ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 24 of 50 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 37 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Sun 26 Nov - 22:24

U Rusiji gori jako bitna tvornica motora za tenkove 
Inače mislim da je u tom gradu ista tvornica proizvodila gomilu T34 tenkova u WW2 možda i najviše 



Vjerojatno posao Ukrainske tajne službe, u Rusiji živi 2-3 milijuna etničkih Ukrainaca, hrpa njih sigurno surađuje sa SBU jer svaki dan su neke sabotaže i požari. Ovo je jedna od važnijih sabotaža u ratu ako izgori većina tvornice, ovo bi mogli biti važniji gubici za RU nego išta sa fronte

Edit :Malo sam obišao, izgleda da je požar bio na transformatorima vjerojatno nije zahvatilo pogone šteta

AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet Mon 27 Nov - 19:40

Od najvažnijih ekonomskih događaja, Rusija je uspjela zaustaviti pad rublje. Za to je bila potrebna kombinacija više faktora:

- dvostruko povećanje kamatne stope s 7,5% koliko je bila prije 3 mjeseca na današnjih 15%, uz obećanje Centralne banke o dodatnom zatezanju
- Putinov dekret kojim (opet) nalaže izvoznicima obvezu konvertiranja 90% stranih valuta u rublju
- suspenzija trgovine stranim valutama od strane Ruske centralne banke na 6 mjeseci
- sprječavanje odljeva kapitala iz zemlje kroz znatno povećane takse kompanijama koje žele napustiti rusko tržište.


Nakon toga je rublja ojačala 15% s 103 za dolar na trenutnih 89.
S druge strane, zbog poboljšanih makroekonomskih uvjeta Ukrajinska centralna banka više nema potrebu fiksirati tečaj i prepustila je njegovo formiranje tržištu. Od tada je hrivnja čak blago aprecirala.

Sve je to dovelo do situacije da prvi put od početka rata Rusija ima višu stopu inflacije od Ukrajine (7 u odnosu na 5 posto) uz različite trendove - ruska će znatno porasti idući kvartal nakon prestanka efekta visoke prošlogodišnje baze od 15% dok će ukrajinska nastaviti padati. 

Od ostalih vijesti, Francuska će iduće godine preteći Rusiju i postati drugi najveći izvoznik oružja na svijetu. Sve je počelo prošle godine kada je indijski parlament javno objavio dopis ruskog ministarstva obrane kako ne samo da neće moći ispuniti obećane isporuke Su-30MKI za indijsku mornaricu nego da neće moći isporučiti ni rezervne dijelove za postojeću flotu. 
Nakon toga, Indija je naručila 26 Rafale-M i 6 podmornica Scorpene. Rusiju su redom odjebali Indonezija (odustali od Su-35 i okrenuli se Francuzima i Amerikancima), Katar, UAE, Kolumbija, a čak je i srpska gubernija počela pregovarati kako bi uzeli 12 Rafala umjesto moderniziranih Mig-ova
Više na linku: Pregovori za nabavku Rafala se nastavljaju, ulaze u tehničku fazu
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha Mon 27 Nov - 21:43

sama činjenica da se srbiji ne izmiče u potpunosti tlo pod nogama kad su pitanju euroatlantske relacije ide u prilog tezi da srbija, iako kroz unutarnju dnevnopolitičku korespondenciju pokazuje naklonost rusiji i ruskom svijetu, u onim presudno važnim stavkama surađuje sa zapadom... i koliko god mi ili neki drugi na osobnoj razini bili vođeni opravdanim ili neopravdanim animozitetom nasuprot iste te srbije objektivno gledano to je plus za srbiju

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Mon 27 Nov - 21:47

Je samo fino rat se odužio i trajat će pa onda nek taj Zapad VADI PARE kad je tako pametan pa nagrađuje četnika za njegovo ponašanje ( dajemu mu eu pare a nije uskladio vanjsku politiku s eu tj dao sankcije Srbiji ).

Vidit ćemo tko će prvi odletit.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176410
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha Mon 27 Nov - 22:00

RayMabus wrote:Je samo fino rat se odužio i trajat će pa onda nek taj Zapad VADI PARE kad je tako pametan pa nagrađuje četnika za njegovo ponašanje ( dajemu mu eu pare a nije uskladio vanjsku politiku s eu tj dao sankcije Srbiji ).

Vidit ćemo tko će prvi odletit.
ne bi bilo prvi put da neki mali igrač prevari i izda svog velikog mecenu... pogotovo kad se radi o trenutnom srpskom vladaru, čovjek je dva puta izdao svoje najbliže suradnike koji su mu bili politički mentori... tko zna možda će mu zapad za ovu geopolitičku izdaju dopustiti da vlada srbijom do smrti... u konačnici jebe se njima i za njega i za srbiju i za srbe...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Mon 27 Nov - 22:01

A vidi, neću ja njemu ništa. Nije on ništa kriv. On koristi situaciju jer vidi da može. Krivi su ovi šta mu daju naše EU pare a ovaj je četnik i neće da da sankcije Rusiji a priča da želi u EU.

Jel to tako ? Je. Ajmo Tupoljevi polijeću i rokaju energetsku infrastrukturu Ukrajine i fali struje i triba uplatiti Ukrajini novu tranšu financijske pomoči. Kad imate za četnika a onda imate i za Ukrajinu. Pa ćemo vidit tko će prije krepat. Ja ili vi. VADI PARE.

Ovo se odnosi na eu komisiju ( Uršula ) koja mu daje te naše pare. VADI PARE.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176410
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Mon 27 Nov - 22:23

Europska komisija je političko te glavno izvršno tijelo Europske unije, nadležna je promicanje općih interesa Europske unije, predlaganje zakonodavnih akata, provedbu odluka Europskog parlamenta i Vijeća EU-a, poštovanje ugovora Europske unije i izvršavanje proračuna EU.


Temeljna zadaća Europske komisije je pripremanje i predlaganje propisa.


uloga u vanjskog politici EU - prije svega očituje se u koordinaciji financijske i tehničke pomoći državama Srednje i Istočne Europe, zatim u vođenju pregovor za primanje u članstvo novih država, te kao trgovinski pregovarač Unije. 


https://hr.wikipedia.org/wiki/Europska_komisija

On ne smije euro dobit jer podržava Putina a ovi ga za takvo ponašanje još i nagrađuju i šalju poruku da je to ok ponašanje. 

Jel ti to tako ? 

Eto fino vam je propala ofenziva i sad ste zapeli i pat pozicija i Ukrajina nema para i izvoli VADI PARE.

Ostat ćete bez para u toj eu blagajni pa čemo vidit šta ćete mu dat kad ni sami ne budete imali NIŠTA.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176410
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha Mon 27 Nov - 22:29

reset longi, onda ide reset... jedno vrijeme će biti hore od lošeg a onda će opet biti bolje... i tak 3 koraka naprijed pa dva nazad

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Mon 27 Nov - 22:40

Nek oni samo financiraju Ukrajinu ( to spada pod susjedstvo EU dakle njihova domena od te eu komisije ) jer ta neka sila koja upravlja svemirom kaže: Ovi ne daje sankcije Rusiji a muze pare a vi mu dajete. Dakle nije on ništa kriv nego vi koji to radite. I onda im ta sila isprazni blagajnu i oni više nemaju ni novčića u istoj.

To je toliko pokvareno da našim novcima od nas koji smo dali sankcije Rusiji nagrađuješ nekoga tko nije i onda mi se smješkaš i praviš pametan i kažeš vidi kako sam ja najpametnija na svijetu, meni nitko ništa ne može, ja ću nagrađaivat nepravdu i pokvarenost i takav ideal promovirati kao poželjan.

Hoćeš li ? Evo sad ćeš vidit šta ćeš ti kad bankrotiraš. VADI PARE.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176410
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet Tue 28 Nov - 11:49

Piglet wrote:Od ostalih vijesti, Francuska će iduće godine preteći Rusiju i postati drugi najveći izvoznik oružja na svijetu.

Nastavno na ovo, Armenci navode da je jedan od razloga što su izgubili rat u Nagorno-Karabahu neisporuka 400 milijuna dolara vrijednog naoružanja koje su dogovorili i unaprijed platili još 2021. s Rusijom. 

Armenski premijer je najavio oštar zaokret od Rusije, a sad su potpisali prve ugovore s Francuskom o isporuci APC Bastion. Čak javno optužuju Ruse da osim što nisu isporučili oružje, sad odbijaju vratiti pare  cheers


Inače, ruski udio u globalnom izvozu oružja je pao s 22 na ispod 15%.



Armenia marks new era with French military purchases
But Armenia’s sharp turn away from Russia in the past year or two has reshaped geopolitical realities in the region, analysts say.

“Armenia's attempt to diversify its foreign policy [away from Russia] undoubtedly played a role in facilitating such transactions,” Grigoryan said.

It is meanwhile Russia’s failure to fulfill its arms contracts with Armenia that has led the latter to seek alternate suppliers. Whether due to unwillingness or inability, particularly following its February 2022 invasion of Ukraine, Russia has not fulfilled an arms order from Armenia reportedly worth up to $400 million signed in 2021. Yerevan is reportedly attempting to make Moscow return the funds for the already-paid contract, which Russia has so far refused to do.
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski Tue 28 Nov - 16:22

Jesam li dobro razumio, uz rat inteziteta ww1, još uvijek pokrivaju oko 15% tržišta...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4225
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet Tue 28 Nov - 17:00

To su ruski poslovi dogovoreni prije rata koje ne mogu ispuniti i zato rapidno gube tržišni udio.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Arms

Najveći dobitnici su Amerikanci i Francuzi koji su Rusima preoteli kupce. Koliko ovaj rat pogoduje američkom vojnom i energetskom sektoru, vidi se iz podatka o anualiziranom rastu američkog gospodarstva za Q3 ove godine - čak 4,9%. Dobar je taj Putinov 4D šah, ojačao je SAD u nedogled.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Screenshot-2023-10-27-9.49.09-AM-1
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 28 Nov - 17:06

Oholo Mudovski wrote:Jesam li dobro razumio, uz rat inteziteta ww1, još uvijek pokrivaju oko 15% tržišta...
Ne samo to nego Piglet je zaboravio napomenuti ili jednostavno ne zna il ne ide za nekim stvarima pa ću ih ja sad napisati jer mi se nije dalo jučer govoriti al kad smo već kod toga onda ajmo: Prvo proizvodnja u ruskim tvornicama oružja i opreme ne staje zato šta ruska vojska radi velike narudžbe za sebe ( vode rat i zato su povećane stavke za vojsku u ruskom državnom proračunu ). Dakle te tvornice rade punom parom. Druga stvar, kroz ovaj rat se usavršuju i tako ti proizvodi kad se usavrše postaju još bolji i sutra kad taj rat stane eto njih na tržištu opet ( jer ima dosta kupaca koji ne žele ovisiti o Zapadu ili samo Zapadu tj jednoj strani kad je nabava oružja i municije u pitanju jer ne žele sva jaja u istu košaru nego da imaju razne dobavljače u slučaju rata kod sebe i oko sebe ) s još boljim proizvodom koje će tržište gledat, proučavat, tražit i na kraju kupiti od njih.

Treća stvar: Četnik ne može dobit Rafale dok ne udari sankcije Rusiji tj ne dokaže anglosasima da je izašao iz ruske orbite te dok ne prizna Kosovo jer Rafale ima američke dijelove i onda će ovi zaustavit izvoz toga dakle i Rafala u takvu zemlju koja im je problem i koju žele prisilit da izađe iz ruske orbite. Nadalje narudžbe za Rafale su pune pa će se četnik načekat dok dođe na red a i kad dođe na red mora priznat Kosovo ( plus udarit sankcije Rusiji ).

Lijep pozdrav od te sile koja upravlja svemirom. Sad ( maloprije ) sam se diga ( probudija spava san sve do sad ko top ) i idem popit još jednu ...kaficu.  :coffee :cro
RayMabus
RayMabus

Posts : 176410
2014-04-11


Piglet likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski Tue 28 Nov - 19:59

RayMabus wrote:
Oholo Mudovski wrote:Jesam li dobro razumio, uz rat inteziteta ww1, još uvijek pokrivaju oko 15% tržišta...
Ne samo to nego Piglet je zaboravio napomenuti ili jednostavno ne zna il ne ide za nekim stvarima pa ću ih ja sad napisati jer mi se nije dalo jučer govoriti al kad smo već kod toga onda ajmo: Prvo proizvodnja u ruskim tvornicama oružja i opreme ne staje zato šta ruska vojska radi velike narudžbe za sebe ( vode rat i zato su povećane stavke za vojsku u ruskom državnom proračunu ). Dakle te tvornice rade punom parom. 
Uska grla su im topničke cijevi, a protubaterijske podređenosti riješili su manijaci iz N Koreje slanjem oruđa i municije većeg dometa.
Winter is coming...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4225
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Wed 29 Nov - 15:26

iako RU vojska odlično drži što se tiče broja tenkova i oklopnih vozila (sibirska skladišta sovjetske opreme i ruske tvornice obave dobar posao, servisiraju motor i dodaju nešto nove elektronike iako ne uvijek ali dobiju kakav takav oklop)

OK stoje sa granatama, naravno potrošili su granate iz SSSR skladišta, međutim digli su proizvodnju , plus kupuju iz sj koreje, irana a možda i kine(nema dokaza za ove kineske još)

ali jedna stvar gdje RU sigurno ne može tek tako nadoknaditi gubitke i gdje Zapad dosta bolje stoji , samo iz razloga što hrpa zapadnih zemalja samostalno proizvodi svoje PZO sustave, Britanci, Francuzi, Španjolci/Talijani, Švabe, Ameri, pa Švedi i Norvežani, Poljaci, Česi imaju neke manje sustave itd... iako niti oni ne stoje predobro koliko bi Ukrajincima trebalo

ali Rusi imaju sigurno veće gubitke nego koje mogu nadoknaditi. zato im UA dronovi lete sve više. naravno sustavi EW su zajebani sa Ruske strane(ali i UA strane).

Što se više uništi ovakvih sustava lakše će F16ke bacati aviobombe i lansirati krstareće rakete od par stotina km na Krim i eventualno Ruske brodove u crnom moru ako koji nije skriven negdje





_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Wed 29 Nov - 15:45

Malo od Juliana Ropckea

Izgleda da je propao još jedan samoubilački napad na Stepove -sjevernoistočni dio Avdiivke gdje Rusi pokušavaju okruženje


kasnije ću po telegramu otić i pogledati detaljnije, twiter iako je ograničen, ipak je telegram bolji za pratit rat

Onesposobljen prvi Njemački Leo1 tenk.
To je dosta star tenk. Moderniziran. 105mm top ima solidan domet i razornu moć, i ima dobru optiku i računalno. Teoretski može sjebati i novi tenk ako ga pogodi bez problem.

Sa druge stranje sranje mu je što mu je oklop neugodno tanak. Baš neugodno. Oni Sovjetski T64, T72, T80 su prema njemu nekoliko puta jače oklopljeni. Ukratko on je tenk a ima oklop debljine Bradleya i takvih čudesa.

Tenk je nečim oneposoboljen, na kraju videa se vidi da su otvoreni poklopci, što znači da je posada vjerojatno utekla(nadajmo se svi)


tek je ostao tako ležati na polju a rusi su ga pokušali pogoditi granatama i mislim da su na kraju videa i odustali - oneposoboljen i napušten tenk na sri polja na ničijoj zemlji nije više nikakva prijetnja i dobra je šansa da ga nitko neće izvuć do kraja rata


edit: evo našao sam jedan komentar sada negdje drugdje koji se osvrnuo na ovaj događaj - otprilike slično što sam ja napisao

"A Ukrainian Leopard 1A5 is disabled by artillery and abandoned by its crew somewhere south of Andriivka. The tank skirts a tree line before traversing an open field, where an artillery round lands nearby. The tank reverses, attempting to back out of harm’s way, but another round impacts close aboard, bringing the vehicle to a stop. According to the source, shrapnel from that artillery round damaged the engine, disabling the vehicle. Several more rounds land near the tank, forcing the crew to abandon the vehicle. A Ukrainian drone provides a final inspection of the Leopard, which, despite being disabled, shows few signs of damage. There is a good chance that this tank can be recovered and returned to service."


premekan je taj tenk.. padale granate oko njega, i doslovno geler je probio tanki oklop i probio motor.. ekipa je jednostavno utekla iz njega. mogli su barem zatvoriti poklopac da Rusi ne dođu sa dronom i ubace bombicu unutra i zapale totalno tenk(tako jedni drugima uništavaju ove oštećene tenkove)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Thu 30 Nov - 16:10

Vojnik koji je pogodio tenk nagrađen je s 700 000 rubalja (oko 7100 eura). Osim toga, odlikovan je Ordenom za hrabrost. Početkom studenog njemačka vlada najavila je isporuku 25 tenkova Leopard 1A5 Ukrajini. 


Nagrađen ruski vojnik koji je uništio prvi Leopard 1A5 kod Kupjanska
RayMabus
RayMabus

Posts : 176410
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Thu 30 Nov - 16:12

A čime su ga uništili? Najgore od svega nije niti uništen do kraja, pucali su artiljerijske granate dok jedna nije pala kraj njega i geler je probušio tanki oklop njemačkog tenka i probušio motor. pa je posada panično utekla.
Da ga kojim slučajem Ukrajinci uspiju oteglit, mogu ga popraviti relativno brzo. Izvadiš motor. Zamjeniš te cijevi koje je geler rastrga. Vratiš nazad, pali i vozi.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Thu 30 Nov - 16:28

Ne znam. Piše tamo da je izgleda prvo naletio na minu i da ga je to onesposobilo itd. Sad san se diga, pijen kavu da se probudim, puno me pitaš. Stavio sam tu vijest najviše jer se fino vidi omjer ruske rublje i eura. Ne znam zašto je baš ovi tenk bitan jer koliko znam već su neki Leopardi bili na udaru. Ili nisu ? Zaboravija san. Uglavnom ovo je ono o čemu sam priča a to je da su svi oni gusjeničari i da nevezano koliko je on dobar da jednostavno ako mu onesposobiš gusjenice da on staje i onda je nepokretna meta.

31.08.2023


U 13 tjedana protuofenzive na istoku i jugu zemlje ukrajinska je vojska izgubila samo pet od 72 tenka Leopard, donaciju zapadnih sila. Još najmanje deset tenkova je oštećeno, no oni se brzo popravljaju u tvornicama u Njemačkoj i Poljskoj te vraćaju u borbu


Vizualno je potvrđeno uništenje pet Leoparda i svi ti slučajevi dogodili su se na samom početku ofenzive u lipnju. Svi gubici zabilježeni su na južnom frontu, blizu sela Robotine, koje su Ukrajinci nedavno oslobodili.


U Ukrajinu uskoro stiže i 31 američki tenk Abrams, još bolje oklopljen od Leoparda 2, a i 165 Leoparda u modelu 1A5, no prilično slabo oklopljenih, zbog čega će teško moći protiv protutenkovskih mina, dronova i ruskih navođenih protutenkovskih raketa, ali će biti vrijedna pomoć ostalim borbenim vozilima i pješaštvu u naporima za oslobođenje zemlje.


Evo koliko je Leoparda Ukrajina izgubila u borbama

Ovo je koliko vidim vijest zato šta je ovo prvi Leopard 5 a ovih prvih par prije su bili Leopard 4 koliko vidim sad iz ovog teksta. A čuj to je napadačko oružje, izlazi na prvu crtu, na udaru je pa onda vijest bi bila da nit jedan ne nastrada a ovo je očekivano. Potrošna roba, koristi se u napadu tako da mora se to desit da kojeg i unište/onesposobe.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176410
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hartmann Thu 30 Nov - 18:57

The head of the European Commission, Ursula von der Leyen, said that the failures of the Ukrainian Armed Forces on the battlefield “are not a reason to stop supporting Kiev, but, on the contrary, a reason to increase it.”

She also stated that in 2024 the EU will be able to produce a million ammunition annually.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hartmann Thu 30 Nov - 18:58

Ray..kasnis..u ukrajini vec ima Abramsa,i na terenu je,pa su neki i polupani,a Ameri traze ostale natrag..znas ono,bed reklama..

ajoj ljudi vi zivite u kamenom dobu jos..

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 24 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 24 of 50 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 37 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum