ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vidio sam ga. Svi smo ga vidjeli

Go down

Vidio sam ga. Svi smo ga vidjeli Empty Vidio sam ga. Svi smo ga vidjeli

Post by debotoijusto 16/10/2022, 08:52

Prosvjedni znak koji se pojavio u Pekingu u četvrtak uzbunio je kineske vlasti nakon što se počeo nekontrolirano širiti strogo cenzuriranim kineskim internetom, u zadnjim danima prije kongresa Komunističke partije Kine na kojem se očekuje da predsjednik Xi Jinping dobije još jedan mandat na čelu partije i države.
Nepoznati prosvjednik u četvrtak je izvjesio dva transparenta preko mosta Sitong u glavnom kineskom gradu, na kojem je pozvao na pobunu protiv strogih korona mjera i rušenje predsjednika Xija.
"Želimo hranu, ne PCR testove! Želimo slobodu, ne lockdowne! Želimo poštovanje, ne laži! Želimo reformu, ne kulturnu revoluciju! Želimo glas, ne vođu! Želimo biti građani, ne robovi!", stajalo je na prvom transparentu. "Započnite štrajk, uklonite diktatora i izdajnika nacije Xija Jinpinga", pisalo je na drugom.
Policija je brzo uklonila transparente s mosta, počela ispitivati sve prolaznike i ulaziti u obližnje trgovine. Maltertirali su i lokalni tim novinara Associated Pressa, koji su tri puta ispitivani i svaki su put morali predočiti svoje akreditacije. Policija im je naredila da smjesta izbrišu fotografije transparenta i kazali im da je fotografiranje zabranjeno na tom mjestu zbog "posebnih okolnosti".




Iako je stvarni transparent uklonjen, snimke i fotografije brzo su počele kolati najpopularnijim kineskim društvenim mrežama, prije nego što su partijski cenzori požurili ukloniti svaki spomen ovog nesvakidašnjeg prosvjeda. Kineske su vlasti hitno počele cenzurirati svaki spomen riječi "prosvjed", "Sitong", "most", a čak su i ograničile korištenje riječi "Peking", a pjesma "Sitong" uklonjena je s glazbenih servisa u Kini. Zabranjeni su ili ograničeni i termini "Haidian", naziv četvrti u kojoj se nalazi most, ali i termini poput "hrabrost" i "heroj".

Unatoč naporima kineskih vlasti, transparent je uspio privući pažnju velikog broja Kineza, koji su se počeli referirati na prosvjed bez da ga izravno spominju. Stotine tisuća ljudi u petak je dijelilo hashtagove "Vidio sam ga" na kineskoj društvenoj mreži Weibo, prije nego što su vlasti i njega počele brisati, te suspendirati korisnike koji su ga dijelili. "Vidio sam ga. Svi smo ga vidjeli", glasila je jedna od objava.
Spominjala se i pjesma "Do You Hear the People Sing?" iz mjuzikla Les Miserables, neslužbena himna prosvjeda u Hong Kongu. Mnogi su komentari citirali Mao Ce Tunga: "Malena iskra može zapaliti cijelu preriju". "Osoba je nestala, ime mjesta je nestalo, toliko riječi nestaje. Ali postoji mnogo kineskih znakova, mnogo parova očiju. Možete li nas cenzurirati sve", pitao se jedan od komentatora.

Vlasti su navodno već uhitile osobu odgovornu za postavljanje transparenata - pojavile su se fotografije na kojoj je policija okružila osobu sa žutim radničkim šljemom i reflektivnim prslukom. Pojedini stručnjaci za javno dostupne obavještajne podatke vjeruju kako je uhićena Cai Xia, disidentica i bivša članica partije.
Prije uhićenja, neznani prosvjednik je objavio manifest na stranicama ResearchGate portala, u kojem se poziva na štrajk i masovni građanski neposluh u nedjelju, s ciljem "zaustaviti ilegalni ostanak na vlasti diktatora Xija Jinpinga, kako bi se Kina mogla zaputiti prema demokraciji i slobodi".


https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/mali-natpis-izazvao-tektonski-potres-cenzura-zakazala-milijuni-dijele-poruke-partija-bijesna-15262191
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30564
2014-04-12


immortal likes this post

Back to top Go down

Vidio sam ga. Svi smo ga vidjeli Empty Re: Vidio sam ga. Svi smo ga vidjeli

Post by zganci_i_jetrica 16/10/2022, 09:26

Kinezi su se odlučili katapultirati na vrh globalnog hranidbenog lanca na taj način da su većinu stanovništva učinili robovima, a najinteligentnijim i najsposobnijim omogućili da se neslućeno obogate.
zganci_i_jetrica
zganci_i_jetrica

Posts : 1318
2021-06-05


Back to top Go down

Vidio sam ga. Svi smo ga vidjeli Empty Re: Vidio sam ga. Svi smo ga vidjeli

Post by AssadNaPodmornici 16/10/2022, 09:44

Želimo hranu, ne PCR testove! Želimo slobodu, ne lockdowne!


lol ovo ako si prije pola godine zatražio u RH, USA, Kanadi, Francuskoj, itd - bio si okarakteriziran kao "primitivac" a bogami i oduzimala su se ljudska prava brutalnije nego što Kinezi rade svojima. U kanadi ti smrznuti bankovni računi, dobija si otkaz, cenzurira, a novinari crvi jedva dočekali da ti natipkaju.

sada odjedanput ovo je fora kada rade Kinezi . haha.
gazi gubu novinarsku

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


marcellus and immortal like this post

Back to top Go down

Vidio sam ga. Svi smo ga vidjeli Empty Re: Vidio sam ga. Svi smo ga vidjeli

Post by RayMabus 16/10/2022, 09:50

Mase se bune. Traže slodobu. Treba im usmjerit pažnju na nešto drugo. Najbolje napast nešto i proglasiti restrikcije.

https://www.ex-iskon-pleme.com/t52829-slom-izvoza-yuana-zaposlenosti-kreditorske-politike-jedini-izlaz-je-rat
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Vidio sam ga. Svi smo ga vidjeli Empty Re: Vidio sam ga. Svi smo ga vidjeli

Post by RayMabus 16/10/2022, 09:55

Predsjednik Kine Xi Jinping, danas govoreći na Kongresu Komunističke partije o Tajvanu, poručio je da se mora potpuno ostvariti ponovno ujedinjenje države.

Xi Jinping poručio Tajvanu: Moramo ujediniti zemlju, nećemo se odreći upotrebe sile

:tu :tu :tu :tu :tu

Pola njemačkog izvoza je Kina. Sad i to da im uništimo i maknemo Komšičevce.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Vidio sam ga. Svi smo ga vidjeli Empty Re: Vidio sam ga. Svi smo ga vidjeli

Post by RayMabus 16/10/2022, 10:56

Kineski predsjednik Xi Jinping rekao je u pismu sjevernokorejskom čelniku Kim Jong Unu da je važnije nego ikada da Peking i Pjongjang poboljšaju komunikaciju, jedinstvo i suradnju, izvijestili su državni mediji Sjeverne Koreje uoči kongresa vladajuće Kineske komunističke partije.

Pismo je odgovor na čestitke koje je Kim poslao za kongres koji počinje u nedjelju.

Xi je na kongresu spreman osvojiti treći petogodišnji mandat kao glavni tajnik vladajuće Komunističke partije, što je najmoćnija funkcija u zemlji.

Xi je izrazio spremnost za jačanje odnosa između Kine i Sjeverne Koreje i "davanje velikog doprinosa u ostvarivanju veće sreće dvjema zemljama i njihovim ljudima te obrani mira i stabilnosti u regiji i ostatku svijeta", izvijestila je sjevernokorejska državna novinska agencija KCNA.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/kina-pozvala-sjevernu-koreju-na-komunikaciju-jedinstvo-i-suradnju-15262311

Tako je XI. Tajvan je naš, nije vaš. Svi u napad. Ajmo bajunete na gotovs i juriš.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Vidio sam ga. Svi smo ga vidjeli Empty Re: Vidio sam ga. Svi smo ga vidjeli

Post by RayMabus 16/10/2022, 11:00

Polemika kineskog diplomate i američkog admirala zbog Ukrajine

Predsednik vojnog komiteta NATO-a, admiral Rob Bauer, i ambasador Kine na Islandu He Žulun upustili su se u polemiku, odnosno u "neobično otvorenu razmenu mišljenja" o situaciji u Ukrajini, prenosi agencija Blumberg.

Polemika se dogodila tokom skupštine "Arktičkog kruga"  na Islandu. Bauer je kineskom diplomati zamerio to što Kina "ne deli vrednosti NATO-a i ugrožava svetski poredak zasnovan na pravilima".

Bauer je diplomati odgvorio pitanjem zbog čega Kina još nije osudila specijalnu vojnu operaciju u Ukrajini.

Kako prenosi agencija, ambasador Kine je rekao da je neophodno da svet razume „primarni uzrok ukrajinske krize“.

Ranije je ministar inostranih poslova Kine Van Ji izjavio da Kina neće dolivati ulje na vatru ukrajinskog sukoba, da neće biti nemi posmatrač, nego da će nastaviti da igra svoju ulogu. On je dodao da će Kina nastaviti da zastupa "objektivan i pravedan" stav prema ukrajinskoj krizi, da se zalaže za mir, kao i da se nada da će sukob uskoro biti rešen.

- Admirale, uz puno poštovanje, vaše reči i izjave su pune licemerja - odgovorio mu je na to kineski ambasador, kako prenosi Blumberg.


Last edited by RayMabus on 16/10/2022, 11:01; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Vidio sam ga. Svi smo ga vidjeli Empty Re: Vidio sam ga. Svi smo ga vidjeli

Post by veber 16/10/2022, 11:00

AssadNaPodmornici wrote:Želimo hranu, ne PCR testove! Želimo slobodu, ne lockdowne!


lol ovo ako si prije pola godine zatražio u RH, USA, Kanadi, Francuskoj, itd - bio si okarakteriziran kao "primitivac" a bogami i oduzimala su se ljudska prava brutalnije nego što Kinezi rade svojima. U kanadi ti smrznuti bankovni računi, dobija si otkaz, cenzurira, a novinari crvi jedva dočekali da ti natipkaju.

sada odjedanput ovo je fora kada rade Kinezi . haha.
gazi gubu novinarsku
a di je đemal, dva put je dvaput i djeca samo kaj mu nisu kihnula.
nula bodova, 

kako je sjećanje kratkog vijeka, a prije 8 mjeseci zazivao je ubijanje necijepljenih.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Vidio sam ga. Svi smo ga vidjeli Empty Re: Vidio sam ga. Svi smo ga vidjeli

Post by AssadNaPodmornici 16/10/2022, 20:09

veber wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Želimo hranu, ne PCR testove! Želimo slobodu, ne lockdowne!


lol ovo ako si prije pola godine zatražio u RH, USA, Kanadi, Francuskoj, itd - bio si okarakteriziran kao "primitivac" a bogami i oduzimala su se ljudska prava brutalnije nego što Kinezi rade svojima. U kanadi ti smrznuti bankovni računi, dobija si otkaz, cenzurira, a novinari crvi jedva dočekali da ti natipkaju.

sada odjedanput ovo je fora kada rade Kinezi . haha.
gazi gubu novinarsku
a di je đemal, dva put je dvaput i djeca samo kaj mu nisu kihnula.
nula bodova, 

kako je sjećanje kratkog vijeka, a prije 8 mjeseci zazivao je ubijanje necijepljenih.
baš me zanima jel luđak uzeo treću i četvrtu dozu i jel nastavio trovati prinčeve i princeze... evo procurilo da niti ludi Macron se nije cijepio, a mlatio je francuze koji nisu htjeli.. a naš luđak je čak i jedno vrijeme držao sliku Macrona na profilnoj je jer ovaj rekao da će se "čvrsto obračunati sa antivakesrima" na kraju se nije cijepio..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Back to top Go down

Vidio sam ga. Svi smo ga vidjeli Empty Re: Vidio sam ga. Svi smo ga vidjeli

Post by Hartmann 16/10/2022, 20:14

zganci_i_jetrica wrote:Kinezi su se odlučili katapultirati na vrh globalnog hranidbenog lanca na taj način da su većinu stanovništva učinili robovima, a najinteligentnijim i najsposobnijim omogućili da se neslućeno obogate.
Poanta kapitalizma...Nema tu tk oda se vrijedja..Najsposobniji rulaju,ostali drljaju i proizvode profit za ove gore,sasvim prirodno

_________________
Vidio sam ga. Svi smo ga vidjeli 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

Vidio sam ga. Svi smo ga vidjeli Empty Re: Vidio sam ga. Svi smo ga vidjeli

Post by Hartmann 16/10/2022, 20:18

Former New York Times Journalist. 
Former Wrongest Man of the Pandemic 
Permanently Suspended from Twitter on 8/28/21. Reinstated 7/6/22
Chat Group here:
https://t.me/tellyourchildren

For all of the articles sign up here
https://alexberenson.substack.com

https://t.me/Alex_Berenson  

Odlican novinar,bez prekida napada covid warmongere

_________________
Vidio sam ga. Svi smo ga vidjeli 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

Vidio sam ga. Svi smo ga vidjeli Empty Re: Vidio sam ga. Svi smo ga vidjeli

Post by vuksadinare 16/10/2022, 20:34

Hartmann wrote:
zganci_i_jetrica wrote:Kinezi su se odlučili katapultirati na vrh globalnog hranidbenog lanca na taj način da su većinu stanovništva učinili robovima, a najinteligentnijim i najsposobnijim omogućili da se neslućeno obogate.
Poanta kapitalizma...Nema tu tk oda se vrijedja..Najsposobniji rulaju,ostali drljaju i proizvode profit za ove gore,sasvim prirodno
pa zar stari ljudi nisu govorili rmbaj vole kad nemas skole
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98992
2015-09-08


Back to top Go down

Vidio sam ga. Svi smo ga vidjeli Empty Re: Vidio sam ga. Svi smo ga vidjeli

Post by catabbath 16/10/2022, 21:39

AssadNaPodmornici wrote:Želimo hranu, ne PCR testove! Želimo slobodu, ne lockdowne!


lol ovo ako si prije pola godine zatražio u RH, USA, Kanadi, Francuskoj, itd - bio si okarakteriziran kao "primitivac" a bogami i oduzimala su se ljudska prava brutalnije nego što Kinezi rade svojima. U kanadi ti smrznuti bankovni računi, dobija si otkaz, cenzurira, a novinari crvi jedva dočekali da ti natipkaju.

sada odjedanput ovo je fora kada rade Kinezi . haha.
gazi gubu novinarsku

Jbg nije lako biti dnovinar,  svaki dan jesti toliko govana za na kraju dobiti burek i jogurt.
Eventaulna razlika bi mogla bit u  zaradi zapadnih farmaceutskih tvrtki i Ušule Von Pfizer.

_________________
Vidio sam ga. Svi smo ga vidjeli Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12387
2015-08-22


Back to top Go down

Vidio sam ga. Svi smo ga vidjeli Empty Re: Vidio sam ga. Svi smo ga vidjeli

Post by vuksadinare 16/10/2022, 21:41

catabbath wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Želimo hranu, ne PCR testove! Želimo slobodu, ne lockdowne!


lol ovo ako si prije pola godine zatražio u RH, USA, Kanadi, Francuskoj, itd - bio si okarakteriziran kao "primitivac" a bogami i oduzimala su se ljudska prava brutalnije nego što Kinezi rade svojima. U kanadi ti smrznuti bankovni računi, dobija si otkaz, cenzurira, a novinari crvi jedva dočekali da ti natipkaju.

sada odjedanput ovo je fora kada rade Kinezi . haha.
gazi gubu novinarsku

Jbg nije lako biti dnovinar,  svaki dan jesti toliko govana za na kraju dobiti burek i jogurt.
Eventaulna razlika bi mogla bit u  zaradi zapadnih farmaceutskih tvrtki i Ušule Von Pfizer.
sto si ti jos na koroni..bolje se pobrini za jod :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98992
2015-09-08


Back to top Go down

Vidio sam ga. Svi smo ga vidjeli Empty Re: Vidio sam ga. Svi smo ga vidjeli

Post by veber 16/10/2022, 22:31

AssadNaPodmornici wrote:
veber wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Želimo hranu, ne PCR testove! Želimo slobodu, ne lockdowne!


lol ovo ako si prije pola godine zatražio u RH, USA, Kanadi, Francuskoj, itd - bio si okarakteriziran kao "primitivac" a bogami i oduzimala su se ljudska prava brutalnije nego što Kinezi rade svojima. U kanadi ti smrznuti bankovni računi, dobija si otkaz, cenzurira, a novinari crvi jedva dočekali da ti natipkaju.

sada odjedanput ovo je fora kada rade Kinezi . haha.
gazi gubu novinarsku
a di je đemal, dva put je dvaput i djeca samo kaj mu nisu kihnula.
nula bodova, 

kako je sjećanje kratkog vijeka, a prije 8 mjeseci zazivao je ubijanje necijepljenih.
baš me zanima jel luđak uzeo treću i četvrtu dozu i jel nastavio trovati prinčeve i princeze... evo procurilo da niti ludi Macron se nije cijepio, a mlatio je francuze koji nisu htjeli.. a naš luđak je čak i jedno vrijeme držao sliku Macrona na profilnoj je jer ovaj rekao da će se "čvrsto obračunati sa antivakesrima" na kraju se nije cijepio..
đemal se valio da je treću, a da bu i po četvrtu.

i onda je malo kihavao dva mjeseca, ali nije štrta za polutane i srblje.

problem sa srbljima je kaj žive u šumi. i po bregima.
jebedu ovce i super im je.

sve je to ista stoka, ko i kozojebi i isto ih treba tretirat.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Vidio sam ga. Svi smo ga vidjeli Empty Re: Vidio sam ga. Svi smo ga vidjeli

Post by veber 16/10/2022, 22:40

vuksadinare wrote:
catabbath wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Želimo hranu, ne PCR testove! Želimo slobodu, ne lockdowne!


lol ovo ako si prije pola godine zatražio u RH, USA, Kanadi, Francuskoj, itd - bio si okarakteriziran kao "primitivac" a bogami i oduzimala su se ljudska prava brutalnije nego što Kinezi rade svojima. U kanadi ti smrznuti bankovni računi, dobija si otkaz, cenzurira, a novinari crvi jedva dočekali da ti natipkaju.

sada odjedanput ovo je fora kada rade Kinezi . haha.
gazi gubu novinarsku

Jbg nije lako biti dnovinar,  svaki dan jesti toliko govana za na kraju dobiti burek i jogurt.
Eventaulna razlika bi mogla bit u  zaradi zapadnih farmaceutskih tvrtki i Ušule Von Pfizer.
sto si ti jos na koroni..bolje se pobrini za jod :)
jod kupiš uvijek i svugdje.
onaj o kojem ti lupetaš, kao znaš je kompletno drugi spoj. vrijedi minimalno prilikom udara.

to u ljekarnama nije kalijevjodid.


fake kao i većina dodataka.

ako se već bojiš nuklearnog udara, mazut nabavljaj, šatorska krila. dizel i dizelske agregate.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Vidio sam ga. Svi smo ga vidjeli Empty Re: Vidio sam ga. Svi smo ga vidjeli

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum