ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 48 of 50 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49, 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 24/1/2024, 21:30

Rusi su zamutili slike raskomadanih tijela

https://t.me/RVvoenkor/60912

A Ero i ja to najviše volimo!

crvenkasti

Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 24/1/2024, 22:19

AssadNaPodmornici wrote:skoro je 23h po Moskovskom vremenu, Rusi do sada niti jedan fizički dokaz nisu prezentirali da su tamo bili Ukrajinci. 
Kao što Ukrajinci u glavama obaraju stotine kinžala(bez dokaza) , tako izgleda da i ovdje Rusi su brže bolje napisali da su tamo bili Ukrajinci.. nema niti jednog fizičkog dokaza, a svaka snimka sa terena govori da nigdje razbacanih tijela po polju. 

Dakle , oborilo im po svemu sudeći avion koji je vozio vojni teret.. idu špekulacije od S-300 raketa, do Iranskih dronova... Bogami zadnjih 2 mjeseca.. 3 Su-34, Il22, AC50, i ovaj danas.. skuplja se to

Ovo nisu izjavili blogeri nego je došlo službeno s najviših instanci. Dakle, nema dileme što se dogodilo. Možemo raspravljati samo zašto se dogodilo, odnosno radi li se o namjeri ili nemaru pzo. Osobito je bitno istražiti jesu li Britanci bili u blizini dugmića...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4225
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 24/1/2024, 22:31

Dok okolnosti pada transportnog zrakoplova Il-76 nisu jasne, ovaj incident vjerojatno ga čini trećim ruskim vojnim zrakoplovom visoke vrijednosti uništenim u posljednjih nekoliko tjedana.

Treći ruski avion uništen u posljednjih nekoliko tjedana
RayMabus
RayMabus

Posts : 176405
2014-04-11


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 24/1/2024, 22:34

RayMabus wrote:Dok okolnosti pada transportnog zrakoplova Il-76 nisu jasne, ovaj incident vjerojatno ga čini trećim ruskim vojnim zrakoplovom visoke vrijednosti uništenim u posljednjih nekoliko tjedana.

Treći ruski avion uništen u posljednjih nekoliko tjedana

Vrijedilo je žrtvovati 65 ukrajinskih vojnika za tako veličanstvenu vojnu pobjedu.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


AssadNaPodmornici dislikes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 24/1/2024, 22:39

Kako rekoh nema dokaza da su UA vojnici. 
Ako sam za obaranje Kinžala rekao da nema dokaza i dalje tvrdim da nema dokaza da je UA oborila iti jedan Kinžal, tako i ovdje za sada stoji da nema dokaza da su tamo bili Ukrainci. 
Prošao je cijeli dan, nula dokaza. 
Čekamo još sutra a nakon toga pišemo još jedan mini Ruski poraz

Usput Britanci nude Nijemcima da njima prodaju Taurus rakete koje će oni zadržat za svoju vojsku a oni će onda proslijediti svoje SS rakete Ukraincima. 

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 24/1/2024, 22:43

crvenkasti wrote:
RayMabus wrote:Dok okolnosti pada transportnog zrakoplova Il-76 nisu jasne, ovaj incident vjerojatno ga čini trećim ruskim vojnim zrakoplovom visoke vrijednosti uništenim u posljednjih nekoliko tjedana.

Treći ruski avion uništen u posljednjih nekoliko tjedana

Vrijedilo je žrtvovati 65 ukrajinskih vojnika za tako veličanstvenu vojnu pobjedu.
Zaboli me k za njih. Nisi do sad svatio tko sam i šta sam ja ? Dragi boli me k koliko će mrtvih biti na ovoj planeti. Jesi li ti jasno ?

Dakle: Piši jedan manje, Rusi će se morat odmaknit i tu napravit zonu neletenja a đeneral Šojgu će morat izvadit pare jer će trebat štancat nove transportne avione jer mu ovi iz SSSR-a ( Il-76 je SSSR proizvodnja jer je 76 Iljuštin ) "padaju".
RayMabus
RayMabus

Posts : 176405
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by T. 24/1/2024, 22:49

RayMabus wrote:
crvenkasti wrote:
RayMabus wrote:Dok okolnosti pada transportnog zrakoplova Il-76 nisu jasne, ovaj incident vjerojatno ga čini trećim ruskim vojnim zrakoplovom visoke vrijednosti uništenim u posljednjih nekoliko tjedana.

Treći ruski avion uništen u posljednjih nekoliko tjedana

Vrijedilo je žrtvovati 65 ukrajinskih vojnika za tako veličanstvenu vojnu pobjedu.
Zaboli me k za njih. Nisi do sad svatio tko sam i šta sam ja ? Dragi boli me k koliko će mrtvih biti na ovoj planeti. Jesi li ti jasno ?

Dakle: Piši jedan manje, Rusi će se morat odmaknit i tu napravit zonu neletenja a đeneral Šojgu će morat izvadit pare jer će trebat štancat nove transportne avione jer mu ovi iz SSSR-a ( Il-76 je SSSR proizvodnja jer je 76 Iljuštin ) "padaju".
čudo neviđeno, oboren avion u ratu...
i dva dana onda o tome...
koja je slijedeća "senzacija", pukla guma na ruskom kamionu ?

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Unname11
T.
T.

Posts : 17143
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 24/1/2024, 22:55

Ma tko zna jel uopće oboren. To je Il-76 a to je SSSR proizvodnja ( 76-ica ) a po onoj snimci nema nigdje dok pada da iz njega suklja neki dim il tako šta ... tako da lako moguće i tehnički kvar jer se sad dosta koriste a i zima je ( niske temperature itd ) pa onda s obzirom na onu snimku, tip i godište aviona, rat je pa se intezivno koriste, hladni oštri zimski uvjeti ( jako niske temperature ovih dana ) ... tehnički kvar nije isključen.

PS: Ne pratim to dva dana, maloprije san se diga i pijen kaficu i sad ovo čitam i reka san svoje i iden čitat dalje šta ima na površini ove posrane planete koju ćemo uskoro toliko izgazit da ćete plivati svi u moru krvi.

Ponovit ću ti moj zaključak i to je to i idemo dalje tj pročitat šta ima drugoga po vijestima: 

Dakle: Piši jedan manje, Rusi će se morat odmaknit i tu napravit zonu neletenja a đeneral Šojgu će morat izvadit pare jer će trebat štancat nove transportne avione jer mu ovi iz SSSR-a ( Il-76 je SSSR proizvodnja jer je 76 Iljuštin ) "padaju".
RayMabus
RayMabus

Posts : 176405
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 24/1/2024, 23:06

Vidim da ovdje kažu da je tokom pada već sukljao plamen iz njega ( mada ja to osobno nisam vidio na onoj snimci pada al možda i je ako su a jesu ovi to šta tvrde pomno analizirali dakle tu snimku pada ) te pričaju o nekakvim rupama na trupu i vidi se snimka tih rupa i rupica na trupu dole na zemlji na mjestu pada istog itd.

Morate znat da je to teretni avion pa ako je prevozio streljivo a isto onda eksplodiralo onda ćete isto imat takve rupe i rupice jer meci iz unutrašnjosti aviona tj iz sanduka lete van dakle prema trupu i opet ćete imat rupice na trupu al iz tog razloga a ne jer ga je netko izvana gađao s PZO mitraljeskim mecima il tako nečim.

Objavljene snimke s mjesta nesreće
RayMabus
RayMabus

Posts : 176405
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 24/1/2024, 23:32

melkior wrote:Ukrajina neće dobiti rat na svom teritoriju, treba rasturiti rusku logistiku na ruskom teritoriju.
Prijavljen je požar u rafineriji nafte u ruskom gradu Tuapse, Krasnodarski teritorij.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176405
2014-04-11


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 24/1/2024, 23:43

Na snimkama olupina ima rupa od gelera. Dakle netko ga je skinuo. Rusi su izašli sa pričom da su unutra zarobljeni vojnici međutim za sada ništa od toga. Čekamo sutra još a onda piši propalo

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 25/1/2024, 01:22

RayMabus
RayMabus

Posts : 176405
2014-04-11


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 25/1/2024, 08:10

AssadNaPodmornici wrote:Na snimkama olupina ima rupa od gelera. Dakle netko ga je skinuo. Rusi su izašli sa pričom da su unutra zarobljeni vojnici međutim za sada ništa od toga. Čekamo sutra još a onda piši propalo

Nema snimka, ali našmrkani traži međunarodnu istragu dok Francuska blokira raspravu u Vijeću sigurnosti. Zelenski tvrdi da je Ruska odgovornost jer im nisu rekli da su u putničkom zrakoplovu zarobljenici. Ono mogle su biti i mažoretkinje...
Hunta je malo nervozna.
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4225
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 25/1/2024, 08:44

Daj link na te izjave. 
Izjava Rusi nam nisu rekli da su u avionu navodno zarobljenici baš znači to - Rusi nam ništa nisu rekli. Vjerujem da i nisu, zato su i pucali na avion.
E da jutro je, Rusi nisu prezentirali još niti jedan jedini realni dokaz da su tamo bili zarobljenici. 

Mogli su "slučajno" procuriti snimke, razbacanih tijela, dovoljna je slika neke noge sa tetovažom, već je to dovoljno da se prepozna jedan vojnik a to je već dokaz.

Da su to bili Ukrainci, jednostavno bi ih Rusi jučer pokupili, "slučajno bi slikali sve"  pa bi to izašlo na telegram /twiter pa onda medije i onda bi im poslali šleper sa leševima kroz Bjelorusiju, i snimili primopredaju na UA granici.

Očito za sada ništa od toga, možemo već početi spekulirati koji su vojni teret nosili ti avioni.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 25/1/2024, 08:57

Zelenski je zatražio međunarodnu istragu incidenta u Belgorodskoj oblasti, ‘Igrate se sa životima ukrajinskih zarobljenika‘
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4225
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 25/1/2024, 08:58

A di su sada pametnjakovići koji su bili za deindustrijalizaciju evrope i gašenje brodogradilišta...
gdje će se proizvoditi oružje? u hotelima ili industrijskoj zoni kod Varaždina :))
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4225
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 25/1/2024, 09:04

Ako Rusija dobije sukob protiv Ukrajine, Kijev bi mogao okriviti Zapad, piše američki Politico pozivajući se na ukrajinskog vojnog dužnosnika. Prema njegovim riječima, ukrajinski predsjednik Vladimir Zelenski već je pojačao kritiku Zapada i mogao bi je dodatno zaoštriti jer gubi unutarnju podršku u državi i “očajnički će tražiti opcije koga okriviti”. Politico piše da je Zelenski već “djelomično” okrivio sporu pomoć Zapada za neuspjeh ukrajinske protuofenzive.
“Nažalost, postoje neki negativci koji pokušavaju nekako okriviti naše najpouzdanije saveznike da ne možemo dobiti ovaj rat zbog njih”, rekao je vojni dužnosnik kojemu je dodijeljena anonimnost. Ali Zapad je pošteno odradio svoj dio posla, rekao je, tvrdeći da se kijevska vojska nije adekvatno pripremila za rusku invaziju punog opsega i da – iako su SAD nije isporučila svo oružje koje je tražila — vojska je danas daleko jača nego što je bila prije veljače 2022. Bez potpore Zapada, Ukrajina bi se predala u travnju te godine, dodao je.
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4225
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 25/1/2024, 09:10

Oholo Mudovski wrote:A di su sada pametnjakovići koji su bili za deindustrijalizaciju evrope i gašenje brodogradilišta...
gdje će se proizvoditi oružje? u hotelima ili industrijskoj zoni kod Varaždina :))
to ti je jedino na forumu bio Marc i nitko više.


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 25/1/2024, 10:05

za sada su identificirana 3 Rusa


od snimki što imamo sa ruskih telegram kanala, jedino se vide ostaci, dva tijela, te rupe od gelera.

nema nigdje tijela 65 ukrajinaca, koja bi trebala biti svugdje po polju u djelovima ili kako već. kada je pao onaj putnički avion u istočnoj Ukrajini što se Strelkov hvalio na Vkontakte da ga je skinuo, sa 10 000 metara visine su bila okolo tijela razbacana.. ovdje sa 1000 metara nema ničega.. 2 tijela na par snimki..

dakle.. po svemu sudeći Ruska verzija priče - nije se desilo

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 25/1/2024, 12:08

Inače Rusi objavili (što je glupo od njih ) kako su osvojili neku UA utvrdu dole na jugu Avdiivke.
Doslovno su mjesecima ispod zemlje čistili neku kanalizacijsku cijev.
I onda su je očistili, i doslovno su prišli Ukrajincima negdje iza leđa i iznenadili ih. Vjerojatno su još kombinirali i frontalni napad gdje je bilo dosta snijega i magle tako da ih Ukrajinci ne bi mogli zaustaviti dronovima (dronovima Ukrajinci odbijaju većinu Ruskih napada, ili navode artiljeriju, ili bacaju bombe ili se zabijaju i doslovno tenk mogu uništiti ).

Vidi se da nisu svi Ruski oficiri glupi
Recimo ovo im je drugi takav uspjeh na jugu Avdiivke.
Jedan prije uspjeh prije par mjeseci gdje su ušli u jedan dio industrijske zone su imali tako,da su ispod zemlje iskopali tunel do UA položaja i sve minirali. I onda su digli u zrak sve i stvorili doslovno rov put gdje je njihova pješadija prošla zaštićena prema Ukrajincima, a njima su raznjeli prednje rovove. Ostali su u panici pobjegli i tako su Rusi uz male gubitke osvojili utvrdu.

Tako i ovdje.
Neki Ruski oficiri i ekipa su zaista pametni i lukavi, i takvi napadi omogućuju Rusima da uz vrlo malo gubitaka , osvajaju utvrde i nanose protivniku veće gubitke i osvajaju ključne točke..

međutim, treba naglasiti da takvih stvari nema previše, uglavnom su frontalni samoubilački napadi.
Naravno nekada ne možeš i drugačije nego frontalno

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Joža 25/1/2024, 13:49

AssadNaPodmornici wrote:Daj link na te izjave. 
Izjava Rusi nam nisu rekli da su u avionu navodno zarobljenici baš znači to - Rusi nam ništa nisu rekli. Vjerujem da i nisu, zato su i pucali na avion.
E da jutro je, Rusi nisu prezentirali još niti jedan jedini realni dokaz da su tamo bili zarobljenici. 

Mogli su "slučajno" procuriti snimke, razbacanih tijela, dovoljna je slika neke noge sa tetovažom, već je to dovoljno da se prepozna jedan vojnik a to je već dokaz.

Da su to bili Ukrainci, jednostavno bi ih Rusi jučer pokupili, "slučajno bi slikali sve"  pa bi to izašlo na telegram /twiter pa onda medije i onda bi im poslali šleper sa leševima kroz Bjelorusiju, i snimili primopredaju na UA granici.

Očito za sada ništa od toga, možemo već početi spekulirati koji su vojni teret nosili ti avioni.

Eto ti podnevni dnevnik YUTEL-a i izjava Kokainskog na rvackom prijevodu.
Pa nije valjda da sumnjaš u YUTEL?

:rasta

_________________
Suspect
Joža
Joža

Male
Posts : 2514
2022-02-24

Lokacija: : Uprava državne sigurnosti NR Hrvatske

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 48 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 48 of 50 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49, 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum