ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 25 of 50 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 37 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hartmann 30/11/2023, 17:58

Ray..kasnis..u ukrajini vec ima Abramsa,i na terenu je,pa su neki i polupani,a Ameri traze ostale natrag..znas ono,bed reklama..

ajoj ljudi vi zivite u kamenom dobu jos..

Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hartmann 30/11/2023, 18:02

vjezbe kazu..ko kod Izraelske obale.. :rasta


Japan Suspends All Osprey Flights, After Deadly US Military Crash

Japan halted its Osprey tiltrotor military aircraft flights on Thursday following a US Air Force Osprey crash into the sea during a training mission, which resulted in one death. 

Tokyo has additionally requested the U.S. military to cease all Osprey operations in Japan, excluding those involved in the search for crash victims.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Ringo10 1/12/2023, 01:32

Hartmann ..dugo te nije bilo
Ringo10
Ringo10

Posts : 21560
2015-09-24


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Ringo10 1/12/2023, 01:39

Do zatvaranja Avdijevskog kotla jos oko 3 kilometra
Ringo10
Ringo10

Posts : 21560
2015-09-24


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 1/12/2023, 11:13

https://t.me/OtkrivanjeIstorijeYT/5633
Srpski telegram izvor. UA vojska izvela kontra napad kod Stepove i industrijske zone kod Avdvejevke i odbacila Ruse. Rusi kukaju o gubicima na tom području i nakon stravičnih gubitaka izgleda da su odustali od okruženja. Ukrainci isto tako kukaju da im je teško naravno. 
S obzirom na stravične Ruske gubitke a ipak su sve skupa ostvarili minimalni napredak očekujem još jedan masovni samoubilački napad kada se smrzne tlo. 
Ako Ukrainci i tada odbiju Ruse sa onakvim stravičnim gubicima, ova zima bi mogla biti jedna lijepa UA pobjeda jer sve skupa Ruska opća ofanziva ove zime je katastrofa sa gubicima. 
Trpe i Ukrainci gubitke jer Rusi pucaju na njih cijele planine sj korejske municije i aviobombi. Iako se Rusi prije dana sam postao žale da ne daje rezultat da oni na UA položaj bace toliko exploziva da se vidi na kilometare i onda krenu u napad i ovi ih sve jedno skrše. Jbg kada se zakopaš par metara ispod zemlje a imaš i armirani beton nije to lako uništiti. 

Ruski pogodili sa lancet dronom na istom aerodromu gdje su i prije pogodili jedan ili dva UA aviona - još jedan Su25 
+70km iza prve crte. 
Impresivno da im je izviđački dron otišao tako duboko i Lancet dron kamikaza letila tako daleko. 
Međutim loše za Ruse pogodili su maketu. 
U komentarima imate točno detalje gdje ekipa objašnjava zašto je ovo solidna maketa. 

Naravno nije UA država rekla da je maketa nego se Rusi počeli hvaliti po telegramu a onda ovi koji znaju te avione su odmah primijetili da je maketa. 
U komentarima imate detalje. 

Navodno Rusi dovlače pojačanje da unište UA mostobran sa druge strane Dnjepra. 

USA pregovara sa Grčkom da im otkupi 75 000 granata za UA. Pregovori su blizu kraju. Najzanimljivije su tu 5000 203 mm granate za Sovjetske najmoćnije samohodne haubice na svijetu - Pion koje koriste i UA i RU i 203mm granata pogotovo nema nigdje za nabaviti čak i proizvoditi. 



Ima još takvih sitnih zanimljivih vijesti ali to je to.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20929
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 1/12/2023, 11:19


Uništen Ruski TOS. Ne znam čime je pogođen ja bih rekao dronom kamikazom jel je bio u pokretu. 
Pogledajte kako se posada izvukla i bježe i pogledajte eksploziju. Bio je napunjen. 
 

Sjebana UA samohodna haubica akacija. (možda je zarobljena od Rusa ta)
Pogledajte štetu koju je Lancet napravio. Razjeba je motor, uz dosta servisa da se popraviti. Ali ovo je šteta sve jedno u stotinama tisuća eura. (ionako to sve mi plaćamo UA nema za burek). 

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20929
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 1/12/2023, 11:28

Jedan brutalan video. 
Rusi snimili kako se Američki Bradley sakriva ispod tunela. 
Poslali su protutenkovsku raketu Lmur - novija tehnologija jedna od najboljih na svijetu, velikog dometa, lansiraš je sa helikoptera van dometa Ukrainaca i navodiš je mislim čak sa joystickom.
Raketa je ušla u tunel (ispod betonskog mosta) ali ne vidi se šta je pogodila. Ako nije točno pogodila u vozilo nego u zemlju onda nije ništa napravila jer nosi kumulativnu minu koja je napravljena da probija oklop moraš ga baš pogoditi, ili vojnik mora biti blizu eksplozije da bi te ubilo. Ne znamo ništa to


Inače video je odličan vidi se industrijska zona koja je ključ obrane Avdiivike. Tko nju drži - taj drži cijeli taj front. Rusi su samo ubili stotine komada oklopa i tisuće ranjenih i poginulih (sve video imaju stavlja sam ih dosta, svaki gubitak je snimljen osim ovakvih kada ne znaš što se pogodilo), ukratko RU je pretrpjela ogromne gubitke došli su blizu zone i mlate je bombama ali eto.. Ne mogu joj se približiti jer moraju ići preko otvorenih polja a onda ih čekaju ukopani Ukrainci i hrpa dronova

A ta industrijska zona je toliko jebeno čvrsta kao Azovstal nakon toliko godina ratovanja i toliko bombi jbt stoje i dalje ovaj pogon. To jedino nuklearna bomba možda može očistiti.

Gledam video pogodili su betonski zid, sa 20kg eksploziva možda su skinuli pola armiranog betona,. Ako netko nije pušio duvan u krugu 15m od toga zida dobro je..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20929
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 1/12/2023, 13:13



Bolestan video. Jedan UKR specijalac sniperom likvidira/ranio hrpu Rusa kod Avdiivke i to navodno samo u uru vremena. Pogledajte kako metak pada, znači lik puca sa velike udaljenosti. 

Drugo, pogledajte u pozadini napušteni Njemački Leo2A6 tank. To je tenk koji je napušten prije mjesec dana. Dakle doslovno se na temelju toga, može zaključiti gdje su vojnici bili, koji teritorij kontroliraju i doslovno možeš procijeniti odakle ih gađa sniper sve na temelju toga i možda još kojeg detalja. Kladim se da u komentarima već ima ekipe koja je locirala lokaciju. 
Što se tiče tenka, to je vjerojatno onaj Leo2A6 koji je pogođen prije mjesec dana kada su Rusi vrištali od sreće. Vidim da nije izvučen, vjerojatno ga niti Rusi ne mogu izvući, vjerojatno je naredba Rusa da ga se ne uništava, pokušat će ga prošvercati u Rusiju, vjerojatno če ga izložiti ako uspiju za dan pobjede :D 

Do sada su tako izvukli švedski Cv90, Bradley, Francuski amx, ne znam šta još.

i zaboravio sam bitnu stvar.
Ukrajinci su raznjeli željezničku kompoziciju koja je vozila gorivo sa sibira prema Ukrajini,.. negdje je unutar Rusije obavljena sabotaža. većina toga je izgorila a šteta je velika. Informaciju su prenjeli i RU mediji, Ukrajinski SBU nije preuzeo odgovornost

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20929
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by immortal 1/12/2023, 22:36

Ringo10 wrote:Do zatvaranja Avdijevskog kotla jos oko 3 kilometra
jel to rusi opet napreduju

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23153
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 2/12/2023, 07:50

Malo je dulje Rusima trebalo, ali izgleda da rat konačno ide njima u prilog. Posli dugo vremena Marinka konačno poklekla. Obruč oko Avdiivke se steže, polako ali sigurno. Na sjeveru kod Kupijanska Rusi imaju inicijativu. Čini se da je na Ukre neuspjeh ljetne kontre zadao gadan udarac na moral. Sa druge strane, ruski vojno-industrijski kompleks ubacuje u novu brzinu. Plus, Putin naredio povećanje vojske za dodatnih 170.000 ljudi.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10254
2015-09-11


immortal likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 2/12/2023, 08:55

AlfaOmega wrote:Malo je dulje Rusima trebalo, ali izgleda da rat konačno ide njima u prilog. Posli dugo vremena Marinka konačno poklekla. Obruč oko Avdiivke se steže, polako ali sigurno. Na sjeveru kod Kupijanska Rusi imaju inicijativu. Čini se da je na Ukre neuspjeh ljetne kontre zadao gadan udarac na moral. Sa druge strane, ruski vojno-industrijski kompleks ubacuje u novu brzinu. Plus, Putin naredio povećanje vojske za dodatnih 170.000 ljudi.
Poker... Ima u rukama dobre karte, diže za 170k, a striper nakon što se ispozajmljiva prati mobilizirajući žene... Prilično je jasno što se na kraju događa sa onima koji se kockaju sa svim i ne stanu na vrijeme... 
Što se tiče vojne strane, raspad obrane sjeverozapadno i jugozapadno od Donjecka otprilike u isto vrijeme...


Simon Hersh kaže da Zaluzny već vodi pregovore s ruskim stranom, samo ovaj put predmnijevam neće biti povlačenja Rusa u znak dobre volje kao mjesec dana nakon invazije...

I da se vratim na početak, tisućugodišnji san ukrajinskog naroda da uđu u NATO i čuvaju Evropu od Rusa koštati će tu zemlju Krima i Novorusije... 
Ako Bog da, ostat će im Odesa i zadržati će status zemlje sa izlazom na more...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4080
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 2/12/2023, 20:27

U istim si fantazijama kao kolega koji spama na 3-4 različite teme.
Rat je izjednačen, i ako prođe USA paket pomoći od 64 milijarde dolara, taman da i ostane izjednačeno. Rusi napadaju ukopane položaje imaju nešto više materijala i željeza i trpe veće gubitke eventualno negdje prođu par stotina metara. Na državi koja ima 2000 km od jedne do druge granice.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20929
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 2/12/2023, 22:34

RayMabus
RayMabus

Posts : 175914
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 3/12/2023, 07:16

Ukrajinci nemaju streljiva, fronta se raspada. 
U realnosti je ovako. Cijela Ruska skupina vojnika koji su jurišali na Advijevku izbrisani uz pomoć artiljerije. Obične granate, kazetna municija, ima svega nema života više


0.57 pa dalje -dva sretna vojnika bježe. ta dvojica su utekla i spasila glavu.
na ostaloj grupi  vojnika, neki su bili vjerojatno i živi i prepadnuti samo, ikoa većina sigurno ranjena i poginula, kasnije padaju kazetne granate tako ako baš netko nije našao jarak dubok barem 1 metar teško je tko odavde se izvuka . na dva udara kazetnom municijijom bile su dvije gadne eksplozije vidite pri kraju videa(naravno ne treba zaboraviti činjenicu da su bombice iz kazetne granate popadale između njih). neman ideje šta bi to moglo biti vezano za ove dvije eksplozije, možda neki džip, ili na otvorenom skladište nečega tipa mina, granata, RPGova, goriva

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20929
2018-06-14


michaellcmacha and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 3/12/2023, 08:37

Rusi su napredovali par stotina metara u razrušenom selu Marinka - predgrađe Donjecka. Selo je razrušeno, od prvog dana rata, mislim da zadnjih godinu dana trećinu sela su držali Ukrajinci , 2/3 Rusi.. sada su Rusi uzeli još malo od zadnje trećine sela





_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20929
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 3/12/2023, 16:43

AssadNaPodmornici wrote:Rusi su napredovali par stotina metara u razrušenom selu Marinka - predgrađe Donjecka. Selo je razrušeno, od prvog dana rata, mislim da zadnjih godinu dana trećinu sela su držali Ukrajinci , 2/3 Rusi.. sada su Rusi uzeli još malo od zadnje trećine sela




aj pogledaj pp

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 4/12/2023, 12:06

UA linije i obrana se raspada pišu razni propali analitičari pa i zapadni mediji.
U realnosti, Rusi su kroz ovu jesen bacili gomilu željeza i mesa na Ukrajince, i ukupan osvojeni neto teritorij Ruske vojske u 11 mjesecu je
pazi ovo - 4 kvadratna kilometra


Istina je da zapadna pomoć šteka, zapadne zemlje žele izaći iz rata, iako i dalje 60% Ukrajinaca smatra da sa Rusima ne treba pregovarati ostali su za pregovore ili neodlučni, (istina pad od 75% u odnosu na 2022)

međutim Njemačka firma Reinmetal koji ima pogone za artiljeriju u Njemačkoj, Španjolskoj , ne znam gdje još.

Reinmetal je rekao da će 2024 proizvesti čak 700 000 155mm granata, da su planirali 600 000, ali da im podizanje proizvodnih kapaciteta ide bolje od očekivanja.
Ako se rat slučajno oduži na 2024, i ako USA izglasa pomoć, u drugoj polovici 2024 kada se kapaciteti EU i USA zagrijaju malo bolje, UA bi trebala početi ispaljivati dosta više granata od Rusije(osim ako ne uleti Kina)

Njemačka prije rata jedva da je proizvodila išta granata, a sada su značajno podigli vojnu industriju iako nisu u ratu.

Btw naš Zubak koji je dobio nekoliko milijuna naših $, da li je isporučio iti jednu minobacačku granatu Ukrajincima? ili je i dalje zamračio pare a prodaje priče da su mu ukrali pare u banci..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20929
2018-06-14


Piglet and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 4/12/2023, 12:44

AssadNaPodmornici wrote:

Reinmetal je rekao da će 2024 proizvesti čak 700 000  155mm granata, da su planirali 600 000, ali da im podizanje proizvodnih kapaciteta ide bolje od očekivanja.
Ako se rat slučajno oduži na 2024, i ako USA izglasa pomoć, u drugoj polovici 2024 kada se kapaciteti EU i USA zagrijaju malo bolje, UA bi trebala početi ispaljivati dosta više granata od Rusije(osim ako ne uleti Kina)
Ponuda američke strane će biti Krim i četri provincije za ulazak u NATO, a ne vjerujem da će Rusi pristati na tu ponudu...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4080
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 4/12/2023, 13:32

Neće UA u NATO niti im treba NATO. Treba im samo oružje, naše pare, nama je to sića u miru im možemo davati 0.1% našeg BDPa, nešto kao 0.1% tvoje plaće, sada dobijaju u ratu 0.2-0.25% .. to će biti dosta.. e da kroz par godina će imati i nuklearno oružje

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20929
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 4/12/2023, 13:49

AssadNaPodmornici wrote:Neće UA u NATO niti im treba NATO. Treba im samo oružje, naše pare, nama je to sića u miru im možemo davati 0.1% našeg BDPa, nešto kao 0.1% tvoje plaće, sada dobijaju u ratu 0.2-0.25% .. to će biti dosta.. e da  kroz par godina će imati i nuklearno oružje
Tisućigodišnji san im je ući u nato,.tako da je neulazak epska greška koja je dovela do gubitka teritorija, smrti 
, razaranja materijalnog, duhovnog i demografskog,  i dužičnog ropstva, za ludu...
generalni tajnik se izletio pa je rekao da se zbog proširenja nato na istok i ratuje...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4080
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 4/12/2023, 14:01

Ratuje se jer je Putin napravio invaziju, priče "NATO, nacisti, demilitarizacija, Ruski jezik, Rusofilno stanovništv" je pizdarija

NATO je dobio Finsku i Švedsku, dakle Rusija zatvorena u Baltičkom moru i dobila novu kopnenu granicu od 1000km i sada je ST Petersrburg u dometu HIMARSa

Nacisti well
demiltarizacija - UA vojska nakrcana sa oružjem
Ruski jezik- tek sada nakon 2022 se masovno ukida , prije toga je čak i Azov imao tweetove na Ruskom jeziku
Ruskofilno stanovništvo je postalo Rusofobno jer Rusi su uništili istočnu Ukrajinu, a tamo je mješano Rusi/Ukrajinci sve su potaracali granatama a etnički Rusi uredno služe UA vojsku, navodno 10% vojnika su etnički Rusi

to su sve pizdarije, cilj je bio Rusko osvajanje 30milijuna (minimalno) slavenskog stanovništva za koje su očekivali da će ih integrirati u Rusko carstvo i asimilirati u RU naciju uz minimalne žrtve i razaranja..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20929
2018-06-14


RayMabus and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 25 of 50 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 37 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum