ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 37 of 50 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 43 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 31/12/2023, 18:02

Još nisam vidio dokaz da li su Ukrainci koristili kazetno oružje jučer u napadu na Bjelogorad. (na ruskom se e čita kao je). 
Drugo Rusi ali od prvog dana baš od prvog dana koriste kazetno oružje po Ukraincima. Recimo Harkiv koji je bio pod Ruskom opsadom je bio najviše bombardiran kazetnim bombama. Pa upišite u google imate i snimke eksplozija i snimke ne eksplodiranih raketa.
Ponavljam nema dokaza o korištenju UA kazetnog oružja po Ruskim gradovima za razliku od Harkiva. Neki Ukrainci koji imaju veze u vojsci prijete da će Rusima tek slijediti pakao, da iako im zapad ne da rakete za napad po Rusiji da proizvode stotine svojih dronova mjesečno i usavršavaju vlastite krstareće i balističke rakete velikog dometa da će na svaki veći Ruski napad isto tako udarati po Ruskim gradovima i da žele eskalirati rat. 

Da isti Ukrajinci prijete da imaju prljavo nuklearno i kemijsko oružje koje mogu uz pomoć dronova dostaviti u najveće Ruske gradove ako bude potrebno.

AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Piglet and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 31/12/2023, 18:12

debotoijusto wrote:vidim da stovatelji lika i djela putinskog digli repicu jer kasni po miseca isporuka USijanaca i kmet orban kao nesto koci a jadni nebili ne kuze da rusi ovo mogu dobit samo ako bace par debeljaka i 8: 12 i mogu se veselit do 8: 17 ... uglavnom svi proglase pobjedu za par godina EUcani+nato zauzmu granice s rusijom a rusi postanu kujice kineza , ukrajina sama izabere hoce li biti leglo lopovluka  i pozrava od zdrava razuma kao srbija oli prihvatit EUcanska nacela sto tezi na siguran put
na kraju za 15-20 godin EUcani zajedno s ukrajinom pomognu rusima da se oslobode jarma kineza 
svijet je lopta sarena

Daj, molim te, ponovi još jednom, al polako...
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 31/12/2023, 18:30

crvenkasti wrote:
debotoijusto wrote:vidim da stovatelji lika i djela putinskog digli repicu jer kasni po miseca isporuka USijanaca i kmet orban kao nesto koci a jadni nebili ne kuze da rusi ovo mogu dobit samo ako bace par debeljaka i 8: 12 i mogu se veselit do 8: 17 ... uglavnom svi proglase pobjedu za par godina EUcani+nato zauzmu granice s rusijom a rusi postanu kujice kineza , ukrajina sama izabere hoce li biti leglo lopovluka  i pozrava od zdrava razuma kao srbija oli prihvatit EUcanska nacela sto tezi na siguran put
na kraju za 15-20 godin EUcani zajedno s ukrajinom pomognu rusima da se oslobode jarma kineza 
svijet je lopta sarena

Daj, molim te, ponovi još jednom, al polako...

ponovim svako 2-3 miseca da bi za par godin moga lakse nac upis i reci - jesan van reka issati...
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Joža 31/12/2023, 20:12

debotoijusto wrote:
crvenkasti wrote:
debotoijusto wrote:vidim da stovatelji lika i djela putinskog digli repicu jer kasni po miseca isporuka USijanaca i kmet orban kao nesto koci a jadni nebili ne kuze da rusi ovo mogu dobit samo ako bace par debeljaka i 8: 12 i mogu se veselit do 8: 17 ... uglavnom svi proglase pobjedu za par godina EUcani+nato zauzmu granice s rusijom a rusi postanu kujice kineza , ukrajina sama izabere hoce li biti leglo lopovluka  i pozrava od zdrava razuma kao srbija oli prihvatit EUcanska nacela sto tezi na siguran put
na kraju za 15-20 godin EUcani zajedno s ukrajinom pomognu rusima da se oslobode jarma kineza 
svijet je lopta sarena

Daj, molim te, ponovi još jednom, al polako...

ponovim svako 2-3 miseca da bi za par godin moga lakse nac upis i reci - jesan van reka issati...

Dogodine na Krimu .... ae!

:rasta

_________________
Suspect
Joža
Joža

Male
Posts : 2514
2022-02-24

Lokacija: : Uprava državne sigurnosti NR Hrvatske

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 1/1/2024, 17:05

Ovo bi moglo biti zanimljivo
https://twitter.com/Tendar/status/1741785510119424360?t=WLbQNI-2IDAU_ZnrebMnDA&s=19

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19659
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 1/1/2024, 17:27

Dobar koncept. Ukrajina pa onda iza Ukrajine Rusija, postali su doslovno vodeće zemlje svijeta u razvoju dronova oružja.

Naša država da je pametna, dok smo bogati, oformili bi hrpu vojnika koji bi upravljavali onim FPV dronovima kamikazama. 
I uspostavili proizvodnju u RH. 
Jedan takav dron sa RPG7 minom , sve skupa 1000$, može uništiti i T90M i BradleyM2 i Abrams, koji koštaju milijune $. 

Ukrajinci pogledajte im snimke,sa FPV dronovima zaustavljaju sve Ruske napade zadnja dva mjeseca. Rusi su na njih bacili milijun Sj.Korejskih granata, nekoliko tisuća FAB bombi, i pokrenuli su ogromne mehanizirane napade, najviše je odbijeno uz pomoć FPV dronova. 

UA kaže da će ih 2024 proizvesti 1milijun, da će time nadoknaditi ako ih zapad zajebe za granate

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 1/1/2024, 18:04

Inače jučer i danas ima gomila ali baš gomila snimaka Ruskih gubitaka. Gomila brutalnih snimki od propalih Ruskih napada tenkovima, oklopom i pješadijom, do uništavanja tehnike uz pomoć HIMARSa, te naravno uništavanj RU tehnike uz pomoć FPV dronova kamikaza. 
Ali gomila snimki. To samo govori koliko je rat brutalan, ovaj rat kod nas je bio dječja igra prema tamo. Kod nas eventualno 91 se može usporediti, tamo je 91 svaki dan od prvog dana. 

Evo jedna zanimljiva vijest. 
Rusi su prvi put dronom snimili HIMARS. Pratili su gdje se HIMARS skario.
ekipa je analizirala Ruski video. 
Snimka je loše rezolucije ali zaista je HIMARS.
izgleda da su Rusi pokušali njegovu približnu procjenjenu lokaciju gađati sa kazetnim streljivom iz Smerča (da Rusi su Kazetno streljivo iz smerča najviše potrošili po Harkivu tamo početkom 2022), i nema video nikakvog pogotka.  Ne znači da on barem nije oštećen u napadu, ali nema nikakve eksplozije. Inače ekipa raspravlja da ovaj video gdje se vide pogoci po zemlji, da uopće nije isti video gdje je snimljen HIMARS da je moguće da su ga Rusi snimili i onda montirali drugu snimku gdje se opet vidi da ništa nije pogođeno.. tu je rasprava. 
Inače Ukrajinci imaju iz glave 50ak HIMARS i M270(gusjeničar) sustava, cijeli NATO pakt ih ima oko 1000 komada. 
Kao što vidite Ukrajina je primila svega 5% HIMARSa koje ima NATO pakt, međutim "usko grlo" nisu ti sustavi, nego streljivo, mislim da jedino USA proizvodi rakete za njih, ali na sreću za Ukrajince proizvode prije rata 5000 godišnje, još sam prošle godine čitao da planiraju dignuti na 9000 godišnje.  USA je prije rata imala 50 000 ovih GPS raketa, ali su imali i par desetaka tisuća sa kazetnim punjenjem(slične ove sa kojima su Rusi navodno gađali HIMARS) samo ne znam da li su takve rakete još uništene, jer Ukrajinci ih traže .Toliko o tom događaju, prva snimka HIMARS sustava, bez dokaza da je pogođen. 



kako rekoh ima masu videa RU gubitaka, jučer , ali i samo danas ima nekoliko uništenih tenkova, oklopnih vozila,artiljerije, čak i dva PZO sustava BUK , grad itd. 

Meni je ova najzanimljivija. 


Jadni Rusi jurišali klasično kod Avdiivke. BradleyM2 je sa TOW raketom odmah oneposobio Ruski BMP(2 ili 3 čak).  I onda kao što vidite iživljava se sa 25mm topom po Rusima koji se pokušavaju sakriti iza BMPa. Od ove ekipe Rusa, samo je jedan prema Ukrajincima preživio i on je zarobljen ostali su pokojni. 

Jedan članak od FORBESa vezano za Avdiivku i Rusku jesensku ofanzivu.
Inače isti taj FORBES je prije  mjesec dva pisao o tome kako su Ukrajinci gotovi, pa je Oholo i drugi na račun tih članaka govorili evo gotovi su , treba vjerovati zapadnim medijima. itd.

Sada taj FORBES govori ono što ja pišem o Avdiivki ovdje na forumu. 
Rusi su nagomilali toliko gubitaka na tom dijelu fronte, da čak niti njihova država koja ima ogromnu populaciju i jednu od najmoćnijih vojnih industrija ne može podnijeti takav tip gubitaka, tako da više ne ide u masovne mehanizirane napade, nego manje napade, koji uglavnom završe uništavanjem ekipe. 

Da posao obavljaju FPV dronovi, UA artiljerija, te ono što preživi dođe T64, Leo2, i Bradleym2, a najviše BradleyM2 sa 25mm topom i TOW raketama (a on i je razvijen za obranu vs Sovjetskih napada krajem hladnog rata) počisti Ruse, jer ovo 25mm HE streljivo zaista ima nekoliko metara radius gdje je smrtonosno ,a ovaj 25mm bushmaster ispaljuje 180tih granatau u jednoj minuti. 

link na članak (nemorate čitati ugl ponavlja ono što sam rekao ovdje, ali meni je zanimljivo kako zapadni mediji okreću priču, prvo rusi ostaju bez ljudi i granata i jurišaju lopatama, pa onda ukrajina gotova, pa sada opet ukrajinci se dobro brane )
https://www.forbes.com/sites/davidaxe/2023/12/30/killing-russians-by-the-truckload-around-avdiivka-ukraines-m-2-fighting-vehicles-are-showing-how-russia-loses-and-ukraine-wins

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 2/1/2024, 00:08

mislim ima dosta snimki RU gubitaka, ali što je ovo bogati? 100milijuna tehnike sprženo na jednom videu. 
i pazi ovo, ako gledate snimku , sve je otkrio jedan dron, i pogledajte grad u pozadini, to je sve jedan grad.. ili selo. 

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 2/1/2024, 09:03

Rusi raketirali Kijev i Harkiv. Gore nešto zgrade, ima jedan krater na ulici, UA tvrdi da je pogođeno jedno skladište goriva, ne bih me čudilo da je raketa višestruko skuplja od goriva itd. 
Neman saznanja da je pogođena neka važna vojna meta, jer najteže je u ovom ratu naći vojne mete, jedna i druga strana raspršuju skladišta oružja i vojske, i baze, obično takve mete je lakše naći na prvoj crti kada dronovi primjećuju kretanje.. 

Ako saznam nešto javim, pogledati ću Ruske kanale kasnije. 
Usput UA locirali i uništili HIMARSom još jedan Buk pzo sustav. 
Osobno bih se kladio da vrijednost ovoga uništenog sustava koji košta 15milijuna $ a raketa iz HIMARSa košta 190 000$ premašuje vrijednost vojnih ciljeva što su Rusi uništili jutros a ispalili s 30ak dronova i toliko projektila.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 2/1/2024, 09:24

Ukrajinski medij daje podatke da su prvi ulasci triju zrakoplova Tu-95MS u rusku kaspijsku regiju zabilježeni u 05:00 sati i da su oko šest sati ujutro navodno izveli prva lansiranja projektila tipa Kh-101/555/55. Projektili su letjeli prema zapadu Ukrajine.

“Kao što vidimo, cilj raketnog udara je PZO/radarska infrastruktura, kao i zrakoplovna infrastruktura. Sekundarne mete su skladišta, hangari i, moguće, baze za obuku, radionice za sklapanje i popravak opreme i lokalni “centri za donošenje odluka”.

Šesnaest ruskih strateških bombardera napalo Ukrajinu
RayMabus
RayMabus

Posts : 176410
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 2/1/2024, 10:07

Dvi godine su u ratu, na Ukrajinu su ispalili 7500 dronova i krstarećih/balističkih raketa, mislim da niti jedna zemlja na planeti u modernom ratu nije dobila toliko projektila u zadnjih 50godina, i ovi kao gađaju
Kao što vidimo, cilj raketnog udara je PZO/radarska infrastruktura, kao i zrakoplovna infrastruktura. Sekundarne mete su skladišta, hangari i, moguće, baze za obuku, radionice za sklapanje i popravak opreme i lokalni “centri za donošenje odluka”.

Koliko Ukrajina ima tih skladišta, hangara, baza za obuku, radionica za oružje, centara za odluke, radara , kada nakon 7500 projektila ne da nisu uništeni nego ih imaju više nego prije.

Kako rekoh ovo Ukrajincima nije niti loše. Istina Rusi pogode tu i tamo nešto, ali velikom većinom rasipaju projektile.
Inače slično je bilo sa NATO bombardiranjem Srbije, imali su totalnu zračnu dominaciju(što znači da su mogli letiti i avionima i iskrcati avio bombe dok Rusi mogu samo gađati raketama sa par stotina km udaljenosti, eventualno bacati FAB sa 50km udaljenosti a tu im UA napravi zasjedu ), i isto tako su tukli po JNA/Srpskim "centrima, sustavima, radarima, bazama, vojsci, skladištima" pa je ispalo da je SRB vojska izuzev fiksne infrastrukture, bila uglavnom neokrznuta. Ukrajina je ipak pun k veća od Srbije i ima zapadnu pomoć.

Prošle godine su Rusi tukli po energetskoj infrastrukturi, teorija je bila da će se UA populacija smrznuti ili će im pasti moral jer će biti bez struje a vojska će patiti. Ništa se od toga nije dogodilo.

ne znam koji su im sada ciljevi. Napadi nemaju smisla. Ako si otkrio recimo neku "radionicu" , tipa imaš dojavu od špijuna u Kijevu, "evo na ovoj lokaciji , evo gps kordinate na google maps, primjetio sam Ukrajinci popravljaju tenkove", onda ne čekaš "pa se osvećuješ" nego odmah gađaš.

Iskreno poprilično sam uvjeren da Rusija rasipa rakete slično kao što je NATO tuka po Srbiji, često su gađali već uništene mete po nekoliko puta, čisto bi dobili kvotu da ispale projektile a kako su se Srbi raspršili, tako ovi nisu znali šta da gađaju.

Samo Rusija je ipak em slabija od NATOa, em je UA veća, em ima zapadnu pomoć, em ima moćnu PZO koja poskida sigurno 50% projektila i većinu dronova..

jer država koja je primila 7500 raketa i dronova.. da je 10% od toga pogodilo vojne ciljeve, mislim da Ukrajinaca ne bi bilo u Donbasu sada.. jer bi to značilo 750 skladišta, centara odlučivanja, tvornica/radionica itd.

Iskreno, ono što su Ukrajinci napravili sa 4 scalp/ss rakete gdje su potopili desatni brod, koji je bio krcat oružjem i pobili 77 mornara(ruski dokument) i oštetili okolne brodove i infrastrukturu , je premašilo ovo što su Rusi ispalili na Ukrajinu u 3-4dana, a to je 250 dronova i projektila. ne vidim dokaza o nekoj šteti.



_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


RayMabus and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 2/1/2024, 11:47

Mnoge od ruskih projektila, koji bivaju uništeni u Ukrajini, detektiraju visoko sofisticirane radarske jedinice višestrukih sustava protuzračne obrane, kao što su MIM-104 Patriot, IRIS-T SLM ili NASAMS. Performanse tih radarskih jedinica su izvrsne. Svih 10 ruskih Khinzala eliminirano je jutros. Ali ovdje nije kraj.

Radarske jedinice kao što su AN/MPQ-53, radar Sentinel ili Hensoldt TRML-4D prikupljaju ogromnu količinu podataka koji su neprocjenjivi za daljnje poboljšanje tih već izvrsnih radarskih sustava. Svi potencijalni kupci ruskih projektila ne samo da će shvatiti da je ruska tehnologija inferiorna, već i da NATO i njegovi saveznici posjeduju sve prikupljene podatke, čineći te ruske projektile beskorisnim ako neprijatelj posjeduje zapadnu tehnologiju.

Ipak, čak i najbolji radarski sustav treba projektile i zato ih Zapad mora isporučiti više. Ukrajina je ogromna država i s trenutnim brojem sustava protuzračne obrane nije moguće pokriti sva područja. Moramo zatvoriti svaku prazninu. Moramo učiniti daleko više.

https://twitter.com/Tendar/status/1742126724282802232
RayMabus
RayMabus

Posts : 176410
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 2/1/2024, 12:03



Jučer sam gledao kako UA novinari obilaze jedno "vojno skladište" koje su Rusi uništili, ali doslovno bile Njemačke perilice za rublje haha.

Evo gore kažu da je pogođen salon teslinih automobila lol, tesla na aparatima.
i da gori pumpna stanica.

i to se čak i rusi naslađuju. meni je ovo potvrda o tome da Putin vidi "aha imamo par stotina raketa, aj ispalite ih sutra".. a onda ovi ispod panično traže mete.. i onda vidim Ruski zaposlenici , kako nemaju dovoljno dobrih informacija, otvaraju prvo svoje satelitske snimke (a imaju 30x manje satelita od NATOa) pokušavaju vidjeti da li se vidi negdje neko oružje na aerodromu, ili google maps, pa nagađaju "vidiš na ovim kordinatama je neko skladište možda tu kriju oružje".. i onda copy pasteaš gps kordinate, a ovi upisuju u raketu.
e da pošto UA ima jaku PZO , moraš poslati 3-4 rakete na svaku takvu metu.
a onda 3-4 rakete, 1-2 prođu i pogode teslin salon. pumpu. praznu pistu gdje ukrajinci stavljaju makete. skladište veš mašina.
naravno pogode sigurno nekada i dobru metu, kao kada su iskanderom pogodili prije par tjedana +20vojnika. ili prije 3-4 dana su pokušali uništiti njemački PZO pa su ga falili za 50metara.. ali uglavnom Putin da naredbu a ti moraš ispaliti rakete, a onda Putinu pošalješ dokument da su uništio nekoliko skladišta, komadnih centara, radara, avione..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 2/1/2024, 15:46

Ekipa špekulira da je ovo zapravo Kinžal.. 

https://t.me/intelslava/54351

Vidi se nešto kako pada ogromnom brzinom 



Pogledajte razliku u odnosu na ove 2 normalne krstareće rakete
https://t.me/intelslava/54355

Ima još ovakvih snimki. 
E da UA država tvrdi da su više manje oborili sve ali pun kurac je snimki pogodaka. 
Usput nema dokaza da je tijekom cijelog tata iti jedan Kinžal oboren. Jednostavno nema. 

Samo ispada da Rusi uglavnom sa njima gađaju skladišta wash mašina, pumpe itd

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 2/1/2024, 19:38

“Situacija s opskrbom plinom u Njemačkoj daleko je bolja nego što je bila nakon što je Rusija prošle zime prekinula opskrbu Cijene su u utorak bile stabilne, na oko 32 eura po megavatsatu.


“Europa je u sasvim zdravoj poziciji", rekla je Nikoline Bromander, analitičarka iz tvrtke Rystad Energy kad je riječ o opskrbi plinom. The Financial Times objavljuje da je Europska komisija postavila cilj da plinska skladišta budu na razini 45% popunjenosti početkom veljače, ali moglo bi biti i bolje. Naime, europske plinske kompanije su prošle godine napunile skladišta do 90%, ali to nije bilo dovoljno da se mirno čeka zima. Zbog toga se mudar netko sjetio da Ukrajina ima najveća podzemna skladišta na kontinentu, sagrađena zbog transporta ruskog plina, koja su sada velikim dijelom prazna.





Dogovor je postignut brzo, Kijev je ponudio 10 milijardi kubičnih metara, trećinu nacionalnih kapaciteta. Europska skladišta imaju kapacitet 115 milijardi kubičnih metara, a tvrtke su još 2,5 milijarde spremile u ukrajinska spremišta. Povlačenje tog plina počelo je početkom studenog tako da su zalihe na teritoriju EU, koje su dosegle vrhunac sredinom listopada, zasad nekorištene: krajem prosinca su bile i dalje na 90%, znatno više od prosjeka proteklih pet godina, piše FT.




Ukrajinska su skladišta većinom na zapadu zemlje, dalje od bojišnice, duboko pod zemljom pa su izuzetno teška meta ruskoj vojsci.

Cijeli projekt, osim koristi europskim zemljama, donosi još jednu dimenziju, pomaže daljnjoj integraciji Ukrajine u energetsko tržište naše Unije.

Zahvaljujući skladištenju plina u Ukrajini, uz smanjenu potražnju Narodne Republike Kine, cijene prirodnog plina su u prosincu ostale stabilne, nešto niže od 35 eura po megavatsatu, što je trećina iznosa koji se plaćao prije godinu dana.




putin manga 3-D saha
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Piglet, Šandor Winnetou and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 2/1/2024, 19:42

A pa Putin je sam kriv šta ne smanji izvoz plina za najmanje 10% tako da cijena plina padne. On zatrpava svijet svojim plinom i onda naravno da se i sama cijena plina po zakonu ponude i potražnje drži nisko.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176410
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 2/1/2024, 22:39

je ako smanji izvoz plina , druge zemlje će ga povećati i tako će zaraditi pare a on gubi. iako se predviđalo da će plin i nafta nestati 2000, pa 2010, pa 2020, evo ima ga više nego dovoljno.

dalje pazi ove vijesti.
Rusi objavili u 8ujutro da su na frontu dostavili najnoviji artiljerijski radarski sustav Jastreb.
Par sati kasnije - Ukrajinci ga već uništili haha. klasična priča, locirao ga dron i himars pogodio. nekim čudom gledajte nakon prvog pogotka HIMARSa kako bježi jedan čovjek.
iskreno gledam snimku, moguće da je i bio ekskalibur granata.
međutim nakon toga je došla još jedna granata/raketa tako da ga ne mogu niti reciklirirati



jedan stariji ali moćan sustav Zoopark-1 košta 25milijuna $ , kojeg su Ukrajinci uništavali.
Znači ovaj je sigurno košta preko 30milijuna $.
Uništen je, sa raketama sve skupa koje su koštale između 200 000 - 400 000$

Rusi iscrpljuju zapad lol

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 2/1/2024, 22:54



onoga ti Boga.. gle ovo. ode Tulipan.. sa članovima posadom i kamionom koji je nosio streljivo. ali pazi ovo. zaustavi se čovik sa autom i vuče jednog jadnog Rusa 10 metara i ostavi ga..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 2/1/2024, 23:03

AssadNaPodmornici wrote:je ako smanji izvoz plina , druge zemlje će ga povećati i tako će zaraditi pare a on gubi. iako se predviđalo da će plin i nafta nestati 2000, pa 2010, pa 2020, evo ima ga više nego dovoljno.
I to ne bilo tko nego: Norveška, Kanada i SAD a sve tri zemlje ( a o SAD da ne pričam koja mu je glavni vojni i na druge načine pomagatelj Ukrajine i u osnovi je Amerika NATO savez pa njima puni proračun a ovi s time šalju oružje Ukrajini ) imaju mornarice i obale gore u sjevernom Atlantiku točno njemu nasuprot sjevernoj floti u Murmansku.

Zato neće da smanji izvoz plina jer bi Amerika i ove dvi zemlje zaradile a to su mu neprijateljske mornarice na sjevernom moru plus naoružavaju Ukrajinu a posebno Amerika koja je glavna u ovom ratu protiv đenerala Šojgua.

Al šteta. Ja bi volija da on to smanji pa da nam mali Švabo plače jer je poskupio plin.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176410
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 4/1/2024, 07:35

AssadNaPodmornici wrote:

onoga ti Boga.. gle ovo. ode Tulipan.. sa članovima posadom i kamionom koji je nosio streljivo. ali pazi ovo. zaustavi se čovik sa autom i vuče jednog jadnog Rusa 10 metara i ostavi ga..
 Vjerojatno zaključio da je gotov pa ga ostavio
Evo jedna tablica o upotrebi dronova
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 20240110

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19659
2017-12-31


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 4/1/2024, 10:19

Brutalan graf. Recimo da je dobar i objektivan source.
345:151 -12mjesec
449:179 -11 mjesec
-- omjer su da UA ima 3.5x više napada dronovima kamikazama od Rusa.

Ovo bi moglo značiti da vjerojatno UA ima i 3x više dronova u zraku.


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 37 of 50 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 43 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum