ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Page 20 of 44 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 32 ... 44  Next

Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 20 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by crvenkasti Sun 19 Feb - 20:15

U desetak istraživačkih centara u svijetu ubrzano se razvijaju novi tipovi baterija koje će u zamijeniti litijske.

Da je električni automobil imao vrijeme i mogućnost razvijati se 100 godina poput benzinskog, danas bismo imali znanstveno-fantastične automobile.

Razvijali smo i unaprijeđivali glupi mehanički smrdljivi motor, umjesto da smo se bavili bazičnim razvojem.

Energije ima koliko hoćeš, i može biti besplatna za sve.








crvenkasti

Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 20 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by veber Sun 19 Feb - 20:15

marcellus wrote:
veber wrote:i u slučaju mojeg auta bitni je moment
Nm
Prava snaga se mjeri na radilici.
proizvođači uzmu neku srednju vrijednost.

zato ne pizdari

kbk

fulao si temu

(inače električari imaju velik i konstantan moment, ali ne vidim kakve to veze ima s bilo čime)
nisam fulao temu, ti si.
pride viki ti nije frend uvijek.
u biti nikad.

elektromotor ima konstantni moment, nakon kaj krene.

tvoj kinez jeftikaner ima frekventni pretvarač. to je prvo kaj bu ti riknulo.
drugo nema getribu barem dvobrzinsku. baterija je vjerovatno u podnici.
moj auto ima mislim oko 2,5t tvoj pinklec teži preko 1,3.
samo u američkim filmovima auti eksplodiraju-ovi na USG
u stvarnosti kada se baterija zapali izgleda kao amierički film

nije problem elektromotora već je problem baterije.
tramvaj će voziti dok ima struje u mreži. onaj tren kada odcvikaš žicu-motaj kablove.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 20 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by Gast Sun 19 Feb - 20:16

crvenkasti wrote:

Energije ima koliko hoćeš, i može biti besplatna za sve.








samo to je problem
avatar
Gast
Guest


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 20 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by mentalitet Sun 19 Feb - 20:22

škutor wrote:
marcellus wrote:ali velika većina kupaca puni gotovo isključivo kod kuće ili na poslu, i to onda sjajno funkcionira.


štaćemo sa ciganima i veberima koji nemaju kuću

ipak je ova EV agenda rasistička


Isukrsta ti chime se vi bavite?Pa ovdje sam davno postao jedan video u kojem Tramp govori da on ne zeli vishe gledati kako vecinu auta na americhkim cestama chine mercedesi i BMW_eji,Dakle ,prije par dana chitam kako je Tesla udvostruchio dobit i prestigao Dajmlera i BMW-eja .Zadatak ispunjen,a bio je zajebati germansku auto industriju koja je bila jacha u USA od same americhke,plus toga to isto napraviti na medjunarodnom planu.Zaokret je napravljen ne da bi se spasila klima i druge pizde materine nego da bi ameri preuzeli kormilo te industrije pa zato jebeno sufinannciraju te elektrichne aute i tu ideju shire i namecu diljem svijeta jer od nje imaju najvishe koristi.Za mene je auto prevozno sredstvo,i boli me kurac da li je na gas,benzin,dizel ili vodik,vazno mi je da je prevoz jeftin pa zato vozim vec 20 godina Mercedesa 300 SDL 1993 koji na sebi ima vec 500.000 milja jer nakon 1995 mercedes je ionako postao smece u rangu KIJE.Zashto je to tako ne bi ovdje jer je komplicirano.Nijemci su izgubili primat u elektro i u automobilskoj industriji od japanaca osamdesetih godina.Dakle,ovo je samo dokaz koliko ameri sistematski prcaju Europu i u njoj vodecu industrijsku lokomotivu Njemachku.Unishtavaju je na sve nachine a i ukrajinski rat je jedan od njih.One zemlje koje se na vrijeme maknu od schwaba ce u buducnosti prosperirati a one koje ostanu uz schwabe ce najebati kao 1945.Njemachkoj je jedina shansa da se spasi od unishtenja ,Rusija i Kina te zemlje BRIKSA jer bi tamo bila opet tretirana kao industrijska velesila poshto bi opet dobivala jeftine energente kao za vrijeme Merkelice.Ali to je samo pusti san jer su ameri naumili da je unishte zauvijek i tako pospijeshe iseljavanje njihove pameti i kapitala u USA shto se vec deshava jer ako ne naseli ovu zemlju bijelcima za 50 godina ce nestati poshto je prije par godina prvi put u povijesti rodjeno vishe crnaca i latinosa od bijelaca.Ako itko na svijetu razmishlja o ljudskim resursima onda su to ameri i koliko god su pokvareni i podli mora im se odati priznanje za to.Dakle,vi se bavite glupim nadjebavanjem shto je bolje a shto nije dok iza kulisa se valja sasvim neshto drugo a vi se zabavljate balonima kao i glupim komentarima o autima .Na zapadu ,(zapamtite vec jednom zauvijek) samo vrijedish onoliko koliko imash love ,druge ljudske vrijednosti ovdje ne vaze a te takozvane vrijednosti su uspjeli naturiti cijelom zapadnom svijetu pa i Europi koja je jedna obichna americhka kujica.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5039
2020-07-05


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 20 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by Gast Sun 19 Feb - 20:29

napaneš ga ka amera pobjegne u čerge
udariš cigana  on se zakune trampmom


nema te čovik di nagazit
avatar
Gast
Guest


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 20 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by crvenkasti Sun 19 Feb - 20:34

veber wrote:
marcellus wrote:

kog boli kurac kolko kw ima tvoj auto

u vožnji troši 10-15 kw/h na 100 km
osim mog tehcentruma nikog ne boli kuatz

moj benzinac koliko troši kW? daj me prosvjetli.

mislim da ima 300kW

daj mi natipkaj koliko troši kWh dok idem za HR?

pretvori u ampere.
možeš i u litre benzina.
i dalje računam u kalorijama pa mi možeš i u kalorijama.

brkaš snagu s potrošnjom.

Ne zna osnove. Zato mu ništa nije jasno.
Čitava fizika i čitav svemir počivaju na tri zakona termodinamike. To se mora shvatiti!
Kad mu to jednom sjedne, onako je tebi sjelo u mali mozak, sve će mu postati kristalno jasno.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 20 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by dijagram Sun 19 Feb - 20:45

jos o auticima, do kad vise.

evo i ja cu, prekjucer produzio registraciju.

ide na dizel i nije bijeli ko crvenkov

malo sam ga omuljao kod city centra i dok se susio maznuo dvije lavazze

stize proljece uskoro cu ljetne gume kupiti

tako, mali doprinos temi:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 20 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by crvenkasti Sun 19 Feb - 20:49

dijagram wrote:jos o auticima, do kad vise.

evo i ja cu, prekjucer produzio registraciju.

ide na dizel i nije bijeli ko crvenkov

malo sam ga omuljao kod city centra i dok se susio maznuo dvije lavazze

stize proljece uskoro cu ljetne gume kupiti

tako, mali doprinos temi:)

Otkud ti znaš koje je moj boje?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 20 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by mentalitet Sun 19 Feb - 20:50

crvenkasti wrote:U desetak istraživačkih centara u svijetu ubrzano se razvijaju novi tipovi baterija koje će u zamijeniti litijske.

Da je električni automobil imao vrijeme i mogućnost razvijati se 100 godina poput benzinskog, danas bismo imali znanstveno-fantastične automobile.

Razvijali smo i unaprijeđivali glupi mehanički smrdljivi motor, umjesto da smo se bavili bazičnim razvojem.

Energije ima koliko hoćeš, i može biti besplatna za sve.

Jesi to ti Tesla?








_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5039
2020-07-05


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 20 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by mentalitet Sun 19 Feb - 20:51

škutor wrote:napaneš ga ka amera pobjegne u čerge
udariš cigana  on se zakune trampmom


nema te čovik di nagazit

Tjeshi se da nisi jedini koji ne razumije po kurca shto tipkam jer ti to ne dozvoljava tvoj skucheni mozak kamenjarski::::)))

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5039
2020-07-05


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 20 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by marcellus Sun 19 Feb - 20:54

veber wrote:
marcellus wrote:

kog boli kurac kolko kw ima tvoj auto

u vožnji troši 10-15 kw/h na 100 km
osim mog tehcentruma nikog ne boli kuatz

moj benzinac koliko troši kW? daj me prosvjetli.

mislim da ima 300kW

daj mi natipkaj koliko troši kWh dok idem za HR?

pretvori u ampere.
možeš i u litre benzina.
i dalje računam u kalorijama pa mi možeš i u kalorijama.

brkaš snagu s potrošnjom.

govorim ti kolko moj auto troši.

tvoj vjerojatno (neovisno o max snazi motora) troši na otvorenoj cesti oko 8-9 litara ak se ne naganjaš ko konj, ako da onda 20

u kilovat satima, ekvivalent je 100 kwh na sto km za neku srednju tvoju potrošnju

što je je li jedno pet puta više nego što potroši električar, u kilovatima, zbog lošijeg iskorištenja goriva (većina ode na grijanje zraka)


_________________
Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 20 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 20 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by dijagram Sun 19 Feb - 20:55

crvenkasti wrote:
dijagram wrote:jos o auticima, do kad vise.

evo i ja cu, prekjucer produzio registraciju.

ide na dizel i nije bijeli ko crvenkov

malo sam ga omuljao kod city centra i dok se susio maznuo dvije lavazze

stize proljece uskoro cu ljetne gume kupiti

tako, mali doprinos temi:)

Otkud ti znaš koje je moj boje?
Sam si rekao da je jeftiniji i taj uzimas.

I da bolje vuce nego plavi, crni ili crveni.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 20 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by Gast Sun 19 Feb - 20:56

mentalitet wrote:
škutor wrote:napaneš ga ka amera pobjegne u čerge
udariš cigana  on se zakune trampmom


nema te čovik di nagazit

Tjeshi se da nisi jedini koji ne razumije po kurca shto tipkam jer ti to ne dozvoljava tvoj skucheni mozak kamenjarski::::)))

eto vidiš da si pogodio

prije bi se poturčio neg pročita natezanje amer-ciganluka
avatar
Gast
Guest


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 20 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by Hektorović Sun 19 Feb - 20:57

marcellus wrote:
Hektorović wrote:
marcellus wrote:veber, jesi ti ikad uopće vozio strujića?


Ne poznajem nikoga tko se vratio nazad na bezinca

ima ih, ali ne puno. Uglavnom ljudi koji žive u stanovima i nemaju di punit, a zanesu se ekologijom, pa skuže da javne punionice nisu baš jeftine, a ni brze kako je obećano


Garaža zlata vrijedna.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 20 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by veber Sun 19 Feb - 20:58

dijagram wrote:jos o auticima, do kad vise.

evo i ja cu, prekjucer produzio registraciju.

ide na dizel i nije bijeli ko crvenkov

malo sam ga omuljao kod city centra i dok se susio maznuo dvije lavazze

stize proljece uskoro cu ljetne gume kupiti

tako, mali doprinos temi:)
jebote nisi moderan ko marc.
hiti dizel i kupi strujića.
ti sa svojim autom odeš do splita i natrag i još posjetiš žensku u makarskoj, popiješ kavu s debom i moraš tankati.

marc je do tada filao auto 5×.
spikao je s imenjakom Proust di su mu nestali sati
i tako to. hoće kada ostariš pa ti na platzu svakaj uvale.

ionako nosi lakosta majice.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 20 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by marcellus Sun 19 Feb - 20:59

veber wrote:
tvoj kinez jeftikaner ima frekventni pretvarač. to je prvo kaj bu ti riknulo.
drugo nema getribu barem dvobrzinsku. baterija je vjerovatno u podnici.
moj auto ima mislim oko 2,5t tvoj pinklec teži preko 1,3.
samo u američkim filmovima auti eksplodiraju-ovi na USG
u stvarnosti kada se baterija zapali izgleda kao amierički film

nije problem elektromotora već je problem baterije.
tramvaj će voziti dok ima struje u mreži. onaj tren kada odcvikaš žicu-motaj kablove.

a) kaj god da rikne pod garancijom je. Električari se baš i ne kvare.

b) Jedini električni auto koji ima getribu je Porsche Taycan. Inače je nepotrebna. Problem manje.

Baterija sasvim sigurno nije u podnici, nego ispod zadnjeg zica, tamo di je benzincima tank.

c) baterije se ne zapale tek tako. Ko ni bezninci. I jedno i drugo se može zapalit, ali teško.

d) Ne postoji problem baterije. Puniš, voziš. Novije generacije baterija u pravilu traju koliko i auto.

_________________
Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 20 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 20 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by Hektorović Sun 19 Feb - 21:00

veber wrote:nisam fulao temu, ti si.
pride viki ti nije frend uvijek.
u biti nikad.

elektromotor ima konstantni moment, nakon kaj krene.

tvoj kinez jeftikaner ima frekventni pretvarač. to je prvo kaj bu ti riknulo.
drugo nema getribu barem dvobrzinsku. baterija je vjerovatno u podnici.
moj auto ima mislim oko 2,5t tvoj pinklec teži preko 1,3.
samo u američkim filmovima auti eksplodiraju-ovi na USG
u stvarnosti kada se baterija zapali izgleda kao amierički film

nije problem elektromotora već je problem baterije.
tramvaj će voziti dok ima struje u mreži. onaj tren kada odcvikaš žicu-motaj kablove.

Pa nisu to baterije sa mobitela sa jeftinim kontrolerima, baterije sa prvih serija Tesle još traju. Čak se sad priča o tome kako bi baterije mogle nadživjeti ovjese.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 20 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by marcellus Sun 19 Feb - 21:02

Hektorović wrote:
marcellus wrote:
Hektorović wrote:
marcellus wrote:veber, jesi ti ikad uopće vozio strujića?


Ne poznajem nikoga tko se vratio nazad na bezinca

ima ih, ali ne puno. Uglavnom ljudi koji žive u stanovima i nemaju di punit, a zanesu se ekologijom, pa skuže da javne punionice nisu baš jeftine, a ni brze kako je obećano


Garaža zlata vrijedna.

kuća majka

stanovi i centri gradova i u europi postaju što su u SAD oduvijek bili, "inner city"

imigranti i crazy cat ladies


_________________
Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 20 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 20 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by Hektorović Sun 19 Feb - 21:03

https://eepower.com/news/most-ev-batteries-will-outlast-their-vehicles-according-to-geotab-analysis/#

[size=40]Most EV Batteries will Outlast Their Vehicles According to Geotab Analysis[/size]



https://blog.evbox.com/ev-battery-longevity

According to current industry expectations, EV batteries are projected to last between 100,000 and 200,000 miles, or about 15 to 20 years.
However, even when EV batteries do age, their large initial capacity combined with minor losses in battery capacity means the aging is nearly imperceptible to drivers. Indeed, EVs are currently estimated to lose an average of 2.3% of their battery capacity per year. To put that into context, if you purchase an EV today with a 240 km (150 miles) range, you’ll have only lost about 27 km (17 miles) of accessible range after five years.
While that theoretical loss is interesting, we can look at existing EVs to see how their batteries have aged over the past years.
Nissan, for example, has been selling electric cars for 12 years, and executive Nic Thomas claims that almost all EV batteries they’ve manufactured during that time are still in use.  Likewise, Tesla reports its vehicles to have an average lifespan of around 200,000 miles in the US and 150,000 miles in the EU.
This is quite a bit more than the [url=https://www.aarp.org/auto/trends-technology/how-long-do-cars-last/#:~:text=A typical passenger car should,Lyman%2C chief analyst at TrueCar]average life expectancy of a car, which is only 12 years[/url]. In other words, EV batteries are predicted to outlast the vehicle they’re in. And to add extra peace of mind, almost all EV manufacturers offer around 8-10 years warranty for their battery pack, ensuring a battery will be replaced for free if it fails prematurely. 
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 20 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by marcellus Sun 19 Feb - 21:04

a uspoređivat bateriju moba, s onom u autu koja ima strogo kontroliranu termičku stablinost je idiotarija

_________________
Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 20 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 20 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by dijagram Sun 19 Feb - 21:05

veber wrote:
dijagram wrote:jos o auticima, do kad vise.

evo i ja cu, prekjucer produzio registraciju.

ide na dizel i nije bijeli ko crvenkov

malo sam ga omuljao kod city centra i dok se susio maznuo dvije lavazze

stize proljece uskoro cu ljetne gume kupiti

tako, mali doprinos temi:)
jebote nisi moderan ko marc.
hiti dizel i kupi strujića.
ti sa svojim autom odeš do splita i natrag i još posjetiš žensku u makarskoj, popiješ kavu s debom i moraš tankati.

marc je do tada filao auto 5×.
spikao je s imenjakom Proust di su mu nestali sati
i tako to. hoće kada ostariš pa ti na platzu svakaj uvale.

ionako nosi lakosta majice.
Popizdim kad se isprazni mobitel, a nemas gdje napuniti, a kamoli auto.
Dizel je zakon, za muzjake, struja je za transrodne, zelene, wokiste,  prcka, marcela i slicne:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 20 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 20 of 44 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 32 ... 44  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum