ili im se bitno smanje plaće, a banke samo gomilaju kamate i dug bez mogućnosti dogovora pa pritisak na jamce ... Tek nakon ovakovih frka i frke oko franka banke su nešto malo promijenile politiku. Uglavnom, rizik kod banaka u Hrvatskoj ne postoji ... sav rizik i cijenu kredita preuzima klijent.
Ovo apsolutno nije točno. Banke imaju i tekakve rizike u Hrvatskoj počevši od pada vrijednosti nekretnina pa do nestabilne situacije na tržištu rada. Npr, banka da kredit prije 5 g na temelju vrijednosti nekretnine koja je vrijedila recimo 100.000 i na temelju primanja klijenta koja su bila recimo 1000. Danas ta nekretnina vrijedi 60.000, klijent ne radi i nema šanse da se banka naplati, a takvih primjera imaš na tisuće. Kako onda nemaju rizik? S tim da se ljudi zadužuju bez razmišljanja ko ovce.
Naplata kredita kod građana je "pala" sa 98 % prije 8 godina na sadašnjih 94 %!!! Nađi mi jednog klijenta, koji nije ovako ili onako vratio kredit?! Zašto u vrijeme najveće svjetske i europske krize nisu propadale banke u Hrvatskoj dok u Sloveniji, Grčkoj, Španjolskoj jesu?  Kod nas, ne da nisu propadale već su i u vrijeme najveće krize banke ostvarivale ne malu dobit!!!
Naći ću ti ih na stotine koji nisu ili neće bankama nikad vratit kredit i gdje banka neće vratit ni cijelu glavnicu. 16 godina sam u bankarstvu i itekako dobro znam o čemu govorim.
Ne smiješ ... bankarska tajna!? :-)


nikakva bankarska tajna-osnujes privredno drustvo, banka ti odobri kredit, izvuces sve pare iz firme, odes u stecaj i likvidaciju-osnujes novu firmu i ajmo dalje... B-)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor?? - Page 4 Empty Re: 100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor??

Post by sat2 Wed 14 Sep - 9:19

Braćala wrote:
sat2 wrote:
Braćala wrote:
sat2 wrote:
Ziil Los Dii ! wrote:Ne govorim o zlu i pravdi ...to je oduvijek postojalo i postojati ce  :)  upravo nas odrastanje tome uci 

Dao sam ti svoj primjer 
I to ti daje odgovor na tvoj primjer 
Svoj ugovor sam procitao i potpisao ..ne sramim se to reci i ne filozofiram opcenito, niti kmecim , poslije jebanja nema kajanja

Osim toga to sto kazes je glupost jer na temelju toga se ne odredjuje nistavnost ugovora ..bio bi to presedan na kojemu bi svatko mogao kad mu se digne neka stvar traziti ponistenje ugovora jer eto nije mu se dalo citati
Da ljudi nisu idioti procitali bi sve te stranice jer bi trebali znati da je to bitno ..da prihvacaju stavke ugovora
Ali nisu jer eto idioti su :) what goes around...

Moraliziras previse , utopizam je davno promasena ideja
U koliko točaka ugovora imaš formulaciju ... " u skladu sa politikom banke"! Pa ti vidi ...

svaki ugovor mora da bude u skladu sa zakonom ili je u suprotnom nistav, a u najgorem slucaju rusljiv... ;)
I u NDH je sve bilo po zakonu i na Goli otok se išlo po zakonu ...


narod daje legitimitet zakonodavnoj vlasti...
Formalno ... no danas na zakone najveći utjecaj ima krupni kapital! 
Zloćesto pokušavaš uvaliti tezu o Hrvatima kao zlom narodu, a znaš da nije tako ...
sat2
sat2

Male
Posts : 2234
2015-09-28


Back to top Go down

100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor?? - Page 4 Empty Re: 100 mu gromova jeste vidjeli tko je ušao u sabor??

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum